PDA

View Full Version : Относно полиуретановите тампони



zoky
21-05-2010, 10:20
Колеги, ако сменя тампоните на горните носачи и на стабилизиращата щанга с полиуретанови, понякакъв начин ще се ускори ли износването на другите тампони по ходовата част, които ще са си обикновенни? Или ако ще слагам полиуретанови, да са на всякъде такива???
Благодаря!

oem
21-05-2010, 10:45
Слагаи колега. Оригиналните тампони на горните са също толкова твърди, да не кажа и по-твърди от полиуретановите. Слагай смело, няма да се износят другите по-бързо от нормалното :)

undy
21-05-2010, 12:01
абсолютно:)

Jivko7777
21-05-2010, 15:54
Слагай смело, няма да сгрешиш ;)
Но ако питаш мен най-добре навсякъде, та да ти е мирна главата веднъж за винаги :)

nikolaaaay
21-05-2010, 22:00
Да ползвам темата и да питам, колко км. горе-долу издържат полиуретановите тампони на носачите, особено на горните преди да се разкърцат? С други думи, колко често трябва да се свалят полиуретановите тампони, за да се омасляват и да не скърцат?
Моля най-вече за мнението на хора, които карат с такива тампони от 20-30 и повече хиляди км.

андон.маслев
21-05-2010, 22:22
За 6 месеца и 10 000 още не скърцат.На носача са с медна грес,на шенкелите с морска.Разлика м/у видовете грес не намирам.

zoky
21-05-2010, 23:23
Благодаря на всички отзовали се :) просто последните тампони на горните носачи издържаха 4000 км... Минавам на полиуретанови... то гледам и цените им са по-изгодни.

AlfaMan
21-05-2010, 23:37
Абе то и за скърцането има решение, използвано до средата на миналия век - монтиране на гресьорки, ама иска и допълнителна доработка на тампона - канали. Това е в сферата на мечтите разбира се. Иначе полиуретана би трябвало на определени километри (мисля 20к бяха) да се завърта, за равномерно износване и тогава да се смазва отново с грес. Също така различните видове полиуретан имат и различна твърдост, така че и от нея зависи степента на износване.
Принципно по дифолт алфите си скърцат, така, че "не скърцането" е по-скоро някакво тяхно епизодично състояние и си е просто един голям реверанс към собственика й. :biggringift:

nikolaaaay
22-05-2010, 00:00
Е ако на 20к км. се свалят носачите, за да се гресира полиуретана, тогава какъв е смисъла от него изобщо?! Аз съм на 112600 км. и все още не съм сменил горните оригинални носачи. Вярно, единият се е разтропал, ама са 112к, не 20к.

андон.маслев
22-05-2010, 09:54
Ами смисъла от полиоретана ще го разбереш като си купиш носачи от бг.:flamingdevil:

assassin's
22-05-2010, 11:28
от преди 2 дни и аз съм с полиоретанови тампони на горните носачи!стигнах до това решение след като смених оригиналните с МУГ!е няма такава боза,единият изкара около 15 000 км а другият изкара 5000км едвам го подмених гаранционно и след още 10 000км няма да ви казвам в какво състояние го свалихме,щом имаше луфт от тампоните около 1-2см,мисля че е ясно колко са хубави!а все пак цена за брой е 140 лв!!

CrazyElement
22-05-2010, 18:48
А кои тампони се сменят с полиуретови за да спре дразнещото скърцане, спра ли музиката за малко да се чуем в колата и това скърцане толкова почва да изнервя ужасно е.

A и правя доста лошо впечетление с това скърцане ;(

undy
22-05-2010, 18:50
А кои тампони се сменят с полиуретови за да спре дразнещото скърцане, спра ли музиката за малко да се чуем в колата и това скърцане толкова почва да изнервя ужасно е.

A и правя доста лошо впечетление с това скърцане ;(
по принцип на горните носачи

CrazyElement
22-05-2010, 18:52
по принцип на горните носачи

Май ще трябва да инвестирам в тях, грозно е това скърцане , тръгне ли се на дълъг път задължително скърца като луда..., иначе горните ми носачи са ТРВ на около 4-5хил км.

AlfaMan
22-05-2010, 19:11
Абе не се набутвай. Като се разбият оригиналните ти носачи, тогава сменай с полиуретан. А да не си мислиш, че полиуретана не скърца?

CrazyElement
22-05-2010, 19:17
Абе не се набутвай. Като се разбият оригиналните ти носачи, тогава сменай с полиуретан. А да не си мислиш, че полиуретана не скърца?

Ами нали това казват повечето колеги, не не издържам на това скърцане ужасно е и е адски злепоставящо марката , мен ме е срам да повозя някой на колата скърца като , че ли е някакъв трабант, ако има шанс да се оправи скърцането с полиуретанови тампони то тогава съм склонен да инвестирам.

андон.маслев
22-05-2010, 20:16
Полиоретана може да се разкърца само на стабилизиращата щанга.Там тампона опира директно на щангата и гони бързо греста.Няма как да се сложи вътрешна втулка на тампоните като при носачите.Е за тези тампони гресьорката ще е идеално решение.

Jivko7777
23-05-2010, 05:26
Полиоретана може да се разкърца само на стабилизиращата щанга.Там тампона опира директно на щангата и гони бързо греста.Няма как да се сложи вътрешна втулка на тампоните като при носачите.Е за тези тампони гресьорката ще е идеално решение.

Абнсолютно подкрепям ;) при мен стана точно така, само на стабилизиращата се разскърца, но и за това си има решение ;)

vovata
23-05-2010, 09:08
Ферариста на неговата страница е описал с каква грес да се мажат полиуретана ! Аз следвах интрукцията и след нанасяне на морската грес тампоните спинкат !
За 8000км нямат износване !

rusiq86
23-05-2010, 11:00
5 месеца съм с полиуретанови тампони от Ферарист, и съм мн доволен засега, евала на пича!

zoky
23-05-2010, 15:01
Абе то и за скърцането има решение, използвано до средата на миналия век - монтиране на гресьорки, ама иска и допълнителна доработка на тампона - канали. Това е в сферата на мечтите разбира се. Иначе полиуретана би трябвало на определени километри (мисля 20к бяха) да се завърта, за равномерно износване и тогава да се смазва отново с грес. Също така различните видове полиуретан имат и различна твърдост, така че и от нея зависи степента на износване.
Принципно по дифолт алфите си скърцат, така, че "не скърцането" е по-скоро някакво тяхно епизодично състояние и си е просто един голям реверанс към собственика й. :biggringift:

Добре колеги, тогава препоръчайте марка (продавач) на полиуретанови тампони за да знам че поне следващите 10К км няма да имам сериозни проблеми със скърцането (чукането)...

undy
23-05-2010, 20:09
ферариста е твоя човек,погледни в "продава" ,има цени,инфо и всичко по монтажа

toshko69
23-05-2010, 20:11
Добре колеги, тогава препоръчайте марка (продавач) на полиуретанови тампони за да знам че поне следващите 10К км няма да имам сериозни проблеми със скърцането (чукането)...

Обади се на Ники-/Ферарист/ както ти казаха колегите.И аз съм с полиеретан и нямам ядове.Най-накрая някакво трайно решение с тия тампони,фтулки и т.н.

brnthlmt
23-05-2010, 20:43
колко струва пълна подмяна на тези тампони
ферариста ли може да каже само?

ФЕРАРИСТ
23-05-2010, 21:01
Хем гледам в такива теми да не се обаждам.....
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=707182&postcount=837

nikolaaaay
23-05-2010, 21:11
Хем гледам в такива теми да не се обаждам.....
http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=707182&postcount=837
Добре, имаш ли впечатления през какъв пробег км. трябва да се свалят носачите, за да се гресират тампоните, за да не скърцат. За тропането не говорим.
П.С. 8-10 к км. или 5 месеца е ясно, че ще издържат, ма толко ше изкарат и най-смотаните носачи, примерно фиорела, скрап, фрап и разни от тоя сорт.

AlfaMan
23-05-2010, 22:00
5 месеца съм с полиуретанови тампони от Ферарист, и съм мн доволен засега, евала на пича!
И аз съм на печката точно с тези - изринах всичко отзад и отпред (при тези цени изобщо не се и замислих), ама е твърде рано да имам каквито и да е впечатления от тях, че трябва да се понавъртятя 20-30к.

ФЕРАРИСТ
23-05-2010, 22:00
Добре, имаш ли впечатления през какъв пробег км. трябва да се свалят носачите, за да се гресират тампоните, за да не скърцат
Имам впечатления, но те не са категорични, щото понякога тампони монтирани по идентичен начин, може да заскърцат в различен пероид от време, някой могат изобщо да не заскърцат, други много рано.....това са не само впечатления който съм изградил лично, а такива който изчетох по различните западни форуми, касаещи не марката коли на който се слага полиуретан, а начина по който се слага......щото полиуретана е един и същ - боята му е различна......е може би някой е по твърд, някой е по мек, но това са само 5 шор-ски единици......