PDA

View Full Version : Защо има толкова алфи и толкова малко посетители тук ?



Stefan Caromov
13-05-2010, 10:52
Видях темата в БМВ форума и ми стана интересно тук какво ще е всеобщото мнение. Търсих подобна тема ,но не намерих затова пускам.
Защо има толкова алфи в тая БГ ,а толкова малко посетители във форума? И още по-важното е защо според вас има още по-малко членове на клуба?
Хайде на първия въпрос е по-лесно да се намери логичен отговор - евтини са и комерсиални в момента тия алфи ,много екстри за без пари и така нататък.По - интересното е ,защо от толкова съфорумци (мисля ,че сме над 10 000 ) има един процент членове на клуба. Споделете си мненията моля тук .
Моето мнение е ,че до колкото помня таксата е 60лв ,което е (според мен) доста . Взимайки като база за сравнение примерно БМВ форума ,където е 40 (пак по спомени) ,а пък там са два ,или три пъти повече юзърите. От членството си печелим какво ... 5 процента ли бяха ,не знам от пазар в някои магазини и сервизи. Това е супер, при условие ,че ходим точно в тези магазини и сервизи ,които ,обаче от тяхна страна ти режат главата до кръста с цените си така ,или иначе и , мисля ,че си препокриват петте процента намаление. Пример: преди години ,когато ми се наложи да си купя чисто нов кол.вал за 156-цата ТиН ми обявиха 2000 лв . Ок ,ама без тия пет процента - 100 лв ,стават 1900 лв. А от Друг магазин (няма да споменавам кой) купих същия вал за 1200 лв чисто нов и ми подариха осн и биелни лагери. Та нещо пак не ми се връзва. Да не говоря ,че във ванто тогава ми искаха 4000 за комплекта вал с лагери. (Това по спомен от 2008 година) . Значи това лично за мен като отстъпка е несъстоятелно. Дава се отворена врата ,както и факта ,че се организират толкова мероприятия - това е невероятно ,аз много обичам да ходя ,но рядко ми се отдава възможност ,затова тази екстра също не ме топли. Я членовете да споделят ,имат ли отстъпки от бензиностанции,тогава вече е рентабилно по някакъв начин да си върнеш парите .
Колеги интересно ми е мнение,моля не се заяждайте с мен само ,защото съм изказал своето и то не съвпада с вашето. Уж четох облагите от членството ,но то едва ли не те задължава да пзаруваш и да си правиш колата на определени места ,които са в пъти по-скъпи от други такива . Аз например ходая само в един магазин и в един сервиз.

Stoyan Georgiev
13-05-2010, 10:56
съгласен съм с теб

и сега ще почнат заяжданките от сорта

"ми кой те кара да си член"

ми никой и нищо не ме кара, особено с тея "условия"

Mind_Control
13-05-2010, 10:58
Членството в клуба те прави съпричастен към някаква обща идея. Целта не е да се ползват отстъпки. Ставайки член, идеята поне според мен, е да популяризираш марката, да бъдеш полезен ти и разбира се ако имаш нужда от помощ да ти се помогне.

А и в крайна сметка човек цени нещо толкова, колкото му е струвало.

Stefan Caromov
13-05-2010, 10:59
съгласен съм с теб

и сега ще почнат заяжданките от сорта

"ми кой те кара да си член"

ми никой и нищо не ме кара, особено с тея "условия"

Аз затова помолих да не се заяждат ,просто да изкажат мнение. Не съм писал ,че някой ме кара да съм член :)

mind_Control съгласен съм до някъде ,но има вече толкова много алфи по бг пътищата ,че марката е достатъчно известна .

DarkKnight
13-05-2010, 11:00
Колега аз ако имах време бих влязал в клуба. Влизаш в клуба заради облагите или защото ти харесвва колата, или искаш да спомогнеш развитието на марката и в нашата държавица. Аз бих влязал заради второто, но... Предполагам, основните причини да са толкова малко членовете на клуба е, че едни не намират достатъчно облаги, а други като мен - време ;)

Stefan Caromov
13-05-2010, 11:02
Колега аз ако имах време бих влязал в клуба. Влизаш в клуба заради облагите или защото ти харесвва колата, или искаш да спомогнеш развитието на марката и в нашата държавица. Аз бих влязал заради второто, но... Предполагам, основните причини да са толкова малко членовете на клуба е, че едни не намират достатъчно облаги, а други като мен време ;)

Е тук не мога да се съглася. Времето? Та колко му е да изтеглиш един файл ,да го попълниш и да го пуснеш на майла на клуба? Точно толкова ти е отнело да напишеш поста си :)
Освен ,ако аз не се лъжа и не се подава заявление по този начин.

DarkKnight
13-05-2010, 11:05
Е тук не мога да се съглася. Времето? Та колко му е да изтеглиш един файл ,да го попълниш и да го пуснеш на майла на клуба? Точно толкова ти е отнело да напишеш поста си :)

И това с какво ще спомогне? Идеята е не просто да кажа, че разбираш ли аз съм член на клуба. По-скоро, според мен, е както в момента имат нужда от стюарди за Алфа Драг Дей аз да мога да отида и да помогна по някакъв начин ;)

VFTI
13-05-2010, 11:06
Няма отстъпки по бензиностанциите, малко са и отстъпките по магазините или дори да не са малко, то всеки който "понатисне" продавачите ще му дадат същата отстъпка..

И понеже това е много пъти разисквано ще го кажа, както ще го кажат и още 90% от членовете на клубът...Член не се става заради отстъпките или облагите...

Може да прочетеш и чл. 2 от устава на клубът..там никъде не пише че клубът е съсздаден с цел някой да получава някакви отстъпки или облаги:
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=40085&d=1266588406



ЕДИТ:
Ебаси...6 отговора само докато пусна моя...

viki
13-05-2010, 11:06
Членството в клуба те прави съпричастен към някаква обща идея. Целта не е да се ползват отстъпки. Ставайки член, идеята поне според мен, е да популяризираш марката, да бъдеш полезен

:clap::clap::clap:
п.п.
Стефчо,
положи усилия да помислиш на малко по-високо ниво:mrgreen:

mim
13-05-2010, 11:11
една от причините да са малко е, че повече от година не се приемаха членове по "политически" причини
а точно тогава беше най-големия бум на разрастването на форума и фенщината :mrgreen:
ето сега се приемат, юруш народе

Stefan Caromov
13-05-2010, 11:12
:clap::clap::clap:
п.п.
Стефчо,
положи усилия да помислиш на малко по-високо ниво:mrgreen:

Вики , както казах ,марката е достатъчно популиазирана вече( последните няколко години) . Това да мисля на по- високо ниво , не го разбрах ,но личното ми мнение е,че няма да стана по- малко фен ,ако не съм член ,или по- голям фен ,ако съм член на клуба. Плюс твоа съм фен на марката ,не на бюрократичната машина . Ако е просто ей така ,за да съм в кюпа ,просто няма смисъл .
Пак мое мнение не ме разбирайте погрешно. Нека се повторя ,че целта ми е да погледна вашите обективни мнения ,не да се заяждам ,или съмнявам в ефективността на клуба

pent
13-05-2010, 11:31
На мен потребителите на форума не ми се струват малко. Дори са пределно достатъчно защото доста се разводни.

Друга причина е, че има сериозни хора които карат Алфа, но нямат време и интерес да влизат тук - пример баща ми :)

За клуба и членството е съвсем друг въпроса, който може да се зададе по начин - искат ли хората да са част от тази дефиниция на 'клуб'? Искат ли да са членове на този Алфа Ромео клуб?

fiore
13-05-2010, 11:44
Има клубове в които членския внос е доста по голям и въпреки това имат достатъчно членове, при това там трудно се става член и отстъпки НЯМА. Въпрос на усещане. Както се знае има "алфисти" и "алфаджии". на първите Алфа Ромео им е в сърцето, а за вторите е някакъв придатък. Първите виждат в една "Алфа Ромео" сърцето на предната решетка, а вторите виждат купчина желязо..

MrX
13-05-2010, 11:56
Видях темата в БМВ форума и ми стана интересно тук какво ще е всеобщото мнение. Търсих подобна тема ,но не намерих затова пускам.
Защо има толкова алфи в тая БГ ,а толкова малко посетители във форума? И още по-важното е защо според вас има още по-малко членове на клуба?
Хайде на първия въпрос е по-лесно да се намери логичен отговор - евтини са и комерсиални в момента тия алфи ,много екстри за без пари и така нататък.По - интересното е ,защо от толкова съфорумци (мисля ,че сме над 10 000 ) има един процент членове на клуба. Споделете си мненията моля тук .
Моето мнение е ,че до колкото помня таксата е 60лв ,което е (според мен) доста . Взимайки като база за сравнение примерно БМВ форума ,където е 40 (пак по спомени) ,а пък там са два ,или три пъти повече юзърите. От членството си печелим какво ... 5 процента ли бяха ,не знам от пазар в някои магазини и сервизи. Това е супер, при условие ,че ходим точно в тези магазини и сервизи ,които ,обаче от тяхна страна ти режат главата до кръста с цените си така ,или иначе и , мисля ,че си препокриват петте процента намаление. Пример: преди години ,когато ми се наложи да си купя чисто нов кол.вал за 156-цата ТиН ми обявиха 2000 лв . Ок ,ама без тия пет процента - 100 лв ,стават 1900 лв. А от Друг магазин (няма да споменавам кой) купих същия вал за 1200 лв чисто нов и ми подариха осн и биелни лагери. Та нещо пак не ми се връзва. Да не говоря ,че във ванто тогава ми искаха 4000 за комплекта вал с лагери. (Това по спомен от 2008 година) . Значи това лично за мен като отстъпка е несъстоятелно. Дава се отворена врата ,както и факта ,че се организират толкова мероприятия - това е невероятно ,аз много обичам да ходя ,но рядко ми се отдава възможност ,затова тази екстра също не ме топли. Я членовете да споделят ,имат ли отстъпки от бензиностанции,тогава вече е рентабилно по някакъв начин да си върнеш парите .
Колеги интересно ми е мнение,моля не се заяждайте с мен само ,защото съм изказал своето и то не съвпада с вашето. Уж четох облагите от членството ,но то едва ли не те задължава да пзаруваш и да си правиш колата на определени места ,които са в пъти по-скъпи от други такива . Аз например ходая само в един магазин и в един сервиз.

Стефане, ще ти прозвучи грубо, но както ти каза, не се заяждайте защото съм изказал своето мнение и то не съвпада с твоето. И преди 200 години и след 200 години българина ще си остане Бай Ганьо, келепир трябва да има! Спомена отстъпките, облагите, но не спомена готовността си да допринесеш с нещо бидейки член.
"Рентабилно по някакъв начин да си върнеш парите", инвестиция ли правиш чрез членството си или допринасяш за реализирането на някаква кауза?!? 60 лева много, я ми кажи колко парички остави последния път когато посети кръчмата за час два?
Да, членската карта и специалните стикери на автомобила ти не те правят по-фен от човек, който цял живот е карал Алфа Ромео, но те правят част от една общност, която (забелязал съм го от контактите си с членовете) е над облагите, отстъпките и далаверата от членството си в Клуб Алфа Ромео България!

Stefan Caromov
13-05-2010, 12:08
Стефане, ще ти прозвучи грубо, но както ти каза, не се заяждайте защото съм изказал своето мнение и то не съвпада с твоето. И преди 200 години и след 200 години българина ще си остане Бай Ганьо, келепир трябва да има! Спомена отстъпките, облагите, но не спомена готовността си да допринесеш с нещо бидейки член.
"Рентабилно по някакъв начин да си върнеш парите", инвестиция ли правиш чрез членството си или допринасяш за реализирането на някаква кауза?!? 60 лева много, я ми кажи колко парички остави последния път когато посети кръчмата за час два?
Да, членската карта и специалните стикери на автомобила ти не те правят по-фен от човек, който цял живот е карал Алфа Ромео, но те правят част от една общност, която (забелязал съм го от контактите си с членовете) е над облагите, отстъпките и далаверата от членството си в Клуб Алфа Ромео България!

Въобще не ми звучиш грубо ,а ми звучиш точно по начин ,по който искам да се развие темата. Не знам с какво трябва да допринеса на клуба, но съм спирал в помощ на път винаги и не само на алфи . Не един път са идвали познати от форума да ми ползват лаптопа (пари никога не съм взел и няма и да взема) .Мисля има хора ,които могат да го потвърдят.Но , има едно "но" ,трябва ли да си плащам ,за да правя това ,което правя винаги ,когато някой закъсал звънне и не му се дават пари за диагностики ,да дойде да му дам лаптопа и да си свърши работа ?
Иначе себе си смятам за фен на марката,не за ползвател. Ако бях второто ,много отдавна щях да съм я сменил. Извън протокола ,имал съм за последните 15-16 години над 30 коли (не съм търгаш) ,6 от които са били алфа . Е на това ,ако не му вика фен ,какво тогава :)
П.П. Но мнението ти ме накара да се замисля и малко от другата страна ( на члена ) ,а това е ,което искам да постигна - да погледна през вашата призма .
Та обобщението ми е ,че 60 лв не ми се виждат чак толкова много ,но да си плащам ,за да помагам ...не го разбирам засега. Поздрави

DerMeister
13-05-2010, 12:20
Според мен основен проблем е, че и досега не е ясно кое точно е "клуб алфа ромео", какво точно представлява форумът, кои в такъв случай са алфисти.бг и каква е връзката между тези 3 субекта. Кой точно, какво и кога организира от 2-те мероприятия годишно и с какво по-точно аз бих спомогнал за популяризиране на марката, ако стана член, при положение, че посещавам съборите, италфестовете и т.н. и си плащам вход на място и карам със стикери и разправям насам натам колко са хубави алфите и как има Италфест. :drinking:

bouncer
13-05-2010, 12:25
Вики , както казах ,марката е достатъчно популиазирана вече( последните няколко години) . Това да мисля на по- високо ниво , не го разбрах ,но личното ми мнение е,че няма да стана по- малко фен ,ако не съм член ,или по- голям фен ,ако съм член на клуба. Плюс твоа съм фен на марката ,не на бюрократичната машина . Ако е просто ей така ,за да съм в кюпа ,просто няма смисъл .
Пак мое мнение не ме разбирайте погрешно. Нека се повторя ,че целта ми е да погледна вашите обективни мнения ,не да се заяждам ,или съмнявам в ефективността на клуба

да си член на форума и член на клуба са две тотално различни нива на светоусещане. Клуб Алфа Ромео България не е за отстъпки, за повече права или облаги. Да си член на клуба за мен означава да си събричастен с всичко свързано с любимата марка. Да даваш нещо - не парите - част от себе си, от времето си, от вниманието си без да очакваш нищо в замяна. За мен е гордост че съм член на КАРБ, защото се чувствам официална част от едно общество, чиито членове споделят моята страст към Алфа Ромео. Никога не съм ползвал отстъпки с картата си като член и не съм ламтпл да си върна парите. За мен е по-важно да се чувствам част от клуба, от колкото да мисля как ще си върна 60-те лева. Да, миналата година имахме някои проблеми, но кой няма?!? Сега работим по разрешаването на всичко трудности. Учим се и правим грешки, но се стараем до коклото можем. За мен да си фен не означава да търсиш отстъпки с карта, не означава да си болен сектант и да не виждаш нищо освен твоята кола. Фенщина е да обичаш Алфа Ромео с всичките й недостатъци и предимства. Фенщина е като видиш друга Алфа на пътя да се ухилиш до уши и да светкаш и мигаш като обезумял. Фенщина е да имаш една малко пластмасово картонче с надпис Клуб Алфа Ромео България в портфейла и дори никой да не знае е че там, самият факт че го имаш да те кара да се усмихваш.

Не знам дали ще ме разбереш и ще мога да ти предам дори частичка от чувствомо ми за принадлежност към общността на клуба, но се надявам да е така. Защото клуба не съм аз, Фиоре, Пинко, Пинки, Иво, Григор, Горица, Вики, Бобо, Търтея и останалите членове (моля не се обиждайте, че съм ви пропуснал в бързината). Клуба сме всички ние, които си мигаме по светофарите, кефим се на всяка Алфа, изпитваме сексуално удоволствие пред абсолютно всяка класика и само при качване в колата си се нахилваме до уши. Клуба са всички онези, които са помогнали от нищото да се изгради нашата общност на алфисти. Клуба са всички настоящи, бивши и бъдещи членове, които с много или малко са допринесли да я има тази общност и да се развива!

soldier
13-05-2010, 13:00
Аз като нечлен на клуба, напълно разбирам смисъла, който описахте до момента :big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
Но си мисля, че все пак трябва да се измисли някакъв вид членство различно от "член на клуба", срещу което да се получава отстъпка в редица магазини и т.н. Това ще е от плюс за всички потребители на марката и ще доведе до допълнителни приходи за клуба.
И аз съм от болните алфисти, дето махат на всяка срещната алфа и светкат по светофарите и само като се сетя за алфата ми и ми светват очите. Но това е различно от това да имам карта, която да ми спестява някой лев, като си купувам консумативи или части (да чукнем на дърво това да е по-рядко) и когато ходя в определни сервизи, например тези в раздела подолу, също да ползвам някакви предимства.

mirchozo
13-05-2010, 13:46
Аз да си призная не съм член на клуба, вероятно скоро няма и да бъда, въпреки че съм фен на марката, святкам на всяка срещната алфа, заглеждам се, кеф ми е когато на пътя настигна някоя и почнем да си караме комплект, и т.н и т.н.
Въпроса е по-скоро като дам тези 60лв какво ще стане с тях, ще се инвестират в списание ли, ще се наеме писта на която да ползваме някакви предимства ли, ще се почне проект на някоя кола със силов и оптичен тунинг която всеки член да може да покара 2-3 обиколки веднъж в годината, или да се подготви клубен рали автомобил, все нещо трябва да стане с тия пари. Другата причина вероятно е че членовете предимно са от София и дори и да се измисли нещо интересно, аз едва ли ще мога да се докосна до това, тъй като съм на 400-500км. Та така...

RPWWD
13-05-2010, 14:00
Както не може всички да са директори, а трябва да има и кой да бачка, така и не може всички да сме членове на клуба. Аз лично не искам да бъда член, тъй като имам опит от един друг фен клуб и знам, че винаги се почва едно мерене на ония работи, кой е по-велик и т.н. Не виждам никакъв смисъл в това да се определят някакви правила при положение, че колкото хора - толкова характери и вкусове. Изобщо аз не обичам казионни структури и прояви.
Форумът е достатъчно представително място, където да се обсъжда марката и нейните плюсове, минуси, проблеми и т.н. Една членска книжка не те прави алфист и не виждам къде е проблемът в това, че колите били вече доста често срещани, пък нямало много членове на клуба.

bouncer
13-05-2010, 14:44
Аз да си призная не съм член на клуба, вероятно скоро няма и да бъда, въпреки че съм фен на марката, святкам на всяка срещната алфа, заглеждам се, кеф ми е когато на пътя настигна някоя и почнем да си караме комплект, и т.н и т.н.
Въпроса е по-скоро като дам тези 60лв какво ще стане с тях, ще се инвестират в списание ли, ще се наеме писта на която да ползваме някакви предимства ли, ще се почне проект на някоя кола със силов и оптичен тунинг която всеки член да може да покара 2-3 обиколки веднъж в годината, или да се подготви клубен рали автомобил, все нещо трябва да стане с тия пари. Другата причина вероятно е че членовете предимно са от София и дори и да се измисли нещо интересно, аз едва ли ще мога да се докосна до това, тъй като съм на 400-500км. Та така...

колега, на сайта на клуба има календар на събитията за 2010 г. На тези събития са поканени всички фенове на АЛфа Ромео и италианските коли. Членаовете на КАРБ, обаче, влизат и участват в мероприятията безплатно. Ето ти отговора на въпроса. Сега на 22-ри май има драг дей.

Идеята за клубен автомобил, който да участва по ралита е много стара и много добра, но повярвай ми няма как да се осъществи на този етап. Подготовката на един такъв автомобил струва ужасно много. Само гумите (които при тези коли са консуматив) не можем да купим за една година.

Stefan Caromov
13-05-2010, 14:57
Да си член на клуба за мен означава да си събричастен с всичко свързано с любимата марка. Да даваш нещо - не парите - част от себе си, от времето си, от вниманието си без да очакваш нищо в замяна. За мен е гордост че съм член на КАРБ, защото се чувствам официална част от едно общество, чиито членове споделят моята страст към Алфа Ромео. Никога не съм ползвал отстъпки с картата си като член и не съм ламтпл да си върна парите. За мен е по-важно да се чувствам част от клуба, от колкото да мисля как ще си върна 60-те лева. Да, миналата година имахме някои проблеми, но кой няма?!? Сега работим по разрешаването на всичко трудности. Учим се и правим грешки, но се стараем до коклото можем. За мен да си фен не означава да търсиш отстъпки с карта, не означава да си болен сектант и да не виждаш нищо освен твоята кола. Фенщина е да обичаш Алфа Ромео с всичките й недостатъци и предимства. Фенщина е като видиш друга Алфа на пътя да се ухилиш до уши и да светкаш и мигаш като обезумял. Фенщина е да имаш една малко пластмасово картонче с надпис Клуб Алфа Ромео България в портфейла и дори никой да не знае е че там, самият факт че го имаш да те кара да се усмихваш.

Не знам дали ще ме разбереш и ще мога да ти предам дори частичка от чувствомо ми за принадлежност към общността на клуба, но се надявам да е така. Защото клуба не съм аз, Фиоре, Пинко, Пинки, Иво, Григор, Горица, Вики, Бобо, Търтея и останалите членове (моля не се обиждайте, че съм ви пропуснал в бързината). Клуба сме всички ние, които си мигаме по светофарите, кефим се на всяка Алфа, изпитваме сексуално удоволствие пред абсолютно всяка класика и само при качване в колата си се нахилваме до уши. Клуба са всички онези, които са помогнали от нищото да се изгради нашата общност на алфисти. Клуба са всички настоящи, бивши и бъдещи членове, които с много или малко са допринесли да я има тази общност и да се развива!

Ок ,съгласих се за всичко казано от теб ,спор няма..Но аз това го правя и Без да съм член на клуба и без да си дам парите ,които ,както някой се изрази по- долу отиват ,ама не знаем къде. Мисълта ми е ,че все още в моя мозък не клони везната към това да СЪМ член,клони да НЕ съм .Защо,защото всичко изброено от теб го правя и без да давам пари . Ей това ми е мисълта. Ако някой успее да пречупи призмата на възгледа ми ,с радост ще променя мнението си .Но до сега мотивирано мнение не прочетох ,освен едно ,което леко ме накара да се замисля
От друга гледна точка ,чисто икономическа ,популиаризирането на нещо е равно на реклама. Получава се според мен един порочен кръг - даваш пари ,за да правиш реклама.. а принципно е обратното(медиите от това живеят)
Да не дава господ на никого ,но четох една тема тук за Пазаджишките алфисти,били помогнали на някакво момче от форума и му дърпали колата 130 км по магистралата (или нещо такова) Не вярвам да са отишли и да са го питали ,ти ,ако си член ще те дърпаме ,ако не си ,няма. Отново клоня към извода ,че ОСВЕН лично удовлетворение ,това членство не ти дава друго. И на мен са ми помагали юзери ,никога не са ме питали аджеба член ли съм ,или не.До момента залючвам ,че в единия вариант ,че в единия случай плащаш ,за да помагаш на останалите,в другия го правиш ,но без да плащаш

bouncer
13-05-2010, 15:07
Ок ,съгласих се за всичко казано от теб ,спор няма..Но аз това го правя и Без да съм член на клуба и без да си дам парите ,които ,както някой се изрази по- долу отиват ,ама не знаем къде. Мисълта ми е ,че все още в моя мозък не клони везната към това да СЪМ член,клони да НЕ съм .Защо,защото всичко изброено от теб го правя и без да давам пари . Ей това ми е мисълта. Ако някой успее да пречупи призмата на възгледа ми ,с радост ще променя мнението си .Но до сега мотивирано мнение не прочетох ,освен едно ,което леко ме накара да се замисля

членския внос отива директно в касата на клуба. За тази каса отговаря касиер - в нашия случай Пинки. Събраните средства се използват при организирането на клубни събития и мероприятия (Италфест, Събори, Драг дей, Трак дей ако има и т.н.). С тези пари се плащат членските карти и оперативните разходи на клуба. Всяка година на общото събрани касиера на клуба прави подробен отчет какво и защо е похарчил от клубните средства и колко са останали в сметката на клуба. Там отиват парите. Останалите се трупат в сметката на КАРБ.


Отново клоня към извода ,че ОСВЕН лично удовлетворение ,това членство не ти дава друго.

и така би трябвало да бъде!!! Лично удовлетворение и чувство за принадлежност към клуба. Идеята да си член на сдружение с идеална цел, според мен, е да даваш и да се бориш за въпросната идеална цел. Ако се чудиш какво ще ти даде....просто вече не следваш идеала на сдружението. По-просто не мога да го кажа.

Stefan Caromov
13-05-2010, 15:13
членския внос отива директно в касата на клуба. За тази каса отговаря касиер - в нашия случай Пинки. Събраните средства се използват при организирането на клубни събития и мероприятия (Италфест, Събори, Драг дей, Трак дей ако има и т.н.). С тези пари се плащат членските карти и оперативните разходи на клуба. Всяка година на общото събрани касиера на клуба прави подробен отчет какво и защо е похарчил от клубните средства и колко са останали в сметката на клуба. Там отиват парите. Останалите се трупат в сметката на КАРБ.

Зададох въпроса си(ако беше въпрос ) просто риторично. Аз не съм никой в случая ,че да се представя такава информация пред мен в частност ,или пред друг юзър ,който не е члан на клуба.
В първия си пост обобщих ,че много обичам тези мероприятия ,ходя ,когато и ,ако мога ,но не мога да се съглася съвем с теб ,защото ето миналата година трак дей си платих вход 10 лв ,което е нормално. Но един ЧЛЕН на клуба си плати входа също .Няма да казвам кой е (няма значение) ,но това е факт . Е защо тогава трябва и 60 лв за членска карта ?


"и така би трябвало да бъде!!! Лично удовлетворение и чувство за принадлежност към клуба. Идеята да си член на сдружение с идеална цел, според мен, е да даваш и да се бориш за въпросната идеална цел."

В този случай не трябва да се плаща ,за да си член . Идеализъм му е майката

bouncer
13-05-2010, 15:21
Зададох въпроса си(ако беше въпрос ) просто риторично. Аз не съм никой в случая ,че да се представя такава информация пред мен в частност ,или пред друг юзър ,който не е члан на клуба.
В първия си пост обобщих ,че много обичам тези мероприятия ,ходя ,когато и ,ако мога ,но не мога да се съглася съвем с теб ,защото ето миналата година трак дей си платих вход 10 лв ,което е нормално. Но един ЧЛЕН на клуба си плати входа също .Няма да казвам кой е (няма значение) ,но това е факт . Е защо тогава трябва и 60 лв за членска карта ?


"и така би трябвало да бъде!!! Лично удовлетворение и чувство за принадлежност към клуба. Идеята да си член на сдружение с идеална цел, според мен, е да даваш и да се бориш за въпросната идеална цел."

В този случай не трябва да се плаща ,за да си член . Идеализъм му е майката

Нищо тайно няма в информацията, която ти дадох. Да, наистина до сега и членовете на клуба си плащаха входа, но вече променяме нещата. А ти колко мислиш, че всъщност струва организирането на един Итлафест??? Парите от входа не покриват дори половината от разходите. НО пак се връщаме на изходно положение. Ако за теб е важно да не плащаш вход ако си дал 60 лв, то тогава идеалната цел на клуба леееко не отговаря на очакванията ти. Иделаизъм му е майката - много си прав. Ама за да се подкрепя идеализма се изискват жертви - и финансови и лични.

Pinky
13-05-2010, 15:26
В идеален свят - да, можем и без членски внос. Пари, обаче, отиват в големи количества при всяко мероприятие. Дори и при наличие на сравнително сериозни спонсори. На италфест, приходите от такса вход средно покриват по 1/6-та от разходите. И те така. Иначе отчет следва да се дава за всяка стотинка, похарчена от клуба.

Stefan Caromov
13-05-2010, 15:28
Нищо тайно няма в информацията, която ти дадох. Да, наистина до сега и членовете на клуба си плащаха входа, но вече променяме нещата. А ти колко мислиш, че всъщност струва организирането на един Итлафест??? Парите от входа не покриват дори половината от разходите. НО пак се връщаме на изходно положение. Ако за теб е важно да не плащаш вход ако си дал 60 лв, то тогава идеалната цел на клуба леееко не отговаря на очакванията ти. Иделаизъм му е майката - много си прав. Ама за да се подкрепя идеализма се изискват жертви - и финансови и лични.

Така е ,не отричам ,но трябват жертви от двете страни ,иначе едната страна ще се чувства използвана .

fiore
13-05-2010, 15:34
Аз като не член на клуба, напълно разбирам смисъла, който описахте до момента :big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
Но си мисля, че все пак трябва да се измисли някакъв вид членство различно от "член на клуба", срещу което да се получава отстъпка в редица магазини и т.н. Това ще е от плюс за всички потребители на марката и ще доведе до допълнителни приходи за клуба.
И аз съм от болните алфисти, дето махат на всяка срещната алфа и светкат по светофарите и само като се сетя за алфата ми и ми светват очите. Но това е различно от това да имам карта, която да ми спестява някой лев, като си купувам консомативи или части (да чукнем на дърво това да е по-рядко) и когато ходя в определни сервизи, например тези в раздела подолу, също да ползвам някакви предимства.

Такааа, отново стигнахме до предимствата.
И за да открехна малко завесата, ще ви кажа че в момента политиката на клуба е да се осигурят удобства и привилигии за всички фенове. Членовете на клуба , обаче се ползват със специални облаги. Те имат глезотии, недостъпни за другите.
Като се заговори за полза- елементарната сметка показва че ако един член посещава и участва в мероприятията на клуба, това което получава като отстъпка е повече от членския внос(всеки може да погледне програмата на КАРБ и да направи сметка какво спестява от отстъпките и безплатните входове) Това обаче основната причина членовете да са такива.


Въпроса е по-скоро като дам тези 60лв какво ще стане с тях, ще се инвестират в списание ли, ще се наеме писта на която да ползваме някакви предимства ли, ще се почне проект на някоя кола със силов и оптичен тунинг която всеки член да може да покара 2-3 обиколки веднъж в годината, или да се подготви клубен рали автомобил, все нещо трябва да стане с тия пари. Другата причина вероятно е че членовете предимно са от София и дори и да се измисли нещо интересно, аз едва ли ще мога да се докосна до това, тъй като съм на 400-500км. Та така...
Съдиш по това което е било до сега. Идеите са добри но не стават с магическа пръчка. Едва ли КАБР ще потготви рали автомобил или някой със силон тунинг на който да се яхат всички членове, но да се надяваме че ще възстанови някой стар рядко срещан по улиците модел, до който всеки член ще може да се докосне и който ще се показва по събори на ретро автомобили.
Обсъждаме в момента въпроса за равнопоставеност на членовете от провинцията с тези в софия относно облаги и участие в мероприятия. Стремежът е мероприятията да са на различни места и да са удобни за всички.


З...... ,но не мога да се съглася съвем с теб ,защото ето миналата година трак дей си платих вход 10 лв ,което е нормално. Но един ЧЛЕН на клуба си плати входа също .Няма да казвам кой е (няма значение) ,но това е факт . Е защо тогава трябва и 60 лв за членска карта ?


Трак дей не е мероприятие на клуба. Входа се плаща на собствениците на пистата а не на организаторите. На мероприятия, организирани от КАРБ членовете влизат и участват БЕЗПЛАТНО


Така е ,не отричам ,но трябват жертви от двете страни ,иначе едната страна ще се чувства използвана .

Защо ли винаги някой се мисли за използван. Не мисля че членството е жертва. Ако някой смята така , то няма смисъл да става член.
А не е ли използване това да искаш да си член сам о щото ще си ремонтираш колата и ако си член ще получиш отстъпка 200 лв а членския внос е 60. Какво сде получава. Някой си може да мрънка че е използван , защото платил членски внос, а клуба не може да мрънка.

Old Fox
13-05-2010, 16:01
че ОСВЕН лично удовлетворение ,това членство не ти дава друго.

A какво повече;-)
Най-хубавото е пожелателната част. Ако не може да си отговориш "защо да съм член?" просто не ставаш. Опасявам се че не може да бъде обяснено и с думи.

Mind_Control
13-05-2010, 16:19
Понеже виждам, че някои хора гледат нещата от икономическа гледна точка. Ами момчета и момичета- сметнете само колко време и нерви отнема поддъжката на форума, след това прибавете организацията на някакво събитие и още куп други неща. Ако някой от вас се заеме безплатно с тях и го направи, като хората съм сигурен, че и без да е член, ще се почувства, като такъв, пък може и да му подарят членска карта. Но за сега май, май няма много ентусиасти да помагат :D

Въпросът не е дали ще си член или не. Никой не ви е опрял ножа, за да станете, както и никой не ви забранява. Също съм сигурен, че няма да ви затворят вратата, ако не сте членове, но имате някакви идей.

Голям проблем стана за тия 60 лв :D

Kuku
13-05-2010, 16:23
Не моа разберем, що се занимаате с глупости :crazy:
Кво те боли фара, кой бил член и колко били колите на пЪто?!

soldier
13-05-2010, 16:25
Такааа, отново стигнахме до предимствата.
И за да открехна малко завесата, ще ви кажа че в момента политиката на клуба е да се осигурят удобства и привилигии за всички фенове. Членовете на клуба , обаче се ползват със специални облаги. Те имат глезотии, недостъпни за другите.


Мисля, че не си разбрал изцяло идеята на поста ми. Аз напълно разбирам какво е да си "член на клуба" и какво получаваш срещу тези 60лв.
Моята идея беше, ако може да се организира някаква карта с редица отстъпки, която дори да се закупува, за да носи приходи на клуба. И представяйки тази карта да получаваш отстъпки в редица магазини и сервизи. Като това няма нищо общо с картата, която имат членовете на клуба и предимствата, които те получават.
Но за целта трябва да се обикалят доста магазини и сервизи, за да се издействат отстъпките. Всеки търговец ще е навит на подобно нещо, защото така ще си набавя повече клиенти.

Не знам до колко е възможно това, но мисля, че ще е голяма крачка напред.

Pinky
13-05-2010, 16:32
Той вече е мислил по въпроса и сериозно работи в тази насока :)

old alfist
13-05-2010, 16:38
Не моа разберем, що се занимаате с глупости :crazy:
Кво те боли фара, кой бил член и колко били колите на пЪто?!
Абсолютно - колко хора има дето са си фенове на Алфа и изобщо не влизат тук, а камо ли пък да са и членове на клуба.

AR147
13-05-2010, 16:43
Мисля, че не си разбрал изцяло идеята на поста ми. Аз напълно разбирам какво е да си "член на клуба" и какво получаваш срещу тези 60лв.
Моята идея беше, ако може да се организира някаква карта с редица отстъпки, която дори да се закупува, за да носи приходи на клуба. И представяйки тази карта да получаваш отстъпки в редица магазини и сервизи. Като това няма нищо общо с картата, която имат членовете на клуба и предимствата, които те получават.
Но за целта трябва да се обикалят доста магазини и сервизи, за да се издействат отстъпките. Всеки търговец ще е навит на подобно нещо, защото така ще си набавя повече клиенти.

Не знам до колко е възможно това, но мисля, че ще е голяма крачка напред.
Има ли смисъл от такова нещо,като ние и сега си получаваме отстъпки в сервизи и магазини ,като кажем че сме от някой Форум.
Единствено може би по бензиностанциите ще има някакъв ефект,ама пък там вече самите те си имат карти .....

pent
13-05-2010, 17:00
Абсолютно - колко хора има дето са си фенове на Алфа и изобщо не влизат тук, а камо ли пък да са и членове на клуба.

Именно... а то на една марка е възможно да има няколко клуба ;) и да има конкуренция кой ще е по-добре организиран и с по-малко дрязги :)

soldier
13-05-2010, 17:04
Той вече е мислил по въпроса и сериозно работи в тази насока :)
Супер е за това

Има ли смисъл от такова нещо,като ние и сега си получаваме отстъпки в сервизи и магазини ,като кажем че сме от някой Форум.
Единствено може би по бензиностанциите ще има някакъв ефект,ама пък там вече самите те си имат карти .....
Абе не е същото. Все пак говоря за по-сериозна отстъпка от тази, която обикновено ти дават.

AR147
13-05-2010, 17:34
703246 Все пак говоря за по-сериозна отстъпка от тази, която обикновено ти дават.
Отстъпката зависи от надценката.
Средно ми дават 10%
ама има колеги из форумите с по-голяма надценка които дават и по 20%.
Ти за каква отстъпка говориш?Колко повече ?

Не се заяждам,но имайте предвид ,че искането на по-голяма отстъпка може да накара магазините и сервизите да повишат цените,тогава какъв ми е кяра че процентите са много.

soldier
13-05-2010, 17:55
Отстъпката зависи от надценката.
Средно ми дават 10%
ама има колеги из форумите с по-голяма надценка които дават и по 20%.
Ти за каква отстъпка говориш?Колко повече ?

Не се заяждам,но имайте предвид ,че искането на по-голяма отстъпка може да накара магазините и сервизите да повишат цените,тогава какъв ми е кяра че процентите са много.

Идеята е, че 5% винаги са готови да ти дадат. Но за подбрани хора да може 10%, но не за всички, така че да не си вдигнат цените, както стана с картите за отстъпки на бензиностанциите. Всички изкараха карти с отстъпки около 5ст и цените са точно с толкова по-високи. От това губи потребителят без карта. А картите са масовка и всеки почти може да си намери.

Идеята на тази карта е също да се спести пазарлъка с продавача. Просто му я показваш и не те занимава повече, а не да му разправаш "аз съм от еди кой си форум дай ми отстъпка" и след това пазарлък.

bouncer
13-05-2010, 18:15
Ще го кажа само още веднъж - целта на членството в КАРБ НЕ Е получаване на отстъпки в търговски обекти. Ако това е всичко, което искаш не ти е нужна членска карта - тя не ти дава единствено това. Нали знаеш, че с правата идват и отговорностите. Още повече членуване в КАРБ единстъвено и само за получаване на търговски отстъпки би било обидно към самата идея на клуба и към останалите членове.

soldier
13-05-2010, 18:22
Ще го кажа само още веднъж - целта на членството в КАРБ НЕ Е получаване на отстъпки в търговски обекти. Ако това е всичко, което искаш не ти е нужна членска карта - тя не ти дава единствено това. Нали знаеш, че с правата идват и отговорностите. Още повече членуване в КАРБ единстъвено и само за получаване на търговски отстъпки би било обидно към самата идея на клуба и към останалите членове.

Ако това е към, искам да знаеш, че аз говоря за нещо различно от членство, с цел отстъпки. Пределно ми е ясно всички членове, защо са такива. И аз съм член по подобен начин на една друга организация и срещу членския внос не получавам нищо, но няма да се махна и ще продължа да си плащам членския внос.

Просто да има 2 отделни неща:
1во - членство в клуба
2ро - карта с отстъпка, която да не се свързва с членството в клуба

Не знам дали ме разбра :)

fiore
13-05-2010, 19:01
Ако това е към, искам да знаеш, че аз говоря за нещо различно от членство, с цел отстъпки. Пределно ми е ясно всички членове, защо са такива. И аз съм член по подобен начин на една друга организация и срещу членския внос не получавам нищо, но няма да се махна и ще продължа да си плащам членския внос.

Просто да има 2 отделни неща:
1во - членство в клуба
2ро - карта с отстъпка, която да не се свързва с членството в клуба

Не знам дали ме разбра :)

едно си баба знае - едно си бае! написах ти по горе че се работи оп варианта КАРБ да осигури облаги за всички фенове, отделно от тези на членовете но май не четеш.
От дуга страна КАРБ не бива да се превръща в търговско дружество.

tanatos
13-05-2010, 19:28
Стефан пусна много хубава тема, та се видеха някои неща.

Въщност е много просто , искаш да станеш член на КАРБ - ставаш. Ако искаш отстъпки и промоции следиш каталозите на Метро, Кауланд, Била, Карфур, Пикадили.

Това е все едно да ходиш да зареждаш на определена бензиностанция заради отстъпката или чашите, количките т.н. ,а не заради горивото.

Mirela
13-05-2010, 19:28
А аз немога да разбера, защо трябва да се убеждава някой да става член на КАРБ. Това си е до лично усещане дали искаш или не. Надявам се по голямата част от членовете да са членове просто защото искат, а не заради клубните остъпки.

vovata
13-05-2010, 21:09
Гледам и невярвам не ушите си !
По цял свят се става член заради облаги, а не щото имам и раздавам пари !
Пример- член на голф клуб,винаги има парко място винаги когато му се играе има къде и тн.

Моето виждане за членство е:
привилегий който ако не си член не можеш да получиш (не говоря за финансови)
Аз например съм от Пловдив, винаги ходя на сбирките на Алфа Ромео,когато имам възможност, ходя на по големите мероприятия.
Ако стана член на клубът каква ще е моята привилегия ?
Не може да предлагате лично удовлетворение, защото повечето си го имат ! Трябва да се помисли по-глобално по въпроса, защото клубът маи е само в София !
Какво става с членовете от другите градове ?

П.П.
Освен 1 и 2 точка на член2 не виждам друго, което клубът прави.

Чл.2 (1) Клубът се създава с цел:
-да осигурява и съдейства за популяризирането на автомобилната марка “АЛФА РОМЕО”;
- да разпространява техническите новости в гамата “АЛФА РОМЕО”;
- да осигури и съдейства за популяризирането, развитието и утвърждаването на автомобилния спорт и възпитанието на автомобилни състезатели в спортменски дух;
- организиране на спортни мероприятия със средства и автомобили на членовете на клуба;
- постигане престижно участие на членовете на клуба в национални автомобилни шампионати;
- участие в кръгове от Европейския автомобилен шампионат, провеждащи се в България;
- съдействие за повишаване на майсторството при управление на автомобилите, чрез възпитание и подготовка на пилотите;
- повишаване на безопасността на движение по републиканската пътна мрежа;

viki
13-05-2010, 21:20
Г
Ако стана член на клубът каква ще е моята привилегия ?

Подарък-куче касичка:crazy:

vovata
13-05-2010, 21:27
Подарък-куче касичка
ААААразбрах това е за да събирам за членския внос !

tanatos
13-05-2010, 21:30
За всеки член безплатн цитруси ли да взема да раздавам..Можем ей ся да спретнем едни торбички с портокалче, бананче,ябълка...

Много ми е интересно колко от членвете са ползвали някога отстъпките...

viki
13-05-2010, 21:40
ААААразбрах това е за да събирам за членския внос !

Стига де,виж че се шегувам :) :):):):)
Симпатичен си ми от това ,което съм чела като мнения ,не се заяждам :)
Сериозен отговор ако искаш-ще го получиш от хората,на които сме гласували доверие да управляват КАРБ:)
Пичове са до един:)
п.п.
Само че ,не в такава тема,чиято основа е "' 'ква ми е далаверата":):):)

BLUE1
13-05-2010, 21:44
Автомобил за индивидуалисти, пък тук някой се тревожи що не може да се включи в масовката и масовите мероприятия.

Kuku
13-05-2010, 22:42
.... Миииии - грешиш :crazy:
Не веднъж е разисквана тази тема и съм сигурен, че си чел разсъжденията на повечето от нас, та за това ще го спестя този път :Yoda:

ФЕРАРИСТ
13-05-2010, 22:48
Защо има толкова алфи в тая БГ ,а толкова малко посетители във форума? И още по-важното е защо според вас има още по-малко членове на клуба?
БМВ-тата са повече в БГ, както и да го погледнем, юзърите във форума им също, отделен е въпроса че форума им мисля е доста по ранен от този ако не ме лъже паметта.....

Stoyan Georgiev
13-05-2010, 22:51
честно казано, дори идеалистичните писания не обясняват каква е разликата между това да си луд фен на марката и това да си член на клуба и луд фен на марката едновременно.

щото тея 60 лв на година отгоре ако засвидетелстват по-голяма любов към Алфа Ромео... :crazy: хехе нал' ся, ай са уважаваме :)

инак ми се чини, че не е нужно да си член на клуба за да помагаш в дейностите, да ? (въобще не се пъна, за съжаление нямам времето а и не преливам от желание, което не ме прави по-малко луд по марката)

bager
13-05-2010, 23:18
Колеги, наблюдавам едно много смущаващо "клиентско" мислене! Клуб Алфа Ромео България не е търговско дружество и не предлага услуги! Тук не важат правилата плащам- получавам!
Има направен клуб и хората в него са решили, че трябва да има някакъв членски внос, за да може да се организират разни мероприятия и да се обслужват нуждите на клуба.
Нещата, които КАРБ прави за членовете си не може да са по-различни от това, което членовете правят за КАРБ!
Колкото повече помагаме на клуба, толкова повече КАРБ ще има възможност да предлага разни "гъделчета" на членовете си.
п.п.
Лично мое мнение е, че членската такса трябва да бъде 100 лв. и ме е яд че нямам много голяма възможност да помагам при организирането на мероприятията.
Алфа Ромео за мен е като ЦСКА за "болните" ЦеСеКа-ри и Левски за "болните" Левскари, като мъжка дума дадена на някого, като онова момиче в пети(щести,седми..)клас, което ти взе акъла и сърцето, и до ден днешен си го спомняш, като...абе разбрахте ме!
Е тоя клуб е сборище на такива "болни мозъци", които приемат Алфа Ромео по подобен на мен начин и тук някакви въпроси като" ако дам 60 лева какво ще получа" ми звучат не на място.
Поздрави на всички Алфисти!

Old Fox
13-05-2010, 23:24
Молив някой да ми обясни тоя начин на мислене:
"Като съм член какво ще прави клуба за мен?"
Аланкоолу като си член, клуба не е нещо друго отделено от теб нещо си. Ти си клуба и клуба е в теб. Клуба не е група от десет човека дето ше се въртят на пета само щото си дал членски внос. Как па на никого не му се завъртя главата лекия въпрос "Като стана член какви ще са моите задължения?" "Какво мога да правя?" Или всичко се изчерпва с парите членски внос?

Kuker
13-05-2010, 23:35
Нещата, които КАРБ прави за членовете си не може да са по-различни от това, което членовете правят за КАРБ!




Аланкоолу като си член, клуба не е нещо друго отделено от теб нещо си. Ти си клуба.........Само се абонирам, надявам се че не преча.

DSlavev
14-05-2010, 00:43
Колеги, наблюдавам едно много смущаващо "клиентско" мислене! Клуб Алфа Ромео България не е търговско дружество и не предлага услуги! Тук не важат правилата плащам- получавам!
Има направен клуб и хората в него са решили, че трябва да има някакъв членски внос, за да може да се организират разни мероприятия и да се обслужват нуждите на клуба.
Нещата, които КАРБ прави за членовете си не може да са по-различни от това, което членовете правят за КАРБ!
Колкото повече помагаме на клуба, толкова повече КАРБ ще има възможност да предлага разни "гъделчета" на членовете си.
п.п.
Лично мое мнение е, че членската такса трябва да бъде 100 лв. и ме е яд че нямам много голяма възможност да помагам при организирането на мероприятията.
Алфа Ромео за мен е като ЦСКА за "болните" ЦеСеКа-ри и Левски за "болните" Левскари, като мъжка дума дадена на някого, като онова момиче в пети(щести,седми..)клас, което ти взе акъла и сърцето, и до ден днешен си го спомняш, като...абе разбрахте ме!
Е тоя клуб е сборище на такива "болни мозъци", които приемат Алфа Ромео по подобен на мен начин и тук някакви въпроси като" ако дам 60 лева какво ще получа" ми звучат не на място.
Поздрави на всички Алфисти!

Цял ден гледам накъде ще се развие темата и се чудех с какви думи да напиша мойто мнение за клуба, но bager го е написал най-точно и затова ще се присъединя към неговото мнение.

Abar7h
14-05-2010, 00:49
Само едно ще кажа - откакто бях на БМВ събора на 7ми и 8ми Май разбрах колко е жалък Алфа клуба всъщност и какво можем да бъдем с подходящите хора начело! Само можем да съжаляваме, че по другите форуми единствено ни се подиграват за липсата на каквато и да било организация....:spoko:

Kuker
14-05-2010, 01:01
Без да ми се сърдите, но много от настоящите членове, имат грешна представа за това що е то автомобилен клуб.Но напълно ги оправдавам, всеки си има някакви убеждения, а и всичко зависи от това какво предлага самия клуб.Въпросът "Ако стана член, ще имам ли някаква изгода?" е напълно реален и уместен, мога да дам примери от чужди /извън Бг./ клубове.Примерно, в чужбинско, оригинални части които се намират много трудно, се продават само на членове.Има хора за които това е достатъчна мотивация да станат член на клуб, вместо да "побългарят", те предпочитат да поддържат автомобила си в оригинален вид.Това мисля че автоматично ги прави "Алфисти", "Трабантисти" и т.н.Но това е само един пример, който е извадка от живота на еди-кой си клуб.
Ако според вас, достоен за член на клуба е някой който е карал цял живот Алфа /прочетох подобно мнение/, или трябва, като види друга такава, да мига да светка и да се хили, то май скоро КАРБ няма да се разшири.Или ще трябва да почакаме, да напреднат годинките, и да се напълни с членове в напреднала възраст и привидно луди.
Тук има и млади момчета, току що изкарали книжка, дайте им шанс!
Има и още едни, хора с ограничени възможности които си обичат и харесват колите, и напук на всичко не искат да ги продадат.Те обаче също имат нужда от поддръжка.И е напълно нормално, да се задават подобни въпроси.

DarkKnight
14-05-2010, 08:57
Само едно ще кажа - откакто бях на БМВ събора на 7ми и 8ми Май разбрах колко е жалък Алфа клуба всъщност и какво можем да бъдем с подходящите хора начело! Само можем да съжаляваме, че по другите форуми единствено ни се подиграват за липсата на каквато и да било организация....:spoko:

Колега не сравнявай Алфа с БМВ. Безмислено е ;) БМВ-тата основно ги карат, защото разбираш ли са със задно и много вървящи ;) В клуба влизат, заради това че са си направили сметката какво ще получат предварително. Еми съжалявам много, но за мен идеята на клуб, който не е търговско дружество, не е да дава отстъпки, и да ти организира безплатни състезания.


Без да ми се сърдите, но много от настоящите членове, имат грешна представа за това що е то автомобилен клуб.Но напълно ги оправдавам, всеки си има някакви убеждения, а и всичко зависи от това какво предлага самия клуб.Въпросът "Ако стана член, ще имам ли някаква изгода?" е напълно реален и уместен, мога да дам примери от чужди /извън Бг./ клубове.Примерно, в чужбинско, оригинални части които се намират много трудно, се продават само на членове.Има хора за които това е достатъчна мотивация да станат член на клуб, вместо да "побългарят", те предпочитат да поддържат автомобила си в оригинален вид.Това мисля че автоматично ги прави "Алфисти", "Трабантисти" и т.н.Но това е само един пример, който е извадка от живота на еди-кой си клуб.
Ако според вас, достоен за член на клуба е някой който е карал цял живот Алфа /прочетох подобно мнение/, или трябва, като види друга такава, да мига да светка и да се хили, то май скоро КАРБ няма да се разшири.Или ще трябва да почакаме, да напреднат годинките, и да се напълни с членове в напреднала възраст и привидно луди.
Тук има и млади момчета, току що изкарали книжка, дайте им шанс!
Има и още едни, хора с ограничени възможности които си обичат и харесват колите, и напук на всичко не искат да ги продадат.Те обаче също имат нужда от поддръжка.И е напълно нормално, да се задават подобни въпроси.

Съгласен съм, но някой добър човчец трябва да почне да внася тия части и да е готов да бачка за жълти стотинки за да може еди кой си да има "оригинални" части.

Разберете всеки клуб трябва да има членски внос само и единствено за да функционира. Сметнете колко пари годишно се дават само за да функционира клуба, домейн, хостинг, организация на някакво мероприятие и т.н.

Вие искате на готово да получите всичко. Еми като всички имате толкова креативни идеи 'що не станете членове, не загубите 1-2 месеца от личното си време в преговори с търговци, от джоба си извадите пари за гсм разговори, а чакате на готово? Не вярвам някой от настоящите членове да са против. Не искам да се заяждам с никой, но темата придоби смисала: какво ще получа, ако ги дам тия пари. И всичко се върти само около това. Ами това не е идеята на клуба според мен (и не става въпрос за този, а принципно).

Abar7h
14-05-2010, 10:04
Колега не сравнявай Алфа с БМВ. Безмислено е ;) БМВ-тата основно ги карат, защото разбираш ли са със задно и много вървящи ;) В клуба влизат, заради това че са си направили сметката какво ще получат предварително. Еми съжалявам много, но за мен идеята на клуб, който не е търговско дружество, не е да дава отстъпки, и да ти организира безплатни състезания.


На 100% съм съгласен за това какво трябва да прави клуба, но всъщност какво прави той? А и членския внос, който се обсъжда тук не мисля че има някакво значение! И 10лв да е и 100лв да е, като не се организира нищо съществено защо да съм член? (не говоря за облаги и т.н. - от страстта ни към колите пари само можем да губим) Бих станал член ако знам, че ще се организират състезания, фестова и т.н. на марката. В момента скромното клубЧЕ с нищо не привлича към себе си нови членове! Да сте видяли някъде флаери съобщаващи за Италфеста, за някой драг дей или някакъв събор на Алфа??? Някакви плакати? Някакви реклами? Да бяха направени стикери с номера които да лепим на колите и с това да запалваме желанието на още хора да се присъединят? Никой нищо не прави за популяризирането на марката! Ето и затова членовете в КАРБ са 20 човека на кръст... А в южната ни съседка какви събирания на Алфа Ромео стават, мисля че знаете!

bouncer
14-05-2010, 10:58
На 100% съм съгласен за това какво трябва да прави клуба, но всъщност какво прави той? А и членския внос, който се обсъжда тук не мисля че има някакво значение! И 10лв да е и 100лв да е, като не се организира нищо съществено защо да съм член? (не говоря за облаги и т.н. - от страстта ни към колите пари само можем да губим) Бих станал член ако знам, че ще се организират състезания, фестова и т.н. на марката. В момента скромното клубЧЕ с нищо не привлича към себе си нови членове! Да сте видяли някъде флаери съобщаващи за Италфеста, за някой драг дей или някакъв събор на Алфа??? Някакви плакати? Някакви реклами? Да бяха направени стикери с номера които да лепим на колите и с това да запалваме желанието на още хора да се присъединят? Никой нищо не прави за популяризирането на марката! Ето и затова членовете в КАРБ са 20 човека на кръст... А в южната ни съседка какви събирания на Алфа Ромео стават, мисля че знаете!

ами "скромното ни клубче" има официален календар със събитията за 2010. Ако си беше направил труда да го прочетеш щеше да видиш кога и какви събития има организирани и подкрепени от КАРБ за тази година. Италфеста, колега, е чак есента и ако от сега почнем да раздаваме флайъри и плакати ефекта ще е нулев. И за да не почнеш да философстваш отново ще поясня, че ДА разбирам и от комуникации, и от реклама, и от меркетинг. С това си изкарвам хляба. Лепенки за членовете на клуба се раздават на всички членове. От тази година лепенките са с различен дизайн и са по повод на 100 годишнината на марката. На всяко организирано мероприятие от клуба се раздават стикети с номера и е въпрос на лично усещане дали ще си го махнеш след това или ще стои. Имаш ли исея дори колко струва отпечатването на дори много скромен тираж плакати и флайъри? и наясно ли си, че те се плащат от клубната каса? два тиража флайъри и край с парите на клуба!!! много е лесно да се говори наизуст и да се плюе! Ти колега конкретно отправил ли си някакво предложение към УС за подобряване на състоянието наклуба? значи какво излиза? Всичките ти доводи ги оборих, ама пак си недоволен?

Е хубаво айде аз да питам нещо. Щом иам толкова много фенове и болни алфисти извън клуба, които дават мило и драго за марката, защо в темата за набиране на стюарди за "Алфа драг дей" има само един изявил участие?!!?! Ето - искате официално мероприятие на КАРБ, на което да карате и да има номерца и всички шукарии. Има го. Но ни трябва малко помощ, защото не може да сме навсякъде. За да ние хубаво на всички някои трябва да поработят. Има тема, но няма записали се. И какво излиза? Че много говорим, ама като дойде време за действие и се изпокриваме. Заяо така бре колеги алфисти? Искаме да сме като клуба на БМВ и другите големи клубове - добре. И аз искам. Ама само да попитам колко стюарда имаше в събора на БМВ? Колко човека от клуба и от форума са отишли да помагат, за да се получи хубаво събитие? Защото при нас за сега е 1 (ЕДИН!!!!). Ако идеята е да си платиш 60 лв и клуба да работи за тебе - извинявайте колеги, ама няма да е този клуб. Ти какво си дал, за да искаш да получиш??? ВСЕКИ член на клуба може да получи сериозни отстъпки и ги получава при поискване. Има раздел с телефони и си помагаме кой с каквото може. Искаме да има много магазини с мног оголеми отстъпки. И аз искам. Ама кой ще ги обиколи тези магазини, кой ще преговаря, кой ще сключи договорите? това няма значение, нали? Важното е да се иска.

ПС- темата за стюардите да не кажете, че лъжа http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47934

fiore
14-05-2010, 11:32
На 100% съм съгласен за това какво трябва да прави клуба, но всъщност какво прави той? А и членския внос, който се обсъжда тук не мисля че има някакво значение! И 10лв да е и 100лв да е, като не се организира нищо съществено защо да съм член? (не говоря за облаги и т.н. - от страстта ни към колите пари само можем да губим) Бих станал член ако знам, че ще се организират състезания, фестова и т.н. на марката. В момента скромното клубЧЕ с нищо не привлича към себе си нови членове!

Преди да говориш- прочети. Отговори си сам на въпросите:
1.Кой от автомобилните клубове има програма по дати освен КАРБ?
2. Не се ли организират състезания?
3. Не се ли организират фестове?(мога да осветля малко че вече имаме принципното съгласие на 2(два) спонсораза "италфест". кога преди години четири месеца преди събитие е имало такива контакти?)
Скромното клубЧЕ не се нуждае от членове на килоглам (само заради облаги)а от такива които чустват нужда от него


Да сте видяли някъде флаери съобщаващи за Италфеста, за някой драг дей или някакъв събор на Алфа??? Някакви плакати? Някакви реклами? Да бяха направени стикери с номера които да лепим на колите и с това да запалваме желанието на още хора да се присъединят?
Боян ти обясни за флайери, плакати и стикери. Стикерът с надпис"Club Alfa Romeo Bulgaria" се раздава БЕЗПЛАТНО и на фенове от клуба. т.е на такива като теб.


