PDA

View Full Version : Термостат 156 - 2.4 JTD: въпрос ??



swifter
29-04-2010, 15:20
Здравейте,

имам следният проблем с Алфа 156 2.4 JTD. Колата стои на 60 градуса - ясно е че термостатът е забил на 2-та кръга, щото пипнах маркучите и 2-та топлят от началото като я припаля. Дотук добре.

Взех си термостат от същата 156-ца, пак 2.4 JTD от ударена кола. Но новият има 2 датчика!!? :surrender:
Един с 2 кабелчета и още един с едно кабелче.

Моят има само един датчик (предполагам за обратна връзка за темп. към таблото). Гнездото за 2-рият ми датчик е затапено.

Някой може ли да каже 2-рият датчик за какво е? Обратен сигнал към ECU-то за различни режими спрямо темп.??

И друго - възможно ли е някой спец.-майстор да ми е затапил 2-рият датчик, за да не се занимава? Има ли модели, които работят само с 1?

Мерси за инфо-то.

spe4elist
29-04-2010, 15:39
Можеш ли да ни покажеш снимка на тоз дебитомер с два датчика? плс

undy
29-04-2010, 15:42
Здравейте,

имам следният проблем с Алфа 156 2.4 JTD. Колата стои на 60 градуса - ясно е че термостатът е забил на 2-та кръга, щото пипнах маркучите и 2-та топлят от началото като я припаля. Дотук добре.

Взех си дебитомер от същата 156-ца, пак 2.4 JTD от ударена кола. Но новият има 2 датчика!!? :surrender:
Един с 2 кабелчета и още един с едно кабелче.

Моят има само един датчик (предполагам за обратна връзка за темп. към таблото). Гнездото за 2-рият ми датчик е затапено.

Някой може ли да каже 2-рият датчик за какво е? Обратен сигнал към ECU-то за различни режими спрямо темп.??

И друго - възможно ли е някой спец.-майстор да ми е затапил 2-рият датчик, за да не се занимава? Има ли модели, които работят само с 1?

Мерси за инфо-то.колега,първо пишеш за термостат,после за дебитомер.....????моя термостат е с 1 датчик(с три кабелчета).за тия дето са с два датчика(не съм сигурен,но доколкото си спомням)единия е за уредети в купето,другия за перките на радиатора.

swifter
29-04-2010, 16:27
колега,първо пишеш за термостат,после за дебитомер.....????моя термостат е с 1 датчик(с три кабелчета).за тия дето са с два датчика(не съм сигурен,но доколкото си спомням)единия е за уредети в купето,другия за перките на радиатора.

упс - за термостат става дума! редактирах 1-вото мнение - бях сбъркал по инерция.

възможно е 2-рият датчик да е за перките отпред. ако някой е сигурен, моля да пише ..

п.с.: ще се опитам да направя снимки, като отида при колата.

myato
29-04-2010, 16:35
Ако старият ти датчик е с три крачета,няма какво да търсиш.Развиваш го от старият термостат и го забиваш на "новия" и си готов.
Има два варианта за датчиците:
1. Два датчика с по две крачета и
2. Един датчик с три крачета.
И двата варианта са си заводски.

undy
29-04-2010, 16:44
упс - за термостат става дума! редактирах 1-вото мнение - бях сбъркал по инерция.

възможно е 2-рият датчик да е за перките отпред. ако някой е сигурен, моля да пише ..

п.с.: ще се опитам да направя снимки, като отида при колата.
няма за какво друго да е.аз имах същия проблем и го реших срещу 125лв,BEHR ми беше на колата и аз взех същия с един датчик.така,че както прецениш.успех.

vbaklev
01-05-2010, 22:14
здравейте колеги.Каква е цената на термостата за 156 1.8
благодаря :love_umbrella:

spe4elist
01-05-2010, 22:39
здравейте колеги.Каква е цената на термостата за 156 1.8
благодаря :love_umbrella:

Здравей, колега!
В тази тема си говорят за дизели, ама - айде ...
На твоя въпрос - 75 лв

Извинявам се от твое име на колегите ...

swifter
03-05-2010, 11:18
Оправих се, нямаше проблеми - освен малко изтекъл антифриз ;)

Да, оригиналният термостат беше с 1 датчик = 3 крачета.
Завих го на новия, всичко е 6.

:th_up: