PDA

View Full Version : Алфа 156 2,0 VS ...



plamen petkov
16-05-2010, 18:14
Днес се направиха следните гонки
156 2.0 ts vs peogeot 406 coupe 2.0
156 2.0 ts vs honda civic 1.6 + chip
156 2.0 ts vs bmw 325 i
156 2.0 ts vs mercedes E 270 cdi
156 2.0 ts vs mazda 323 v6
дайте мнения как са протекли гонките

thecleaner
16-05-2010, 18:14
Ял си бой на почивки.

CrazyElement
16-05-2010, 18:19
Ял си бой на почивки.

Айде стига с тази злоба към колегата.

Колега не знам как са протекли гонките , много хора ме плюят , че гледам хартиени характеристики ако тук ги гледам. Трябва да си бил всичките , без бмвто.

thecleaner
16-05-2010, 18:34
Айде стига с тази злоба към колегата.

Колега не знам как са протекли гонките , много хора ме плюят , че гледам хартиени характеристики ако тук ги гледам. Трябва да си бил всичките , без бмвто.

Злоба няма, мнения се дават на нещо което е видяно, така поставена темата заслужава такъв отговор. Така се изказват предположения, и аз исказвам моите капиш ?
Ако няма клипчета колегата от гонките не му вярвам хич. Ако има да ги пуска и после ще даваме мнения ;)

alfonco147GTA
16-05-2010, 18:39
156 2.0 ts vs peogeot 406 coupe 2.0 - 1:0
156 2.0 ts vs honda civic 1.6 + chip - 0:1
156 2.0 ts vs bmw 325 i - 0:1
156 2.0 ts vs mercedes E 270 cdi - 0:1
156 2.0 ts vs mazda 323 v6 - 0:1

надявам се да не е така но може ти да кажеш ако има и видеота още по добре

CrazyElement
16-05-2010, 18:50
Колега пламен петков. Аз съм може би единственият който те защитава , ама наистина доста глупаво си пуснал темата , стига с тези догатки, пускаш темата с клипове и резултати и това е ...

Ivanov_
16-05-2010, 19:38
Бил си само Пежото.... :pancake:

plamen petkov
16-05-2010, 19:42
Ето ги резултатите
156 - мерцедес Е 270 сди-разлика 1 кола за мерцедеса на 400 м
http://www.vbox7.com/play:8400980b
http://www.vbox7.com/play:02c072ef
156-пежо 407 купе 2,0 разлика 2 коли за алфата
http://www.vbox7.com/play:a5f06008
156-бмв 325 разлика 1 кола за бмв-то
http://www.vbox7.com/play:c3c5d79f
156-хонда сивик 1,6 + чип разлика повече от 2 коли за алфата
http://www.vbox7.com/play:029a10b1
156-мазда 323 в6 разлика половин кола за маздата
http://www.vbox7.com/play:8137aa7c
http://www.vbox7.com/play:71cdae34
по Алфата нищо не е пипано но тези коли са тунинговани особенно бмв-то има къси скорости и нещо по диференцияла
забележете че алфата пада само от v6-цилиндровите двигатели и то само до една кола разстояние
ето 206 гти пада с кола и половина ,а 407 с 2 коли

plamen petkov
16-05-2010, 20:21
Не съм пускал алфата за победа ,а за да видя какво и е състоянието а и шофьора за първи път се пускаше на гонки даже с бмв-то тръгна с ръчна спирачка, гумите бяха набити със смола и въртеше доста повече ,не бях я приготвял специялно за гонки а просто да я видя какво ще направи в нормално състояние срещу по мощни и подготвени за драг коли

Flame
16-05-2010, 21:43
Не си карал ти твойта кола,така ли?

plamen petkov
16-05-2010, 21:45
Да

ReLeFNIQ
16-05-2010, 22:07
Браво представил се е на ниво, само не разбирам защо си пропуснал да да изпиташ емоцията от гонките лично...

CrazyElement
16-05-2010, 22:20
Достойно представяне

iee
16-05-2010, 22:24
Ехххх, съжалявам за резултата с Маздата.........от кога ме навива Нено да се пробваме и аз все си мислих, че ще го издухам;-) И по маздата няма нищо тунинговано;)

plamen petkov
16-05-2010, 22:39
Маздата е даста интересна кола даже не знаех че имат V6 на старта я няма но след това ,поразгледах из нета и като гледам бие спокойно голф гти ,бмв 325 срещу ауди а3 1,8 т направо размазва аудито ,
До сега алфата не е падала от 4-цилиндров двигател обаче V6-ците са друго нещо макар че не могат да избягат много

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МЕ ПОДКРЕПИХА !!!

CrazyElement
17-05-2010, 00:09
Маздата е даста интересна кола даже не знаех че имат V6 на старта я няма но след това ,поразгледах из нета и като гледам бие спокойно голф гти ,бмв 325 срещу ауди а3 1,8 т направо размазва аудито ,
До сега алфата не е падала от 4-цилиндров двигател обаче V6-ците са друго нещо макар че не могат да избягат много

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МЕ ПОДКРЕПИХА !!!

До колкото виждам падаш и от мерджана нали ?

plamen petkov
17-05-2010, 07:36
Да пада с ~ една кола ,но тези с по-големите двигатели бяха дошли чак от Варна да се пускат в Добрич тъй че може би и той е правен нещо но не попитах собственика ,всяка една кола с която се пуска алфата беше пипана по нещо и имаха доста гонки зад гърба си даже пежото 407 беше с оригинален ремус / раздава го като една от вървящите резачки в Добрич / но пред алфата само ръмжи
До сега алфата се е пускала с 4-ри, 4-цилиндрови коли с турбо,GTI,с чип и купе няма загуба от нито една от изброените :boost:
тъй че някой ако се пуска срещу 4-цилиндров двигател дори и малко пипан няма да има проблеми Алфа явно са направили доста бърз туин спарк

soldier
17-05-2010, 09:28
Пежото е 406 купе ;)

thecleaner
17-05-2010, 09:31
Я да те питам нещо ма честно да ни кажеш Пламене, на кой е тая 156ца от клиповете. На татко,на приятел, на познат някои ?

plamen petkov
17-05-2010, 10:30
На моето семейство е колата ,а зет ми караше ,но основно аз се занимавам с нея ,не знам защо беше този въпрос ?

plamen petkov
17-05-2010, 11:08
Ето снимки на двете " бегачки " пежо 406 купе ,пежо 206 GTI и на една съвсем обикновенна алфа 156 2,0 моята :firstprize:

plamen petkov
17-05-2010, 15:25
Днес гледах доста пъти гонките и ми направи впечетление че при включване на втора гумите пак превъртат при което алфата губи от предимството си добре се вижда от гонките с мерцедеса и маздата нормално ли е ?

iee
17-05-2010, 15:33
Днес гледах доста пъти гонките и ми направи впечетление че при включване на втора гумите пак превъртат при което алфата губи от предимството си добре се вижда от гонките с мерцедеса и маздата нормално ли е ?

Огромно значение има и шофьора;)

plamen petkov
17-05-2010, 16:21
Значи вероятността да завършат на равно или алфата даже да бие е била доста голяма /при гонките с мерцедеса и маздата/ ако не се е получило това превъртане на гумите при превключване на втора
Явно така става като се пускаш за първи път :brickwall:
а идея как може да се избегне това превъртане ?

CrazyElement
17-05-2010, 17:49
Значи вероятността да завършат на равно или алфата даже да бие е била доста голяма /при гонките с мерцедеса и маздата/ ако не се е получило това превъртане на гумите при превключване на втора
Явно така става като се пускаш за първи път :brickwall:
а идея как може да се избегне това превъртане ?

Е че , то и моята яко превъртва гуми на 2ра , че някой път дори и на 3та... Някой може ли да сподели някакъв трик да се избегне това превъртване , но същевремено да се запази ускорението?

plamen petkov
17-05-2010, 17:53
Наистина избегне ли се превъртането нещата ще станат други великия дизел и в6 маздата щяха да си останат зад алфата където им е мястото

neno_11
17-05-2010, 19:23
Чакай сега и аз да се намеся че се ядосах по повод на коментарите ти:)
Първо при гонката с пежото кара Данчо-бакшиша,затова пежото неможа да дръпне а дори и да не караше той,това пежо никога не е било бегачка.И ладата ми е с ремус но не е спортна:)
След това гонката с маздата пак Бакшиша ти кара алфата:))Незнам кой ти е казал тези глупости че маздата е пипана или сам си ги фантазираш!!!вижда се че старта на алфата е по добър но V6 се развърта след почти 3500 оборота,тромав е на старта но после след трети зъб дърпа здраво и колкото е по дълга отсечката се вижда разликата по-добре:) Няма абсолютно никакъв начин тази кола да бие шестака дори и да не превъртат колелетата:)
При опита за гонка от страна на шофьора на алфата с някакво фиатче уно за мотора незнам какъв е но е с турбо и е около 170 коня и е сложен отзад.Това нещо въртя гуми до горе и когато финишираше алфата тогава потегляше.:))
Хондата която наплю е 1.5 90 коня дори и с чип да е,колко станаха 150 ли???:)))
а се видя че те държи почти до горе:)
Бъди поне честен и коректен и като неразбираш ПИТАЙ:)

