PDA

View Full Version : ГОЛФЪТ-Философия и начин на мислене.Начин на живот.



virusalfa
12-05-2010, 13:39
В лето десето,ден шести на месец пети си пътувам аз с моята скромна колица.В главата ми се въртяха картини, включващи печени агънца, ароматна ракия и сладък мухабет.На изхода от Сандански, тъп гнусен гастарбайтер от с.Лешница(ЕГА сина му му доведе зет) изкочи пред мене и се наложи добра да понапъна спирачките. Голфчето, което от няколко минути чакаше, кога ще е най- неудобния момент да ме изпревари. просто реши да провери, какво аджеба имам в багажника! След удара първо си казах, че ще го бия до посиране, после реших до попикаване, накрая слезнах и исках да го изям. Вида на уплашените му спътници, възрастни хора, ме смути и в мене натделяха други, не толкова канибалски чувства.
Накратко викнах КАТ, а те започнаха ситно-ситно да увековечават произшествието под индиго, на тлъст кочан за актове!
Тогава погледнах философски на нещата!Битието определя съзнанието-е казал един велик философ.Стигнах до извода,че е прав.Човека е ограничен,няма правилна преценка за време,разстояние и перспектива.Следователно ще ползва шаблон. Миджу* има голф, значи и аз ще имам!И той си купува Голф!Следователно битието определя съзнанието.Относно начина на мислене-той си кара голфа с две мисли,първата е,че щом всеки кара Голф,това е Перфектната кола.Ремонтира се само с вилица и джобно ношче;и Втората -базира се на първата и е мото-Живота си дава,не дава да го изпреварят.А иначе за най-рисковите водачи на пътя(м/у 18 и 25г) Голфа е начин на живот-лепи се зад вас,изчака удобния момент да наближи насрещно движещо се ППС и оп!-тръгва да изпреварва.Често можете да видите водач на такова превозно средство с наклонена надясно снага или глава. Има проблем в лявото полукълбо.Това е причинно-следствена връзка.И в заключение мога да кажа,че има някакъв процент етични водачи на Голф,но се губят в "тълпата" и за тях голфа не начин на живот.Просто това са могли да си позволят хората!

*миджу-чичо на местен диалект

AlfaFen145
12-05-2010, 13:45
Еваля колега!:th_up::bravo:

pr_00f
12-05-2010, 13:50
Канибале мой - Големи ли са щетите ?

ФЕРАРИСТ
12-05-2010, 13:55
.....е начин на живот-лепи се зад вас,изчака удобния момент да наближи насрещно движещо се ППС и оп!-тръгва да изпреварва..
Тва пък е най - тъпия начин за изпреварване, да ти се навре в гъза, и като се изчисти да тръгне - ако си стои 20 метра назад, и има правилна преценка кога ще е чисто, може да си се позасили малко, и да изпревари по бързо и за по кракто време......Преди месец една такава мазда ме изкара извън нерви от НЗ към СТЗГ - забил ми се на метър отзад и чака, движим се с 100 - ми ако се наложи мен ме е страх да спра - чукнах му стоповете, нищо, отворих джам и махнах - нищо......ми аха да тръгне да ме изпреварва като е чисто и сваля една скорост и опъна 10 метра напред - той повече от 160 не се пъна - ми мразя да съм гад, но не го пуснах.....

Pinky
12-05-2010, 13:57
Ми някой те е прокълнал "ега голфаджия отзад ти го тури" и глей кво става.

adv_petrov
12-05-2010, 14:27
Да ти кажа като голфаджия че начина на мислене се променя. Преди с тройката се пънех по пътищата като пиле на ограда и се кефех тия в другите коли кво ли си мислят че голф с джанти и затъмнени стопове ги минава като пътни знаци...но откакто си сложих газова, мисля съвсем различно - карам си разумно 80-100км/ч, с никой не се гоня, свивам крайно дясно и пускам с мигача всеки който иска да ме изпреварва - в границите на безопастността де (бързат си хората, с мощни коли са, нема нужда да им се пречи а и пътищата едни тесни, и да иска не може да ме изпревари в повечето случаи).
И с алфата съм така, на пътя с моя кошник няма нужда да се доказвам. Само не давам да ме бегат Пасати ТДИ 5ца комби - гоня ги като английска хрътка по шосето ше знаеш (в кръга на шегата де).

M.Gruev
12-05-2010, 14:29
В тази ситуация колега аз правя 2 неща:
1. чуквам 2-3 пъти спирачката съвсем леко колкото да светнат стоповете и повечето пъти има ефект, веднага дистанцията от 1-2 метра става на 10.
2. ако тази маневра ми се стори твърде рискована просто пускам педала на газта и оставям колата да си намали сама до към 50-60, нормално до тогава вече са ме изпреварили.
Естествено всякакви уникати съм виждал, които са колкото тъпи толкова и упорити и при тях тези техники не действат. Последния ми такъв случай беше с един Хлопел Колиба 150 коня, който упорито си караше на 1 метър зад мен като просто отказваше да ме изпревари, незнам по-каква причина сигурно искаше да докаже, че не мога да го отлепя ли нз. След може би 5-6 километра пълзене с 50 км в час реших да взема крайни мерки - газ до ламарината. На един завой момчето с Хлопела нещо си надцени щайгата и щеше да излети от пътя след което най-накрая миряса и се отказа да ме гони. Нз като карам Битурбо Ситроена разни Голфове и БМВ-та 3-ки много ми се палят и тръгват да се доказват само.

DerMeister
12-05-2010, 14:31
Аз пък съм забелязал обратната тенденция. Извън града всичкото БМВ, Голф, рейсинг Вектри и т.н. ги подминавам като пътни знаци. Само между светофарите си карат хората... Ауди комби и Ситроен-ите са най-големите малоумници по междуградските пътища. Няма насрещно, няма забрани, винаги се изпреварва без значение от видимостта.

morfius
12-05-2010, 14:31
Голфа е следствие от философията и битието... а името им е Дребен Селяндурски Тарикатлък.

AR147
12-05-2010, 14:39
Има си и плюсове,ако реша да влизам в политиката ,ще се насоча към Голф "Обществото".

Коолега,кофти случка,дано края на историята да е положителен.

RPWWD
12-05-2010, 14:45
Има си и плюсове,ако реша да влизам в политиката ,ще се насоча към Голф "Обществото".

Коолега,кофти случка,дано края на историята да е положителен.

Какво би могло да му бъде положителното на този край?!? Нашият човек е виновен щото е бил отзад, най-вероятно няма каско като се има предвид възрастта на колата му, демек ще плаща от джоба си... :guillotine:

PEPI-2ALFA
12-05-2010, 15:05
Кофти случка, дано не ти е развалил много-много празниците. А иначе, помогна ли ти в дилемата дали да продължаваш да я стягаш 164-ката или...:guillotine:

Sm0k
12-05-2010, 18:58
... движим се с 100 - ми ако се наложи мен ме е страх да спра - чукнах му стоповете, нищо, отворих джам и махнах - нищо......


В тази ситуация колега аз правя 2 неща:
1. чуквам 2-3 пъти спирачката съвсем леко колкото да светнат стоповете и повечето пъти има ефект, веднага дистанцията от 1-2 метра става на 10.


Тва със спирачката и аз го правех ама се оказва изключително неефективно - повечето дебили дето редовно карат по броните на хората, знаят че само леко закачаш педала за да ги разкараш и не се притесняват изобщо :) Един път една мацка се беше навряла яко зад мен и седя така доста време щото имаше трафик и не можеше да ме изпревари. Накрая даже се ядоса че и съм и светнал със стоповете и като ме изпревари се опитваше да ме засече нарочно... мисля че беше пълен дебил в женски образ ;)

Сега съм хванал друг метод - като се наврат отзад им включвам задната светлина за мъгла ;) Като им светне "оксижена" в окото обикновенно се разкарват, пък и със сигурност се усещат що го правя :)

mayhem
12-05-2010, 21:53
"Сега съм хванал друг метод - като се наврат отзад им включвам задната светлина за мъгла Като им светне "оксижена" в окото обикновенно се разкарват, пък и със сигурност се усещат що го правя"
има и друг номер-като се навре отдире включваш и изключваш "импулсно"-на всеки 4-5 секунди късите за по 10-тина секунди и в повечето случаи се махат на прилична дистанция- даже един гьотферен веднъж наби спирачките до дъно на Тракия...

virusalfa
12-05-2010, 22:42
Ми някой те е прокълнал "ега голфаджия отзад ти го тури" и глей кво става.
А ти точно нямаше нужда да напомняш за себе си в темата.Нямаш ли поне малко малко угризения задето ме банна по-рано за 10 дни?!

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:35 ----------


Ми някой те е прокълнал "ега голфаджия отзад ти го тури" и глей кво става.

milenamr
12-05-2010, 23:00
А ти точно нямаше нужда да напомняш за себе си в темата.Нямаш ли поне малко малко угризения задето ме банна по-рано за 10 дни?!

---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:35 ----------



Ех вирус , ама не е нужно да си толкоз чуФствителен от към ..БАНването, то минало и заминало и мен са ме ебанирали почти, ама не е като да ми пука :big_beer:....живота е прекрасен http://www.pic4ever.com/images/springsmile.gif
Важното е, че щетите за 164-ката не са сериозни и ще я оправиш скорострелно :)
А с философията, за която пишеш наистина е доста трудно, да не казвам невъзможмо да свикне човек и да я приеме.
Аз лично за сега имам над 1000..все неуспешни опита, ама знае ли се, може да ми се железират някой ден нервите.
Така че споко, има и по-тежки случай, гледай си живота :)
А пък като дойдеш в Пловдив, ще черпа ;)
:cheers:

AntiLuuP
12-05-2010, 23:23
На 05.05.2010 ние също щяхме да се размажем в VW JETTA от новите с турска регистрация... С пасата сме караме/баща ми караше тогава/ с около 100 на извън градско в един момент тоя турски келеш НЕ СПРЯ на знак СТОП и на около под 50м изскочи пред нас без дори да се огледа дали идва кола или не... съответно последва изправяне на спирачкате тракане на АБС и голям късмет, а въпросния господин дори не се трогна от ситуацията.... няколко км по късно го изпреварихме, беше спрял да се изчурулика.. дърт мустакат "Осман паша".... Ако карах аз със сигурност щях да спра и да му счупя предното стъкло с неговата глава .... А баща ми просто е спокоен човек.. само отправи специални поздрави на абсолютно всичките му роднини и на него и си продължихме по пътя.....

Sm0k
13-05-2010, 00:26
...
има и друг номер-като се навре отдире включваш и изключваш "импулсно"-на всеки 4-5 секунди късите за по 10-тина секунди и в повечето случаи се махат на прилична дистанция- даже един гьотферен веднъж наби спирачките до дъно на Тракия...

Как, как? Я ми го обясни пак, че не го схванах тоя номер, пък е нещо добро :)

DerMeister
13-05-2010, 00:35
Като пуснеш фаровете и оня отзад си мисли, че натискаш спирачка и намалява...

Galeano
13-05-2010, 00:45
Абре, тоя голф за да причини щета на 164-ката, трябва да се е сгънал до чистачките бре. :shocking:

ODB
13-05-2010, 01:06
В лето десето,ден шести на месец пети си пътувам аз с моята скромна колица.В главата ми се въртяха картини, включващи печени агънца, ароматна ракия и сладък мухабет.На изхода от Сандански, тъп гнусен гастарбайтер от с.Лешница(ЕГА сина му му доведе зет) изкочи пред мене и се наложи добра да понапъна спирачките. Голфчето, което от няколко минути чакаше, кога ще е най- неудобния момент да ме изпревари. просто реши да провери, какво аджеба имам в багажника! След удара първо си казах, че ще го бия до посиране, после реших до попикаване, накрая слезнах и исках да го изям. Вида на уплашените му спътници, възрастни хора, ме смути и в мене натделяха други, не толкова канибалски чувства.
Накратко викнах КАТ, а те започнаха ситно-ситно да увековечават произшествието под индиго, на тлъст кочан за актове!
Тогава погледнах философски на нещата!Битието определя съзнанието-е казал един велик философ.Стигнах до извода,че е прав.Човека е ограничен,няма правилна преценка за време,разстояние и перспектива.Следователно ще ползва шаблон. Миджу* има голф, значи и аз ще имам!И той си купува Голф!Следователно битието определя съзнанието.Относно начина на мислене-той си кара голфа с две мисли,първата е,че щом всеки кара Голф,това е Перфектната кола.Ремонтира се само с вилица и джобно ношче;и Втората -базира се на първата и е мото-Живота си дава,не дава да го изпреварят.А иначе за най-рисковите водачи на пътя(м/у 18 и 25г) Голфа е начин на живот-лепи се зад вас,изчака удобния момент да наближи насрещно движещо се ППС и оп!-тръгва да изпреварва.Често можете да видите водач на такова превозно средство с наклонена надясно снага или глава. Има проблем в лявото полукълбо.Това е причинно-следствена връзка.И в заключение мога да кажа,че има някакъв процент етични водачи на Голф,но се губят в "тълпата" и за тях голфа не начин на живот.Просто това са могли да си позволят хората!

*миджу-чичо на местен диалект


Лелеее ти много се излагаш.. разбрахме болката за ударената кола ама с ръка на сърцето си кажи неделен шофьор в алфа не си ли виждал? И с какво алфата е повече от голф , и с какво пък голфа е повече? Аз ще ти кажа преди голф 5 и 6 говорим за коли около 12 години юркани навънка до насиране, и едни балъци тук които си ги купуваме и започваме да им треперим все едно имаме кола от магазина на цената на тристаен в центъра на Варна Марна ..
Ударил те ок .. ама голфа не е виновен шофера е виновен , пък и аз ако те ударя и ми скочиш :) ще гледам да ме удряш по-здраво .. накрая, хем пари за ремонт ще даваш ,хем на мене ще плащаш .. и вече тогава може да те настъпя и аз :) Такаче внимавай .. не е гаранция от коя кола ще слезе по-луд.. ама.. ;) Бг истории и манталитети кво да си говорим :) Ако случайно някоя алфа те цапне ,моляте незабравяй да оплюеш и нея/// :knock:

thecleaner
13-05-2010, 03:24
Лелеее ти много се излагаш.. разбрахме болката за ударената кола ама с ръка на сърцето си кажи неделен шофьор в алфа не си ли виждал? И с какво алфата е повече от голф , и с какво пък голфа е повече? Аз ще ти кажа преди голф 5 и 6 говорим за коли около 12 години юркани навънка до насиране, и едни балъци тук които си ги купуваме и започваме да им треперим все едно имаме кола от магазина на цената на тристаен в центъра на Варна Марна ..
Ударил те ок .. ама голфа не е виновен шофера е виновен , пък и аз ако те ударя и ми скочиш :) ще гледам да ме удряш по-здраво .. накрая, хем пари за ремонт ще даваш ,хем на мене ще плащаш .. и вече тогава може да те настъпя и аз :) Такаче внимавай .. не е гаранция от коя кола ще слезе по-луд.. ама.. ;) Бг истории и манталитети кво да си говорим :) Ако случайно някоя алфа те цапне ,моляте незабравяй да оплюеш и нея/// :knock:

Ти си гоУфър брат, и май те е яд че не си купи поне Пасат :Tease:

virusalfa
13-05-2010, 04:29
:clap:

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:16 ----------


Лелеее ти много се излагаш.. разбрахме болката за ударената кола ама с ръка на сърцето си кажи неделен шофьор в алфа не си ли виждал? И с какво алфата е повече от голф , и с какво пък голфа е повече? Аз ще ти кажа преди голф 5 и 6 говорим за коли около 12 години юркани навънка до насиране, и едни балъци тук които си ги купуваме и започваме да им треперим все едно имаме кола от магазина на цената на тристаен в центъра на Варна Марна ..
Ударил те ок .. ама голфа не е виновен шофера е виновен , пък и аз ако те ударя и ми скочиш :) ще гледам да ме удряш по-здраво .. накрая, хем пари за ремонт ще даваш ,хем на мене ще плащаш .. и вече тогава може да те настъпя и аз :) Такаче внимавай .. не е гаранция от коя кола ще слезе по-луд.. ама.. ;) Бг истории и манталитети кво да си говорим :) Ако случайно някоя алфа те цапне ,моляте незабравяй да оплюеш и нея/// :knock:разсъждаваш като типичен голфаджия!Прочети заглавието ако трябва няколко пъти,за да го осъзнаеш.Тогава ще се усетиш,че си объркал форума.И да ти кажа ли с кое алфата е повече от голфа?С това,че е кола!Голфа трябваше да ти го снимам,за да го възприемеш като подвижен ковчег.А аз свалих бронята,отпрах й един шут отвътре и я изправих.

DerMeister
13-05-2010, 12:10
Блъсни се и ти отзад в някой Голф и ще е точно обратна картинката. И аз вчера видях една 145-ца с 4 различни джанти, 6 човека с тъмни очила и тъмни тенове и отвътре дънеше Амет и изпреварваха в насрещното, ама кво да се прави.

tanatos
13-05-2010, 12:17
Ейй като започнете така Голф, та Голф и щото карал Голф затова е блъснал колегата..Ако ще Вектра, Авенсис, Браво, Сивик, Дачия, ДБ9, 360, Гаярдо да кара резултата щеше да е същия..Жалко за инцидента, неприятен е...Ама ми е адски смешно като се започнат едни такива квалификации..

Не съм голфаджия, макар че през далечната '92 имах голф 2 и това си остана единствената ми допирна точка с марката.

adv_petrov
13-05-2010, 14:04
Мисля че Вирусалфа не е пуснал темата точно за да плюва Голфа (с изкл. за неправилните заключения за ламарините му), и се измества темата - човека се опитва да направи връзка между това да караш евтина свръхпопулярна кола която всички оприличават с категория "хаймани", и с характера на шофьора на пътя - по-точно се опитва да ни убеди че същестува "голфарското" мислене и поведение в шофьора, като нарицателно - а не толкова че се е блъснал и кой е виновен. Аз поне така си го превеждам, не знам дали обясних правилно.
Ако ще се спори кой по-голям тарикат на пътя, вече не голфовете а старите тройки беемвета са лидери в тая сфера и съм сигурен че само след 2 години ще ги сочим тях като "новите голфъри". Което отново затвърждава мнението ми че Вирусалфа всъщност се опитва да ни каже нещо по-различно от хранене на самата марка кола. Сега няма нужда да сравняваме при удар едновремешния лидер при лимузините 164 и средностатистическото евтино и като цена, и като подръжка голфче, с което половин България се вози без пари.

ODB
13-05-2010, 17:04
Блъсни се и ти отзад в някой Голф и ще е точно обратна картинката. И аз вчера видях една 145-ца с 4 различни джанти, 6 човека с тъмни очила и тъмни тенове и отвътре дънеше Амет и изпреварваха в насрещното, ама кво да се прави.


