PDA

View Full Version : Сваляне на долен носач 156



`mitdzg
21-05-2010, 11:07
здравеите колеги.след като не открих във форума отговор ще помоля за помощ.след като разглобих носача не успях да го извадя не ми стигат няколко милиметра за да извадя шарнира,необходимо лие да серзгобяват други елементи или има някаква тънкост.ако някои ми обясни ще му бъда много благодарен.

oem
21-05-2010, 11:18
Завърташ го на страни колега и излиза.

коков
21-05-2010, 11:26
При мене също се получи така дори го завъртах и пак нещеше та се наложи и полуоската да изваждам .

`mitdzg
21-05-2010, 11:45
въртях наляво на дясно нагоре нестана

oem
21-05-2010, 11:53
Малко чанчаво е, но се вади без да се вади полуоската. Откача се носача първо от задната страна и от вилицата на мортисьора като тя се премахва напълно и задата част се накланя на долу и малко на страни и излиза.

undy
21-05-2010, 11:58
въртях наляво на дясно нагоре нестана

аз по подобен начин се измъчих с монтирането на един,та отвих кормилния накрайник,за да може да се изкриви колелото още нагоре,мушнах първо шарнира и след тва с малко мъка наместих тампоните на мястото им.с другия нямах такъв проблем,и стана по стандартния начин.та,колега,опитай по обратния ред.свали накрайника(само отвиваш гайката и го избиваш),издърпай носача от към тампоните и накрая шарнира,тряя да има решение,все пак е влязло по някъв начин,не сваляй никва полуоска,само ще се намериш в работа и то излишна.УСПЕХ:)

Novachev
21-05-2010, 12:50
Малко чанчаво е, но се вади без да се вади полуоската. Откача се носача първо от задната страна и от вилицата на мортисьора като тя се премахва напълно и задата част се накланя на долу и малко на страни и излиза.

Подкрепям точно така става аз изкарвам шарнира в посока към предната част част на колата малко се надига главината и излиза . втория път ще ти е далеч по лесно

krasy k
21-05-2010, 13:23
Верния път ти посочиха oem и Novachev
Ние " като сме гледали този филм " и ни се струва лесно, а иначе е ужасно първия път.......
Не се притеснявай,голяма хамалогия е ,но ще свикнеш...

Успех и повече търпение !!!

ФЕРАРИСТ
21-05-2010, 19:43
Изпилих по 4-5 мм от мястото на предната "главина", където горната част на шарнира опира при вадене, и си излиза като пет пари от кесия......