PDA

View Full Version : Volvo се изложи на тест



Galeano
12-05-2010, 00:44
Ето ,че на електрониката не може да и се вярва. :shock:

http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/volvo-se-izloji-na-test-pred-jurnalisti.html

rusiq86
12-05-2010, 01:32
Волво започна да се прави отново в Китай от скоро, кво може да се очаква от кола с масово пройводство и хора, който не си гледата работата. Няма го надзора и качеството и контрола вече май.

BoxerPower
12-05-2010, 09:25
Така като гледам това Volvo е 6 точки отвсякъде и според мен се е представило повече от отлично на теста! :th_up: Дори не разбирам за какви проблеми при електрониките и тн. се говори при положение, че след удара веднага се задействаха чистачките, които явно имат за цел да изчистят кръвта на жертвите от предното стъкло. Просто уникална система за сигурност, само това мога да кажа... дори е толкова сигурна, че хората чак въздушни възглавници не са сложили :bravo:

fred
12-05-2010, 09:26
Абе това не е правено в Китай, китайцие за момента са само собственици.
А иначе такива системи са пълна безмислица и само оскъпяват излишно колата

Galeano
12-05-2010, 10:41
Ся, като се замисля , тя и моята алфа може да демонстрира същите умения и без скъпата система за сигурност. :tooth:
П.П. Този път китайците май вина нямат.

DerMeister
12-05-2010, 11:12
Абе нещо се се осрали при тестовата постановка. И S класата се челоса здраво при първата демострация пред журналисти, но си я използват системата и досега не съм чул да не работи в реалния живот.

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

Китайците ще наливат пари и ще крадат ноухау, не знам защо сте решили, че правят боклуци и са некадърни. Китайците са пълни изроди и могат да направят каквото си искат, зависи каква цена ще им предложиш. Могат да ти направят хладилник и за 5$ и за 1005$.

Stoyan Georgiev
12-05-2010, 11:32
Китайците са пълни изроди и могат да направят каквото си искат, зависи каква цена ще им предложиш. Могат да ти направят хладилник и за 5$ и за 1005$.

наблягам за по-невнимателните ;)

RPWWD
12-05-2010, 13:47
Я, не плюйте другарите от КНР ;-) Волво е осрана марка от 15 години насам, откакто излязоха моделите S 40/ V 40и колкото хора познавам с по-нови модели на шведите, вият като вълци на месечина от ремонти и безбожно скъпи части. Със СААБ е абсолютно същото, много пъти съм споменавал, че познавам човек, който държи магазин за авточасти специализиран за тези 2 марки - то не са тампони на двигатели, не са полуоски, не са релета... Последното нормално Волво е 850, оттогава насам марката е пълен шит:mf_Flush: Пък който иска да вярва на легенди за неразвалящите си шведски коли ;-) може пък жълтурите да ги стегнат...

soldier
12-05-2010, 17:13
Както вече казаха и S класата при първия тест на автоматичната спирачка се изложи. После май се беше оказало, че са забравили да пуснат системата :tooth::tooth::tooth::tooth:
Все пак такива грешки са недопустими според мен. Тук не става въпрос за китаец или американец или българин или какъвто и да е. Като казваш, че колата я има тази система, то тя трябва да работи перфектно и при най-малката възможност за грешка, тя да ти се изписва някъде и да знаеш да си ползваш сам спирачката, до отстраняване на проблема.

Pepo
12-05-2010, 19:08
Я, не плюйте другарите от КНР ;-) Волво е осрана марка от 15 години насам, откакто излязоха моделите S 40/ V 40и колкото хора познавам с по-нови модели на шведите, вият като вълци на месечина от ремонти и безбожно скъпи части. Със СААБ е абсолютно същото, много пъти съм споменавал, че познавам човек, който държи магазин за авточасти специализиран за тези 2 марки - то не са тампони на двигатели, не са полуоски, не са релета... Последното нормално Волво е 850, оттогава насам марката е пълен шит:mf_Flush: Пък който иска да вярва на легенди за неразвалящите си шведски коли ;-) може пък жълтурите да ги стегнат...
Какви шведски коли, колега - от н'ам колко години Volvo е Ford, а SAAB - Opel :-)
btw, нещо ново за концерта на Voodoo Glow Skulls?

Galeano
12-05-2010, 20:54
Както вече казаха и S класата при първия тест на автоматичната спирачка се изложи. После май се беше указало, че са забравили да пуснат системата :tooth::tooth::tooth::tooth:
Все пак такива грешки са не допустими според мен. Тук не става въпрос за китаец или американец или българин или какъвто и да е. Като казваш, че колата я има тая система, то тя трябва да работи перфектно и при най-малката възможност за грешка, тя да ти се изписва някъде и да знаеш да си ползваш сам спирачката, до отстраняване на проблема.

Аз например ако имах въпросното волво и гледам това клипче, вече няма толкова спокойно си махам крака от педала на спирачката. Защото празана пушка на 100години един път гърми.:tooth:

Mind_Control
12-05-2010, 22:55
Я сега помислете логично и си отговорете на въпросът- случайно ли става този сблъсък точно пред журналистите на двете от най- реномираните марки, при положение, че зад тази кола седят има няма 100 инженери най- малко?

И след това си отговорете на въпроса, колко от другите производители слагащи тази система и успешно представили се на теста се обсъждат по вестници, списания и форуми?

И ще разберете, че всъщност тестът е бил доста успешен, първо за мерцедес, а после и за волво.

AR147
12-05-2010, 23:02
Я сега помислете логично и си отговорете на въпросът- случайно ли става този сблъсък точно пред журналистите на двете от най- реномираните марки, при положение, че зад тази кола седят има няма 100 инженери най- малко?

И след това си отговорете на въпроса, колко от другите производители слагащи тази система и успешно представили се на теста се обсъждат по вестници, списания и форуми?

И ще разберете, че всъщност тестът е бил доста успешен, първо за мерцедес, а после и за волво.
Май ще излезеш прав.
Това е като непрестанните писания по медиите как еди коя си марка връща ХИЛЯДИ автомобили за корекция на някоя дреболия или нещо свързано със сигурността.

Ние обикновенно тъсим проблем в това ,но западняка ще си рече "Гледай как се грижат за клиентите си!"

Galeano
12-05-2010, 23:39
Май ще излезеш прав.
Това е като непрестанните писания по медиите как еди коя си марка връща ХИЛЯДИ автомобили за корекция на някоя дреболия или нещо свързано със сигурността.

Ние обикновенно тъсим проблем в това ,но западняка ще си рече "Гледай как се грижат за клиентите си!"

М не мисля ,ето статистика на тойота след случката с педала на гаста. http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2811331 Западняка е сигурен ,че се грижат за него като клиент, защото той си има права като такъв. На него му е по ценно времето, дето ще трябва да се занимава да връща в завода някаква си кола, вместо да се вози на нея.

Mind_Control
13-05-2010, 00:21
М не мисля ,ето статистика на тойота след случката с педала на гаста. http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2811331 Западняка е сигурен ,че се грижат за него като клиент, защото той си има права като такъв. На него му е по ценно времето, дето ще трябва да се занимава да връща в завода някаква си кола, вместо да се вози на нея.

Тази статистика не струва нищо без статистика колко са спаднали или са се покачили продажбите на останалите марки :) Щото на тойота може да са паднали с 8%, а на крайслер с 20%- кой е по успешен? :)

Galeano
13-05-2010, 00:50
Тази статистика не струва нищо без статистика колко са спаднали или са се покачили продажбите на останалите марки :) Щото на тойота може да са паднали с 8%, а на крайслер с 20%- кой е по успешен? :)

Верно е , то и кризата се е отразила на спада в продажбите, спор няма. :) Ама аз лично не виждам как една серийна повреда, би се отразила положително на компанията. :)

virusalfa
13-05-2010, 08:02
Да,ама Волво си е Волво!Ще си отстранят недостатъка.И пак ще са най-сигурните.

AR147
13-05-2010, 09:46
М не мисля ,ето статистика на тойота след случката с педала на гаста. http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2811331 Западняка е сигурен ,че се грижат за него като клиент, защото той си има права като такъв. На него му е по ценно времето, дето ще трябва да се занимава да връща в завода някаква си кола, вместо да се вози на нея.
В крайна сметка Тойота обявиха че излизат на печалба въпреки тези проблеми.При тях съм склонен да приема ,че може и да има такъв дефект.
Но виж останалите:
-Връщане на хххххх автомобила за корекция на предна седалка.
-ХХХХх за евентуален проблем със коланите
-ХХХХ за забравен труп в багажник

Дори Гранде Пунто имаха такава акция преди няколко месеца.....

---------- Post added at 09:46 ---------- Previous post was at 09:44 ----------


Да,ама Волво си е Волво!Ще си отстранят недостатъка.И пак ще са най-сигурните.
Ами те отдавна не са най-сигурните.
Най-интересното е че Тойота искаха да водят дело срещу тях заради това че рекламират автомобилите си като Такива.Сега като спре рекламата кое ще ги направи по-сигурни от останалите :upsidedwnsmiley:

RPWWD
13-05-2010, 12:27
Какви шведски коли, колега - от н'ам колко години Volvo е Ford, а SAAB - Opel :-)
btw, нещо ново за концерта на Voodoo Glow Skulls?

Да, де ама ние българите робуваме на стереотипи ;-)

За концерта - с тия стачки и демонстрации нищо чудно да го отменят... :no_no_no:

AR147
14-05-2010, 13:46
И на следващия ден ..... Съвсем случан сблъсък....
http://news.automedia.bg/read/9622.html