PDA

View Full Version : Разход на място ( на час)



CrazyElement
15-05-2010, 13:44
Здравейте колеги,

Колко гори 2.0 ТС на място с включен климатик?

rusiq86
15-05-2010, 13:45
По книжка май го даваха някъде малко над литър!

CrazyElement
15-05-2010, 13:52
По книжка май го даваха някъде малко над литър!

Е аз с откачена ламбда( нз дали ще влияе на свободен ход) с климатик да го пиша 1.3 литра на час?

raiders
15-05-2010, 16:32
100% над литър, затова избягвам упражнението задръстване в София.

CrazyElement
15-05-2010, 16:36
Е литър и половина на час с климатик излиза по сегашните цени на бензина към 3.30 лева.

Малко офф: То вие нямата чак такива задръствания или може би не съм ги засичал , защото в Сф съм бил предимно през почивните дни, доста големи са ви булевардите.

stefoo
15-05-2010, 16:44
сигурни ли сте че толкова гори аз съм си правил експеримент с пълен резервоар градско и на 50км доливане точно толкова минах разликата със и без климатик бе 700 грама за 50км долях без климатик 6,2л бенз и др пяът с климат 6,9л бенз а съм карал повече от час и като съм спирал колата не съм я гасил работеше си на място.мн ми се вижда на брат ми на тоуарега по книжка ми дават 0,250гр на час

Jivko7777
15-05-2010, 17:12
Виж прочети тук...има и за дизел и за бензин разход на час...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35868&highlight=%F0%E0%E7%F5%EE%E4+%F7%E0%F1

Но честно да ти кажа 1 час да стоиш на място с климатик си е мъчение за колата...Но това е мое мнение ;)

stefoo
15-05-2010, 18:20
пак ще тествам са ще допълня резервоара и понеже довечера ще ритаме а там няма лампи и си светиме с колите ще видим колко ще изгори за около час ,час и нещо с пуснат климатик утре ще споделиме

CrazyElement
15-05-2010, 23:12
Виж прочети тук...има и за дизел и за бензин разход на час...
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35868&highlight=%F0%E0%E7%F5%EE%E4+%F7%E0%F1

Но честно да ти кажа 1 час да стоиш на място с климатик си е мъчение за колата...Но това е мое мнение ;)

Е що да е мъчение, били обеснил?

Dodo 155
15-05-2010, 23:51
Е литър и половина на час с климатик излиза по сегашните цени на бензина към 3.30 лева.

Малко офф: То вие нямата чак такива задръствания или може би не съм ги засичал , защото в Сф съм бил предимно през почивните дни, доста големи са ви булевардите.
Ела някой път през седмицата, но гледай да не е преди 10 часа или около 17, че тогава ще се застреляш :stretcher:
В час пик може да преминеш София (25-27 км) за около 2:30 часа, ако имаш късмет, за колкото ще дойдеш и от Хасково ;-)

nikolaaaay
16-05-2010, 00:22
Малко офф: То вие нямата чак такива задръствания или може би не съм ги засичал , защото в Сф съм бил предимно през почивните дни, доста големи са ви булевардите.
Явно не си ги засичал.

CrazyElement
16-05-2010, 11:41
Добре да обобщим темата , ще изгори около 1.6 литра бензин за 1 час работа на място с включен климатик и последно вредно ли е това за двигателя или е същото все едно си караш колата 1 час :?

Jivko7777
16-05-2010, 11:56
Добре да обобщим темата , ще изгори около 1.6 литра бензин за 1 час работа на място с включен климатик и последно вредно ли е това за двигателя или е същото все едно си караш колата 1 час :?

Виж сега не е точно така, като я караш си в движение и се охлажда много лесно, тогава проблем няма, докато на място ще загрява много...Аз лично само зимата я оставям тогава с включено парно и подържам работната температурата на двигателя, докато лятото, въпреки че съм дизел и доста бързо загрява, а за бензина да не коментирам...
Реално не е вредно, но не е желателно просто...

stefoo
16-05-2010, 22:55
така теста е следния точно за 1ч и 12мин работа на място при пълен резервоар долях 0,940л бензин мога да пок касова бележка освен ако колонката не лъже

AlfaMan
17-05-2010, 00:34
Виж сега не е точно така, като я караш си в движение и се охлажда много лесно, тогава проблем няма, докато на място ще загрява много...Аз лично само зимата я оставям тогава с включено парно и подържам работната температурата на двигателя, докато лятото, въпреки че съм дизел и доста бързо загрява, а за бензина да не коментирам...
Реално не е вредно, но не е желателно просто...

Колега, не съм съгласен. При включен климатик държи по-ниска температура на водата и това се дължи на факта, че се включва първата степен на перката. Всякакви други сценарии говорят за някаква неизправност по охладителната система на автомобила или проблемен компресор на климатика. Поне при мен и двете коли имат такова поведение, като при безиновата е по-изявено.

Jivko7777
17-05-2010, 13:01
Колега, не съм съгласен. При включен климатик държи по-ниска температура на водата и това се дължи на факта, че се включва първата степен на перката. Всякакви други сценарии говорят за някаква неизправност по охладителната система на автомобила или проблемен компресор на климатика. Поне при мен и двете коли имат такова поведение, като при безиновата е по-изявено.

Да в началото е на първа степен след около 15 мин вече не и стига за да охлади фреона и включва и 2 степен, след известно време ако си на слънце и тя не ти стига, пробвано е...Просто се натоварват определени елементи на автомобила което за мен е неоправдано...За това аз горе казах не че е вредно, а просто не е желателно да стоиш с часове на място с климатик...Ама всеки си решава!

AlfaMan
17-05-2010, 13:54
Ами не знам защо е така колега при теб, но при мен ако примерно стрелката ми показва 90C на уреда в купето, след включване на климатика (на място или по задръстванията), температурата ми пада и стрелката пада няколко милиметра преди показанието на 90C, което според alfa diag e 86C. Ако спра климатика (пробвано е миналото лято в големите жеги и задръстванията) след малко стрелката преминава 90C и застава между нея и следващата черта, което според Alfa diag e 101C. Като температурата се движи в границите на 92-106 според включването на вентилатора. Все пак държа да уточня, че миналата година си чистих радиаторите отвътре (водния) и отвън (воден и климатик) и това може да дава отражение. По принцип охладителната система на 156-та е много добре направена - с достатъчен запас- и не би трябвало да има подобни проблеми ако всичко е наред по нея.

CrazyElement
17-05-2010, 17:46
Ами не знам защо е така колега при теб, но при мен ако примерно стрелката ми показва 90C на уреда в купето, след включване на климатика (на място или по задръстванията), температурата ми пада и стрелката пада няколко милиметра преди показанието на 90C, което според alfa diag e 86C. Ако спра климатика (пробвано е миналото лято в големите жеги и задръстванията) след малко стрелката преминава 90C и застава между нея и следващата черта, което според Alfa diag e 101C. Като температурата се движи в границите на 92-106 според включването на вентилатора. Все пак държа да уточня, че миналата година си чистих радиаторите отвътре (водния) и отвън (воден и климатик) и това може да дава отражение. По принцип охладителната система на 156-та е много добре направена - с достатъчен запас- и не би трябвало да има подобни проблеми ако всичко е наред по нея.

Това, ако си ги почистил добре маи е заради това да ти кажа, аз също пръсках с маркуч под ръка водните радиатори отвънка и почна да държи по-добри темп иначе преди стигаше 110 някъде и не охлаждаше , но и колега живко777 , кой е казал , че колата ще е на слънце. Но разбрах какво искаш да кажеш. Стефоо на климатик ли го даде този разход или беше изключен?

stefoo
17-05-2010, 20:26
на климатик на 21 градуса

CrazyElement
18-05-2010, 20:55
на климатик на 21 градуса

Благодаря ти много говорим за 2.0 ТС нали?

stefoo
19-05-2010, 09:24
да 2.0тс ;1.8тс не съм я засичално не вярвам да даде по малко

rusiq86
19-05-2010, 09:43
Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!

Jivko7777
19-05-2010, 10:29
Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!

Аз това още в началото се опитвах да им го обясня, ама се отказах...освен тези отрицателни черти които спомена има и още...

CrazyElement
19-05-2010, 16:58
Аз това още в началото се опитвах да им го обясня, ама се отказах...освен тези отрицателни черти които спомена има и още...

Е това са само факти колега, то така ако е направено ще пиши да не се кара на климатик по тая логика.

rossenvn
19-05-2010, 19:40
Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!

То, че това е вярно спор няма. Но понеже работи вентилатора на климатика, особено като не сме в движение, в същото време се охлажда и радиатора на двигателя. Така, че може да се окаже, че загрява по-малко :-)