PDA

View Full Version : Отново отвлечен кораб



Kuker
11-05-2010, 22:56
http://www.focus-news.net/?id=n1392644
Абе как не се намери някой да разчисти тия сомалийски наркоманчета?

mochko1
11-05-2010, 22:58
Трябва някакъв военен конвой да се прави там когато преминават корабите ,иначе спасение няма :no:

Kuker
11-05-2010, 22:59
Има, но се плаща.

tanatos
11-05-2010, 23:01
http://zonabg.info/Incidents.30_33/2991.article/

http://www.moreto.net/novini.php?n=84642

Това в рамките на 1-2 дни...
И днес...
http://www.moreto.net/novini.php?n=85183

trustworthy
11-05-2010, 23:07
Ужасно нелепа история, за съжаление :(
Конвои си има, но не си мислете, че конвоите осигуряват пълна безопасност! Там има много фактори, които влияят - време на пристигане в началната точка за конвоиране, скорст на кораба, националност на военните кораби, които извършват конвоя и куп други.Фактите красноречиво потвърждават неефективността на тези конвои, а тя идва от това, че употребата на оръжие в тези извънтериториални води е забранена.
Предполагам, че по новините ще кажат, но доколкото ми е известно, корабът е без товар и е пътувал еднопосочно за нарязване за скрап. не знам какъв откуп биха искали за него ...

Kuker
11-05-2010, 23:14
Ужасно нелепа история, за съжаление :(
Конвои си има, но не си мислете, че конвоите осигуряват пълна безопасност! Там има много фактори, които влияят - време на пристигане в началната точка за конвоиране, скорст на кораба, националност на военните кораби, които извършват конвоя и куп други.Фактите красноречиво потвърждават неефективността на тези конвои, а тя идва от това, че употребата на оръжие в тези извънтериториални води е забранена.
Предполагам, че по новините ще кажат, но доколкото ми е известно, корабът е без товар и е пътувал еднопосочно за нарязване за скрап. не знам какъв откуп биха искали за него ...
http://www.moreto.net/novini.php?n=84642 "..............При операцията е убит един от пиратите, останалите са задържани................"


Явно за братушките няма забрана

mochko1
11-05-2010, 23:15
Ужасно нелепа история, за съжаление :(
Конвои си има, но не си мислете, че конвоите осигуряват пълна безопасност! Там има много фактори, които влияят - време на пристигане в началната точка за конвоиране, скорст на кораба, националност на военните кораби, които извършват конвоя и куп други.Фактите красноречиво потвърждават неефективността на тези конвои, а тя идва от това, че употребата на оръжие в тези извънтериториални води е забранена.
Предполагам, че по новините ще кажат, но доколкото ми е известно, корабът е без товар и е пътувал еднопосочно за нарязване за скрап. не знам какъв откуп биха искали за него ...

Ами след като се правим на толерантни и не е разрешено да отрежеш главата на престъпника ,това с отвличанията ще си продължи вечно.

tanatos
11-05-2010, 23:17
Виж следваяата новина дето съм сложил..послдната...Пиратите от танкера "Московски университет" са изчезнали.... Где?

Доко
11-05-2010, 23:19
А стават и грешки понякога :tooth: http://www.dnes.bg/slideshow.php?id=1723

Kuker
11-05-2010, 23:21
Виж следваяата новина дето съм сложил..послдната...Пиратите от танкера "Московски университет" са изчезнали.... Где?Видях го, щом пак са намесени братушките, смятам че е излишно да се чудим къде са.;)

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:19 ----------


А стават и грешки понякога :tooth: http://www.dnes.bg/slideshow.php?id=1723
Е аз що казвам че са наркоманчета.:tooth:Не знам на какво са, ама трябва да го сменят.

trustworthy
11-05-2010, 23:38
Момчета, нещата не са никак весели! Тези примери просто показват колко са отчаяни тези хора и, че са готови на почти всичко. Едва ли им е леко и на момчетата от екипажа в момента.
Материята е много деликатна. Познавам много моряци, на които им се налага да преминават през тези опасни райони и, повярвайте, на нито един не му е весело да си спомня как 2 дена не е спал, докато преминават през залива (толкова е горе-долу преходът), особено пък когато около корабът им се засуетят 'рибарски' лодки. Нещата там са въоръжени и опасни хора в бързоходни лодки с/у бавнодвижещ се кораб, чието спасение се крепи на криволичене на зигзаг на пълен ход и опопвестяване по ефира за нападението. Ескортът няма нищо общо с автомобилния на премиера, примерно. Разстоянията м/у корабите в ескорта могат да са от порядъка на няколко десетки мили, в зависимост от разположението. Това не е автомобилния ескорт на премиера, дето карат на по 50 сантиметра от охранявания автомобил и могат да реагират на секундата.
'Наркоманчета' или не, факт е, че проблемът там е реален и за момента адекватно решение не е било намерено. Стискам палци нещата да имат бърз и благоприятен развой.

Kuker
11-05-2010, 23:55
Момчета, нещата не са никак весели! Тези примери просто показват колко са отчаяни тези хора и, че са готови на почти всичко. Едва ли им е леко и на момчетата от екипажа в момента.
Материята е много деликатна. Познавам много моряци, на които им се налага да преминават през тези опасни райони и, повярвайте, на нито един не му е весело да си спомня как 2 дена не е спал, докато преминават през залива (толкова е горе-долу преходът), особено пък когато около корабът им се засуетят 'рибарски' лодки. Нещата там са въоръжени и опасни хора в бързоходни лодки с/у бавнодвижещ се кораб, чието спасение се крепи на криволичене на зигзаг на пълен ход и опопвестяване по ефира за нападението. Ескортът няма нищо общо с автомобилния на премиера, примерно. Разстоянията м/у корабите в ескорта могат да са от порядъка на няколко десетки мили, в зависимост от разположението. Това не е автомобилния ескорт на премиера, дето карат на по 50 сантиметра от охранявания автомобил и могат да реагират на секундата.
'Наркоманчета' или не, факт е, че проблемът там е реален и за момента адекватно решение не е било намерено. Стискам палци нещата да имат бърз и благоприятен развой.Те наистина са наркоманчета!Освен това са на по 15 години въпросните "пирати", няма да им повярвам че са отчаяни.Те са като нашите цигани, изостанали във всяко едно отношение.
Иначе темата не е отворена за да се присмиваме, или омаловажаваме ситуацията.Вярно е че моряците са под голямо напрежение, дано се разреши случая бързо, иначе натиска ще е огромен.

търтей
12-05-2010, 01:25
Държава Сомалия от доста време насам няма.
Затова и има "пирати"

И понеже крушката обикновено си има опашка, се пита кой има далавера от ситуацията.

Иначе онези тикви там, дето нещо по-сложно от рпг не са и сънували, коя да е армия ще ги отвее като куцо пиле домат за два дена. Но пък после трябват окупационни сили и се появяват партизани...

Тва с конвоирането на десетки мили, аре бе. Има нормални начини за конвой, дори срещу подводници, на разстояния доста по-големи от един мижав залив, който при желание може да се преплува (бил съм там) и са оттренирани почти до съвършенство преди има няма повече от 50 години. Не е нужно да се открива топлата вода.

rusiq86
12-05-2010, 01:31
Тези така наречени пирати са си чиста пародия. Едни сателитчета виждат къде е кораба, и хоп кораба изчезва, заради благото на някой, дали заради товар, или др причина. Дали заради личната облага на някой, но това са си филми. Сключват се договори, и като не се оддържи на договорената дата, има едни наказателни такси и др такива! Има протекция над тея "пирати"

Kuker
12-05-2010, 09:17
Държава Сомалия от доста време насам няма.
Затова и има "пирати"

И понеже крушката обикновено си има опашка, се пита кой има далавера от ситуацията.

Иначе онези тикви там, дето нещо по-сложно от рпг не са и сънували, коя да е армия ще ги отвее като куцо пиле домат за два дена. Но пък после трябват окупационни сили и се появяват партизани...

Честа практика в Африка е, шепа горе долу добре въоръжени бивши военни, да станат "бунтовници" и да зарибяват малолетни за "армията" си.В случая са "пирати".Прамиват им "мозъците" и ги пращат на "фронта".Ако бяха някоя вътрешна държава, щяха да се занимават с друг вид доходен терор.
Проблема е с чисто криминален характер, за това няма намеса на чужда армия или окупация и т.н.
Някой от "вождовете" прави пари, за да може да вземе пълната власт над "държавата".

fred
12-05-2010, 09:23
Има, но се плаща.

В случая е бил в конвой, ама все таяV

viki
12-05-2010, 10:11
Горките хорица .
Моля се,всичко да свърши бързо и да се приберат живи и здрави при близките си.
п.п.
Недоумявам как се позволява , някакви маймуни да правят за смях целия свят.:(Откъде накъде се водят преговори с пирати,които за мен са равнозначни на терористи?
Откъде имат и оръжия тия :hmm:
Конвенции,конвои,права на човека ...:boxed:
Kill em all... :guillotine:

trustworthy
12-05-2010, 10:43
За момента не ни остава нищо друго, освен да послушаме и попрочетем некомпетентни и невярни коментари от журналистите...
Днеска имах работа към БМФ и ги видях пред главния вход, накацали с фотоапаратите и камерите.

viki
12-05-2010, 10:46
Пирати отвлякоха гръцки кораб с 24 души на борда (http://dnevnik.bg/sviat/2010/05/12/899352_pirati_otvliakoha_grucki_korab_s_24_dushi_n a_borda/)
Е не!
:shock:

tanatos
12-05-2010, 11:07
Еб*х му майката...толко ли е сложно да им се противодейства...Епа руснаците как се справиха..Да се съзаде едно звено с неограничени права и това е..Явно има интерес тези хора да са там и да отвичат и никоя държава от пострадалите не прави нищо по куечъна..Това НАТО какво му беше функцията, че немога да се сетя...

viki
12-05-2010, 11:24
Ох една прителка какво ми разправя.Този конвой бил цирк !
Мъжът и минавал през Аденския залив наскоро и
разказвал как един кораб ,недалеч от техния подава сигнал че стрелят по тях.От конвоя се започнало"къде сте точно,ала-бала", а били на няма 300 метра от подаващите сигнала. Корабът пак "бързо, помощ стрелят", конвоя отново пита къде са, сякаш нямат радари.... Така 3-4 пъти, и накрая корабът явно е успял да се спаси сам.....Иначе "системата "срещу пирати
била следната:корабът се огражда с бодлива тел, и една помпа с маркучи, която пръска вода с някви химикали да се 'лъзгат чернилките , и да не могат да се катерят по въжетата. "Системата" струвала 35 хиляди евро. :shock::calc:

търтей
12-05-2010, 12:18
Еб*х му майката...толко ли е сложно да им се противодейства...Епа руснаците как се справиха..Да се съзаде едно звено с неограничени права и това е..Явно има интерес тези хора да са там и да отвичат и никоя държава от пострадалите не прави нищо по куечъна..Това НАТО какво му беше функцията, че немога да се сетя...

Е то и аз тва написах. :pimp:

Иначе в Сомалия се случва точно това, което се случва и у нас, просто ние сме в Европа и затва има некои разлики. Посткомунистическа страна, управлявана от пирати/мутри.

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 12:42
батко епа толко ли трудно да оборудват всеки кораб с по 2ма военни с по една тежка картечница ?

или пък противопожарните шлангове щото са ужасно "леки" и нема да ги отвеят на 50 метра ?

има нещо мноооогооооо гнило в цялата работа

fred
12-05-2010, 13:29
Еб*х му майката...толко ли е сложно да им се противодейства...Епа руснаците как се справиха..Да се съзаде едно звено с неограничени права и това е..Явно има интерес тези хора да са там и да отвичат и никоя държава от пострадалите не прави нищо по куечъна..Това НАТО какво му беше функцията, че немога да се сетя...

То и американците се справиха, преди руснаците да вметнем, а НАТО не е пъдар на разни пирати, по скора да кажем това ООН каква му е функцията

trustworthy
12-05-2010, 13:36
или пък противопожарните шлангове щото са ужасно "леки" и нема да ги отвеят на 50 метра ?

Това с противопожарните шлангове е стар антипиратски трик, който е заложен в инструкциите за борба с пирати много отдавна - по времето, когато сомалийските пирати са били още в проект на зачеване и въобще пиратски райони бяха съвсем други акватории. Тогава нападенията не са били толкова дръзки, така сериозно организирани и извършвани от толкова добре въоръжени хора (ако въобще са хора това), а и тогава корабите само се плачкосваха, а не отвличаха.
Иначе струята от противопожарния шланг в най-добрия си вариант е около 7-8, айде 10 метра да са...
Както казва един мой приятел, 'те стрелят с автомати насреща ти, ти иди ги поливай с вода'...

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 13:59
Това с противопожарните шлангове е стар антипиратски трик, който е заложен в инструкциите за борба с пирати много отдавна - по времето, когато сомалийските пирати са били още в проект на зачеване и въобще пиратски райони бяха съвсем други акватории. Тогава нападенията не са били толкова дръзки, така сериозно организирани и извършвани от толкова добре въоръжени хора (ако въобще са хора това), а и тогава корабите само се плачкосваха, а не отвличаха.
Иначе струята от противопожарния шланг в най-добрия си вариант е около 7-8, айде 10 метра да са...
Както казва един мой приятел, 'те стрелят с автомати насреща ти, ти иди ги поливай с вода'...

аз не мога да си представя, как успяват аджеба да се качат на кораба ? от 6 страни едновременно ли тръгват ? и толкова ли няма прикрития и т.н.......


:calc:

въобще не мога да си представя как става схемата било то с рпг-та да са, да се качат на кораб, на който бора му е на поне 10 метра височина абсолютно безпроблемно ? е въжета, ми просто се мята въжето обратно като се крият зад парапетите те да не би да поддържат непрестанен огън...

абе като цяло май са доста малоумни хората там, пък не знам...

trustworthy
12-05-2010, 14:08
аз не мога да си представя, как успяват аджеба да се качат на кораба ? от 6 страни едновременно ли тръгват ? и толкова ли няма прикрития и т.н.......


:calc:

въобще не мога да си представя как става схемата...

Доскоро и двата (последни) танкера на параходството - 'Панега' и 'Батова' - стояха на котва във Варненското езеро. Който ги е виждал, знае за какво става дума. Надводния борд е много нисък, това е едно, макар че примерите с отвлечени кар-кериъри (който имат десет и повече пъти по-високи бордове) показват, че това не е проблем толкова.
Палубата на тези танкери е опасана с леъри (перила) в по-голямата си част от периферията. Лодката е бързоходна и силно маневрена, т.е. корабът не може да й избяга. Залепят се за него, хвърлят едно въже, което се омотава в тези перила и 2-3 амуджи се покатерват по него, докато другите стрелят по всеки, който се опита да им попречи. Веднъж качени на борда, всякаква съпротива секва, няма смисъл да ти обяснявам защо...
Отделно фактът, че отвличането е извършено при лошо време, показва колко силно мотивирани са тези апаши. малка лодка на 100 мили навътре в морето при лошо време...на тея животът не им е никак скъп ;)

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 14:15
Отделно фактът, че отвличането е извършено при лошо време, показва колко силно мотивирани са тези апаши. малка лодка на 100 мили навътре в морето при лошо време...на тея животът не им е никак скъп ;)

ей тук е трагедията

а инче, не знаех, че танкерите са с перила, мислех, че са с плътен парапет или както там се казва

trustworthy
12-05-2010, 14:21
ей тук е трагедията

а инче, не знаех, че танкерите са с перила, мислех, че са с плътен парапет или както там се казва

По принцип танкерите са с такива 'перила', но дори и плътен да е 'парапетът' (вика му се фалшборд ;)), пак не е проблем да се закачат за него.
Виж как що-годе изглежда един модерен кар-кериър (този даже е на почти 20 години, модерните са още по-сандъкообразни :)):
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Car_carrier_Galaxy_Leader.jpg/800px-Car_carrier_Galaxy_Leader.jpg

Виж къде му е парапетът и пак успяват да го откраднат. за мен лично беше немислимо да се случи, но ето, че откраднаха тая зима такъв.
А какво остава за корабче с има-няма 2-3 метра палуба над водата...
Ето - виж я баба Панега как изглежда:

http://images.vesseltracker.com/images/vessels/midres/Panega-505658.jpg

P.S. Сега видях, че снимката е правена точно в деня, когато тръгнаха от Варна към Пакистан. Сам виждаш колко е 'трудно' да се метнеш на борда ... :(

morfius
12-05-2010, 14:34
В цялата тая работа там има нещо много гнило... язък за поредните патещи нормални хорица.

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 14:40
за кар-керитата ясно, а за флашборда (мерси за помощта, срамота е морско чедо пък да не знам как се казва) идеята ми беше, че могат да го ползват като прикритие, ама явно не става...

търтей
12-05-2010, 16:13
Колко от вас са виждали сомалшиец на живо? 150 см и 45 кила е здрав прав мъж. Аре бе, не са ни толко страшни, ни толко мотивирани, само са леко луди и надрусани с кока. Дип виждал съм ги на живо, и бой са яли при нужда и прочее.
Та там има пиратство, щото некой има далавера да има. Иначе това нещо може да се спре за два дена и половина от две роти от БА (схващате закачката, предполагам).

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 16:14
Та там има пиратство, щото некой има далавера да има. Иначе това нещо може да се спре за два дена и половина от две роти от БА (схващате закачката, предполагам).
:th_up:

JJJ
12-05-2010, 19:04
Иначе това нещо може да се спре за два дена и половина от две роти от БА (схващате закачката, предполагам).Не може, при предишен случай на отвлечени български моряци, военния министър каза, че нямало пари за да се праща военен кораб там. Явно българските моряци не си струват.

trustworthy
12-05-2010, 19:56
тези български военни моряци ще плуват ли до там?! Щото ние нямае военни кораби, които могат да изкарат преход до Аденския залив, камо ли да патрулират там. Тази вечер по новините го казаха - има далеч по-добре подготвени технически армии, за да опрат до нашата.

viki
12-05-2010, 21:26
Много интересни круизи предлагат....

:shock:цък....SOMALI CRUISES (http://www.somalicruises.com/)

:boxed:
има ли желаещи да идем :):):):)

BaiJedi
12-05-2010, 21:30
Не може ли да бъде разрешено на борда на минаващите през Аденския залив кораби да има по две такива "нещица"?

Mind_Control
12-05-2010, 22:06
Добре де, аз все си мисля, че на един капитан му е разрешено да носи оръжие и то не само едно. Освен това моряците не е като да са слаби момчета, които никога не се бият. А може ли и самите моряци да са замесени в далаверата?

trustworthy
12-05-2010, 22:41
Добре де, аз все си мисля, че на един капитан му е разрешено да носи оръжие и то не само едно. Освен това моряците не е като да са слаби момчета, които никога не се бият. А може ли и самите моряци да са замесени в далаверата?

Няма оръжия на борда на един търговски кораб ;)
Не става дума за бой, а за стрелба. Ако ще целия екипаж да са майк тайсъновци, нямат никакъв шанс срещу 1-2 лодки с въоръжени в тях, ако и да са по 45 кила с напикани гащи. Отделен е въпросът, че средната възраст на екипажите на кораби на БМФ не е от най-ниските :)
Няма никакъв шанс моряците да са замесени в далаверата. просто са изкупителна жертва в ситуацията.

viki
12-05-2010, 22:49
На моя приятелка, братовчед и е на кораба:(
Никакви новини още,нищо.Това "безвремие",което генерира очакването е ужасно:(

trustworthy
12-05-2010, 22:58
Лошо!
Тези дни би трябвало да се обадят тея гьотферени с исканията за откупа. За едно от нещата, който се казаха съм напълно съгласен: тоя стар сандък не струва нищо. Двата танкера висяха повече от година на котва в езерото, извън експлоатация.
Единственото ценно са хората на борда.

kolev
14-05-2010, 11:21
абе знам че има практика тия кораби уж да се отвличат и или потапят заради застраховката. дано екипажа се спаси.

bouncer
14-05-2010, 11:37
по принцип на търговски корабо е забранено да се носи каквото и да е оръжие. А и ако ти излезе насреща леген с 10 чернилки, от които 8 с АК 47 и двама с РПГ и всичкито зверски нашмъркани и респективно безсмърти какво ще направиш?

Естествено е, че никой не иска да измете пиратите. Другарите ХУЙмериканци си направиша пълноразмерна военна база близо до аденския залив, за да се борят с пиратите. Тяхна си база - демек територия на САЩ. От там до Иран 2 часа, до Северна Корея - 3 часа и прочее. Па вие да сте чули за отвлечен американски кораб? Те отвлякоха руски по грешка и още кашлят кални връзки от руски кубинки. Вскичко е политика, а нашите морячета никой не ги бръсне за слива!

tanatos
14-05-2010, 12:49
Нищо не кашлят..нема ги.Ако руснаците са били на кеф в най добрият случай са ги оставили на надуваема лодка в открито море, разбира се лодката е била пукната. А в другия случай са го нарязали и са нахранили рибите. И в двата варианта рибите са нахранени.

Американците много хубаво се пласираха там да ги е*а и си правят "бизнеса".

me_to_u
14-05-2010, 20:01
Аз като човек преминал няколко пъти с доста "апетитен" търговски кораб през Аденския залив в последно време, мога да споделя само лични наблюдения: Наглостта и съоръженията, с които разполагат част от пиратите са доста, ама доста по-впечатляващи от изложените в журналистическите "проучвания". Пример от преди около 6 месеца: Пътувам си аз на танкер с надводен борд да кажем около 15 метра(кораба е пълен на 90%), който се движи с пълна скорост(около 17,5 възела). Анти пиратските мерки, предприети 24 часа преди навлизане в опасната зона включват най-общо цялостно залостване на жилищната надстройка, пожарни шлангове готови за "стрелба", манекени, направени да приличат на хора, които държат тия шлангове и няколко други нещица(двойни вахти и т.н.) Малка подробност-на съвсем близко разстояние зад нас през целия преход се движи френски военен кораб, поръчан да ни пази. Рано сутрин, когато стават повечето атаки, към нас започват една по една да се насочват лодки-коя рибарска, коя не. Една през една започват да се отдалечават в момента, в който военния кораб на минимална дистанция зад нас бъде забелязан. А същия правеше постоянно маневри. Само на няколко мили от нас имаше конвой с кораби. Съответно всички лодки започнаха да се насочват към конвоя. Малко хора биха забравили лесно това, което се чуваше по радиото тогава...Само на 20 мили един капитан крещеше и търсеше военния кораб за съдействие, тъй като ги обстрелваха с РПГ...молеше се. Отговор от военния кораб-никакъв. Какви са причините е друг въпрос. За кораб на стойност няколко десетки милиона, товар за още повече си бяхме апетитна хапка. Хич, ама хич не е весело да се минава от там...В този конкретен случай кораба под обстрел беше спасен от военен хеликоптер, познайте какъв-руски. Дано всичко завърши благополучно с нашите момчета! Защото както беше отбелязано, в техния случай кораба не представлява особен интерес за корабособственика, но хората за държавата-би трябвало!!

trustworthy
14-05-2010, 20:53
Малка подробност-на съвсем близко разстояние зад нас през целия преход се движи френски военен кораб, поръчан да ни пази.

Сащо, радвам се да те 'видя' отново тук ;)
Причината да имате персонална охрана от френски военен кораб мисля, че е ясна ...поне на теб, мен и тези, които знаят националността на операторите на кораба (французи) и че корабът е един от най-големите действащи плавателни съдове в света в момента (ако не и най-големия) :)
Но колко кораби или компании биха могли да си позволят персонален бодигард... В случая с 'Батова' е ясно, че няма как да стане.
Аз съм чувал, че най-ефективно военно присъствие показвали руснаците, китайските конвои също съм чувал да ги хвалят.

Kuker
14-05-2010, 21:04
Ето нещо положително.http://bnt.bg/bg/news/view/28630/osvobodiha_bylgarskite_morjaci_ot_sejnt_djejms_par k

me_to_u
14-05-2010, 22:20
Сащо, радвам се да те 'видя' отново тук ;)
Благодаря! :clown:


Но колко кораби или компании биха могли да си позволят персонален бодигард...
Специално в този случай, помощта беше безвъзмездна, тъй като флага бе удобен за целта. Французите имат някаква договореност с държавата за протекции по тази линия, като същото важи и за "Си-ем-ей Си-джи-ем", до колкото знам. Каква е цялата истина не ми е известно, но е факт, че има действие на държавата. Вярно, флага е техен...За руснаците няма да коментирам-те са просто железни!!! :boxing:

trustworthy
15-05-2010, 09:37
Финансовия интерес при вашия кораб, дето кара почти половин милион тона нефт, е достатъчно голям. Отделно загубите от пропуснати ползи, ако (не дай Боже!!!) бъде отвлечен.
Няма как да не са били взети повечко мерки ;) Покрай тези финансови интереси вие (екипажът) печелите и малко повече спокойствие.