Аз точно за това говоря :) а иначе гоУф специално не съм карал ама абсолютно никога, факт е обаче че ако гледаш краш тест на 156 .. такъв съм гледал със сигурност поне ще видиш ,че се смазва цялата, сравнено с вектра Б на вектрата вратите и купето и не мръднаха, натруши се само отпред ... ( справка youtube.com) иначе всеки си харесва колата :) аз голф и опел не искам да карам кефи си ме алфата ама щото за 5 6 бона кво да караш? Иначе предпочитам С или S класа ... или Ауди S8 ... ама за момента се задоволявам с 156 на 9 годиники и тва е ..
И пак ви казвам на гласувалите с/у мене :) МАРКАТА НЕ ШОФИРА!!! :knock:

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 17:00 ----------


Ейй като започнете така Голф, та Голф и щото карал Голф затова е блъснал колегата..Ако ще Вектра, Авенсис, Браво, Сивик, Дачия, ДБ9, 360, Гаярдо да кара резултата щеше да е същия..Жалко за инцидента, неприятен е...Ама ми е адски смешно като се започнат едни такива квалификации..

Не съм голфаджия, макар че през далечната '92 имах голф 2 и това си остана единствената ми допирна точка с марката.


Аз точно това казах ама по обширно за да се разбере :) ФАКТ .. 1 част от алфаджиите (не от алфистите) не ме разбраха :)

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:03 ----------


:clap:

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

разсъждаваш като типичен голфаджия!Прочети заглавието ако трябва няколко пъти,за да го осъзнаеш.Тогава ще се усетиш,че си объркал форума.И да ти кажа ли с кое алфата е повече от голфа?С това,че е кола!Голфа трябваше да ти го снимам,за да го възприемеш като подвижен ковчег.А аз свалих бронята,отпрах й един шут отвътре и я изправих.


Абе на 164ката може да са яки ламарините ама като цяло наблюденията са ми ,че немските ламарини са по-здравички .. нашите пък гният по-малко :)

viki
13-05-2010, 17:57
Лелее,Вирусе-цяла тема за едно влизане отзад !:respect::shocking:http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/350811.gif
Нормално е да те заболи,ако ти е първи път,после се свикваhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/420150.gif
Направо си е готино-боядисваш броня всяка година,освежаваш сеhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gif

M.Gruev
13-05-2010, 19:23
Лелее,Вирусе-цяла тема за едно влизане отзад !:respect::shocking:http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/350811.gif
Нормално е да те заболи,ако ти е първи път,после се свикваhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/420150.gif
Направо си е готино-боядисваш броня всяка година,освежаваш сеhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gif

:shocking:

Бобби
13-05-2010, 19:28
Лелее,Вирусе-цяла тема за едно влизане отзад !:respect::shocking:http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/350811.gif
Нормално е да те заболи,ако ти е първи път,после се свикваhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/420150.gif
Направо си е готино-боядисваш броня всяка година,освежаваш сеhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/823138.gif
Стига с тия лубриканти, бе Вики...ще вземе да му хареса:)))

mordohy
13-05-2010, 19:40
Вируса искаше да поразсъждаваме, върху философията на човечеца, седнал от москвича на голфчето и заспал на него от десетилетие, че и повече!
В една друга тема, с Бобо се дърлехме и каза една много добра мисъл. Цитирам по памет:
Това колко коня е колата е едно, а съвсем друго, колко се пъне, задкормилното устройство!
Точно за това пънене говорим.
Иначе някой беше си сложил в подписа, че:
Алфаджии и голфаджии са от един дол дренки!:hvala:

ODB
14-05-2010, 01:54
Вируса искаше да поразсъждаваме, върху философията на човечеца, седнал от москвича на голфчето и заспал на него от десетилетие, че и повече!
В една друга тема, с Бобо се дърлехме и каза една много добра мисъл. Цитирам по памет:
Това колко коня е колата е едно, а съвсем друго, колко се пъне, задкормилното устройство!
Точно за това пънене говорим.
Иначе някой беше си сложил в подписа, че:
Алфаджии и голфаджии са от един дол дренки!:hvala:


уф много се отдаличихме от темата на колегата, за което съжалявам..
Ама подписа е бил правилен.. и това което исках да кажа в първият пост... ако си селяндур от класа и в еС класа да си пак си оставаш такъв :)
(Примери по нашите родни пътища ... всяка 5та кола ...жалко)

brazen
14-05-2010, 10:36
......
Алфаджии и голфаджии са от един дол дренки!:hvala:

Съгласен съм, лично съм се убедил, откакто карам Алфата...

П.П. Има ли еквивалент на Алфист в Гоуф-речника?

BatVas
14-05-2010, 11:21
До манталитета на шофьора е - не е до колата. В последно време забелязвам даже, че хора закупили си старо БМВ са по опасни, не е виновна колата а манталитета на хората.
Иначе може би е съвпадение ама имам ударче отзад от Голф когато бях с 145-цата и още едно серьозно ударче отзад от Пасат (1991г.) когато бях с 156 цата.( е то тогава ни събра три коли де чакахме си на светофар) И в двата случая бях спрял, не съм се движел пред тях а спрял поне 30 секунди преди въобще да се появят в огледалото. Не знам защо така си надценяват колите и възможностите им за спиране.

morfius
14-05-2010, 17:09
На баща ми Голф 3 та има много по-голям ход на педала на спирачките до пълно блокиране на колелата от колкото Алфите ми, дали това няма общо в случая?

virusalfa
14-05-2010, 19:03
Общо има пътната инфраструктура в Сандански!!Не може от първокласен път за да влезеш в града да няма разширение на платното и лента за престрояване наляво.Само от две места може да се влезе в този град и е кошмар!Ако срещу вас идат товарни коли,там става опашка и налага и вие да направите отзад опашка с предпоставки за ПТП.Същата ситуация е и на отклонението за въпросното с.Лешница.Докато чаках КАТ,още 5 катастрофи щяха да станат на същото място.Искам да питам отговорните лица дали са излизали досега от Сандански по време на безсмисленото си молекулярно живуркане.

PEPI-2ALFA
15-05-2010, 17:20
Общо има пътната инфраструктура в Сандански!!Не може от първокласен път за да влезеш в града да няма разширение на платното и лента за престрояване наляво.Само от две места може да се влезе в този град и е кошмар!...
Абсолютно вярно. Дано по-скоро построят магистрала.

sa6o_roman
15-05-2010, 18:38
Иначе някой беше си сложил в подписа, че:
Алфаджии и голфаджии са от един дол дренки!:hvala:

Аз съм въпросното лице :lol_sign:

Това седи в подписа ми именно заради такива теми/ изказвания/ твърдения, относно термина "голфаджия". По улиците и пътищата на България съм виждал шофьори идиоти и "селски тунинг" със всякакви автомобили. Всекидневно виждам и доста колегиални и спокойни шофьори, не само с голфове, ами и с лъскави мерцедеси/ лексуси и т.н.

Също така няма много връзка между това как караш и какъв човек си. Имам двама приятели (с Фиати Браво и двамата), които на пътя са истински джигити. Въпреки това, те са изключително свестни и точни. Имам един друг приятел, преди също караше Браво, после Ауди А3 - е тоя и преди и сега все си е бил измекяр. Така че като ви засече някой, веднага си съставяте мнение за човека (най-лошото възможно), но к'ва е гаранцията то да е вярно?

mordohy
16-05-2010, 00:02
Съгласаен!
Аз всеки ден пътувам по дестинацията Перник-през бучинските дупки-околомръсното -Костинброд.По принцип сме едни и същи коли сутрин и вечер.Там както и да караш, времето е едно и също.За това и всички се движат с една толерантност и търпимост.
Всички с изключение на два мерцедеса, едно пежо 406 и два пикапа.
В групата има и четри голфчета, карани от млади момчета и съм ги засичал да карат съвсем като голфари, но виж тука са си съвсем наред.
В една стара тема защитих точно тия момчета, защото ги разбирам.
Горепосочените ибрикчии, до един са дърти като мене шкембари, които си мислят , че е достатъчно да си плешив и мазен шопар и всичко да ти е позволено.
Нищо не е такова, каквото изглежда!:pokey:

164 td
16-05-2010, 22:12
Много състезатели се навъдиха и по нашия краи.Вижте какво се получава при комбинация от бърз турбо автомобил,слаба задкормилна уредба и 200 км/ч.