PDA

View Full Version : Лаптоп размисли...



mirchozo
05-05-2010, 23:23
Мисля да си взема въпросната машина, бихте ли дали някакви отзиви, без значение положителни или отрицателни.
То малко е след дъжд качулка, щото днес го капарирах,но все пак за какво да внимавам като отида утре в магазина?

http://www.multirama.bg/product/5906/nb-acer-as5740g-434g64mn-i5-430-2-26g-4g-640g-hd5650-15-6-l.html

Ladjov
05-05-2010, 23:29
не е ли малко скъпичък за тия параметри

mboge
05-05-2010, 23:39
не е екстра е , хубав процесор и видео и пре достатъчно рам и дисково пространство , внимавай само с гаранцията гледам че пише 12 месеца , acer дават за физически лица 24 месеца , а за фирми 12 , попитай ги за това като идеш

mirchozo
05-05-2010, 23:41
Ами по принцип е 1499лв, но сега е малко в промоцийка. А относно това дали е скъп, дай линк ако имаш нещо предвид, щото аз от 1 седмица търся нещо по-евтинко с тия параметри ама "цъ".
Гаранцийката ще е 2г, все пак съм физическо лице де.

mboge
05-05-2010, 23:46
тоя не е ли от 3D серията , ако не се бъркам ? Ефекта е забележителен на демо клипчетата , които вървят с него

mirchozo
05-05-2010, 23:50
Ами незнам такова нещо, дисплея е ЛЕД, ама едва ли от 3д екраните, пък и за тези пари едва ли.
Утре вечер ще дам някакво мнение, ако всичко е наред и го купя де щото беше последната бройка останала и ако нещо е кофти вероятно ще се прибера без лаптоп.

mboge
05-05-2010, 23:53
бъркам го с ACER ASPIRE AS5740DG-434G50MN

mirchozo
06-05-2010, 00:06
Малии, той почти същия като параметри ама с това 3Д ще е страшно особено за игри... Тя и цената е "3де" 1700+лв

VFTI
06-05-2010, 00:08
Ами хубави са ейсърчетата...ЗА тия пари мисля, че е добре. Аз лично ползвам вече 2г. аспайър и съм доволен:)

Единственото мега дразнещо нещо, е то че батерията умря още на първата година...Говоря буквално...Батерията ми държи по 5мин работа. Това доколкото четох си е типично за ейсърите...Дори като нова държеше едва час и 20-30мин. А бяха писали 2.30...

detelazurno
06-05-2010, 00:16
Ами хубави са ейсърчетата...ЗА тия пари мисля, че е добре. Аз лично ползвам вече 2г. аспайър и съм доволен:)

Единственото мега дразнещо нещо, е то че батерията умря още на първата година...Говоря буквално...Батерията ми държи по 5мин работа. Това доколкото четох си е типично за ейсърите...Дори като нова държеше едва час и 20-30мин. А бяха писали 2.30...

Не знам как си я ползвал тая батерия, но тя изисква правилна употреба ;) Колко държи...това си зависи от самата батерия, но каквато и да е тя си иска да бъде задоволена иначе се предава бързо :biggrin: Аз също имам на разположение едно аспайърче, което е някъде на 2 години и половина, но няма ядове никакви.

mirchozo
06-05-2010, 00:18
Днес ходих при едни познати които продават компютри, уж да си го взема оттам, но не можаха да дадат добра цена, та казаха за батерийте на ейсърите, че преди са имали подобни проблеми, но за момента са ги отстранили, то ще стане ясно де...

Я сподели правилното задоволяване колега, че ми стана интересно.

VFTI
06-05-2010, 00:25
Не знам как си я ползвал тая батерия, но тя изисква правилна употреба ;) Колко държи...това си зависи от самата батерия, но каквато и да е тя си иска да бъде задоволена иначе се предава бързо :biggrin: Аз също имам на разположение едно аспайърче, което е някъде на 2 години и половина, но няма ядове никакви.



Правилната употреба за мен беше. час и 30мин работа без зарядно и като се изтощи му пускам зарядното...още 1 час на зарядно и то ми свършва работата на лаптопа...Напред назад и после пак седна на компа...Леко източване и пак зареждане. Някои дни си работех без да източвам. Да речем 3-4 дни в седмицата. Имам познат със Сони Вайо на 3.5г. на който зарядното му е изключено само 3-5 дена в годината. И като му спре тока лаптопа продължава да държи 1час без проблеми. На сестра ми 3годишната Тошиба също си държи почти 2 часа, а също почти никога не спира тока и го ползва като настолен. Имам приятел, който пък е извадил батерията и не стои на лаптопа(HP 2.5г.) като се наложи слага батерията и айде газ 2часа...

Тоест по всички начини на всички други работи, а моята се прееба. + че познавам още 2 ма френда с аспайъри със смешни 15минутни батерии на по 1-1.5г. Тааа кажете ако аз бъркам, че да знае колегата :):):)Ама все си мисля, че източването и зареждането на батерията е правилна експлоатация за Ли-он батерия да го ева..

Едит: Ами ето явно и Ейсър са си признали че са имали проблеми...аз незнам и не му разбирам :)

detelazurno
06-05-2010, 00:39
.....

Я сподели правилното задоволяване колега, че ми стана интересно.

Ами на практика нищо по-различно от това, което полагаш за един новозакупен телефон. Направи първоначално няколко пълни заряд/разряд докато лека полека влезне в работен режим. Като това не е лошо да ти стане честа практика. Естествено не го разбирай съвсем буквално - да зареждаш само когато се изтощи. Все пак за това батериите еволюираха и сега можем да си ги зареждаме когато си поискаме. Просто и давай да работи, а не да го вържеш у вас на зарядното да седи нон-стоп и да викаш "имам лаптоп". Пускай го на батерия пък като ти се разпищи, че е гладен го нахрани. Също така не знам колко си чоплиш по операционната система, но в настройките за точеца му кажи, че това е лаптоп а не десктоп машина. Често подценяван фактор, но има значение, повярвай.
Горе долу с такива гимнастики наскоро посъживих батерията на една приятелка, която правеше точно това, за което писах в началото - сложила го на зараядното да седи по цял ден на бюрото и се радва на "мобилния" си компютър. Само дето при нея батерията беше прекалено занемарена и не изкара дълго след това съживяване. Просто силите я бяха напуснали, а съживяването и успя да изцеди и последните останали такива.

bocko
06-05-2010, 01:34
Охо Миро ще идва утре до Варна за лаптоп,това разстояние за нищо го нямаш /не ти ли омразна всеки ден/
Щях да дойда с теб до мултирама/да ме повозиш малко на тая 156та стига съм я гледал само на паркинга/ че и аз имам малко работа там,но утре съм зает.
Относно машината,взимай недей да му мислиш с тоя 2,26 процесор ще е супер тия с Duo Core 2,00ghz са вече минало.Какво искаш повече за тия пари и видеото е добро и HDIM си има!!!
Относно батерията колегите ти обясниха,при правилна експлоатация=по дълъг живот
Относно марката:не се гледа важното е какво има вътре
Въпросът е за какво ще го ползваш ако е за игри си е супер,но ако ще е за ровене из нета и гледане на фюлми на работа няма смисъл.
Поздрави Митака!!!

Nimi
06-05-2010, 09:59
Супер си е лаптопчето за тези пари. И аз взех да се облизвам за DDR3 и 2х320G хард :-)

mirchozo
06-05-2010, 10:19
"да ме повозиш малко на тая 156та стига съм я гледал само на паркинга"
Не си казал, не съм те повозил. Чакам ги тия убавци от магазина да звъннат че е при тях, и отлитам за Варна.

S_G_M
06-05-2010, 10:38
Колега , тия дни аз ще си взимам това http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20PACKARD-11/HP-Compaq-ProBook-4710s-VQ737EA-206
Което според мен е добър избор. :smoke:

Nimi
06-05-2010, 16:20
Колега , тия дни аз ще си взимам това http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20PACKARD-11/HP-Compaq-ProBook-4710s-VQ737EA-206
Което според мен е добър избор. :smoke:

Добави още някои лев и си вземи като неговия... ако диагонала на екрана не е от решаващо значение.

mirchozo
06-05-2010, 17:41
Дееба и късмет, вътре в екрана имаше прашинки (не изгоряли пиксели, щото го тествахме), в крайна сметка се прибрах без лаптоп. Не че не можеше да взема друг, но ....
Ще чакаме да заредят пак, лошото е че промоцията свърша тия дни, явно затова ги няма в момента.

ves_v8
07-05-2010, 16:06
Колега, според мен е по добре да си търсиш лаптоп HP, защото после ако има проблеми гаранционният сервиз е в пъти по-добър от на другите марки. Аз лично ползвам HP Tablet и съм супер доволен от него. Моето мнение е че за лаптоп HP е доста удачен избор. има много добри попадения за по 1300-1500 лв. Виж директно от магазина на CNSys там е по-тънкана;)
http://hpshop.cnsys.bg/product_list/