PDA

View Full Version : мнение?



Stoyan Georgiev
15-05-2010, 10:52
в какво състояние са според вас 3-4 годишните 3.2-ки от германия (примерно) дето вървят по 22-23 хиляди лева ?

таралеж в гащите ли е такова животно ?

чисто в сферата на теориите - такова нещо на газ дали няма да е добра идея ? в крайна сметка защо да се наливат излишни пари за бенз ?

и така...

дайте да поразсъждаваме, че се вкарах в мисли :evil:

---------- Post added at 07:52 ---------- Previous post was at 07:50 ----------

ей тая офертичка примерно е много сексуална...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=130365238&pageNumber=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuels=PETROL&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2&picture=1

boian
15-05-2010, 16:24
Относно разхода всичко е до тежестта на десния ти крак. При спокойно каране съм слизал до 9л/100км извънградско. Градското зависи от много фактори- 14-18л/100км. За газ не съм си и помислял, за мене е неоправдана инвестиция. Хубавото на този мотор е че е голям, не усеща тежкото купе и двойното задвижване и тръгва да върви от ниските обороти. Но все пак заради тежестта, мисля че е с около 30коня на тон по- мощен от 2.0 156-ца. Другото, което ме учуди е че свещите се сменят на 120000км, но за да се сменят, се махат колекторите. Биксенона е абсолютен боклук според мене- на къси не свети хич. Босе-то е убийствено. Нямаш ангренажен ремък, а верига, което е добре. Ако очакваш умопомрачителен звук от шестака ще останеш разочарован, купето е толкова обезшумено, че се налага да отворя прозореца за да чуя нещо. 4 разпределителни вала, 4 вариатора, променливи фази на газоразпределение и на 4 вала, 2 катализатора, 4 ламбда сонди!!!
Иначе офертата изглежда добра.

Stoyan Georgiev
15-05-2010, 17:07
ти със шестака, ми аз с малкия дизел ако не гледам оборотите и съм пуснал дори леко босето и не мож разбра двигателя работи ли или не...

а за газта, що да е неоправдана, една уредба горе долу сносна 2-3 хиляди, за 4000-5000 хил км че и по-малко ще се избие :)

проблеми със самия двигател имал ли си ?

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

и въобще какви са му детските болежки на 3.2 q4 ? скорости морости, окачване, някакви стандартни дефекти по двигателя има ли ?

---------- Post added at 14:07 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

гледах alfaowner.com четох, струвах ама всеки различни неща говори, половината нямат проблеми, другата половина имат проблеми ама все различни ...

boian
15-05-2010, 17:47
Карал съм коли на газ близо 10 години и като си направя сметката, не е толкова на сметка. А за шестака, нямам проблеми засега, дано и да нямам, но все пак 159-та я имам от 6 месеца.

RPWWD
16-05-2010, 12:02
http://www.webmobil24.com/web/bu/haendler_homepages/autopark-hamburg/detail.htm?showid=52234631&pagina=0&lastshow=&offset=&bgcolor=&background=&printmode=&nomenu=&offset=&ignoremenu=&customdesign=&clog=&nomenu=&DIESEL=&FARBE_ID=&INTERNERCODE=&MARKE_ID=1000&PREISKAT_ID=&MODELL=&MWSTAUSW=&SORTIERUNG=&STANDORT=&FAHRZEUGTYP=&KRAFTSTOFF=&GETRIEBE=&TUEREN=&ANZEIGE_EZJAHR_VON=&ANZEIGE_EZJAHR_BIS=&ANZEIGE_PREIS_VON=&ANZEIGE_PREIS_BIS=&ANZEIGE_KMSTAND_VON=&ANZEIGE_KMSTAND_BIS=&ANZEIGE_LEISTUNG_VON=&ANZEIGE_LEISTUNG_BIS=&ANZEIGE_HUBRAUM_VON=&ANZEIGE_HUBRAUM_BIS=&ANZEIGE_FINANZIERUNG_VON=&ANZEIGE_FINANZIERUNG_BIS=&center=&debug=&redirect=&FZART_ID=A&FZKATEGORIE_ID=&myfunction=suchefuerhaendler&specialfilter=&showdp=&showex=&clog=&width=&offset=&color=&old=&AKTION=&linkcolor=&boxcolor=&boxfontcolor=&modelle=&width=&dealer=
Тази оферта ми се вижда още по-секси.

nikolaaaay
16-05-2010, 12:33
2 хиляди определено няма да стигнат за ГИ за тази кола. Може би за обикновен шестак са достатъчно, но 3.2 е с директно впръскване и му трябва ГИ с едновременно пръскане на газ и малко бенз., които ГИ-та последно ги гледах по 4 бона за 4 цилиндъра.
За това дали си струва газ по принцип, зависи много от год. пробег, цените на двете горива и настройките на ГИ да са правилни, което не е проста работа.
В моя случай определено си струва "инвестицията". За 45к км. съм икономисал цената на уредбата няколко пъти, проблеми никакви. Това, въпреки, че 1.8 ТС харчи напрактика колкото 159 мджет - 10-10,5 градско в Сф., а за голям двг...