PDA

View Full Version : Как се измъкват датчиците за нивото на вод



Alexanderbb
23-05-2006, 09:52
Как се измъкват датчиците за нивото на водата в разширителния съд и казанчето за чистачките. На вид само с дърпане но ме е страх да няма някоя контра и да вземат да се строшат ако ги напъна

голямата риба
23-05-2006, 11:16
а защо е нужно

иначе става много трудно и в 90% от случайте го счупваш

Henry
23-05-2006, 11:41
хаха и аз днес точно това се опитах да направя защото ми свети датчика за нивото на водата в радиатора а той е на разширителния съд:)))) май няма да го пипам щтом не излизат без да се счупят :D

Alexanderbb
23-05-2006, 12:29
щото чек панела заприлича на дискотека. Масло колкото щеш лампата обаче свети. Вода за чистачките 5 литра лампата пак свети (един път я изпуснах да се свърши и явно датчика заклини нещо). Тази за стоп светлините и тя си свети. Предполагам че се е прецакало нещо щракалото при педала щото отзад всичко си е наред (ама него ще го разглобя в събота най-вероятно).
Явно че колата е седяла дълго време и повечето датчици са склонни към блокиране.

търтей
23-05-2006, 13:18
ако не сикаш да ти свети за маслото се решава лесно - откачаш куплунга и слагаш съпротивление 12 ома и вуаля

при прекъснати кабели пак светят провери и това

kris11
23-05-2006, 22:26
При мен за нивото на водата за чистачките е с характер. Когато не е на кеф свети като запалиш и докато си караш хоп загасва докато пак му дойде на ум да свети. Кабелите са здрави,вода има, почистил съм контактите на куплунга на чек панела но...