PDA

View Full Version : Придобих мърлява, но с добра душа /купе/ Алфа 75



pla_y_men
04-05-2010, 22:31
Днес, благодарение на едно бързо обаждане от Тони от Ванто, на един банкомат, който изтръсках и един окаян грък с Алфа 75 1.8 i с пръднал мотор, се сдобих с колата, гърчето с кинти, а Тонката с бая предстоящи интервенции по компилацията на моята 3.0 Америка с много запазеното шаси /поне на пръв поглед/ на тази 1.8 i . Какво и как ще се прави още не знам - колата ще е утре при Тони, а който си нема работа и обича да дава акъл да заповяда към 18.30 - 19.00 да избистрим някаква концепция... На външен вид е пълен кенеф /боядисвана е с плискане на кофи с боя и то май различна :-) /, но като я разглеждахме нямаше грам ръжда по вратите, праговете, коша и най-важно по пода и по роговете. Та работата отива към 2 в 1... Дано наистина шасито при по-обстоен оглед се окаже толкова добро, колкото изглежда. Не е виждало сняг и луга...супер!!! :-)

Venci
05-05-2010, 00:12
Аз ще взема да намина :Tease: мен в акълите ме бива

dellltata
06-05-2010, 08:30
шасито си го бива...ма кво бачкане ще падне::knock::jason2::jason2: докато се стигне до ето това:rosso_racers::notworthy::notworthy:

pla_y_men
16-05-2010, 22:55
Пичове, след Трак дея сериозно превъртях и сън няма да ме хване, докато не се получи една перфектна 3.0 Америка! Не мога да ви опиша чувството, когато ви гледах да се кефите по пистата, а аз като най-голям враг на предното предаване само да зяпам...:-) Адски ви се кефех и само капчицата здрав разум ме спря да изкарам и моята на писатата...само мисълта, че ако я разцепя по трасето, отлагам проекта далеч във времето ме удържа:-)

mordohy
16-05-2010, 23:14
Браво, бе откачалко!
Ако мога да помогна с нещо- казвай!
От тенекии не разбирам, ама ако трябва нещо да се лъска , чисти или е свързано с тоци и кабели- свиркай!
Обичам щуравите идеи и откачените копелета!

Dexer
17-05-2010, 07:56
Пламене, действайте я колата, щото трябва да се карат тея коли, от личен опит видях, че се трошат най-много от седене:)

Venci
19-05-2010, 09:07
Пламене, мисля че е излишно да пиша, че ще помагам с каквото мога, но все пак да не забравите и мен да броите :)

pla_y_men
19-05-2010, 20:04
Благодаря пичове, ПИЧОВЕ сте!:grin:
Тони ще е главният технолог, когато и каквото каже, ще гледам да намирам/е/ :-) . Не мога да се сетя за всичко /та и вие подсещайте/, а и много неща ще възникнат по време на процеса "2 в 1". Това, което се сещам и сме си го говорили, е необходимоста от онези гумени уплътнения/подложки на бравите на вратите и една задна пластмасова вежда. Надявам се и други колеги да поглеждат тук и при възможност да помагат. Например за тези уплътнения на бравите не знам дали някъде не се и продават нови /съмнително, но.../ и ако не е цифра, да се напазари или пък да се вземе една за мостра и да ги избачка някой...Също и за веждата - или някоя втора употреба, или нова /стига да има откъде и да не е финансово невъзпитана офертата/ или пък съществуващата да се възстанови? Не знам цифрите по всеки вариянт - ако някой е играл подобно нещо, да пусне две-три думи като инфо къде и как и колко :grin:
Бих забил примерно и едни малко по-къси и твърди задни пружини, ама знам ли от какво друго МПС биха се хванали или некви спортни да се издирват? Като смътна идея в бъдеще може и някакви спортни валове на мотора да забия...стига да има и стига да не трябва да си продам единия бъбрек за тях...:grin: Винаги на дневен ред е и въпроса за джанти 15/5*98...като може и някакви фланци за предните гуми - да я "разкрача" на Калояново и да убия всички "фиати" с предно :-)Давайте и идеи, може да не се сещам за всички простотии, които са възможни :-)

Da_Fuse
19-05-2010, 20:59
За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба. :)

Кайо
19-05-2010, 21:40
Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.

pla_y_men
19-05-2010, 21:55
За упътненията на вратите, цената беше "дебеличка" , но не непосилна - 20-тина лв бройката. За изработка - на мен ми се струва много трдно и излишно, колкото до веждата - втора употреба. :)
Става дума за малките правоъгълни уплътнения /почти невидими/ на външните брави/дръжки. Нямам предвид уплътненията между вратите и купето. А тези вежди и втора употерба не ги виждам за съжаление... :-)

Честито колега!Един съвет от мен направи пълен преглед на колата штом си я взел от гърк.От 1996 живея в Гъпция и от гърк кола не бих купил ако иска и на 1000 км да е,много са голями мърлячи по-голямата част на тема коли и мотори.Докато нещто неизтропа не се занимават с мпсто.
Точно е изтропала тази, но най-ценното е състоянието на тенекиите, което все пак е видимо добро :-)

Speeder
19-05-2010, 22:08
Колега, имаме една 75ца на части, ще проверя за уплътненията на дръжките. В събота се надявам да имам време да погледна.

Ето я колата, разгледай и ако те интересува нещо или звънни на Виктор или ми пиши на лично : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39209

П.П. вратите на тая 75ца се затварят като на хладилник. Страхотни са! (без задна лява , че даде фира)

Da_Fuse
20-05-2010, 00:08
Точно за уплътненията на дръжкитге отвън говоря - 20 кинта парчето.:gayfight:

dellltata
23-05-2010, 12:27
имах време вече да извадя мотора....:big_heat:дупка в буталото хахха както и да е.обаче ахнах като заварих перфектна ходова част.....всичко е супер.нови монро отрпед ..трактрак сензатрак.:roll2: и учудващо нови задни каяба оригинал..и няма и сантим корозия на купето...:Yeeeehaaa:това засега по мърлевката на външен вид кола:waving:

pla_y_men
23-05-2010, 16:29
Тонка, жив да си за онова спешно обаждане...след което барнахме това купе:Yeeeehaaa: Сега се стягам за към теб, да го играя "демонтаж" на джунжуриите... :-) Като я разпарчетосаме, може да и направя няколко снимки, за да се види след някое време от къде е започнала тихата ми лудост...:mrgreen:

Nikoror
23-05-2010, 21:01
снимки или бан :)

pla_y_men
24-05-2010, 00:44
Ето някакви снимки от днес. Имаше як демонтаж, още малко остава. Свалени са броните, подкалниците, пластмасовите прагове. Само единия праг /металния/ има ръжда в задния си край, всичко друго е в чудесно състояние. Двигателя е 1.6 , спраскано бутало и глава. Ще взема каквото не ми трябва да го пусна в "продажби", а пък каквото се сещам, че ще е нужно ще си поискам в "купува" :-)

dellltata
01-06-2010, 23:11
започна се работа по предния кош.здрава и изпъната ламарина след измиването с водоструйка:-D
ще има съвсем дребни и минимални корекции-нова защита на целия кош и навярно подсилване на оригиналното купе на две места.ако си сваля снимките от пронтото ще ги метна

Dexer
02-06-2010, 13:13
Най-добронамерено и без да ви се меся бих ви подсетил да уякчите заварките в коша, мкойто и без това е оголен сега.

pla_y_men
05-06-2010, 23:03
Точно за уплътненията на дръжкитге отвън говоря - 20 кинта парчето.:gayfight:
От къде може да се купят? Предполагам и за други колеги ще е полезна информацията - не съм видял читави по нито една 75-ца.

Най-добронамерено и без да ви се меся бих ви подсетил да уякчите заварките в коша, мкойто и без това е оголен сега.
Добра идея...няколко човека зяпахме онзи ден в коша. Според разбиращите в групата - тенекиджия и Веско бояджията, не е необходимо да се прави. Казвам го сериозно, не с ирония - склонен съм да се доверявам на хора, които дават мнение по техните си специалности. Което не пречи като се видим на живо отново да го коментираме.
Днес от "Анкол" взех много читав стоп и най-сетне съм с два еднакви :-) Търси се тази пластмасова "джаджа", която е на предните врати по предния и горния ръб отвън, пази от вятър и дъжд при леко отворен прозорец - конкретно за пасажерската врата. Моята е спукана и липсва малко парче в основата...
Между другото, преди няколко дни минах през Интеркар и споменаха че имат мигачи - по 20 лв., стопове по 60 лв., предна маска - 40 лв., цели предни калници 77 лв. Нищо от изброеното не ми трябва, но малко инфо...след като аз съм се разкарвал, друг може да си го спести :-)

75TwinSpark
06-06-2010, 12:15
От къде може да се купят? Предполагам и за други колеги ще е полезна информацията - не съм видял читави по нито една 75-ца.

Колега такива комплекти съм виждал единственно в ибеи,непомня колко пари бяха нещо около 30-40евро,пластмасовата джаджа 3а която говориш също и3пада в ибея доста по често около 25евро (много трудно да намериш в БГ, личен опит)
С две думи съм виждал абсолютно всичко 3а тия скрапове като части и3вън БГ,но цените няма да ги коментирам.

Dexer
06-06-2010, 12:34
относно уплътненията на дръжките отвън - ако имам поне една в идеално състояние, мисля, че можем да направим матрица за тях и да ги правиме. Тогава тоя проблем ще изчезне веднъж завинаги.

pla_y_men
06-06-2010, 20:45
Аз поразрових из Ebay, но не видях такова нещо...все пак може да се появи по някое време. Попитах нарочно тук, а не на лично, колегата, който беше споменал за нови по 20 кинта, та ако има информация нека е за всички.
За съжаление Тони, дори една в момента явно няма никъде :-)

75 turbodelta
09-06-2010, 09:17
тони аз на моята ги бях махнал като я боядисвах тея уплътнители и дори по добре стояха дръжките без тях пробвай ще ти хареса :plane:

Nikoror
09-06-2010, 21:55
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Alfa-Romeo-Milano-75-Door-Handle-Gasket-Set-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4aa15a4af0QQitemZ32053 4629104QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries#ht_500wt_1182

40$ за 4, с 9$ доставка в щатите, но предлагат и международна доставка

75TwinSpark
18-06-2010, 17:15
http://cgi.ebay.co.uk/Alfa-75-Door-Handle-gasket-/230487380206?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item35aa1e50ee

dellltata
21-06-2010, 00:25
много се замислям тонка за това -но пък кошът е в идеално здраве. и носещата конзола.незнам дали оригиналния вид ....да си остане .все пак колата е за возене.няма да се дивее с нея .хеххе на първо четене де.визирам снимките ти за усилване.

pla_y_men
27-07-2010, 21:27
Тенекиджията сериозно копа по купето. Наближава момента с боядисването и събирането, което вече ми докарва малко притеснения - задната ми дясна декоративна/пластмасова/ вежда не е читава, а Сиджи /Горубляне/ би я възстановил, ако и колата е там, а аз искам веждата да е на колата в завършен вид. Малко като кое е първо - яйцето или кокошката. Та в тоя ред на мисли, търся здрава вежда, за да се боядиса и да си пасне както трябва. Венци, Тони, има ли някакво развитие с гумичките за дръжките на вратите...че и до тях ще опрем в скоро време...

Venci
27-07-2010, 21:42
Уплътнението-мостра за дръжката вече е в Тони :) , хоп - топката прехвърлена в него :hehe:

Speeder
29-07-2010, 10:22
Тенекиджията сериозно копа по купето. Наближава момента с боядисването и събирането, което вече ми докарва малко притеснения - задната ми дясна декоративна/пластмасова/ вежда не е читава, а Сиджи /Горубляне/ би я възстановил, ако и колата е там, а аз искам веждата да е на колата в завършен вид. Малко като кое е първо - яйцето или кокошката. Та в тоя ред на мисли, търся здрава вежда, за да се боядиса и да си пасне както трябва. Венци, Тони, има ли някакво развитие с гумичките за дръжките на вратите...че и до тях ще опрем в скоро време...

Колега, кой ти прави купето?
Да не би случайно да е в Нови Искър?

Venci
29-07-2010, 17:47
Там, там...:static: и познай чия е вината :grandpa:

Speeder
30-07-2010, 09:54
Колата ще стане кукла!

pla_y_men
30-07-2010, 18:34
Видях и твоята зелена GT, добре се получават нещата и с нея:firstprize:
Венци е виновен, да... :-) Надявам се Dexer да набаца читави уплътнения и единствения кахър остава тая тъпа задна веджда:boxed:

nachkata
21-09-2010, 20:47
Не познавам колегата но мога да му пожелая скорошно завършване на колата и много безавариини километри,тези коли заслужават още дълги години да са на пътя.

pla_y_men
09-10-2010, 23:04
Малко снимки...:photo: Напредва работата по купето, малко по-бавно от очакваното, но пък се получава екстра:th_up:

Bobi_33
09-10-2010, 23:45
Малко снимки...:photo: Напредва работата по купето, малко по-бавно от очакваното, но пък се получава екстра:th_up:


Какъв цвят ще е последно колата? Сив с едри перли?

От снимките обещава да стане голяма красавица колата. Сега остава и хубави джанти да се намерят и всичко ще си дойде на мястото.

Dexer
10-10-2010, 22:23
Най-накрая да видим някоя снимка на проекта....
Пламене, определено ще се гордееш с тая кола!!!

Venci
10-10-2010, 23:14
Вчера, Пламен беше при нас в гаража цял ден и мога да кажа, че е меко казано ентусиазиран и много надъхан за следващия трак дей... ама как ще дава газ на такава лъскава кола не знам :)

dellltata
11-10-2010, 00:05
колата си става супер яка.а даването на газ ....с кеф ще е.май и джанти ще има както дочухх

Bobi_33
11-10-2010, 00:50
... ама как ще дава газ на такава лъскава кола не знам :)...

:yes::grin:Батка, ще го пратиме на уроци при Даката, той ще го научи как:coolio:

pla_y_men
11-10-2010, 23:57
Какъв цвят ще е последно колата? Сив с едри перли?

От снимките обещава да стане голяма красавица колата. Сега остава и хубави джанти да се намерят и всичко ще си дойде на мястото.
Да, сива едра перла. С Веско ще пробваме и някакви цветове на надлъжната лайсна - черна, тъмно сива, мат или не...трябва да са такива и дръжките. Чудя се за брони, вежди и прагове дали да не са леко по-светъл или по-тъмен нюанс на основната боя...

Вчера, Пламен беше при нас в гаража цял ден и мога да кажа, че е меко казано ентусиазиран и много надъхан за следващия трак дей... ама как ще дава газ на такава лъскава кола не знам :)
На следващия трак дей сите ФИАТи изгореха...:bouncing_smiley:
Днес Пирона излезе от нелегалност най-сетне и започна да скубе инсталацията :-)
Въртят ми се разни шантави идеи, ама не знам дали са удачни и изпълними - например съвсем различна генерация, да няма двуцевка след колекторите, а всеки да си върви през едно гърне(средно) например /стават общо две/ и да излиза по една бурия встрани, в средата на праговете например...еба ли му мамата дали няма да се шашка работата на ДВГ-то и дали има къде да се заврът гърнетата, така, че да не се влачат по земята...:wow:

dellltata
12-10-2010, 00:33
ТОЙ пламен е скромен забравил е да спомене че е екарал и картинг.карането не е далечна дейностт от него-знае как да дава газ на колата.и с данчо се знаят от доста години.май те нас трябва да учат.
темата странични ауспуси .....венци вече мина от там -да дава акъл ....че подът е достта кофти за тая идея

pla_y_men
12-10-2010, 19:52
Щом не ни плащат за да караме, а ние се набутваме, значи сме на олимпийски принципи - караме колкото ни е кеф и колкото можем :-)
За ауспусите ми хрумна просто, не знаех, че и Венци е намислил нещо такова. Ако е изпълнимо, може да се пробва.
Резюме за тези, които не са толкова "вътре" в моя проект, а все пак биха метнали тук едно око - купето онзи ден отнасяше водна шкурка, пода е наклепан качествено с боди, следват подкалниците и коша да се обработят по подобен начин. Остава още малко - самото боядисване. След това Пирона ще вае жици, тоци и релета, кори, табла и т.н. Накрая остава Тони да присади сърце /ДВГ/ и всичко зад и под него :-) Като гледам, оптимистично е да се надявам да стане до Нова Година...но важното е, че става добре и финансовия чеп влиза маааалко по-бавно и мазно:boo::picnic::pain:
Няма зор, имам си "ФИАТ" 156 за превоз през зимата :-)

pla_y_men
18-10-2010, 17:35
Ето още някоя снимка. Някои са по-стари и са от Веско - добре е, че е снимал и той :-)
Вратите на снимките са вече боядисани, предстои да се полират и пастират. Май до края на месеца ще е готово купето и ще започне електрификацията...
Работя по въпроса, но все още се търсят задни вежди, гумените уплътнения на бравите, на предните врати пластмасовите "ветро и дъждобрани".

Venci
18-10-2010, 20:23
Ебаси как лъщят боядисаните части :stretcher:
Поклон пред труда на майсторите :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Speeder
19-10-2010, 09:11
Страхотна! :wow:

pla_y_men
24-10-2010, 09:05
Имаме още напредък...:balloon:
Коша е станал толкова красив, ще взема да я направя с центарлен двигател и с прозрачен капак :-)

Venci
24-10-2010, 13:48
Аз свърших 3 пъти :static:

pla_y_men
24-10-2010, 21:14
На живо гледката е още по-добра...:-)
Малко допълнително инфо за други дреболии - направих матрица за лява задна вежда при Сиджи и една вежда по нея. На мен ми излеждаше добър резултата, но според Веско няма да легне добре по долната страна на калника - в тази плоскост, в която се занитва. Та с тия вежди драма...но ми се въртят някои дизайнерски решения със съществуващите - както правят архитектите, от дефекта ефект.

Grigor
24-10-2010, 23:26
Имаш време за веждите, а и имам една-две идеи ... ама този уикенд нещо не сколасах да пием кафе.

Битумчето в багажника оригиналното ли е или са го слагали твоите хора ?

dellltata
28-10-2010, 21:33
а как щ есе слага мотора в тоя кош а??? питате ли ? главата ме боли:horror: иначе ...нямам думи за коша и още не е в краен вид доколкото разбрах ......

Staikov
30-10-2010, 23:00
Не познавам колегата, но просто мога да му кажа едно огромно ЕВАЛА:notworthy::notworthy:
От това което виждам ми навява много приятни спомени, които имах преди около 6 години с реставрацията на 1 СОЦ автомобил в рамките на 7 месеца :)

Желая ти да стане толкова добре ,че да надмине и очакванията ти,много много безавариини километри и да и се радваш дълги години.

Ще следя темата с огромен интерес :):big_love:

fred
31-10-2010, 14:45
И от мен едно браво на колегата и на другите, които осъществяват проекта.

JORDANGT
31-10-2010, 19:04
Дай да я видиме тая вежда и да видим какво ще я правим.Имам малко идея за пластмасови заварки....

madboy
03-11-2010, 23:53
КРасота ,няма да коментрам работата на колегите
но от този център за въстановяване са излезли доста КРАСИВИ екземпляри на марката АЛФА и много други автомобили и дай боже всекимо да биде обслужен по този коректен и професионален ......
Това е начина .....:clap2:
Поздрави за собственника и пожелание за успехи

pla_y_men
14-11-2010, 10:41
Благодаря на всвички за добрите пожелания:notworthy:
Качвам още малко снимки, вече сме на финала...:Yeeeehaaa: Както се вижда на някои снимки, има нови гумички на бравите - благодаря , Григорий:respect: По купето вече може да се пробва електрификация, от понеделник се надявам и това да започне. До края на сл. седмица трабва да са боядисани и готови броните, маската, веждите...

gigi
14-11-2010, 12:03
Супер става, нямам търпение да отиде при Тони и да я видя отблизо, а напролет да и се дава газззззз

ivopifeca
14-11-2010, 18:44
Евала,като чисто нова,все едно слиза от поточна линия,като нов модел:grin:

Venci
14-11-2010, 19:51
А майстор Веско, плаши ли, а? Ха ха ха
Единственият сервиз, който може спокойно да бъде препоръчан за такива операции :bowdown:

Grigor
15-11-2010, 18:35
Колата започва да придобива наистина много истинска визия ;-)

Не искам да прозвуча като хейтър, но имам питане:

- Защо колонките и пода от вътре не са освежени ? (или аз не съм се ориентирал добре)

Венци,
Да, човека ги може нещата, но ако не си оправи сроковете... няма как да може да е препоръчан... сам знаеш какъв срок даде и колко над него мина за да стане колата в този вид... ТАланта е безпорен, но крайния резултат се формира качество/цена/срок в едно. Цената не я знам, качестово го виждаме, срока е проблемен.

Dexer
15-11-2010, 19:16
Браво Пламене, вложените пари си струват!

Аз искам да питам - какъв е цветът? Прилича ми на някакъв по-съвременен сребрист металик, От алфа гамата ли е или е правен за случая?

И още нещо - сори, че те замотах с гумичките на вратите, но нямам абслолютно никакво време напоследък. Все пак Гринго те е оправил.;)

dellltata
17-11-2010, 08:47
колицата си става супер яка-дори почвам да се спичам ся как ще и пускам туловището вътре че да не се одраска .па и стана си студено вече.ама първо ПИРОНЧО да и сложи електриката и таблото и после я грабвам да се прави да оди.и Декстър ще тормозя малко:drunk::drunk: веско я направил ......:super:продължаваме нататък.проблем се оказаха тампоните на мотора -няма никъде ..хм:new_Eyecrazy:

Flame
17-11-2010, 15:27
Мнооого добре става тая пущина,само да я направите ниска с едни 16-ки примерно-чук,евала за труда:respect:

kolioto
18-11-2010, 00:39
, човека ги може нещата, но ако не си оправи сроковете... няма как да може да е препоръчан... сам знаеш какъв срок даде и колко над него мина за да стане колата в този вид... ТАланта е безпорен, но крайния резултат се формира качество/цена/срок в едно. Цената не я знам, качестово го виждаме, срока е проблемен.
А аз пък си мисля друго: такива бояджий са виртуози, хора на искуството , работят като им дойде музата - срокове има в шивашките цехове за конфекция!
Прекланям се пред така свършена работа!

dellltata
21-11-2010, 09:17
намерихме място къде да я скатаем след като веско я нагласи с боичките.капачета и смукателчета за мотора.остава големия проблем с преоборудването на купето и ел инсталациите и после идва лесната част....ритвам мотора в коша...хвърлям окачването към купето...набивам шута на генерацията мятам седалките към пода ....и готово:gayfight::gayfight:и волан ще му сложа да има къде да се държи пламен в завоите..:tooth:

pla_y_men
27-11-2010, 21:49
Недвижимата ми собственост вече леко се приближава към мен - днес излезе от художествената академия в Н. Искър и е при Тони. Малко снимки от днешния ден. Вижда се задна лява вежда, че не е читава /благодарности на Пирона за дясната, но тя е назаем от него/. Така че все още се търсят задни вежди.

ne0
27-11-2010, 22:18
и сега топката е у Тони, тежко му, бая погледи са върху него.... аре че ще падне снега.... Пламене в понеделник поръчвам поредните валове, ша ма караш да ти поръчам и да ги плащаш насила

pla_y_men
27-11-2010, 23:05
Нема ли форум на BMW за тебе...:Tease: Ако топката беше у Тони щях да удрям капата в земята!:drums: Ама сега требе електрификация, демек Пирон. А той май се снима в нова версия на "Невидимия":please:
Заеби тия валове, боли гъза от цифрата...:stretcher:

Bobi_33
27-11-2010, 23:10
Нема ли форум на BMW за тебе...:Tease: Ако топката беше у Тони щях да удрям капата в земята!:drums: Ама сега требе електрификация, демек Пирон. А той май се снима в нова версия на "Невидимия":please:
Заеби тия валове, боли гъза от цифрата...:stretcher:

Пирона е сценарист на "Невидимия" а не ефтино актьорче.

А колата става мания, тоя цвят много и отива, какви ще са джантите последно? Оригинални или по-големи и изнесени навън?

Venci
28-11-2010, 01:27
Пламене, честито за поредната стъпка напред в проекта! Господин Пиронкио ще свърши работа както много малко други биха могли, така че стискай зъби заслужава си всеки един ден чакане.

ne0
28-11-2010, 01:47
така откривам дарителски фонд за валове на Пламен......

някой да измисли едни 1350-1400 лева...

pla_y_men
28-11-2010, 09:40
Пирона е сценарист на "Невидимия" а не ефтино актьорче.

А колата става мания, тоя цвят много и отива, какви ще са джантите последно? Оригинални или по-големи и изнесени навън?
Оригинални имам, 14-ки, на които им тича да носят зимните гуми. А наистина трърся 15 и/или 16 и да са с офсет най-много 30. За да са по-изнесени, както сам каза. С 15-те мога да си я возя еждневно с 205/50/15, а на 16 може да се забодат до 225/40/16 - да стъпи благо на пистата и да ги видя ФИАТите верно ли са толкова бързи...:firstprize:

Пламене, честито за поредната стъпка напред в проекта! Господин Пиронкио ще свърши работа както много малко други биха могли, така че стискай зъби заслужава си всеки един ден чакане.
Пирона ще свърши работата по-добре от всеки друг, факт. Не си и помислям за друг, ама един път да го видя и ще го щракна с белезници за волана като по филмите и ще му нося само хляб, вода и жици :-) Пич е и му се кефя много, ама е голяма болка в задника...:pain:

така откривам дарителски фонд за валове на Пламен......

някой да измисли едни 1350-1400 лева...
Дето имаше един лаф - "акъл не ща - пари ми дай!". :dance:
По-добре да си кажа каво мисля, че ми трябва преди валовете и някой ако може случайно, да помага:
-радиатор воден /моя още бива, ама ще умре всеки момент/
-радиатор за маслото /оня ФИАТ 156 1.9 jtd 16v май имал такова нещо/
-джанти 15 и 16, 5х98 , офсет под 30
-две вежди задни, декоративни.
-пружини по-твърди
-предна стаб. щанага /май има ейбах 29 мм точно за 75-ца/
-къдравите гуми по броните
Те такива неща...на разумни цени все пак - не ме влече аз да съм светлият лъч във финансовата криза за бизнеса с авточасти:fuckoff:

pla_y_men
02-12-2010, 22:30
Нещо, за което бях изгубил надежда...но Тони намери!!!:big_bow_down:
Чисто нови, оригинални тампони за 3.0 двигател...:metal:

pla_y_men
18-12-2010, 21:13
Днес взех задния си мост от колегата Dexer/Тони/. С кротко лагерче, вместо тампон, боядисан...перефектен! За съжаление не успях да го снимам, но до няколко дни ще го щракна и ще кача снимки...тогава ще добиете представа как Тони изпипва всичко, при това адски точен и коректен!:clap:

Venci
21-12-2010, 00:19
Батки, няма да се сърдите, но хайде да се придържаме към темата :baby:

acko88
21-12-2010, 11:18
Венци да неме санкционираш ама искам и аз да си кажа едно ЕВАЛА на гордия стопанин на 75-цата,найстина много е приятна за гледане,а това че се прави с такъв мерак и професионализъм е :big_bow_down:
С много кеф да си я караш и само да те радва колега!!!

dellltata
22-12-2010, 22:42
няма се сърдим -щъ ....целюваме... венци..:grandpa::Tease: има напредък по проекта.днес се прехвърли на нормален .....съединителя на скоростната кутия .ако се справя ще пусна и снимки малко.
оказа се че има още довършителни работи по купето и те доста спират ...друугата дейност ..сиреч ...присаждането на резурвиар /което се оказа доста костелив орех/окачване ..../има интересни неща там/ и допълнителните доработки които сме замислили с пламен.сърдечни благодарностти на илиян.
и декстър ....намерил съм ти доста работа

pla_y_men
22-12-2010, 22:53
Благодаря колега, сърбят ме ръцете вече да я подкарам, но има още много копане...Малко актуални снимки на носачите отпред с полиуретанче. Вчера и днес с Тони /основмо той де :-)/ набихме полиуретан отпред, на wat щангите отзад, на опашката на ск. кутия. Имаше 2-3 кутии с БОДИ 950 изпръскани по предназначение. От 2 скоростни кутии стана една перфектна. "Обратния" съединител беше пенсиониран, поради наличието на върло читав и новичък нормален. Тони измисли презерватив за унибала на Де Дион-а, би трябвало да е станал вечен :-) Няма снимки на много от манипулациите поради факта, че и аз се бях омазал до лактите /хванала се царската дъщеря на работа...:hehehm:/. Присаждането на резервоара от Америката-та се оказа доста крива инициатива, но ще стане - трябва да се /и се/ надупчи багажника на няколко места...а бе гърч за личния състав яко :-)

Venci
22-12-2010, 23:13
Пламене, не искам да те разочаровам, но този съединител няма да издържи на напъните на шестака. Мислете друго.

dellltata
22-12-2010, 23:49
то няма избор -стария е с нацепени плочи и дрънкаща вилка.броя на пружините е същия и диаметъра също .дебелината на пружината на притескателя е със същата дебелина ..това е което може да се направи засега.

pla_y_men
23-12-2010, 00:22
Пламене, не искам да те разочаровам, но този съединител няма да издържи на напъните на шестака. Мислете друго.
Това да има различен съединител за 2.5 , 3.0 и дизела явно не е случайно,но...моя "обратен" открай време е с радиални пукнатини по огледалния диск. Притискателния също не е особено прекрасен...Не знам кое е причината и кое следствеито /преебани дискове=>вибрации или обратното/, но тези вибрации, за които си говорим, са около съединителя. На "новия" ще му направя "драг краш тест" при пръв удобен случай и...дано устиска :-)
Друго нещо, което установих - старите ми пружини и "новите" са с еднаква дебелина - 13мм., но старите са с една навивка повече /освен това са зверски ръждясали и няма да ги слагам/. Ще видя как ще изглеждат нещата с "новите" . Ясно е, че ще замъкна старите до Казанлък за да ми направят по тях нещо по-твърдичко/леко/ и по-нисичко/пак леко/. Даже ме яде мерака да пална Фиата сабалем и да се изтърся в Казанлък с пружини и стаб. щанги, да ги видя какво и що могат да избачкат.

pla_y_men
26-12-2010, 22:34
Днес с помоща на Венци :clapping::bowdown: и под критичния поглед на Григор:shocked: беше качен задния мост със скоростната кутия. Колата вече е на колела!:rosso_spider: Опитал съм се да кача повече снимки - на полиуретановите тампони, да се види как стоят. Страхотен е тампона на диференциала към купето - made in Dexer - външен пръстен тефлон, вътре полиуретан с метална втулка! Задните спирачни апарати са ремонтирани. Повече интересни детайли за работата и манипулациите със сигурност може да сподели Тони, всичко му е минало през ръцете.:respect:
Оказа се, че всички торсиони които имам са 20мм. Като чета, гледам че трябва да са 22.8мм. или дори 23.6мм. Та ако някой има от тях...:please:

dellltata
26-12-2010, 23:39
опс .пламене торсионите са 22 поне по моя шублер.и на двете коли .
благодаря на всички приятели които помагат да се осъществи тая възстановка .с части .....с помощ ....с идеи....с труд. и аз имам некви снимки но ...щ еги кача сруг път.тия дни ще пусна и моторката в коша ..тогава ще пусна и малко повече инфо.спирачната система и горивната са вече готови ...ама колко още неща остават ......олелеееее

dellltata
27-12-2010, 23:31
още малко инфо ...да не се сърди некой после ...:super:

Dexer
28-12-2010, 10:00
Оооо, моторът е вече вкъщи, даже стъпил на чисто нови тампони!
Браво!!!!!

Друго си е със снимки:biggrin:

dellltata
29-12-2010, 01:06
орргинални тони....+ задния + двата на скоростите .как се казваше пълна промяна.чакам сега теб-ти си човекът ...да зашия и щангите и да се приключва с нещата под купето.:dance:че требва се насаждат нещата по мотора ...това ще еофанзива номер две и остава накрая копането с жици кабели ...опашки ...дрън дрън и кво ли още не ...радиатор ще се присажда ....големичък....охладител на хидравлика....и куп доработки ..здраве да има само .:director:

dellltata
02-01-2011, 08:25
честита нова година на всички.ще има още снимки скоро.малко да се съберат нещата с мотора поздрави на всички които следят темата:go:

pla_y_men
08-01-2011, 22:03
Борбата продължава вече в 2011г. :-) За много години колеги, здраве, късмет и успехи! И железни нерви и търпение, разбира се:thumbup: Малко снимки от днешния слънчев ден. Поставени са фаровете, маската, стоповете. Дреболии, но черупката придоби почти завършен външен вид:tank:
Доста снимки на мотора съм направил - адски ме кефи с червения колектор и капаци...в лъскавия кош...:in_love:
На 2 снимки може да се види как мазно лежи на новите тампони...ммммм :static:
Много ми се иска да разкарам оранжевите мигачи на предните калници - някой знае ли дали има бели от някакъв друг автомобил, които да могат да се забучат?

Venci
08-01-2011, 23:05
Ай, ай, ай, айййй изтекоха ми очите по боядисаните капаци и колектора, станали са уникални! Пламене, тази решетка отпред сигурен, ли си че ти харесва така без черно?

gigi
09-01-2011, 12:59
Колата става супер. Браво момчета. Искаме скоро и звук......

П.С. Аз да повторя Венци ама решетката нещо........

pla_y_men
09-01-2011, 22:04
Ай, ай, ай, айййй изтекоха ми очите по боядисаните капаци и колектора, станали са уникални! Пламене, тази решетка отпред сигурен, ли си че ти харесва така без черно?


Колата става супер. Браво момчета. Искаме скоро и звук......

П.С. Аз да повторя Венци ама решетката нещо........

На снимките тук наистина маската не изглежда много добре. На живо по-мяза :-) И аз съм се замислял за черна решетка - лесно може да се почерни пробно с нещо и ако е по-добре, да се пръсне за нула време. Има неща за доизкусуряване, разбира се :-)

tuxgt
10-01-2011, 09:59
Още един глас за решетката :cheers:

tuxgt
10-01-2011, 10:01
:flirt:

dellltata
05-02-2011, 23:04
ето малко пресни фотоси -вече сте ги видели но имах в телефона

pla_y_men
24-02-2011, 18:29
Зимните студове предизвикаха пауза по проекта, но се надявам да е за последно. Малко инфо от вчера:
Ходих до завода за пружини в село Крън /където колегата Алфонсо си е направил задни пружини/. Занесох и аз пружина, предна и задна стаб. щанга за 75-ца. Щангите не могат или не искат да ги правят...дълга история, но ще направят само задни пружини. Оставих им мостра, пожелах изработените да са 25-30% по-твърди, но и колата да е с около 2 см. по-ниска. Технолога се зае да смята, чакам утре или в понеделник да ми звънне какво ще направят. Приблизителната цена е 60 лв. без ДДС на пружина, с прахово боядисване. Срок за изработка 20 раб. дни. Решил съм да ги направя, ще се понабутам - нека да са първоначална база за следващи експерименти. Няма проблем да ги дам на всеки колега да ги пробва и ако има желание да си изработи по-твърди, по-меки, по-дълги или по-къси. Възникват ми няколко въпроса:
1. На колегата Алфонсо са 40 лв. с ДДС...споменах този факт, но ми отговориха, че сигурно са правени преди повече от година...
2. Не знам дали в заданието към завода, Алфонсо е коментирал дължината на пружините - помня, че беше писал, че колата му се е вдигнала отзад с новите пружини.
Ако колегата прочете моя пост, нека разкаже по-подробно за неговия опит.
Та така...продължавам да търся вариянти за по-твърди стаб. щанги и торсиони...ако някой има я идеи, я някой от изброените детайли, да свирка:metal:

dellltata
25-02-2011, 23:25
мен ми се ще да видя първо на твоята как ще паснат и после да мисля и за нашата.пружините и щангите ....правят една кола за стоене на писта?.дори за каране през уййкенда е приятно понякога да ти е по твърда колата ..
проекта е в застой поради наши колеги .няма да споменавам имената -те си знаят.но колата ще става това да е ясно .по най-добрия начин и с търпение.не ми се ровичка по няколко пъти на агрегатите и затова предварително се избира какво да остане и какво да се предприеме според виждането на собственика и познанията ми за модела...
идва ред на хидравлика охлаждане изпускателна система и проблемното място ..електрическата компановка на колата.......?обработка на купето отвътре /пропуск на веско/ и монтаж на вътрешното оборудване .
благодаря на търпеливите колеги дето следят тая тема.благодаря на всички които помагат на проекта.благодаря на собственика че ми позволява на правя каквото мисля че е най-добре за колата .:Yeeeehaaa::crazy:поскле аз ще му мисля ако се....../това дето прави седящия бик/ в индианската митология :pokey::grandpa:

alfonso_90
26-02-2011, 21:46
Зимните студове предизвикаха пауза по проекта, но се надявам да е за последно. Малко инфо от вчера:
Ходих до завода за пружини в село Крън /където колегата Алфонсо си е направил задни пружини/. Занесох и аз пружина, предна и задна стаб. щанга за 75-ца. Щангите не могат или не искат да ги правят...дълга история, но ще направят само задни пружини. Оставих им мостра, пожелах изработените да са 25-30% по-твърди, но и колата да е с около 2 см. по-ниска. Технолога се зае да смята, чакам утре или в понеделник да ми звънне какво ще направят. Приблизителната цена е 60 лв. без ДДС на пружина, с прахово боядисване. Срок за изработка 20 раб. дни. Решил съм да ги направя, ще се понабутам - нека да са първоначална база за следващи експерименти. Няма проблем да ги дам на всеки колега да ги пробва и ако има желание да си изработи по-твърди, по-меки, по-дълги или по-къси. Възникват ми няколко въпроса:
1. На колегата Алфонсо са 40 лв. с ДДС...споменах този факт, но ми отговориха, че сигурно са правени преди повече от година...
2. Не знам дали в заданието към завода, Алфонсо е коментирал дължината на пружините - помня, че беше писал, че колата му се е вдигнала отзад с новите пружини.
Ако колегата прочете моя пост, нека разкаже по-подробно за неговия опит.
Та така...продължавам да търся вариянти за по-твърди стаб. щанги и торсиони...ако някой има я идеи, я някой от изброените детайли, да свирка:metal:

Интересно разминаване на цените .Иначе по същия начин занесах оригиналната и по нея ми направиха по твърда но не и по ниска може от това да идва разликата в цената но не съм бил там незнам с точност.Иначе са си с гаранция и сертификат за качество

pla_y_men
26-02-2011, 22:07
Когато има казах, че и някой друг е правил преди мен същите пружини и цената /40 лв./, хората попитаха за името и заявката...но аз знаех само "Алфонсо" :-) Вчера ми се обадиха с окончателните параметри. Цената е 58 кинта и некви стинки без ДДС. Технолога намерил някакви каталози с размери на оригиналните пружини. Оказа се, че мострата, която съм занесъл е точно толкова дълга /имаше притеснения, че с времето се е свила.../. Оригинално диаметъра на телта е 13 мм., новите ще са 14 мм. дебели. За да е с 2 см. по-ниска колата на колела и при условие 30% по-твърди, сметката показвала, че трябва да са 4-5 см. по-къси /аз интуитивно мислех за 5 см....и съм познал!!!/
Нека станат и след тестовете, който иска му давам моето име и поръчката, за да може лесно да си поръчва и по телефона, без повече мъкнене на мостри и умуване

mordohy
26-02-2011, 23:00
Това е полезна информация за нашите антики!
Ще следя , както до сега с интерес темата.
Не мога да се сдържа и да не вметна на колегата Делллтата, че има и един друг индиански вожд с още по-готино име- Кучи гъз:tequilla:

dellltata
03-03-2011, 23:04
имаме вече и задна стаб .щанга с спешъл тампони/пореуретан по твърд тип-90 шортс единици./и същите подложки за биалетите!!:tooth:щангата има износване на местата на основните тампони към купето но ще има подрязване и напасване.:bangin:и вероятно поправка на захватите .чакам и предната да мога да монтирам всичко -кардани генерация и спирачната сисмета със съединителната.и се мивана на отсека мотор .:picnic::boxing:

pla_y_men
19-03-2011, 23:38
Една добра и една ...ъъъъ... особена новина :-)
Добрата е, че пружините са готови, колегата Ферарист ще ми ги донесе в сряда /голем пич, вервайте ми...ще почерпя/. Та като дойдат, ще кача снимки. Както съм обещал, ще ги дам на Венци и Dexer да ги потъркалят и да споделят отзиви...аз за съжаление още отлежавам в бокса и не съм в движение:wallbash::crazy::brickwall:
Особената новина е, че най-вероятно в следствие на тумор в мозъка ми се върти шантавата идея да набия един 3.0 24 клапанов от 166 в коша... Това е ей така, на първо четене, но мотора на 90% го имам. Та понеже нямам представа как изглежда в детайли, ще ми бъде много полезно който знае повече за този мотор да сподели - да знам да се захващам ли или е непосилна/скъпа/ задача...Това, което ме мъчи като притеснения /и навярно далеч не се сещам за всичко../, е как ще застане този мотор в коша, къде ли ще му се пада картера, разните алтернатори, стартери, помпи - къде са по него, дали ще се наместят? Радиатора му дали ще може да се използва, ЕКУ-то му да не иска данни от хиляди ламбди, катализатори и датчици? Моя резервоар и горивна помпа ли ще свършат работа или си иска неговите??? Въздушен филтър, колектор - ще се преправят ли? Как ще се върже към моя кардан? Маховик какъв трябва??? Моите изпускателни колектори дали могат да се вържат или трябва да се правят нови...
Само тези неизвестни ме удържат...ако знам, че няма непреодолими пречки, грабвам веднага един ФИАТ 166, разпарчетосва се и каквото е Алфа, отива в Алфа 75. Помагайте, понеже в моя случай медицината е безсилна...:prescription:

Venci
20-03-2011, 03:57
То тумор явно ти причинява и амнезия :biggrin:
На всичките тези въппроси вече ти отговарях веднъж :pp:
На някои и повече пъти
24 клапановият мотор си застава на оригиналните тампони и конзоли в твоя кош, ще се ползва твоя картер с леки модификации. Алтернатора и другите аксесоари ще се изкопират от някой проект в интернет и ще се съобразят с това което ти е кеф. Твоят маховик трябва да се провери със сигурност дали ще застане на 24 кл. колянов вал. Би трябвало да стане, но аз вече го ядох този и може да се наложи дистанционен фланец и тогава спокойно се ползва твоя стартер. Радиаторът със сигурност не трябва да е твоя оригинален защото е твърде малък дори за оригиналния мотор - доказано десетки пъти на Калояново :sex:. Ако може да застане разумно радиатора от 166 ще ти дойде добре и евтино, ако ли не радиатор от 75 2.4ТД, този проблем съвсем скоро ще предоставя работещо и тествано решение.
Инжекциона може да се опита да създаде проблеми в известен смисъл, но не мисля че ще е голяма борба. Оставаш си с твоя резервоар, ти си с външна помпа, която ще е хубаво да се подмени с друга - нова, тази от 166 е потопяема и няма да ти върши работа. Смукателният колектор задължително трябва да се преправи. Дроселът ще дойде назад и ще се "блъсне" в стената на коша. Този филм и него съм го играл вече, пари само трябват, мотора да е в коша и става бързо. Въздушен филтър трудно ще се ползва твоя, този от 166 може и да се събере отдолу зад халогена където при мен е конуса, но смяната ще е... Карданът ще си се закачи за твоя маховик. Твоите изпускателни колектори са едно от нещата които най-много ти спъват колата в момента, веднага след това че още не е сглобена ху ха ха ха, така или иначе няма да станат на 24 кл-те глави и заслужено трябва да бъдат прегазени с валяк. Външно изглеждат нормално, но като погледнеш вътре ще видиш отвори големи едва колкото 50 стотинки. Нови колектори ще се направят.
Общо взето неизвестните които те удържат са ти известни... ОБАЧЕ... забравяш най-важното. ПАРИ! Въпреки, че ВСИЧКИ от нашия 75 отбор ще ти помагаме с каквото можем, ще имаш разходи по демонтаж на твоя мотор, мотора от 166, разкостване на 166 инсталации, инжекциони, борба с имобилайзери, ще има заигравка с ел. инсталацията, ще имаш труд по монтирането на новия мотор и пригаждането на картер, маховик, алтернатор и т.н. аксесоари. Ще има разходи по изработката на изпускателните колектори и преправянето на смукателния. Ще има маркучета, жички, кабелченца, помпи, фланченца, масло, филтри, антифриз и т.н. С други думи аз на твое място не бих започвал проекта ако нямам поне 3000 лв освен парите за донора.
Между другото да не си помислиш, че ет разубеждавам, просто искам да съм сигурен, че си наясно какво те чака. Иначе аз винаги ще помагам с каквото мога.

Dexer
20-03-2011, 08:44
Аз лично приветсвам идеята на Пламен за 24 клапанов мотор, даже може и чарджър да му боднеш някой ден.
Но имам една молба към теб - направи си колата със сегашния мотор и ела на калояново на 23-ти да я караш!!!! Скъсай едни гуми с нея, а после го почвай проекта ако толкова не те слуша главата!

И аз ще ти помагам за проекта с каквото може...

pla_y_men
20-03-2011, 22:20
Ония 90% вече са 100%, демек кораб 166 с 3.0 24 вече е придобит:bg:
Разбира се, ще направя както Dexer казва - това лято ще си джиткам с оригиналния мотор /който си е супер/ и ще събирам акъл, финанси и търпение/това ми е адски трудно:clap:/, преди да започне фаза 2...
И от Венци чух и даже прочетох гласа на разума, ама като ме стегне шапката не се удържам...:guns::stretcher:
Тия дни съм командировка, но към края на седмицата с удоволствие ще демонстрирам Фиата. Ще зяпаме под капака и ще се чешем по главите:big_whoops::thumbup:

Speeder
20-03-2011, 22:34
Ти както си тръгнал, купи си едно купе и си направи 75ца за експерименти.

Според мен Америката ти е прекалено перфектна като купе + това, че са доста рядки не само в БГ за да си правиш експерименти.

При положение, че все още излизат 75ци на добри пари за мен по-скоро си заслужава да купиш едно купе и да не се ангажираш с бои , перфектно изкърпване, консервация и пазене и да си правиш кефа на пистата.

В крайна сметка има доста направени и бързи автомобили в БГ като изключително малко от тях изглеждат като твоята сребриста America!

Според мен, не пипай колата и не смесвай карането на писта и перформънса с перфектният външен вид.

dellltata
25-03-2011, 08:11
и аз да се обадя-----цъцъ пламене...тоя трилитров фиат върви доста добре -снощи го разходих из нощна софия....лудница е...и както се казва с триста кила по надолу какво ли ще се случва:tooth::tooth:с ускорението ....:ritter:честита нова придобивка.
да. първо ще се направи колата с нормалния си трилитров и после ще се мисли нататък-целта е трак дея.:paddle:

ФЕРАРИСТ
29-03-2011, 16:16
Земете го с флекса тоя параход оттук - оттам бре, ако 300 оки са ви проблема, одма ви ги махам......са едно предно господина ще го прежали някак си......

pla_y_men
29-03-2011, 22:30
Феро, предното съм го анатемосал отдавна:stumm: Парахода ще радва "Надин". Свирни като си към София да поджиткаш 3.0 24 докато е в движение, да сравниш с твоя 2.5...
Вече тече елетрификация на колата!:clap2: Нямам снимки от процеса, но днес Нено захласнато правеше фотосесия на неговия мокър сън, Ауди А3 1.9 tdi, та ако и моята колица е попаднала в обектива, нека качи някоя снимка...:razz:

Gelew
29-03-2011, 23:35
Браво супер е станала колата, с какъв обем е двигателя и колко конси сили?

ФЕРАРИСТ
30-03-2011, 21:07
Феро, предното съм го анатемосал отдавна:stumm: Парахода ще радва "Надин". Свирни като си към София да поджиткаш 3.0 24 докато е в движение, да сравниш с твоя 2.5...
Вече тече елетрификация на колата!:clap2: Нямам снимки от процеса, но днес Нено захласнато правеше фотосесия на неговия мокър сън, Ауди А3 1.9 tdi, та ако и моята колица е попаднала в обектива, нека качи някоя снимка...:razz:
Видех, видех я неска мърлявата, но с добра душа, добре е, червеното на капаците бас държа че мноо ще вдигне динамиката в ниските.......

pla_y_men
30-03-2011, 22:29
Имам малко време, та ще кажа някои неща, за които все не сколасвах досега:
Не на всички, които са си направили труда да пишат в темата съм успявал да отговоря...за което се ИЗВИНЯВАМ:respect: Наистина БЛАГОДАРЯ дори само за интереса /а някои колеги са предлагали и помощ/. С тези, които не познавам, ще се радвам да се запознаем на живо, дай боже на Тракдея да ги запозная и с готов/подвижен:rosso_spider:/ резултат най-сетне :-)
Аз съм добър слушател и винаги отворен и за други мнения. Накрая обаче правя само едно нещо/преобладаващо глупости/ и то е моята преценка. Това ми помага да се сърдя само на себе си, а познатите ми никога да не чуват "ти ме накара да направя...":metal:
Разбирам напълно позицията на хора, които например ми казват - това е автентична, 100%-ва "Америка", не я окипазявай или ръчкай на писта. За мен обаче Алфа е създадена за движение, не за ескпонат. В никакъв случай за издевателства и краш-тестове...все пак повече обороти и свирене на гуми не е равнозначно на камикадзе срещу Кадафи... Това, че ще насадя по-нов, по-мощен двигател /но Алфа Ромео ДВГ!!!/, е пак според моето виждане за тази марка - красиви, бързи, нервни коли със ЗАДНО ПРЕДАВАНЕ. След като вече не се правят такива, ще се опитам аз да постигна нещо различно от ФИАТ с табела със змия... И изцяло червените капаци на клапаните например не са оригиналния дизайн, но на мен ми харесват, а и както правилно е забелязал Феро, вдигат въртящия момент:super:

546
31-03-2011, 09:16
:respect:

ivopifeca
31-03-2011, 18:16
Евала и от мене:clap2:

dellltata
01-04-2011, 01:13
намалява и разхода на гориво червеното....:bouncing_smiley:и повишава сцеплението на гумите :clap2:

546
01-04-2011, 12:35
За сцеплението си прав,но на алфа нищо не мож намали разхода освен фиатски мотор и пак не се знае:crazy:Печката от подписа си гори къде 11-12 нафта и хич не пуши даже.Като зареждам всеки път се заканвам да взема някоя бензинка ,поне ще е тихо вътре.

Venci
01-04-2011, 21:09
За тръпнещите в очакване на развитието на проекта мога да кажа, че електрификацията на красавицата върви с малки, но сигурни стъпки напред. Част по част, жичка след куплунг голото купе с мотор и окачване започва да прилича на автомобил. :holiday:

pla_y_men
01-04-2011, 22:45
:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
Тъй-тъй, евларка за борбата с омразните жици!
:Yeeeehaaa::Yeeeehaaa::Yeeeehaaa:

alfonso_90
18-04-2011, 00:32
тук как стоят нещата има ли изненади :thumbup: за следящите темата :grin:

BatVas
18-04-2011, 15:23
Това с кабеляка не стига, че е пипкаво , а и на външен вид не се забелязват толкова очебийно промените :)Венци се бори с кабеляка :)
Вече на новия двигател се повозих и го разгледах в донора, ще чакам Пламен да ме повози на него когато го прехвърли на 75-цата

pla_y_men
18-04-2011, 20:37
тук как стоят нещата има ли изненади :thumbup: за следящите темата :grin:
Нещата изглеждат добре, изненади няма /пу-пу, да не чуе дявола/ или поне Венци не обажда за някакви драми:static: Тоците ги мразя...и май е взаимно:falos:

Това с кабеляка не стига, че е пипкаво , а и на външен вид не се забелязват толкова очебийно промените :)Венци се бори с кабеляка :)
Вече на новия двигател се повозих и го разгледах в донора, ще чакам Пламен да ме повози на него когато го прехвърли на 75-цата

Мда, кабеляка има гадната способност да е почти невидим и ултра досадно проблемен в най-неочаквани моменти...:dyrvo_v_kenefa: Иначе май електрификацията е към завършване:clap2:
Новата моторетка си е екстра - ти поне си имаш такава и знаеш...:thumbup: Като първоначално намерение ми се върти да поджиткам в оригиналния вариянт през май, юни и юли...и през август да стане "ъпгрейда". Надявам се тогава колегите механици, жичкаджии, ауспухджии и т.н., които биха имали съответна роля в голямата простотия, да са по-свободни и да сме създали някаква организация как да стане сравнително бързо и без излишно мотаене. Демек каквото трябва да се подготви, намери и измисли - предварително, та в последствие да не търсим някоя джвъчка по един месец и да се спича процеса:dyrvo_v_kenefa:
Но сега е наред "версия 1 - ориджинъл", нека се дотътри до финал.:go:

alfonso_90
18-04-2011, 21:48
Нещата изглеждат добре, изненади няма /пу-пу, да не чуе дявола/ или поне Венци не обажда за някакви драми:static: Тоците ги мразя...и май е взаимно:falos:


Мда, кабеляка има гадната способност да е почти невидим и ултра досадно проблемен в най-неочаквани моменти...:dyrvo_v_kenefa: Иначе май електрификацията е към завършване:clap2:
Новата моторетка си е екстра - ти поне си имаш такава и знаеш...:thumbup: Като първоначално намерение ми се върти да поджиткам в оригиналния вариянт през май, юни и юли...и през август да стане "ъпгрейда". Надявам се тогава колегите механици, жичкаджии, ауспухджии и т.н., които биха имали съответна роля в голямата простотия, да са по-свободни и да сме създали някаква организация как да стане сравнително бързо и без излишно мотаене. Демек каквото трябва да се подготви, намери и измисли - предварително, та в последствие да не търсим някоя джвъчка по един месец и да се спича процеса:dyrvo_v_kenefa:
Но сега е наред "версия 1 - ориджинъл", нека се дотътри до финал.:go:
После "оригиналния" мотор какво ще стане с него ? Дали ще има кандидати :torch:

Grigor
19-04-2011, 08:43
Заформили сме малка опашка... ама Пламен охлади страстите ни - ще си го пази

pla_y_men
03-05-2011, 23:14
Колата е сериозно окабелена, но може още :lsabre: Вече е при Тони, товари се хардуер. Венци при възможност ще ръчка тоците, докато потечат...:pain::tooth:
Два дена неспирно копане при Тони - закачен е кардана , лостовата система към скоростната кутия, вързани и обезвъздушени са спирачките и съединителя, закачени са предна и задна стаб. щанги /яко с полиуретанови тампони - made in Dexer/, закачени са алтернатор и хидравлична помпа. Замъкнах предните седалки и корите за пране, утре давам и задните. Прилагам няколко снимки от стаб. щангите. Тампоните към купето са полиуретан Супер про /с любезното съдействие на Григор/, а всички останали тампони и преработки са на Dexer. Нещо, което забелязах в края на деня днес - при напълно навит волан, вътрешния ръб на джантата е на около 5 мм. от голямата гайка притягаща тампона на стаб. щангата. Също на 5 мм. е и до долния тампон - на биелетката към носача. Няма проблем, но е на ръба. Просто перифериата на тампоните "разширява" конструкцията, а и гайката като се добави...
Възникват досадни забавяния от една страна заради подобрения по хидравликата, от друга поради липса на подходящи/оригинални щипки и скоби, които да прихващат кабели, спирачни тръбички, маркучи на хидравлика към коша. Дано работата да се "отпуши", че иначе Трак дея изгоре...:choice::drive::hump:

dellltata
03-05-2011, 23:34
5 мил са много разтояние в техниката пламене......понякога е и огромно ако вземем нормалната хлабина в лагерната група..0.03-0.05 мм.искам да кажа че докато неизкривиш джанта ама както си требе нема проблем с биалетите.а реденето става бавно не съм и очаквал да е по бързо .....
лошото е че и нашата колица май няма да стане до 23 ..да го евааааааа.но си имаме вече кони спорт ----от днес.жълта серия.имаме и няколко подготвени ..на шприц детайла...и нова хидравлика ....боядисване ...и малко рязане остана..

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

и още .....забравих ..нов волан .....страхотен е....

ФЕРАРИСТ
04-05-2011, 00:04
Аз пак да се обадя - нали има трилитров катамаран за трошене, кво сте се закахърили......ще му се сменяте по двама боцмани между сериите, хем ще видите двгто дали си заслужава трансплантацията.....ако издържи.....:)

pla_y_men
04-05-2011, 00:48
5 мил са много разтояние в техниката пламене......понякога е и огромно ако вземем нормалната хлабина в лагерната група..0.03-0.05 мм.искам да кажа че докато неизкривиш джанта ама както си требе нема проблем с биалетите.а реденето става бавно не съм и очаквал да е по бързо .....
лошото е че и нашата колица май няма да стане до 23 ..да го евааааааа.но си имаме вече кони спорт ----от днес.жълта серия.имаме и няколко подготвени ..на шприц детайла...и нова хидравлика ....боядисване ...и малко рязане остана..
---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:33 ----------

и още .....забравих ..нов волан .....страхотен е....
Мда, предстои да се види как ще изглежда ситуацията с по-широките 16-ки, които се чакат. Там мисля, че и да има някакво пресичане в пространството, то ще е зад ръба на джантата, поради тези 2.54 см. в повече на радиуса...Ситуацията ще е забавна с някоя 15-ка с офсет 35...:wow:
Вашата колица ще стане...ако спрете да режете гредите:jason2::tooth: Набивате и Кони-тата и излиза на пистата на шприц кит:noooo:


Аз пак да се обадя - нали има трилитров катамаран за трошене, кво сте се закахърили......ще му се сменяте по двама боцмани между сериите, хем ще видите двгто дали си заслужава трансплантацията.....ако издържи.....:)

От кога модераторите допускат обаждания на ФИАТаджии с 2.5 малолитражки...:Tease:
Нема такива филми, кораба е тайното оръжие на райха, което трябва да добави някакъв плюс към огромния бюджетен дефицит...рапидка не требе да падне от него...а ДВГ-то му ако го споходи инфаркт, аз съм следващия...:prescription:

pla_y_men
08-05-2011, 00:10
Малко снимки от течащите процеси. Коша се позапълва, червеното се вижда по-малко...:sad: Сложени са и мокета и задната седалка. Нови джанти autec opal 16 7,5J 5х98 ет 27 с гуми Фулда 225/40/16- поставена само предна дясна за проба. :punk: Няма проблем, не закачат никъде, кротко са изнесени навън...:dance:

tuxgt
08-05-2011, 00:53
Малко съм със смесени чувства относно джантите, но трябва да се види на живо :thumbup:

ФЕРАРИСТ
08-05-2011, 12:29
Ае кви са тия жантари бре, тва е само за да си точиш по центъра, с тва не се оди по писта.......и кво прай тоа акумулатор там, ти за ъндърстир чувал ли си......

digitalundgrd
08-05-2011, 13:09
Малко съм със смесени чувства относно джантите, но трябва да се види на живо :thumbup:

+1

И според мен точно тези джанти на тази кола...някак не се връзват (лично мнение).

Иначе матора еее :devil: хихи

Venci
08-05-2011, 15:43
Момчета не прибързвайте с мненията преди да видите джантите на живо :), защото аз ги виждах :in_love:

ФЕРАРИСТ
08-05-2011, 16:47
Момчета не прибързвайте с мненията преди да видите джантите на живо :), защото аз ги виждах :in_love:
Е....ако са ти в банята мое да се избръсне човек на тях - ама тва не знам ако се появят дребните драскотини, деруги и прочее от изтезанията предлагащи наште пътища, как ще изглежда.......иначе изглеждат зрелищтно, не мога да отрека.....

pla_y_men
08-05-2011, 21:49
Ае кви са тия жантари бре, тва е само за да си точиш по центъра, с тва не се оди по писта.......и кво прай тоа акумулатор там, ти за ъндърстир чувал ли си......

И по центъра и по периферията ще си точа:Tease: А ъндърстира мори само твоя Керпенски приятел:pain:

На мен ми харесват лачените чепици пичове, като се зашият и четирите ще има вече съвсем обективна оценка на фасона...:in_love: И ще си ги ръчкам на писта без грижа - това да не е рали Акрополис, дето се кара по коловози и върху баластра:drive: Моята идея е, че пистата е място за тест на кола, която ще се кара нормално по шосетата. Демек като се понапъне на пистата, ще се види къде ще текне, къде ще загрее, ъндърстир или овърстир я мъчи и т.н. В последствие ще се пипне по проблемните области. Като гледам, на повечето хора тук идеята е точно наопаки на моята - искат да направят от нормална кола - пистова бегачка. Нема лошо, всеки си се кефи на неговите идеи. Мен лично не ме кефи да правя кола за 2 дена в годината и през останалото време да се возя примерно с некъф нафтов ФИАТ пет-шейсе коня...:falos2: Съвсем сериозен съвет към всички, които са за другата идея - купете си един истински картинг, ще ви излезе много по-евтино и кефа е несравнимо по-голям! Като се познавам, нищо чудно догодина това да е следващата ми простотия... Едно време Кеке Розберг е попитал - "Знаете ли разликата между състезателната кола и кенефа? - Състезателната кола няма врата!":clap:

dellltata
08-05-2011, 23:41
ферариста се изрази правилно-мястото на тоя токов агрегат изобщо не е там ....ама да се е....в главата че го оставих там....пуууув багажника мятай и забравяй за темата ....ама ще ми е урок.
моето мнение че най безопасното място за даване на газ е на пистата.-иначе простотийки си правя и сега по улиците ама накрая си плащам цената на кефа.
обяснавам за тези които четат тук.това че ще даваш газ на пистата и ще провериш възможноститте на колата си ..незначи че после няма да се кара като ежедневна кола.все пак ...егн-то е големичко и разхода на гориво също..:clapping:
според мен има още толкова работа по колата че невиждам още края....мислех че съм приключил по спирачките но се оказа че има пак некъв проблем ..!!:falos2:генерация и предпазни щитове са ...до никъде..гейки за новите джанти ....няма .дребни неща по уреди и кабели също.
а времето нестига...подмяна на неколко маркуча на системите .гориво ..преработка на хидравликата и такива малки нещо спират ...напредването
нашия спарк вече пали....:drive: остават само неколко стонин дребни неща като скоростите разни щанги и монтаж на квота се сетишшш :drive:и шкурена за боя и изправяне на детайли ...изобщо забавление ...:wallbash:и накрая сметката е ....:stumm: олеллелле

Venci
09-05-2011, 23:12
Батки, не мога да се добера до вас :prison: при първа възможност ще дойда да донеса чергилото и да помогна.
Еххх тоя трак дей добре, че е той иначе трябваше да спим нощем

pla_y_men
09-05-2011, 23:25
За батерийката си имам някои съображения, но като баланс е по-добре да е пред предната ос, отколкото зад задната. Не знам какви стилове на каране чак толкова различни има, но на мен 75-та ми е със сколонност към презавиване, така че не искам да увеличавам тая тенденция.
Мамка им и спирачки, днес пак ни образуваха нерви - изобщо липсват и системата си смуче въздух отнякъде като през шнорхел...:brickwall::wallbash:
Има вече мазни гайки за джантите...:thumbup::wub:
Има вече и предни седалки, само корите по вратите не слагам, че има мизерии с левия ел. джам.
Общо взето остават спирчаки=> веднага отива за генерация /уговорено с Пепи/ => дотаманване на електрото, че бая системи ги нема... и ръчкааааа!:rosso_spider:
P.S.
Като казах седалки - Григорий, изнамери ми колана, че на твоя донор и двата са потрошени, меки и утепани:clapping:

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 20:13 ----------


Батки, не мога да се добера до вас :prison: при първа възможност ще дойда да донеса чергилото и да помогна.
Еххх тоя трак дей добре, че е той иначе трябваше да спим нощем

Батка, писали сме едновременно, в една минута!:tooth: Много оживена тема, не мога вече да следя мненията...:clapping:
Ако и дойдат спирачките и поутихне с генерацията, може и към теб да дойде возилото, че тоците са за бой - джама си го знаеш, оборотомер нема и т.н.:comphits:
Събирай и твоята както трябва, че Dexer иска с неговата малолитражка да пуца шестаци...:machinegunner:

pla_y_men
15-05-2011, 22:15
Има вече нови тръби от колекторите до средното гърне - много добре се получиха!
Малко снимки на недвижимото имущество с новите цвички. Вижда се, че предната броня в предната си част, пред гофрираната гума е "провиснала". Трябва да се повдигне и като цяло да мръдне напред 7-8 мм. Има още бая подробности да се направят, та на Трак дея ще съм на гости с ФИАТ:puke:

Dexer
15-05-2011, 23:44
Пламене, ако не докараш колата на 23ти, ще говоря с охраната на пистата да не те пуска въобще.
На финала точно не се отказвай.

alfonso_90
16-05-2011, 17:39
Аууу красота!! Стискам палци дано я докарате на 23-ти страхотна е !!!

MogaTa
16-05-2011, 17:50
Уникална! Като тези лачените от по-горната тема е :smile:

RPWWD
17-05-2011, 13:42
на Трак дея ще съм на гости с ФИАТ:puke:

С кой Фиат, бе Зашев, с трилитровия или с печката? Навивах Юри да ходим заедно да гледаме сеир и да пием бири, дай да се уговорим нещо. Ако е с трилитровия, може и да ни повозиш до там.

ФЕРАРИСТ
17-05-2011, 18:56
Добре де, що не караш парахода не ми е ясно......

dellltata
19-05-2011, 01:38
ами феро.....накарай пламен да кара предняк и да се кефи......ще ти напълни главата с думи ...от типа ....само си влачи гъзъ и опитва се за завива .хехех за съжаление колата няма да стане във видът който трябва ..за да дойде до калояново да я видат всички .все пак има време и като е готова ще се представи както трябва .но не и този път.все пак има напредък и остават по малкото неща по нея.види се края на ремонта все пак.

ivopifeca
22-05-2011, 10:36
Колата е супер,много добра,евала:big_love:

dellltata
08-07-2011, 00:31
малко да освежа тая тема .колата е вече готова.смисъл двигателя след лека намеса влезе в час.вече е с тапицерии и двигната на височина за каране...малко е по висока от вижданията ми но това е заради ексцентритета на джантата иначе ..закачаме калниците.остава малко настройка на мотора и е за каране .благодарности на пламен и всички колеги които ми помагаха.:prescription:

alfonso_90
08-07-2011, 01:44
малко да освежа тая тема .колата е вече готова.смисъл двигателя след лека намеса влезе в час.вече е с тапицерии и двигната на височина за каране...малко е по висока от вижданията ми но това е заради ексцентритета на джантата иначе ..закачаме калниците.остава малко настройка на мотора и е за каране .благодарности на пламен и всички колеги които ми помагаха.:prescription:

КАчи снимки в завършен вид на интериора ,двигателя и купето. Да си я караш с кеф,което е гарантирано !!!:drunk:

dellltata
10-07-2011, 20:10
все забравям как се казват снимки тук ....ужасно е

dellltata
10-07-2011, 20:16
:bowdown: вече в движение

Venci
11-07-2011, 00:36
Дааам днес излязохме просто да се мотаем. Най-накрая колата се раздвижва, за да се види какво още ще изскочи да се дооправя. Ето едно клипче от возенето.
http://www.youtube.com/watch?v=JEsUsQQM5hM

Flame
11-07-2011, 11:50
Снощи я видях на живо-мнооого е хубава-евалата.А и кажете на Гиги да не гледа толкова хипнотизирано,докато се вози.

dellltata
11-07-2011, 20:19
жъ му кажем на гиги .....а за клипчето незнаех ...изненада ме ..Бисер май е виновникът?????СУПЕР Е

pla_y_men
11-07-2011, 21:40
Снощи я видях на живо-мнооого е хубава-евалата.А и кажете на Гиги да не гледа толкова хипнотизирано,докато се вози.

Благодаря, балгодаря - за това, че е хубава са виновни дизайнерите и задното предаване:holiday: Аз само се възползвам от това, че е Алфа, а не ФИАТ:drive::spiteful:
Между другото, не съм имал още възможност да я понапъна - Тони е тест пилота. Към момента май за возене става, а за каране още не:nono:
Гиги сигурно си е мечтаел за возията на 166...:please::tooth:

Flame
11-07-2011, 23:57
Хахахаха-сигурно си е мислел как иска да слезе по-бързо:noooo:

mordohy
12-07-2011, 01:21
Абе наблюдавам ви из късо! Нищо, че не спамя тука!
Браво!
Много ме радвате!

Speeder
12-07-2011, 09:45
Пламене, страхотна е!
С какви амортисьори е?
Има ли някой, който е купувал КОНИ за 75ца от Руди96?

Bobi_33
12-07-2011, 13:20
Пламене, страхотна е!
С какви амортисьори е?
Има ли някой, който е купувал КОНИ за 75ца от Руди96?


Тони (Dexer) отпред е с регулируемо Кони, но не знам откъде ги е купил. Нека той си каже. Ако не си каже го питай.

pla_y_men
12-07-2011, 22:12
Днес успях за 10-на минути да врътна няколко километра. В градски условия, до към 80-90 км/ч. Е нема такъв кеф!:super: Алфата си е Алфа, а ФИАТ-а не е Алфа! Както е казал Питър Бота, "на черното:mr-t:, бяло не може да се каже!":fuckoff: Шестака си напъва мазно, гуметата захапват яко - 225/40/16, това е истината!:static: Всичко по окачването спи, нема сучене и жлембене...полиуретан му е майката, мда...:Yeeeehaaa: За мен е изненадващо, но с толкова нископрофилни гуми се търкаля изненадващо мазно и комфортно...а са напомпани на 2.5 ...
Понеже има още някои дреболии да се пипнат /подобрение около радиатора за да "лади" по-добре, подлизва от капачката на резервоара и смърди, монтиране на подкланиците и др./, още не смея като на Оскарите да изказвам благодарности на всички, които изтеглиха късата клечка да ми помагат:pokey::clap:
...да не викам дявола, преди всичко да се изпедепца как си требе...:devil:

Venci
12-07-2011, 23:17
Пламене, само каране иска тая кола сега. А това за алфата и фиата си го слагам в подписа :))))

pla_y_men
12-07-2011, 23:53
Хахахахааа, ако това за Алфата и ФИАТ-а някой ден се появи на капака на колата на Нено, надраскано с пирон, да знаете, че аз съм го написал,а не Пирона:static:
Каране му е майката, ама като заминавам сега командировка...ще я подкарам чак през уикенда:cry: Тия три дена ще са по-дълги от последните дни преди уволнението...:tooth:
Мека ми е предницата /за колата става дума!:tooth:/...ма нема дебели торсиони...накрая ще и забия един лист от ресьор от ЗИЛ напреко под двигателя, под двете греди, а краищата ще се запецнат върху тая "пречка", дето прави долния носач да е като А, а не като Л и ще заспи...Dexer ще измисли как да го намести по-тарикатски и елегантно, сигурен съм...:tooth::tooth::tooth: Ще имаме твърда, спортна предница с напредничава концепция от руски камион:static:

Venci
13-07-2011, 23:13
Пламене, нещо си се надишал с изгорели газове :tooth: Остави съветските железа да почиват в Надин. Ако търсиш торсиони ще намериш. Или добри приятели ще ти намерят. Рано или късно ще изскочат тия точилки от някъде.:yes:

dellltata
13-07-2011, 23:25
туй с руския камион го забръйййййй веднага.
темата кони е ...добре известна.от руди 96 са.прилично държат но е ....въпрос на колко си ги натегнал/нали незабравяте че са ретулируеми..../един познат нехаресва кони.......влияят му некви извънземни фактори...друг харесва ...нам ко си ..ама истината е една ...ако искам си ги дървя ако искам си ги омеквам -все пак имам право на избор с тия амартисори.а шибаната ми делта вече 7 години я мачкам кът бесно куче из българия.....всъщност минах и 100 000 кил само аз ..и незнам кво е проблем с амортисори-кони!!!!!!!!:bash::bash::bowdown:
аза колата на пламен ...ми като я оправим да "лади" успешно ...сам да си реши кво иска...меко или твърда .....средно само ....в мечтите...:pancake: и съединителя ще бере ядове с тия гуми..захапващи здраво хассссфалта.:duel: а на ред е вече и нашия спарк дето кротко си почива на шприцццц чакащ по добри времена ..основно финансови :bowdown:.

_power_
16-07-2011, 01:05
Дааам днес излязохме просто да се мотаем. Най-накрая колата се раздвижва, за да се види какво още ще изскочи да се дооправя. Ето едно клипче от возенето.
http://www.youtube.com/watch?v=JEsUsQQM5hM
Незнам ама сте улучили супер време на пасарелския път изобщо не е натоварен. Колата седи доста добре на пътя.:smartass:

pla_y_men
17-07-2011, 22:44
Днес забягнахме от жегата към Белмекен. Беше първия по-сериозен тест "в движение":clap2::super: По магистралата добре се държа, на километраж по едно време показа над 200, а сега като гледам макс. скорост по GPS е била реално 192 км/ч:static: Стои добре на пътя, от окачването никакви смущаващи шумове, както и от съединител, диференциал, скорости. Има какво да се желае от спирачките. При висока скорост е доста шумно в купето, чува се как свисти вятъра в уплътненията на вратите, имам лагер отзад който си е тръгнал, в ДВГ досадно чукане на клапан. След кротко, нискокалорично барбекю за обяд в колибата, дойде същинската част от теста - изкачване Сестримо - Чаира - Белмекен. Качвал съм го и съм го спускал сигурно поне 100 пъти, но не и с Алфа 75 последните 2 години. Ммммм...кеф!:punk: Седи като трупче на пътя, завива като по релси...доволен съм. Има мегдан за още газ по баира, но все пак е първи път, спирачките не са на 100%, заваля дъжд по едно време, пътя не е много широк и има /рядко/ насрещно движение, радиатора е мъртвец и загрява. По пътя около язовира до спотната база беше екстра - там вече не грееше, можеше да се ръчка по-яко :-) По кафе в базата и се спуснахме по същия път. Изкефих се как седи по завоите и на спускане. Това, което и трябва на колата са;
-спирачки
-охлаждане
-по-твърда предница - гумите държат много яко и в завой понякога външната опира в калника.
Ще приложа малко снимков "матрял", може да познаете и другите участници. Надявам се скоро пак да повторим упражнението и да бъде още по-масово:bigracer:

Venci
18-07-2011, 00:22
Аз да добавя, че днес всички си изкарахме много готино, а на връщане добре ме подхлъзнахте по завоите да давам газ. Нека не се отклоняваме от темата качвам снимки на колата от моя апарат :).

ФЕРАРИСТ
18-07-2011, 09:36
-спирачки
-охлаждане
-по-твърда предница
Ако ще се лашкаш на Кал, ще трябва да си сигурен в първите две неща.....тва маслен рад имаше ли бре?

tuxgt
18-07-2011, 10:20
Супер! Много ме е яд, че не можах да присъствам и аз. Следващият път ще се постарая. Колата изглежда супер, само да си дам пак мнението за решетката 8-). Искам да я видя.

dellltata
23-07-2011, 22:50
да кажа аз че плауууууумен нищо не е писал -навярно е нямал време след днешната офанзива.....
с две думи провал .....протече сменения вече с по голямм и як радиатор воден и нови две перки за охлаждане.петър хедърса се постара доста но накрая протече....през легенчетатаа .да го е....а.но сега ще има нови алуминиеви легени подредени както си требе и да видим как ще грее после макината....:pp:ама ще отнеме още няколко дни.
хаха а пък аз днес запалих спарка....след недостиг на гориво ....бе проблема ...пущинаааааа:Suicide:ламяяяяя:cussing:
айде поздрави на всички ретро любители ..:drunk:

pla_y_men
28-07-2011, 00:41
Има вече радиатор! И странно, дори не тече!:crazy: Има и ел. инсталация за вентилацията... Сега остава да се забие датчик за вентилатор, 2 скорости. Наличния е 92->87,97->92 , ама височко ми се чини, ако някой знае/има с по-ниски температури, да свирка. Радиатора е от 156 jtd, влиза открай докрай, по-широк не може да се събере - даже акумулатора е подместен с 1-2 санта. Ще направя снимки в скоро време.
Иска ми се да поджиткам пак през уикенда, ама се случиха непредвидени глупости и сега трябва да съхне мокета и кечето около предните седалки...:brickwall:

dellltata
03-08-2011, 22:57
ади бре Пламене похвали се че вече се движи прилично колата и малко снимки пусни тук!!.ади ще чакам да се похвалишшшшш

pla_y_men
03-08-2011, 23:50
Дааа, върви пущината на поразия, гоУем кеф! Хронологично през последните 3-4 дена:
Намери се датчик 87->82, 92->87. С него и с радиатора проблема загряване изчезна на 200%. Със зор включва само първата степен на вентилаторите, бачкат 20-30 сек. и спират. Не виждам как ще включи изобщо втората степен!:hehe:
Не ми харесваше реакцията на двигателя на подаването на газ...муден, тегаво се развърташе. Закачих си стробоскопа и се оказа, че вместо 7 градуса предварение, Дуневите са го оставили на 0. С точния аванс забачка много по-пъргаво и отзивчиво. Остана една лека неравномерност в празния ход, леко придърпване при развъртане...разгледах всичките маркучи с вакуум. Големия гофриран презерватив между дебитомера и дросела има цепнатина около 3 санта. Беше лепена при Дуневи. Оказа се разлепена, залепих я. И двата маркуча към машинката за празен ход - стари и цепнати в края. Единия го смених с нов, другия го скъсих лекинко. Самата машинка беше леко разклатена, не уплътняваха двете части. И това се излекува. И сега как мазно, плавно, пъргаво и мощно бачкаааа!!!:static: Разцепва мрака, умрях от кеф - затова Тони ми дава зор тук да пиша:tooth: Намерих и къде работи единствения човек, който е настройвал перфектно този двигател при диагностика - утре в 9.30 ч. съм при него /след описаните по-горе поправки бачка супер, но като загрее държи обороти около и малко над 1000/. Спирачките вече са ОК, ръчкам по-смело:th_up:
Снимки на схемата с новия радиатор ще направя утре и ще ги кача тук.

dellltata
04-08-2011, 00:40
АЛФАТА СИ Е АЛФА ..........А ФИАТА НЕ Е АЛФА:bravo::bravo::bravo::hehe:

tuxgt
04-08-2011, 01:42
Евала! На 5-ти да се включиш задължително :th_up:

Da_Fuse
04-08-2011, 04:08
Евала и много безаварийни с АЛФАТА! Аз имам само едно въпросче, за каква кола взе датчик с 2 скорости с тези градуси, защото и аз си търся тооочно такъв. :)

ФЕРАРИСТ
04-08-2011, 21:16
И сега как мазно, плавно, пъргаво и мощно бачкаааа!!!:static: Разцепва мрака, умрях от кеф -
Страхотна и жестока новина, всички се надяваме да се вместиш в две минути за обиколка на Калояново.....:flamingdevil::flamingdevil::flaming devil::flamingdevil::flamingdevil:

Venci
04-08-2011, 22:05
Страхотна и жестока новина, всички се надяваме да се вместиш в две минути за обиколка на Калояново.....:flamingdevil::flamingdevil::flaming devil::flamingdevil::flamingdevil:

Аххх ха ха ха ха
Феро пуска разни майтапчета за стимул на Пламен :gayfight:
Пламене, на 05.09 те искам на пистата с останалите пердашковци. Някой трябва да даде най-накрая хубаво време с 3-литрова 75 та да ни отсрами :hehe:

pla_y_men
04-08-2011, 22:15
Евала! На 5-ти да се включиш задължително :th_up:
Йе-йе, тва е идеята!:th_up:

Евала и много безаварийни с АЛФАТА! Аз имам само едно въпросче, за каква кола взе датчик с 2 скорости с тези градуси, защото и аз си търся тооочно такъв. :)
Благодаря! Датчика го взех от магазина на T&N на Оборище, от Стаси. Не знам от каква кола е, мисля, че е от 155 ТД.

Страхотна и жестока новина, всички се надяваме да се вместиш в две минути за обиколка на Калояново.....:flamingdevil::flamingdevil::flaming devil::flamingdevil::flamingdevil:
Калояново не е по-големо от Керпен, колко да е тва околовръстно, връзвам бас за под 2 мин.!:gayfight: Еййй, тва ФИАТист си е диагноза!:tooth::stretcher: Освен това си саботьор - чух, че си затрил размерите на полиуретана от POWERFLEX - шубе те е, цакаш семсе и петиците с топла бира, а?:hehe:
Днес диагностиката на матора е факт - супер, както и се очакваше! Специални благодарности на Венци, който услужи с една малка, АМА МНОГО ДЕФИЦИТНА гумичка, без която вакуумите се засираха и нямаше да е на 100% точна диагностиката!!!:bowdown::respect:Диагностикът не ми е никакъв, беше ми изчезнал от полезрението близо 10 год., но го препоръчвам на всеки, който иска читава настройка на ДВГ.
Направих някакви гадни снимки с куц телефон на радиатора, дано се вижда нещо.

pla_y_men
04-08-2011, 22:27
Аххх ха ха ха ха
Феро пуска разни майтапчета за стимул на Пламен :gayfight:
Пламене, на 05.09 те искам на пистата с останалите пердашковци. Някой трябва да даде най-накрая хубаво време с 3-литрова 75 та да ни отсрами :hehe:

Батка, писал си заедно с мен, но пък ще мога още веднъж тук, да кажа БЛАГОДАРЯ:bowdown::bowdown: за оная гумичка за празния ход! Обикалях после и никъде нема такова животно...
ФИАТиста готино момче, ама заблудено - глей му автопарка!:hehe:
За добро време ще трябва да си поиграя още с предницата, но колко му е и така да нахраним некви куци ФИАТи....:hehe:

Da_Fuse
05-08-2011, 20:39
Колега, страшно много благодаря за снимките на датчика! Моят е точно такъв, предполагам този е с две буксички, едната с 2 а другата само с едно краче. Благодарско и само безаварийни колометри с красавицата!

П.П. Хайде още едно въпросче, радиатора е от 156 1.9 или 2.4жтд, а перките от 75 турбодизел или оригиналните от америка? :)

pla_y_men
05-08-2011, 21:59
Датчика е точно такъв, какъвто го описваш. Радиатора май е от 2.4 jtd, но на 1.9 е същия. Взех го и е монтиран в комлект с перките и кабелажа към тях от дизела. Снимките са кофти качество и в тъмното не се вижда, че е с две перки. Оригиналния радиатор и вентилатор са пенсионирани също в комплект :-)
От днес вече е с пластмасовите подкалници и смело мога да газя локвите, без да убия клаксона:director:

dellltata
12-08-2011, 09:20
тия дни ....успяхме да махнем тънкото тракане в мотора на пламен ..от което аз съм супер доволен...вече и звук :sleepy:на истински 6666так вади.няколко допълнителни намеси за спиране на малки течове по мотора и е вече сладък за возене.:cheers:

dellltata
31-08-2011, 07:18
да пусна един фотос на пламен в темата от нашето коле.:choice::choice:

Venci
01-09-2011, 00:22
да пусна един фотос на пламен в темата от нашето коле.:choice::choice:

Абе вие нЕмахте, ли си тема за вашата кола бре? :crazy:
Да вземете да си направите, че тая на снимката си няма сутеньорски джанти :lol::bounce8::hehehm:

dellltata
02-09-2011, 09:10
обещавам да си направим тема ....батка.:static::static:със снимки !!! ко беше ..история в снимки :clap::grandpa::grandpa::grandpa::grandpa:

digitalundgrd
02-09-2011, 14:19
Точно така - трябва си "образователна" тема - да се вдига нивото на форума ;) И сега с тая нова боя Гиги трябва много да внимава след курасана на Калояново хихихи :)

ФЕРАРИСТ
02-09-2011, 20:57
И сега с тая нова боя Гиги трябва много да внимава след курасана на Калояново хихихи :)
Ше турят по 5-6см фланци на задните жанти да поемат и оберат удъра - няма да е проблем, видя се че леки почуквания не са им фатални....

pla_y_men
05-09-2011, 23:21
Още под емоциите на тракдея се обаждам първо тук. След адксия кеф, който си направих/ме/ днес, усещам, че сега е момента да благодаря на всички, които направиха възможно днес на една Алфа Ромео 3.0 Америка, да и свирят гумите по пистата, а собственика да се размазва от кеф вътре!!!:respect: Много хора участваха в този проект, но за да не стане като на Оскари, не искам да изброявам дълъг списък с имена - те си знаят:clap: Колата се държа страхотно, без никакви проблеми, което означава, че работата по нея е изпълнена страхотно и най-вече хората /кой помагал повече, кой по-малко/ са СТРАХОТНИ! Благодаря , пичове, приятели!:respect:

DJ
08-09-2011, 00:09
Още под емоциите на тракдея се обаждам първо тук. След адксия кеф, който си направих/ме/ днес, усещам, че сега е момента да благодаря на всички, които направиха възможно днес на една Алфа Ромео 3.0 Америка, да и свирят гумите по пистата, а собственика да се размазва от кеф вътре!!!:respect: Много хора участваха в този проект, но за да не стане като на Оскари, не искам да изброявам дълъг списък с имена - те си знаят:clap: Колата се държа страхотно, без никакви проблеми, което означава, че работата по нея е изпълнена страхотно и най-вече хората /кой помагал повече, кой по-малко/ са СТРАХОТНИ! Благодаря , пичове, приятели!:respect:

Поздравления за невероятния автомобил колега :big_love:

pla_y_men
08-09-2011, 00:25
Благодаря, колега!:notworthy::thumbup:
Пази се да не те порази и теб лудоста "75":grandpa: То си е диагноза, но пък се чувстваш страхотно!:tooth:
П.П.
Снимките са супер! Една молба - ако не те затруднява, би ли ми ги изпратил на мейл? Ако имаш още, а и видео, ще съм ти много признателен! Иска ми се да видя по-добре повече детайли...:notworthy:
мейла ми е pla_y_men@yahoo.com

DJ
08-09-2011, 08:02
Благодаря, колега!:notworthy::thumbup:
Пази се да не те порази и теб лудоста "75":grandpa: То си е диагноза, но пък се чувстваш страхотно!:tooth:
П.П.
Снимките са супер! Една молба - ако не те затруднява, би ли ми ги изпратил на мейл? Ако имаш още, а и видео, ще съм ти много признателен! Иска ми се да видя по-добре повече детайли...:notworthy:
мейла ми е pla_y_men@yahoo.com

имате поща :static:

BatVas
08-09-2011, 15:53
Аз се повозих една сесия на автомобила на Пламен и мога да кажа , че колата е абсолютно перфектна. Харесва ми факта, че колата защото е с задно влиза и по важното излиза по -много различен начин в завоя. Просто е яко 75 с всичко работещо и като нова :)Въпреки че е с V6 и по голямата тежест от пред се компенсира със задното и го няма това адско недозавиване с което се боря в моята 155 и тежащия ми отпред V6

pla_y_men
08-09-2011, 22:09
Аз се повозих една сесия на автомобила на Пламен и мога да кажа , че колата е абсолютно перфектна. Харесва ми факта, че колата защото е с задно влиза и по важното излиза по -много различен начин в завоя. Просто е яко 75 с всичко работещо и като нова :)Въпреки че е с V6 и по голямата тежест от пред се компенсира със задното и го няма това адско недозавиване с което се боря в моята 155 и тежащия ми отпред V6

Започвай да се оглеждаш за някоя 75-ца, че вече са кът!:grandpa: С V6 отпред свършат приликите, ти си имаш там и скорости и съединител и диференциал...:static:
Наистина колата се кара много леко, с много добро, балансирано и предвидимо поведение на пътя, с невероятно удоволствие от усещането за 100% контрол във всеки момент!:bowdown: Докато си дърдорехме и джитках с една ръка, като се кефех да плъзгам ту предница, ту задница, ту и 4-те колела, взе че ми се получи най-добрата обиколка без да съм гонил време:hehehm:

BatVas
09-09-2011, 18:04
Да возехме се без много напрежение и хоп....аз така на Серес явно по спокоен като возя някого и си лафим(точно когато возих Тошко - дадох най-доброто си време с ГТВ-то)
А и с теб, аз понеже се возех и внимателно гледах спиране, вземане на завои , скорост ...та имаше една много добра обиколка ама ти върна газта преди бялата кутия - иначе можеше още по добро време да дадеш в тази сесия :)

dellltata
11-09-2011, 08:01
василийййй- още в подписът ти невиждам да фигурира 75 ......ади де докоога щете чакам:?::?::hehe:

wrc
11-09-2011, 14:12
Това е щото няма 75-ца с 3.5 мотор.След 2.0,2.5 и 3.0 какво да си вземе:grin:

Da_Fuse
11-09-2011, 14:14
Aаабе няма... те до 3.7 ги докарват с едни комплектчета ризи и бутала, пък ти за едно 3.5... :p

Speeder
12-09-2011, 11:56
василийййй- още в подписът ти невиждам да фигурира 75 ......ади де докоога щете чакам:?::?::hehe:

Цените на GTV6 паднаха много за да засилвате човека в 75ца :whip: :grin:

dellltata
13-09-2011, 00:12
уффф само дето не видях гтв на пистата:please::please:другия път да има....страхотна кола е:grandpa:

BatVas
14-09-2011, 14:39
уффф само дето не видях гтв на пистата:please::please:другия път да има....страхотна кола е:grandpa:

Имаш в предвид ГТВ6 нали?

А иначе аз ги редя колите 2.0, 2.5, 3.0 - ама по тази логика следващата ми трябва да е с по малък двигател - 1,5 или 1,3 или 1750 - ама много скъпи тия дето ги харесвам с подобни двигатели :) скъпи пък уж на по 35- 40 години:)

dellltata
16-09-2011, 00:40
нямаш 75 туин скраб ..василий....това ти трябва ....иначе за друго питай ...звезди..:choice::bangin::bangin::bangin:

pla_y_men
28-09-2011, 23:23
Малко козметични промени - маската/решетката/ вече е черна, както и пръскалките за фаровете. Доста по-добре изглежда :-)

ФЕРАРИСТ
29-09-2011, 19:31
Вдигнал си и цената поне с 200 лева.......
Между другото въпреки че с Брембото свърших, като пръснеш 166цата ме уведоми за всеки случай......

Bobi_33
29-09-2011, 19:48
Иии, доста по-добре е от преди, но аз имам още една забележка. Вътре в сърцето решетката оригинално и тя е черна. Пламене, да не се засегнеш, просто там черното е автентично.

Иначе колата си е чук. Перфектна 75 Америка

digitalundgrd
29-09-2011, 20:31
Вдигнал си и цената поне с 200 лева.......
Между другото въпреки че с Брембото свърших, като пръснеш 166цата ме уведоми за всеки случай......

То брембото си отиде преди 5 месеца, ако не се лъжа и е на Гиги на 166.

Venci
29-09-2011, 20:38
Не спамете ще Ви плескам :smackbum:

dellltata
10-12-2011, 00:41
То брембото си отиде преди 5 месеца, ако не се лъжа и е на Гиги на 166.
те брембовците кът топъл ляб се черпят ..:flirt: плаумен още си пази апаратите
и неспамете в темата че модерните ще ни плескат

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

а колата си има вече две нови карета че нали собственика не се е похвалил още аз да го издам аааа и нов феродов...:butt:

ФЕРАРИСТ
11-12-2011, 12:24
Абе кво стана двигател щеше да и се присажда, ала - бала......малко по нова сила да се вкара, белким от Балкантон стане Сони Мюзик......


а колата си има вече две нови карета
На кардана ли......ц-ц-ц-ц......няма да мое да си поспиш на следващото ендуро.....:coolio:

dellltata
11-12-2011, 20:21
хехе феро ....аз нанкам при всички случаи ама следващия път няма да има издънки ..
новата сила на сони мюзик ще е напролет пич..сега да се порадва пламен на тоя прекрасно работещ арезе със здрави карета /мамата им / а следващото енддуро си стагайте гащите:clap2:
специално ще почерпя за услугата с "техническия конец " наречен тел за връзване на пожарогасителя :cheers::cheers::wierdo:..а коментара за "изолираната " + клема не съм я чул:sniper::sniper:

dellltata
16-03-2012, 22:13
пламене пусни снимки с ветробраните на предните врати-много добре и стоят .а и вече тоблото вътре всети всеки бутон ...лудница е..и стоповете снатаха много добре уплътнени .......
и неспоменавай за пасата дето разплака на магистралата.....дъртата 75-ца:crazy::crazy:

MogaTa
20-06-2012, 21:56
Едно голямо евала :big_bow_down: , днес я видях на живо и то съвсем случайно разкрих къде се крие :) С извинение към колегата, не се познаваме лично, но нямаше как да не я щракна :)

pla_y_men
19-01-2015, 20:12
Я да изтупам малко прах от тая тема - с изненадващо включване :-)
Нещо ми прещрака в черепа и реших да я пусна колата да се продава - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11421608277600280&slink=8lo30m
Преди 10-на години пак имах такава идея за кратко...но колата си остана при мен още 10-на години :-)
Не знам докога ще ме държи, нямам някакъв зор... Споделям тук като не очаквам да стане опашка за 5 минути :-) Просто за инфо, да не вземе някой да ми надува главата с "що не ми каза на мен първо?" :-)

pla_y_men
17-07-2017, 20:31
Само да кажа, че след 20+ години, алфата вече има друг стопанин и в момента е някъде из Централна Европа на ход към Швеция с новия си собственик :-)