PDA

View Full Version : Светна ми някаква лампа!?!



porodisti
19-05-2010, 17:47
Здравейте колеги.
От 7 дни съм с Алфа-156 2004г.Иднес забелязах сутринта като натискам спирачките една лампичка да премигва на таблото със жълт цвят.След обяд откровенно вече си свети при натискане на спирачката и след това гасне.От същото време се появи и едно свирене непостоянно и независещо от скороста на движение и работата на двигателя от задно дясно колело го чувам.Още се опознаваме с колата и не мога да и свикна на уредите.Ако има идея някой да пише или да ходя на майстор.

DerMeister
19-05-2010, 17:53
Лампата за износени накладки ще да е...
Изгоряла крушка е, колегите ме поправиха.

krasy k
19-05-2010, 18:17
или изгоряла крушка

RPWWD
19-05-2010, 18:30
За накладките ще му го изпише на централният дисплей(колата е 2004 ти набор, все пак), тази лампа колега ти сигнализира, че не ти свети някой от стоповете, затова светка само като натискаш спирачката. По принцип тя свети когато ти е изгоряла каквато и да е крушка вън или вътре на колата.
Колкото до виенето - може да е лагер на главина, но това трябва да го погледне някой, който разбира от окачване.

porodisti
19-05-2010, 21:30
свиренето се чува непостоянно и при скорост 50 и при 100 е със еднакъв интензитет,прекъсва за неопределено време и след няколко секунди пак почва.

fulcrum
20-05-2010, 00:04
Имаш изгоряла крушка на стоп свтлината както е писал колегата

AlfaMan
20-05-2010, 12:18
Принципно трябва да е изгоряла крушка (прекъсната верига), но не е задължително - може и друго да е. Например при мен по някой път се появява (като натична спирачката и свети индикатора), но проблема не е в крушката или котактите, защото крушката е смяняана и контактите чистени. Просто по незнайни причини към левия ми стоп по някой път изчезва подаваното напрежение. Дано не ти е такъв проблема, че е много труден за локализиране, защото не се изявява постоянно, ами инцидентно.

porodisti
20-05-2010, 17:03
днес смених крушките и не свети нищо по таблото.Свиренето установих че е от изтънелите накладки вероятно защото леко като чукна спирачките изчезва и след това се появява отново.Яе с есменят сега ще ие огледам за марка.