PDA

View Full Version : Музика-голяма ел.консумация



leanlow
14-05-2010, 09:26
Монтирах си 2 стълапа thunder TCA-4110 http://www.thunder.bg/product_info.php?products_id=214&thunder=c841115ce1b018d56bdc85fcba4f266e
едното е за бас-а с другото за средите и се получи доста добре.Тъй като това е голяма консумация, а не съм монтирал допълнително нищо от сорта на акумулатор,кондензатор,генетатор и тн. а и не съм запознат със ел системите на колата се обращам за помощ към вас.Въпросът ми е мога ли да повредя нещо по колата било там генератор алтернатор или каквото и да било по този начин или единствено акумулатора мога да съсипя?Благодарности:big_bow_down:

zdravio
14-05-2010, 09:28
Кондензатор му е спасението. Заложи на марка, че много лъжат с капацитета. Пише 1 фарад а всъщност на мерене излиза 0.3. Реално повече от един едва ли ще ти трябва... Читавите са около 150лв.

ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!

Kamen666
14-05-2010, 10:53
Според мен ,няма да имаш никакви ядове ако си с хубави кабели.
Но нищо не пречи да сложиш един конденз. само на баса.

pioneer
14-05-2010, 11:20
ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!

Аз пък що си мисля, че се свързва успоредно на усилвателя:shocking:

mimouzunov
14-05-2010, 11:22
Кондензатор му е спасението. Заложи на марка, че много лъжат с капацитета. Пише 1 фарад а всъщност на мерене излиза 0.3. Реално повече от един едва ли ще ти трябва... Читавите са около 150лв.

ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!

Не схващам.... Как да се свърже кондензатора!?
Някои ме изпреварил вече... С отговора...
Опънете си читави кабели и не се занимаваите да си давате парите за тея кондензатори...

misho_
15-05-2010, 11:08
Кондензатора се връзва усподредно на кабелите, които отиват в усилвателя. Кондензатора няма да ти спаси положението, работата му е да задържа ток и като удари баса да нее чак толко голям спада.
Какво имаш впредвид голяма консумаця? Пада акумулатора, недозареждане...?
Проври си токовете на запален двигател със всички консуматори.

Sergey_gigov
15-05-2010, 11:56
дааа няма страшно -само акумулатора може да му се е... майката - и както те съветват всички - слагай стабилни кабели(той се изчислява според консумацията на усилвателите ) И кондензатор (за да нямаш проблеми от сорта -що ми мигат фаровете ,и защо ми се размазва баса )
Слагането на 2-ри акумулатор се налага,когато музиката е над 1КВ

leanlow
15-05-2010, 23:46
Благодаря на всики за помоща..оказа се е на акумулатора едната клетка си е заминала.Неска ходих на пистата и като си трахвах се молих да запали :):)инъче щом като кондензатора ще оправи проблема със спада на напрежение по-нататък ще сложа и един че сега всичко е като цветомузика :)

Sunny
16-05-2010, 10:24
Така .
Кондензатора не е спасението - това и другите ти го казаха , и 3f (фарада) да сложиш може и пак да не се оправи . Ясно е ,че акумулатора ти си е заминал . Вземи си ХУБАВИ захранващи кабели за всеки усилвател отделен захранваш кабел с подходящо сечение според мощноста на усилвателя + % резерв . Ако не знаеш ка се смята необходимото сечение кажи не се стеснявай - но не си прави експерименти с произволни кабели . :dj:

leanlow
04-06-2010, 15:07
Колеги смених акомулатора, но сега имам по-голям проблем и всякаква помощ ще ми е то полза.Купих акомулатор и отидох в сервиз да ми попълнат гаранцията,но маисторите като я замериха се оказа че незарежда состатъчно(13.4 волта)и казаха че е или от генератора или от лоша връзка по инсталацията.Обясниха ми че ако се наложи да се сменя генератора трябва да се свали цялата дясна полуоска.Интересува ме товя вярно ли е и ако някои може да ми помогне със цени на генератор,за работа, дали има общо между генератор и алтернатор и всичко останало ще бъда много благодарен.Благодаря предварително!

Sergey_gigov
04-06-2010, 17:57
Колеги смених акомулатора, но сега имам по-голям проблем и всякаква помощ ще ми е то полза.Купих акомулатор и отидох в сервиз да ми попълнат гаранцията,но маисторите като я замериха се оказа че незарежда состатъчно(13.4 волта)и казаха че е или от генератора или от лоша връзка по инсталацията.Обясниха ми че ако се наложи да се сменя генератора трябва да се свали цялата дясна полуоска.Интересува ме товя вярно ли е и ако някои може да ми помогне със цени на генератор,за работа, дали има общо между генератор и алтернатор и всичко останало ще бъда много благодарен.Благодаря предварително!


не съм запознат основно с генератора ТС-а , но я по добре я качи на един канал и разгледай масата на генератора как е (в смисъл дали има нужда от смяна ,дали е корозирала )нещо такова - първо я изчисти и я стегни добре и ако не се оправи ходи на майстор да го види .
Относно инсталацията предполагам си сигурен че не си направил някоя беля (не си пробил захранващия кабел някъде , масите са ти добре стегнати )?

Я кажи по колко ампера са ти предпазителите на усилвателите и на захранването ? и колко мм/кв е кабела на захранването за към усилвателите

leanlow
05-06-2010, 14:44
По инсталацията на стъпалата съм сигурен, че всичко е както трябва.За предпазетилите не съм сигурен колко ампера са (трябва да ги погледна),но имам 1 главен които съм монтирал на 10тина санта от акомулатора и отделно на всяко стъпало си има по още 2 предпазителя.а захранващите кабели са ми по 4 кв за всяко стъпало.Но проблемът не идва от музиката защото вмомента е откачена директно от акомулатора.
Тази сутрин ходих на друг сервиз-при Ончо (има 2 сервиза единия на 6-ти септември срещу шела,а другия на рогошко шосе)и той ме изуми като каза че колата си зарежда нормално.Обясни ми че минимума на зареждане(13,6v)при включени климатик фарове и др консумаций трядва да е когато колата е на минимум 2000 оборота, а не на 800!И сега въпросът КАК Е ПРАВИЛНО ДА СЕ ИЗМЕРВА - НА НАД 2000 ОБОРОТА ИЛИ НА 800 С ВКЛЮЧЕНИ КОНСУМАТОРИ

Sergey_gigov
07-06-2010, 10:47
По инсталацията на стъпалата съм сигурен, че всичко е както трябва.За предпазетилите не съм сигурен колко ампера са (трябва да ги погледна),но имам 1 главен които съм монтирал на 10тина санта от акомулатора и отделно на всяко стъпало си има по още 2 предпазителя.а захранващите кабели са ми по 4 кв за всяко стъпало.Но проблемът не идва от музиката защото вмомента е откачена директно от акомулатора.
Тази сутрин ходих на друг сервиз-при Ончо (има 2 сервиза единия на 6-ти септември срещу шела,а другия на рогошко шосе)и той ме изуми като каза че колата си зарежда нормално.Обясни ми че минимума на зареждане(13,6v)при включени климатик фарове и др консумаций трядва да е когато колата е на минимум 2000 оборота, а не на 800!И сега въпросът КАК Е ПРАВИЛНО ДА СЕ ИЗМЕРВА - НА НАД 2000 ОБОРОТА ИЛИ НА 800 С ВКЛЮЧЕНИ КОНСУМАТОРИ

аз мисля че си зарежда нормално -замери 1-во на запален двигател на 800 оборота без никакви консуматори каква стойност дава - след това замери със фарове и другите консуматори как е
Другото направете замерване на оттечка дали няма .(това ако не знаеш как се прави не го пправи сам ,да не изгориш уреда )
А за кабелите - определено са много ама наистина много малко -да предположим че на единия усилвател ,предпазителите са около 80 А-и дължината на кабела е около 5 м - то за единия усилвател ти трябват около 35
мм/кв

Sunny
07-06-2010, 11:09
А за кабелите - определено са много ама наистина много малко -да предположим че на единия усилвател ,предпазителите са около 80 А-и дължината на кабела е около 5 м - то за единия усилвател ти трябват около 35
мм/кв

Аз се надявам да е изтървал една 0 и да е искал да пише 40м/2 защото тия 4 са :shocked:

Sergey_gigov
07-06-2010, 11:17
ми то такъв кабел няма 40мм2 - 2*20мм2 =35мм2 следващия е 50 мм2

leanlow
14-06-2010, 11:47
ся са обарках много аа сечение 40 м2 не ми се варзва.това са 4 см дебелина на кабела:?

Sergey_gigov
14-06-2010, 12:15
ммм не 50 мм 2 са с диаметър 19 мм с изолацията

тоя кабел на снимката е 50 мм/кв