PDA

View Full Version : Странен проблем с плафона



bocko
06-05-2010, 00:29
Колеги става нещо доста странно,когато отворя врата плафоните не светят,когато се опитам да включа някоя крушка няма значение коя/било то преден,заден плафон или малката отпред/ ми окъсявя часовника и все едно съм извадил акумулатора започва от 0:00 часа.
И преди се е случвало,но се оправяше,а сега:-|
Днес отварях панела където е часовника и плафона,но нищо.На плафона даде напрежение 5,....волта.
Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

п.п Сега като помислих аз замерих напрежението с масата идваща към плафона,която може да не е стабилна,но това ще се провери утре

tonov
06-05-2010, 12:09
Вероятно имаш проблем в модула за управление на плафоните (със забавено гаснене са нали?) На един бушон са с часовника и оттам идва нулирането му.

bocko
07-05-2010, 13:51
Опа tonov в грешка си.Да с забавено гаснене е.Това че са на един бушон няма нищо общо.Не знам колко си на ти с тоците ама плюса си е плюс и ако окъсяваше щеше да изгори бушона,а тук проблема със сигурност е в масата което ще се разбере след празниците че сега много тежка програмата и не остава време да се поровя с уреда и да замервам

mordohy
07-05-2010, 19:07
А какво ще се получи, ако имаш често срещаната комбинация- калпава връзка около и след бушона и окъсяване.Бушона няма как да изгори, щото пада отива във връзката.
Помисли и за тоя вариант!
Успех!

tonov
07-05-2010, 23:02
Опа tonov в грешка си.Да с забавено гаснене е.Това че са на един бушон няма нищо общо.Не знам колко си на ти с тоците ама плюса си е плюс и ако окъсяваше щеше да изгори бушона,а тук проблема със сигурност е в масата което ще се разбере след празниците че сега много тежка програмата и не остава време да се поровя с уреда и да замервам

Може и да греша естествено ;)

Но имах предвид случая който ти описа Мордохай. Почти всички бушони са презапасени и горят доста трудно, освен при чисто късо съединение.
Опитай, мери и напиши какво се е получило.

Успех ;)

ivan dimitrov
08-05-2010, 05:19
---

kolev
08-05-2010, 09:27
модула за забавяне прекъсва масата към плафоните . вероятно има лоша връзка на масата към купето и тя сигурно е обща с часовника.

ivan dimitrov
08-05-2010, 17:18
---

b0jo
01-03-2019, 20:18
Здравейте колеги ,да ползвам темата за плафона.При отворена врата свети когато си поиска,крушката е здрава.Втори плафон слагам,пак става същото.