PDA

View Full Version : Новите ми плазмени циферблати на 156



bi40
21-04-2010, 14:32
Колеги просто не се сдържах и реших да ви се похваля.Понеже останаха малко пари от каското и реших да си сложа нови циферблати които да светят червено,както и всички копчета.Снимките са през деня и са от телефон и не са много качествени,изглеждат малко розово но всъщност са кърваво червени.По късно може да направя и нощни.

fuji
21-04-2010, 14:36
Честито колега!Лично на мен ми хареса как се е получило.Ако може да направиш някоя по хубава снимка вечер да видим точно как светят.

kokless
21-04-2010, 14:37
Честито!!!Супер изглежда!

Pepo
21-04-2010, 14:39
Това не ти ли вади очите нощем?

stefoo
21-04-2010, 14:42
жестоко е мн яко честито ,а сам ли си ги правил и слагал ако не е тайна?

AR147
21-04-2010, 14:51
Супер е ,честито.
Ще се радваме ако споделиш и рецептата по подмяна :)

bi40
21-04-2010, 15:04
Вечер може да се намаля от копчето за намаляне,иначе ходих да ми ги направят,довечера ще сложа още снимки,радвам се че одобрявате:notify:

ФЕРАРИСТ
21-04-2010, 15:16
Кажи цени и прочее, може да си направя, че и имам оборотни.....

bi40
21-04-2010, 15:23
В xtuners ми ги правиха,но цената няма да ви хареса-410,иначе без копчетата сигорно е по малко(дизаина вие може да си го изберете по ваши виждания без проблем) със всички копчетата(тези на климатроника не можаха да ги направят червени)и да питам имали такива които са фабрично червени(оранжеви)да си сложа
Добре че беше каското:jason2:

sen7
21-04-2010, 15:31
Те много арни бе Атанасе :) Иначе верно добре, че е каското :big_heat:

mirchozo
21-04-2010, 15:46
Браво, добре е станало..., дано не вади очите вечер.
А колко ти излезе тая дяволия?

ФЕРАРИСТ
21-04-2010, 15:50
В xtuners ми ги правиха,но цената няма да ви хареса-410,иначе без копчетата сигорно е по малко(дизаина вие може да си го изберете по ваши виждания без проблем) със всички копчетата(тези на климатроника не можаха да ги направят червени)и да питам имали такива които са фабрично червени(оранжеви)да си сложа
Добре че беше каското:jason2:
Баси - 410 кинта.......без тях ще карам ама......

bi40
21-04-2010, 15:53
Верно че е много ,но колата си ги беше изкарала и е чесно да си и ги дам:dunno:Надявам се гаджето да не разбере,като я возя.

oem
21-04-2010, 16:10
Бре човек... толко ли нема неща за ремонт по тая кола, че си даваш парите за такива неща... :) Ашколсун! Това са едни нови амортисьори почти да речем.

Kamen666
21-04-2010, 16:16
Бях гледал някъде подобни за по 210-230 лв,пак комплект за всички уреди,дори мисля че бяха с гаранция.
Иначе еваларка....вечер е страшно,лично съм виждал как светят.

bi40
21-04-2010, 16:22
Ами иамах 1000 лв горница и сложих нови долни трв и задни тампони на шенкелите ,реставрация на джантите и боядисване и не остана какво да се направи повече,а и не останаха пари вече.

oem
21-04-2010, 16:24
Ами иамах 1000 лв горница и сложих нови долни трв и задни тампони на шенкелите ,реставрация на джантите и боядисване и не остана какво да се направи повече.

За тази година. До година с начале :)

ves_v8
21-04-2010, 16:38
Супер изглеждат. със здраве да си ги ползваш :rosso_spider:

sheim
21-04-2010, 18:24
Евала много добре е станало ..направи снимки вечер да видим как е ..но и парите са си....

MILAN
21-04-2010, 20:23
Много готино се е получило

bi40
21-04-2010, 21:22
Снимките са много зле и за това само няколко , нямам фотоапарат но мога да кажа с ръка на сърцето ,че вечер е 10 пъти по-яко.Светлината може да се намаля от копчето и на слабо е също много добре.(на снимка не може да се добие представа)

dr.House
21-04-2010, 22:06
Моооо яко,БРАВО.Да им се кефиш дълги години.

svetlastf
21-04-2010, 23:00
С риск да ме оплюете, ма малко на РKХХХХ БЛЪСКА.

Jivko7777
21-04-2010, 23:56
Ето тук се продават плазмени циферблати за 145 лв ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40389

Stefan Caromov
22-04-2010, 01:43
Ще ме прощавате ,наистина супер готино е станало ,ама какво аджеба значи "ПЛАЗМЕНИ" ...щото аз имах преди едно такова намерение да си правя цвета лилав от червен на моята ,но се оказа бая трудничко и се отказах. Та значи според мен щом са плазмени ,треа са с течни кристали и съобразно скоростта и другите индикации,да се катерят нагоре и надолу..Това ,което видях не ми се вярва да е таковау а по-0вероятно фосфоресиращи циферблати....
Ще ми разясните ли малко по-подробно моля ?

bi40
22-04-2010, 16:16
Ще ме прощавате ,наистина супер готино е станало ,ама какво аджеба значи "ПЛАЗМЕНИ" ...щото аз имах преди едно такова намерение да си правя цвета лилав от червен на моята ,но се оказа бая трудничко и се отказах. Та значи според мен щом са плазмени ,треа са с течни кристали и съобразно скоростта и другите индикации,да се катерят нагоре и надолу..Това ,което видях не ми се вярва да е таковау а по-0вероятно фосфоресиращи циферблати....
Ще ми разясните ли малко по-подробно моля ?

Не съм много запознат ,но мисля че е по-скоро някакава(о)електолуминисцентна хартия или фолио ,а иначе им вика народа плазмени:pancake:

ODB
22-04-2010, 20:58
http://bktuning.net/Photos/Alfa/PlAlfa156D12.jpg

100 пъти по-добро и окло 1 милион пъти по-практично.. не вади очи.. :) Колега бичо това не ти ли избичи вече очите :shocked: или караш със слънчеви очила :)
и не на последно място... света малко сиганийка бии :) Ама си е лично мое мнение не ангажирам с него. Просто можеби си има фенове на натруфените неща крила а у :) оп 3000 коня отгоре :go:

bi40
22-04-2010, 21:47
Всеки си има мнение,и не търся ефект на 3000 коня,това на бк тунинг не ми харесва на дизаин. Исках да си останат бели,и не не вади очите защото си го намалям от копчето .Тия снимки нямат общо с реалността.
п.с една алфа трябва да свети в червено според мен:jumping:

Bonev
23-04-2010, 08:50
Бравосссс, много добрееее!
А за копчетата само цена знаеш ли?

fiore
23-04-2010, 09:57
Честито!
Маниашко е но аз не харесвам червени циферблати- изморяват очите а и дизайна на уредите, кола не кара. В това отношение колегата ОЕМ е прав(да се съглася и аз веднъж с него:) )Бих предпочел да вложа парите в двигател и ходова част вместо в светулки и уепенки.

hektor
23-04-2010, 10:26
Ей пак си показахме българската черта и тва е. Кво от това, че човекът си е хвърлил парите за "уепенки"! Имал дал, пък вашите предпочитания, къде да си "вложите" парите си ги оставете за себе си! Аре поставете се на негово място!

Сложил някой джанти за 1500 лева, чип тунинг и се кефи на макс. Поства тук кво е направил и няколко от нас пускат подобни коментари, на които се начетохме в тази тема! Кажете ми как ще се почуствате? Споделяте радоста си от направенето и все някой ще усере готиното чуство, с което сте постнали темичката!

Колега супер е, радвам се, че се кефиш!

Аз лично бих си сложил такива. Светлини не карат кола, както и 17ки джанти или пък спортно окачване или чип тунинг. Ама щом като 95% от времето си прекарвам пред волана гледайки готините светлинки на алфата, ще си туря и тези " уепенки", след като съм направил основен на двигателя и сменил предното!

bi40
23-04-2010, 10:53
Не знам цена за копчетата ,но мисля че е нещо разумно като цена(слагат се диоди).Всеки може да си изказва мнението.Далече съм от мисълта че на всички ще им хареса,просто реших да споделя с вас.Прави сте че това се прави след като е стегната колата(да чукна на дърво да няма проблеми, но досега не съм я лишавал от скъпи носачи ,тампони, реика ,амортисьори и тн.)

fiore
23-04-2010, 12:31
Ей пак си показахме българската черта и тва е. Кво от това, че човекът си е хвърлил парите за "уепенки"! Имал дал, пък вашите предпочитания, къде да си "вложите" парите си ги оставете за себе си! Аре поставете се на негово място!

Сложил някой джанти за 1500 лева, чип тунинг и се кефи на макс. Поства тук кво е направил и няколко от нас пускат подобни коментари, на които се начетохме в тази тема! Кажете ми как ще се почуствате? Споделяте радоста си от направенето и все някой ще усере готиното чуство, с което сте постнали темичката!

Колега супер е, радвам се, че се кефиш!

Аз лично бих си сложил такива. Светлини не карат кола, както и 17ки джанти или пък спортно окачване или чип тунинг. Ама щом като 95% от времето си прекарвам пред волана гледайки готините светлинки на алфата, ще си туря и тези " уепенки", след като съм направил основен на двигателя и сменил предното!
Колега я пак се върни и прочети какво си написал
Светлини не карат кола, както и 17ки джанти или пък спортно окачване или чип тунинг
Според теб основното за една кола какво е? Направо се чудя как производителите на коли не са се сетили още и да не слагат окачване на колите и да не разработват софтуер за управление на двигателя. Баси икономията ще направят. Направо ерата на лагерните количти- четири лагера(няма нужда и от джанти, гуми и подобри) и една дъска- Себестойност 20 лв, ако намериш стари лагери и захвърлена дъска , направо ти излиза без пари..

danniel
23-04-2010, 13:03
Колега я пак се върни и прочети какво си написал
Според теб основното за една кола какво е? Направо се чудя как производителите на коли не са се сетили още и да не слагат окачване на колите и да не разработват софтуер за управление на двигателя. Баси икономията ще направят. Направо ерата на лагерните количти- четири лагера(няма нужда и от джанти, гуми и подобри) и една дъска- Себестойност 20 лв, ако намериш стари лагери и захвърлена дъска , направо ти излиза без пари..

Колега fiore мисля, че не хвана точно мисълта на колегата hektor и го зачеса яко с лагерните колички. Искаше да каже, че може да е сложил нещо си за 400 лв. което не е чак толкова важно за колата, но все пак му се кефи много,така както примерно някой се кефи на ново окачване,чип,джанти и т.н... :beer:
Иначе към bi40-браво пич,яко се е плучило, щом са ти останали парички и щом теб те радва....:go:

hektor
23-04-2010, 13:44
Колега fiore мисля, че не хвана точно мисълта на колегата hektor и го зачеса яко с лагерните колички. Искаше да каже, че може да е сложил нещо си за 400 лв. което не е чак толкова важно за колата, но все пак му се кефи много,така както примерно някой се кефи на ново окачване,чип,джанти и т.н... :beer:
Иначе към bi40-браво пич,яко се е плучило, щом са ти останали парички и щом теб те радва....:go:

:cheers:

Колега Фиоре точно това имах в предвит!

Идеята на моя пост бе повече насочен към изказванията относно светлинките, майната им ако имаме различно виждане да си го запазиме за себе си и да се присъединиме към радостта на колегата!

SGB
23-04-2010, 15:58
Много добре е станало, а самите километражи ми харесва, че са изчистени и не светят в пет различни цвята :roll:.

boyracer
23-04-2010, 23:19
Бях гледал някъде подобни за по 210-230 лв,пак комплект за всички уреди,дори мисля че бяха с гаранция.
Иначе еваларка....вечер е страшно,лично съм виждал как светят.

Колега я прати линк на ЛС да не става излишна реклама . Искам подобни за 147.

sLa_Vi_92
13-06-2012, 02:31
малее само косури намират повечето тука...Пича си влага неговите пари в това, което му харесва и си ги е вложил в каквото си иска ако е искал и мястото на резервната гума ще го боядиса в електриково зелено за 1000 лева...Негова си работа... вадело му очите ... що не ги е вложил в двигателя ... само кусури намират ... супер е станало ... много оригинално и готино ... евала просто...:)))

AlfaMan
13-06-2012, 14:10
малее само косури намират повечето тука...Пича си влага неговите пари в това, което му харесва и си ги е вложил в каквото си иска ако е искал и мястото на резервната гума ще го боядиса в електриково зелено за 1000 лева...Негова си работа... вадело му очите ... що не ги е вложил в двигателя ... само кусури намират ... супер е станало ... много оригинално и готино ... евала просто...:)))
Чакай малко, ти какво очакваш да има в подобна тема?! Може би само постове от рода - "..супер е..", "..трепач..", "...направо е изродско..".......??? Разбира се, че всеки има право да си харчи парите, както сметне за добре, НО тук автора е написал още в първия си пост по темата, че иска да се похвали. Това означава, че се очакват и коментари (мнения) и в този случай е съвсем нормално да има хора, на които им харесва и на хора, на които не им харесва. Не виждам никакъв проблем, че някой не споделя естетическите вкусове и виждания на автора. То затова е тази тема, защото иначе човека щеше да си направи тези работи, без да пуска тема, за да види кой какво мисли. ;)