PDA

View Full Version : Сбогом на оръжията!



mordohy
22-05-2010, 00:06
Братя и сестри, вярвате или не, имам три пищова и една култова пушка, всичките нашарени от отговорни другари във връзка с мои геройства. Колкото повече одъртявам, ги класифицирам, като безумства, ама явно нямам вече трезва преценка.
Преди 14-15 години ги изритах в пенсия и от тогава, дори и не съм ги виждал.
Причината още не съм си я изяснил, ама повода го помня и до ден днешен!
Беше слънчев пролетен ден, когато разстенията се събуждаха, кучетата се гонеха, грозните иначе джанки цъфваха и в атмосферата се носеха ония ухания, които караха момичетата да слагат късите поли, а мъжете да оглеждат крачещите пред тях самки с влажен поглед и надути панталони!
Намирах се в култов сервиз, известен с калпавите си, но винаги отзивчиви майстори.Пиехме бира и си помпахме самочувствието, когато пристигна известна мутра, заедно със скандално скъпата си въздушна пушка.
Аз блеех и се възхищавах на циментовия дирек, който държеше жиците на целия квартал.
Беше уникален!
Разпределяше тока на три страни и колкото повече го гледах, толкова повече виждах, че е съвършен.
Няма по-величествена гледка за един ел.техник, от добре оборудвания дирек. Един такъв със симетричните си чашки,добре затегнатите връзки и бодро опънати кабели.
Красота!
Явно имаше и друг почитател!
Почитателя беше един наперен врабец, с малка сламка в човката си, който хем я държеше, хем се кокошинеше, хем сякаш искаше да каже гордо:
–Аз имам сламка!
Оказа се, че си търси самка!
Тя след малко се яви и танца му стана още по настоятелен.
Явно измърморих нещо, защото всички се впериха в гледката.Даже и децата се укротиха и поеха своята доза от сексуална култура.
По едно време самката се престраши и кацна до своя избранник.
Той пощуря от радост и гордо прие ласката и!
Все още със сламката в човката си, като гарант за добро гнездо, той се покатери над избранницата си и всички усмихнати и радосни, сякаш бяхме на мястото на щастливия врабец....
Усетих, че ме докосва цевта на пушката.
Изстрела покоси и врабеца и избраницата му, преди да го фрасна по чутурата.
Умряха преди да паднат на земята.
Две врабчета!
Залисани в любовна игра!

spe4elist
22-05-2010, 00:14
Братле, пак ме изкърти!!! Не е ли време да си смениш доставчиците на акцизни суровини?!?

Derry
22-05-2010, 01:08
Съдба, дано са умрели щастливи.

dimo
22-05-2010, 01:33
Братя и сестри, вярвате или не, имам три пищова и една култова пушка,
Преди 14-15 години ги изритах в пенсия и от тогава, дори и не съм ги виждал.
Причината още не съм си я изяснил!
причината е че си прогледнал ...преди това си имал очи но не си виждал добре истината за живота бил той и врабчи....Както е казъл Алберт Айнщайн:

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."

ves_v8
22-05-2010, 04:41
Хубаво нещо е живота, макар и на едно врабче! Като бях по-малък си играех с една въздуша пушка. Стрелях си всеки ден, но винаги по неудошевени предмети. Веднъж реших обаче да пробвам по гълъб. Святнах го... по нататък не искам да продължавам. Много ми стана мъчно, в момента в който прочетох думите ти веднага ми излпувата която разказвам, дори и в момента ми става мъчно...
Трябва да се оценява живота. Темата ти е страхотна, както обикновенно разбира се :hehe:

ФЕРАРИСТ
22-05-2010, 08:59
имам три пищова и една култова пушка, всичките нашарени от отговорни другари във връзка с мои геройства
Убити индианци и бледолики в дивия запад?

old alfist
22-05-2010, 10:52
Е, ми това е животът - докато има живот и здраве могат да се случат хубави неща. Затова човек трябва да ги осъзнава и цени. В същото време да знае, че всяка случка е уникална и неповторима. Нищо не може да продължава вечно - животът се променя, както и хората.

Бобби
22-05-2010, 17:10
След известно време и мутрата(известна)....ще падне от жицата...дано самката(Цеци Красимирова ) пак да и се размине....:smoke:
п.п. А бе, братле....ти си жив поет!
Пробвай се в тоя жанр да пописваш.....ще имаш голям успех..!...:smoke:

Ladjov
22-05-2010, 19:08
тука си имаме майстор на късия разказ , mordohy (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=6278) твойте истории винаги разтисат човек:big_bow_down:

fred
23-05-2010, 06:57
Мда, оръжие трябва да се употребява само срещу човек, с това съм съгласен0, както и с това, че по принцип е ненужно..., въпреки наличието на идиоти и беззаконието у нас.То законът ще се прояви, ако вземеш и гръмнеш идиот, но е и ако идиотът си проявява идиотията:duel:

mordohy
23-05-2010, 16:45
Както повечетоот вас забелязват, това са къси разкази на случки от моя живот и на хората около мене.
Именно къси разкази, сурови и необработени, написани на прима виста, а не документални писания.
Тук-таме поукрасени, тук-таме поорязани, но в основата си правдиви!
Не търсете в тях абсолютната истина, защото такава не съществува.
Ако някой го дразнят, просто да не ги чете!
С тях просто провокирам мисленето в определена посока, без да имат претенцията за изчерпателност.
За индианци и бледолики още не съм подготвен, но ще се замисля:mrgreen: