PDA

View Full Version : Един странен странен въпрос...?



AlfaFen145
28-04-2010, 18:43
Едно "приятелче" от блока ми е направил магария.(ПТП)
Няма абсолютно никакви щети ,удара е бил с 10-15-20 км-тра.На нито една от двете коли им няма нищо,обаче онзи лешояд искал да вика КАТ.Приятелчето ми е избягало от там ,защото няма книжка(поради друга магария),ако го хванат още 2 години без книжка и 2000лева акт.
Той иска от мен ,да отидем до кат и аз да се представя за него.(тоест аз съм направил ПТП-то и аз съм избягал)
Според неговите думи ,той е оправил всичко ,платил е сякъкъв вид подкупи и парични обещетения(актове) аз само трябва да отида ,за да ми се извади постановление на мен.Каза ми ,че книжката ще ми я дадът не повече от 15до30 дена ,без да ми се взимат точки и темподобни(защото бил оправил всичко).
Доколкото знам,да избягаш от ПТП е година без книжка и АКТ 200-500 лева...?

Въпросите са ми:
С какво по-точно той може да ми навреди,освен да ме изпържи и да съм без книжка 1 година?
Има ли вероятност да е станало нещо друго и да има пострадали и аз да не разбера?
Казаха ми ,че от среща с/у КАТ в зградата (на 6 етаж,в онази агенция ,"в помощ на шоферите" ,ако отидем можели да ми върнат книжката до ден)? -Вярно ли е?

morfius
28-04-2010, 18:49
Колега, чини ми се да се търси балък тука... внимавай много, да не ревеш после, че си бил помогнал.

- Избягал - почти сигурно ще има съмнения за алкохол, ако не се и приемаше като доказателство за употреба бягството!
- Актове и др. подобни в един момент ще влязат в застрахователно досие, после да не се окажеш с двойна миза за гражданска/каско ... от такава услуга.

tokata_pz_flex
28-04-2010, 18:53
Хич не си слагай главата в торбата . . .

AlfaFen145
28-04-2010, 18:53
Братко , ами той ми каза че трябва човек които е карал колата за (гражданската да може да си вземе парите) .
Той каза ,че има хора които са му оправили нещата и това е било преди месец, но вече са му казали да намери някои щото прекалявали ..

не знам какво да правя ,правил ми е услуги той ,но не знам дали ще се набутам в лайната ,ако е книжката за 1 месец ,ще я прежаля ...но да не ми се набият някви "кокаляци" в гъза ,като една година без книжка и някви актове и съдилища...

morfius
28-04-2010, 19:01
При алкохол застрахователите не покриват щети, пак опираме до горното + опцията гаранционния фонд да те осъди, ако другия водач вземе, че си докаже някакви щети пред неговия застраховател.

AlfaFen145
28-04-2010, 19:10
Аз сега го питах и той ми каза ,че в постановлението не пише ,че съм избягал всичко е уредено ,просто някои трябва да е карал колата...Той е уредил бил всичко...

Мен ме интересува дали може да отидем в тая зградата дето е с/у КАТ и да направиме така ,че да си взема книжката след 1 ,2 часа ... ?

santo_traficante
28-04-2010, 19:19
хаха бил уредил хаха игач някъв ше дое тоя:kissy:
кой кво направил да си сърба попарата...

а ти ако си балък ходи и се дупи в кат:evil:
има един лаф
ако няма балъци няма да има уиски с фастъци:evil:

AlfaFen145
28-04-2010, 22:50
#santo_traficante-абсулютно прав си брат!
"докато има балъци,ще има и тарикати"
..само че не знам дали има значение ,преди 2-3 години до кварталното кафе се збих с 9 човека и първото нещо което направи той (когато влязох в кафето целия в кръв) е да зареже всичко и всичките 5-6 човека ,които бяха на масата скочиха извадиха някви бухалки и боксове от колите и тръгнахме да ги гоним...Той е от моя блок ,не мисля ,че ще ми го набута големия ..Й в г..А ....

