PDA

View Full Version : Що за удоволствие е това!?



ivan dimitrov
23-05-2010, 01:36
---

Kuker
23-05-2010, 01:56
Абе и младеж да е, пак не е оправадан че ти пречи.

mayhem
23-05-2010, 06:56
е - на- такива гьотферени мноо ме радват(шофера на опела имам в предвид)
имах колега камьонджия-супер екстремен тип- не можеш го ядоса, а ядоса ли го-БЕГАААЙ. подобен на твоя случай колега Димитров-на баир с камьон не става бързане, та тъпинко прави опити да задминава ама йок-кофти баир, нема видимост и оня "майстор" шубе го яде. на правото обаче изпреварва и забива пред камьона на колегата и почва простотиите. колегата спокоен, нито му присвятква, нема клаксони ама по едно време превключи на режим "идйотин" и го хварли в канафката с най-невъзмутимо изражение на лицето...
За тва не се ядосвай-некой ден тоз пилот на опела ше налети на колегата...

Peter_63
23-05-2010, 09:19
За N - ти път ми се случва! Вече вчера. Карам си с нолмална за извънградско скорост - 90 до 120 км\ч. Настигам някакъв опел, идва баир и той почва да се движи със 70 - 80. Нормално! Отнемам газта, спазвам дистанция 40 - 50 м. Идва завой и "нашият" почти спира. Тоя завой нормално го взимам с 80. В тоя случай беше под 60 а може би и под 50. Излизаме на прав участък и си викам - " ще го оставям отзад пък като иска да събира охлюви". Ляв мигач и ... газ. Да ама .... не. "Нашият" също ускорява. Можех да върна на 4 та .... но защо. Изпреварих го и на 5 та на газ ама .... със 140. Защо беше необходимо да ми създава проблеми след като после пак се движеше с под 90. Това не го разбирам! Аз като видя че някой идва с висока скорост в лявата лента или отнемам газта, или в най лошият случай - не променям скоростта. И най странното е че тоя беше "дядка", на моята възраст горе долу. Да беше някой младеж дето му ври кръвта - да го разбереш, а то... .
А! Да! Много Алфи у Варненско бе! Ако видите отзаде си 146 сив металик със лек златист оттенък и включени фарове - да знаете че Ви поздравявам. От толкова Алфи нямам мвреме да ръчкам светкавицата

Мдаа, това и на мен ми е много познато ... Аз мисля, че много от тях не го правят нарочно, те просто нямат способността да гледат и съобразяват какво става зад тях или пред тях ... ай кюто им е недостатъчно :D Е, има и такива дето се гаврят нарочно, но те са по-малката част от идиотите на пътя. А за глупостта и простотията възраст няма, така че дали е "дядка" или младеж ...


А! Да! Много Алфи у Варненско бе! Ако видите отзаде си 146 сив металик със лек златист оттенък и включени фарове - да знаете че Ви поздравявам. От толкова Алфи нямам мвреме да ръчкам светкавицата

ок, ще гледам ... :D :thumbup:

old alfist
23-05-2010, 10:02
На мен такива не ми се опъват, защото при изпреварване съм в готовност веднага след завоя или преминаването на отстрещния автомобил да напъна изпреварваният от мен, като държа машината в обороти и съм достатъчно близо зад него - при това положение той няма време да реагира, освен ако е със значително по-мощна кола от моята.

Derry
23-05-2010, 10:10
Шантавелковци всякакви. Може да се е пробвал колко му сига вътъка срещу алф или най вероятно не те е видял.

myato
23-05-2010, 11:13
И на мен ми прави впечатление,че подобни идиотски изпълнения се правят от хора на средна възраст.Явно ги напъва нещо вторият пубертет.От млади шофери гледам тъпи изпълнения повече на градско.Не знам,защо всички са решили,че като караш Алфа и задължително трябва да си премерят оная работа с теб.:???:

rusiq86
23-05-2010, 11:23
Преди няколко дена, на един светофар си карам и гледам отзад бързо идва един тарикат, пробва някакви изпълне ния да изпреварва неправилно, нагоре в един баир дава газ, и не направи нищо друго освен да застраши ситуацията, имаше малко място между моята и др кола в съседната лента. Изложи се пича и на следващия светофар гледам чичка на 40 години, неможах да повярвам!

Stoyan Georgiev
23-05-2010, 11:38
много често напоследък ми се случва описаното в първия пост... и все дъртаци...

Peter_63
23-05-2010, 11:50
... и на следващия светофар гледам чичка на 40 години, неможах да повярвам!
Уупс, адаш чакай малко бе, аз съм на 46, ама не се имам още за чичка бе :rotfl:

Kris
23-05-2010, 11:53
Колега, опелите не са стабилни в завоите ... влез му в положение на човека :)

ivan dimitrov
23-05-2010, 11:54
---

mim
23-05-2010, 12:10
такива простотии само по нашите земи съм виждала :dunno:

BoxerPower
23-05-2010, 12:21
Аз в такива ситуации изпреварвам коп*лдака и умирам пред него... в смисъл изпреварвам го, бам спирачката и почвам се влача пред него. После като го видя, че ше тръгва да изпреварва настъпвам яко докато не се откаже... а като се откаже пак умирам пред него. Дет се вика с неговите камъни по неговата глава. Тая процедура я повтарям докато не ми омръзне или докато не реша, че Шумахер си е научил урока за вбъдеще. Никак не ги обичам подобни изпълнения.

Същото го правя и ако ми се случи ситуацията: карам с 110-120, бам некъф едвам ме изпреварва и умира на 80 пред мен. За кво изобщо ме изпреварва кат после неможе да подържа същата скорост...

raiders
23-05-2010, 12:34
Е как да не се нервивам и аз, но ситуачията е подобна, аз карам с някава законна и нормална скорост ~90, може и към 100 да отивам, друг който се движи бавно и има места на който не може да се изправари, след това нарочно ми дава газ като искаш да го минеш, що за манталитет.

Ако карам бавно не се състезавам с никой, който бърза ме надминава и забравя за мен.

Всеки решава и преценяма как и с колко да кара, на никой не се сърдя или ще правя забележка, камо ли номера, но поне не пречете на другите. Хората явно са свикнали на друг виз каране, наблюденията са ми за по-възрастните хора, без да се засягат.

viki
23-05-2010, 12:36
Мхм,само че като му отвръщаш"с неговите камъни",директно падаш на неговото ниво:waving::waving::waving:
Да засича,да пречи,да се бута..явно акъла му е толкова:ghost2:
Всякакви диваци има по пътищата и няма да се свършат,ако взема да се ядосвам на всеки...:crazy:
Подминавам ги и ги изтривам на секундата от съзнанието си :holiday2:

soldier
23-05-2010, 12:37
И аз съм останал с впечатление, че повече възрастни хора го правят това с гаста до долу при изпреварване. А иначе другото, което ме дразни е като тръгна да изпреварвам и някой и да ми кара в средата на пътя.

BoxerPower
23-05-2010, 14:52
колега вярвай на път с дупки карам не само по средата ми и в насрещното... общо взето ако е много разбит пътя и някой кара след мен, със сигурност ще си помисли, че съм седнал мъртвопиян зад волана :tequilla:

Но на дали съм единствения тук, който гледа как да си опази окачването на автомобила по нашите весели пътища... разбира се подобно шофиране прилагам само ако не застрашавам никой друг в движението ;)

soldier
23-05-2010, 15:09
колега вярвай на път с дупки карам не само по средата ми и в насрещното... общо взето ако е много разбит пътя и някой кара след мен, със сигурност ще си помисли, че съм седнал мъртвопиян зад волана :tequilla:

Но на дали съм единствения тук, който гледа как да си опази окачването на автомобила по нашите весели пътища... разбира се подобно шофиране прилагам само ако не застрашавам никой друг в движението ;)

Добре де аз тръгвам да изпреварам на път, на който няма дупки, а другия кара по средата. Да не би за мен дупките да се затварят. Ясно ми е, че ако пътят е разбит този пред мен си е в правото си.

BoxerPower
23-05-2010, 15:15
Щом пътя е читав определено на другия мястото му не е върху разделителната линия ;)

BLUE1
23-05-2010, 15:24
В това отношение гърците ме кефят, настигнеш го, той не само, че не натиска газ докато го изпреварваш ами минава колкото може по в дясно.

myato
23-05-2010, 15:35
Миналата седмица,точно на литището на Долна Митрополия,един олигофрен с камион се изнесе на средата на пътя и трябваше да скоча на половина в банкета и да се отъркам покрай дръвчетата, за да изкоча отпред.Бях му дал сигнал от по-рано и тъкмо стигам на средата му и тиквеника се изнесе към мен.Беше и валяло,та ми се наложи доста да затисна волана,за да остане колата в пътя.Просто се чудя, що за изроди се движат по пътищата.Такива трябва да ги закача на един "тролей" на някое от дижурствата ми,че да се нагледат и да си седнат на задниците.

Ранобудниче
23-05-2010, 15:42
Миналата седмица,точно на литището на Долна Митрополия,един олигофрен с камион се изнесе на средата на пътя и трябваше да скоча на половина в банкета и да се отъркам покрай дръвчетата, за да изкоча отпред.Бях му дал сигнал от по-рано и тъкмо стигам на средата му и тиквеника се изнесе към мен.Беше и валяло,та ми се наложи доста да затисна волана,за да остане колата в пътя.Просто се чудя, що за изроди се движат по пътищата.Такива трябва да ги закача на един "тролей" на някое от дижурствата ми,че да се нагледат и да си седнат на задниците.

Не знам защо писанието ти ми светна асоциация с един филм, който гледах преди доста време: "Easy rider".

И се размислих, че когато такива неща се случват неволно, не е толкова страшно - следващия път човекът няма да е разсеян.
Но силно ме притесняват людете, които изпитват удоволствие от подобно собствено поведение.. на принципа "Я съм голем, нека ми доде". За такива оправия има ли?

myato
23-05-2010, 16:13
Не знам защо писанието ти ми светна асоциация с един филм, който гледах преди доста време: "Easy rider".

И се размислих, че когато такива неща се случват неволно, не е толкова страшно - следващия път човекът няма да е разсеян.
Но силно ме притесняват людете, които изпитват удоволствие от подобно собствено поведение.. на принципа "Я съм голем, нека ми доде". За такива оправия има ли?

Има.По-принцип съм противник на насилието и оръжията,но ще ми прекипи и ще извадя желязото от касата.Един идиот ще го отнесе,пък аз ще лежа в затвара с чистата съвест,че съм спасил много животи.Не желая да си сасипя семейството и за това отдавна държа всичко под ключ.Просто се знам,какво ще направя ,ако ми е под ръка в такъв момент.Едно ме научиха някога на границата да го правя добре ....... и още го помня.:sniper:

old alfist
23-05-2010, 18:43
Изпреварването си е най-рисковата маневра и винаги трябва да имаш готовност за реакция - както преценка за разстоянието и скоростта на обектите насреща, така и следене с периферното зрение на изпреварвания и всичко това съобразено с пътната обстановка. Всяко едно изпреварване си е едно премеждие.

spe4elist
24-05-2010, 14:05
... гледам чичка на 40 години, неможах да повярвам!

Чшшш, альууууу, нещо - май, а?!?
Ае да не се обиждаме на 40 годишни, ако може ... :flex:

---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 13:59 ----------


... А! Да! Много Алфи у Варненско бе! Ако видите отзаде си 146 сив металик със лек златист оттенък и включени фарове - да знаете че Ви поздравявам. От толкова Алфи нямам мвреме да ръчкам светкавицата:new_Eyecrazy:

А ако видите сребриста 156, с ухилен "чичка на 40" 8-) и ви показва :th_up:, да знаете, че съм аз и ви поздравявам ...

пп Обикновено откъм купето се разнася здрав метъл или хард рок :metal:

old alfist
24-05-2010, 14:34
Не е имал късмета да нацели някой добър чичко - ще има да му гледа пушека.

assassin's
24-05-2010, 14:53
и аз имам прясна историйка от тази сутрин!движа се градско 50-60км/ч, не прекалявам щото в нашия град с полицаите на глава не се излиза и така господин "Х" пред мен с опел вектра движеща се с около 30-40км път еднопосочен с две платна пристигам аз отзад,той кара в лявата лента и не отстъпва виждам пролука в лявата и тъкмо се провирам и гопсодинът реши да ме затваря до мен парапети,тротоари викам си айде вече и разказах играта на моята!нямах никакво време за реакция и така му отнесох огледалото на господина!ся и аз може да съм в нарушение ма сори като ш караш с 30 има си две платна карай в лявото!даже и не спрях да се занимавам с него че трябваше да го убивам май!!!ся другият път ще знае да си гледа в огледалата!!!

kokless
24-05-2010, 14:59
и аз имам прясна историйка от тази сутрин!движа се градско 50-60км/ч, не прекалявам щото в нашия град с полицаите на глава не се излиза и така господин "Х" пред мен с опел вектра движеща се с около 30-40км път еднопосочен с две платна пристигам аз отзад,той кара в лявата лента и не отстъпва виждам пролука в лявата и тъкмо се провирам и гопсодинът реши да ме затваря до мен парапети,тротоари викам си айде вече и разказах играта на моята!нямах никакво време за реакция и така му отнесох огледалото на господина!ся и аз може да съм в нарушение ма сори като ш караш с 30 има си две платна карай в лявото!даже и не спрях да се занимавам с него че трябваше да го убивам май!!!ся другият път ще знае да си гледа в огледалата!!!

Как да гледа?Нали вече няма:duel:
Същата исторя само,че аз бях наблюдател.Двама едвам не се пребиха по подобен начин със затварянки и сечене на пътя с околко 70-80км/ч градско.:sick:
Хубави хора.

soldier
24-05-2010, 15:23
и аз имам прясна историйка от тази сутрин!движа се градско 50-60км/ч, не прекалявам щото в нашия град с полицаите на глава не се излиза и така господин "Х" пред мен с опел вектра движеща се с около 30-40км път еднопосочен с две платна пристигам аз отзад,той кара в лявата лента и не отстъпва виждам пролука в лявата и тъкмо се провирам и гопсодинът реши да ме затваря до мен парапети,тротоари викам си айде вече и разказах играта на моята!нямах никакво време за реакция и така му отнесох огледалото на господина!ся и аз може да съм в нарушение ма сори като ш караш с 30 има си две платна карай в лявото!даже и не спрях да се занимавам с него че трябваше да го убивам май!!!ся другият път ще знае да си гледа в огледалата!!!

Нищо не можах да разбера от обясненията ти, но градско човек може и с 10км.ч да си кара в най-лява лента, законът го позволява.

assassin's
24-05-2010, 15:43
така ли позволява закона,аз незнаех,значе по твоята логика и в най лявата лента на магистралата мой да си кюфкаш с 90 и никой няма да пречиш?!!!пък и ням нищо за разбиране ако не бях ударил огледалото му сега трябваше да си търся из форума врати калници носачи!

old alfist
24-05-2010, 15:54
така ли позволява закона,аз незнаех,значе по твоята логика и в най лявата лента на магистралата мой да си кюфкаш с 90 и никой няма да пречиш?!!!пък и ням нищо за разбиране ако не бях ударил огледалото му сега трябваше да си търся из форума врати калници носачи!
Това, че законът не го е предвидил е така - разчита се на културата на водачите. Това е положението, колкото и да не ни отърва. И да се ядосваш - все тая.

assassin's
24-05-2010, 16:26
аз не се ядосвам,просто то тва вече не се издържа!имам чувството че са коне с капаци тези хора и квито и маневри да правят огледала не им трябват за тях!кво го интересува "чепа" че има някой в страни или зад него,той нали не е в нарушение по-Закона!!и да за да е културен един водач на път с две платна и скорост по малка от 50 което е ограничението трябва сам да реши къде да кара,но не и в двете платна или по осовата линия!!

soldier
24-05-2010, 16:29
така ли позволява закона,аз незнаех,значе по твоята логика и в най лявата лента на магистралата мой да си кюфкаш с 90 и никой няма да пречиш?!!!пък и ням нищо за разбиране ако не бях ударил огледалото му сега трябваше да си търся из форума врати калници носачи!

Само за града важи написаното в предния ми пост.

assassin's
24-05-2010, 16:32
дали за града или за село,ако се кротнеш пред някой полицейска кола с 10 в дясна лента,какво ли ще ти кажат господата ашколсун ей така трябва да се кара!!или да ти надуят главата от клаксони и какво ли не!всичко си е до култура,и моето не е мн правилно да изпреварвам от дясно но като не ти оставят избор го правиш!

soldier
24-05-2010, 16:42
От дясно в града може да си изпреварваш, колкото си искаш и си е напълно логично.

CrazyElement
24-05-2010, 16:48
Колега най-вероятно въпросния индивид просто не те е забелязал и хич не мисли , че като го изпреварваш е хубаво да не ускорява и на мен ми се е случвало и е доста тъпо. Обаче много ми е интересно някакви индивиди като ми се лепнат за задната броня, а аз примерно карам с 120, е тогава ми идва да върна на 4та дори на 3та и да не им дам да ме изпреварят,защото съгласи се 120 км/ч си е доста голяма скорост и с нашия остарял авто парк въпросният индивид настъпва от 120 да ме изпреварва като по този начин може лесно да стане предпоставка за птп.

Pinky
24-05-2010, 16:59
Това за десетте километра не е точно така. Ясно е записано, че е забранено да се кара с твърде ниска скорост без причина. А в подобни случаи просто трябва да се изпреварва от дясна лента.

assassin's
24-05-2010, 17:13
да но по интерестното е,че когато ти тръгнеш да изпреварваш от дясно индивида решава и той да се прибере,и ако недай си Боже стане беля виновният си ти!

pinkmousy
24-05-2010, 17:48
А такива, които се движат все едно са сами на пътя, има и на магистралата. Любимо ми е както си карам в лява лента със 130 ;) и някой отпред да е заел и двете платна и да не може да реши къде иска да кара. Или да реши да ме засече с 60 примерно, на 20-30 метра пред мен. А тези, които се лепят за бронята ми, обикновено им пускам по едно-две примигвания със задните халогени :) някои се хващат и веднага се дръпват. Правя път когато и където е безопасно, а не където на тях им скимне. В крайна сметка летището е на друго място и си има някакви закони за движение по пътищата... може би...

Pinky
24-05-2010, 18:24
да но по интерестното е,че когато ти тръгнеш да изпреварваш от дясно индивида решава и той да се прибере,и ако недай си Боже стане беля виновният си ти!

Това пък вече е тотално невярно. При движение в града, можеш да се движиш в която лента прецениш за правилно и не е забранено изпреварването от дясна лента.

tokata_pz_flex
24-05-2010, 18:35
Боже , елате в Пазарджик , да видите как правилник е нещо относително . Тук важи правилото на по-скъпата кола . Ако си с джип и гола глава си много , много голям .
Правилата не важат за полицаите . На тях огледалата и мигачите им са за красота .
Забравих... ако возиш абитиуренти... не се съобразяваш с нищо ... светофара е табууу :Lkingsmiley:

Alexanderbb
25-05-2010, 10:34
Класика от събота. Пътуваме към Калофер. На равното един юначага с ренде газ газ и ме минава. Аз се возя с около 100 и общо взето се наслаждавам на пейзажа. Точно преди отбивката за Калофер е бая байр с допълнителна лента за изпреварване на изкачващите се. Локомотива естествено този байр не го впечатлява и след 2 завоя онзи с рендето бива застигнат и подминат. ауууу каква муцуна направи и като зарева онова рено (ама то само с реване не става). А пред нас един чичо с лада, намалих а човека се дърпа да ми направи път да мина. В този момент нашенеца с рендето като се засили да ме изпреварва от дясно щеше баш в него да се набие. После пък на отбивката докато намалявах за да завия в ляво на детелината мина през насрещното и той наляво само и само да е отпред. И за какво беше цялата щуротия така и не разбрах защото из дупките на малкото им градче с повече от 20 км не може да се мине

old alfist
25-05-2010, 10:57
Имал съм случаи с такива дето са с разни малки скапани коли - напъва се пред теб и гледаш как се занася по завоите, скача по дупките, в населени места кара с разни скорости дето ако му искочи някой изобщо не може реагира, само и само да покаже колко е велик.
Понякога ги оставам на по-голяма дистанция, ако не намали - направо ще се пребие някъде и после ще ми тежи на съвестта.

Panchev
25-05-2010, 11:50
Чшшш, альууууу, нещо - май, а?!?
Ае да не се обиждаме на 40 годишни, ако може ... :flex:

---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 13:59 ----------



А ако видите сребриста 156, с ухилен "чичка на 40" 8-) и ви показва :th_up:, да знаете, че съм аз и ви поздравявам ...

пп Обикновено откъм купето се разнася здрав метъл или хард рок :metal:
Е няколко пъти проверих дали аз не съм автор на този пост, ама през уикендите обикновено не ми остава време за форума. Описанието е много точно, макар че съм малко под 40-те!:clap: Но се имам за младолик и си мисля, че годинките не ми личат толкова:grandpa:
Иначе по темата - какви ли не идиоти и комплексари съм виждал на пътя. Последната случка беше точно с Опел, който ми беше запушил лявата на път за работа (в общи линии извънградско). Намалих зад него, щото следва една отбивка в ляво и си помислих, че може да не се е сетил за мигача си, макар че точно там много се дразня на такива, които се престрояват за завой няколко километра по-рано. Е, подминахме отбивката, ама този не зави, а продължи да ме запушва. Не присветкам с фаровете, но си мисля, че е редно като видиш в огледалото, че те настига някой по-бърз, да отбиеш в другата лента. Естествено не всички са длъжни да разсъждават като мен, ама... Използвах момента, в който онзи шареше между лентите (заради дупките може би) и си го надминах най-културно, като се направих, че не забелязах как щеше да ме отнесе с мерака си да се върне отново в лявата лента. Продължих си пътя напред и погледнах в огледалото чак десетина километра по-нататък, малко преди да завия в дясно на отбивката за паркинга пред работа. И какво виждам - онзи е пришпорил немощното Опелче и държи твърдо осовата линия -беше се амбицирал нещо. Е, ама аз там карам вече бавно и се подготвям да завивам, щото там ми е пътя. А то не бяха фарове и клаксони от негова страна -явно искаше да ми каже нещо. Дано да съм го направил щастлив, като ме е изпреварил! Но на това място, насрещните пък се престрояват за същия този завой (който пък на тях им е ляв) и най-често на такива тарикати им се налага да скачат на спирачките, щото подминавайки ме, връхлитат на спрелите насреща автомобили. То и затова там си има подходяща маркировка, знаци, ограничения и пр., с които обаче рацерите не са запознати.