другата неделя пак ще има лекции:)

plamen petkov
17-05-2010, 19:39
Не случайно съм правил клипчета а в някои случаи по 2 нека всеки си прецени друго е че при фиятчето алфата не си пусна ръчната и се отказа аз исках отново да се пуснат амааа ,същото се получи и с бмв-то пак с ръчна много грешки на това се дължи и дърпането в началото на хондата / не съм написал никъде колко коня е защото не знам знам само че падна с много хондата / пежото е пак 2000 кубика и даже е купе за разлика от алфата

neno_11
17-05-2010, 19:49
Ръчна ли, че за кво ти е??? ти видя ли импресата се узори с фиата а е 211 коня,няма смисъл да се пускаш с него.ако говориш за синьото пежо просто невърви.Другият път качи се горе до железата и от там снимай:) Или може да се качиш отвътре:)

Flame
17-05-2010, 19:54
Толкова ли е голям тоя наклон,че чак на ръчна държите,нещо от сорта на полусъединител?А ти защо не се дърпаш с колата,не можеш да я караш ли?Тия резултати според мен са нормални за 156 2.0,чак толкова вървежна не ми изглежда.

plamen petkov
17-05-2010, 20:05
така му обясниха на рацера ми че се тръгвало по добре с ръчна/ според мен не беше добра идея другото е че направиха няколко опита по надолу където имаше смола днес къртих смола от грайферите на гумите а на гонките алфата много въртеше гуми смолата в онзи горещ ден беще станала на масло ,тъй че нещата можеха да бъдат по добри за алфата ноооо
За неделя не съм сигурен дали ще дойда защото исках само да видя как върви спрямо другите коли не случайно я пусках с по мощни коли не ме е страх че ще падне даже ако си видял съм вдигнал клиповете как пада алфата но ме учуди че разликата с мощните V 6 -ци е минимална

Ilko Ivanov
17-05-2010, 20:29
От няколко дни ги чета твойте теми, ама не разбирам на кой и какво искаш да докажеш.
Алфата си ти върви прилично за такава, ама защо трябва да пишеш някакви легенди за другите коли (правени, пипани и т.н.).
Незнам на какво разстояние се дърпате, но повярвай ми разликата с "шестаците"
няма начин да ти е една кола. За Маздата и БМВ-то специално казвам, защото съм карал такива и в момента карам... БМВ-то хич да не е пипано шанса ти е само да му вземеш старта(а ти не го взимаш). Включи ли 3-та, ако всичко му е наред поне три коли ти прави...гледам не се вижда финала на гонката. Маздата съм склонен да вярвам, че ще я удържиш повече...
П.П. Не са добре заснети клиповете и така много колеги са склонни да не ти повярват за крайните резултати.
Успех на следващите гонки.

neno_11
17-05-2010, 20:32
Дай да сметнем колко по мощни коли се пуска????
само мерцедеса е с по голям двигател,с две думи пуснал си се с по-слаби коли и са те опукали:)
А познай маздата колко коня е? И неказа какво е пипано по нея?

iee
17-05-2010, 21:21
Дай да сметнем колко по мощни коли се пуска????
само мерцедеса е с по голям двигател,с две думи пуснал си се с по-слаби коли и са те опукали:)
А познай маздата колко коня е? И неказа какво е пипано по нея?

Къш от тука бе шпионин:shoot: Да кажа ли аз, какво си пипал по Маздата:lsabre::evilsmiley:

neno_11
17-05-2010, 21:23
Кажи бе Ваньоооо:))) Неказвай че съм и сменил маслото :))))

plamen petkov
17-05-2010, 21:35
О колега тука бъркаш поне заводски ги знам а пък ако са правениииии :gruebel: мерцедеса е V6 177 кс ,маздата е V6 ~150 кс ПЕЖОТО е 136кс бмв V6- 190кс на това ако му викаш слаби коли !!!едва ли някой друг би се пуснал за да се пробва особенно с V шестаците исках да видя с колко ще падне алфата е оказа се с малко
нямам намерение да си хваля колата /ама разбирате ли мойта кола е най бързата / няма такова нещо тя е пълен сток и не е нищо повече от друг 2,0 тс
вече съм почти сигурен че няма нормален 4-цил двигател 1,8 -2,0 без турбота и т,н, който да бие 156 2,0 тс
За бмв-то 325 алфата тръгна с ръчната спирачка за това така дръпна бмв-то ,а по напред даже алфата го понастигна

ФЕРАРИСТ
17-05-2010, 21:43
но V6 се развърта след почти 3500 оборота,тромав е на старта но после след трети зъб дърпа здраво и колкото е по дълга отсечката се вижда разликата
Хубу де, той на 2000обм ли тръгва че чак след 3500 да се "развърта".......това е слаб довод мисля......

ReLeFNIQ
17-05-2010, 21:46
вече съм почти сигурен че няма нормален 4-цил двигател 1,8 -2,0 без турбота и т,н, който да бие 156 2,0 тс


Колега, недей така че ще те чуе някоя астра GSI или хонда 1,6 vtec 163... а там нещата не са за подценяване дори и при сток. Ако ги биеш и тях е тогава може да направиш това горното заключение..:magic:

Доко
17-05-2010, 21:47
Хубу де, той на 2000обм ли тръгва че чак след 3500 да се "развърта".......това е слаб довод мисля......

Ми май-май не са чували за полусъеденител..........:cheers:

neno_11
17-05-2010, 21:48
Пак си в грешка:) Маздата е 144 коня,БМВ-то,това което се пусна е 2.0 редови шестак -Ванос с 150 коня а алфетата е 155 коня нали:)

има доста коли 1.8 или 2.0 без турбо и стокови които ще са много напред:)
както каза колегата преди това,избора ти с алфата е добър,карай я с кеф и удоволствие но не е за гонки;)

tanatos
17-05-2010, 21:48
С GSI мерил ли си се?

Ivanov_
17-05-2010, 21:50
Колега, недей така че ще те чуе някоя астра GSI или хонда 1,6 vtec 163... а там нещата не са за подценяване дори и при сток. Ако ги биеш и тях е тогава може да направиш това горното заключение..:magic:

Същото щях да му кажа, но ти ме изпревари...

Tie
17-05-2010, 21:54
Е къде я сложихте с коли с по 200 кг поне надолу и с никакви Евро-норми? Дайте поне да е с екотек 2.0 Астра ГСИ или да сме точни с Вектра Б 2.0 16в!

plamen petkov
17-05-2010, 22:01
Е ако си взема олекотена шайба от колегата ферарист и се разбере как да не се въртят гуми на втора и не се тръгва с вдигната ръчна:rotfl: няма да правят v-ШЕСТАЦИТЕ ПО ЕДНА КОЛА а по половин разлика
ОППА КОЛЕГА МАЛКО СИ В ГРЕШКА БМВ-ТО ЛИЧНО СЪМ ПИТАЛ Е 2,5 190КС

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

Говорех за нормални двигатели в класа на алфата -вектра,лагуна ,мондео ,С-класа ,бмв 320 просто тези коли нямат никакъв шанс ,сега за GTI и GSI ще ги узори доста но дали ще ги бие ? не знам

neno_11
17-05-2010, 22:05
А бе голям смях става тука:)))) ще взема да я купя тая алфа:))))

plamen petkov
17-05-2010, 22:22
За какво ти е такава кола дето пада от V-шестаци ,като я видят в някой сервиз те питат- боксер ли е :grin: и ако ще сменяме ремъци и ролки ще трябва да сваляме двигателя :dance: много минуси си има по добре е един голф поне си го знаем че е по бърз от бугати вейрон и по здрав от танк

Pastora
17-05-2010, 22:44
Всъщност не видях освен коне някой да споменава килограми, защото отношението на двете е критерия за вървежност в 99% от случаите. В този тон на мисли, имам фиеста зетек Ес 90 коня 1,4 (Ямаха - Мазда двигател) и със сигурност до 145 1,8 ТС ще вървя на равно, ама е -800 кила и ако и махна карантиите.... Това го казвам да си направите калкулацията к.с/тон преди гонките или преди да пишете нещо от рода "лимузина срещу пежо 106".

Ilko Ivanov
17-05-2010, 22:53
plamen petkov - Що не вземеш да уточниш в крайна сметка с какви двг. са колите дето се пускаш с тях... Хондата 1,5 или 1,6 ? БМВ-то 2,0 или 2,5(че не е V6 е ясно)?
Пък после да мислиме дали имат чипове, филтри, щпер и т.н.

plamen petkov
17-05-2010, 23:08
Ами аз съм ги написал с какви двигатели са питал съм лично момчето с бмв-то 190кс е с къси скорости и още нещо по диференцияла ,само за хондата знам че е с чип но ми направи впечетление че почти не въртя гуми и дръпна на алфата което ме навежда на мисълта че има още подобрения всъщност тя най много дръпна на алфата от всички на старта тъй че си помислете

Доко
17-05-2010, 23:14
А бе защо се заяждате с момчето не мога да разбера? Поне вече гонки е направило, даже и клипове, за разлика от повечето тук. Хайде по-позитивно моля, да се надяваме следващия път да е по-подготвен и изчерпателен!!! :cheers:

Abar7h
17-05-2010, 23:23
Не знам защо си мисля, че колегата plamen petkov е на не повече от 15 години и колата е на някой вуйчо/чичо със спортен дух, който се дърпа с коли мощни или колкото него или по-малко и поради липса на информация (BMW с мотор V6, Honda 1.6 с чип, която се оказа че е 1.5 90HP) си мисли че тая алфа е супербегачкова... Да коментираме ли езиковата грамотност на същия? Няма точки, няма запетаи и т.н.... Колата просто си върви съвсем нормално! Точка...ако си толкова убеден във себе си ела на някоя среща в София да видиш как вървят истинските алфи - все ще се намери някой колега с читав 2.0TS да се пробвате!:cheers:

thecleaner
17-05-2010, 23:26
Не знам защо си мисля, че колегата plamen petkov е на не повече от 15 години и колата е на някой вуйчо/чичо със спортен дух, който се дърпа с коли мощни или колкото него или по-малко и поради липса на информация (BMW с мотор V6, Honda 1.6 с чип, която се оказа че е 1.5 90HP) си мисли че тая алфа е супербегачкова... Да коментираме ли езиковата грамотност на същия? Няма точки, няма запетаи и т.н.... Колата просто си върви съвсем нормално! Точка...ако си толкова убеден във себе си ела на някоя среща в София да видиш как вървят истинските алфи - все ще се намери някой колега с читав 2.0TS да се пробвате!:cheers:

Ех, четеш ми мислите :handshake:

Доко
17-05-2010, 23:31
Е добре де, малък-малък ма сърцат вече, и това не означава, че трябва да му режете крилцата нали?:unsure:

plamen petkov
17-05-2010, 23:40
Благодаря ти колега вече бях започнал да се уморявам да обяснявам за тези коли
за колегите които ме нападат с такива въпроси -не правя кола за гонки просто искам да видя до къде стигат силите на стандартен 2,0тс за сега видях достатъчно и останах доволен от резултата ,за разлика от повечето не ме е страх да пусна алфата и с по мощна кола както и направих ,не си измислям за това с какви двигатели са аз самият ходих да питам един по един собствениците им с какви двигатели са /без хондата/ бяха малко пестеливи в обясненията си какво са правели по тях ,а ако някой пожелае може да се пусне с нея няма да откажа особенно за колегата роман

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

Леле леле вече и на 15 години ме изкарахте на варен бял боб ли гледате бе момчета стига глупости ,за разлика от вас аз съм документирал всичко и имам доказателства и такива глупави коментари ще ги подмина все едно са писани от 14 годишни ,като нямате какво умно да кажете не си чупете клавиатурата да пишете

Jivko7777
18-05-2010, 00:56
Благодаря ти колега вече бях започнал да се уморявам да обяснявам за тези коли
за колегите които ме нападат с такива въпроси -не правя кола за гонки просто искам да видя до къде стигат силите на стандартен 2,0тс за сега видях достатъчно и останах доволен от резултата ,за разлика от повечето не ме е страх да пусна алфата и с по мощна кола както и направих ,не си измислям за това с какви двигатели са аз самият ходих да питам един по един собствениците им с какви двигатели са /без хондата/ бяха малко пестеливи в обясненията си какво са правели по тях ,а ако някой пожелае може да се пусне с нея няма да откажа особенно за колегата роман

Колегата Роман каза че идния месец ще ходи до Варна и иска да замерите колите :) Каза че на теб ти е наблизо, а виждам че по горе написа че не би му отказал :) Затова по нататък ще се уговорите вече лично двамата кога точно ще стане замерването :)

ПП: Пиша аз защото той в момента няма как да ти отговори и ми каза да ти отправя предложението!

Pastora
18-05-2010, 01:02
И е редно всеки да каже точно какво подобрение е направил по колата си преди срещата, поне аз така мисля :)

Kris
18-05-2010, 02:12
г-н Пламен Петков, каня те във Варна да си свериш часовника на нашите гонки, ако трябва ще ти оставя телефон :)

plamen petkov
18-05-2010, 06:14
50км отиване и 50км връщане за една гонка :???: едва ли ,аз тука ме е яд че бия път до другия край на града а почти никой не се пуска ,а че съм му навит няма съмнение ,в най добрия случай за него ще се получат нещата както с мерцедеса Е 270 сди ,а ако се оправят нещата с превъртането на гумите при превключването на втора /някой не знае ли как/ резултата ще бъде равен
Ако може по малко злоба тук сме единствения форум в който някой като се пусне и се започва ама тя била с друг двигател ,не била в ред и други глупости и труда на този човек се очерня здраво, явно имаме доста комплекси с тези алфи

neno_11
18-05-2010, 11:47
г-н Пламен Петков, каня те във Варна да си свериш часовника на нашите гонки, ако трябва ще ти оставя телефон :)



Кога са гонките във Варна и в колко часа?

