PDA

View Full Version : Тел. 112 или...



mordohy
17-05-2010, 00:28
Вчера натоварих в Ренетка жената, килими, туби,разсад, бабата и други джунджурии и бодро запрашихме са околностите на Сандански.
Времето беше скапано, така, че си карах като на американски пикник, давах великодушно път на всички и слушах лекцията на бабата, относно вредата от тютюнопушенето.Там имаме ясна диагноза.Начална даскалица и като няма къде, си прехвърля мераците на нас.
Пътувахме си прекрасно, до като не стригнахме до Дефилето.Там дъжда се усили, а и вятъра реши да даде своята лепта.
Ренетка заскърца жаловито, но се справяше храбро и продължихме напред.
Тамън подминахме ханчето и влязохме в ада!
Струи вода се изливаха, като от водопад, а Еол и Нот си бяха организирали среща тук.
Видимостта беше около 15 метра и се тътрехме , като на погребение.
Разминах се с две сребристи БМВ-та, господ здраве да им дава, да са им плодовити жените и да им се гоят говедата, но ми присветнаха, да го кажем над нормата.Веднага набих спирачките и се затътрих, като валяк.След 50 метра видях една канара напреко на пътя, в която и танк би си счупил мордата.
Спрях след нея и се сетих за китайското фенерче, което ми го бяха пробутали,насред алкохолен делириум. Слязох и го забих на камъка.
Светлинката му беше слабичка, но поне мигаше, а и нямах друго.
Набутах се в Ренетка, след като се бях съблякъл, щото нямаше нищо сухо по мене и почнах да се трия с вълнените килими за пране и каквото ми падне, като яко псувах и инженера, дето е построил пътя и управата ни и ...
Накратко, обадих се на 112 и се почна една...
-Здравейте, с цел вашата сигурност, разговора се записва!
Теглих една майна и на моята хералдика и на сигурността, ама...
-Изчакайте оператор!Вашето обаждане е важно за нас!
Майната му колко е важно за вас, за мене е по-важно, дали колегите с БМВ-тата ще святкат.
След 5 минути се обажда някаква кака, която си няма и хабер от географията на България и още 20 минути си лафиме за времето, килата на канарата и как се изчислява обем на паралелепипед.
Тегля една майна и продължавам напред с гузна съвест и с надеждата , че китайския боклук ще издържи.
Разгеле, попадам на катаджии, които щом чуват за какво става въпрос, не ми искат кинти, а се втурват и свършват работа.
Има и друго, което ме потресе!
До като слагах фенера и си чудех, дали да не си поискам и един сапун , та да се хигиенизирам екологично и опитвах да преборя канарата, мина една тайфа от здравеняги с култова марка и модел и чух едно:
- ебати и баламурника!
Май са прави, както и класика, че не сме народ , а мърша!
Тия копелета с БМВ-тата , обаче ми казват друго!
Как мислите!

nhg
17-05-2010, 00:35
Колега, нали си знаеш- всяко стадо си има мърша... само дето в наш'то е повечко. Не се ядосвай на простотията на другите, не си струва!
Замислих се аз как бих постъпил в тоя случай, струва ми се 112 (или 166) е най-адекватното поведение

ves_v8
17-05-2010, 00:40
Жалко, за пореден път се оказва че класика е прав за думите си - Това не е народ, а мърша. Вместо здравите копелета да излязат и да ти помогнат, те гледат тъпо и се надуват, защото само това могат, явно. Радвам се че са останали хора като теб, които мислят трезви и се старят да бъдат от помощ на обществото. В случея просто опираме човечност и здрав разум. Не разбрах само тия с БМВ-тата са ти присветнали за да те предупредят или...