Ето и затова членовете в КАРБ са 20 човека на кръст... А в южната ни съседка какви събирания на Алфа Ромео стават, мисля че знаете!
А ти знаеш ли какви събирания стават и как се правят.


Еми съжалявам много, но за мен идеята на клуб, който не е търговско дружество, не е да дава отстъпки, и да ти организира безплатни състезания.

Участието на членовете на клуба в мероприятията организирани от КАРБ е БЕЗПЛАТНО. Например Членовете на КАРБ ще карат на "Драгдей Сапарева баня" безплатно.


Примерно, в чужбинско, оригинални части които се намират много трудно, се продават само на членове.Има хора за които това е достатъчна мотивация да станат член на клуб, вместо да "побългарят", те предпочитат да поддържат автомобила си в оригинален вид.Това мисля че автоматично ги прави "Алфисти", "Трабантисти" и т.н.

КАРБ не е търговско дружество и не може да продава авточасти, но като член на асоциацията на клубовете"Алфа Ромео" може да съдейства за доставка и намиране на такива.


Тук има и млади момчета, току що изкарали книжка, дайте им шанс!
Не разбрах за какъв шанс става дума.



Вие искате на готово да получите всичко. Еми като всички имате толкова креативни идеи 'що не станете членове, не загубите 1-2 месеца от личното си време в преговори с търговци, от джоба си извадите пари за гсм разговори, а чакате на готово? Не вярвам някой от настоящите членове да са против. Не искам да се заяждам с никой, но темата придоби смисала: какво ще получа, ако ги дам тия пари. И всичко се върти само около това. Ами това не е идеята на клуба според мен
При това претенциите са от хора които не са членове на клуба. Но както знаем по лесно е да се критикува отколкото да се дадат градивни идеи. Последните няколко дни двама члена се обадиха с абсолютно конструктивни предложение и те ще бъдат реализирани при възможност.
Иначе най лесно е да се каже "Не знам как е , но не е така" Ами ако не знаеш как е от къде знаеш че не е така?

Xman
14-05-2010, 11:36
На 100% съм съгласен за това какво трябва да прави клуба, но всъщност какво прави той? А и членския внос, който се обсъжда тук не мисля че има някакво значение! И 10лв да е и 100лв да е, като не се организира нищо съществено защо да съм член? (не говоря за облаги и т.н. - от страстта ни към колите пари само можем да губим) Бих станал член ако знам, че ще се организират състезания, фестова и т.н. на марката. В момента скромното клубЧЕ с нищо не привлича към себе си нови членове! Да сте видяли някъде флаери съобщаващи за Италфеста, за някой драг дей или някакъв събор на Алфа??? Някакви плакати? Някакви реклами? Да бяха направени стикери с номера които да лепим на колите и с това да запалваме желанието на още хора да се присъединят? Никой нищо не прави за популяризирането на марката! Ето и затова членовете в КАРБ са 20 човека на кръст... А в южната ни съседка какви събирания на Алфа Ромео стават, мисля че знаете!

Ами оди у южната ни съседка бре...а за тия ,,20" човека/членове на клуба/, знаеш ли какво им коства примерно при организиране на Италфест или пролетен събор? Иначе е лесно да си чешете езиците....и е много просто да си яхнеш колицата и да пристигнеш на готово на събора...пораснете малко бе....
Искали отспъпки...КАРБ не е кооперативен пазар

Kuker
14-05-2010, 11:55
Съгласен съм, но някой добър човчец трябва да почне да внася тия части и да е готов да бачка за жълти стотинки за да може еди кой си да има "оригинални" части. Съгласен си, но очевидно не си разбрал какво казвам.Остави частите и примера!


Разберете всеки клуб трябва да има членски внос само и единствено за да функционира. Тук ми се струва, че отразяваш актуалното състояние на КАРБ, а не общовалидни правила.
Сметнете колко пари годишно се дават само за да функционира клуба, домейн, хостинг, организация на някакво мероприятие и т.н.
Аз лично, не мога да сметна, просто няма как.Но без да съм член, мога да разбера, че в КАРБ няма пари.От там идва проблема, има пари само колкото да се оцелее.Трудно е, но от някъде трябва да се започне.Като начало, е добре да не се отхвърлят и отблъскват кандидати, независимо от мотивацията им!
Понеже в момента не знам със сигурност, но предполагам че няма открита сметка за дарения!?
Ако няма, да се направи, не е нещо трудоемко.Така "истинските" "Алфисти" ще могат да подпомагат допълнително развитието на клуба.Очевидно ще има желаещи да го направят.За поощрение, дарителите може да се титуловат като "Почетен член", това не струва нищо но дава много.Това го намирам за креативно, не знам ти на какво мнение си!

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:44 ----------






КАРБ не е търговско дружество и не може да продава авточасти, но като член на асоциацията на клубовете"Алфа Ромео" може да съдейства за доставка и намиране на такива.Реших да не изпадам в подробности като дадох този пример.Идеята е че "търговията" се прави само между членове.Редки части за стари модели се пазят ревностно, и се продават или подаряват само членове.Това е просто пример.



Не разбрах за какъв шанс става дума.Ами да се решат да кандидатстват, без да им се обяснява че трябва да са зачевани, раждани и живяли в Алфа, и че не са никакви "Алфисти".И че в този клуб трябва да влизат само такива хора.Върни темата назад, ще ме разбереш.

bouncer
14-05-2010, 11:56
Съгласен си, но очевидно не си разбрал какво казвам.Остави частите и примера! Тук ми се струва, че отразяваш актуалното състояние на КАРБ, а не общовалидни правила.Аз лично, не мога да сметна, просто няма как.Но без да съм член, мога да разбера, че в КАРБ няма пари.От там идва проблема, има пари само колкото да се оцелее.Трудно е, но от някъде трябва да се започне.Като начало, е добре да не се отхвърлят и отблъскват кандидати, независимо от мотивацията им!
Понеже в момента не знам със сигурност, но предполагам че няма открита сметка за дарения!?
Ако няма, да се направи, не е нещо трудоемко.Така "истинските" "Алфисти" ще могат да подпомагат допълнително развитието на клуба.Очевидно ще има желаещи да го направят.За поощрение, дарителите може да се титуловат като "Почетен член", това не струва нищо но дава много.Това го намирам за креативно, не знам ти на какво мнение си!

Пич, извинявай, ама пишеш пълни глупости!!! Всеки нов член се гласува от УС на КАРБ. Ако имаш желание да дадеш пари за сметката на клуба - превеждаш 60 лв и получаваш титла Член на КАРБ. Ако обаче искаш да станеш член заради отстъпки.....по-добре недей. Никой не отблъсква кандидати - напротив поощряваме ги. Всеки нов член е добре дошъл. Ако има желание да се запознае с клубната история или да получи информация за това как и защо се харчат клубните пари - няма пробем. Относно това, че КАРБ няма пари....няма да си правя тръда да ти отговаря, защото не си свързан по никакъв начин със сдружението, но само ще поясня, че никак, ама НИКАК не си прав. Клуба има сметка и ако искаш да дадеш пари - заповядай. Ако не искаш, но искаш да помогнеш - търсим стюарди за 22-ри. Ако и това не искаш, но чувстваш, че имаш добри идеи за развитието на клуба ( на който ти не виждаш смисъл да стане член, защото само даваш 60 лв и нищо не получаваш, а ти се водиш по великата максима на българина "най-важно е да не настина и да не се мина!) моля - прати ги на клубната поща или ги прати на ЛС на мен, Фиоре, Пинко, Пинки, MrX или който и да е друг член на КАРБ. Ак ои това не искаш.....е какво искаш?!?!?

Kuker
14-05-2010, 11:58
Искали отспъпки...КАРБ не е кооперативен пазарМалко извратихте нещата!Аз ли нещо съм недоскив, или наистина никъде не прочетох някой да иска нещо!?Мисля че само се пита, дали има!

DarkKnight
14-05-2010, 12:00
Съгласен си, но очевидно не си разбрал какво казвам.Остави частите и примера! ...

Явно не съм разбрал наистина.


...
Тук ми се струва, че отразяваш актуалното състояние на КАРБ, а не общовалидни правила...

Примерите ги дадох защото имам наблюдения от други клубове и знам какви са цените да имаш банкова сметка, колко пари е хостинга, домейна, стикери, софтуерна поддръжка и т.н.


...Аз лично, не мога да сметна, просто няма как.Но без да съм член, мога да разбера, че в КАРБ няма пари.От там идва проблема, има пари само колкото да се оцелее.Трудно е, но от някъде трябва да се започне....

И аз не съм член и аз предполагам. А за смятането по нагоре ти го написах....

Kuker
14-05-2010, 12:00
Пич, извинявай, ама пишеш пълни глупости!!! Всеки нов член се гласува от УС на КАРБ. Ако имаш желание да дадеш пари за сметката на клуба - превеждаш 60 лв и получаваш титла Член на КАРБ. Ако обаче искаш да станеш член заради отстъпки.....по-добре недей. Никой не отблъсква кандидати - напротив поощряваме ги. Всеки нов член е добре дошъл. Ако има желание да се запознае с клубната история или да получи информация за това как и защо се харчат клубните пари - няма пробем. Относно това, че КАРБ няма пари....няма да си правя тръда да ти отговаря, защото не си свързан по никакъв начин със сдружението, но само ще поясня, че никак, ама НИКАК не си прав. Клуба има сметка и ако искаш да дадеш пари - заповядай. Ако не искаш, но искаш да помогнеш - търсим стюарди за 22-ри. Ако и това не искаш, но чувстваш, че имаш добри идеи за развитието на клуба ( на който ти не виждаш смисъл да стане член, защото само даваш 60 лв и нищо не получаваш, а ти се водиш по великата максима на българина "най-важно е да не настина и да не се мина!) моля - прати ги на клубната поща или ги прати на ЛС на мен, Фиоре, Пинко, Пинки, MrX или който и да е друг член на КАРБ. Ак ои това не искаш.....е какво искаш?!?!?Пич, извинявай, очевидно трябва да мислиш повечко преди да пишеш!

bouncer
14-05-2010, 12:25
Приятелю, аз много мислих - повярвай ми. Просто ми е странно след като искаш да помогнеш и мислиш, че имаш какво да кажеш, защо не го направиш??? Членовете на Клуб Алфа Ромео България СЕ ползват с преференции и отстъпки. Целта на един автоклуб с идеална нестопанска цел, не е да пестиш пари, защото си член. Това е бонус. Нашите членове също го имат и могат да се възползват от него.

Относно мероприятията: Има организирани клубни мероприятия, на които членовете влизат и карат безплатно. Имаме календар, в който са обозначени датите на тези мероприятия.

Относно членовете: КАРБ приветства и подкрепя всички нови членове на клуба. Всички кандидати имат равни права и задължения и не дискриминирами никой. Ако забележиш нередност - моля съобщи я веднага на модераторите или на мен на ЛС.

Относно парите на Клуба: По сметката на КАРБ има стабилна финансова наличност. Клуба спокойно може да посрещне финансовите си нужди и няма никаква опсаност от проблеми поради липса на пари. УС се старае всеки изхарчен лев от клубната каса да е правилно обоснован и не разхищава клубните средства.

Приветстваме идеята да се даряват средства и активи в полза на клуба. Всеки който изяви желани може да се свърже с УС и да предложи как да се осъществи дарението или да разпита за възможностите.

Почетно членство в КАРБ е идея, която е обсъждана многократно, но трябва да се направят промени в устава, за да е възможно това. В момента законе не ни дава правото да имаме различни видове членство, защото не е вписано в устава. Работи се в тази посока и при следващото Общо събрание, ще бъдат гласувани промените. Ако някой може и иска да помогне с правен съвет или идеи - ще сме безкрайно благодарни.

Апелирам към спазване на добрия тон! ИЗвинпвам се ако с постовете си съм обидил някого. Идеята да се субираме в клуб и да оформяме форумна общност е да си помагаме, а не да се караме и да се дърляме. Всяка идея е ценна и всеки човек е важен, когато говорим за идеална цел. Дайте да не се караме и да не се питаме защо така, а не иначе а да седнем и да помислим какво можем да направим, за да помогнем на клуба.

Xman
14-05-2010, 12:54
Малко извратихте нещата!Аз ли нещо съм недоскив, или наистина никъде не прочетох някой да иска нещо!?Мисля че само се пита, дали има!

Нищо не съм извратил...да не ти напомням каква е идеята човек да стане член ка клуба и какво произтича от това

Kuker
14-05-2010, 12:55
Приятелю, аз много мислих - повярвай ми. Просто ми е странно след като искаш да помогнеш и мислиш, че имаш какво да кажеш, защо не го направиш??? Членовете на Клуб Алфа Ромео България СЕ ползват с преференции и отстъпки. Целта на един автоклуб с идеална нестопанска цел, не е да пестиш пари, защото си член. Това е бонус. Нашите членове също го имат и могат да се възползват от него.

Относно мероприятията: Има организирани клубни мероприятия, на които членовете влизат и карат безплатно. Имаме календар, в който са обозначени датите на тези мероприятия.

Относно членовете: КАРБ приветства и подкрепя всички нови членове на клуба. Всички кандидати имат равни права и задължения и не дискриминирами никой. Ако забележиш нередност - моля съобщи я веднага на модераторите или на мен на ЛС.

Относно парите на Клуба: По сметката на КАРБ има стабилна финансова наличност. Клуба спокойно може да посрещне финансовите си нужди и няма никаква опсаност от проблеми поради липса на пари. УС се старае всеки изхарчен лев от клубната каса да е правилно обоснован и не разхищава клубните средства.

Приветстваме идеята да се даряват средства и активи в полза на клуба. Всеки който изяви желани може да се свърже с УС и да предложи как да се осъществи дарението или да разпита за възможностите.

Почетно членство в КАРБ е идея, която е обсъждана многократно, но трябва да се направят промени в устава, за да е възможно това. В момента законе не ни дава правото да имаме различни видове членство, защото не е вписано в устава. Работи се в тази посока и при следващото Общо събрание, ще бъдат гласувани промените. Ако някой може и иска да помогне с правен съвет или идеи - ще сме безкрайно благодарни.

Апелирам към спазване на добрия тон! ИЗвинпвам се ако с постовете си съм обидил някого. Идеята да се субираме в клуб и да оформяме форумна общност е да си помагаме, а не да се караме и да се дърляме. Всяка идея е ценна и всеки човек е важен, когато говорим за идеална цел. Дайте да не се караме и да не се питаме защо така, а не иначе а да седнем и да помислим какво можем да направим, за да помогнем на клуба.Опитвам се да съм добронамерен, не желая нищо от никой.Също така, не искам тази тема да излиза от рамките на добрите отношения!Части също не ме интересуват, никой не може да ми осигури по-добра цена от тази на която аз ги купувам.Иначе да, обидих се че съм набеден че говоря пълни глупости, а в следващия момент се приветстват тези глупости.И е съвсем нормално, да се нервирам и да ми се "изостри" езика.Извинявам се.

Нека се опитаме да водим нормален диалог, за да има полза от всичко това.

tanatos
14-05-2010, 12:57
На голям пазарлък го се обърна тука.Хубавото е, че си тана ясно защо по-голямата част от потребителите искат да станат членове. Евалъй, машалъй.

cyberhill
14-05-2010, 13:10
Явно, май, темата клони към - да се дават ли 60лв или не ;)

Отговора е ясен: Който не може/ не иска, да не дава... това само по себеси не значи, че не е съпричастен с марката/клуба.

А за т.нар. "облаги" - ако това е мерило... здраве му кажи!

fred
14-05-2010, 15:48
Аз също си мисля, че ако има повече членове, ще има повече постъпления, а съответно ще се намали и членския внос.
Например:
100 члена * 60 лв = 6 000
500 'члена * 40 лв = 20 000

По този начин клуба ще разполага с повече средства и ще популяризира идеите си повече, съответно ще се развива.Ще има и повече средства за подръжка на форума и т.н, ще има и повече ентусиасти.Това по принцип няма да стане автоматично, а ще бъде процес
Сигурно и проблемите ще са повече, представям си на събрание какво ще бъде, така че, това всичко обече е в сферата на старстите и размислите.
Клубът в началото е бил малка група приятели, сега се появават нови хора, старото /добро или лошо/ вече е в миналото,няма кой да се занимава активно с тая дейност, която изисква и време и желание от страна на ръководството.Малката маса членове не води до някаква полза.
Но всичко това зависи и от болшнството колеги. Ако има хора, които желят това да стане, ще стане, ако не, няма. тия работи не стават само с организация.
А кой знае пък какви пък облаги от това членство не съм забелязъл да има. И нищо лошо няма в това-да има

viki
14-05-2010, 16:00
Масовки-no way :repuke:
Според мен,членския внос трябва да се направи поне сто лева.Отделно- всеки кандидат член ,трябва да има поне три препоръки,от настоящи членове.:lupe:
С манталитет- "Как да спестим 'шейсе лева " ще се става член на клуб "Крив макарон"http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gif

fred
14-05-2010, 16:14
Е каква е целта тогава пък?Ще се съберат примерно 20 тина души....
Ако въпросът е да се ограничава членството може тест за интелигеност да се въведе, защото сто лева може да извади всеки глупак, а тестта няма да го вземе всеки (освен ако не подкупи комисията :) ха ха).Или нещо друго-кой може да изпие каса бира за пет часа и т.н. :drunk:
Щото пък тия уж елитни общности, често пъти намирисват на снобизъм :clown::knock:

pr_00f
14-05-2010, 16:15
Всъщност като се дават за пример други клубове - погледнете как е направено в БМВ клуба.

2 нива на члество



В първо ниво са членовете, които желаят да ползват само търговските отстъпки и преференциите, които клуба предоставя. Те не са задължени да присъстват на общи събрания или да се занимават с административна и организационна дейност.

Второто ниво е предназначено за тези от вас, които имат време, желание и възможност да допринесат активно за развитието на клуба.
Първото изискване за преминаване към това ниво е да имате минимум три месеца активно членство. След това трябва да изпратите мотивационно писмо чрез лично съобщение във форума или e-mail до член на управителния съвет. Вашата кандидатура ще бъде гласувана от всички членове от второ ниво, а резултатът от нея ще ви бъде изпратен.
- Членския внос за второ ниво е 80лв. Ако вече сте заплатили годишната такса за първо ниво, не се налага да довнасяте разликата.
- Ако имате потребителско име във форума, ще получите достъп до отделна секция, в която се разискват организационни въпроси, свързани с работата на клуба.
- Като член от второ ниво, вие имате право да присъствате на общите събрания, да гласувате и да заемате постове в клубната администрация и управление.


И УС на КАРБ със сигурност мисли по въпроса ( надявам се)

fred
14-05-2010, 16:18
Всъщност като се дават за пример други клубове - погледнете как е направено в БМВ клуба.

2 нива на члество




И УС на КАРБ със сигурност мисли по въпроса ( надявам се)

Ами доста разумно е това, евала на БМВ тата.Хората са го измислили много добре.

viki
14-05-2010, 16:21
Даже е задължителен теста:super:
Снобизъм е според теб,според мен подбор:holiday:
Иначе какво ?!Днес мас маркер..утре на опашка за кисело мляко от 'двайсе 'стинки,айде нЕма нужда:knock::repuke:

fred
14-05-2010, 16:23
Тия от БМВ-то хич нне са глупави, виж на профа поста.
Аз на опашка за мляко не ходя, ама ако пуснат уиски по лев ще се наредя /качествено/:super:Същото важи и за телешката пъстърма, някоя друга книга и т.н. Тоест нямам нищо против да си купя нещо, което ми е необходимо, качествено и е евтино.:rockon:
Какво лошо има в опашките, освен ако не са породени от дефицит де :guillotine:

viki
14-05-2010, 16:26
:gayfight:
видях го,ама не проявявам интерес:):):)
Как да е- в такава тема няма как да съм сериозна:rockon:

fred
14-05-2010, 16:28
Е ок, затова трябва да се направи предложение и да се гласува, то ясно че е полумайтап полуистина, така че все тая.:pimp:

viki
14-05-2010, 16:45
За такива членове лично ще се застъпя:gayfight:

http://www.ces.purdue.edu/vanderburgh/horticulture/weird/BigManFlower.bmp


:lupe:

Kuker
14-05-2010, 16:55
Всъщност като се дават за пример други клубове - погледнете как е направено в БМВ клуба.


- Ако имате потребителско име във форума, ще получите достъп до отделна секция, в която се разискват организационни въпроси, свързани с работата на клуба.





Понеже не съм запознат с BMW форума, се опитвам да го тълкувам това.И ако съм прав, това означава че регистрирани потребители, които не са членове, имат инфо за това което се случва в клуба!?Някой да каже дали съм прав!

morfius
14-05-2010, 17:02
Колега, елементарно е, член на клуба който има акаунт във форума получава достъп до отделна (скрита за не членовете) секция от форума.

Stefan Caromov
14-05-2010, 17:43
От цялата темо да сега ,разбрах само ,че ,ако си член на клуба помагаш на околните в нужда колеги с алфа ромео ,плащайки си ,а ,ако не си член на клуба го правиш ,само че без да си плащаш .

Другото нещо ,което разбрах ,че всичко е единствено и само за някакво вътрешно удовлетворение.

Kuker
14-05-2010, 17:57
Колега, елементарно е, член на клуба който има акаунт във форума получава достъп до отделна (скрита за не членовете) секция от форума.Така е, грешката е моя.Прочетох го набързо и сгреших.

Kondoliza
14-05-2010, 19:06
Най-културното,което може да се направи е наистина да има 2 нива на членство-1во за простосмъртните,с някакъв внос от порядък ана 30-40-50 кинта+някоя и друга отстъпчица или тениска или ключодържателче и 2ро за висшите създания,направени на задната седалка на алфа и родени в багажника с ключове в уста, със зверска такса 100-150 кинта и без отстъпки никъде и за нищо.Тогава хем киселите гъзри ще са доволни,че са по-висши от другите,хем простите хорица ще са някакви членове и клуба ще припечелва по някой лев.

MrX
14-05-2010, 20:28
От цялата темо да сега ,разбрах само ,че ,ако си член на клуба помагаш на околните в нужда колеги с алфа ромео ,плащайки си ,а ,ако не си член на клуба го правиш ,само че без да си плащаш .

Другото нещо ,което разбрах ,че всичко е единствено и само за някакво вътрешно удовлетворение.

Жалко колега, нищо не си разбрал!
Надявам се някога дребнавостта и сметкаджийството да престане да е сред най-възвишените ни "добродетели"!

Моля модератора на раздела да заключи темата!

Kuker
14-05-2010, 20:47
Чудя се, на кого не са удобни подобни теми!?Всеки път, когато се зачекне темата, се заключва.:dunno:
Темата е тиха, кротка, и по правилата.

Stefan Caromov
14-05-2010, 21:36
Жалко колега, нищо не си разбрал!
Надявам се някога дребнавостта и сметкаджийството да престане да е сред най-възвишените ни "добродетели"!

Моля модератора на раздела да заключи темата!

Ами подплати с доводи ,моля те ,кое и как не съм разбрал . Чета ,чета и до това заключение стигам.

А за ключа на темата, не знам защо искаш да се заключва тема ,в която никой не е излязъл от добрия тон ,просто си споделяме ,водим дебат (така да го нарека) Няма нищо недобронамерено,рекламно или всъщност нищо ,което да е извън правилата . Освен ,ако на някой не му изнася воденето на диспута.
Поздрави

viki
14-05-2010, 22:44
Мдам,трудно е да се надскочи собствения мироглед.Явно "далаверата" е движеща в отношенията и с хората.:clown:
Голяма тема,чудно:)
Разлика между неудобна и безсмислена някой да прави ?:knock:
Стефчо не разбира ,Кукера се хапе 'уеко,едни се самонавиват как -няма смисъл,друг пък иска да е получлен...:gayfight:
Направо в раздел чат да ходим:super:

mirchozo
14-05-2010, 22:59
Хах, може и така да е, но управляващите ще се опитат да стимулират по някакъв начин нас заблудените душички, от което ще намажат и сегашните членове. Така че не виждам какво се оплаквате толкова.:spoko:

viki
14-05-2010, 23:04
А..не се оплаквам,моля ти се.Просто имам време за глупостиhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/925815.gif
Да споделя една женска тайна(работи винагиhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif)-мрънка се само там,където се знае ,че минава номера:gayfight:

savamane
15-05-2010, 00:46
моите 2 цента:


Явно "далаверата" е движеща в отношенията и с хората.:clown:

На шега или на сериозно -- така е. Като далавера не включва само отстъпка в "ЕТ асд".

Моето "вътрешно" не се "удовлетрорява" с детелинка над аватара.

Колкото и да мисля, че моята кола и марката са по-по-най, толкова е и обратното за клуба. В момента едиствената ми "далавера" (да не се приема буквално) като потенциален член от Пловдив е, че Калояново ми е близо. Но ми е също толкова близо всеки уикенд без организирано от клуб $RANDOM матине.

Миналия уикенд, по време на BMW събора, 50% от колите в града имаха стикер с информация за или номер от мероприятието на стъклата. За банерите по големи кръстовища да не говорим. Присъстваха страшно много хора доста от които не са фенове на марката или притежатели на "дрифтачка".

Сега, АР наистина е по-ексклузивна марка и виждане от BMW/VW/Nissan, но ексклузивно не означава 20 души, а подбрани единици. Аз примерно съм съгласен членския внос да се увеличи за обикновените юзъри, за сметка на разходите по събиране на класиките по различни мероприятия.

Пример: на изложението ан ретро автомобили през 2007-ма и 2008-ма в Пловдив в х-л Ленинград не видях нито една италианка, а работех баш баш над паркига.

Пример2: Предложих wiki като разширение към сайта, но нямало кой да го поддържа. Нека тогава ние хората с малко познания и "нов внос" 156 да платим малко по-голям членски внос, като допълнителните приходи отидат при някои(й) с достатъчно познания да напълнят wiki-то с поне елементарна техническа информация. Така и модераторите ще трият/заключват по-малко теми за масло/носачи/климатик/etc.

Пример3: Във форума/сайта/alfisti.bg, колкото и свързани или не-свързани да са те, няма клубен сервиз в Пловдив.

Не-точно-пример4: Никъде няма съобщение от какво има нужда клуба в момента освен темата за стюардесите. Ако мога да вложа уменията и знанията си в нещо нужно на клуба с удоволствие бих го направил без значение дали съм член или не. Предполагам и с други е така. Един mass-mail няколко пъти годишно няма да попречи на никого.

Темата за стюардесите, която някой спомена в предните страници -- ако беше пусната по-рано щяхме да сме поне +2 доброволеца. Мисля и повече. В момента не е отпускарски сезон и повечето от нас нямат възможност да си направят планове за толкова кратък срок.

Предложение: Аз понеже не мога да карам и не знам при излизане от завой газта натиска ли се или се отпуска, клуба може да организира лекции и практика с инструктор седмица-две-три преди трак дните където професионалист да ни обясни какво аджеба се прави с десния педал.

Предложение2: За улеснение на желаещите членския внос може да се събира и чрез по-мързеливи методи като PayPal, Moneybookers.

Заключение: не искаме надпис КАРБ на картите за отстъпка на Лукойл, а инициатива правеща впечатление. Не искаме ефтини части, а нещо, с което да покажем, че сме различни. Както винаги до сега е била марката.

NB: за тези, които мислят, че съм се ориентирал грешно и трябва да си купя BMW -- прави сте.

Kuker
15-05-2010, 00:56
Ето защо не трябва да се заключва темата,хубаво е да има повече мнения, не само смъцафръцани обяснения кой кой е.

Abar7h
15-05-2010, 03:32
Колеги bouncer и fiore - не исках да се караме и нападаме, а да има малко градивни дискусии по даденатото от автора на темата направление и съжалявам че начинът ми на изразяване е малко по-груб! Идеята ми е просто да обсъдим дали не е по-добре да има повече членове (повече постъпления, които значително биха улеснили организаторите) или е по-добре малцината богоизбрани членове на клуба да се мъчат със скромния си бюджет да организират нещо като фест или състезание? Тази идея отдавна е успешно реализирана във Фау-Ве и БМВ клуба и мисля че работи? Вие сте на ход, кажете си мненията, но без излишни нерви, все пак не забравяйте че сме обединени тук от общи интереси!:afro:

п.п. Под организиране на състезание нямам предвид да напишете на сайта че еди кога си ще се кара на някое летище...

pent
15-05-2010, 11:02
моите 2 цента - много добри попадения. За мързел като мен ПейПал плащането щеше да ми дойде много от полза и досега да съм ги превел с два клика :) Въобще плащането трябва да е максимално лесно за всички :)

Момчетата които организират клуба наистина имат нужда от помощ - все пак сега започват с организацията на клуб. Не е срамно да се копира работещ модел на клуб.

Много може да се напише какво му липсва в момента, както и какво може да се подобри. От опита ми с чуждестранни клубове разликите по които може да се работи са няколко:
- чувството че получаваш нещо различно(exclusive) под каквато и да е форма.
- информацията, всеки клуб на който съм член в чужбина ме държи информиран за всичко. Дори някъде имам ежеседмични мейли с новини.
- примерно един клубен мейл щеше да е от полза - който да го получаваш автоматично, а не да си го просиш!

За лично пожелавам успех на организаторите, също така им пожелавам да развият клуб с който да са горди. Клуб който да е уреден и с кеф да си подам отново молбата за членство. Клуб който да успее отново да приюти старите членове всички под един знаменател(както беше преди)!

fred
15-05-2010, 11:18
За такива членове лично ще се застъпя:gayfight:

http://www.ces.purdue.edu/vanderburgh/horticulture/weird/BigManFlower.bmp


:lupe:

И да го направим рекламно лице на клуба направо?:)

Kuku
15-05-2010, 12:37
Понеже ми триете майтапчийските постове, да взема да напиша нещо сериозно, в иначе крайно НЕсериозната тема, подходяща само за кофата!
Гледам, вече има 100 поста.... и гледам, все още има около 90 безсмислени - това показва само и единствено, че около 10 човека разбират идеята на КАРБ, разбират смисъла на думата "членство" и разбират идеята да участваш в нещо, заедно с няколко други човеци!
"Алфа Ромео" е ексклузивна марка в България, точно колкото и "Голф" е ексклузивен модел в Перник :idea:
Сега, това, че някой си мисли, че е ексклузивен, вече е друг въпрос! В което пък няма нищо лошо, защото всеки има право да не може да мисли.
Таааа, за кво говорехме.... ааааа, да, за това, че некой не схваща нещо..... миии, нема как да схванете, щом до сега не сте схванали :?
Пък, ако толкова много искате да сте като в друг клуб - ходете там :idea:
За да обобщя в едно изречение написаното до тук, то трябва да изглежда така: Щом не ви харесва - довиждане!!!

Kondoliza
15-05-2010, 14:29
...няколко други човеци...Taka се изразявахме в детската градина и лелката ни даваше червена точка....


Щом не ви харесва - довиждане!!!Защо ли си мислите,че на някого толкова му пука за тоя клуб и ако не стане член ще си избоде очите с лъжица.В този форум по-скоро са се събрали хорица които търсят помощ,предлагат помощ,имат сходни идеи и виждания за марката,искат да се събират с други фенове като тях и изведнъж се появяват 20 човека ,които са си направили клуб(браво,евала,супер) и започват да обясняват на останалиоте как нищо не става от тях и как са прекалено мизерни за да имат право да влязат в свещения им клуб.И какво става-мнозинството май е извън клуба,а малцинството плюе всичко живо.А като чета и по-назад само членовете на клуба защитават идеята му и не приемат чуждо мнение.......ма вие си знаете де.

Ранобудниче
15-05-2010, 15:07
Taka се изразявахме в детската градина и лелката ни даваше червена точка....

Защо ли си мислите,че на някого толкова му пука за тоя клуб и ако не стане член ще си избоде очите с лъжица.В този форум по-скоро са се събрали хорица които търсят помощ,предлагат помощ,имат сходни идеи и виждания за марката,искат да се събират с други фенове като тях и изведнъж се появяват 20 човека ,които са си направили клуб(браво,евала,супер) и започват да обясняват на останалиоте как нищо не става от тях и как са прекалено мизерни за да имат право да влязат в свещения им клуб.И какво става-мнозинството май е извън клуба,а малцинството плюе всичко живо.А като чета и по-назад само членовете на клуба защитават идеята му и не приемат чуждо мнение.......ма вие си знаете де.

Къде някой от членовете на клуба е обяснявал на алфист, който не е клубен член, че от него нищо не става?

Приемането на чуждо мнение не означава непременно неговото споделяне. Обратното би значело, че изискващият неговото мнение да бъде споделено/прието, не допуска възможността този, пред когото излага собственото си мнение, да има свое.

Изобщо не разбирам смисъла на целия тоя спор.
Нито някой от членовете, които са такива, защото имат желание да бъдат, ще убеди останалите, че идеята за КАРБ е добро начинание, ще успее да го направи, нито пък алфистите, които не са членове на КАРБ, но всячески желаят да убедят членовете, че КАРБ за нищо не става, ще постигнат целения резултат.

Преливане от пусто в празно.

Kuku
15-05-2010, 15:21
Taka се изразявахме в детската градина и лелката ни даваше червена точка....Аз на детска градина не съм одил, шо баба ми беше лелка у яслата и карах ясла докато не стана време за училище:lol_sign:



Защо ли си мислите,че на някого толкова му пука за тоя клуб и ако не стане член ще си избоде очите с лъжица.В този форум по-скоро са се събрали хорица които търсят помощ,предлагат помощ,имат сходни идеи и виждания за марката,искат да се събират с други фенове като тях и изведнъж се появяват 20 човека ,които са си направили клуб(браво,евала,супер) и започват да обясняват на останалиоте как нищо не става от тях и как са прекалено мизерни за да имат право да влязат в свещения им клуб.И какво става-мнозинството май е извън клуба,а малцинството плюе всичко живо.А като чета и по-назад само членовете на клуба защитават идеята му и не приемат чуждо мнение.......ма вие си знаете де.Са да ти каем, че ме боли фаро за всичкото човек дето има некви претенции към некого и точно поради тая причина никой не кара никого насила да става член на квото и да е, сешшш се?! :idea:

Очевадно, форумчето е обществено достъпно за всеки, който има желание да го посети, да го прочете, да пише в него или да помогне с нещо.
Като не те кефи - довиждане.
Абсолютно същото е и с клубчето.
А в същото време, двете ПЪК са коренно различни, като идея :idea:

Pinky
15-05-2010, 15:37
Щом не ви харесва - довиждане!!!

Държа да отбележа, че това далеч не е официална позиция на ръководството на КАРБ. Всяка критика, отправена с цел да е градивна, е полезна.
Предложенията се гледат и обмислят.

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 15:44
и все пак пропускам да видя смисълът от членството в КАРБ, и далеч не заради някакви си облаги... за тях не ми пука особено

член съм на 3 клуба, и или те не са клубове или КАРБ реално не функционира като такъв, ама не знам кое от двете ще да е :) (два от които, членове на доста голяма общност)

не виждам разликата между лудия фен , който не е член на клуба, и лудия фен, който е член на клуба... поне за момента, единия просто има една карта + дава 60 лв на година, за организация на събитията през годината... ама като се замисля, те посетителите на събитията си заплащат входовете, т.е. като се разхвърли на 2-3-4 събития, дори обикновените посетители си плащат един вид членски внос :)

да, има няколко души, които може би са по-съпричастни към идеята НА КЛУБА, и които организират нещата жертвайки от собственото си време и нерви, но във всяка организация с идеална цел е така... никъде няма тотално делегиране на задълженията по всички членове на даден клуб.

а към този, който ще се заяде с мен без причина, първо прочети внимателно и вникни в това, което пиша преди да ме цитираш и да избълваш врели некипели

rossenvn
15-05-2010, 15:49
Странни хора сме ние. Някой, като не е на нашето мнение и трябва веднага да почваме с майните. Трябва всички да мислим еднакво. Само четях темата с интерес и дори /признавам си без бой/ имах някаква бегла идея да стана член на клуба. Но като гледам какви хора има там, или поне тези, които пишат - не, благодаря. Никаква толерантност към другите, че и някакво чувство на превъзходство, което не е много ясно на какво се базира. Напълно възможно е да си фен на нещо и без да си член на клуб. От друга стрна си мисля, че са в правото си хората да не искат повече членове в клуба. Няма лошо. Има много затворени общества /клубове/. Щом като така са решили. Все едно някой да ми каже аз дали да приемам гости или не у нас.

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 15:53
Никаква толерантност към другите, че и някакво чувство на превъзходство, което не е много ясно на какво се базира. Напълно възможно е да си фен на нещо и без да си член на клуб.

от някои постове на членове на клуба, точно това лъха... и ми е непонятно откъде накъде, аджеба.....



От друга стрна си мисля, че са в правото си хората да не искат повече членове в клуба. Няма лошо. Има много затворени общества /клубове/. Щом като така са решили. Все едно някой да ми каже аз дали да приемам гости или не у нас.

и това е така, това е клуб, не е доброволческа организация, някой ако не ти е симпатичен - вратата и чао !

viki
15-05-2010, 16:03
Само не забравяйте,че всеки вижда това,което иска да види http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/460557.gif

nightroller
15-05-2010, 16:11
Странни хора сме ние. Някой, като не е на нашето мнение и трябва веднага да почваме с майните. Трябва всички да мислим еднакво. Само четях темата с интерес и дори /признавам си без бой/ имах някаква бегла идея да стана член на клуба. Но като гледам какви хора има там, или поне тези, които пишат - не, благодаря. Никаква толерантност към другите, че и някакво чувство на превъзходство, което не е много ясно на какво се базира. Напълно възможно е да си фен на нещо и без да си член на клуб. От друга стрна си мисля, че са в правото си хората да не искат повече членове в клуба. Няма лошо. Има много затворени общества /клубове/. Щом като така са решили. Все едно някой да ми каже аз дали да приемам гости или не у нас.

Е хайде сега де :) точно ако познаваш хората в клуба и видиш какви са пичове ще искаш да станеш член не се връзвай на това което пишат буквално при доста има натрупана негативна инерция щото са дали адски много от себе си като усилия и ентусиазъм и продължават да дават и е нормално всяко хахаво мнение да ги дразни :) ич не се връзвай ами ставай член и си гледай кефа :)

Kuku
15-05-2010, 16:12
Че кой ви кара насила да правите нещо?! :?
20-30-50 човека са решили да станат членове и са го направили.
Други 200-300-500 са решили да не го правят.
Къв е проблема и кво точно искате?
И какъв изобщо е смисъла от тая тема? Който иска да прави нещо, няма нужда от клуб :idea:
Миналата година, като беше замръзено всичко около КАРБ, нещо липсваше ли, срещи ли нямаше, събори ли нямаше, Италфест ли нямаше? Или може би за една година не сте били приятел с някого, понеже не е имало клуб?


П.П.
Живко, каква е официалната позиция на КАРБ?
Сигурен, че на всички ще е интересно да я прочетат!

nightroller
15-05-2010, 16:18
и все пак пропускам да видя смисълът от членството в КАРБ, и далеч не заради някакви си облаги... за тях не ми пука особено

член съм на 3 клуба, и или те не са клубове или КАРБ реално не функционира като такъв, ама не знам кое от двете ще да е :) (два от които, членове на доста голяма общност)

не виждам разликата между лудия фен , който не е член на клуба, и лудия фен, който е член на клуба... поне за момента, единия просто има една карта + дава 60 лв на година, за организация на събитията през годината... ама като се замисля, те посетителите на събитията си заплащат входовете, т.е. като се разхвърли на 2-3-4 събития, дори обикновените посетители си плащат един вид членски внос :)

да, има няколко души, които може би са по-съпричастни към идеята НА КЛУБА, и които организират нещата жертвайки от собственото си време и нерви, но във всяка организация с идеална цел е така... никъде няма тотално делегиране на задълженията по всички членове на даден клуб.

а към този, който ще се заяде с мен без причина, първо прочети внимателно и вникни в това, което пиша преди да ме цитираш и да избълваш врели некипели

Скифтари как сега няма да те заям без причина :) Ами Стояне разбирам те, мен, обаче как ще си фен като не си член на клуба, което е елементарния начин да изразиш себе си като фен :) членството в клуба не е и никога не е било заради облаги, карти и други - членството е да станеш част, да помагаш, да влияеш, да Участваш в една организация създадена около любимата ти марка :) така си мисля аз ;)

rossenvn
15-05-2010, 16:26
Е хайде сега де :) точно ако познаваш хората в клуба и видиш какви са пичове ще искаш да станеш член не се връзвай на това което пишат буквално при доста има натрупана негативна инерция щото са дали адски много от себе си като усилия и ентусиазъм и продължават да дават и е нормално всяко хахаво мнение да ги дразни :) ич не се връзвай ами ставай член и си гледай кефа :)

Аз лично бих предпочел повече такива постове. Ако е възможно :-). След цялата помия, която се лее по телевизия, вестници и изобщо, се надявам, че тук, в този форум положително настроените хора са повече.

Kuker
15-05-2010, 16:32
и все пак пропускам да видя смисълът от членството в КАРБ, и далеч не заради някакви си облаги... за тях не ми пука особено

член съм на 3 клуба, и или те не са клубове или КАРБ реално не функционира като такъв, ама не знам кое от двете ще да е :) (два от които, членове на доста голяма общност)

не виждам разликата между лудия фен , който не е член на клуба, и лудия фен, който е член на клуба... поне за момента, единия просто има една карта + дава 60 лв на година, за организация на събитията през годината... ама като се замисля, те посетителите на събитията си заплащат входовете, т.е. като се разхвърли на 2-3-4 събития, дори обикновените посетители си плащат един вид членски внос :)

да, има няколко души, които може би са по-съпричастни към идеята НА КЛУБА, и които организират нещата жертвайки от собственото си време и нерви, но във всяка организация с идеална цел е така... никъде няма тотално делегиране на задълженията по всички членове на даден клуб.

а към този, който ще се заяде с мен без причина, първо прочети внимателно и вникни в това, което пиша преди да ме цитираш и да избълваш врели некипели

В момента КАРБ, се опитва да хване правилната посока, не случайно темата съществува още!Хората си го написаха, ако има желаещи да помогнат са добре дошли.Ако искаме да има действащ клуб, на който бихме станали членове, трябва да се постараем.Това че отделни членове имат претенции, не означава нищо.Така са се научили,все пак до сега са били в "разграден двор".

Мисля че пика на страстите отшумя, съдя по контролния ми панел,не мига като пешеходен светофар.

nightroller
15-05-2010, 16:33
Аз лично бих предпочел повече такива постове. Ако е възможно :-). След цялата помия, която се лее по телевизия, вестници и изобщо, се надявам, че тук, в този форум положително настроените хора са повече.

Виж сега то не е въпрос на положителни хора ами за хора, които не са негативни само помисли - далеч по-добре е да приемаш нещата такива каквито са и вникваш в мнението на хората отколкото да хабиш нерви в спорове и поддържане на цели с изместен център ;) всяка организация особена тази с нестопанска цел се създава в нашата страна изключително трудно - всеки има виждания за всяко нещо, всеки си има своите подбуди, всеки сам си избира филмите в които участва и така - трудно е а за тези години в които съществува клуба негативизма се е натрупал и то в повече отколкото трябва но това не трябва да се взима предвид ни най-малко, че сега вече нещата започват да е поправят...
Сега да не ме превърнете в някакъв бесен агитатор ;) пиша това което мисля :):)

Kondoliza
15-05-2010, 16:37
членството е да станеш част, да помагаш, да влияеш, да Участваш в една организация създадена около любимата ти марка :) така си мисля аз ;)
Е това е истинско мнение,на човек,който знае защо е в тоя клуб и какво приказва,без да си лае едно и също

rossenvn
15-05-2010, 16:40
В нашата страна всеки се чувства недооценен. На всеки, някой му дължи нещо - поне къща с гараж:-) Както и да е. Аз лично бих бил част от клуб на любимата марка. Не е нужно някой да ме агитира. Само е нужно да почувствам, че това ще е добър избор:-)

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 16:41
бобо, много добре знаеш, че може да си фен и без да си член на даден клуб ;) ама айде да не навлизаме в спорове по темата, че дълга и широка и общо взето е въпрос на лично виждане и мнение, та прав или крив няма ...


вики, мисля, че сама много добре знаеш за какво говоря... пренебрежението и гледането от високо не е нещо нетипично или скандално, не ми прави чак такова впечатление, не ме и вълнува особено, просто ми е странно :)

аз съм на принципа - фен на марката ? - страхотно. още един ! :) човек може да е съпричастен по други начини, не само чрез един клуб, който реално до момента не виждам резултати. дори и да ги има налице, явно популяризирането куца.

сегаааа, ще дойде отново аргумента - ми стани член и промени нещата. е, да ама, това че съм член на клуба, не ме прави повече фен от останалите не-членове ? а време особено и желание нямам да се занимавам с още нещо, да организирам и да хабя нерви....

който му се занимава, евала за ентусиазма.

ако нещата се променят, може и да почуствам потребност да се "приобщя" към клуба, но дотогава, просто не виждам смисъл...

както във всеки пост до сега, ще помоля да не се заяждате и да осъзнаете, че има и други гледни точки ...

струва ми се, че до момента клубът е на етап първоначална организация и създаване на лице... много интересен период, който ще донесе голямо удовлетворение накрая на учредителите и най-дейните. но е характернен с това, че малко хора ще бъдат повлечени отначало.

аз разглеждам клуба, като инвестиция в идеята. няколко души инвестират време и нерви, за да създадат нещо, което ги вълнува и подкрепят. от техния успех в реализацията ще зависи дали ще ги последват другите, които са нямали идеята или първоначалното желание да вложат усилия.

нали не мислите, че всички клубове са тръгнали от 500 члена учредители ? или пък, че всичките им членове са били оптимистично настроени, а скептиците не са си променили мнението ?

Kuker
15-05-2010, 16:44
както във всеки пост до сега, ще помоля да не се заяждате и да осъзнаете, че има и други гледни точки ...Абе нещо нервен ми се струваш:)Аз защо не виждам да има напрежение!?:picnic:

DerMeister
15-05-2010, 16:45
Аз продължавам да съм на мнение, че просто трябва някой от клуба спокойно и нормално да обясни какво точно става и се случва в и заради него, а не да се зъбят всички как нищо никой не бил разбирал и какви сме муфтаджии.
Аз лично нямам грам представа какви са инициативите и т.н., които един такъв клуб предприема и към които се стреми. Да кажем, че за момента нещата са в зародиш и тепърва ще се уточняват. Следователно, когато вече всичко е ясно ще е хубаво да се каже:
Ние сме Клуб Алфа Ромео България.
Набираме членове.
Много е яко, защото:
Може да помогнете с:
Задълженията са ви:
Ние ще ви информираме, когато:
Имате тези предимства:
и т.н. и т.н.

За момента простия шофьор на Алфа, който не е член на клуба може да попълни някакъв файл, да плати 60лв и евентуално сигурно като се срещне с останалите членове и се запознае отвътре с нещата, ще му стане ясно. Ама това всичко е евентуален постфактум. Просто не ясно, за какво иде реч, освен за 60 лв. Ако попитаме някой какво знае за Клуб Алфа Ромео България, какво идва първо на ум: ами 60 лв е членският внос.

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 16:47
Абе нещо нервен ми се струваш:)Аз защо не виждам да има напрежение!?:picnic:

не бе , батко, аз профилактично, един вид се застраховам :lol_sign:

viki
15-05-2010, 16:50
Зная,да :):):)
Колкото хора,толкова мнения.Опазил ни Господ да мислим еднакво всички :):):)
За да разбереш,първо трябва първо да искаш да разбереш:)
Също така,когато правиш нещо,би трявало(според мен !),да го правиш без да очакваш да получиш нещо в замяна:)
Не се заяждам.Съжалявам,ако така е прозвучало:):):):)

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 16:52
Зная,да :):):)
Колкото хора,толкова мнения.Опазил ни Господ да мислим еднакво всички :):):)
За да разбереш,първо трябва първо да искаш да разбереш:)
Също така,когато правиш нещо,би трявало(според мен !),да го правиш без да очакваш да получиш нещо в замяна:)
Не се заяждам.Съжалявам,ако така е прозвучало:):):):)

за да не стават недоразумения, за мен матералните облаги от членството въобще не са аргумент или желание

говорех за по идеалистичната част... ;)


до момента не виждам към какво бих изразил принадлежност ако стана член на клуба... нито ставаш друга класа фен, нито нищо... не е ли така ?

Kuker
15-05-2010, 16:52
Аз продължавам да съм на мнение, че просто трябва някой от клуба спокойно и нормално да обясни какво точно става и се случва в и заради него, а не да се зъбят всички как нищо никой не бил разбирал и какви сме муфтаджии.
Аз лично нямам грам представа какви са инициативите и т.н., които един такъв клуб предприема и към които се стреми. Да кажем, че за момента нещата са в зародиш и тепърва ще се уточняват. Следователно, когато вече всичко е ясно ще е хубаво да се каже:
Ние сме Клуб Алфа Ромео България.
Набираме членове.
Много е яко, защото:
Може да помогнете с:
Задълженията са ви:
Ние ще ви информираме, когато:
Имате тези предимства:
и т.н. и т.н.

За момента простия шофьор на Алфа, който не е член на клуба може да попълни някакъв файл, да плати 60лв и евентуално сигурно като се срещне с останалите членове и се запознае отвътре с нещата, ще му стане ясно. Ама това всичко е евентуален постфактум. Просто не ясно, за какво иде реч, освен за 60 лв. Ако попитаме някой какво знае за Клуб Алфа Ромео България, какво идва първо на ум: ами 60 лв е членският внос.Аз от кога искам да се вдигне "мъглата" ама на, никой не разбира че това те кара да си мислиш че има нещо гнило.

Kuku
15-05-2010, 16:55
Хубуу, Стояне, това е твое мнение и гледна точка.
Има още цифра народ с подобно виждане - О'к, вие сами го решавате!
Какъв тогава е смисъла от този разговор, какъв е смисъла от спор в тази посока и изобщо смисъла на темата?!
Ако някой очаква, че ръководството на клуба трябва да му се моли да стане член - няма да стане :)
Същото важи с пълна сила и в обратната посока!



П.П.
КАРБ реално е доста далеч от нулата, защото много от пътеките са отъпкани и е достатъчно само колелото да се завърти отново!


П.П.
Нема угодия, братче....
Когато не пиша сериозно, Търтейо ми трие постовете.
Когато пиша сериозно, не ви кефи к'во съм написл.

nightroller
15-05-2010, 16:58
Аз продължавам да съм на мнение, че просто трябва някой от клуба спокойно и нормално да обясни какво точно става и се случва в и заради него, а не да се зъбят всички как нищо никой не бил разбирал и какви сме муфтаджии.
Аз лично нямам грам представа какви са инициативите и т.н., които един такъв клуб предприема и към които се стреми. Да кажем, че за момента нещата са в зародиш и тепърва ще се уточняват. Следователно, когато вече всичко е ясно ще е хубаво да се каже:
Ние сме Клуб Алфа Ромео България.
Набираме членове.
Много е яко, защото:
Може да помогнете с:
Задълженията са ви:
Ние ще ви информираме, когато:
Имате тези предимства:
и т.н. и т.н.

За момента простия шофьор на Алфа, който не е член на клуба може да попълни някакъв файл, да плати 60лв и евентуално сигурно като се срещне с останалите членове и се запознае отвътре с нещата, ще му стане ясно. Ама това всичко е евентуален постфактум. Просто не ясно, за какво иде реч, освен за 60 лв. Ако попитаме някой какво знае за Клуб Алфа Ромео България, какво идва първо на ум: ами 60 лв е членският внос.

Пичове, много сложно го правите - КАРБ е доброволен хоби клуб !!!! сега не знам дали някой от старите членове ще се наеме да разказва картинката но според мен няма и смисъл особен който иска да стане член - сега му е времето, който иска да чака да види какво ще стане изпуска най-интересното и времето, в което най-много ще допринесе за идеята и за популяризирането на марката, която за съжаление в момента в БГ има немалко лоша и изкривена слава ...

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 17:01
Хубуу, Стояне, това е твое мнение и гледна точка.
Има още цифра народ с подобно виждане - О'к, вие сами го решавате!
Какъв тогава е смисъла от този разговор, какъв е смисъла от спор в тази посока и изобщо смисъла на темата?!
Ако някой очаква, че ръководството на клуба трябва да му се моли да стане член - няма да стане :)
Същото важи с пълна сила и в обратната посока!



П.П.
КАРБ реално е доста далеч от нулата, защото много от пътеките са отъпкани и е достатъчно само колелото да се завърти отново!


П.П.
Нема угодия, братче....
Когато не пиша сериозно, Търтейо ми трие постовете.
Когато пиша сериозно, не ви кефи к'во съм написл.

е чай бе, ся не може с тебе само да си казваме колко сме съгласни по форумо, да?

а иначе не знам колко души мислят като мен, май повечето ги вълнуват отстъпките и преференциите, а не принадлежността...

смисъла на спора и на темата, вече ми убягва, аз отговарям на конкретни хора за конкретни изказвания и си изразявам позицията отностно това, защо анджък не препирам да стана член на КАРБ


"Ако някой очаква, че ръководството на клуба трябва да му се моли да стане член - няма да стане :)
Същото важи с пълна сила и в обратната посока!"

КАРБ сигурно има някаква идея за набиране на нови членове на клуба. ако няма, то тогава не се сърдете на хората, че обсъждат ;)

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------


Пичове, много сложно го правите - КАРБ е доброволен хоби клуб !!!! сега не знам дали някой от старите членове ще се наеме да разказва картинката но според мен няма и смисъл особен който иска да стане член - сега му е времето, който иска да чака да види какво ще стане изпуска най-интересното и времето, в което най-много ще допринесе за идеята и за популяризирането на марката, която за съжаление в момента в БГ има немалко лоша и изкривена слава ...

за това съм съгласен, ще истървем интересното...

но съм готов да поема риска да го изтърва :lol_sign:

шегувкам се

nightroller
15-05-2010, 17:04
Стояне, извинявай човече но малко ме объркваш (то вярно че съм настинал ама) смисъл каква ти е позицията ??? не си за "привилегиите" но си за идеята? не си за идеята? или си за идеята ама не си за клуба или не си и за двете или си - аз чакам да скивам и ако стане идвам? хм ? не се заяждам :)

ПП: и що не идваш вече у Пипълса ? :)

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 17:10
Стояне, извинявай човече но малко ме объркваш (то вярно че съм настинал ама) смисъл каква ти е позицията ??? не си за "привилегиите" но си за идеята? не си за идеята? или си за идеята ама не си за клуба или не си и за двете или си - аз чакам да скивам и ако стане идвам? хм ? не се заяждам :)

ПП: и що не идваш вече у Пипълса ? :)

у пипълса спрех да идвам, щото спрях да живея до пипълса, а и от няколко месеца не съм в софия за повече от няколко часа на всеки 2 седмици, а и 1-2-3 други причини ;D

а съм за идеята И за клуба, но вмомента не виждам смисъл да кандидаствам за членство в клуба, защото знам, че няма да имам възможността да допринеса за клуба с нищо на този етап, а и не виждам какво точно членството ми в клуба ще промени каквото и да било... както казах 3 пъти, нито ставаш по-голям фен, нито моите мижави 5 лева на месец ще помогнат кой знае колко за каузата...

DerMeister
15-05-2010, 17:11
Ето бе, има си устав, който не знам дали е нов и дали преди имаше, но е част от това, за което говоря.
Долу в прикачен файл. Вижте, че поне за мен имаше смисъл темата. :smartass:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=648275

nightroller
15-05-2010, 17:18
у пипълса спрех да идвам, щото спрях да живея до пипълса, а и от няколко месеца не съм в софия за повече от няколко часа на всеки 2 седмици, а и 1-2-3 други причини ;D

а съм за идеята И за клуба, но вмомента не виждам смисъл да кандидаствам за членство в клуба, защото знам, че няма да имам възможността да допринеса за клуба с нищо на този етап, а и не виждам какво точно членството ми в клуба ще промени каквото и да било... както казах 3 пъти, нито ставаш по-голям фен, нито моите мижави 5 лева на месец ще помогнат кой знае колко за каузата...

Недей така, мен, начи всеки допринася с нещо много малко все е нещо :) да не говорим, че активен човек като теб е необходим навсякъде :) но ти си знаеш де все пак всеки си има собсвени решения и идеи и подбуди които си следва

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:17 ----------


Ето бе, има си устав, който не знам дали е нов и дали преди имаше, но е част от това, за което говоря.
Долу в прикачен файл. Вижте, че поне за мен имаше смисъл темата. :smartass:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=648275

има и винаги е имало :) и се радвам ако има повече хора като тебе и теми като тази :)

Kuku
15-05-2010, 17:29
.... Ми аз за това казах, че който не е съгласен с условията, може просто да си тръгне..... при положение, че не прави нищо, за да промени условията - или ги приема, или не :)

За твоето виждане имах предвид хората, които не са членове на клуба..... пък, защо не са - тяхна си работа :)

И аз още чакам Живко да изложи публично позицията на КАРБ относно приема на членове?! :?

TishO
15-05-2010, 17:33
От 9 страници почи нищо написано!!! Едни феромани романи се пишат тука чудесиии направо мам*та си е*ало! Ето какво разбрах от тези 9стр. Членовете си защитават тяхната гледна точка а форумните естествено тяхното виждане за нещата.Празни приказки!!!!

Немога да разбера какви са изобщо тези спорове???
Че бил член на клуба е с какво повече е от другите.Тва че си дал 60лв. не означава че си по голям фен от някой които цял живот кара алфа,има поне 2 алфи и по цял ден говори само за алфи.И във сърцето му е алфа.
(познавам такива хора и даже нямат регистрация във форума)

Ами другата страна!!! Били много 60лв. ам и на мен са ми много и аз съм голям фен на марката и аз няма 60лв. ма не рева. Като отидеш в магазин и ти кажат 2лв. за мляко (примерно) и там ли се вика ма много са еми кат са много няма мляко и готово.

И така в краина сметка като си ЧЛЕН не си нищо повече от другите.Просто си имал възможнист!!!.Аз нямам възможност но не смятам че съм по малко запален от който и да е било член или съфорумник.
Във краина сметка членове мленове като се съберем някаде на среща или на збор после всички сядаме на една маса нали така?
Вички сме хора и вички ходим по голяма нужда!!!!!!

За мен този спор е безмислен!!!
Съгласни с мен има ли?????

Поздрави на всички!!!
Искрено ваш RealSeX-Тишо !!!

п.с.То и мойто стана като роман!!:tooth:

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 17:36
За мен този спор е безмислен!!!
Съгласни с мен има ли?????

Поздрави на всички!!!
Искрено ваш RealSeX-Тишо !!!

п.с.То и мойто стана като роман!!:tooth:


ай

Ранобудниче
15-05-2010, 17:44
... Ами Стояне разбирам те, мен, обаче как ще си фен като не си член на клуба, което е елементарния начин да изразиш себе си като фен :) ...

Боянски, стига, бре..
Това сериозно ли го казваш? :)

nightroller
15-05-2010, 17:46
...
Че бил член на клуба е с какво повече е от другите.Тва че си дал 60лв. не означава че си по голям фен от някой които цял живот кара алфа,има поне 2 алфи и по цял ден говори само за алфи.И във сърцето му е алфа.
(познавам такива хора и даже нямат регистрация във форума)



Мн-даа :) ако с даването на 60 лева се ставаше с нещо повече от другите клуба щеше да се пръсне по шевовете :):):) Колега от подписа ти виждам че си млад човек и искам да ти кажа едно - виж там какво си писал :

"че си по голям фен от някой които цял живот кара алфа,има поне 2 алфи и по цял ден говори само за алфи.И във сърцето му е алфа.
(познавам такива хора и даже нямат регистрация във форума)"

Нали затова го има тоя клуб, нали идеята е такива хора да знаят че има такъв клуб, затва да споделят опит и фенщина :) хм?

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:45 ----------


Боянски, стига, бре..
Това сериозно ли го казваш? :)

хаха :) с теб не говоря - само пия :) ;)

Ранобудниче
15-05-2010, 17:53
...

хаха :) с теб не говоря - само пия :) ;)

Тук те изплющях наистина.
Аман от съдници кой бил фен, кой не бил.

Казвала съм не веднъж, ще го поентя пак: фенството е силно субективно усещане и не се е родил човекът, който има право, основание и топки да съди за другия дали е фен или не, и малко или много, ако случайно "да".


И да знаеш - с теб ще пия,
после с халбата ще те прибия :tooth:

nightroller
15-05-2010, 17:55
Тук те изплющях наистина.
Аман от съдници кой бил фен, кой не бил.

Казвала съм не веднъж, ще го поентя пак: фенството е силно субективно усещане и не се е родил човекът, който има право, основание и топки да съди за другия дали е фен или не, и малко или много, ако случайно "да".


И да знаеш - с теб ще пия,
после с халбата ще те прибия :tooth:

Глей са, виж са , скии са аз не поставям определения ем па ако някой мисли че го правя аз казвам квото ми е в главата няма да ме плющите щото не е убаво ;) иначе ще пием и ще се бием и да паднем пак ще пием заедно :)

TishO
15-05-2010, 18:01
Колега от подписа ти виждам че си млад човек и искам да ти кажа едно - виж там какво си писал :



Смиисъъъъъл какво съм написал в подписа?
Не схванах намека (Извинявам се за несхватливоста си) За картинката или за колите които съм изброил става дума или нито едно от 2-те!
Поздрави!!!

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 18:02
Смиисъъъъъл какво съм написал в подписа?
Не схванах намека (Извинявам се за несхватливоста си) За картинката или за колите които съм изброил става дума или нито едно от 2-те!
Поздрави!!!

Age: 23

може би това има предвид, човека е настинал, не се заяждайте ;D :lol_sign:

nightroller
15-05-2010, 18:05
Age: 23

може би това има предвид, човека е настинал, не се заяждайте ;D :lol_sign:

Прав е Стоян - тва имах предвид, иначе си ме заяждайте няма да се разсърдя :)

TishO
15-05-2010, 18:12
Age: 23

може би това има предвид, човека е настинал, не се заяждайте ;D :lol_sign:


Прав е Стоян - тва имах предвид, иначе си ме заяждайте няма да се разсърдя :)

:th_up::respect:

Pinky
15-05-2010, 18:39
@Кирил и всеки, който се интересува:

Всеки може и е поощряван да изрази мнението си за това, какъв би следвало да бъде КАРБ. Право и задължение на ръководството на клуба е, на по-ниско ниво управителния съвет и на по-високо - общото събрание на членовете, да обмисли и приеме или отхвърли предложените идеи. Противното би означавало, че се приемаме за перфектни, а такова агрегатно състояние в природата няма :)

soldier
15-05-2010, 20:40
Аз си мисля, че целта на клуб, подобен на КАРБ, трябва да е да има, колкото се може повече членове. От това, което виждам е, че сегашните членове полагат много усилия и нерви и време, за да популяризират марката, но ми се струва, че не се полагат услия да нарастне броят на членовете, което ще улесни самото популяризиране. Ако греша сори, но изказвания, като това на Kuku: "ако не ви харесва - довиждане", са недопустими за фен на марката и член на какъвто и да е клуб.

Поздрави :)

Kuku
15-05-2010, 23:00
Количеството за сметка на качеството, никога не е било добра идея, освен ако не искате и клуба да заприлича на форума :idea:
Освен това, мрънкането във форума никак не е желателно (да не казвам недопустимо), но целия форум го търпи, нали?!


П.П.
Живко, зададох ти съвсем ясен въпрос - каква е позицията на КАРБ, относно приемането на членове, щом не е "ако не ви харесва - довиждане"?!
Променяте условията в движение? Преговаряте и се пазарите за членството? Настоящите членове се съобразяват с кандидат членовете? Правилата вече не важат? Или какво.... ?!?!?!

bouncer
15-05-2010, 23:13
Кики, нито аз, нито Пинки или който и да е друг може да ти каже ОФИЦИАЛНА позиция на КАРБ относно зададения от теб въпрос, поради простата причина, че еднолично никой от нас няма право да се изказва от името на клуба. Като цяло едновременно си прав и не си. КАРБ набира нови членове и всеки е доре дошъл да КАНДИДАТСТВА за членство в КАРБ. УС ще гласува кандидатурата му. Понеже сме свободна страна също така ако някой не иска да стане член няма да го биеме и да го гониме с полуоски с цел тежка телесна повреда.

Пичоже, опитахе се нееднократно да ви обясня моята гледна точка за членството и фенството. Не казвам че съм прав, но това е моето виждане. Не очаквайте обаче да ви се моля и да се обяснявам как трябва да станете членове и да се присъедините. Или искав да го направиш и го правиш или не искаш. Аз лично бих искал КАРБ да има все повече членове и да сме повече, но не и ако отстъпките и келепира са водещи. Това не ме кефи.

Говоря САМО и ЕДИСТВЕНО от позицията си на средностатистически член на клуба и позицията ми няма нищо общо с УС на КАРБ и не е официалната позиция на клуба.

tanatos
16-05-2010, 11:38
Макя му мечка да взема да отворя една тема в която всеки без да коментира да напише кво иска от този клуб.Да напише 1,2,3,4...и т.н. Мен така и не ми стана ясно що клуба треа да дава нещо на членовете си.То лошо нема да има благинки, ама не мился, че около тях трябва да се въртят нещата..Едва ли не ставаш член за да използваш отстъпки в N Брой магазини..Не го разбирам това.Тук не става дума за парите за съжелаление, а за самата идея да има отстъпка и да ти направят "густото".

Та да се направи една темичка, в коят всеки да напише без да коментира какво желае и очаква, на какво се надява.И друго по важно, всеки да напише с какво може да допринесе..Любопитно ми е..Щото като гледам само има "дай", а за да ти дадат, трпбва да дадеш..

vovata
16-05-2010, 11:56
Аз предлагам на всички фенове на марката да изпращат по 100лв на мойта сметка (може и на месец) и в замяна ще получат невероятна визитна картичка VIP Alfa Romeo Forever и невероятно емоционално удовлетворение !
Не трябва да изискват нищо от мен,не трябва да ламтите за приоритети и придобивки не бъдете лакоми !
За сметка на това пък ще имате възможност да ми косите тревата в двора (тревата е садена от алфисти),да подстригвате храстите и тн.
Приемам и сранични дарения за да поддържам пътя до вкъщи за да не разбия Алфата ,все пак държим на марката и тряба да подкрепя.

Благодаря предварително,всички кандидати се приемат на момента !

Pinky
16-05-2010, 14:39
Имаш право да не харесваш клуба. Имаш право да откажеш да кандидатстваш. Да се подиграваш, обаче, ще направя всичко по силите си, да не го допусна.

fred
16-05-2010, 18:02
Относно количеството и качеството-тези неща не са в права пропорция спред мен.То и със стотина члена бая перипетии гледам имаше докато се узакони сегашното състояние на клуба.
У нас стремежа към някаква елитарност е смешен, особено ако се касае за автомобилен клуб.Страхът, че голяма членската маса би повлияла негативно е доста спорен и несериозен.Как и какво да се пропагандира, като пък същевременно няма идея за привличане на повече членове?
Не че сегашните условия ограничават приемането на нови членове, но не трябва това да се приема като заплаха /евентуалното нарастване на членската маса/
Въобще масата е хубаво нещо :picnic:

pavlin
16-05-2010, 19:32
Аз да попитам има ли този клуб годишно събрание на членовете, годишни отчети и бюджет достъпни за всички членове. Гласува ли се бюджет, приема ли се и дали се изпълнява. Ако всичко това е налице, май нещата ще се наредят лека полека.

Stoyan Georgiev
16-05-2010, 19:47
Аз да попитам има ли този клуб годишно събрание на членовете, годишни отчети и бюджет достъпни за всички членове. Гласува ли се бюджет, приема ли се и дали се изпълнява. Ако всичко това е налице, май нещата ще се наредят лека полека.

ако беше прочел внимателно, щеше да знаеш, че отговора е Да

pavlin
16-05-2010, 20:31
ако беше прочел внимателно, щеше да знаеш, че отговора е Да

Посочи ми къде се споменава за годишните отчети, бюджета и как се приемат и дали са достъпни за всеки регистриран член. Също така има ли контролен съвет, трябва ли да се заверяват отчетите и т.н.

Доко
16-05-2010, 20:34
Посочи ми къде се споменава за годишните отчети, бюджета и как се приемат и дали са достъпни за всеки регистриран член. Също така има ли контролен съвет, трябва ли да се заверяват отчетите и т.н.

Има раздел който ти не виждаш, трябва да си член на клуба .... :yes:

pavlin
16-05-2010, 20:56
Мисълта ми е че когато има добра огранизация и контрол нещата се нареждат от самосебе си.

mordohy
17-05-2010, 00:50
Мисълта ми е че когато има добра огранизация и контрол нещата се нареждат от самосебе си.
Павка, звучиш като комсомолси секретар и за тебе е понятно.Живееш в САЩ.
Тука обаче комунизма не е на мода.
Колегата по-горе ти каза за какво става въпрос. Ти не виждаш всичко.
Вярно е, че има много алфи, по-малко юзери и още по-малко членове на клуба.
Това е нормално!
Има много хора, които просто си карат алфата, по- малко са тия, които ги обичат и още по малко тия, които са достойни фенове на марката.Визирам последната изцепка, дето тоя, който може да си позволи всякаква алфа се е забил с една 33-ка.Те това е фен и заслужил майстор на спорта!
Трябва да имаш и елемент на лудост.
Аз като се срещам с приятелите ми от Перник...
Ми кво да кажа.Те са на възраст от 20 до 30 години, а аз дърт пръдльо на 47.
Да ама нас ни обединява идеята и аз се чувствам на 20, а и те разсъждават по-зряло.
Ситото не прощава!
Или си за тука или не!
Колкото до клуба, не мисля, че е като академията на САЩ.Там всеки, който си плати- става академик.
Тука, ако не го одобрят останалите си е просто юзер!

Доко
17-05-2010, 11:21
Хайде и аз да кажа нещо за "фенщината". Имам приятел с който бяхме колеги в БСУ през далечната '91, тогава си купих и първата кола-едно Волво360, а той имаше Мазда 929. Година след това аз си продадох колата и на един пазар в Бургас залепнах за една Алфа33. Това беше супер мания по онова време, за съжаление и се радвах кратко, месец по-късно я откраднаха. Но моя приятел много се запали и малко по-късно си купи и той една Алфа 33. Това се случи '93г и до сега той кара само Алфи, сменил е само 2бр 33-ки и в момента има ГТВ. Това са 17 години само Алфа и при въпрос "Защо не смениш марката? отговора е "НЕ-Алфа е мания", за разлика от мен, аз малко бях стреснат от факта, че ми я откраднаха чак до преди 3 години :-) Та мисълта ми е, че този мой приятел е ФЕН на марката АЛФА, това разбирам аз за фенщина, въпреки, че не е чувал за форум алфа ромео, какво значение има въпроса - "Защо има толкова алфи и толкова малко посетители тук ?" ;-) Феновете съществуват въпреки форумите.............:pimp:

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 12:08
Хайде и аз да кажа нещо за "фенщината". Имам приятел с който бяхме колеги в БСУ през далечната '91, тогава си купих и първата кола-едно Волво360, а той имаше Мазда 929. Година след това аз си продадох колата и на един пазар в Бургас залепнах за една Алфа33. Това беше супер мания по онова време, за съжаление и се радвах кратко, месец по-късно я откраднаха. Но моя приятел много се запали и малко по-късно си купи и той една Алфа 33. Това се случи '93г и до сега той кара само Алфи, сменил е само 2бр 33-ки и в момента има ГТВ. Това са 17 години само Алфа и при въпрос "Защо не смениш марката? отговора е "НЕ-Алфа е мания", за разлика от мен, аз малко бях стреснат от факта, че ми я откраднаха чак до преди 3 години :-) Та мисълта ми е, че този мой приятел е ФЕН на марката АЛФА, това разбирам аз за фенщина, въпреки, че не е чувал за форум алфа ромео, какво значение има въпроса - "Защо има толкова алфи и толкова малко посетители тук ?" ;-) Феновете съществуват въпреки форумите.............:pimp:

анджък

pavlin
17-05-2010, 13:35
Павка, звучиш като комсомолси секретар и за тебе е понятно.Живееш в САЩ.
Тука обаче комунизма не е на мода.
Колегата по-горе ти каза за какво става въпрос. Ти не виждаш всичко.
Вярно е, че има много алфи, по-малко юзери и още по-малко членове на клуба.
Това е нормално!
Има много хора, които просто си карат алфата, по- малко са тия, които ги обичат и още по малко тия, които са достойни фенове на марката.Визирам последната изцепка, дето тоя, който може да си позволи всякаква алфа се е забил с една 33-ка.Те това е фен и заслужил майстор на спорта!
Трябва да имаш и елемент на лудост.
Аз като се срещам с приятелите ми от Перник...
Ми кво да кажа.Те са на възраст от 20 до 30 години, а аз дърт пръдльо на 47.
Да ама нас ни обединява идеята и аз се чувствам на 20, а и те разсъждават по-зряло.
Ситото не прощава!
Или си за тука или не!
Колкото до клуба, не мисля, че е като академията на САЩ.Там всеки, който си плати- става академик.
Тука, ако не го одобрят останалите си е просто юзер!

Бъркаш пазарната икономика с комунизъм явно. Хората са казали чисти сметки добри приятели или и това е остатък от комунизма. Хорта като дават пари искат да знаят какво става с тези пари, не става въпрос за облаги а за отчетност. Това е в основата на всяко едно успешно начинание.

nightroller
17-05-2010, 13:52
Бъркаш пазарната икономика с комунизъм явно. Хората са казали чисти сметки добри приятели или и това е остатък от комунизма. Хорта като дават пари искат да знаят какво става с тези пари, не става въпрос за облаги а за отчетност. Това е в основата на всяко едно успешно начинание.

Ама моля ви се :) колега, стани член и веднага имаш достъп до раздела за членове на този форум и там имаш пълни отчети както и годишни декларации за приходите на клуба и всякакви такива :) няма страшно ;)

Pinky
17-05-2010, 14:18
Честно казано, има какво още да се желае по отчетността, особено от преди години. Имам желанието да подобря точно отчетите, но не знам дали ще ми стигнат възможностите. Ще поработя, пък ще видим.
От към бюджет е по-лошо положението поради ниската предвидимост на приходите за годината. Може да се предвиди до известна степен прихода от членски внос, но спонсорството на мероприятия си е дива индия. Може би специалист в сферата би се справил, но с такъв не разполагаме.
Добрата новина в цялата работа е, че УС и преди, и сега, действа съвестно и прахосани пари на практика няма. Естествено, това се вижда пост фактум, имайки предвид по-горе изложения проблем с предвидимостта на приходите. Та няма как - дава се кредит доверие на УС, пък както се справят :)

Kuker
17-05-2010, 14:25
Според мен, ще е добре да се "пипне" малко календара!Да не се събират няколко мероприятия едно след друго.Ако има няколко, да се направи опит да се обединят в едно.Да речем в един уикенд, се правят две мероприятия, + една вечер купон.Тези мероприятия и сега са факт, но са на различни дати.Трак и Драг, тук трябва да се поработи според мен.Или едното трябва да отпадне от календара, ясно е кое.Един ден Трак, вечерта купон, по възможност обявяване на резултатите, песни и танци на народите, някоя и друга символична награда, или при наличието на спонсори нещо по-стимулиращо.Втория ден, по едно шкембе и много Драг /пи*комерене/.

bouncer
17-05-2010, 14:31
мда, обаче на Алфисти трак дей сме само партньори, а не организатори. Организатори са Алфисти.бг
Иначе идеята ти е дорба, но подобно събитие с наем на писта за два дни ще е малко тегаво от към бюджет. Ще се помисли за догодина.

Kuker
17-05-2010, 14:36
мда, обаче на Алфисти трак дей сме само партньори, а не организатори. Организатори са Алфисти.бг
Иначе идеята ти е дорба, но подобно събитие с наем на писта за два дни ще е малко тегаво от към бюджет. Ще се помисли за догодина.Знам че сте партньори, но знам и още нещо което ме кара да мисля че ще се разберете.Естествено ако го желаете, и ако правилно съм разбрал, че всичко се прави защото сте фенове.;)

Kuku
17-05-2010, 14:54
Честно казано, има какво още да се желае по отчетността, особено от преди години.А именно? :hmm:
Нали знаеш, че не ти е казано това, за което не си попитал ;)

Pinky
17-05-2010, 15:05
От преди години, не от преди година. За последната година имаше задоволителен отчет. Става въпрос от преди теб имаше, меко казано, несериозни приказки. Аз съм на мнеието, че не би трябвало да е нужно да се пита за всичко. Даваш, каквото имаш да даваш и това е. Ако ще се цакаме с топла бира, винаги има начини. И никога не е само в една посока.

Kuker
17-05-2010, 15:08
Ето още нещо, с което може би някои няма да са съгласни.На мероприятията членовете да си плащат както другите участници.Защото от едно две такива мероприятия и членския ти внос отишъл.Освен това, ако разходите за мероприятията са от членски внос, това означава че плащат и членове който не посещават подобни "сбирки", но пък посещават други за които парите не са достатъчни.Поне сега, когато е тегаво.Също ако има възможност, да се въведе такса "кибик", такса "вход".

Kuku
17-05-2010, 15:52
От преди години, не от преди година. За последната година имаше задоволителен отчет. Става въпрос от преди теб имаше, меко казано, несериозни приказки. Аз съм на мнеието, че не би трябвало да е нужно да се пита за всичко. Даваш, каквото имаш да даваш и това е. Ако ще се цакаме с топла бира, винаги има начини. И никога не е само в една посока.:) Живко, документите на КАРБ са в мен от 08.11.2005г., когато лично ги получих от Григор в неговия офис - ти за кои "преди години" говориш?!
Само кажете и още утре ви нося документите, УС ми подписва приемо-предавателен протокол и ти започваш да работиш с отчетите. Аз все още държа всичко в мен, защото мисля, че така сме се разбрали..... ако не сме - казвайте да ви ги давам и да си носите отговорността :idea:
И, моля те, нека не започваме пак старата песен на нов глас.... кой, кого е искал да цака! :)

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 15:59
ама тея шукаритетните приказки давайте на лично или в раздела за клуба, че така май не привличате нови хора :surrender:

Kuku
17-05-2010, 16:56
Защо е нужно да се крием? :?

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 16:59
Защо е нужно да се крием? :?

прочети последните няколко думи от изречението...

fiore
17-05-2010, 17:15
Посочи ми къде се споменава за годишните отчети, бюджета и как се приемат и дали са достъпни за всеки регистриран член. Също така има ли контролен съвет, трябва ли да се заверяват отчетите и т.н.

Не допрочетох темата до края, но клуба си има структура. В структурата на КАРБ няма контролен съвет. Ако след време се заложи в устава може и да има, но за сега няма. Бюджет до сега не е приеман. За пръв път от създаването от тази година има официална програма. Отчети на сегашното ръководство ще има ежегодно и той ще се представя на Общото събрание. До сега има достъпни за всички годишните данъчни декларации. От скоро в раздела за членове са достъпни и всички документи по регистрацията на КАБР. Може би в скоро време ще се пускат и протокорлите от заседанията на УС.

И накрая молба към pavlin- нека препоръките да не бъдат с обвинителен тон. Упреците да бъдат когато се познава действителното положение.

Kuku
17-05-2010, 17:24
прочети последните няколко думи от изречението...Е, ти пък ми прочети пак горния пост........ целия :lol:

Да си пишем скришом за това и онова, а в същото време да лъжем кандидат членовете?!
После като видят скритите писания, какво да обясняваме?!
Или викаш, веднъж да им вземем парите, пък после да си гледат работата.... :lol:

nightroller
17-05-2010, 17:29
Е, ти пък ми прочети пак горния пост........ целия :lol:

Да си пишем скришом за това и онова, а в същото време да лъжем кандидат членовете?!
После като видят скритите писания, какво да обясняваме?!
Или викаш, веднъж да им вземем парите, пък после да си гледат работата.... :lol:

Дрън-дрън ;) това дето го пишеш се случи и с мен ама дали ми пука ;) относно клубните неща съм убеден че има клубен раздел :) най-малкото не се пренасят настроения :)

Kuku
17-05-2010, 17:40
Мииии, значи и тази тема е за кофата..... както повтарям от самото начало :)

nightroller
17-05-2010, 17:54
Мииии, значи и тази тема е за кофата..... както повтарям от самото начало :)

тъй де :) ама не е и баш така щото ей тука виж как си лафим, пишем си наволя и другарите четът и умуват и има някаква полза ... абе казвам му на Дойнов да ми отлющи един бан ама на - не ще :D

viki
17-05-2010, 18:03
Е на теб ако ти отлющи бан,лично ще му прегриза гръкляна:no_no_no::butt:
п.п.
Кики...ти нали си заделил кеш за цигански откестър ,както си ми обещал:drinking:
Ха-ха-ха,както каза един приятел...ако не можем да омаем някого с чарhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif-ще го омаем с кючеци и пиене:lol_sign: http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/425140.gif
В краен случай - с бойhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/350811.gif

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 18:40
kuku

пирамиди, фараони ;D

Kuku
17-05-2010, 18:54
Вие се майтапите, ама аз съм съвсем сериозен - нямам какво да крия и никога не съм имал! :)

Kuker
17-05-2010, 20:33
А клуб имате ли си, помещение в което да се събират всеки ден алфисти?Не?Трябва да има, защо да се правят отделни сбирки по кварталните кръчми?А и такива теми нямаше да съществуват.Хората които проявяват интерес, щяха да дойдат, да разберат, да се запознаят един с друг.Малко Алфа атмосфера, лафче...
Сега всеки тегли към себе си, всичко е разпокъсано.

tanatos
17-05-2010, 21:00
Докато не се спре с плюенето в устите, меренето на пишки и другите хубави български алабалистики нема да има оправия. Старото ръковдство да преглътне и ако може и ако иска да помага да помага, новото да изчисти всякакви отношения бюрократични и документални отнощения със предишното.Толко ли е сложно да го ева или шибаното его на всички е прекалено голямо??

Със стари курви или курвенски номера нов бардак не става.Престанете с курвенски номера.В момента се гради наново.Не става с магическа пръчка, аре малко шанс да се даде на тези хора да покажат какво могат и какви идеи имат.

Ако някои иска да помогне, независимо дали е член или не, да го направи.Да предложи услугите си, да сподели с какво може да е полезен.Стига с това мрънкане..Само това виждам мрънкане.Верно, че винаги ще има недоволни ама аре у лево..

Kuker
17-05-2010, 21:13
Какво значи "...аре у лево....", и за какво мрънкане иде реч?Не може да се критикува, така ли?

tanatos
17-05-2010, 21:36
Аз не видях някой да напише, че застава зад тези хора, че им се дава некакво време да вкарат нещата у редо..Ако след година примерно нищо не се е променило, сипвайте с голямата кофа.Но в началото да започваш да мачкаш, да критикуваш, това не го разбирам.Просто дайте и ако можете помогнете..Това е.

viki
17-05-2010, 21:44
Вие се майтапите, ама аз съм съвсем сериозен - нямам какво да крия и никога не съм имал! :)
Ние това много добре го знаем:flirt:
Не извъртай 'сА въпроса.Искам-оркестър,певица с цици,печена свиня..http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gifhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif
Иначе...ще взема циганка да те кълне и сърбин да те псуе:spiteful::tooth:

tanatos
17-05-2010, 22:02
Ние това много добре го знаем:flirt:
Не извъртай 'сА въпроса.Искам-оркестър,певица с цици,печена свиня..http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gifhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif
Иначе...ще взема циганка да те кълне и сърбин да те псуе:spiteful::tooth:


Пууу затвориха Булгари и не издържаш...Оркестър “Каменци“ ги няма...аххх нещастие. Ся Час Пик като отворят "6 6 6 " и Кондьо

Kuker
17-05-2010, 22:56
Аз не видях някой да напише, че застава зад тези хора, че им се дава некакво време да вкарат нещата у редо..Ако след година примерно нищо не се е променило, сипвайте с голямата кофа.Но в началото да започваш да мачкаш, да критикуваш, това не го разбирам.Просто дайте и ако можете помогнете..Това е.
Аз не съм против КАРБ, и в интерес на истината, в тая тема не провокирам и не се заяждам.Просто темата тръгна кофти, с много "страсти".

Не мога да критикувам някого персонално, за това критикувам КАРБ.След като критикувам КАРБ, значи не е в началото, а няколко години по-късно.

Също така, не видях някой да предложи нещо, нито от членовете нито от "другите".Сигурно някой ще каже, че не намира темата за сериозна.Може, но тази е единствената.

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 22:59
членовете сигурно си предлагат разни неща във определения за това форум, това, че ние не го виждаме нищо не значи ;)

Kuker
17-05-2010, 23:03
До сега никой не е потвърдил, или отрекъл.

Kuku
17-05-2010, 23:38
Чекайте малко ся - вие нема как да видите нещо, преди то да се е случило :)
Работи се по определен въпрос и в момента в който се реши окончателно нещо, то се оповестява публично.
Преди да има развитие, за чий да се плашат гаргите? :)
Мина един събор, сега мина състезателния ден, а следва и още един такъв.
После пък идва ред на Италфест и т.н. :)
Нови членски карти, реклами, отстъпки (Бояне, забраил съм да проверя за договорите).... малко по малко колелото се завърта отново и не е нужно някой да открива топлата вода :idea:

Kuker
18-05-2010, 00:02
Ние само си напомняме за "топлата вода".Ще почакаме, да видим дали "бойлера" ще я "стопли".

fiore
18-05-2010, 00:12
А клуб имате ли си, помещение в което да се събират всеки ден алфисти?Не?Трябва да има, защо да се правят отделни сбирки по кварталните кръчми?А и такива теми нямаше да съществуват.Хората които проявяват интерес, щяха да дойдат, да разберат, да се запознаят един с друг.Малко Алфа атмосфера, лафче...
Сега всеки тегли към себе си, всичко е разпокъсано.

Ша пораснем и ше си напрайм и клуб за лаф мохабед.

Stoyan Georgiev
18-05-2010, 00:14
Ша пораснем и ше си напрайм и клуб за лаф мохабед.

батко, в тоа клуб ше моем влезем половин българия, така ги виждам аз нещата :hehe::hehe:

spe4elist
18-05-2010, 01:08
батко, в тоа клуб ше моем влезем половин българия, така ги виждам аз нещата :hehe::hehe:

Спокс, той ще е 24/7/365, така че - трудно ще се случи всичката маса да се изсипе наведнъж и да го задръсти :calc:

old alfist
18-05-2010, 01:38
Не ви знам клубовете и посетителите, но ще бъде много добре ако има повече разбиращи хора пишещи в техническите раздели - другото е забавление.

pavlin
18-05-2010, 03:18
И накрая молба към pavlin- нека препоръките да не бъдат с обвинителен тон. Упреците да бъдат когато се познава действителното положение.

Нямам намерение никого да обвинявам, просто някой се опита мен да ме изкара първо че не чета внимателно и второ че съм звучал като комсомолски секретар.

gigi
18-05-2010, 21:17
Според мен, ще е добре да се "пипне" малко календара!Да не се събират няколко мероприятия едно след друго.Ако има няколко, да се направи опит да се обединят в едно.Да речем в един уикенд, се правят две мероприятия, + една вечер купон.Тези мероприятия и сега са факт, но са на различни дати.Трак и Драг, тук трябва да се поработи според мен.Или едното трябва да отпадне от календара, ясно е кое.Един ден Трак, вечерта купон, по възможност обявяване на резултатите, песни и танци на народите, някоя и друга символична награда, или при наличието на спонсори нещо по-стимулиращо.Втория ден, по едно шкембе и много Драг /пи*комерене/.
Ами ние сме го мислили това, мисля си че ще има много доволни фенове, но сами не можеме да се справиме трябва ни помощ от КАРБ а и тяхното одобрение. Незнам на какво мнение са опитваме да се подкрепяме, но за тази година вече е късно. Дано догодина успеем да подготвим нещо.

Kuker
18-05-2010, 21:38
Дано.Аз го намирам за най-разумно.Ако не се разберете, рано или късно, съм 100% сигурен, че това ще прерасне в конкуренция.Да не говорим за разделението на феновете.

mordohy
18-05-2010, 21:39
Нямам намерение никого да обвинявам, просто някой се опита мен да ме изкара първо че не чета внимателно и второ че съм звучал като комсомолски секретар.
А трябва да четеш по-внимателно!
Не ти орговорих по-горе, защото си въобразих, че ще се замислиш над казаното от мен. Явно не се е получило.
Явно и не си живял активно в оная епоха и нямаш база за сравнение.
Споменавайки за комунизма, имах в предвид тоталитаризма, а ти живееш точно в такова общество , но не го виждаш.
Привидната подредба и охолство е само статута на роба!
Той трябва да се храни вкусно, да се облича добре и не го интересува нищо друго.
Управляващите имат грижа индивида да затъпее до степен, че теорията за еволюцията да се опровергае напълно!
Аз ако живеея в САЩ ще си купя Аскона 1.3 ес.Повече и не ми трябва.
Къде по дяволите ще карам Алфата си в САЩ!!!!:pokey:

pavlin
19-05-2010, 01:53
А трябва да четеш по-внимателно!
Не ти орговорих по-горе, защото си въобразих, че ще се замислиш над казаното от мен. Явно не се е получило.
Явно и не си живял активно в оная епоха и нямаш база за сравнение.
Споменавайки за комунизма, имах в предвид тоталитаризма, а ти живееш точно в такова общество , но не го виждаш.
Привидната подредба и охолство е само статута на роба!
Той трябва да се храни вкусно, да се облича добре и не го интересува нищо друго.
Управляващите имат грижа индивида да затъпее до степен, че теорията за еволюцията да се опровергае напълно!
Аз ако живеея в САЩ ще си купя Аскона 1.3 ес.Повече и не ми трябва.
Къде по дяволите ще карам Алфата си в САЩ!!!!:pokey:

Ама колега съвземи се. Това което говориш са пълни небивалици.
Относно това къде че караш Алфата си в САщ не се притеснявай има щатове в които няма ограничение на скоростта пък и писти има доста.

mordohy
19-05-2010, 19:44
Колега, небивалиците ги чакам всеки момент!
Тия дни ще пристигнат от САЩ.
Балдъзата с племенничките ми.
Тамън се оправят децата и пак на там.
Добре, че идват, та не затъпяват напълно.
Добре е, че и балдъзата не е вързана, та се качва да кара и нормални коли, а не само мотокари!
Това за другите щатове не го и споменавай!
Аз говоря за останалите:grin:!
Ти си знаеш, но и аз имам мнение!
Фактите го потвърждават!

търтей
19-05-2010, 21:02
в САщ има щатове в които няма ограничение на скоростта.

Поименно, колега, поименно.

Доко
19-05-2010, 21:34
Поименно, колега, поименно.

За Аризона съм сигурен, и мисля, че има още един само без ограничения. ;-)

Pinky
19-05-2010, 21:37
o rly
http://www.mit.edu/~jfc/laws.html

търтей
19-05-2010, 22:10
За Аризона съм сигурен, и мисля, че има още един само без ограничения. ;-)

Не беше ли на две магистрали на кръст това без ограничение?

Доко
19-05-2010, 22:13
За Аризона съм сигурен, и мисля, че има още един само без ограничения. ;-)


o rly
http://www.mit.edu/~jfc/laws.html

С едно уточнение, не става въпрос за целия щат, мисля по Interstate 40 има табели min75mph в лявата лента. Пресичал съм с кола от Амарило Тексас до Лас Вегас Невада, лично съм минавал по тези пътища така, че не е нужно да ми поствате стандартни информации. :waving:

pavlin
19-05-2010, 22:40
Преди имаше такива без ограничения на магистралата и мисля че един от тях беше Делауеар но от скоро го промениха и вече всички имат ограничение. Все още има вътрешни пътища които нямат ограничения в някои щатове.

търтей
19-05-2010, 22:42
Демек навсякъде има ограничения, а ;)

Доко
19-05-2010, 22:48
Не беше ли на две магистрали на кръст това без ограничение?


Демек навсякъде има ограничения, а ;)

Не знам дали са на кръст, но за Аризона съм 100% сигурен, и знам от местни, че има и друг такъв път. Под път разбирайте участъци от магистрала над 200-300 мили. Участъка в Аризона с това ограничение на минимална скорост в лява лента е напълно безлюден район в пустинята, пътя е прав от където и да го погледнеш, само камъни. А между другото съм обикалял доста из Америка и не си мислете, че там спазват ограниченията уставно, а разликата е само една-размера на глобите...... много кофти "размер":grin:

mordohy
20-05-2010, 00:09
Не знам дали са на кръст, но за Аризона съм 100% сигурен, и знам от местни, че има и друг такъв път. Под път разбирайте участъци от магистрала над 200-300 мили. Участъка в Аризона с това ограничение на минимална скорост в лява лента е напълно безлюден район в пустинята, пътя е прав от където и да го погледнеш, само камъни. А между другото съм обикалял доста из Америка и не си мислете, че там спазват ограниченията уставно, а разликата е само една-размера на глобите...... много кофти "размер":grin:
Да бе, и за там е рекламата за 147!
Не в лизайте в подробности!
Тука , като вдигнех 120 с Алфи и балдъзата се подмокряше, да не ни спипат катаджиите.
Двама приятели, компютърни корифеи избягаха от там и пак си бачкат за германските фирми.
Те поназнайват, туй-онуй.
Единия беше избягал в една гръцка таверна, да се бе отял и отпил.Това намерил човека от балканите. Другия се беше нахранил в сръбска кръчма.
Абе спомнете си Алеко , да не ви досаждам с празн ословие

pr_00f
20-05-2010, 00:35
И къде е връзката на темата с последните мнения.
Явно не ги чувам напоследък извънземните лъчения.
Ама така е то , с та некачествена стока дето я продава кварталният дилър...

Kuker
20-05-2010, 00:41
Така или иначе темата май умря.Никой не се реши да предложи нещо.

fiore
20-05-2010, 15:17
батко, в тоа клуб ше моем влезем половин българия, така ги виждам аз нещата :hehe::hehe:

стоенчо ти това за преминаване на количествените натрупвания в качествени вярваш ли го?



Според мен, ще е добре да се "пипне" малко календара!Да не се събират няколко мероприятия едно след друго.Ако има няколко, да се направи опит да се обединят в едно.Да речем в един уикенд, се правят две мероприятия, + една вечер купон.Тези мероприятия и сега са факт, но са на различни дати.Трак и Драг, тук трябва да се поработи според мен.Или едното трябва да отпадне от календара, ясно е кое.Един ден Трак, вечерта купон, по възможност обявяване на резултатите, песни и танци на народите, някоя и друга символична награда, или при наличието на спонсори нещо по-стимулиращо.Втория ден, по едно шкембе и много Драг /пи*комерене/.

не е невъзможно. За нещо подобно споменах в една друга тема- организиране на Alfa Rаce Weekend- защо пък не?

Ами ние сме го мислили това, мисля си че ще има много доволни фенове, но сами не можеме да се справиме трябва ни помощ от КАРБ а и тяхното одобрение. Незнам на какво мнение са опитваме да се подкрепяме, но за тази година вече е късно. Дано догодина успеем да подготвим нещо.

И ние сме го мислили:)


Дано.Аз го намирам за най-разумно.Ако не се разберете, рано или късно, съм 100% сигурен, че това ще прерасне в конкуренция.Да не говорим за разделението на феновете.

Няма място за конкуренция. Феновете са едни и същи.



Така или иначе темата май умря.Никой не се реши да предложи нещо.
Така или иначе темата много се измести. Още в началото се отиде на някакви препоръки и обвинения. Дори се включиха и странични неща( гадни спамери:) ) Но това е нормално, като се има заглавието и. Всички решиха , че въпроса е защо има малко "членове " на клуба ,защото иначе (във форума) хората не са малко.
__________________

Kuker
20-05-2010, 21:35
Според мен, ще е добре да се "пипне" малко календара!Да не се събират няколко мероприятия едно след друго.Ако има няколко, да се направи опит да се обединят в едно.Да речем в един уикенд, се правят две мероприятия, + една вечер купон.Тези мероприятия и сега са факт, но са на различни дати.Трак и Драг, тук трябва да се поработи според мен.Или едното трябва да отпадне от календара, ясно е кое.Един ден Трак, вечерта купон, по възможност обявяване на резултатите, песни и танци на народите, някоя и друга символична награда, или при наличието на спонсори нещо по-стимулиращо.Втория ден, по едно шкембе и много Драг /пи*комерене/.
Ами ние сме го мислили това, мисля си че ще има много доволни фенове, но сами не можеме да се справиме трябва ни помощ от КАРБ а и тяхното одобрение. Незнам на какво мнение са опитваме да се подкрепяме, но за тази година вече е късно. Дано догодина успеем да подготвим нещо.






не е невъзможно. За нещо подобно споменах в една друга тема- организиране на Alfa Rаce Weekend- защо пък не?


И ние сме го мислили:) Епа като се обичат младите, нека се вземат.:tooth:Сега остава да си стиснете ръцете.:)И да не забравите, да кажете резултата.:)


Така или иначе темата много се измести. Още в началото се отиде на някакви препоръки и обвинения. Дори се включиха и странични неща( гадни спамери:) ) Но това е нормално, като се има заглавието и. Всички решиха , че въпроса е защо има малко "членове " на клуба ,защото иначе (във форума) хората не са малко.
__________________ Мисля че и преди сме коментирали че трябва да има тема, ако не ме лъже паметта.Ако трябва да се отдели нещо от тази, и да се направи друга, с подходящо заглавие.