PDA

View Full Version : Бъдещетото на Алфа Ромео 2010-2014



pooh
21-04-2010, 21:48
...

Stoyan Georgiev
22-04-2010, 12:40
2.8 - 197 ? това ми изглежда като стъпка назад, или може би ще е по-икономичен ?

pooh
22-04-2010, 12:54
...

Gecata
26-04-2010, 11:15
Единствено съжалявам, че няма да има наследник на 166.
Много жалко!

StarChild
28-04-2010, 14:34
Еми мисля очакваше от фиат!:shoot:Просто с оглед финасовото положение на групата и съответно на потенцялните куповачи е такова! No money No power!
За съжаление никои не купува Алфа ФАКТ! Поне до някаква степен малко се доближават до сериини ботикови автомобили за фенове на марката!:)

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 15:05
маркетинговата им политика е толкова ужасна, или поне реализацията, че ходи беги

ето, примерно, България, която е държава, в която луксозни коли СЕ купуват, но за сметка на това възможностите са по-ниски, би трябвало алфа да реализират добри продажби, защото доставят комбинация от ексклузивност на екстериор и интериор, със спортен характер, икономичност и евтина поддръжка и части.... но реалността каква е ? некадърен дилър с несъществуваща рекламна политика (или пък може би има такава, ама е такова и качеството й)

B. Stamatov
28-04-2010, 15:12
И какво сега, Алфите вече ще имат и американски двигатели, или аз не вдявам нещо? Ако това стане ще се откажа от тази марка:rip::small_cry: "Spider"- това добре, но недоумявам защо няма да се произвежда и купе версия.

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 15:14
И какво сега, Алфите вече ще имат и американски двигатели, или аз не вдявам нещо? Ако това стане ще се откажа от тази марка:rip::small_cry: "Spider"- това добре, но недоумявам защо няма да се произвежда и купе версия.

сигурно ще е хард-топ

B. Stamatov
28-04-2010, 15:23
сигурно ще е хард-топ

И пак да го усмиват както се случи Брера и настоящия Спайдър, че са твърде тежки, спортен характер на практика липсва и като единсвено качество да се изтъква добрия дизайн..........

Sm0k
28-04-2010, 15:30
сигурно ще е хард-топ


И пак да го усмиват както се случи Брера и настоящия Спайдър, че са твърде тежки, спортен характер на практика липсва и като единсвено качество да се изтъква добрия дизайн..........

Е ако колата е с мек таван няма да е по-лека. Кабриолетите обикновено са по-тежки от купе версиите, сегашния Спайдър е по-тежък от Брерата ;)

B. Stamatov
28-04-2010, 15:45
Е ако колата е с мек таван няма да е по-лека. Кабриолетите обикновено са по-тежки от купе версиите, сегашния Спайдър е по-тежък от Брерата ;)

Да така е. Аз затова сметам, че трябва да има купе версия. Аз например не искам кабриолет, а стегнато, леко и "кораво" ( с ниски стойности на торсионно ускване) купе, задължително със задно предаване. И то естесвено да е Алфа Ромео на 100%, а не с някакви американски примеси, още повече съсрцето на колата- двигателят. Но както гледам това явно ще си остане само мечта.........

AR147
28-04-2010, 17:34
Е ако колата е с мек таван няма да е по-лека. Кабриолетите обикновено са по-тежки от купе версиите, сегашния Спайдър е по-тежък от Брерата ;)
Да така е,но тежестта не идва от мекия таван,а от подсилването на купето,заради липсата на таван :)

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 17:42
новото з4 е хард топ и е екстра като поведение и тежест :)

а както гледахме дуетотанта концепта 2-3 теми по-надолу размерите са горе долу същите :)

siniqtzmey
28-04-2010, 19:19
A нямаше ли да изкарат 8С GTA тази година за престиж в тираж 100 броя за годишнината и какво стана с по-малкия брат 4С и последен въпрос на каква платформа ще е Giulia,че C-evo-то май ще е малка за D segment-та?

Ladjov
28-04-2010, 21:35
с8 ,с4 и нещо си друго лимитирана версия уважаеми колеги надяавайте се тия модели да не станат практика защото в тоя случай по горе посоченият план няма да се изпълни и голяма част от нас да не кажа всички няма да можем да се любуваме на нови модели на АЛФА .
Тъжното е , че не се предвижда нова 166 просто малка лимузина не би имала почти никви предимства пред най-обикновен седан с габаритите на 159 примерно можем да се надяваме да се появи някой хубав ден 169 която да бъде не с толкова спортен дух а по скоро някаква лимузина от класа на ситроен С5 мерседес С-класа или пежо 607

П.С. да се надяваме да ги видим всичките обещани модели пък и някои в повече били те с предно или задно предаване или 4х4 :drive:;-)

qpwo
28-04-2010, 22:33
с8 ,с4 и нещо си друго лимитирана версия уважаеми колеги надяавайте се тия модели да не станат практика защото в тоя случай по горе посоченият план няма да се изпълни и голяма част от нас да не кажа всички няма да можем да се любуваме на нови модели на АЛФА .
Тъжното е , че не се предвижда нова 166 просто малка лимузина не би имала почти никви предимства пред най-обикновен седан с габаритите на 159 примерно можем да се надяваме да се появи някой хубав ден 169 която да бъде не с толкова спортен дух а по скоро някаква лимузина от класа на ситроен С5 мерседес С-класа или пежо 607

П.С. да се надяваме да ги видим всичките обещани модели пък и някои в повече били те с предно или задно предаване или 4х4 :drive:;-)
Защо да се появява такава 169-ка от класа на тези автомобилчета.. Те въобще не могат да се сравняват и със 166....................

sen7
29-04-2010, 03:24
Спорове за предното и задното са се водели много и не смятам да ги търпя и в тази тема !!!

B. Stamatov
29-04-2010, 11:13
Спорове за предното и задното са се водели много и не смятам да ги търпя и в тази тема !!!
Нищо лошо няма в това! Нали си говорим за това, което предстои на марката. А това е основна тема, за бъдещата маркетингова политика и свързаните с нея технически разработки. Представете си БМВ да преминат към предно предава. Сигурен съм че ще загубят повече от половината си клиенти и почитатели. Същото е и с Алфа. Ако марката иска да си върне престижа един от факторите е да започне да разработва модели със задно предаване, да подобри качеството, а не да се чудят от кого да вземат двигатели, база за нови модели и накрая от Алфа да остане само емблемата. Това според мен е пагобно и е пътя, по който от Опел вече отдавна вървят! Ако целта на маркетиговия отдел на Алфа е да се конкурира с немската марка, действията са разбираеми....
Тогава ние трябва да приемем, че в сравнителните тестове винаги ще се представяме по зле от Ауди, Мерцедес, БМВ, Хонда, Мазда, и т.н.т.:small_cry:

pooh
29-04-2010, 12:36
...

Ladjov
02-05-2010, 22:46
http://news.automedia.bg/read/9459.html

аз не ги виждам тия 300 000 автомобила на година поне не сега може би като излезе Джулия , СУВ-а , 5врататото МИто тогава евентуално

chriss
09-05-2010, 16:00
Мисля, че това ще е една мноооого голяма гавра с марката...

Ladjov
10-06-2010, 20:05
http://topcars.bg/news.php?id=4182

новия СУВ може би ?

bushiDO
11-06-2010, 09:01
http://topcars.bg/news.php?id=4182

новия СУВ може би ?

от статията: "...Единственият 4х4 автомобил в историята на италианската компания се нарича Matta..." :shutup:

иначе, ако групата стъпи осезаемо на американския пазар ще има допълнителни сериозни приходи, които ще позволят нови разработки, а аз мисля, че главно липсата на продажби причиняват, така омразната ни липса на моделна гама....

Stoyan Georgiev
11-06-2010, 12:42
:wallbash: единствения 4х4.... божееее :priest:

nikolaaaay
15-06-2010, 20:30
Няма как да не пуснат сув вече. Имат платформи, разработват 3.0 мултиджет, а и всички вече изкараха такъв хавтомобил, даже и Дачия.

bad_bat
20-06-2010, 15:06
За мен не е изненада, че няма да има наследник на 166...
АЛФА е "спортно ориентираната" марка на концерна, а луксозната е Ланча- новата лимузина от ФИАТ ще се казва най- вероятно Тезис или Тема и ще дели платформа и ДВГ (а може би и купе) с новия Крайслер 200Ц.
Все пак АЛФА изкарва качествени модели и ако имаха по- добра стратегия за реклама можеше положението да е различно...
Определено МиТо и Джулиета са красиви, сигурни и мощни, но това не е достатъчно, за да победят моделите на WAG по реализации, който според мен са пълни дървета (например новото Ауди А1 -базова цена около 30000 лв.- не е обурудвано дори с климатик)
Ще видим другото лято как ФИАТ ще преосмислят стратегията... при положение, че спират и Брера и ГТ, все пак трябва да има някое дизайнерско купе

Ladjov
14-10-2010, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=nJ1N3XiO360 щанда на Алфа от салона в Париж .

Galof
18-10-2010, 12:18
маркетинговата им политика е толкова ужасна,

но реалността каква е ? некадърен дилър с несъществуваща рекламна политика (или пък може би има такава, ама е такова и качеството й) съгласен съм

outsider
13-12-2010, 06:49
Ако тази снимка стане реалност на пазара ще бъде наистина нещо добро! http://blog.leasetrader.com/images/blog_leasetrader_com/WindowsLiveWriter/NEW2010AlfaRomeoGiuliaisUSbound_C76E/2011%20Alfa%20Romeo%20Giulia_4.jpg

DiStefano
14-12-2010, 20:02
Ако тази снимка стане реалност на пазара ще бъде наистина нещо добро! http://blog.leasetrader.com/images/blog_leasetrader_com/WindowsLiveWriter/NEW2010AlfaRomeoGiuliaisUSbound_C76E/2011%20Alfa%20Romeo%20Giulia_4.jpg

тази снимка съм я виждал сигурно поне преди 2 години .. според мен няма да види бял свят или поне не в този вариант, а и да види няма да е в близките години ..

ЗМЕЯ!
14-12-2010, 22:45
Нови детайли за бъдещата Alfa 169.

В интернет пространството се появиха нови детайли за бъдещата Alfa Romeo169. Както вече съобщихме, заместникът на 166 ще използва LX платформата на Chrysler, която познаваме от Chrysler 300 и Dodge Charger.

Последната информация гласи, че дизайнът на бъдещото возило ще бъде инспириран от Mito, Giulietta и 8C Competizione, а формата на купето ще приеме все по-популярните линии на купе с четири врати.


Под капака на бъдещата Alfa 169 ще се интегрират бензинови и дизелови двигатели, сред които ще присъства и V8 с принудително пълнене. Очаква се той да бъде с обем от около 3.0-литра и да доставя поне 400 к.с.

http://www.picvalley.net/u/2262/163741813733722333912923591534eI3sJoikQjSAKWsH4OE. JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2262/163741813733722333912923591534eI3sJoikQjSAKWsH4OE. JPG)

Все още не се знае кога ще се появи новият модел, но запознати коментират, че това ще стане до една или две години.

Статия No:2

Alfa Romeo готви заместник на 166

Нов модел на Alfa Romeo, който ще получи обозначение 169, ще стане идеологически наследник на 166.
Според изданието Auto Motor und Sport, този автомобил ще се прави на платформата за автомобили със задно предаване LX от Chrysler.

Точно това е платформата използвана при сглобяването на Dodge Charger и Chrysler 300C, като всъщност е модернизирана версия на платформата на Mercedes-Benz E-Class.В дизайна на Alfa Romeo 169 ще има стилови елементи познати от най-новите модели на фирмата - MiTo, Giulietta и 8C Competizione. Като цяло стилът ще бъде като на „купе с четири врати”.

Според предварителната информация, Alfd Romeo 169 ще се предлага с много широка гама бензинови и дизелови двигатели, като на върха ще бъде V8 би-турбо с мощност над 400 к.с. Все още не е ясно кога ще видим прототип на новата Alfa 169.

Фирмата подготвя и други новини. Сред тях е компактен SUV модел, който ще видим през 2012 година, а негова по-голяма версия ще се появи след още две години – през 2014.

Двата кросоувъра ще бъдат произвеждани в завод на Chrysler в САЩ, като ще се продават на всички световни пазари с марката на Alfa Romeo.

източник:Аutomedia.bg

Bobi_33
14-12-2010, 22:51
Абе Змей, тя тая кола ще бъде адска мешавица. Окачване от Мерцедес (Тая платформа ползва окачвани на Е-клас), мотори от Крайслер, ми то нищо италианско няма да има в нея. Дано да е добра, че нещо Алфа няма никаква моделна гама.

ЗМЕЯ!
14-12-2010, 23:48
Абе Змей, тя тая кола ще бъде адска мешавица. Окачване от Мерцедес (Тая платформа ползва окачвани на Е-клас), мотори от Крайслер, ми то нищо италианско няма да има в нея. Дано да е добра, че нещо Алфа няма никаква моделна гама.

Никъде не споменават за окачване от Мерцедес бате, недей четя из между редовете моля тъ... :tooth:

...+тва бензиновите мотори на Крайслер, съвсем скоро ще преминат през италианско вдъхновение и мултиеър технологията... :devil:

Равносметка: На хоризонта се задават над 400 коньови битурбо бензиниви "осмаци" със задно предаване и зашеметяващ Алфа дизайн,подплатени с убийствени 300 коньови битурбо дизелови "шестаци", а ти все кусури ще вземеш да намериш...не бива така баце! :respect:

ne0
14-12-2010, 23:57
новата единичка "М" срещу 1800 евра ти я дават 400 коня ;)

rossenvn
15-12-2010, 00:04
Никъде не споменават за окачване от Мерцедес бате, недей четя из между редовете моля тъ... :tooth:

Всъщност 300С и Е-клас имат доста общи работи - включително и задното окачване. Малко морално остаряло, но Мерцедес:-)
The Chrysler 300 is based on the rear-wheel drive Chrysler LX platform which features components derived from the W210 Mercedes-Benz E-Class of 1996 to 2002. Shared components include the rear suspension design, front seat frames, wiring harnesses, steering column, the 5-speed automatic transmission's design, and a derivative of the 4Matic all-wheel drive system. The Chrysler 300 also features a double wishbone front suspension that is derived from the W220 Mercedes-Benz S-Class.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_300

п.п. А и предното от S-клас:-)

B. Stamatov
15-12-2010, 12:30
Неприятно е че платформата и някои от двигателите няма да са итлианстки, но все пак посоката на развитие е добра (задно предаване , мощни мотри V8). Лично мен доста ме безпокои факта, че в дизайна на169-ката ще има елементи от Mito и Giulieta, защто според мен и двете са неприятни автомобилчета, нямащи нищо общо със спортния дизаин и агресията характерни за марката.....

morfius
15-12-2010, 16:04
МиТо и Жулиета просто са твърде малки за този тип дизайн.
На големите модели може да се получи доста по-близък до оригинала дизайн без да седи опулена колата.

Vesko84
20-12-2010, 00:38
Абе то уж Мито ГТА щеше да има, пък нямаше. За 400 коня се говори от няколко години в Алфа, ама само се говори. Такива статии излизат на всеки 6 месеца, и е много важно какъв е източникът им. Според мен ако пуснат Джулията с 300 коня V6 от Крайслер тогава ще повярвам на приказки за повече коне.

ziko
20-12-2010, 11:32
Абе то уж Мито ГТА щеше да има, пък нямаше. За 400 коня се говори от няколко години в Алфа, ама само се говори. Такива статии излизат на всеки 6 месеца, и е много важно какъв е източникът им. Според мен ако пуснат Джулията с 300 коня V6 от Крайслер тогава ще повярвам на приказки за повече коне.

Май ще е факт......
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3488731

jethro
20-12-2010, 12:33
Въпреки,че изображението е неофициално,ако изглежда така е добре. Качвах се в новата джулиета , която на живо изглежда по-добре от колкото на снимки , но все пак е могло да поработят повече за визията отпред дизайнерите на алфа. Иначе като материали които са използвани е ок. За тази визията специално мене ме кефи ,ако изглежда така!

VFTI
20-12-2010, 13:04
Май ще е факт......
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3488731



Оообачеее ако е на платформата на Жулиета, значи че ще е с предно, което пък означава че изобщо няма да конкурент на БМВ...уви...

morfius
20-12-2010, 13:09
Тая платформа не можеше ли и АВД или бъркам нещо?

pooh
20-12-2010, 13:23
...