Единственото нещо ,което ме интересува е :
С предисторията ,която имам-Че е направил съвсем некритичен ПТП и просто иска някои да е карал колата за да си спести 2 бона и 2 години без книжка .
Дали може "неговите" хора в КАТ ,да скрият нещо и да се окаже - ("' че съм убил(смачкал) някои или съм направил нещо тежко '") и аз да не разбера?-или нещо от този сорт?!
Могат ли така да се фалшнат документите или :nono: ?!

И дали тази организация с/у КАТ от нея мога да си измъкна на бързо на бързо книжката ?!

Ако някои се сети ,дали може да се направи някаква измама от тоя сорт ,нека сподели :)

Мерси предварително !:surrender:

fred
28-04-2010, 22:53
:go:Всеки да си носи отговорност за постъпките, тоя твоя авер, веднъж е направил глупост, сега втора, докога?Какво ще му спасяваваш, собствената му безотоговорност ли?Ако искаш да го спасиш, не му прави такива услуги.Иначе някой ден и ти ревеш от него,

AR147
28-04-2010, 23:05
От гредна точка на приятел мислиш ти.
Но погледни отстрани ,няколко ПТП и все му се разминава,утре ще реши че може да прави каквото иска на пътя ,да обърне 1 бутилка и да се качи в колата с мисълта ,че винаги му се разминава...... нататък всички знаем какво става.
В много трудна ситуация си и решението трябва да го вземеш сам.

alfamicin
28-04-2010, 23:05
Аз сега го питах и той ми каза ,че в постановлението не пише ,че съм избягал всичко е уредено ,просто някои трябва да е карал колата...Той е уредил бил всичко...



Незнам,ама нещо не се връзва!
Постановление!?
Пък и не пишело че е избягал водача?
Демек написано е вече.
Срещу кого?

Мен ме интересува дали може да отидем в тая зградата дето е с/у КАТ и да направиме така ,че да си взема книжката след 1 ,2 часа ... ?


Помисли малко.
Все пак КАТ не е местната баничарница и нещата не стават токова лесно.
Ако приятелят ти е толкова навътре в нещата,би трябвало да се оправи и без твоя помощ!
Отделно ще бъдат намесени и застрахователи и нещата могат да се "разсмърдят" яко!
Успех!

AlfaFen145
28-04-2010, 23:07
#fred (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3605) - прав си да .
..но съм принципен и добър човек,колкото и разумното ми мислене да ме блъска на другата страна ,толкова и помна как го направи това...
Утре ще отидем до КАТ ,аз говорих с него ,че ако видя нещо съмнително и не ми хареса ще се откажа....
Той ще ми остави в залог ,че няма да ме изпържи документи и ключовете от колата му ...:excl:

Те хората са казали " от опит глава не боли " ,ама колко ще ме боли или не ще разбера..
квото е писано ,такова ..:Bolt:

yori
29-04-2010, 00:01
Ако може да споделиш какво е станало,че ми стана интересно.

mirchozo
29-04-2010, 00:05
To e ясно какво ще стане, ще му вземат книжката на колегата поне за 6м, всяко бягство се констатира като за алкохол, а там глобата е парична с почиваща книжка. Колкото и да е уредил нещата, закона си е закон..., явно нещо с измама ще е пак. Не беше ли по-лесно да даде пари на потършевшия и да си стиснат ръцете, кво занимава токова народ с глупости.

detelazurno
29-04-2010, 00:16
Аман от тарикати!
Аман от неграмотници!

pr_00f
29-04-2010, 00:20
Ши гу кажъ кратку и иасну!!!

КоИто си е срал акотата - да си ги яде со сребАрна лъжичка.

Прафупис ? - вас иЗ дас?

Sunny
29-04-2010, 00:20
@AlfaFen145
От цялата тема ми се изяснява само ,че ти още преди да я пуснеш си си бил решил какво ще правиш .
Кога мислиш ще усетиш ,че има нещо съмнително ? -Когато ти поискат книжката и талонана гишето ? Тогава вече е късно за разваляне на сделки . А след 2-3 месеца когато пича пак си натресе колата в нечия друга ще изгори и още някой . С такива приятели врагове не ти трябват ми се струва . Ще си пожертваш книжката само защото живеете в един блок !
Бил оправил нещата - ами след като е толкова печен и връзките му се простират на високо значи ще намери начин да потули така нещата ,че да се разминат без да се налага да изгаряш ти .


Прочети си добре подписа - много истина има написана в него свързана с темата .

ves_v8
29-04-2010, 00:29
Приятелю, не се хващай на такива въдици. Доста кофти услуга иска от теб твоя приятел. Съгласен съм че един добър приятел е готов на всичко за приятелите си, но аз лично усещам нещоо гнило в тая история. според мен това не е правилна услуга с която можеш да доказваш приятелството си. моето мнение е да не се набутваш и ти в тая бумащина.

mirchozo
29-04-2010, 00:34
Дет се вика, "каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи". Ти си знаеш все пак, но аз не бих искал от приятел такава услуга, дано и да не ми се налага...

roshaf
29-04-2010, 09:59
Или: "Кой каквото прави на себе си, го прави" :) Ако се решиш, после да споделиш, какво е станало :)

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 10:43
ще си го поемеш големия, тея шано-истории никога не завършват добре , послушай ни :)

detelazurno
29-04-2010, 11:04
За приятелството дето си го имате и услугите, които сте готови да си направите един на друг вие си знаете, но мен ако питаш нещо странно ми се вижда да има необходимите връзки да изманипулира написаното в постановлението, да е налял доста пари на необходимите хора и въпреки това пак да е виновен. Не ти ли се вижда малко странно? Да има толкова връзки и накрая пак да си го отнесе. Ми, че ако аз бях в тая ситуация и имах толкова връзки чисто и просто щях да наредя нещата така, че да не съм виновен. Съответно няма да ми се пише акт, нямя да си търся "виновен" приятел, който да го поеме....Чиста работа. Намирисва ми нещичко :dyrvo_v_kenefa:

Pastora
29-04-2010, 11:24
То и аз имам връзки там, но тези неща се уреждат предварително финансово, като пак не ти се разминава, а за бягство от ПТП нещата са доста сериозни - хич не ходи.

fred
29-04-2010, 13:07
#fred (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3605) - прав си да .
..но съм принципен и добър човек,колкото и разумното ми мислене да ме блъска на другата страна ,толкова и помна как го направи това...
Утре ще отидем до КАТ ,аз говорих с него ,че ако видя нещо съмнително и не ми хареса ще се откажа....
Той ще ми остави в залог ,че няма да ме изпържи документи и ключовете от колата му ...:excl:

Те хората са казали " от опит глава не боли " ,ама колко ще ме боли или не ще разбера..
квото е писано ,такова ..:Bolt:

Е добротата е добро качество, но наивността не, както и да е, ти решаваш, опита е важен, успех

VFTI
29-04-2010, 17:43
Моляте недей да правиш тази грешка!!!

Вяра нямай на НИКОГО!!!

Гледай си работата и той като има връзки да се оправя по други начини.

Ако пише че е избягал автоматично се води пиян .

Другото е че ЗАРАДИ КАКВО ти е да си ПЕТНИШ досието? Че след 2г. ти да удариш някой леко и да отнесеш както той 2000лв. примерно в подобна ситуация...

Ако след толкова много постове на колеги, го направиш просто ноу комент...


П.П Дава ти залог документи и ключове...Агхахаха после да си обяви колата за открадната и ти да киснеш по затворите. Много умно...

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 17:50
П.П Дава ти залог документи и ключове...Агхахаха после да си обяви колата за открадната и ти да киснеш по затворите. Много умно...

и аз това си мислех

да ти даде 2 бона кеш за гаранция, тогава може и да има шанс да не се опитва да те метне ;)

Sunny
29-04-2010, 20:27
и аз това си мислех

да ти даде 2 бона кеш за гаранция, тогава може и да има шанс да не се опитва да те метне ;)

Даже са малко .. Няма да му стигнат за TAXI докато е пешеходец .

Доко
29-04-2010, 20:34
Аз на това си му викам "На здрава глава-бинт" :brickwall:

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 22:09
Даже са малко .. Няма да му стигнат за TAXI докато е пешеходец .

с оглед на корумпираността на великите КАТ може да ги ползва за подкупи...

AlfaFen145
30-04-2010, 02:04
#detelazurno -виждам имаш нещо против мен ,постоянно се иСССпускаш по темата правопис ,казах ти и на ЛС ,ако имаш нещо против мен кажи ми да се разберем!

Колеги ,за това обичам този ФОРУМ ,защото може ОТРИЦАТЕЛНИТЕ мнения да са повече ,но пак има мнения и хората ,не знам от саир ли го правят ,но комнетират...

Още вчера се разбрах с момчето ,чак днес прочетох вишите коментари ..

За съжеление го направих просто .............

Историята беше следната:
Книжката ще ми се отнеме ,след като получа постановлението до 15-20-30 дена МАКС ,за 1 месец!
Така ми каза ,човека от КАТ при които написах какво е станало ...
Моя приятел не е избягал от ПТП-то ,а са си разменили телефона с другото момче и са се разбрали да се разберат ,но онзи е искал звездни суми ,за никакви щети ..
В крайна сметка ,поставих се пред свършен факт ,като се замисля не знам дали той ще направи нещо такова за мен ,но вече е свършено ,човек се учи от грешките си ...

Смейте ми се ,ако искате ,псувайте ме ,провокирайте ме...
понякои път правя безмислени глупости ,а после съжелявам ,малко трябва да си опеча акЪла ,че ме боли главата ...
Единственото нещо ,което ще е тъпо ,че 6 месеца след като ми бъде върната книжката това ПТП,ще ми стой при мен (в документацията) после отпада...нещо такова ....:brickwall::brickwall::brickwall: яд ме е ,но знам че всичко се връща


ПИЙЙС!

yo
30-04-2010, 06:58
Според мен ако ти е наистина приятел и може да му се има доверие помагай, все пак ти е приятел, а за какво са приятелите! Дори и да имаш някви дребни проблеми после на хартия, приятелството ще ти е за цял живот, а то според мен е по-важно!

П.С. ДОбрият приятел е този, на който като се обадиш в 3 през ноща и му кажеш убих човек, той отвръща "Лошо, къде ще копаем"?! :hmm:

detelazurno
30-04-2010, 10:38
#detelazurno -виждам имаш нещо против мен ,постоянно се иСССпускаш по темата правопис ,казах ти и на ЛС ,ако имаш нещо против мен кажи ми да се разберем!

........

Нищо против теб! Мисля, че това го изяснихме когато си разменихме ЛС-та. Имам против, че когато пускаш тема с молба за помощ, съвет или каквото и да било не се стараеш да е по-четливо, че после даже се и сърдиш и засягаш когато някой ти го каже! Не знам до колко разглеждаш форума, но и в други теми, в които има такива "четливи" постове съм се изказвал по същия начин, така че пак ти казвам - нищо против теб. Може и да си свястно момче, но на моменти трудно ти се разбира какво пишеш, а правописът е това, което се вижда във форума. Не може да пишеш като първолак и да се надяваш да си изградиш и уважение измежду другите потребители.

Иначе по темата.....мисля, че не са 6 месеците, които ще ти седи това нарушение. Мисля, че е с 2 години давност както всички останали.

AlfaFen145
30-04-2010, 10:48
#detelazurno ..мммм не знам аз си разчитам съвсем добре..

отностно 2-те години ,за които говориш-дано не е така :prescription:

alfamicin
30-04-2010, 12:14
Иначе по темата.....мисля, че не са 6 месеците, които ще ти седи това нарушение. Мисля, че е с 2 години давност както всички останали.

2 години,ако става въпрос за точки.
Демек,ако са му взели точки,за въпросната случка, ще трябва да чака без да прави нарушения,за да се възстановят автоматично.
Ако става въпрос за досието му като шофьор,там мисля че няма давност!
Като съм вадил справка от КАТ,са излизали нарушения правени преди повече от 5 години.
Дори и фишове!