PDA

View Full Version : Съвет за автоколони



KoRny
04-05-2010, 23:41
Колеги,предлагат ми 2 марки автоколони-едните са Sony XS-F1326SE,а другите -Helix DB 5.1 .Не се интересувам много от такива неща и Хеликс за 1-ви път ги чувам.Отпред на вратите имам 3-лентови Бошман свирят добре от 2 години вече,в багажника имам няква туба за 120 лева,която ме устройва,а на задните врати съм сложил от Ланча Дедра комби,тея дето стоят отзад на тавана...И точно тях искам да сменя,защото на някои кикове и средни не звучат добре.Не ме радва да се чува баса само,искам да е както отпред-да има прилични средни и високи,тубата е достатъчна за ниските.За пример на Limp Bizkit -My generation,в интрото барабаните се чуват идеално-и касите и соло барабанчето(който я е слушал в колата знае за кво говоря).Но има някои песни,на които кривят тея от Ланчата и така.Дават ми и 2-та модела за по 20 лв.Казвайте кои да взимам???

slav40
05-05-2010, 00:42
Helix DB 5.1 е по-добрия вариант.

Sm0k
05-05-2010, 01:18
Ми Helix доколкото знам са от добрите марки, немски са. Преди да си сложа моята музика ми предлагаха в Toyaga комплект Helix, две 17 cm и две пищялки за 160 лева, при положение, че подобни комплекти на Clarion и Hertz струваха около 100 лв. И тогава бях гледал, че все пак Helix-а беше с по-добри параметри от по-евтините комплекти. От друга страна DB е най-евтината и масова серя на Helix, ама все пак са си добри. Иначе Sony-то е ясно, не са лоши говорители, ама не са и върха на сладоледа, можеш да ги чуеш във всяка втора кола. Лично според мен обаче Helix-a ще е по-добър, ако можеш да намериш някаде в нета параметрите и да ги сравниш ще е най-добре :)

PS. За тия теми за музика нямаше ли се раздел? Не е лошо да я премести, сигурно повече от колегите които могат да помогнат ще я видят :)

Nimi
05-05-2010, 09:52
Helix правят основно тонколони... докато Sony... какво ли не.

zdravio
05-05-2010, 09:54
И качеството на Sony не стъпва и на малкия пръст на Helix-а - изработка, звук...

MUROMAN
05-05-2010, 09:56
Вземи Helix-а .
Бях си взел Сони изкарах 1 месец с тях и ги смених с Херц. :yes:

KoRny
05-05-2010, 20:36
Мерси колеги,ще има сделка...