PDA

View Full Version : Не мога да повярвам какво ми се случи миналата нощ



ves_v8
27-04-2010, 11:19
Не мога да повярвам какво ми се случи миналата нощ. Тъй като приятелката ми я няма в България, сега живея при родителите ми. Днес сутринта ме събуди майка ми и с въпроса „ти да си оставял прозореца в кухнята отворен?” Стана ясно че прозореца е отворен насилствено, дори имаше следи от щанга в долният ъгъл от страната на заключващия механизъм., имаше и следи от обувки по мазилката под прозореца. От външната страна на балкона също имаше следи от обувки. Живея в Столичнивт квартал Борово, в блок, на първият етаж. Живеем със семейството ми в този блок от 14 години, никога досега не е имало подобни случеи. Много съм депресиран и незнам какво да мисля. Преди 3-4 седмици ми разбиха имот за първи път през живота ми – беше гаража. Сега влезнаха и в апартамента, и то докато спим вътре. Родителите ми в едната стая, а аз в другата. Успяли са да влязат само до коридора, където е стояла чантата на майка ми, преровили са я цялата, но не е имало никакви пари в брой. Хубавото е че не са я взели цялата, защото после ще има купища ядове докато си изкара наново документите. Незнам какво да кажа, но определено се изнасям от България още това лято. Тази държава никога няма да се оправи от мизерията. Вече не се надявам приятелката ми да се върне в България, вече се моля аз да отида при нея по-скоро. Потресен съм от случилото се. Благодаря на Бога, че никой не се е събудил или размърдал в този момент. Баща ми спи със зареден пистолет в нощното шкафче и определено няма да се поколебае да стреля, ако види някой в апартамента. Тъпото е че после ще трябва да го лежи гнусния наркоман, мангал, нещасник или каквото и да е там. Наистина съм потресен от факта че са влязли докато сме вътре. Дори и СОТ не те оправя в конкретният случей!:dunno: ....и сигурно ще се размина с тоя уруд някаде по улиците в квартала.... :sniper:

mirchozo
27-04-2010, 11:27
Колега не го мисли толкова, такива неща стават постоянно, дори и в доста по-развитите страни, наивно е да си мислиш че като отидеш навън никога няма да ти се случи нещо подобно. Най-жалкото в случая е че навън закона те пази дори да претрепеш крадеца, докато тук ....
Наистина кофти случка, но важното е че всички сте живи и здрави...

ogi100
27-04-2010, 11:28
Съжалявам, колега...много неприятна случка. И аз наскоро пострадах. Но мисля, че СОТ-а има опция за охрана при нощен режим - задейства само ако някой от магнитните датчици при отваряне на прозорец или врата сработи. Друг е въпроса че обезвреждането им изобщо не е ново постижение.
Като цяло безнаказаността и несигурността нанасят повече психическа травма на човек, отколкото откраднатите вещи (ако има такива).
И все пак - хубавото от цялата ситуация е че щетите не са големи и всички са живи и здрави ;-)

Pinky
27-04-2010, 11:33
навън закона те пази дори да претрепеш крадеца

Това не е вярно, поне за цивилизованите страни.

raiders
27-04-2010, 11:38
Те влизат и на 2 етаж, катерят се по решетките на 1 етаж. На мен и семейството ми няма какво да не са разбирали и влизали, това е България. До сега всеки път са уведомявани органите на реда, дано и те си вършат работата, а не само да е статистика.

drajko145
27-04-2010, 11:45
Е това е най гадната случка! А представи си да се събудиш и да видиш че някои рови из нещата ти в такава ситуация адреналина отива на кино и трябва да го убиеш мършата му гадна. Ама знаеш ли пък мършата какво може да ти извади ...

pinkmousy
27-04-2010, 12:00
Не знам дали не може да се заведе някое дело срещу гадната държава :( Мързелите в патрулките често сутрин са пред нас и сигурно нощем пазят близкия Еврофутбол (това пак в Борово), но нормалните хора няма кой да ги пази... Бягай докато можеш...

ogi100
27-04-2010, 12:27
Не знам дали не може да се заведе някое дело срещу гадната държава :( Мързелите в патрулките често сутрин са пред нас и сигурно нощем пазят близкия Еврофутбол (това пак в Борово), но нормалните хора няма кой да ги пази... Бягай докато можеш...
Те ченгетата сега са заети с големи акции - "Нагли", "Медузи" и т.н. кой ти мисли за обикновените хора...нас кучета ни яли

146_JTD
27-04-2010, 12:32
Ще се радвам, ако съм полезен на тези, които не са наясно с нещата по темата, която не е хич маловажна.

Според Конституцията на Република България жилището е абсолютно неприкосновено. Това означава, че всякакви противообществени прояви спрямо него са с висока степен на обществена опасност.
В правото имаедин израд "неизбежна отбрана". Той създава възможност гражданите да отблъскват всяко непосредствено противоправно нападение чрез причиняване вреди на самия нападател, но в рамките на необходимите предели. По този начин се създава фактическа невъзможност нападателят да довърши/продължи нападението. Това е чл.12, ал.2 от НК за превишаване пределите на неизбежната отбрана. НО ал.3 и ал.4 на същия член гласят: Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище; .....Деецът не се наказва,...,ако това се дължи на уплаха ии смущение."

Това, което искам да кажа е, че при подобни ситуации, при такива обстоятелства като нощното време,нападателите да са двама и повече, човекът да е заспал и да го събуди внезапен шум или недай си боже да влязат в стаята при него, естествено той няма да съобрази нападателя какво държи в ръката си и ще извади пистолета и ще го гръмне. Точно тези две алинеи защитават добрите и спокоини граждани в техните жилища. Другото, което е много важна е от субективна страна. Спокойно спящия човек не може да знае и не е длъжен да знае защо тези хора са влезли в дома му. И първото и инстинктивно е, че са застрашени живота и здравето на семейството му. Пак казвам, факторите/обстоятелствата са много важни в случая.

Така, че наистина добре, че баща ти не се е събудил и изобщо сте имали късмет, че не са тръгнали към вътрешността на жилището (по стаите), иначе щом казваш, че има зареден пистолет...

Ииии твърдения че навън не е като тук, не съм съгласен, "Законът ви пази"! Това, че ще влязат в дома на някого или ще претърпите някакво посегателство, не зависи от закона.

mim
27-04-2010, 12:38
полиция няма в тази държава

не и такова нещо, което да защитава гражданите на тази държава от посегателство върху имуществото и живота им

има някаква институция, с някакви сгради и служители, които изпълняват някакви държавни услуги, като писане на бумащина, харчене на държавен бензин, ток, охрана на дипломати, изпълняване на частни поръчки за ступване на някоя противникова банда, прибиране на държанките на конкурентния сутеньор/пласьор, актьори от масмедия-шоу... и подобни

но полиция няма

Panchev
27-04-2010, 13:46
За съжаление се случват такива неща. Братовчед ми живее на първия етаж, но кооперацията им има и приземен етаж. На няколко пъти забелязва, че пари, които са му били в джоба, в портфейла или оставени на барплота изчезват. Но все се успокоява с мисли от сорта, че се е объркал, изгубил ги е, жена му им е намерила приложение и пр. От друга страна, телефони, лаптоп и пр. си стоят на масата непокътнати, при което изобщо и не си помисля, че може да е кражба. Докато една нощ, отправяйки се към тоалетната, не се засичат с "гостенина" насред хола. Естествено, че в такова състояние и такава ситуация не може да се реагира адекватно, но е бил колкото изплашен, толкова и изненадал и единственото, което е успял да направи е, да каже: "А, ти пък кой си и кво прайш тука?", при което онзи се преметнал през терасата и изчезнал. След тава видели следите от отверки на специфични места по ПВЦ-Дограмата около заключващите механизми и станало ясно как е отваряно, а жена му казала, че ги е виждала въпросните нащърбвания и преди, ама си е мислела, че са били следствие от "качествения" монтаж на дограмата, при което станало ясно и къде са изчезвали парите напоследък. А и от полицията ли или от други посветени разбрали, че така се процедира при подобни обири -взимат се само пари и нищо друго, за да може, ако стане фал и го хванат, да няма вещ, коятж да може да бъде улика и да свърже крадеца с обрания. А парите са си пари! И аз бях много стреснат, като разбрах за случката!

ves_v8
27-04-2010, 14:19
естествено веднага ги викнахме ченгетата. цъфнаха 15-20 минути след обаждането ми, двама манекени с един куфар и една писарка, извадиха 2 полу-смачкани бели листа седнаха на масата и разправят на баща ми: "пиши 'ся тука к'во станало", а другият казва " и най-отдолу пиши че не искаш да пра'им оглед, че то нали няма смисал. само ш'ти изцапаме къщата..."
когато ми разбиха гаража, дойдоха и ми направиха статистика, сега влезнаха в апартамента, докато ние сме вътре и пак статистика.....ц-ц-ц ей тва куките всичките математици бре....със специализация статистика. :dunno: а тия алуиниеви и PVC дограми са голяма глупост, само от шум и вятър пазят. та те се отварят по-лесно и от катинар...
одеве разправях на един колега и той ме посъветва да си сложим резета на прозорците в долният ъгъл откъм заключващият механизъм

Panchev
27-04-2010, 15:05
За ПВЦ-то си прав, обаче за алуминия бъркаш -много се усуква гадината при напън и се самозаконтря. Имам приятели, които се занимават с алуминиева дограма и са си направили от алуминий входните врати на апартаментите именно щото са наясно, че не се отварят лесно. Естествено, че няма невъзможни неща, обаче!
Иначе резе или райбер в долните ъгли на прозорците е стандартното решение в този случай.

mim
27-04-2010, 15:24
За съжаление се случват такива неща.

Ей това е най-гадното, защото "полицаите" точно това ти разправят. "Ми такъв ти късмета!" Е**си късмета. Никой, ама абсолютно никой не прави нещо, за да се спре с тези неща.

Pinky
27-04-2010, 16:38
ал.3 и ал.4 на същия член гласят: Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище; .....Деецът не се наказва,...,ако това се дължи на уплаха ии смущение."


Тези алинеи не просъществуваха ли само няколко месеца?

ФЕРАРИСТ
27-04-2010, 16:57
Това е чл.12, ал.2 от НК за превишаване пределите на неизбежната отбрана. НО ал.3 и ал.4 на същия член гласят: Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище; .....Деецът не се наказва,...,ако това се дължи на уплаха ии смущение."
Колега, тоя член 12, и производните му, отнасящи се за тоя тип неща, търпят широко тълкувание, в зависимот на това кой е стрелящия, и кой е отстреляния, както и още много други фактори.....
Затва е силно желателно ако трябва да се стреля, да се цели от пъпчето надолу......

146_JTD
27-04-2010, 17:16
знам колега, за това написах, че всеки казус си е за себе си.

-и член 12 си съществува още. иначе главния прокурор доц. Велчев щеше да ме поправи на държавния изпит,когато ме изпитваше преди 1 месец...

fred
27-04-2010, 18:16
Абе тия работи навсякъде стават, само че зависи и от района в който живее човек, имам предвид така наречените бели държави.
Вярно, е че в Белгия или Австрия примерно шанса да те оберат е минимален, но винаги пък може да ти се случи друго, например-български студент тази Нова година е бил пребит два път за минути, първо за това че случайно заснел някаква група празнуващи и при протеста им изтрил снимките, но въпреки това е жестоко пребит иизхъврлен на релсите на метрото-това от белгийски младежи, излизайки от станцията попада на група негра, които го пребиват отново, това в Брюксел.....да не говорим за разни педофили и други извратени истории, които се вършат с години пред безличния или просто незаинтересования поглед на съседите им.Раят не е на Земята или поне не в цивилизованите общества, както си мислим.А че тука си имаме бая греди за реносване е друга работа.

gkalinov
27-04-2010, 21:14
Наркомански е почерка в кражбата.Те пипат толкова смело и обикновено търсят нещо лесно продаваемо,като пари и злато.Ако полицаите се поразмърдат нищо чудно и да намерят имената им в картотеката на местното РПУ,но те разбира се нищо няма да направят.Най-много само да регистрират кражбата и да попълнят статистиката.А за държавата на реда,то държава няма та камо ли правова.Явно на някои така им е изгодно.Пък и ние като народ се славим с търпение.Аз му казвам страх,но това вече е друга тема.

ALFA JTD
28-04-2010, 08:19
И аз по-същия начин съм назад с лап топ и бижутата на майка ми:excl:
мамка им:shoot::shoot::shoot:

bouncer
28-04-2010, 11:05
рискувам много да ме наплюете обаче не мога да се съглася че полицията е виновна за всичко. ДА те са дебели неприятни, НО ти ако взимаш 500 лв заплата и по цял ден се занимаваш с изроди, цигани, крадци, пияници и тъпанари ще се оскотиш и няма да искаш да се занимаваш с нищо. Относно държавния бензин - колеги на патрулка се полага 8 литра на вечер за дежурство. Осем литра...къде да обиклаяш и да се разхождаш? повечето полицаи си купуват принтери и компютри със собстъвени пари за РПУ-тата щото иначе трябва да се оправят с пишещи машини....абе положението е 50:50 те са абсолютни мързели и мърди, НО държавата има голяма вина за това. Докато не им се плаща като хората те няма да си вършат работата и ние няма да ги уважаваме

Galeano
28-04-2010, 11:12
рискувам много да ме наплюете обаче не мога да се съглася че полицията е виновна за всичко. ДА те са дебели неприятни, НО ти ако взимаш 500 лв заплата и по цял ден се занимаваш с изроди, цигани, крадци, пияници и тъпанари ще се оскотиш и няма да искаш да се занимаваш с нищо. Относно държавния бензин - колеги на патрулка се полага 8 литра на вечер за дежурство. Осем литра...къде да обиклаяш и да се разхождаш? повечето полицаи си купуват принтери и компютри със собстъвени пари за РПУ-тата щото иначе трябва да се оправят с пишещи машини....абе положението е 50:50 те са абсолютни мързели и мърди, НО държавата има голяма вина за това. Докато не им се плаща като хората те няма да си вършат работата и ние няма да ги уважаваме

Така е, освен това, трябва ни и работеща правосъдна система, за да не се разхождат престъниците на следващия ден пак на свобода.

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 11:12
абсолютно съм съгласен с това.

как да си рискуваш живота или да си напълно изряден и да работиш с желание при положение, че трябва да мислиш - детето ти ще има ли да яде довечера, парното ще успея ли да платя, а ток ще имаме ли ?

вместо тези хора да са обезпечени в битовите си нужди за да могат да изпълняват дълга си както трябва, се получава точно обратното.

DanewRomeo
28-04-2010, 11:15
Редовият полицай не взима 500 лв заплата. Повече е. Не много, но все пак. Полицаят има редица писани и поне още толкова неписани привилегии. Държавата му плаща осигуровките.
Като на г-н полицая не му допада работата и се оскотил - ами никой не го е бил по главата да се цани кукер. Редовият полицай в БГ е невеж задник и скодоумен простак, на когото се плаща да пази властимащите от гнева на раята. От престъпниците? Всеки случай НИКОГА от едрите. Защото, най-малкото, те са от ченгеджийското люпило. БГ е ченгеджийница, в най-лошия аспект на тази дума.

DerMeister
28-04-2010, 11:25
Колега, няма оправия с крадците. Слагаш едни решетки и СОТ и това е.

П.П.Това ми е любимият извод за решението на проблемите на хората, които по ред причини не взимат много пари и не са доволни от нещо. "Кой го е карал да е едикакъв си?" Чудно просто. :Bolt:

Начи оставаме без полицаи, лекари, учители, професори, учени и т.н. Също така всеки извън София, който не е HR,PR,рекламист,програмист,IT специалист и скъв ист е пълен галфон, защото не е успял да се реализира в условията на пазарното обещество.

ivan dimitrov
28-04-2010, 12:01
---

bouncer
28-04-2010, 12:03
а и освен това я се замисли ако някой почне да ти блъска по врата късно вечер да крещи че ще те зколи примерно какво правиш? обаждаш се на полицията те да му мислят. Като те спрат с превишена скорост какво правиш - предлагаш подкуп. И после те са кукери, боклуци и простаци. А без тях? имам приятели полицаи и катаджии и неведнъж са ми разказвали как спират кола за нарушение пишат акт и после ги мумрят щото този бил не знам къв си...заплатата на полицая с всички дежурства, добавки и премии я стигне 800 - 1000 лв я не. а за тези пари какво? навън си. мръзнеш, рискуваш всеки идиот да те гръмне и ако се защитиш като те нападне мангал или друг идиот си виновен и видиш ли полицейско насилие! Ти имаш ли идея ако кажеш на полицай в америка кукер колко бързо ще се озовеш в затвора? знаеш ли раликата в техните заплати и у нас съпоставени към стандарта на живот? ако посегнеш на полицай в нормалните страни си труп. за секунди. а у нас? боклуци били, простаци били...ами какви да са? нали ако има малко акъл и се справя добре веднага ще го дръпнат в частния сектор с 10 пъти по-голяма заплата. какво да го кара да стои на държавно, да хподи със скъсаните кубинки и разбитата патрулка като може да си докарва и 10 пъти повече като частен офранител? какво искаме всъщност? да има качествена полиция, да ни защитава и ние да ги плюем и да ги обиждаме? А колега можеш ли да изкараш без полиция? можеш ли без КАТ? не можеш.

DanewRomeo
28-04-2010, 12:18
Да стреляш напосоки е крайно некоректно. Аз лично НИКОГА не съм предлагал подкуп на катаджиите. Да, имало е поводи, и то не един и два. Но НИКОГА не бих предложил подкуп. Под достойнството ми е. Колкото до това, че имаме нужда от тях - имаме, разбира се. Но не проформата, която ни се предлага. Катаджията, примерно, не е там, за да прибира кинти нерегламентирано, а за да се върши стриктно работата. И когато му казвам: "Виновен съм. Пишете.", да пише, а не да го мързи и да ми каже: "Абе, колега! Ама защо със 30 и кусур отгоре. Хайде с 20 разбирам, ама...", и да ме пусне поживо-поздраво. Кой си върши работата, казваш, колега?

ПС. Да сравняваш роден с американски полицай е комично. Онези вдъхват респект, от нашите те напушва смях. Казвали са ми, че там, когато минава полицай тонът на разговора се снижава с десетина децибела. Защо? Защото уважават закона. Защо? Явно има защо.

bouncer
28-04-2010, 12:59
съгласен съм с почти всичко което казваш но пак ще ти посоча основната причина - ниското заплащане и високото ниво на стрес не могат да задържат качествени кадри на тази позиция и поради тази причина е пълно с недотак образовани и много комплексирани полицаи. ОБАЧЕ колега на тебе ако ти плащат толкова пари за толкова работа ще имаш ли мотивация на работиш ид а се раздаваш? КАто хванеш един престъпник било и дори дребен кокошкар 3-4 пъти и виждаш че го прибирате и после след 2-3 месеца пак е навън за кво да го хващаш изобщо? като ти се налага да вадиш от собствения си джоб пари да си задеждаш служебната кола за да можеш да си вършиш работата, а децата ти да не могат да си купят дрехи и да идат на почивка ще се раздаваш ли? май не. Както аз стрелям напосоки така и ти не можеш да кажеш че маргинално всички полицаи са боклуци. В случая с грабежа полицаите какво могат да направят в апартамента? проверяват за отпечатъци и за свидетели. отпечатъци няма, защото дори и селските кокошкари вече ползват гумени ръкавици, а свидетели ако имаше щехе да знаеш и те да ги разпитат. Реално нищо не могат да свършат. Ако са ти откраднили нещо тогава го описваш и ако хванат обирждии и намерят в тях нещо твое те викат да го разпознаеш и след делото си го получаваш обратно.

DanewRomeo
28-04-2010, 13:07
Пожелавам на всеки един добронамерен форумен член да няма повод да потърси непосредствено съдействие от полицията. Това е. Ходене по мъките, разочарования и мили родни картинки.
Колега, bouncer, бяха ти разбили колата преди време, нали? След фитнес, някъде към студентски. Обърнахте ли се към органите на реда? Какво стана?

viki
28-04-2010, 13:09
Хайде сега полицаите ви виновни.Сякаш само от тях зависи да има ред в държавата...
Забравяте,че полицаите изпълняват заповеди !!!Бедата е,че са се превърнали в заложници на политиците (става дума за началниците по високите етажи)
Надявам се скоро да дойде времето , когато българските полицаи имат уважението като полицаите в Западна Европа и Америка.
Аз лично познавам изключително свестни полицаи.Винаги,когато ми се е налагало(по една или друга причина) да търся съдействие от полицията,съм получавала добро отношение:)
п.п.
колега,искрено съжaлявам за случилото се.Дано бързичко да се отървеш от стреса ,който е породила случката..

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 13:12
Пожелавам на всеки един добронамерен форумен член да няма повод да потърси непосредствено съдействие от полицията. Това е. Ходене по мъките, разочарования и мили родни картинки.
Колега, bouncer, бяха ти разбили колата преди време, нали? След фитнес, някъде към студентски. Обърнахте ли се към органите на реда? Какво стана?

ама ти какво си мислиш, че в англия като ти разбият колата и подадеш жалба и след час и половина са хванали виновника ли ?

айде по-сериозно моля ви се, интелигентни хора сте, знаете, че е много лесно да не те хванат за дребни престъпления стига да не си пълен олигофрен !

редовите полицаи са с нисък коефициент на интелигентност по цял свят, на редовия полицай не му е работа да е прекалено интелигентен - на него му е работа да следи за спазването на закона.

от там нататък има офицерски школи и т.н., истинските дебили са там - защото прост човек да е корумпиран на дребно не е толкова пагубно, колкото на високите етажи

кат-аджиите сме ги научили ние да взимат пари.

и пак повтарям - който взима мизерни пари, няма да е мотивиран.

полицай е призвание - ама и тяхните деца също трябва да ядат, да ?

ПП: освен това не знам къде ги намирате наглите и нахални полицаи ама аз колкото пъти съм имал вземане даване с органите на реда, са се държали с мен уважително и свястно. както каза вики има много свестни хора там. и преди всичко и те са ХОРА като нас .

DanewRomeo
28-04-2010, 13:19
Колега, попитах, защото не знам. Това не беше риторичен въпрос. Как казваше народът: гузен негонен бяга.

ogi100
28-04-2010, 13:41
само да вметна...чета за редови полицаи и КАТ-аджии, които са ниско платени и т.н....хубаво, но знаете ли следователите, които (не)работят по разследването на кражбите от обикновените хора и техните шефове какви прилични заплатки взимат ;)

Panchev
28-04-2010, 13:43
А бе, не е така навсякъде. Ето сега ми изниква в главата един случай за престъпността в ЮАР, дето толкова се притесняват медиите покрай световното по футбол. Та, баш в Кейптаун, в някакъв подлез, пред банкомат, двама черни задигат Виза-картата на чичо ми. Следобедно време 4-5 часа. Пробва да звъни до българската банка да му блокират сметката - къде ти вече по това време да открие някой! На полиция така и не се обажда, щото изобщо не му се видяло смислено. Примирил се, че е изгорял с 2000 евро, колкото му е бил лимитът. Прибира се в хотела и си пийва студена водица по случая. След малко му чукат на вратата и усмихнат полицай му връчва картата! Без да е теглено от нея! Вярно, може да е единичен случай, ама това нещо не си го представям някак си да се случи по нашите географски ширини.

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 13:48
Колега, попитах, защото не знам. Това не беше риторичен въпрос. Как казваше народът: гузен негонен бяга.

е аз ти казвам като потърпевш от такива неща ;)

ПП: а за двамата негри - ми там ти е разковничето, в страните с масова престъпност (и вярвайте ми - ние сме далеч от това, което се случва в големите градове на запад) контингента е доста по-прост. не ми се пишат фермани пак...

pakumba
28-04-2010, 14:16
който си мисли, че "там" е Рая и няма престъпност се е объркал. Имат престъпност и то много по-сериозна от нашата, става дума за дребна. Едрата е друга бира и е по-умна от нашата, не се избива, а краде многото пари с други лостове. Обикновенния човек по принцип го засяга дребната престъпност, при нас тя нараства стремглаво в последните 5-6 години забелязвам, включително и простотиите "младеж закла съученик".
По конкретния случай и аз съм в Борово и си мислех, че квартала е хубав и такива глупости не се случват, но преди години съм ги заварил без да разбера като съм се прибрал от работа и добре, че не съм разбрал и са изчезнали. Тогава викнах куките профилактично и от тях разбрах, че квартала не е съвсем толкова хубав, колкото си мисля- сложих си решетки и си взех ротвайлер, сега той ми е най-ценното в нас и само него искам да опазя:shoot:
Моите наблюдения са, че влизат основно през прозорци, като височината не ги спира, прескачат отстрани или се катерят отдолу, затова решетки, вратите се затварят дори да сте на 15 етаж и се затварят дори да излизате за 5 мин, простотиите стават, когато не очаквате и те разчитат на това ние да не можем да си представим как ще влезе някой, докато аз съм в нас.... Ако сте с касова брава си вадете ключа като сте у вас, чух, че бъркали и ги вътрели както са отвътре и направо си отключват.

bouncer
28-04-2010, 14:39
Пожелавам на всеки един добронамерен форумен член да няма повод да потърси непосредствено съдействие от полицията. Това е. Ходене по мъките, разочарования и мили родни картинки.
Колега, bouncer, бяха ти разбили колата преди време, нали? След фитнес, някъде към студентски. Обърнахте ли се към органите на реда? Какво стана?

така е - разбиха ми колата, а и апартамента са ми разбивали. И в двата случая съм сигнализирал където трябва и файда никаква. НО въпреки това всеки път щом се случи нещо такова сигнализирам и правя всичко пореда си, защото ако ние не я оправим тая държава тя сама нема да се оправи :)

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 14:58
който си мисли, че "там" е Рая и няма престъпност се е объркал. Имат престъпност и то много по-сериозна от нашата, става дума за дребна. Едрата е друга бира и е по-умна от нашата, не се избива, а краде многото пари с други лостове. Обикновенния човек по принцип го засяга дребната престъпност



анджък (простете турския)

ivan dimitrov
28-04-2010, 15:30
---

Mind_Control
28-04-2010, 15:39
...заплатата на полицая с всички дежурства, добавки и премии я стигне 800 - 1000 лв я не. а за тези пари какво?


нали ако има малко акъл и се справя добре веднага ще го дръпнат в частния сектор с 10 пъти по-голяма заплата. какво да го кара да стои на държавно, да хподи със скъсаните кубинки и разбитата патрулка като може да си докарва и 10 пъти повече като частен офранител? какво искаме всъщност? да има качествена полиция, да ни защитава и ние да ги плюем и да ги обиждаме? А колега можеш ли да изкараш без полиция? можеш ли без КАТ? не можеш.

Я ме открехни какви са тия охранители дето взимат по 8000-10 000 лв заплата? Искам да кандидатствам- имам качествата, трябва ми малко практика само, че професионално не съм се занимавал :) (ако заплатата е наистина такава, че дори и на половина, първата ти я подарявам на теб)

mim
28-04-2010, 16:08
на пострадалите не им ли е писнало все някой да живее на техен гръб и нищо да не се променя

полицаи може и да има, те са хора, а хора всякакви, но институция полиция няма в тази държава

виж, полицейщина колкото щеш

ves_v8
29-04-2010, 00:33
Аз против полицаите нямам нищо. И те са хора, да гадни са, поне някои от тях, но и те са хора. Ядосвам се че дори и да си направят труда да хванат престъпниците, после никой не ги съди. са грабеж 1 година....е това е смешно. той е откраднал имущество за сума ти пари, съдят го, лежи една година после излиза и си щрака с пръсти и пак почва да краде. за кражба трябва да е сурова присъдата 5-10 години например за да се научи как се спестяват 3 години пари за 52" SONY и след това да дойде някое келеме и да ти я отмъкне. е няма как да стане:nono:

ivan dimitrov
29-04-2010, 01:00
---

dimo
30-04-2010, 12:09
Вероятно има и интелигентни полицаи и професионалисти,някои от тях даже може и да са възпитани
Ще разкажа една случка която се случи лично на мен :
По време на предишната смяна на документи намирам дамска чанта зхвърлена до един паметник ,а вътре лична карта и паспорт извадени съвсем в начлото на срока за подмяна -вероятно са трябвали скоро на собственичката.Решавам да постъпя като съвестен гражданин отивам да ги предам в полицията - олигофрените там ме държат няколко часа и ме карат да пиша обяснения къде съм бил ,предния ден какво съм правил от къде съм ги откраднал и тем подобни, като през цялото време се държат нагло. Провалят ми деня Извод : Вече никога няма да върна нещо намерено от мен в полицията!

fred
30-04-2010, 22:49
само да вметна...чета за редови полицаи и КАТ-аджии, които са ниско платени и т.н....хубаво, но знаете ли следователите, които (не)работят по разследването на кражбите от обикновените хора и техните шефове какви прилични заплатки взимат ;)

Като са ниско платени да ходят да орат нивите, айде баста, както се казва, а иначе тия другите, които си споменал не са за ожалване, ама са още по корумпирани

ФЕРАРИСТ
30-04-2010, 22:55
само да вметна...чета за редови полицаи и КАТ-аджии, които са ниско платени и т.н....хубаво, но знаете ли следователите, които (не)работят по разследването на кражбите от обикновените хора и техните шефове какви прилични заплатки взимат ;)
Колега, от 100% следователи и дознатели в БГ, 95% само си стоят на седалището, и чакат или някой да им снесе, или някой да се издъни......ти как мислиш дали някой като подаде жалба че му обрали апартамента, и следователя тръгва да търси - нищо подобно .....