Kuker
17-05-2010, 00:41
112 май само за спешни!?
Евала на катаджиите.
Евала на теб.
БМВ-тата, коректни.
Иначе какво да мислим?Ако не е някой като теб или катаджиите, може да очакваме допълнение към черната хроника.Аз мисля положително спрямо твоите действия.
Тия с марковия модел, няма какво да ги коментирам, тъпаци.

mordohy
17-05-2010, 00:58
Жалко, за пореден път се оказва че класика е прав за думите си - Това не е народ, а мърша. Вместо здравите копелета да излязат и да ти помогнат, те гледат тъпо и се надуват, защото само това могат, явно. Радвам се че са останали хора като теб, които мислят трезви и се старят да бъдат от помощ на обществото. В случея просто опираме човечност и здрав разум. Не разбрах само тия с БМВ-тата са ти присветнали за да те предупредят или...
Ако не бяха тия с БМВ-тата, щях да се нахакам.
Евалла им!
Жалко, че сигурно няма как да ги намеря!
Ще ги отровя!
С чеверме и пиене!:devil:

ves_v8
17-05-2010, 01:10
еми в такъв случей евала им на пичовете че са ти светнали. Добре че не е станала някоя катастрофа. евала и на ченгетата че са си свършили работата. Добре че ти и бличките ти сте живи и здрави. Това е най-важното в крайна сметка;) :cheers:

mordohy
17-05-2010, 01:42
Друго ми е на ум.
Аз съм стар варшавски ефрейтор!
Знам как се ядят лайна!
Ям ги , щото другите около мене са ме научили.
Те са баш лайноядци!
Проблема е, че аз се пъна, а мен ме мислят за откачен.
Тогава:
Веднъж и аз умрях
то бе отдавна
и в деня на моето погребение
те притворно заридаха
не други, а приятели добри
как исках да скоча
и да им отхапя носовете,
но си рекох
нека им стоят, за да дишат
и когато се раазлагам-да се задушават!
Шандорф Петьофи!
Изпуших още една цигара и ми дойдоха други стихове:
Ще ги споделя!
Веднъж един човек в Париж
на члена си той казал -виж!
Със твоето пиратсво, отне ми
здраве и богатсво, а
сега като мижитурка жмиш!
Абе параноята ....

mayhem
17-05-2010, 05:58
на 112 и 166 май е неудачно да се звъни. аз веднъж висех 2 часа на птп (отнесох нарочно едно рено паркирано мноо кофти на десен завой, карах линейка). та званиме с колегата на 166, казваме адреса, преката улица също и тн. след 40мин. ми звани телефона и некакво ченге вика:
-абе каде сте бе, патрула е там, вас ви нема.
-на тука сме госин полицай...пак повтараме адреса, затвара полицая и след още 20 мин. пак звъни.
-я по-подробно къде сте точно, че втора патрулка е на птп-то и линейка не виждат.
-е как къде сме бе-до първо районно в центъра на бургас...
-абе да ви еба майката-тука е кат софия бе ееййй...има тел. номер за птп-та бе-165-и ви свързва с най-близкото мвр бе...тряс.
и почнахме отначало тоз път с 165, потвърдиха отсреща, че са наясно в кой град сме и след още 30-40 мин. дойдоха джедаите-мноо свесни типове-написаха актове на сичкото мпс по тротоара,единия май беше леко нервен та захвърли една метална реклама на стойка-1/1.5 метра парче в магазина и с усмивка им рече:
тоз скраб блокира видимостта на завиващите-другия път през ветрината го вкарвам...цирк батко Иво.....

ogi100
17-05-2010, 07:52
От моя за съжаление голям опит с тел 112 мога да кажа, че е адски неефективен. Ако идеята е било всяко супер-спешно обаждане да се обработва на едно място и да се получи ефекта на американския 911, то определено мога да кажа, че не се получава. След няколко горчиви опита продължавам да си звъня на старите добре познати номера.

Ladjov
17-05-2010, 10:20
Надяавах се да е само моя случай да има неадекватен отговор на 112 , но явно надеждата умря . Един път ми се наложи да званя на горепосочения номер и бях потресен от незапознатостта на каката отсреща с наУката география след като и повторих 3 пъти точно адреса последваха 2 абослютно гениални въпроса "Ама вие в кой град сте ? и на кое кръстовище на бул.Владимир Вазов и Черковна ? Господи колко крътовища може да има мезду 2 перпендикулярно пресичащи се улици след което и дадох и ореантих ореантир близката бензиностанция Шел отново с точното и име тъй като наблизко имаше 1 момче от бензиностанция и пак се почна ама коя бензиностанция Шел верно тука имаше 2 бензиностанции по протежение на булеварда назах и така след около 10 мин разговор за адреса най накрая се разбрахме . Прибирайки се вечерта в къщи си зададох бъпроса аз ли не мога да обяснявам или мястото на каката не е избщо на 112 съкнах на бг мапс написах горепосоченото кръстовище и о чудо веднага се появи червеното кръгче точно кадето трябваше да се отзове спешен екип , написах и моаста чавдар е тука резултата беше по лош кръгчето цъфна на другия край на моста викам ето аз съм сбъркал ама не трябваше ли да ме разбере за кръстовището тогава написах и името на бензиностанцията и отново кръгчето се появи пак където трябваше .

Та ми идва един въпрос в главата с бг мапс и зададен адрес имах резултат и то доста бързо защо от другата стана да нямаше такъв да не би там да ползват още хартиена карта и не трябва ли овен да ме записват не трябва ли и да има начин да се разбере мястото от където се обаждам или аз гледам много филми или това са екстри .

На всички пожелавам да не им се налага да се обаждат на тел 112 за помощ от там незнам колко може да се разчита камо ли била тя и спешна

Nimi
17-05-2010, 10:21
Аз три пъти съм звънял на 112.

Интересно, че е в два от пътите които звънях... реакцията беше почти мигновенна. едната катастрофа беше на входа на Каварна... другата на изхода на Варна в посока Виница (и една алфа беше взела участие в нея). И в двата случая ме държаха на телефона доста време за да им описвам какво става, дали има пострадали и в какво състояние са.

В Каварна.. реакцията на полицията беше за около 5 мин а във Варна... линейката дойде може би на третата минута... малко след тях и полицията дофтаса (имам и снимки от този случай но не са много добри а и не са за показване).
За третия случай не знам защото само ги информирах за ПТП-то... нямаше жертви а само смачкани ламарини.

Явно както навсякъде много зависи на колко отговорен служител ще попаднеш.

kolev
17-05-2010, 11:26
абе тоя телефон 112 е ебати ташака , 100% българска работа, да не ви се налага да звъните на него.

iee
18-05-2010, 20:10
По спомен съм звънял 3 пъти на 112. 2-та пъти беше доста трудно за обясня за къде точно става въпрос, 3-тия направо ми казаха да звънна на 166 :) Не, че не вършат работа, ама може и по-добре.

Ladjov
18-05-2010, 23:29
ами аз явно гледам прекалено много филми , но не трябва ли и да имат някава система да те локализира каде си 1во и 2ро да те препраща към най-близкия оперативен център не обаждане от Бургас да се получава в София и там да не знаят адреса нали откриваха центрове незнам си какво ли се рязаха лентички нали щяхме да бъдем европейци
Просто и не искам да си предствям ужаса на някой немски турист закъсал нейде и милата ни родина и се нуздае от помощ спешно при положение , че с оператора едва се разбира човек на български камо ли на чужд език от някой треперещ чужденец

DJ Vladic
19-05-2010, 00:09
Ясно. Всички се оплакват от некомптентноста и прекалено любезните мацки от 112. Моят случай беше следния: набарах един да се друса във входа, майка ме издърпа иначе щях да го лежа. Слизам пред входа звъна на 112 и се почва... обяснение къде какво става.. в този момент наркото излиза застава на булеварда и не мърда, коли свирят, заобикалят го, тръгва по пешеходна зона блъска се в човек (много неадекватен) всичко това го обяснявам в телемост. И нещо не можа да ме разбере мацката и ме свърза с полицията, там интересното е че почти никога не казват с кого си се свързал,ако има преплитане на линии или някаква грешка си мълчите доста. И дежурния както си мълчим ми се развика..:Еййййй шшшш ти няма ли да кажеш кво искаш бре? Аз пак му обяснявам ситуацията какво прави наркото, и и сладура ми вика: И кво искаш да направя сега? Аз разправям че си негова работа и зтова звъня на него, може наркото да има дрога в себе си ,.,. нарушава обществен ред, неадекватен е... много неща могат да му направят най-малкото е да изпеее дилъра... и затвори. Стоя аз на кръстовището и чакам да дойде полиция.. ... след 10 мин дойде пък наркото си обикаляше безцелно и неадекватно и се виждаше отдалеко. Патрулката почти стигна до наркомана и си отби в пресечката бавно все едно не е имало сигнал. Това беше.. бях потресен. Но за сметка на това една вечер с колегата суапър осуетихме 4-ма разградски сладура с хероин и други гадории в тях си. Доста бърза и добра беше намесата на полицията в случая. Уви само веднъж!