PDA

View Full Version : Аман от некадърни шофьори !!!



chriss
21-05-2010, 20:34
За съжаление некадърниците на пътя стават все повече и повече... Онзи ден един с камион реши да върне назад на един сфетофар поради някаква причина и леееекинко се качи на предния ми капак. Е как да не се вбеси човек като вече се чуди и къде да паркира, че да не си намери колата на смачкан вестник :flamingdevil::book:. На всичкото отгоре ми се и развика после що не съм бил върнал назад, при положението, че беше час пик.. е просто нямам думи. Интересно ми е на вас, ако са ви се случвали подобни преживявания как сте реагирали :flamingdevil::flamingdevil:.. аз лично исках да му счупя врата на тоя идиот. Сега всеки път като си погледна колата се сещам за тоя и си мисля как следващия ще си вземе от зелето :laser:

leshoiad
21-05-2010, 21:34
Не е подобно но пак ми къса нервите. Е, например днес. Събрали се келешите от училището срещу нас, и какво да правят бръмбазъците, решили да пробват, дали ше ми се задейства алармата. И как пробвали мислите? Хвърляли камъни отгоре и на поразия. Като излизам, какво да погледна? Тавана и капака на багажника натреупани с камъни и други щуротии. Какво да ги правя ми кажете.................. :choice:

chriss
21-05-2010, 22:49
Не е подобно но пак ми къса нервите. Е, например днес. Събрали се келешите от училището срещу нас, и какво да правят бръмбазъците, решили да пробват, дали ше ми се задейства алармата. И как пробвали мислите? Хвърляли камъни отгоре и на поразия. Като излизам, какво да погледна? Тавана и капака на багажника натреупани с камъни и други щуротии. Какво да ги правя ми кажете.................. :choice:

Олее.. много тежко колега :frown: .. надявам се каското да покрива такива неща..

Също така много ме дразни като паркирам някъде и някоя заспала п....а или путьо си отвори вратата и със засилката отваря другата ми врата... истински шок :X

nblagoev
22-05-2010, 00:43
Преди 2 години съм спрял на пешеходна пътека на Г.М.Димитров... Зад мен няма други коли, а пред мен преминава леко накуцваща жена (сещате се, че отнема време да премине)...
Тъкмо жената премина и включвам на скорост, за да тръгна, и.....усещам как тръгвам без да съм пуснал съединителя...
Оказа се, че чичкото с вектрата, която почти ме направи хечбек, не ме бил видял...посред бял ден, със запалени светлини...
В края на лятото миналата година пребоядисах цялостно Алфа-та...
Преди 2 месеца я намирам с ожулена задна броня...
Преди 2 седмици, паркирана на друго място, в друг град - преден калник и врата мнооогоооо хууубаво напръскани с бял спрей....след няколко дни се оказа, че са някакви келешчета, които и други коли са "разкрасили"...
Мерцедес-а го намирам посред бял ден, паркиран на широко място, където неведнъж съм паркирал и никой не си е "заплюл" място, с дълбоко издрани с ключ задни калници...

Нямам думи просто!!!

П.П. Май не съм много по темата, че не са само некадърни шофьори, ама да си кажа и аз болката... :(

rusiq86
22-05-2010, 03:49
Преди седмица по обяд, си пия кафенце с приятели, паркирал съм на платен паркинг, отивам да си взема колата и какво да видя: задна броня в дясно и калник заден дясно ужулени. Некви хора видели неква мацка в джипка и отпрашила набързо. Ужас ви казвам. 6 дена бях без кола.
Мин. лято на Несебър съм си оставил колата на паркинг за 3 часа, валеше леко дъжд и малко се окаля, пребирам се в Рс и кво да видя дясната броня одрана леко.

ves_v8
22-05-2010, 04:34
вече нищо не е в състояние да ме учуди. съвсем наскоро си пребоядисвах двете брони на опела понеже имаше доста дребни щети точно от таквиа "мастър шофери". Две седмици колата беше слънце, и след това си гледам предната броня в дясниат ъгъл с дебели черни следи ужулено. Викам си "майната му, има каско!" Излизам до пазара, прибирам се, гледам си и задната броня, пак на ъгъла обаче левият със сини следи от ужулено.... Избеснях! Старая се да паркирам максимално прибрано и така че да не дразня който и да било от смотаните ми съседи ама...явно въпреки всичко има можещи... както обичам да казвам "един идиот може да бъде достатъчно изобретателен! Пих студена вода/бира и продължавам напред. Добре че имам Каско и те плащат.

SoHm
22-05-2010, 06:46
Две седмици колата беше слънце
Две седмици пак е нещо, аз преди няколко дни си я взех от цялостно боядисване и буквално, ама без да преувеличавам, след два часа, някой беше се заиграл с остър предмет по задната броня.
Абсолютно същата ситуация, като при chriss вчера се е случила на едното шефче.
Автобус на кръстовище решава, че не може да направи завоя и дава назад без да види зеленото мондео, обаче нашия е реагирал и вкарва задна с мръсна газ.
Резултата е спукана задна броня на мондеото и ожулена и виснала броня на колата отзад. Най-готиното е, че пича от втората кола мигновено предложил преследване и побой над шофьора на автобуса, обаче шефа бил с жената и децата в колата и отказал учтиво, а е можело да стане интересно, защото е бивш боксьор, страстен почитател на огнестрелно и хладно оръжие.

pinkmousy
22-05-2010, 09:43
Една кака преди година-две (още бях със 145-цата) така даде на заден на един светофар, явно беше и глуха, защото скочих на клаксона. Накрещях и се добре, но като видях щетите, се оказа, че нейната броня е пострадала където ме е натиснала по номера :) и се мина без повече разправии.

leketo84
22-05-2010, 12:08
Преди 2 години на платения паркинг при нас си намерих бронята одарена с номера до предната гума и се оказа че охраната ни чул ни видел !!!:shutup:

chriss
22-05-2010, 13:56
Ужас :( ..точно заради това сега ме е страх да направя цялостно пребоядисване.. преди 2 седмици някъде си заварих дясното огледало да си виси едно готино на кабелите, като се има на предвид, че там дето беше паркирана колата можеше спокойно да маневрира Escalade..

RPWWD
22-05-2010, 14:35
Колеги, аз съм пребоядисан целият (броните вече по 3 пъти!) без десен преден калник и 5-тата врата на вагончето ;-) Ей така, само от разни "паркиращи" около мен :cussing: Оня ден установих, че за пореден път някой си е отворил вратата да мен и отново "марка" на шофьорската врата, тва не се издържа вече. Бях сповенавал вече, че един ще хвана на "местопрестъплението" и ще го изнасиля публично!

koolio
22-05-2010, 20:37
Колеги, аз съм пребоядисан целият (броните вече по 3 пъти!) без десен преден калник и 5-тата врата на вагончето ;-) Ей така, само от разни "паркиращи" около мен :cussing: Оня ден установих, че за пореден път някой си е отворил вратата да мен и отново "марка" на шофьорската врата, тва не се издържа вече. Бях сповенавал вече, че един ще хвана на "местопрестъплението" и ще го изнасиля публично!

Недей писа такива работи, че ще прочете някой "човек от народа" и ще изтряска с все сила вратата!:crazy:

Ichkin
22-05-2010, 21:45
Е ... аз понеже карам доста в София ... и си карам бързичко ... трябва да видите как си личи от моята кола недъга на някой шофер ...
Всеки ден .... няма ден без някой да не ме е видял или да не ме засече ... няма такъв ден ... Наскоро в една седмица доста изнервена на 2 пъти изпушвам ...
На един дядо, идващ срещу мен, и паркирали коли в неговото а не в моето платно с някъв нов джип ... излезнах и съм викал в 7 и 30 сутринта като откачен ... и той си напира той да мине бе ... а не бяха псувни кво ли не ... панира се дъртия и ми напрай път ...
Другият път беше на един тролей ... задръстване ... остайл съм аз 2 метра от предната кола, че сме на пешеходна да могат да минават ... и тоя ми свирка ... ей майкооо ... тролея щях да обърна ....
Случи се ... бях в добро настроение мома с едно спорткупе ме засече ... без дори да ме види ... слизам ... добър ден ... тя уплашена такава ... добър ден ... знаете ли че ме засякохте ... карайте по-внимателно ... а тя ме гледаше се едно идвам от пекин и съм еднорог ... но все пак съм сигурен, че ме е запомнила ... че даже като виц ме е разказвала :D
Но в повечето случаи се разминават хората с по една майна ... макар и да се е случвало и шамари да раздавам ;)
Иначе и аз имам едно прегрешение ... на един светофар правя аз ляв завой, той в насрещното и аз да мина преди него го позасякох ... ма спрях после ... извиних му се, казах му, че съм виновен ... той сяга да ме бие ... еми ... нямаше как да не го напсувам в лицето и да си тръгна като пич :D

svrusev
23-05-2010, 19:36
Вчера карам си аз към Две могили по Басарбовския път и някякв келеш спрял насред пътя...ни мигач нито нищо...набих спирачките и някакав новак с Голф 3 У(убиец) ме подпря...Добре, че минах само с една драскотина... :sad:
____________________________
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

detelazurno
23-05-2010, 20:34
Тамън преди 3 часа някакъв гАзар влезна в една еднопосочна уличка, но ествствено в насрещното. Е понеже такива много ги обичам не се мръднах макар, че имаше къде. Спираме един срещу друг и той започва да ми се кара. Мен олипмийското спокойствие ме тресе и му посочих знака, че това е еднопосочна улица. Той излиза. Алеле ужас.....побелеха ми космите....да ама не. Тръгва към мен с бойна запашителна крачка и ми крещи "е сега к'во като съм влезнал в еднопосочна улица, акт ли Ше ми пишеш?" Обаче както върви бойно към мен...не бях сам. Pastora беше с мен и той отваря вратата и съвсем спокойно му казва "не бе, еднопосочна е улицата просто". Оня се спря, но пак се репчи. Зад мен имаше още една кола и шофьора отзад му се развика "момче, недей да се караш бе. В нарушение си. Ти си влезнал в еднопосочна улица". Оня тарикат пак с лафа за акта излиза, след което се качи в колата и направи лека маневра назад с идеята АЗ да го заобиколя. Е хубаво ама тия не ми минават. В момента, в който мръдна назад аз мръднах напред. Пак крещи нещо отвътре. Аз отново без да давам много жега му подвикнах, че продължава да ми запушва посоката на движение. В крайна сметка се върна назад и отби в страни при първото възможно място. Аман от тарикати.
Добре, че нито аз нито Pastora сме от тия дето скачат веднага, защото както и онзи излезна трябваше да стане грозна гледка.
Принципно съм спокоен шофьор и често давам път, не бързам да се карам ако някой внезапно реши, че трябва да спре или да направи подобна глупост без видима причина. Винаги си казвам "е явно има причина, явно му се налага" и просто отминавам, но понякога простотията и тарикатлъка си личат от далеч и ми е много кеф да се ебавам с такива селски пишлигари! Преди 2 дни по подобен начин един таксиджия направи същата глупост. При това беше с клиент. Просто спрях и започнах да го слушам как крещи. Казвам му "ма викай си бре, аз не бързам. Ти имаш клиент и после като му трупнеш сметка 10 кинта само от чакане на теб ще ти трият сол на главата"

Pastora
23-05-2010, 20:38
Аман верно от такива тарикати, поне да беше направил в началото леко местенце да се разминем, а той искаше ние да отбием :)))

mim
23-05-2010, 20:39
ухаааа, тия са ми любимите

а една кака така на връщане, да направи път, така хубаво се надяна на едни анти-паркинг колчета, че ще й държи влага дълго, току виж научила и знаците

kokless
23-05-2010, 20:43
И на мен ми се е случвала такава ситуация и то с органи на реда.Бяха в нарушение и заплашваха.:locked:

detelazurno
23-05-2010, 21:20
Това поне с еднопосочните рядко се случва. На мен най редовно ми се случва в двупосочна улица, с наспрели коли от едната страна и може само една кола да мине. Аз съм с предимство, защото спрялата кола е от мое ляво и сме на еднакво разтояние от нея. Тогава селянина дава мощно газ, за да намаля аз и той да мине преди мен. Аз също не се паля много, но като съм изнервен не издържам и аз давам газ и го чакам да се върне. Най-лошото е, че пак аз оставам напсувания, а сельото продължава в същия дух, без да осъзнава колко е прост

Случая с таксито е точно такъв, но идеята е същата. А ти и да го напсуваш все тая. Той селянина си е селянин и винаги ще си остане такъв без значение дали е дошъл в София или дали си го напсувал или не. Пускай си ги покрай ушите и това е!

detelazurno
23-05-2010, 21:54
Ама на мен ми е се тая. Тия неща веднага ги забравям, но има някои маневри, които не мога да забравя. Става въпрос за маневри, които показват, че съответния човек не трябва да има книжка и е опасен за движението.

И нещо да усвежи обстановката: "През седмицата се псува на селянин, а през празничните дни на майка" :bouncing_smiley:

И като си говорим за маневри.... http://www.youtube.com/watch?v=cbp6UGivuJo
:laser: :laser: :laser:

chriss
23-05-2010, 22:21
ОМГ.. на тая кой и е дал книжка :D :D .. http://www.youtube.com/watch?v=rn0e6xA5G_8&feature=related
ставал съм свидетел на доста подобни гледки като тези от тоя клип :D (нямам предвид само жени шофьори) :) ...

Ramsezsh
24-05-2010, 02:03
Няколко пъти вече ми се случва сутрин на улицата пред блока (по която има паркирани коли и от двете страни и може да мине само една кола) след като съм потеглил една кака с кола на Тера Тангра, вместо да ме изчакада мина, директно да излезе на платното и да запуши движението. Обаче не това е лошото - после очаква, че трябва най-малкото да я прескоча. По принцип съм спокоен човек, но това направо ме докарва до лудост. Един път се опитах да й обясня, че като идва кола по тясната улица най-правилно и логичто е да я изчака и след това да тръгва, но това не помогна особено. От тогава си нося книга в жабката - като се срещнеме отново там просто ще си почета и няма и сантиметър да се отместя да й правя път :mrgreen:.

mihail_mladenov
24-05-2010, 21:58
Днеска следобед към 18:00 часа, отивам до комплекса да закарам баба. Завивам в улицата на която сме и гледам пред мене паркирало едно БМВ 5-серия, чакащо абитуриенка. То така беше спряло, че нямаше как да се мине, като улицата в едната част е широка, колкото да мине 1 кола. Другият вариант е да се качи колата острани и да се мине близо до паркираните коли от дясната страна на пътя. Там където бе спряло бавареца, беше доста стръмно, та след като минах, на 2 или 3 пъти одрасках колата отдолу. След това съм го пс_вал доста време за водача на колата.

detelazurno
24-05-2010, 22:02
Днеска следобед към 18:00 часа, отивам до комплекса да закарам баба. Завивам в улицата на която сме и гледам пред мене паркирало едно БМВ 5-серия, чакащо абитуриенка. То така беше спряло, че нямаше как да се мине, като улицата в едната част е широка, колкото да мине 1 кола. Другият вариант е да се качи колата острани и да се мине близо до паркираните коли от дясната страна на пътя. Там където бе спряло бавареца, беше доста стръмно, та след като минах, на 2 или 3 пъти одрасках колата отдолу. След това съм го пс_вал доста време за водача на колата.

Ееее, колега недей така. В такива дни винаги има задръстени улички. Ми че ние миналата година като изпращахме ALF_RO_DiTa на два пъти затворихме 2 големи улици, едната от които доста главна :notworthy: Вярно, че не бяхме една кола ами 15, но все пак....
На днешното изпращане, което направихме на 2 пъти ни гониха от една доста главна улица.

Pastora
24-05-2010, 22:41
И 4-5 пъти минахме на червено(поне аз), ама това не съм го казвал ;)

detelazurno
24-05-2010, 22:48
И 4-5 пъти минахме на червено(поне аз), ама това не съм го казвал ;)

Айде ти пак с това червено :) Пак ти казвам - миналата година 15 коли минахме на червено и никой от няс няма честитка :bigracer:
Камерите вече са тренирани. Още от миналата година си знаят, че щом мине алфа колона те трябва да се самоизключат :)

Pastora
24-05-2010, 23:06
Дано не са демо версии на камери :)))

virusalfa
26-05-2010, 16:20
Повечето кандидат водачи за придобиване на свидетелство за управление на МПС се записват на шофьорски курсове с една единствена цел-ДА ВЗЕМАТ КНИЖКА!!!Сигурно 5 процента от тях се записват,защото имат желание освен горното,да придобият и някакви знания и умения.По време на изпита те по инерция правят някои неща,но като стигнем до момента на паркиране и то когато няма никой до него-до там!:rosso_racers:

Tedo
26-05-2010, 17:40
От тогава си нося книга в жабката - като се срещнеме отново там просто ще си почета и няма и сантиметър да се отместя да й правя път :mrgreen:.
Само да не стане като с ония двамата където трябвало да се разминат на средата на един мост и нито един не искал да върне назад по едно време единия извадил вестник и започнал да си чете, а другия му казал:колега, като го свършиш дай го насам да почета и аз :grin:

detelazurno
26-05-2010, 17:45
Повечето кандидат водачи за придобиване на свидетелство за управление на МПС се записват на шофьорски курсове с една единствена цел-ДА ВЗЕМАТ КНИЖКА!!!Сигурно 5 процента от тях се записват,защото имат желание освен горното,да придобият и някакви знания и умения.По време на изпита те по инерция правят някои неща,но като стигнем до момента на паркиране и то когато няма никой до него-до там!:rosso_racers:

Въпросът е какво правят тези 5% когато 99% от инструкторите просто се возят, а обучението остава на заден план!?

chriss
27-05-2010, 00:01
Въпросът е какво правят тези 5% когато 99% от инструкторите просто се возят, а обучението остава на заден план!?

Моя интсруктор беше такъв :D :D :D ...добре, че знаех да карам горе-долу и имах желание да не съм поредния ламер на пътя :D ...

помежду другото до преди половин час гледах блъскащи колички на един паркинг :D ...голям тетрис беше.. за 10 минути пред мен се чукнаха 4 коли :D :D :D ..собственика на една от чукнатите коли си търсеше къде да паркира на по безопасно място, че боята си беше нова, но шанссс :D

Ramsezsh
27-05-2010, 00:18
Само да не стане като с ония двамата където трябвало да се разминат на средата на един мост и нито един не искал да върне назад по едно време единия извадил вестник и започнал да си чете, а другия му казал:колега, като го свършиш дай го насам да почета и аз :grin:


Ел лошо няма. Вкъщи имам доста голяма библиотека :dance:.

svrusev
28-05-2010, 13:56
Колеги имам проблем с търсачката в форума има една реклама, която ми пречи и не мога да търса...както и да е...вчера видях, че задната ми врата е надраскана а отпред на капака имам едно чукнато място което е доста дълбоко.Искам да попитам с какво мога да ги закрия или премахно, че много ме дразнят... :furious:
__________________________________________________ ________
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

RPWWD
29-05-2010, 12:20
Колеги имам проблем с търсачката в форума има една реклама, която ми пречи и не мога да търса...както и да е...вчера видях, че задната ми врата е надраскана а отпред на капака имам едно чукнато място което е доста дълбоко.Искам да попитам с какво мога да ги закрия или премахно, че много ме дразнят... :furious:
__________________________________________________ ________
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

С пребоядисване на целите елементи, че гледам си с металик :brickwall:
По темата, от тази сутрин си имам белег от отваряне на съседна врата и на предната дясна врата, освен на шофьорската....................... Нямам думи вече, писна ми от завеждане на щети, пристъпвам към производството на сглобяем РЪЖДИВ метален ролбар, който да се захваща за дупките на джантите посредством куки и катинари, и който да обгръща колата отвсякъде, пък който иска да се блъска, да си отваря вратата като хамалин и т.н. :evil: