PDA

View Full Version : Проблем с оборотите 156 1.8 TS с газов инжекцион



paradox
26-04-2010, 18:04
значи колата е алфа 156 1.8 98г.когато я запаля студена не мога да тръгна въобще докато не спаднат оборотите,когато я закача на компютър показва грешка на ланда сондата,графиката на сондата забива ту горе ту долу когато подадеш газ забива в това положение в което си я хванал ако може така да се каже.колата има газ.инжекцион когато обърна на газ,сондата показва перфектни параметри и нз какво да правя..помощ:brickwall:,други грешки не показва и също неможе да се изфорса изобще..като стигна около 3 хил.оборота и вс свършва..даже и да е позагряла.благодаря предварително за съветите.

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

Алспуха ми стана черен много....а как гори бензин ..не е истина..

oem
26-04-2010, 18:08
Трябва ти качествена диагностика.

paradox
26-04-2010, 18:55
какво ще рече качествена ...
нещо не ви ли идва на ум?

oem
26-04-2010, 19:28
Идва ми на ум да прескочиш да я вдим на място. Не си далеч....

mirchozo
26-04-2010, 22:02
Първото което ми идва на ум е ламбда сондата, можеш да я откачиш, компа ще влезе в авариен режим и ще даде някаква усреднена стойност. Почти веднага ще усетиш разлика, за няколко километра ще се адаптира компа. По никакъв начин няма на навредиш на колата, само ще запише грешката и ще влезе в авариен режим.

spe4elist
26-04-2010, 22:36
Трябва ти качествена диагностика.


Идва ми на ум да прескочиш да я вдим на място. Не си далеч....

:spam:

Чшшш, ще те пращам в платения раздел!!!

:jason2:

paradox
27-04-2010, 22:03
Алфата ми има ли горивен филтър?

spe4elist
27-04-2010, 22:08
Алфата ми има ли горивен филтър?


Тази - не.

nikolaaaay
28-04-2010, 23:43
Тва, че не може да се изфорсира на студен двг. е нормално, когато работи на газ, понеже бенз. дюзи се запушват и трябва да се кара от време на време и на бенз. с високи обороти, за да се изчистят. За другия проблем, дори и на загрял двг. - дебитомер може би... , без диагностика трудно ще се открие проблема :throw:

Nimi
29-04-2010, 08:43
[QUOTE=paradox;693003] когато обърна на газ,сондата показва перфектни параметри и нз какво да правя..[COLOR="Silver"]

Не би следвало да има разлика в показанията на сондата за бензин и газ. Това за което говориш повече намирисва на монтиран емулатор на сондата... което не е нормално да се прави при газов инжекцион.

oem
29-04-2010, 09:09
И що пък да няма разлика? Представи си, че на бензин има супер бедна смес като обърне на газ там каво всичко е наред... ще покаже друго сондата много ясно.

vinilov
29-04-2010, 19:33
Един приятел има същият проблем, газовата му е на 500 км та прадполагам, че няма запушени дюзи на бензина, като е студена въобще на върви на бензин дави се тресе при подаване на газ,като обърне на газ и се оправя. При него предполагаме, че е от спукана бобина, но все още не може да си намери свястна втора ръка за да пробваме, понеже бобините са с някакви различни букси. Неговата е алфа 156 1,6 ТС от 98г. и при него беше мигал компютърат за грешка но не свети постоянно. А и интересното е, че проблема при студен старт се задълбочи на бензин когато му сложиха газовата уредба.

Nimi
29-04-2010, 22:28
И що пък да няма разлика? Представи си, че на бензин има супер бедна смес като обърне на газ там каво всичко е наред... ще покаже друго сондата много ясно.

Ако е със "супер бедна смес" просто ще угасне.
При студен двигател не се взема под внимание показанието на сондата. Не би следвало и да може да превключи на газ при студен двигател щом е с газов инжекцион.

За разлика от обикновенното газово газовия инжекцион няма да ви спаси ако имате проблеми на бензин!
Газовите дюзи се командват от компа на автомобила и последваща корекция в положителна посока във времето за отваряне на дюзите. В общ вид това е матрица по която се взема коефицента за умножение на времете за отваряне на дюзите. Коефицентите се променят и в зависимост от датчиците накичени по газовата система.

Ако имаш софта на газовото... можеш да си правиш сам тунинг на газ :roll2:
На собствена отговорност разбира се.

@vinilov ако има проблем с бобина то той няма да изчезне при преминаване на газ....

Само си чешаме езиците което не е лошо ни ти трябва качествена диагностика и то при студен двигател.

oem
29-04-2010, 23:41
Ако е със "супер бедна смес" просто ще угасне.
При студен двигател не се взема под внимание показанието на сондата. Не би следвало и да може да превключи на газ при студен двигател щом е с газов инжекцион.

За разлика от обикновенното газово газовия инжекцион няма да ви спаси ако имате проблеми на бензин!
Газовите дюзи се командват от компа на автомобила и последваща корекция в положителна посока във времето за отваряне на дюзите. В общ вид това е матрица по която се взема коефицента за умножение на времете за отваряне на дюзите. Коефицентите се променят и в зависимост от датчиците накичени по газовата система.

Ако имаш софта на газовото... можеш да си правиш сам тунинг на газ :roll2:
На собствена отговорност разбира се.

@vinilov ако има проблем с бобина то той няма да изчезне при преминаване на газ....

Само си чешаме езиците което не е лошо ни ти трябва качествена диагностика и то при студен двигател.

Страхотно си заблуден ма няма сега да ти обеснявам, че отиде цяла нощ. Почти нищо вярно няма в казаното от теб.

Novachev
30-04-2010, 07:54
Ако имаш софта на газовото... можеш да си правиш сам тунинг на газ :roll2:
.
Без такива заключения ако казваш тунинг на изключването на лабда сонда или слагането на цветни крушки на фаровете може и да стане. Не става само със повече гориво трябва и аванс

dobromirski
30-04-2010, 08:43
Страхотно си заблуден ма няма сега да ти обеснявам, че отиде цяла нощ. Почти нищо вярно няма в казаното от теб.
В случая обаче колегата Nimi е НАПЪЛНО прав. Написал го е абсолютно точно.
Наистина няма да обеснявам, защото ще отиде цял ден :D Колегата да погледне каква грешка му набива в компа. Аз предполагам , че е Mixture adaptation, което ще рече, че е достигнат лимита на корекция от ЕЦУ-то Набива се , поради лошо подбран коефициент на матрицата бензин/газ. Какато колегата вече каза, коеефициента можа да не е постоянен , а да е функция от "екстрите" по газовото (като налягане/температура в рейла). Та след, като ЕЦУ-то се "светне" , че има проблем с регулирането на сместа, влиза в "авариен" режим на МНОГО бедна смес (просто намалява коефициента на впръскване). От там респективно се намалява и впръскването на газ, така , че дали си на бензин или на газ все тая. Резултата е нестабилни ниски обороти ( дори гаснене) , "дъвчене" и гърмежи при рязко подаване на педала на газта от ниски обороти.
А относно тунинга..., колегата има предвид, че може да си променя коефициента на впръскване от газовото ЕЦУ, но от това няма файда, тъй като това ще бъде корегиране от бензиновото :biggrin1:. Именно таз тънка граница трябва да е спазена при настройка на газовото, за да няма въпросните проблеми.
ПП Пак стана цял ферман :(

oem
30-04-2010, 09:15
Оффф добре... и ти не си прав ама айде. Ще му излекувате на колегата колата ама някой друг път...

Първо да ти кажа че това е М1.5.5, а не МЕ7.3.1 Таква грешка с превод Mixture adaptation няма. Нали се сещаш, че ЕКУ-то има плаващи адаптации които постояно се променят. Всъщност незнам защо въобще намесвате газовото в проблема? Диагностика така по форумите не се прави. Особено пък и с това да си сигурен каква грешка дава. Аз пък съм сигурен, че не дава такава грешка, а дава друго.

Съветвам ви да се върнете в първия пост на темата и да прочетете пак информацията която е дал колегата!

dobromirski
30-04-2010, 09:37
За диагностиката си прав . Така ..:mobile: не става. Но при наличе на гЪзово, това е често срещан проблем, на който много хора просто не обръщат внимание, затова го насочих натам. Иначе лечението по бабешки е следното. Забърсва компа, кара само на бензин, гаси и ако на сутринта е със същите симптоми, го съветвам да почне от дебитомера. За пълна диагноза - на доктор.

ПП : И за да не цапаме само темата , чакането до сутринта е за да изстине двигателят :) . До колкото разбрах , това го прави само при първоначално палене на студен двигател или греша ? ( При всяко палене ли го прави ? )

oem
30-04-2010, 10:06
Ами не е нужно да чака и до сутринта. Плаващите адаптации се променят много бързо. Стига да има каране и работа на мотора.

Аз съветвам да не си играе с нищо колегата и да си дава парите за експерименти, а направо да си отиде на диагностика и да му се каже от първия път къде му е проблема и да не си боли главата.

Nimi
30-04-2010, 17:20
Твърдо е за диагностика колегата.

темата която захапахме си е много хубава... но може би трябва да е отделна... само ще вметна, че след определено положение на педала или при рязкото му натискане ламда сондата вече не се взема под внимание и остава само ограничителя на обороти.
Казвам го защото имаме пръснат мотор на клиент който си пойска и софтуера на газовото... да се ровичка в движение. Направо се изровичка :laughing1:

oem
30-04-2010, 17:39
Твърдо е за диагностика колегата.

темата която захапахме си е много хубава... но може би трябва да е отделна... само ще вметна, че след определено положение на педала или при рязкото му натискане ламда сондата вече не се взема под внимание и остава само ограничителя на обороти.
Казвам го защото имаме пръснат мотор на клиент който си пойска и софтуера на газовото... да се ровичка в движение. Направо се изровичка :laughing1:

:wc:

paradox
30-04-2010, 22:27
Значи ..студена неможе да се изфорса ,като загрее се пооправя но не напълно,на газ се форси като R1-ца,но на бензин неможе,на бензин като стигне 4000 об.нагоре вари но докато ги стигне (само загряла ги стига)голям зор.Какво направих:проверих вс датчици всичко работи,замерен дебитомер,темп датчик,утре ще сваляме дросела,единствната грешка която има е на сондата ама тя бачка нещо я обурква си мисля ...ужас е работата.Аааа и 4истиха дюзите на ултразвук днеска вече са 4истени ..нищо ново..и какво значи свясна диагностика ..то си пише какво трябва да показва дадено нещо и или го показва или не ..

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

а също се чува едно съскане като се подаде ряско газ ,все едно връща въздуха във въздушния филтър..нз какво е това ..

spe4elist
30-04-2010, 22:50
Значи ..студена неможе да се изфорса ,като загрее се пооправя но не напълно,на газ се форси като R1-ца,но на бензин неможе,на бензин като стигне 4000 об.нагоре вари но докато ги стигне (само загряла ги стига)голям зор.Какво направих:проверих вс датчици всичко работи,замерен дебитомер,темп датчик,утре ще сваляме дросела,единствната грешка която има е на сондата ама тя бачка нещо я обурква си мисля ...ужас е работата.Аааа и 4истиха дюзите на ултразвук днеска вече са 4истени ..нищо ново..и какво значи свясна диагностика ..то си пише какво трябва да показва дадено нещо и или го показва или не ..

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

а също се чува едно съскане като се подаде ряско газ ,все едно връща въздуха във въздушния филтър..нз какво е това ..

-----------------------------------
"4" :nono:

oem
30-04-2010, 22:54
Свястна диагностика значи: отиваш при човек дето разбира и има желание да ти помогне и ти казва точно от какво е и точно какво да се смени. Не да те кара да правиш 100 неща и проблема да си остава.

Няма такова нещо като всички датчици са ок, но не иска.

Nimi
04-05-2010, 08:27
Има ли някакво развитие по колата?

qpwo
04-05-2010, 11:36
Значи ..студена неможе да се изфорса ,като загрее се пооправя но не напълно,на газ се форси като R1-ца,но на бензин неможе,на бензин като стигне 4000 об.нагоре вари но докато ги стигне (само загряла ги стига)голям зор.Какво направих:проверих вс датчици всичко работи,замерен дебитомер,темп датчик,утре ще сваляме дросела,единствната грешка която има е на сондата ама тя бачка нещо я обурква си мисля ...ужас е работата.Аааа и 4истиха дюзите на ултразвук днеска вече са 4истени ..нищо ново..и какво значи свясна диагностика ..то си пише какво трябва да показва дадено нещо и или го показва или не ..

---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

а също се чува едно съскане като се подаде ряско газ ,все едно връща въздуха във въздушния филтър..нз какво е това ..
Сменяй дебитомера и си Ти....:th_up:

radiboy
06-05-2010, 22:17
Няма ли кой да прехвърли темата,доколкото знам има раздел за газ,мас и оцет.Благодаря!

spe4elist
06-05-2010, 22:29
Няма ли кой да прехвърли темата,доколкото знам има раздел за газ,мас и оцет.Благодаря!

----------------------------------------
Моля!
Засега ще остане тук!