PDA

View Full Version : Пазете се от червен Opel Astra в Разград



BoxerPower
19-05-2010, 10:45
Ако някой колега реши да посети Разград нека си отваря очите за червен на цвят Opel Astra с регистрация РР7485(последните букви не ги помня). На пръв поглед автомобила е цивилен, но на втори - снабден с камери, радари и 2 броя униформени хюмнета които ще ви стъжнят живота ако сте в нарушение :paddle:

Мен преди малко ми натряскаха акт, че говоря по телефона докато шофирам. Ситуацията: шофирам, по спешност се налага да се обадя на колега, пред мен се движи червена Astra. В следващия момент Astra-та спира по средата на еднопосочния път без никаква сигнализация, аз спирам зад нея псувайки шофьора за великата маневра, от автомобила излиза униформен, който идва до мен с покана да отида до въпросния автомобил заедно с документите ми. Следва резултат от 1:0 в полза на любезните домакини с подарък акт за гостите. Това обаче не е толкова интересно, колкото факта, че на пръв поглед безобидната Astra беше снабдена с пълен комплект радарна техника за следене на нарушители както в спряло положение, така и при движение. Абе с две думи оглеждайте се за да не останете неприятно изненадани като мен :brickwall:

Speeder
19-05-2010, 10:49
Браво, започват да се усещат как се прави :)
По германските магистрали обикалят с едни Аудита А8 :asthanos:
Пак цивилни.

Stoyan Georgiev
19-05-2010, 10:54
на няколко пъти да ме изхващат в дребни нарушения с точно червена цивилка, ама ми е много зорък погледа :asthanos:

Sunny
19-05-2010, 10:58
Във Варна са 6 броя такива 3 сиви две червени и една бяла .

kokless
19-05-2010, 11:01
В Ст. Загора бяла Астра СТ 5100 ** има и 2 червени Астри,ама не им знам номерата/все още/.:mobile:

ФЕРАРИСТ
19-05-2010, 11:09
Няма ли кой да ги набара без милиционерите да са вътре, и със син спрей да драсне "Полиция" отдтрани деба......

RPWWD
19-05-2010, 11:10
Има и тъмносини и бели и червени, повечето със затъмнени джамци все Астра Класик. Лично аз като видя такава астричка я оглеждам внимателно преди да си карам както знам и мога ;-)

ФЕРАРИСТ
19-05-2010, 11:19
Хубу поне че марката и цвета им горе долу се знае....

Sunny
19-05-2010, 11:25
И винаги имат преносим син буркан на таблото .

Камерата прави 2 мин клип - през първите 15 секунди полицая може да я спре ръчно след това вече може само да се преглежда записа .

Jivko7777
19-05-2010, 11:30
Много ми е интересно законно ли е това? И ще се заинтересувам и то сериозно...Кой е той в никаква си кола без отличителни белези да ме снима и после да ме глобява за това!!! Тук в Нова Загора имаме една бяла, която само се чуди къде да се скрие...Това вече за мен това е чудене на държавата от къде да вземе още пари!!!

А по темата с червените Астри...
Карам си Стара Загора-Нова Загора заедно със Софийски Опел Вектра и поддържаме нормално около 110-120км/ч както и почти всички останали и правим поредното изпреварване на автомобил движещ се около 80-90км...и точно в момента в който го заднинавам по глеждам и очите ми станаха така http://s18.rimg.info/e0a83df5de5318df89a778ffe7368fbb.gif и в този момент осъзнах как съм изгорял и то не само аз, а всички...Баси кажете ми кой ще кара зад тях с 80-90 много е ясно че всеки ще ги задмине, а това означава нарушение...

BoxerPower
19-05-2010, 11:36
Много ми е интересно законно ли е това?

Според хюмнето дето ми писа акт-а е повече от законно! Дори можели да ме спрат и глобят ако ми излезнат от цивилна кола в цивилни дрехи и ми забият служебната си карта в лицето... че и по тротоара цивилен да ми ходи пак същата история.

trustworthy
19-05-2010, 11:40
...Баси кажете ми кой ще кара зад тях с 80-90 много е ясно че всеки ще ги задмине, а това означава нарушение...

Верният отговор на въпроса ти е: КОЙТО СПАЗВА ПРАВИЛНИКА ;)

Jivko7777
19-05-2010, 11:40
Според хюмнето дето ми писа акт-а е повече от законно! Дори можели да ме спрат и глобят ако ми излезнат от цивилна кола в цивилни дрехи и ми забият служебната си карта в лицето... че и по тротоара цивилен да ми ходи пак същата история.

Това второто е абсолютно невъзможно ако е цивилен и не е на работа да те глобява...те вече много привилегии май взеха да си дават :cussing:

Stoyan Georgiev
19-05-2010, 11:44
Верният отговор на въпроса ти е: КОЙТО СПАЗВА ПРАВИЛНИКА ;)

а те това е истината


като нарушавате поне не се жалвайте, щото е смешно.


или ще карате като попчета и ще се ядосвате, или ще правите нарушения ама ще си къткате и няма много да знаете, щото това да нарушаваш, че и да недоволстваш на всичкото отгоре си е върховна наглост :)

BatVas
19-05-2010, 12:25
Така необозначени тези коли не знам до каква степен наредбата по която действат може да е над конституцията която гласи, че никой нама право да бъде заснеман без негово изрично ЗНАНИЕ или съгласие, освен в предвидените от закон случай. Да ама тези коли са по заповед на МВР министъра, а в последствие и от Наредба - това обаче не са закони, а са актове на изпълнителната власт (не на законодателната) Та без да съм юрист си мисля, че ако има знак за камера значи съм уведомен и като мина от там с мое ЗНАНИЕ ме снимат.(може би по тази причина на някой кръстовища в София са поставени жълти знаци предупреждаващи за камера - което е правилно) Та по тая логика за да използват филмчето , трябва да обозначат и колата - виж за радара не съм запознат и може да си важи. Ноот друга страна при контролни функции имаше някакви изисквания как и кога да те спират. Сами при определени дефинирани ситуации могат да ти препречват пътя и да те спират (визирам случката с препречване на пътя - и то дори без да са сложили буркан или да имат обозначителен знак, какви са и що са) Ами ако съм с разрешително за оръжие и превозвам определена сума пари или извършвам инкасова дейност - засича ме кола без обозначения и открия оган защото мисля , че целата е обир и застрашава моя живот... Не знам не съм юрист просто така си разсъждавам и не намирам точни отговори на въпросите и противоречията.

Та понеже говорим за спазване на закона - значи ли , че ако аз нарушавам Закона за движение по пътищата, КАТ могат да нарушават Висшия закон - Конституцията и дефинираните им от друг закон права, задължения и условия за осъществяване на дейността по контрол на движението по пътищата?

Stoyan Georgiev
19-05-2010, 12:53
а сещаш ли се , че закона може да упълномощо министъра да издава такива заповеди, и по този начин тези заповеди са именно "в предвидени от закона случаи"

adv_petrov
19-05-2010, 13:21
Винаги едно действие на изп.власт трябва да има 2 страни - законосъобразна и целесъобразна. Та цялата ни държава цъфнала и вързала, заплатите на всички са вече по 5 бона, че да ни шляпат ушевите и актове по 50 лв за ползвано джиесемче в колата...изловиха де що има ДДС далавера, менте винетки, контрабанда на стоки и цигари с тировете по пътищата, превъзпитаха тия със затъмнените ес-класи и джипове да спазват ограничение "60" и да не изпреварват ЖИВОТООПАСТНО, че вече те коват за 1 тел.разговор - с който най-вероятно си изкарваш прехраната...Айде нема нужда, тия разговори са най-голямото нарушение на пътя зер...Превръщаме се в полицейска държава която обслужва свако, бако и т.н., ама не и редовия примерен гражданин, който плаща заплатите на същите тия цивилни дето пърдат цел ден в Астрата и спират ИЗБИРАТЕЛНО нарушителите.
Затова спазайте правилата по тия опасни, неудобни и л****ни пътища, колкото и да е неприятно, и не им помагайте да получават по-високи заплати чрез нашите глоби.

ves_v8
19-05-2010, 13:28
В Ст. Загора бяла Астра СТ 5100 ** има и 2 червени Астри,ама не им знам номерата/все още/.:mobile:
Мда, една от червените с Стара Загора я знам от опит...:???:
фишче за превишена, добре че тъста ми беше с мене, а той е с офицерска карта, иначе акта ми беше сериозен около 100 км/ч на ограничение 40 км/ч.

mihail_mladenov
19-05-2010, 14:44
То и във Враца има такава Астра, но при нас е някаква жълтеникава на цвят с номер ВР 4554 или нещо от тоя сорт беше. Но на един приятел от класа ми, баща му е кука и ни каза, че вече ще слагат камерите и радарите и в други цивилни коли. А и също ще има монтаж на камери на кръстовището на пл. Руски и кръговото на Благоев. Но, по принцип и аз като си карам дали в града или извън него си превишавам скоростта с около 10-30 км/ч в зависимост от състоянието на пътната настилка. А и когато си хода на село до с. Ракево си поддържам 80-90, защото пътя е доста надупчен до Криводол, а до Ракево е доста вълнообразен. И след като изляза от селото има 2 участъка с положен нов асфалт м/у Ракево и Добруша и Добруша - Градешница, като на втората отсечка там винаги си карам с около 110-120 км/ч. Иначе куки мога да срещна само на влизане в Криводол, като се прибирам от село.

RPWWD
19-05-2010, 15:20
Това, че ще започнат да следят с камери от разни стари бангии, различни от Опел Астра Класик се говори от доста време, явно вече е дошло времето родната полиция да помогне на дупнишките, горублянските и врачанските джамбази да преодолеят по-леко кризата ;-)

soldier
19-05-2010, 15:47
То и във Враца има такава Астра, но при нас е някаква жълтеникава на цвят с номер ВР 4554 или нещо от тоя сорт беше. Но на един приятел от класа ми, баща му е кука и ни каза, че вече ще слагат камерите и радарите и в други цивилни коли. А и също ще има монтаж на камери на кръстовището на пл. Руски и кръговото на Благоев. Но, по принцип и аз като си карам дали в града или извън него си превишавам скоростта с около 10-30 км/ч в зависимост от състоянието на пътната настилка. А и когато си хода на село до с. Ракево си поддържам 80-90, защото пътя е доста надупчен до Криводол, а до Ракево е доста вълнообразен. И след като изляза от селото има 2 участъка с положен нов асфалт м/у Ракево и Добруша и Добруша - Градешница, като на втората отсечка там винаги си карам с около 110-120 км/ч. Иначе куки мога да срещна само на влизане в Криводол, като се прибирам от село.
То във Враца и да искаш не можеш да превишиш скоростта. Последно преди 1месец минах от там и то със средна скорост 20км/ч. Такива дупки няма и в гробището преди погребение.

mihail_mladenov
19-05-2010, 16:05
То в момента ще се започне масово подновяване на водопровода в града за срок от 2 години, доколкото си спомням. Та до някъде е добре, че се изнасям в началото на есента, може би в посока Варна. За да карам висше. Но, просто не ми се мисли как ще завара положението във Враца, другото лято.

ФЕРАРИСТ
20-05-2010, 08:29
Затова спазайте правилата по тия опасни, неудобни и л****ни пътища, колкото и да е неприятно, и не им помагайте да получават по-високи заплати чрез нашите глоби.
Това е абсолютно невъзможно, няма как да бъда убеден че човек с нормална нервна система, може да кара поне 5 км градско, и 10 км извън, без да наруши поне веднъж правилника.....и то тва човек дето е абсолютен педант на пътя.....поне на 10 места из града виждам по 20 знака накичени на 100 метра разстояние, по два по два.......ми то човек знаци ли да гледа, или пред себе си......

BillyBoy`
20-05-2010, 08:54
Ами аз не мога да ги разбера някои хора хем нарушават закона хем се оплакват.Щом са те заснели със камерата няма спасение.Ще ти напишат акт та пушек ще се вдига.

BoxerPower
20-05-2010, 10:51
Не винаги обаче нещата стоят така колега. Понякога се случва човек да наруши правилника просто поради възникнала извънредна ситуация. Ето ще ти дам пример с моя случай от вчера. По принцип никога не разговарям по телефона си докато шофирам, първо защото не ми е удобно и второ защото мразя да ме занимават с глупости докато вниманието ми е насочено към пътя. Вчера обаче най-неочаквано в движение ми се наложи да проведа много спешен личен разговор, който не търпеше отлагане дори с минута! Т.е. трябваше да се обадя, но нито можех да спра по средата на пътя (като ония хюмнета), нито имах време да търся място за паркиране... просто самият разговор наистина не търпеше никакво отлагане, за това грабнах телефона. И по законите на Мърфи, видиш ли ония п*дали карали точно пред мен. В последствие дори не ме питаха за къф х*й съм решил да говоря по телефона докато шофирам, дори и фиш не ми написаха, ми направо се пресегна коп*лдака към тестето с актове и айде да ми е честито... Та в такива случаи колега, а тях ги има, според теб дали е най-правилното решение да те одерат с 50 кинта и точки? Визирам себе си като човек, който наистина не ползва телефон в колата, но ето вчера ми се наложи по спешност. Наистина има много хора които системно нарушават правилата и си заслужават наказанието, но има и много други на които им се е наложило, или може да им се наложи да го направят, и които на дали заслужават най-суровото наказание...

adv_petrov
20-05-2010, 13:03
Верно е мисия невъзможна да си примерен шофьор, особено когато всеки един бързак около тебе на пътя си е написал свой собствен правилник за движение по пътищата, и си кара според него...Тука е проблем че човещинката от страна на униформените никога я няма...Именно затова очите на 16 за астри, камери и т.н. Просто не виждам как може да реагираме по друг начин, като ни е абсурдна държавата - Стависки с Хамъра, и кой ли не още, за отнети животи и алкохоли по незнам си колко промила, джиткат с условни и пробации (ще видите и депутата с А8цата и москвича в Искърското дефиле, и тоя бившия на Доган човека от онзи ден и за тях ще е така), а обикновения човечец, за едно разговорче по gsma - земи тия актове...Казвам ви правосъдието в такива случаи обслужва осъдителни присъди над обикновените хора за да се афишира "успешната" му дейност, а недосегаемите връзкари - те са били такива, такива са и такива ще си бъдат.
А монетата винаги има две страни - като съм с Алфата, София-Варна я правя за 4 часа и малко, и нищо не ме интересува, а като съм с голфчето с газта - ща-не ща, спазвам ограниченията без проблем, щото то е костенурка и толкова си може.

pr_00f
20-05-2010, 13:28
И все пак.



@adv_petrov
Казвам ви правосъдието в такива случаи обслужва осъдителни присъди над обикновените хора за да се афишира "успешната" му дейност, а недосегаемите връзкари - те са били такива, такива са и такива ще си бъдат.

Такива хора е имало има и ще има.
Въпросът е какъв % от населението са те?

Защото според мен едно поне 90% от кретените на пътя не са членове на гореописаната група "недосегаеми" а са обикновени хорица.
И дори "недосегаемите" да си останат такива ако държавата успее да наложи така необходимият ред и спазването му от "обикновените хорица" - със сигурност ситуацията по пътищата ще се промени.



@BoxerPower
Наистина има много хора които системно нарушават правилата и си заслужават наказанието, но има и много други на които им се е наложило, или може да им се наложи да го направят, и които на дали заслужават най-суровото наказание...


Какъв е шансът да ме хванат ?
Ми ...
Правилата са си правила - сам решаваш дали да ги нарушиш. Един път ще мине номерът - другият път няма да мине.
Хванали са те в издънка , понасяш си наказанието.
Хората са си свършили работата.
Иначе всеки по форума реве колко били скапани куките , как никаква работа не вършат и прочие, ама като вземат че си свършат работата , се почва друга песен.
Че и обиди - хюмнета, пе**али, копелдаци и прочие.
Пълен кеф е цялата работа.

Предложение от мен
За да се броят правилно нарушенията извършвани от шофьорите предлагам да се назначи персонален катаджия за всеки от нас.

BoxerPower
20-05-2010, 15:39
Аз имам друго предложение, но съм никой, че да мога да го прокарам в закона. Според мен една лека корекцийка няма да е лоша... нещо от сорта на:

Заедно с останалите документи на автомобила, в КАТ дават на всеки шофьор по едно документче което да представлява списък с подобни, не до там безбожни нарушения, като това с телефона. Срещу всяко нарушение си има по 3 празни места за отметки които да се перфорират. После ако те спрат за нарушение, заедно с документите за проверка ти искат и това въпросно нововъведение. Гледат какво е нарушението (да речем говорил си по телефона) и проследяват какво е положението с отметките за него. Ако сефте ти се случва да те спрат с такова нарушение - бам перфорират първата отметка, която е "първо предупреждение". Ако вече са те спрели за такова нарушение и видят, че е перфорирана първата отметка - бам перфорират втората, която е "фиш" и заедно с нея ти връчват и глобата с фиш както си е сега. Ако си бил прекалено нахален и се окаже, че и втората отметка ти е вече перфорирана - бам третата... тя вече е "акт", като с нея ти го връчват и него. Веднъж перфорирани и 3-те графи няма право на възстановяване. Щом имаш 3 перфорации, всяко следващо повторено нарушение от този тип си е чист акт. И така проблема е лесно решен.

Тия да ги наречем "талони за нарушения" ще са си с холограмите и защитите за да не могат да се фалшифицират, а при опит за фалшификация и установена такава, вече наказанията ще са различни.

Няма да е зле да има и сурово наказание ако този талон е един вид "забравен в къщи", защото знаем кои хора използват подобни оправдания и по каква причина.

Като цяло те тая идея може доста да се доразвие и мисля, че ще е в полза както на служителите на реда, така и на нас обикновените граждани.

С две думи... очаквам да гласувате за мен като се кандидатирам за министър на вътрешните работи :mrgreen: Или както е лафа: "BoxerPower" президент!!! :rotfl:

SandoOne
20-05-2010, 15:44
Ако някой колега реши да посети Разград нека си отваря очите за червен на цвят Opel Astra с регистрация РР7485(последните букви не ги помня). На пръв поглед автомобила е цивилен, но на втори - снабден с камери, радари и 2 броя униформени хюмнета които ще ви стъжнят живота ако сте в нарушение :paddle:

Мен преди малко ми натряскаха акт, че говоря по телефона докато шофирам. Ситуацията: шофирам, по спешност се налага да се обадя на колега, пред мен се движи червена Astra. В следващия момент Astra-та спира по средата на еднопосочния път без никаква сигнализация, аз спирам зад нея псувайки шофьора за великата маневра, от автомобила излиза униформен, който идва до мен с покана да отида до въпросния автомобил заедно с документите ми. Следва резултат от 1:0 в полза на любезните домакини с подарък акт за гостите. Това обаче не е толкова интересно, колкото факта, че на пръв поглед безобидната Astra беше снабдена с пълен комплект радарна техника за следене на нарушители както в спряло положение, така и при движение. Абе с две думи оглеждайте се за да не останете неприятно изненадани като мен :brickwall:


Това и в Смолян го има само, че е бяла цивилна астра с камери и темподобни ....

Xman
20-05-2010, 15:54
В Ст. Загора бяла Астра СТ 5100 ** има и 2 червени Астри,ама не им знам номерата/все още/.:mobile:

Ако идвате в Сливен - пазете се от тъмно синя 164-ка....

SandoOne
20-05-2010, 16:01
Ма на ченгетата ли е 164 ката .

Xman
20-05-2010, 16:15
Ма на ченгетата ли е 164 ката .

полицейска е, без отличителни знаци....като карабинерите в Италия, ама не точно...:ritter:

morfius
20-05-2010, 16:20
Добре де, за нарушенията и санкциите ясно... но никой не уточни законно ли е да те снимат ей така без обозначения?
Или като е за дране на стадото конституцията не важи...

Mind_Control
20-05-2010, 16:40
Много ми е интересно законно ли е това? И ще се заинтересувам и то сериозно...Кой е той в никаква си кола без отличителни белези да ме снима и после да ме глобява за това!!!

А ти кой си та да не караш според правилата? Президента ли си, министър председателя ли си, министър на вътрешните работи ли си, линейка ли си??

Ако си караш по правилник и те доволни и ти доволен и няколко човека повече на тоя свят на година. Ако ли не- евала, че снимат нарушителите.

Xman
20-05-2010, 16:49
В крайна сметка това и ем работата..щем не щем трябва да се съобразяваме какво правим докато си караме колите

Old Fox
20-05-2010, 19:16
3 страници попръжни и злоба. Дали едни 20лв за хендсфри или нямаше да решат всички проблеми? Само се питам.
И аз говоря по телефона от чат на пат в колата, но ако ме хванат няма да са ми виновни полицаите, закона, конституцията и на девер ми Петко зълвиния син...

BoxerPower
13-06-2010, 17:07
Между другото пичове ако по някаква причина стъпите на пътя Русе - Разград и в частност минете през село на име Осенец, горещо ви препоръчвам да заковете на 40-50 и да не превишавате тая скорост въпреки страхотната права отсечка! В противен случай, шанса да станете спонсори на КАТ е огромен и сега ще ви кажа защо. Въпросната червена Астра си намира сенчесто местенце по бордюрите или малките пресечни улички, камерката и радара се насочват към пътя, куклите вътре вдигат ръцете на тила, опъват краката и подремвайки си карат смяната. Ако превишите радара ви засича, а камерката автоматично ви снима за спомен. Седмица по-късно (тук работят бързо) си получавате честитката и се чудите от де са ви "го" подали "тоз гърбавия". Тук вече доста изгоряха така, че имайте си едно на ум за това място. Аз лично разбрах миналата седмица за тоя им ге*ски номер, а днес отивайки към Русе дори ги заварих как си чакалят на сенчица. Най-лошото в случая е, че хората не познават автомобила понеже е цивилен и никой няма да ви пресветне, просто защото дори няма да забележат, че някой ги засича и снима... т.е. ако не сте от тук си изгаряте кат пичове! Абе както вече казах ако имате път насам имайте едно на ум за село Осенец.

BoxerPower
13-06-2010, 20:32
За тебе приятелю, дето ми напраска отрицателен рейтинг с последвал коментар "Аха баш е гейски да си гледат работата." по повод изказването ми за новия полицейски подход на работа, ще кажа - не бе никак не е п*далска история не само да ми се крият по храстите, ами да го правят и с цивилен автомобил... ама никак! За едно си прав обаче, наистина си вършат работата - дерат кожи яко! Та някой ден ако те щракнат с 5-10 отгоре над разрешената и ти пратят визитка ще те видя колко ще си сербез... или ти си от тия шофьори дето са толкова стриктни, че спазваш всяка ограничителна табела и не надвишават ни с 1 км над разрешената скорост...

Ma7e4k0
14-06-2010, 00:43
Ми мене ме гониха с цивилна шкода фабия, с тасчета ....абе все едно такси ама без лепенки и вътре униформените дебнат.Как да им спреш на такива :busted_cop: :hump: .....

mochko1
14-06-2010, 00:49
Ами да на цивилни не бих спрял ,пък не дай си боже вечер :chair:

Sm0k
14-06-2010, 01:31
3 страници попръжни и злоба. Дали едни 20лв за хендсфри или нямаше да решат всички проблеми? Само се питам.
И аз говоря по телефона от чат на пат в колата, но ако ме хванат няма да са ми виновни полицаите, закона, конституцията и на девер ми Петко зълвиния син...

Половината телефони се продават с хендсфрий-то в комплекта, а почти всички телефони имат високоговорител :) Не мен ми е неудобно да седя постоянно вързан с кабелите, в случай че някой евентуално звънне, ама винаги като говоря в колата си го пускам на loudspeaker и не ми се налага да държа телефона :) Така че да же няма нужда да се дават 20 лева, решението на проблема е в натискането на един бутон :)

Пък относно дискусията доколко са правилни новите методи за работа на полицията - в много държави се използват такива трикове, щото това е по-ефективно :) Не виждам какво толкова се учудвате и възмущавате :)

ziko
15-06-2010, 09:32
От един познат полицай съм чувам,че разградската Астра снимала при градско само над 70 км/ч и извън градско над 120 км/ч.

BoxerPower
15-06-2010, 09:46
интересна информация...

DarkKnight
15-06-2010, 09:48
Аз до колкото знам камерите (и подвижните и стационарните) снимат нарушителите с над 20 км/ч

Sunny
15-06-2010, 09:56
От един познат полицай съм чувам,че разградската Астра снимала при градско само над 70 км/ч и извън градско над 120 км/ч.


интересна информация...

Е то за по-малко няма смисъл да дебнат ; не могат да те нарисуват (изнудват)

Sm0k
15-06-2010, 11:50
Аз за стационарните камери съм чувал за над 30 само, че снимат, щото тогава се вземат книжки. Не знам до колко са верния тия неща, но със сигурност няма много смисъл да те снимат с под 20, щото до 10 няма глоба, а между 10 и 20 беше фиш - сега да те търсят и да те викат в КАТ за да ти връчат фиша, едва ли :) Има достатъчно бързаци с по-големи превишения, с които да си отварят работа :)

1115
15-06-2010, 14:37
Всичко това е много хубаво, стига да е двустранно, но КАТ няма кой да ги проверява и затова тези хора ще си говорят по телефона докато карат, ще са без колан и ако ги спрат ще размахат "карта" и кой от къде е.
Това е дразнещото в цялата работа. Т.е. правилата са създадени за обикновенните хора, а много други са над закона.

AlfaMan
15-06-2010, 14:58
Аз за стационарните камери съм чувал за над 30 само, че снимат, щото тогава се вземат книжки. Не знам до колко са верния тия неща, но със сигурност няма много смисъл да те снимат с под 20, щото до 10 няма глоба, а между 10 и 20 беше фиш - сега да те търсят и да те викат в КАТ за да ти връчат фиша, едва ли :) Има достатъчно бързаци с по-големи превишения, с които да си отварят работа :)
По принцип е така в 90%, но все пак има и някои стационарки, които дебнат и за над 20км превишение. В момента така е тук в София на цариградско (преди орлов мост) с "умната" камера, която щрака ако се движиш над 80км/ч, а там ограничението е 60км. В началото ограничението беше 50км и тогава хващаше само тия, които са над 30км. Предполагам, че бързат да източат максимум пари от нея, защото ще я махат, че нямало пари предвидени от общината за да я купят и ще я връщат обратно на фирмата.

mochko1
15-06-2010, 15:06
Тея радари все някакво отклонение от истината дават и за това за 10км/ч не спират.

hunter1989
15-06-2010, 18:52
Много ми е интересно законно ли е това? И ще се заинтересувам и то сериозно...Кой е той в никаква си кола без отличителни белези да ме снима и после да ме глобява за това!!! Тук в Нова Загора имаме една бяла, която само се чуди къде да се скрие...Това вече за мен това е чудене на държавата от къде да вземе още пари!!!

А по темата с червените Астри...
Карам си Стара Загора-Нова Загора заедно със Софийски Опел Вектра и поддържаме нормално около 110-120км/ч както и почти всички останали и правим поредното изпреварване на автомобил движещ се около 80-90км...и точно в момента в който го заднинавам по глеждам и очите ми станаха така http://s18.rimg.info/e0a83df5de5318df89a778ffe7368fbb.gif и в този момент осъзнах как съм изгорял и то не само аз, а всички...Баси кажете ми кой ще кара зад тях с 80-90 много е ясно че всеки ще ги задмине, а това означава нарушение...

Ако на снимката се вижда лице нищо не могат да ти направят ( питал съм полицаите )

Abar7h
15-06-2010, 19:06
Още малко информация - има и поне една Honda Accord V-TEC от предпоследния модел оборудвана с най-модерна техника, висококачествени HD камери, доста мощни светкавици, радар и радиостанция....беше ми дошла за обслужване с сервиза миналото лято. Като я видях щях да припадна :D За нея се оглеждайте по магистралите - казаха ми, че с нея гонят, може и да не е само една, така че пазете се! Светкавицата е точно под огледалото за обратно виждане на предния джам и се забелязва!

BoxerPower
16-06-2010, 15:30
Преди малко ходих до КАТ да си взема талона.

50 лв. + 6 точки от талона... ей това ми коства едно спешно обаждане по телефона в неподходящ момент...

Никога няма да му го простя на тоя мл. автоконтрольор БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ към Сектор ПП-Разград, който без да му мигне окото си попълни наказателното постановление бидейки му през х*я за какво изобщо съм се обадил по телефона в него момент.

Жив и здрав, той, жена му и децата му, и дано им увеличат заплатите с нашите пари, че да могат на море да идат!

П.П. Най-тъпото в цялата история е това, че ако някой ден по случайност спрат въпросния господин БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ, извършвайки същото провинение, просто колегиално ще го пуснат да си ходи по живо по здраво...

Pepo
16-06-2010, 15:43
И защо трябва да му мига окото, че според ЗЗДвП си в нарушение, колега?

BoxerPower
16-06-2010, 16:13
заради послеписа ми...

DarkKnight
16-06-2010, 16:51
Преди малко ходих до КАТ да си взема талона.

50 лв. + 6 точки от талона... ей това ми коства едно спешно обаждане по телефона в неподходящ момент...

Никога няма да му го простя на тоя мл. автоконтрольор БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ към Сектор ПП-Разград, който без да му мигне окото си попълни наказателното постановление бидейки му през х*я за какво изобщо съм се обадил по телефона в него момент.

Жиб и здрав, той, жена му и децата му, и дано им увеличат заплатите с нашите пари, че да могат на море да идат!

П.П. Най-тъпото в цялата история е това, че ако някой ден по случайност спрат въпросния господин БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ, извършвайки същото провинение, просто колегиално ще го пуснат да си ходи по живо по здраво...


заради послеписа ми...

То аз бих се радвал ако вместо, като ме спрат нощно време да ми напишат акт или да гледат дали съм пил на дрегер, да просят пари... Според мен е по-правилно да се надяваш следващия път като спрат колега, мутра или богаташче да му напраскат акта, а не да минава с почерпка или поздрав на "колега"

BLUE1
16-06-2010, 18:06
Преди малко ходих до КАТ да си взема талона.

50 лв. + 6 точки от талона... ей това ми коства едно спешно обаждане по телефона в неподходящ момент...

Никога няма да му го простя на тоя мл. автоконтрольор БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ към Сектор ПП-Разград, който без да му мигне окото си попълни наказателното постановление бидейки му през х*я за какво изобщо съм се обадил по телефона в него момент.

Жиб и здрав, той, жена му и децата му, и дано им увеличат заплатите с нашите пари, че да могат на море да идат!

П.П. Най-тъпото в цялата история е това, че ако някой ден по случайност спрат въпросния господин БИСЕР ИВАНОВ БОТЕВ, извършвайки същото провинение, просто колегиално ще го пуснат да си ходи по живо по здраво...

Дреми му на х.я на Бисер Ботев за твоите клетви. На мен също не ми дреме, ако ще и 10000 хиляди точки да ти отнемат и ако ще да ти отнемат акта за раждане.....дръж се поне мъжки като си направил нарушение си плащай, а не да ревеш......

ФЕРАРИСТ
16-06-2010, 18:50
Днеска точа по околовръстното на СТЗГ, карам с 60-70, и изведнъж Валентин писна по К банд, напълни цялата скала, индикирайки че сигнала идва отзад, и скромния ми опит подсказа че червената кола в огледалото ме обстрелва с приятни вълници.......сурнах се веднага до 50, свих рязко наляво надясно като натиснах спирачки, да си помислят че нещо дупка съм избягнал.......карат си хайваните 100 метра зад мен.......Вальо пищи.......видях два ксенона как нагло изпревариха червеното Астре, и след 5-6 секунди сиво баварче ме мина и мене........куките моментално сгърчиха опелчето си, подминаха ме без да ги е еня че ме изпревариха на непрекъсната линия, и без да са в спешъл режим на движение(така или иначе не си личи че колата е полицейска), лепнаха се зад баварчето, десния му показа палка и го спря........цунках си Валентинчето и отново минах в режим 60-70.......да знаете ако се разкарвате през околовръстното в СТЗГ, пътя е перфектен, широк и гладък, и куките приятно се възползват от нагъсто поставените напълно излишно знаци 40кмч - 50кмч.......

BoxerPower
16-06-2010, 19:11
Дреми му на х.я на Бисер Ботев за твоите клетви.
Първо колега не знам как реши, че съм клел човечеца... дори напротив! В държавата в която аз съм роден (България), "Да си жив и здрав" е едно добро пожелание. Не те знам ти от къде си, ама ако при теб "Да си жив и здрав" ознчава нещо друго, проблема не е мой.


На мен също не ми дреме, ако ще и 10000 хиляди точки да ти отнемат и ако ще да ти отнемат акта за раждане.....

Викаш седиш си на РС-то, човъркаш форума, гледаш неква тема, явно не ти дреме за нея, не ти дреме и за 10-те хиляди точки и акта за раждане на автора, бе като цяло ти си пич и не ти дреме за нищо.... обаче видиш ли, толкова не ти дреме и си горд с това, че решаваш да споделиш и с останалите колеги колко не ти дреме... ами... евала........ :big_bow_down:


дръж се поне мъжки като си направил нарушение си плащай, а не да ревеш......

Аз не рева колега. Отивам в КАТ плащам си кат пич и си взимам талона защото ми се драйфааа... драйфа ми се като знам, че седи в мазните суполиви пръсти на тия дето са ми го прибрали... защото ми се драйфа колега... драйфа ми се от мисълта, че манафи дето по цял ден седят на сянка, бъркат си в носа и чакалят спонсори като мен, ми пипат документите... драйфа ми се като знам, че барат с потните си мазни ръце хубавата ми книжка и талонче... драйфа ми се само като си помисля, че оставих невинното си талонче в гнусните им ръчички почти цял месец... Хах ревал съм каза... реват тия дето нямат пари да си платят актовете и карат без талони с месеци... аз не рева колега, аз се възмущавам, че има ш*бан двоен стандарт! Но ти си толкова задрЕмал от това, че много ти дреме и четеш между редовете... Хах ревал съм.........

tanatos
16-06-2010, 19:36
Няма значение кава е била причината за разговора по телефона, това е нарушение.В закона е регламентирано как може да се осъществяват разговорите по телефон докато шофираш. Щом не си спазил това, немаш право да се жалваш, защото точно това правиш. Мрънакането и хейтърството спрямо полицайте никак не ме кефи.

За да не си помислиш нещо, само ще ти кажа, че карам без колан, с превишена скорост,говоря без хендс фри и още куп други неща..Но когато ме спрат и ме глобят не мрънкам, и не се оправдавам, а отивам и си плащам глобата.

"Манафите" ако не беше извършил нарушение нямаше да ти вдигнат палката нали така?

BoxerPower
16-06-2010, 19:42
"Манафите" ако не беше извършил нарушение нямаше да ти вдигнат палката нали така?

Ами те това поне да бяха направили... да ме спрат както се прави по закон, а не да набие спирачките на улицата без мигачи без нищо точно пред мен, да слезе от колата и да ми дойде на прозореца... Ами я си представете, че в подобна ситуация както си лафя по тел-а и съм се заблял на някъде и оня така ми бие спирачките пред мен и в последствие аз го натиря отзад?! А?! Ам тогава ко прайм?! Сигурно пак аз съм виновен за дето "неманафите" спазват стрикто правилника за движение по пътищата! Или викаш той щот е униформен може дори пред колата да скочи кат карам със 100 и кат го видя да закова на място... стига глупости...

pr_00f
16-06-2010, 19:45
Неспазване на дистанция ще е най малкото провинение :)

BLUE1
16-06-2010, 19:46
Боксер, разсмя ме от сърце!!! Жив и здрав да си пич!

BoxerPower
16-06-2010, 19:52
Ама може би проблема наистина е в мен и в това, че и представа си нямам кой какви права има и няма. Защото ако знаех с точност един полицай какви права има, къде, кога и как може да ме спира, поне щях да знам как да се защитя в подобна ситуация... и в акта освен подпис, щеше да има и възражения. Но наистина май мога сам на себе си да се сърдя за дето съм неук.

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:49 ----------


Неспазване на дистанция ще е най малкото провинение :)

Да. Представяш ли си в града кола зад кола колко голяма дистанция се спазва. Или викаш ако недай си боже стане верижна заради подобна маневра сички да го отнесат за неспазване на дистанция ;)

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------


Боксер, разсмя ме от сърце!!! Жив и здрав да си пич!

А така :cheers:

tanatos
16-06-2010, 20:04
Чакай малко сега, докато караш си се заблял и някой пред теб набива спирачки и ти му се натрисаш?? Прочети това което си написал моля те...Смешно е.

Ами ако пред тоя отпред е излезнало дете нещо? Нека да мислим малко а..Дистанция тва-онова...Дека ще се заблееш докато караш, ами ако докато се заблееше пред теб скочи тва дете...Като сме започнали с примерите нали..

Така както си го написал, направо си за лишаване..

pr_00f
16-06-2010, 20:12
Дистанцията следва да бъде съобразена със скоростта на движение.
Ако някой не може да си я преценява и не следи пътя пред себе си...

BoxerPower
16-06-2010, 20:24
Бе лишаване, нелишаване, свиди ми за бавареца иначе с удоволствие по същия начин бих нацепил спирачките пред някоя патрулка без мигач без нищо, за да видим кат ми влезе в багажника дали няма пак аз да съм виновния.

Мисля, че има един тънък момент, който до сега много малко от колегите явно са проумели. Аз, както предполагам и много други като мен, сме ЗА спазване на правилника! Но ПРОТИВ спазване на правилника и налагане на санкции само на обикновенните хора. Това чичо Пагон да е хванал Господ за шлифера и да може да си прави каквото си иска, а мен да ме дерат се нарича ДВОЕН СТАНДАРТ! Е аз не го харесвам това понятие и за това съм хейтърски настроен към синята униформа. Не защото ме санкционират и са ми взели 50 кинта... разберете го това (тези които още не са го разбрали)!

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

Между другото отидохме много в Off-а. В темата се говореше, че трябва да сте внимателни ако попаднете на червен Opel Astra в Разград или околните села. И като добавка към нея ще напиша, че Opel-а не е един, а няколко. Отделно тия дни разбрах, че ще ги сменят с други цивилки, понеже тук вече всички ги познават.

tanatos
16-06-2010, 20:27
Какъв двоен стандарт??? Мислиш, че има двоен стандарт? Предложиха ли ти да "оправите нещата", демек да им дадеш некой лев и да забравите станалото? Да са ти надписали нещо освен нарушението което си извършил? Няма двоен стандарт..Ако щеш караи и совалка, ако полицая е полицай и не е лайно което иска пари ще ти напише актчето и това е..

Санкциите са за всички и са еднакви.

Pinky
16-06-2010, 20:34
Наско, няма как по-ясно да го обясни момчето. Двоен стандарт е, че в същата ситуация, на полицай нищо няма да му кажат.

pr_00f
16-06-2010, 20:37
И откъде го знаеш това ?
Нещата се променят.
Като им нацъъкат в колите камери които не могат - когото спрат ще трябва да го режат.
Какво правим тогава ?
Пагонче, нашивка, униформа - все тая.

tanatos
16-06-2010, 20:39
Изместваме темата, но е относително..Познавам полицай с актове от колеги.Обратното е злоупотреба със служебно положение..И двете ги има и винаги ще ги има. Ако спазваш правилника точно и нямаш нарушения, може да изискваш. Но при тази ситуация неможе да мрънкаш. Предупреждаваш, че има таква дебнеща кола и това е..

pr_00f
16-06-2010, 20:48
Или в общи линии се сещам за 2 поговорки.
Не е важното аз да съм добре - важното е Вуте да е зле.
И другата за сламката и гредата.

BoxerPower
16-06-2010, 20:57
Ако щеш караи и совалка, ако полицая е полицай и не е лайно което иска пари ще ти напише актчето и това е..

Бе аз що все си мислех, че и фишове пишат... или тези времена са отминали и вече директно на актовете се хвърлят? Деазнам... по едно време питаха дали да ти напишат фиш, който не се обжалва, или да ти съставят акт в който може да посочиш възражения...

Edit: Хах кога изписахте още 100 коментара... аз се заблях на едно друго място и закъснях с моя :)

---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:48 ----------


Наско, няма как по-ясно да го обясни момчето. Двоен стандарт е, че в същата ситуация, на полицай нищо няма да му кажат.

А аз вече започнах да се страхувам, че само аз се разбирам какво имам в предвид под двоен стандарт.

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:55 ----------


И откъде го знаеш това ?
Нещата се променят.
Като им нацъъкат в колите камери които не могат - когото спрат ще трябва да го режат.
Какво правим тогава ?
Пагонче, нашивка, униформа - все тая.

Ами аз ще ти дам пример ;) Мен са ме видели в задното огледало. Не са ме снимали с камера. Ако на моето място беше униформен дори нямаше да си направят труда да спрат... нищо, че са го видели да говори по телефона.

tanatos
16-06-2010, 21:07
Камерите снимат нон-стоп...

BLUE1
16-06-2010, 21:54
Офффф. Оправданието е като задника- всеки си го има.

Sunny
16-06-2010, 22:37
@BLUE1
И монетата винаги има две страни .
Има свестни и съвестни полицаи , но във всяко стадо си има мърша и от там цялото стадо му викат ,че било мършаво .

BLUE1
16-06-2010, 22:42
Съни, че той ни е такъв народа. За съжаление е мърша не заради единици, а заради мнозинството.

Sunny
16-06-2010, 22:54
Прав си така е .. ББ не може да се справи - не е Сталин .
А точно такъв човек трябва да се изведе страната ..

П.С. Отплеснахме се много встрани от темата и ще ни бият .

achkar
16-06-2010, 23:00
Истинските ченгета не смятат КАТ за колеги.

TishO
16-06-2010, 23:02
Истинските ченгета не смятат КАТ за колеги.


Много вярно!!!

BLUE1
16-06-2010, 23:21
Съгласен съм. Няма абсолютно нищо общо между КАТ и криминална полиция, даже в някои държави те са в отделни министерства, но за България какво да говорим и КАТ и пожарната и гражданска сигурност и СОД и миграция и български документи за самоличност и какви ли още не са под шапката на МВР и се наричат полицай...После голяма ни била полицията 56000 души, пък от тях само 26000 са реално с полицейски функции и в тях пак влизат КАТ с СОД.