PDA

View Full Version : Неделен сблъсък: Алфа166 vs. Хонда Сивик



souze
16-05-2010, 16:31
Искам да разкажа за един малък инцидент от днес, като най-вече искам да обърна внимание, върху последствията от подобни случки. :hehe:
Прибирам се днес след обяд от с.Огняново заедно с цялото фемили. Много добре си попътувахме (200км за около 4 часа) и поооочти сме се прибрали, когато на светофара на околовръстното и Филиповци, докато си чакам реда да тръгна, усещам лек удар изотзадзе с лек прифкус на току що развален неделен следобед :???:. В този момент усещам как губя контрол и детето ми ще стане свидетел на изключително грозна и батална сцена...:angry1::angry1::angry1:. Дърпам ръчната, слизам, поглеждам към грозната Хонда дето ме е рендосала, полудявам и позеленявам, защото вече си представям какво се е случило със 166ти. В следващия момент стигам до задната си броня иии... изпаднах в неистов смях. Летящата джапанка се вряза добре, защото един объркан млад човек, а именно нейния шофер, докато си пафка цигарка, паднало му огънчето за беда. На мен вече ми става все по-готино и приятно, защото вече съм убеден, че за мен неделята си продължава без излишни движения. На него пък му става все по-зле, защото джапанката се разтече. Ще викаме ли КАТ го питам, а той: Мииии аз пари нямам.!!!
Та с две думи аз му казах, че пари не му и искам и ако не желае да вика "Орган", да напускаме бара, че на мен вече ми се пиеше бира....и така. По живо по здраво си казахме чао, и кой от къде е!!! Отворих си пакетче пуканки, една бира и с кеф си чаткам на компа в момента. Да е жив и здрав човечеца, дето направи 166 с толкова вирната задница!!!! :cheers:


http://picbg.net/u/8638/27870/thumbs/433386_fr.jpg (http://picbg.net/pic.php?u=86382MPjS&i=433386)

http://picbg.net/u/8638/27870/thumbs/433387_fr.jpg (http://picbg.net/pic.php?u=86382MPjS&i=433387)

http://picbg.net/u/8638/27870/thumbs/433388_fr.jpg (http://picbg.net/pic.php?u=86382MPjS&i=433388)

ФЕРАРИСТ
16-05-2010, 16:40
Мда, кофти изживяване е, готино е че последствията са малки......
Теглич...????..:)

ves_v8
16-05-2010, 16:45
кофти случка колега. Жалко за удара, но евала че си постъпил така. Това е истинска човешка постъпка от твоя страна. :cheers: Радвам се че има поне още един човек, който е постъпил като мен. Миналата година един чичко ми допря калника на Алфата, има само дребни драскотини, а той се беше притеснил. Аз му казах да се прибира вкъщи и да пийне едно за наше здраве, както обещах да направя и аз. Отново ти казвам: Евала за чoвешката постъпка, въпреки че си имал право да се заядеш!!

миро
16-05-2010, 17:13
Добре, че на кораба нищо му няма, иначе младият човек щеше да заприлича на Хондата. :crazy:
Важното е, че всички сте живи и здрави и няма големи щети при теб.

MUROMAN
16-05-2010, 17:30
Хахахаха Джапанката много се е намачкала , а теб явно някой на паркинг нищо ти е направил.:smile:

Добре ,че не е имало саморазправа, че като те знам - лошо за момчето щеше да е.

Lucky
16-05-2010, 20:07
Ха точно на същият светофар миналата година едно А4 по същият начин спря в мен и щетите бяха същите.
и за двете коли.

Vins
16-05-2010, 21:25
Трябваше да си попълните едни двустранни протоколи и да си вземеш парите от гражданската му. Иначе каквито и щети да има по колата, не си струва човек да се млати с другия заради ламарини.

raiders
16-05-2010, 22:03
Подкретям, той е виновен, пише се и в протокола и на другия ден отиваш в Застрахователната компания дето му е гражданската, само се обаждаш в КАТ да ти даде мходящт номер.

Иначе може и с паркинг щет, ако имаш каско. Важното е времето и нервите ти да са наред. ;-) решения много.

Vins
16-05-2010, 22:17
По-добре е от гражданската на другия и да няма изплащани обезщетения по каското ;-)

Kris
16-05-2010, 23:24
Бая се е нагънала хондата, дано няма други поражения по бронята ти. Не всичко се вижда отвън :)

stefoo
16-05-2010, 23:30
да и аз там имам случка един убавец с голфец номер3 ме прасна и на мене ми падна цигарката в крачката ама при мене бронята не издържа даже от удара ми се строши ключалката на багажника после като свалих бронята ми се прирева гредицата на багажника беше крива там дето се лага куката за теглене вече не може да се слижи щото го е изкривил така че спасението е теглич маи

Furious 155
16-05-2010, 23:33
мен точно така ме удариха 2 месца след като си купих колата - един хлопеп вежда спря в мен, без спирачен път и без нищюоо... добре че нямах кора под багажника тогава и бронята се разгъна и се сгъна а неговата увисна и от двата края на калниците.... тъпо но като блеят стават и такива работи!
И аз съм одран така отзад, та не му бери грижа! Raiders ти е казал няколко варианта :)

tokata_pz_flex
17-05-2010, 07:29
Супер си постъпил .
Добре , че сте минали леко ... дано и детето не се е уплашило . Сигурен съм , че бирата е била сладка после :)
Преди 2 години една ИФА влезе при нас през задното стъкло ... бяхме с едно комби от ВАГ групата :)
Така ни прасна ИФА-та , че счупи само стъклото , а по капака нямаше и драскотина :ghost:

cyberhill
17-05-2010, 08:51
В този момент усещам как губя контрол и детето ми ще стане свидетел на изключително грозна и батална сцена...:angry1::angry1::angry1:.