Kris
18-05-2010, 14:01
Всеки ден след 20:30 на Лукойл Хемус и КРЗ, по-сериозните коли ходят на лук-а.

Пламен Петков, като всеки добричлия предположих, че имаш често път към Варна, явно съм сгрешил :)

VFTI
18-05-2010, 16:39
50км отиване и 50км връщане за една гонка :???: едва ли ,аз тука ме е яд че бия път до другия край на града а почти никой не се пуска ,а че съм му навит няма съмнение ,в най добрия случай за него ще се получат нещата както с мерцедеса Е 270 сди ,а ако се оправят нещата с превъртането на гумите при превключването на втора /някой не знае ли как/ резултата ще бъде равен
Ако може по малко злоба тук сме единствения форум в който някой като се пусне и се започва ама тя била с друг двигател ,не била в ред и други глупости и труда на този човек се очерня здраво, явно имаме доста комплекси с тези алфи


Пич не се хаби изобщо...На всеки мислещ човек и прочел темата му ставя ясно, че всичко това е един фарс...

1.Пускаш някакви клипове на някаква алфа с отвратително качество, която се гони и не се виждат резултатите..
2. Пускаш снимки на въпросната алфа, ама и закриваш номера и заявяваш че това е твоята алфа.
3. После казваш, че алфата е на "семейството ти" , а на гонките я кара ЗЕт ти?!?
4. Супер неадекватни постове за двигателите на автомобилите - БМВ-то НЕ Е В6...та това показва една изключително голяма техническа Неграмотност, както и за другите двигатели..
5. Супер неадекватни мнения и ИЗТЪКВАНЕ на "ПРОБЛЕМА", че колата превъртала на 2ра...на това съм сигурен че 99% от хората ти се смеят, като продължаваш да пишеш за този "проблем" и да търсиш начини за решаването му?!?! Това още един път доказва, че изобщо незнаеш елементарни параметри и компоненти на едно МПС...
6. Гледам че и ти и колегата neno_11 говорите за "шофьора" на алфата, но както и горе казах не само че изглежда в това говорене, че НЕ ти си караш колата, ами изглежда че ти изобщо не си собственик на тази кола...
7. Мненията ти за компютърните игри наистина показват, колко си запален ама е очевадном, че е пред компютъра, а не на асвалта
8. Мненията ти от "Едно време" когато говореше за алфата, за нейното обслужване и и т.н. аз лично ги помня много добре и още тогава ме навеждаха на мисълта че изобщо незнаеш за какво става въпрос и не си собственик на колата, или пък да имаш книжка.
9. Неграмотно писане...е това вече не трябва да е проблем и за 12г. таа се надявам да го оправиш..
10. Казваш че "явно така се получава като се пускаш за първи път" , а преди това имаш теми и писаници, колко многооо пъти си се гонил..
11. Използваш мнения-копираш, които са изразявали други колеги за да покажеш малко "опитност" относно потдръжката на алфа ромео, чести проблеми и т.н...Неща които са типично и чести изразявани в нашия форум и които си запомнил от престоя си тук.
12. Отказваш гонка във Варна при положение, че ЗАЯВИ желание да се гониш с РОМАН...дори Роман те търсеше ама ти не искаш?!?
13. Мога да продължавам ама едва ли има смисъл пък и бяха още толкова много неща набелязал, ама забравих..


Това, което аз си мисля.
1. Ти си един много запален 16-17годишен младеж, който се кефи на алфа ромео 156
2. Алфата не е твоя, а е на някой твой роднина и се кефиш как върви...
До тук не виждам нищо лошо...ХУбаво е че си фен..
3. Явно ходиш на гонките и снимаш и т.н. но това пак не те прави участни и собственик и не е достатъчно доказателство да докажеш твърденията си...
4. Приятелчето ти нено_11 много добре ЗНАЕ че алфата не е твоя и сте си поприказвали, да не разкрива че колата не е твоя и че нямаш шоф. книжка, а да те остави да си кефиш...
5. Честно казано НЕ виждам нищо лошо в това, да си един млад фен и да се кефиш на колата...Даже супер, ама не ми харесва начина, по който се опитваш да ни правиш на балъци...

6. Ако беше започнал от самото начало, че примерно си на 16г. и си един младеж, който много се кефи на алфа ромео и имаш роднина,чичо и т.н. който има 156 2.0 и много ти харесва как върви, и че ще правиш клипове за нас и т.н. те уверявам, че щеше да получиш много уважение от колегите, защото не си единствения от този форум който няма и не е имал 18г. и се е кефил, ходил на гонки, снимал и горял с алфа ромео... Всъщност макар и загубил много от моето уважение и от това на много други колеги, мисля че все още има начин да си честен и да си признаеш и пак алфистите от форума няма да те плюят и ще ти се радват повече, отколкото като се чувстват излъгани...

Елементарно: Даваш снимка на ЛК или шоф. книжка, като закриваш егн и важните номера, и после даваш снимка на контролния талон на автомобила, където пак трябва да пише твоето име(пак закриваш разни номера, които да не се виждат..)

Приемам, че автомобила не е твой ама е на роднина, все ще хванем родствена връзка във фамилиите ви?

Или поне ще видим имаш ли шоф. книжка. и т.н...

Ще ми е интересно и колегите нено_11 и др. колега да кажат дали е така...


П.П Ако греша и докажеш, че греша се извинявам НАЙ-искрено и ти изпращам една биричка до Добрич :)

П.П2 Замисли се и най-добре кажи цялата истината, за да не се чувстваме като балъци..плс:respect:

Abar7h
18-05-2010, 16:55
И аз съм съгласен с VFTI - по добре си го кажи, отколкото да ни заблуждаваш! Всички виждаме, че имаш страст към марката, но не това е начина да се докажеш. Не се притеснявай да си признаеш!

п.п. VFTI и thecleaner кога ще направиме пак една Бояна?:mobile:

Flame
18-05-2010, 18:33
Абе бате Венци го каза,ма незнам дали ще има отклик...
Дано само да се реши проблема с превъртането на гумите на втора,че и мен много ме тормози,прави ми го и със зимните и с летните,и то не винаги,а като давам повече газ....:prescription:,а по темата за гонките,незнам дали могат да се нарекат истинки гонки дори-с тръгвания от ръчна,от 2000 оборота едва ли не......

neno_11
18-05-2010, 18:45
Пичове,тоя въобще не го знам кой е?! за първи път идва на гонките и не съм го виждал друг път там или поне алфата му или на приятелчето му.Подразних се когато един приятел Ваньо /iee/ ми изпрати линковете от вбокса и коментарите му.Тоя който снима тези клипове дойде да разпитва за маздата,след гонката с нея,не караше той или авера му а както казах вече Данчо-бакшиша,тоя който дава стартовете или поне го играе като организатор:) Так че затова съм тук за да разбера защо говори глупости тоя човек който дори не е направил добри клипове!!!!
не мислих да пиша вечев темата му че го направихме много интересен,но поради по-горе писаното отговарям:)
тази неделя ако искате елате в Добрич за да я видим тая алфа и пак да и се посмеем:)))

iee
18-05-2010, 19:52
Потвърждавам, че Нено не го познава тоя младеж ;) Иначе съм съгласен с повечето неща предположени от VFTI.
Даже и аз се включвам в предложението за двубой, ако plamen petkov успее да дойде до Варна и съм свободен ще направим сверка на колите;) Другия вариант е аз, като ходя към Добрич да я свършим тая работа, а аз не ходя чак толкова рядко ;) Само да кажа, че и аз нямам опит в гонки и спокойно може той да си кара колата без да се притеснява, че ще се изложи.

plamen petkov
18-05-2010, 19:56
Виждам отново неадекватни изказвания явно си пишете хей така да се заяждате явно направих грешка като реших да споделя с вас гонките НЕБЛАГОДАРНИЦИ !!! очертават се още гонки но забравете че ще ги пусна вие не заслужавате можете да се пускате на гонки само с клавиатурата нищо повече МАЙНАТА ВИ !!! :hehe:

neno_11
18-05-2010, 20:02
EEEEE Ваньо от кога те чакам най накрая да я пуснеш тази алфа ама ще дойда с ладата че да има интрига :)

Пламене не се сърди ще те вземем да снимаш;)

Kuker
18-05-2010, 20:05
МАЙНАТА ВИ !!! :hehe:Ухааа...........смело.:)

VFTI
18-05-2010, 20:56
Виждам отново неадекватни изказвания явно си пишете хей така да се заяждате явно направих грешка като реших да споделя с вас гонките НЕБЛАГОДАРНИЦИ !!! очертават се още гонки но забравете че ще ги пусна вие не заслужавате можете да се пускате на гонки само с клавиатурата нищо повече МАЙНАТА ВИ !!! :hehe:


Ами радвам се че потвърди моите думи...

Жалко, че нямаше доблеста да си признаеш и да бъдеш приет като един запален фен на марката, макар непълнолетен и неправоспособен....

Ама това си е твой проблем...Само не забравяй, че са забранено да имаш друга регистрация във форума.

П.П Тука във форума има около 300-500човека които ходят на срещи-състезания, драгове, трак дни, улични гонки...И честно казано едва ли ще ни липсват твоите клипчета, че да чувстваме, че губим нещо...Както казах проблема си е изцяло твой, ама не сме балъци и не си ни интересен...

plamen petkov
18-05-2010, 21:25
Аз няма какво да си признавам ,няма какво да доказвам какви са тези глупости ,човек се опитва да покаже какви са способностите на една алфа /май никой не забеляза че клиповете са от 2 камери нарочно за да се видят 2 гледни точки/ а вие тук със каква наглост и простотия осирате всичко не е истина

CrazyElement
18-05-2010, 21:42
Аз няма какво да си признавам ,няма какво да доказвам какви са тези глупости ,човек се опитва да покаже какви са способностите на една алфа /май никой не забеляза че клиповете са от 2 камери нарочно за да се видят 2 гледни точки/ а вие тук със каква наглост и простотия осирате всичко не е истина

Добре бе колега, чуваш ли се какво приказваш , пускаш алфата на гонка и я даваш да я кара "зет ти" , а ти отиваш да снимаш :? Знаеш ли, колко е смешно това ? Поне можеше да излъжеш , че ти я караш качили стяхме да разберем. Отностно превъртването на 2ра и аз писах, но в кръга на шегата , няма как да избегнеш въпросното превъртване освен ако не даваш газ, но тогава ще си още по-бавен, и въпросното превъртване на 2ра хич не я спира толкова колкото си мислиш. Такаче определно доказа , че си на 15-6 год. и се кефиш на Алфа Ромео конкретно визираш 2.0 ТС , такаче предполагам имаш роднина с такава и си се возил, както колегата VFTI каза , няма нищо лошо в това , просто си признай или си сканирай личната карта (по-добре шофьорска книжка) и я покажи.

plamen petkov
18-05-2010, 21:53
Спирам да пиша продължавайте с глупостите без мен не сте ми интересни ,а какъв е проблема ако някой друг кара какви са тези измислени от вас проблеми че не било снимано както трябва ,че защо не съм карал аз ,че трябвало да доказвам нещо / кое че имам даже С категория ли / вие само може да си пишете тук и нищо повече /не по скоро да усирате всичко стойностно което се направи / жалки драскачи

CrazyElement
18-05-2010, 21:59
Спирам да пиша продължавайте с глупостите без мен не сте ми интересни ,а какъв е проблема ако някой друг кара какви са тези измислени от вас проблеми че не било снимано както трябва ,че защо не съм карал аз ,че трябвало да доказвам нещо / кое че имам даже С категория ли / вие само може да си пишете тук и нищо повече /не по скоро да усирате всичко стойностно което се направи / жалки драскачи

Ами гонката най-лесно може да се опише , ако ти си я провел или поне си бил до шофьора, ест ,че така ще реагираме хем уш имаш много "бензин в кръвта пред клавиатурата" , а на пистата даваш колата на зетя си.

ЕДИТ: не виждам какъв е проблема да си сканираш лична карта или шоф.книжка и да я покажеш.

ReLeFNIQ
18-05-2010, 22:31
Колеги само да споделя че колегата plamen petkov Купи 4 гуми 15-ки от мен и си беше коректен, и ми разправяше че ги е сложил и т.н Така че не мисля че някое 16-17 год момче ще направи това...Разбира се има всякакви варианти но просто ви споделям ;)

Jivko7777
18-05-2010, 22:34
Спирам да пиша продължавайте с глупостите без мен не сте ми интересни ,а какъв е проблема ако някой друг кара какви са тези измислени от вас проблеми че не било снимано както трябва ,че защо не съм карал аз ,че трябвало да доказвам нещо / кое че имам даже С категория ли / вие само може да си пишете тук и нищо повече /не по скоро да усирате всичко стойностно което се направи / жалки драскачи

Покажи я тая С катекория бе :D
По добре спри да пишеш и почни да си играеш на компютърната игричка, само че незнам там може и на 3 да върти гуми :D

spe4elist
18-05-2010, 22:42
-----------------------------------------------
Умолявам всички участници в дискусията да се опитат да успокоят топката и да спазват традиционно добрият тон във форума!

Благодаря

CrazyElement
18-05-2010, 22:52
Покажи я тая С катекория бе :D
По добре спри да пишеш и почни да си играеш на компютърната игричка, само че незнам там може и на 3 да върти гуми :D

Мойта на 3та върти :)