Това ли е правилната постъпка в случая ?
Извинявам се , но всички големи биячи станаха.... ;)

Мен лично 3-пъти ме удрят по подобен начин... единия път доста сериозно, а частите на Аудито ( тогава имах едно а4) не са от най евтините , а застрахователите не са от най дашните...
Но в крайна сметка това са дребни инциденти и не трябва да се влагат кой знае колко нерви...

Без лоши чувства :big_beer:

souze
17-05-2010, 14:19
Това ли е правилната постъпка в случая ?
Извинявам се , но всички големи биячи станаха.... ;)

Мен лично 3-пъти ме удрят по подобен начин... единия път доста сериозно, а частите на Аудито ( тогава имах едно а4) не са от най евтините , а застрахователите не са от най дашните...
Но в крайна сметка това са дребни инциденти и не трябва да се влагат кой знае колко нерви...

Без лоши чувства :big_beer:

Уважаеми колега, постъпката ми е описана малко по-долу от цитата, който си така любезен да ползваш. В този форум хората споделят какво чувстват, мислят и правят. В случая описвам чувствата и действията си. Много моля, моралистите да не вадят думите ми от контекста на написания текст. Доколкото биячите, нямам претенции да съм такъв, но нищо не ми пречи да се сбия с някой. Аз лично не вярвам в саморазправата, но никой не знае докъде може да стигне, нали така???
Бъди добър и възпитан съфорумник и не давай квалификация за хора, които не познаваш!!!Благодаря!
Без лоши чувства !!! :big_beer:

cyberhill
17-05-2010, 15:05
Никой не те кфалифицира и не вади думи от контекста!

Може и грешно да съм те разбрал... дано :)

Flame
17-05-2010, 20:07
Еййй як г*з имат тия 166-ци,хондата малко харакири ми изглежда:laughing1:

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 20:23
все пак е красива италианка, дупе дава само на най-коравите :strong::strong::-D:-D

mate545
09-03-2013, 16:11
ААА яко аз се чудих от какво са станали тези деруги

undy
09-03-2013, 21:08
...пак навреме.....има-няма 3 години...:bounce8:

Susscrofa
09-03-2013, 21:29
Помислих, че в неделя някой ще се бЕга с Хонда и тъкмо ме засърбяха пръстите, а то пълна скука.
Много ясно, че при такъв удар хондата ще се сплеска.
На Алфата дирника е бая вирнат.
:big_beer:

fred
09-03-2013, 21:30
Щото предникът и е тежък :gives[1]:

Susscrofa
09-03-2013, 21:36
Щото предникът и е тежък :gives[1]:

Предникът и е сплескан. Има форма на торпедо тази кола.
И късите и са сложени отвътре, така тотално прилича на рЕкета.:big_beer:

mate545
09-03-2013, 22:06
...пак навреме.....има-няма 3 години...:bounce8:

Така е по добре късно отколкото никога .. :punk:

Doomguy
09-03-2013, 22:16
Вирната е, докато не омекнат пружините отзад. Тогава провисва като стара бабичка.

RUNNING WILD
09-03-2013, 23:08
броните са яки бе хора,имам над 20 удара и 5 вида боя по мене сребристите бой не ги броя че не личи,сега взех да я правя,на един Мерцедес 124 купе като дадох на зад на една бензиностанция и го пернах му потроших фара,стопа,решетката,и му огънах предният капак,на мене ми влезна накрайника на гърнето на вътре и го издърпах с ръка,после ме съди застраховател щото дойдоха куките и ми беше изтекла книжката преди година и половина и бях с акт че карам с изтекла книжка и бягам на патрулните коли ме гонят и куките като видяха се ядосаха и ме наредиха като поляк,нема да забрава един форт с неква провинциална регистрация тамън излизаше от автомивката още мокър и кво се загледах в музиката и като го засилих на пред го изкарах на платното на червен сфетофар,падна му кита и боята до голо на мене нищо имам маи една деруга по предният номер ама не знам от коя кола е то едно ли е.

ecotronic
09-03-2013, 23:58
броните са яки бе хора,имам над 20 удара и 5 вида боя по мене сребристите бой не ги броя че не личи,сега взех да я правя,на един Мерцедес 124 купе като дадох на зад на една бензиностанция и го пернах му потроших фара,стопа,решетката,и му огънах предният капак,на мене ми влезна накрайника на гърнето на вътре и го издърпах с ръка,после ме съди застраховател щото дойдоха куките и ми беше изтекла книжката преди година и половина и бях с акт че карам с изтекла книжка и бягам на патрулните коли ме гонят и куките като видяха се ядосаха и ме наредиха като поляк,нема да забрава един форт с неква провинциална регистрация тамън излизаше от автомивката още мокър и кво се загледах в музиката и като го засилих на пред го изкарах на платното на червен сфетофар,падна му кита и боята до голо на мене нищо имам маи една деруга по предният номер ама не знам от коя кола е то едно ли е.

Не е зле да постнеш снимки на колата си, за да можем да бягаме надалеч, като те разпознаем. :)

RUNNING WILD
10-03-2013, 18:45
Не е зле да постнеш снимки на колата си, за да можем да бягаме надалеч, като те разпознаем. :)

е аз ги китосах броните сега почти не личи,само са изместени от ударите,не е нарочно така се е случвало винаги съм гладен или сънен тогава ама съм си взел поука,ставало ми е кофти щото е имало случай изтрескахме едно ауди с 2 ма човека като го праснахме го завъртехме наобратно смени посоката на движение,и слизаме разправяме се нещо пича вика -еби му майката тамън качих момчето да я тества че я продавам на Горубляне...а тия с 124 ката беха 3 ма човека търговци на метали и командировка ама като ги треснах дойде КАТ и им лепнаха лепенка на предното стъкло спряха им колата от движение заради счупен фар и мигача не можаха и на ход да си я приберат,толкова неудобно ми е ставало после,на мене ми земат талона за 1 месец и ми пишат акт за 40 лева на хората им се реве.след среща с мене ходят една седмица замислени...

undy
10-03-2013, 18:52
хахаха на тебе ти липсват само гранати и калашници в багажника... ..:wow:

RUNNING WILD
10-03-2013, 19:43
а не аз съм от добрите,махнах си дреновата тояга от колата преди 2 години,само въдички в колата мога да ги почуквам с телескопа от разстояние по главите без да слизам,не обичам джигитите и агресията на пътя и гледам да съм колегиален даже често ми се усмихват и ми кимват с ръка благодарно хората,някак си това ми топли сърцето или пък си мисля че ще си изкупя вината на пътя от това дето съм причинил на други мпс-та,дано са ми простили хората,намерих си оригинален теглич за 164,ужасно са рядки 4 години се ослушвах за него,страх ме е да си го сложа че не знам как ще ни разкачват с него като дам на зад да си закача произволно ремарке от паркинга или некъде.

dimitar_vd62
10-03-2013, 20:26
Румба не че нещо, ама тука из варненско нещо рибата изчезна, не се въди, та чак я внасяме.В смисъл ако решиш да идваш за риба с колата да не се разкарваш напразно, да не хабиш бензин на халост де.:bouncing_smiley:

Doomguy
10-03-2013, 20:53
а не аз съм от добрите,махнах си дреновата тояга от колата преди 2 години,само въдички в колата мога да ги почуквам с телескопа от разстояние по главите без да слизам,не обичам джигитите и агресията на пътя и гледам да съм колегиален даже често ми се усмихват и ми кимват с ръка благодарно хората,някак си това ми топли сърцето или пък си мисля че ще си изкупя вината на пътя от това дето съм причинил на други мпс-та,дано са ми простили хората,намерих си оригинален теглич за 164,ужасно са рядки 4 години се ослушвах за него,страх ме е да си го сложа че не знам как ще ни разкачват с него като дам на зад да си закача произволно ремарке от паркинга или некъде.

Колега, освен теглич си вземи и една от онези метални решетки отпред, като при джиповете за сафари. Така ще може на светофар да ползваш колите пред теб като спирачка, пестиш от дискове и накладки.

fred
10-03-2013, 21:27
Предникът и е сплескан. Има форма на торпедо тази кола.
И късите и са сложени отвътре, така тотално прилича на рЕкета.:big_beer:
Да, нещо акулско има

броните са яки бе хора,имам над 20 удара и 5 вида боя по мене сребристите бой не ги броя че не личи,сега взех да я правя,на един Мерцедес 124 купе като дадох на зад на една бензиностанция и го пернах му потроших фара,стопа,решетката,и му огънах предният капак,на мене ми влезна накрайника на гърнето на вътре и го издърпах с ръка,после ме съди застраховател щото дойдоха куките и ми беше изтекла книжката преди година и половина и бях с акт че карам с изтекла книжка и бягам на патрулните коли ме гонят и куките като видяха се ядосаха и ме наредиха като поляк,нема да забрава един форт с неква провинциална регистрация тамън излизаше от автомивката още мокър и кво се загледах в музиката и като го засилих на пред го изкарах на платното на червен сфетофар,падна му кита и боята до голо на мене нищо имам маи една деруга по предният номер ама не знам от коя кола е то едно ли е.
Добре че не си бил и пил на бензиностанцията :)

Вирната е, докато не омекнат пружините отзад. Тогава провисва като стара бабичка.
Ами с годините омекват разни работи :wow: