PDA

View Full Version : Дайте идея за евтина, вкл. и за поддръжка, здрава малка кола ...



Peter_63
23-05-2010, 09:53
Колата ще се кара от неопитна в шофирането и паркирането жена на средна възраст. Обичайният маршрут ще бъде градско каране в централната, много натоварена с трафик част на Варна, където е доста трудно да се намери място за паркиране. Колата да е малка, може би бензинова, няма значение броят на вратите, да е евтина за закупуване и евтина откъм поддръжка, здрава откъм двигател и ходова част и евтина при евентуален ремонт на ламарини и брони. :) За мен такъв избор е задача с повишена трудност и моля за идеи :D

ФЕРАРИСТ
23-05-2010, 10:01
Пунто някакво - взех на майка преди 3 години 1.1 бензин, досега само масло съм сменял, кара се юнашки.....но пък може и да съм пристрастен, плюс това мисля че случи на кола родителката....

Pinky
23-05-2010, 10:04
Аз съм на същото положение. След 3-4 месеца де. Колата ще се кара и от майка ми от време на време. И тъй като зимата, особено в квартала снегопочистването никак не е на ниво, много се замислям за Панда 4х4. Ама май са малко скъпички на този етап.

Derry
23-05-2010, 10:09
Ако не е претенциозна може и уно.

Xman
23-05-2010, 10:52
Нисан Микра....:waving:

rusiq86
23-05-2010, 10:59
Опел Корса след 00', мн здрави машинки!

Triptih
23-05-2010, 11:13
Пежо 205:thumbup:Първата ми кола беше такава.Страхотна е,няма да съжаляваш.Идеална е за млад шофиор, много лесно се управлява и супер се усеща колата във всеки един момент.Лесно се паркира има голям заден прозорец и е евтина за подръжка.Моита бе 1.3л. но беше доста пъргава.

RPWWD
23-05-2010, 11:22
Фиат Сейченто, с толкова малка кола е доста трудно да се очисти при паркиране, икономична е, не е скъпа и въобще - идеалната женска кола!

Stoyan Georgiev
23-05-2010, 11:41
пежо 106

Abar7h
23-05-2010, 11:41
Seicento или Punto - няма по-евтини италиянки! Малък разход, евтина поддръжка, ако е и Punto частите са под път и над път! Базовия мотор 1.1 е много издържлив (8 години имахме едно такова Punto), за другите нямам лични наблюдения.

Quattro
23-05-2010, 11:46
Аз също съм за микрата,братовчед ми е автомонтьор и от него съм чувал,че са адцки здрави!

mim
23-05-2010, 12:12
качете я жената на голямо и няма да иска да слезе :)

soldier
23-05-2010, 12:30
Онова малко Рено - Туинго май беше. Чувал съм, че са мн здрави и не се чупят лесно. Лошото е, че при ПТП отпред всичко ще замине, защото е натъпкано на много малко разстояние.

ivan dimitrov
23-05-2010, 12:38
---

viki
23-05-2010, 12:40
Давай и директно Алафата!:)
Малки колички бла-бла...Да тръгва и да кара смело!Тъкмо като е с голяма кола ,ще има стимул да я пази и внимава (според мен !!!).:):):):):)
Аз също работя в центъра,в най-голямото меле от към паркиране-оправям се :crazy:

Stoyan Georgiev
23-05-2010, 12:47
Давай и директно Алафата!:)
Малки колички бла-бла...Да тръгва и да кара смело!Тъкмо като е с голяма кола ,ще има стимул да я пази и внимава (според мен !!!).:):):):):)
Аз също работя в центъра,в най-голямото меле от към паркиране-оправям се :crazy:

голяма част от жените като не могат да се справят с паркирането или с дадена маневра просто се отказват и стоят на едно място.... така че бате по-добре недейййй

Kuku
23-05-2010, 12:55
Изобщо не ги гледай малките италианските коли....

Те това е истината!

Нисан Микра....:waving:
Аз също съм за микрата,братовчед ми е автомонтьор и от него съм чувал,че са адцки здрави!Мой приятел продава такава за 3000лв. и буквално можеш да се качиш на колата за около 5'000км. БЕЗ да пипаш нищо, след което само ще смениш маслото и ще караш още 10'000км., след което пак ще смениш маслото и ПАК ще караш 10'000км...... :waving:
Колата е с двигател 1,3-16v, 75к.с., произведена е 1997г. и е на 143'000км., тъмно зелена с три врати и има климатик, аларма с централно заключване, електрически стъкла, стерео, два комплекта гуми, ГО и ГТП от преди два дни, годишна винетка, обслужена е преди 3'000-4'000км. ;)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11271614627434948&f1=details


П.П.
Забравих да напиша причината за продажбата, понеже хората обичат да се съмняват и веднага ще попитат "Като е толкова хубава, защо я продава?"
Продава я, защото си купи мотор и трябва да го изплаща, а няма нужда от тази кола, защото вече кара ежедневно служебна баничарка и се е разбрал с шефа си дори да се прибира с нея, та личната кола малко се обезсмисля на този етап :)

RoMeO_156_GTA
23-05-2010, 13:00
И аз да се включа в темата , понеже гледам намесвате Пунто , а карам доста отдавна такова . Добро е за в града , завирам се навсякъде , с едни високи гуми ще е като танк . Гледам също, че ще го кара жена на средна възраст , майка ми също го кара от време на време моето . Та нейните впечатления са , че е малко мъка без хидравлика (търси такова със) , когато е студено скоростите влизат много трудно (чест проблем според Фиат форума .. дори на Пунто Мк2 с Fire мотор .. понякога и нов съединител не помага, просто кутията е с жила) , задното стъкло малко лъже в сравнение с другите въшки (все оставя повече място) . Иначе двигателя Fire е здрав и евтин за поддръжка , части има , вземаш такова с небоядисани брони (един разход по-малко). Цял роман мога да напиша тук . Сейчентото или Чинкоенчентото също е добър избор

Друго в този клас - Клио , 106 , Корса . Микра нямам лични впечатления , но чувам добри думи. Полото и Ибизата са необосновано по-скъпи според мен . За Фиеста нямам добри ...

Къде я пратихте жената с тези големите коли - ами направо Волво комби от онези до към 95та :D :D :D

BaiJedi
23-05-2010, 13:11
Онова малко Рено, туинго май беше. Чувал съм, че са мн здрави и не се чупат лесно. Лошото е, че при ПТП отпред всичко ще замине, защото е натъпкано на много малко разстояние.

Колега,Туингото е пълен боклук с ненормално скъпа поддръжка!

RPWWD
23-05-2010, 13:19
Колега,Туингото е пълен боклук с ненормално скъпа поддръжка!

Подкрепям!

tanatos
23-05-2010, 13:25
Колата ще се кара от неопитна в шофирането и паркирането жена на средна възраст. Обичайният маршрут ще бъде градско каране в централната, много натоварена с трафик част на Варна, където е доста трудно да се намери място за паркиране. Колата да е малка, може би бензинова, няма значение броят на вратите, да е евтина за закупуване и евтина откъм поддръжка, здрава откъм двигател и ходова част и евтина при евентуален ремонт на ламарини и брони. :) За мен такъв избор е задача с повишена трудност и моля за идеи :D

При така описаните "изисквания", разгледай Опел Корса след 2001г, Нисан Микра и Пежо 206. За 206 1,9 чист дизел е най-доброто решение. Задължително да има хидравлика.

Според мен и вземи голяма кола..В град като Варна голямата кола е по удачна...За ремонта на ламарини и брони се грижат застрахователите.И все пак зависи какво тя иска и как и е по-удобно. Всеки му според желанията. Аз на моята си жена поръчах малка кола защото тя така искаше и такава кола и е удобна.Затова най-добре се съобрази с това което на нея и пасва, че после да не излезеш ти виновния :)

viki
23-05-2010, 15:23
голяма част от жените като не могат да се справят с паркирането или с дадена маневра просто се отказват и стоят на едно място.... така че бате по-добре недейййй
Вероятно е така,обаче това дали можеш да караш (и маневрираш)не зависи от размера на колата :):):):)
Искам да кажа,че човек трябва да тръгва с нагласата "Аз мога!",а не с наглсата "Аз се уча".Улиците не са място за хора с лабилна психика и ако някой не се чувства уверен -просто не кара :):):):)
...или се вози в учебната кола,докато се научи :tongue2:
Мен лично,в пластмасов леген няма кой да ме завре доброволно:gayfight:Имаше опити навремето от страна на съпруга ми-неуспешни ,както се виждаhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/793886.gif
Отклоних се от темата,надявам се Петър да не се сърди(ще черпя бира на срещата :biggringift:):):):):)

Peter_63
23-05-2010, 18:12
Вики, изобщо не се сърдя, пък и кой ще се откаже от почерпка :D :cheers:

И тъй, досегашните предложения от всички колеги (благодаря на всички :big_bow_down:) бяха обсъдени, след което се метнахме на алфата и обиколихме автокъщите, за да може жената визуално да види за какво става въпрос. И ето резултатите засега:

Пунто - много добре
Микра - много добре
Корса - става
Уно - отпада
Панда 4х4 - отпада
Фиат Сейченто - не видяхме такова, само на картинка, ммм май не става
Пежо 205; 206; 106, Рено туинго или клио - не стават, френско не щяла, не ме питайте защо
Давай и директно Алфата - комби не щяла, виж ако е 146 или 156 седан щяла да се замисли.

Ами така, лека полека нещата ще почнат да изкристализират, но ако някой има още идеи, нека ги сподели.

ПП. Обаче по тези автокъщи големи боклуци, направо нямам думи. То ще изберем модел теоретично, ама после дали ще намерим нещо читаво не знам.

tanatos
23-05-2010, 18:16
Тойота Ярис погледнахте ли? Горе-долу е в този ценови клас мисля...

trustworthy
23-05-2010, 18:28
Темата ми идва много навреме и на мен, защото търся нещо за жената. Взема книжка след седмица, но няма категория '146ЖТД' все още :busted_cop:
Към гореизброените марки тя добави и форд ка. Не мен лично не ми харесва много, но тя си го хареса. Гледах, че е по-малък от пунтото и е 4-местен. Влязох във форума на форд, но там търсачката е също толкова безполезна, както и нашата. Някой да има впечатления - поддържка, чупливост и прочие?
БТВ, Петър_63, до колко пари трябва да е вашия автомобил?

@Танатос
Защо реши, че е подходящ голям автомобил за центъра бе :) Иначе тойота ярис е много добър автомобил, но е по-нов модел и като цяло държи цена над останалите в класа си.

tanatos
23-05-2010, 18:42
Разубеди я за Форда..ужасно неподходяща кола е-тясна, неманеврена..все хубави неща..А за Яриса сега погледнах, по скъп е от другите с около 1000-1500 лв...Но все си мисля, че е най-подходящ.Позицията на шофера е по-висока, което е добре за жена,муцуната е "къса", а и самата кала е височка и доста здрава.

А за центъра си е подходящ голям автомобил, поне според мойте си наблюдения :) Аз лично съм нямал проблеми с паркирането кадето и да е било :)

Peter_63
23-05-2010, 18:49
Към гореизброените марки тя добави и форд ка. Не мен лично не ми харесва много, но тя си го хареса. Гледах, че е по-малък от пунтото и е 4-местен. Влязох във форума на форд, но там търсачката е също толкова безполезна, както и нашата. Някой да има впечатления - поддържка, чупливост и прочие?

Еми наште жени явно са си плюли в устите, щото и моята днеска вика това форд ка много ми харесва ;-) Но и аз нямам информация относно поддръжка и пр.


БТВ, Петър_63, до колко пари трябва да е вашия автомобил?
Еми около 3-4к +/- нещо си



@Танатос
Защо реши, че е подходящ голям автомобил за центъра бе
Абе аз ще се съглася, напр. ако е мерц мл ;-) можеш да газиш както си искаш


Иначе тойота ярис е много добър автомобил, но е по-нов модел и като цяло държи цена над останалите в класа си.
Така е, яриса ни харесва, ама идва малко над това, което сме готови да дадем

tanatos
23-05-2010, 19:00
Така е, яриса ни харесва, ама идва малко над това, което сме готови да дадем


В такъв случай Микра или Пунто, но ги дръжте далеч от Форда :):):)

trustworthy
23-05-2010, 19:09
А за центъра си е подходящ голям автомобил, поне според мойте си наблюдения :) Аз лично съм нямал проблеми с паркирането кадето и да е било :)

Ако говориш за голям автомобил като от подписа ти - спасява те само, ако има висок бордюр :)
Цякаш микрата била бест-бай, но тези преди 2001 или когато там спират оная муцуна - като на колегата, дето беше дал линк

Mapтo
23-05-2010, 19:12
Ситоен Саксо 1,5 Дизел
С едно пълнене на двигателя, караш цял месец, даже
и отгоре.. И поддръжката също не включва бутикови цени на части и прочие..Бедна е откъм екстри и др. глезотии, но пък двигателчето си е здраво!
Така че е Ок колицата.
;)

tanatos
23-05-2010, 19:59
Ако говориш за голям автомобил като от подписа ти - спасява те само, ако има висок бордюр :)
Цякаш микрата била бест-бай, но тези преди 2001 или когато там спират оная муцуна - като на колегата, дето беше дал линк

Абе не ми е кофти да ти кажа,завирам се навсякаде с парахода :) Иначе си прав, микрата е бест чойс с оглед бюджета, качството подръжката.

koolio
23-05-2010, 20:25
Рено Туинго. За малка и непретенциозна кола с евтина поддръжка - това е колата. Всичко по нея е супер опростено.
Друг вариант - Шкода Фелиция. Също опростена и с евтина поддръжка.
Колкото до бутиковите кенефчета от типа на Микра, Лупо, Ка и т.н. - все еднаква набутвация са, така че ако тропне с краче за такова - вземай и каквото и да е, без значение.
Иначе споделям мнението на Вики, че по-добре да се научи и да свикне на истинска, т.е. поне среден клас кола. И това го казвам след приключили преди малко уроци по паркиране с моята "алфистка".

миро
23-05-2010, 21:50
Рено Туинго. За малка и непретенциозна кола с евтина поддръжка - това е колата. Всичко по нея е супер опростено.
Друг вариант - Шкода Фелиция. Също опростена и с евтина поддръжка..

Опростено ок, но като кола е страшен кенеф. Пунто, Микра или Саксо/106 според мен.. Микрата е с верига и пропускаш смяната на ангренажа и сигурно е най-икономична, затова пък на външен вид е доста :boxed::stumm:.

haljscho
23-05-2010, 21:57
Изобщо не ги гледай малките италианските коли....

Те това е истината!
Мой приятел продава такава за 3000лв. и буквално можеш да се качиш на колата за около 5'000км. БЕЗ да пипаш нищо, след което само ще смениш маслото и ще караш още 10'000км., след което пак ще смениш маслото и ПАК ще караш 10'000км...... :waving:
Колата е с двигател 1,3-16v, 75к.с., произведена е 1997г. и е на 143'000км., тъмно зелена с три врати и има климатик, аларма с централно заключване, електрически стъкла, стерео, два комплекта гуми, ГО и ГТП от преди два дни, годишна винетка, обслужена е преди 3'000-4'000км. ;)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11271614627434948&f1=details


П.П.
Забравих да напиша причината за продажбата, понеже хората обичат да се съмняват и веднага ще попитат "Като е толкова хубава, защо я продава?"
Продава я, защото си купи мотор и трябва да го изплаща, а няма нужда от тази кола, защото вече кара ежедневно служебна баничарка и се е разбрал с шефа си дори да се прибира с нея, та личната кола малко се обезсмисля на този етап :)
Остави ги тия митове и легенди за японските коли.........
Много вървят, мало горят и никога не се развалят........
Аз щи кажа такъв случай за едно Пунто на мой приятел на майка му.
2 години го карат, 4 човека основно майка му, зимата с 300 зора едва ги накарах да му сменят ремъка......... та с него излезе и лагер на шайбата на климатика и ТВА Е ДО СЕГА.........незнам дали са сменяли и масло до сега......можеби и кат го купиха да са го сменили......
Беееее някой кат ти каже, че кара една кола 2-5години и нищо не и е правил........... Значи е пълен мундар.....
Пък за Микрата, мой колега имаше такава, развали му се копчето за фаровете и неможе да намери....... водя го на едно място дет продават части 2-ръка за японски коли и бла-бла с продавача..........75лв. ъъъъъъъъъъ, жена му останяа без рокля........ Викам на продавача колко е ново........... 160-170долара....... Викам на колегата, ся ако караше Корса или Поло едва ли щеше да е повече от 20лв. Щот във всяка морга щеше да има по-5 такива коли.............
Също и на жената братовчетката имаше такава, мииии имаше един период от 2-3месеца и искаха няква космическа сума за няква част, та баща и със сумати познати и връзки, му е донесоха от чужбина на няква разумна цена..........
Иначе моя фаворит е Рено Клио, ми на тая кола като решиш да караш на зад и сеобърнеш и погледнеш през задния джам.........иииииии ми вижда се задния номер.........
Но жената явно не ги харесва, може и Корсичка, простичък и здрав автомобил дето няма кой знае каво да му се развали.........особенно ако е някоя моноинжекция.........
Успех с покупката............. че то всичко си е чист късмет.........

миро
23-05-2010, 22:16
И това е вярно, понякога един тъп проблем на японска кола може да излезне доста солено. Пример Mitsubishi Colt 97 година 1,3, Делко 180лв секънд хенд или ново 1200 :laser:

vladeto_
23-05-2010, 22:24
Брат ми кара Ситроен ZX 1.9Д да ти кажа силно ти го препоръчвам от личен опит

rusiq86
23-05-2010, 22:34
Една от работните коли на бащата беше една корса 1.0 екотек, 00' с клима, абе адската кола, нямаше чупене, кво ли не я правил, по нивите ходеше чак с нея, колата като танк, ефтинка, малко гореше, добре вървеше. Окоти и двг и взе нов за 300 лв в супер състояние.
За туингото бегай далеч, боклук че и скъп. Микрите здрави и малко скъпа поддръжка. форд ка е ебаси грозната и гадна кола.
За пунто съм с две ръце както и за хлопела :)

Ladjov
23-05-2010, 23:55
и аз гласувам за корсата 1 колега има такава кара я на извън градско повече , обикновенно преди пастета по негови думи, вече 3та година година ядове не му е дала .
Бих казал и фиат браво въпреки че е по-голямо но 1 заклет фен на немските коли случи на екземпляр и сега нещо смени мнението за италиянките

Ichkin
24-05-2010, 01:06
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11274258995902878&f1=details
И мойто е таквоз ... волана се бута с пръстче, с желязни джанти и по-високи гуми, наистина е като танк ...
Носача е 60 лева ... Ангренажен ремък с ролки - всичко оригинално - 120 лева ...

Kuku
24-05-2010, 03:34
Остави ги тия митове и легенди за японските коли..........Чакай сега - мен митовете и легендите за японските коли изобщо не ме интересуват, аз прекрасно познавам конкретната кола, която предложих по-горе и говоря конкретно за нея :idea:
Просто няма как да кажeш на черното - бяло ;)

Jivko7777
24-05-2010, 04:29
Аз съм твърдо за Фиат Пунто, но препоръчвам и Опел Корса, Пежо 106 ;)

Mupo
24-05-2010, 10:48
И аз съм за Микрона. Убаво Пунтото е евтино, талянско ... ама като в града (нали ще е градска кола) като харчи 10-12/100 какъв е смисъла, че подръжката му е 200лв.?

BoxerPower
24-05-2010, 10:59
Трабант

Stefo
24-05-2010, 11:27
Не знам колко евтино трябва да е евтина, моята жена като си хареса тия SEAT Ibiza след 2003, половин година само за ИбисЪ говори, накрая й взехме. То си е VAG отвътре иначе, малко залитнахме в другия лагер :)
Засега 2 месеца си я кара и още не мога да кажа нещо по поддръжката. Единственото ми впечатление е евтината пластмаса вътре, това обаче е при всички ниски класове май. Малко се пораздрънча пластмасата в купето, ама то 146-цата сякаш не е същата :)
Иначе е прилична като возия за ниския клас. Кофти е това с многото датчици и електроники в по-новите коли, предполагам, че не се вписва в евтина поддръжка, то пак си е до късмет.

Gogata
24-05-2010, 11:33
Ако ще е малка кола бих ви предложил два варианта: Фиат Пунто или Ситроен Саксо.
И двете сме ги имали достатъчно време,за да събера впечатление за тях.Икономични,евтини,непретенциозни.
Пунтото една от най-здравите коли,която съм карал.За 2 години каране (70 000км) нищо не мръдна по окачването.Много приятен автомобил.Доста просторна е за малка кола и удобна за градски условия.Недостатъци : скърцащите пластмаси,висок разход в града ( 10/100 за кола 1.1 е много).
Саксото също е този тип непретенциозни коли,които не изискват особени грижи и служат вярно.Много по-маневрено в сравнение с Пунтото,разходът на гориво е доста по-малък при същия агрегат ( 1.1 извънградско 4,5-5/100 ,градско 7,5 - 8/100).Има силен климатик,който не спъва колата и не се отразява особено на разхода.Като недостатъци бих отбелязал пространството и конфорта.Изключително тясна и неудобна кола.На дълъг път е кошмар.Лоша изолация на шум,неудобен салон.
Като цяло за двете коли бих казал,че за толкова пари са идеалния вариант.Евтини,непретенциозни и не изискват специални грижи.Успех в избора!

Ранобудниче
24-05-2010, 11:47
Малка кола.. Точно след няколко месеца, макс - година, вече ще съжалява горко за това, че се е съгласила (щото, ако си говорим истини, малката кола не е избор, а съгласие) и ще започне да се облизва на нещо по-голЕмшко.
Дано съм лош пророк, но картинката, в която лично участвах преди време, беше: един намръщен, щото не му се кара малка кола и още един намръщен, с дупка на главата от мърморене в стил: "Аз казах ли, че не ща малка кола".

Дали ще правиш ламарини на малка или голяма, не виждам особена разлика.

Вземи я питай какво иска в сърцето си - ей тъй, за проба :)


п.п. Като чета предложенията на колегите, ме хващат лудите. Аман, бре - все искате да заврете жените в нощни шкафчета :tooth:

kiko73
24-05-2010, 11:56
Също подкрепям колегата - Саксото и 106 -та са може би най-подходящите за "прохождане". Аз на моята и купих 106 да се научи - 980 м3 бензин с карбуратор, като и напълнех резервоара (огромен - 40 л) и забравях кога е било. Сега колата я кара вуйчо ми - може би вече 7-8 г. и само и е сменен 1 радиатор.

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:51 ----------


Малка кола.. Точно след няколко месеца, макс - година, вече ще съжалява горко за това, че се е съгласила (щото, ако си говорим истини, малката кола не е избор, а съгласие) и ще започне да се облизва на нещо по-голЕмшко.
Дано съм лош пророк, но картинката, в която лично участвах преди време, беше: един намръщен, щото не му се кара малка кола и още един намръщен, с дупка на главата от мърморене в стил: "Аз казах ли, че не ща малка кола".

Дали ще правиш ламарини на малка или голяма, не виждам особена разлика.

Вземи я питай какво иска в сърцето си - ей тъй, за проба :)


п.п. Като чета предложенията на колегите, ме хващат лудите. Аман, бре - все искате да заврете жените в нощни шкафчета :tooth:

Ма то това си идва от само себе си колежке. Че то като купиш "малката тенекия" да не би да го правиш за цял живот?! Жена ми е имала повече на брой коли от мен, сега ме ръчка да и дам "корабо", че много добре и пасвал, а тя е 1,60 на високи токчета ама не ги обува :roll2: :roll2:, даже след малко ще ходя да гледам една 166 за нея - `бахти цирка ще сме

Ранобудниче
24-05-2010, 12:07
Ма то това си идва от само себе си колежке. Че то като купиш "малката тенекия" да не би да го правиш за цял живот?! Жена ми е имала повече на брой коли от мен, сега ме ръчка да и дам "корабо", че много добре и пасвал, а тя е 1,60 на високи токчета ама не ги обува :roll2: :roll2:, даже след малко ще ходя да гледам една 166 за нея - `бахти цирка ще сме

Точно така - браво на жена ти.

Мислата ми беше друга.. Преценката "в каква кола да се качи човек" следва да е негова лична. Няма да доразвивам тезата, за да не подпалвам излишни конфликти, но така мисля. Твърдо.

qpwo
24-05-2010, 12:11
От 2 години жена ми кара форд Ка.. Незнам как е поддръжката му защото нищо не съм пипал по него, но предполагам няма да има разлика с фиестата...Почти всички имат климатик, ел.стъкла, хидравлика.... С верига са.. Колкото дали са грозни незнам - наистина са малко екстравагантни, но жените си ги обожават... Мисля, че добър екземпляр около 2000 година няма да е повече от 2000лв. Неща да агитирвам просто си давам мнението на притежател на такъв, макар,че мен ми харесва ланча Y....:innocent:

DiStefano
24-05-2010, 12:14
аз ти препоръчвам ей тва чудо ...

http://www.autoholic.de/images/resized/32j37saw073.jpg

имал съм преки контакти с такъв екземпляр 1.2 16V и машинката е много палава, освен това е бъкана с много екстри .. даже ако не се лъжа от последните и години на производство има и с мотор JTD - ама пак казвам не съм сигурен ...

kiko73
24-05-2010, 12:22
аз ти препоръчвам ей тва чудо ...

http://www.autoholic.de/images/resized/32j37saw073.jpg

имал съм преки контакти с такъв екземпляр 1.2 16V и машинката е много палава, освен това е бъкана с много екстри .. даже ако не се лъжа от последните и години на производство има и с мотор JTD - ама пак казвам не съм сигурен ...

Тази кола е уникално готина - жена ми тормози една близо 2 год., това като почнеш волана памук, спирачките с АВС, седалката се джитка нагоре-надолу, волана се джитка нагоре надолу, фаровете се джиткат нагоре- надолу салона от бежов велур т. нар. "еленова кожа", па с мотора 1,4 се набираше като житен бегач, ама по-нагоре прочетох, че разхода на гориво има значение...

RPWWD
24-05-2010, 12:24
аз ти препоръчвам ей тва чудо ...

http://www.autoholic.de/images/resized/32j37saw073.jpg

имал съм преки контакти с такъв екземпляр 1.2 16V и машинката е много палава, освен това е бъкана с много екстри .. даже ако не се лъжа от последните и години на производство има и с мотор JTD - ама пак казвам не съм сигурен ...
Тва Ипсилонче няма дизелова модификация, само следващият модел от 2004-та насам я има. На всичкото отгоре в натоварен трафик както вече е във Варна, където ще се кара колата, гори твърдо 10/100... Това не е нормален разход за такава малка кола и затова не е препоръчителна.

Peter_63
24-05-2010, 12:28
качете я жената на голямо и няма да иска да слезе :)


Давай и директно Алафата!:)
Малки колички бла-бла...Да тръгва и да кара смело!Тъкмо като е с голяма кола ,ще има стимул да я пази и внимава (според мен !!!).:):):):):)
Аз също работя в центъра,в най-голямото меле от към паркиране-оправям се :crazy:


Малка кола.. Точно след няколко месеца, макс - година, вече ще съжалява горко за това, че се е съгласила (щото, ако си говорим истини, малката кола не е избор, а съгласие) и ще започне да се облизва на нещо по-голЕмшко.
Дано съм лош пророк, но картинката, в която лично участвах преди време, беше: един намръщен, щото не му се кара малка кола и още един намръщен, с дупка на главата от мърморене в стил: "Аз казах ли, че не ща малка кола".

Дали ще правиш ламарини на малка или голяма, не виждам особена разлика.

Вземи я питай какво иска в сърцето си - ей тъй, за проба :)


п.п. Като чета предложенията на колегите, ме хващат лудите. Аман, бре - все искате да заврете жените в нощни шкафчета :tooth:
Както виждам, в темата само 3 жени са писали, но-о-о и трите са единодушни ... Когато една жена даде мнение, аз си поотварям ушите, когато 2 жени дадат еднакво мнение, си отварям и очите, а когато 3 жени се изкажат еднакво, тогава целия съм в слух ... че жените според мен имат страхотна интуиция

Истината е обаче, че аз предлагах тя да се качи на вагон-ресторанта, но тя е непреклонна в желанието си за малка кола. Така че в случая СЪГЛАСИЕТО за малка кола е от моя страна, не от нейна, и не аз я завирам в нощно шкафче, а тя самата ... Но и аз мисля като Ранобудниче, че след 1-2 години, като задобрее в карането, ще поиска по-голяма кола. Еми като стане това, малката кола ще я подкара дъщеря ми, която след 2 г. навършва 18, а жена ми ще се качи, на по-голяма кола. Надявам се това мое обяснение да успокои страстите на mim, viki и Ранобудниче :D Оценявам свободолюбието ви :thumbup:

БТВ. Питах я какво е в сърцето й, каза Алфа Мито :)

RoMeO_156_GTA
24-05-2010, 12:29
макар,че мен ми харесва ланча Y....:innocent:

Аз лично бих взел Y-то (моя фаворит за тези пари) , даже щяхме да купуваме на една приятелка такова , понеже 106цата на майка и нещо не и допадна ... Хубав дизайн , много глезотии , само километража дето е по средата и ламарините малко трудно се намират , а и по автокъщите са рядкост. Всичко друго си е чисто Пунто 1. Италианските малолитражки обаче си харчат повечко гориво , но и са по-палави :crazy:
DiStefano - с тази визия нямат jtd , следващите имат

А колкото до ЖТД проповедника - за него само някое Пунто ЖТД 80 ;)

Пак я хвърляте жената на големи коли . Преди карах Мареа комби , колкото и да не ви се вярва, се караше по-лесно от Пунтото . Но Пунтото се събира на всякакви места , където Мареата ще стърчи с риск да я отнесе някой тъпак или да пречи на околните .А и има жени , които имат страхова невроза към големите коли

RPWWD
24-05-2010, 12:32
БТВ. Питах я какво е в сърцето й, каза Алфа Мито :)

Това вече е абсолютна лудост, да връчиш в ръцете на начинаещ шофьор, при това жена, толкова нова кола :roll2: Горката машинка ще тежи двойно след 2 години от нанесеният кит ;-)

RoMeO_156_GTA
24-05-2010, 12:37
Това вече е абсолютна лудост, да връчиш в ръцете на начинаещ шофьор, при това жена, толкова нова кола :roll2: Горката машинка ще тежи двойно след 2 години от нанесеният кит ;-)

Така е , най-добре някоя евтина за начало , която да не я е яд като я чукне и одере някъде , с черни брони и големи лайсни отстрани :) Прав си и че италианките не горят малко в задръствания .

Peter_63 , това май е най-разумното решение - като и омалее и таман ще има кола за дъщерята :)

Peter_63
24-05-2010, 12:37
Това вече е абсолютна лудост, да връчиш в ръцете на начинаещ шофьор, при това жена, толкова нова кола :roll2: Горката машинка ще тежи двойно след 2 години от нанесеният кит ;-)
То е ясно че мито няма да бъде взето, ма идеята беше че вътрешно пак малка кола избра :D

RPWWD
24-05-2010, 12:40
Корса, Фиеста, Пунто, Панда, Сейченто с ЧЕРНИ НЕБОЯДИСАНИ ПЛАСТМАСОВИ брони ;-)

kiko73
24-05-2010, 12:52
Корса, Фиеста, Пунто, Панда, Сейченто с ЧЕРНИ НЕБОЯДИСАНИ ПЛАСТМАСОВИ брони ;-)

И е много важно по възможност да ги пробва - моята след 2 седмици с Пунтото дойде и заяви, че тая кола изобщо не и е удобна за каране, а вече имаше над 2 год. и 20-30000 км стаж - и се почна една - продай Пунто 1.1 с 6 ск. - мисията е влудяваща :death:

tanatos
24-05-2010, 13:00
Както виждам, в темата само 3 жени са писали, но-о-о и трите са единодушни ... Когато една жена даде мнение, аз си поотварям ушите, когато 2 жени дадат еднакво мнение, си отварям и очите, а когато 3 жени се изкажат еднакво, тогава целия съм в слух ... че жените според мен имат страхотна интуиция

Истината е обаче, че аз предлагах тя да се качи на вагон-ресторанта, но тя е непреклонна в желанието си за малка кола. Така че в случая СЪГЛАСИЕТО за малка кола е от моя страна, не от нейна, и не аз я завирам в нощно шкафче, а тя самата ... Но и аз мисля като Ранобудниче, че след 1-2 години, като задобрее в карането, ще поиска по-голяма кола. Еми като стане това, малката кола ще я подкара дъщеря ми, която след 2 г. навършва 18, а жена ми ще се качи, на по-голяма кола. Надявам се това мое обяснение да успокои страстите на mim, viki и Ранобудниче :D Оценявам свободолюбието ви :thumbup:

БТВ. Питах я какво е в сърцето й, каза Алфа Мито :)


Това вече е абсолютна лудост, да връчиш в ръцете на начинаещ шофьор, при това жена, толкова нова кола :roll2: Горката машинка ще тежи двойно след 2 години от нанесеният кит ;-)

Значи аз като взех Мито на млад шофьор съм се прецакал, така ли? Нека разгледаме нещата така, когато колата е точно такава каквото жената иска не мислите ли, че ще е по внимателна към нея? Аз лично така мисля и не съжелявам, че взех нова кола.
Друг е въпроса, че исках да и натреса едната джипка,защото и на мен ще ми е по спокойно така ама не стана както я мислех :)

Както и да го въртиш и да го сучеш, в крайна сметка ще стане на нейното :D:D

koolio
24-05-2010, 13:40
Рено Клио е по-добре от Саксо. Понене развива такова чувство за клаустрофобия.

Само не мога да разбера как препоръчвате Корса. Ако ще частите да растат по дърветата и да връща бензин в резервоара (а то не е така) - колата е толкова неудобна и недомислена, че трябва много да не ти прави впечатление,че да се съгласиш да караш такава.
По-добър вариант е Фабия.

RPWWD
24-05-2010, 13:44
Значи аз като взех Мито на млад шофьор съм се прецакал, така ли? Нека разгледаме нещата така, когато колата е точно такава каквото жената иска не мислите ли, че ще е по внимателна към нея?


Скоро ще разбереш ;-) Колкото и да си харесва човек колата, като е зелен и некадърен шофьор спасение няма. Моята първа кола беше като войнишка каска, нищо, че много си я харесвах.

Ранобудниче
24-05-2010, 13:53
Скоро ще разбереш ;-) Колкото и да си харесва човек колата, като е зелен и некадърен шофьор спасение няма. Моята първа кола беше като войнишка каска, нищо, че много си я харесвах.

Аман.
От обобщения и капацитети.

RPWWD
24-05-2010, 13:55
Аман.
От обобщения и капацитети.

Капацитет придобит от сериозни наблюдения, сестро ;-)

Ранобудниче
24-05-2010, 14:02
Капацитет придобит от сериозни наблюдения, сестро ;-)

Ние, сестрите, сме наясно с избирателната пропускливост на определена категория мъжки очи, така че - не виждам смисъл от подобен спор.

Откъдето и да го погледнеш, по какъвто и да било въпрос, общият знаменател няма много полезни аспекти.

Хайде, със здраве.

Speeder
24-05-2010, 14:03
Аз карам Пунто 1 1.2 16в, сменял съм доста неща, но колата се кара спокойно на магистрала, не са проблем 140-150 км/ч.

Частите са евтини , но най-големия проблем на 16в двигателя е, че МПХ и сензора за позицията на дросела са набити в дросела, а не са с болтчета, от което мени обороти и трудни се чисти.

Климатика е страхотен!!!

Най-разумния вариант за мен е Пунто , 8клапана , 75коня с климатик.

П.П. Преди говорих с един тип, който обучава кадри за сервизите на Нисан/Рено и неговата реплика беше "Нисан Микра - 3000 лева кола, 1000 лева дебитомер"

RPWWD
24-05-2010, 14:11
Ние, сестрите, сме наясно с избирателната пропускливост на определена категория мъжки очи, така че - не виждам смисъл от подобен спор.

Откъдето и да го погледнеш, по какъвто и да било въпрос, общият знаменател няма много полезни аспекти.

Хайде, със здраве.

Мисля, че съм споменал и собственият си горчив опит като начинаещ шофьор преди 13 години, да съм "разкривал" някъде, че съм от женски пол? :rotfl:

п.п. Аман от еманципирани госпожи/ци, които скачат при най-малкото напомняне на отдавна известни неща, може би защото ги връщат към спомените за лични преживявания ;-)

Ранобудниче
24-05-2010, 14:14
Мисля, че съм споменал и собственият си горчив опит като начинаещ шофьор преди 13 години, да съм "разкривал" някъде, че съм от женски пол? :rotfl:

п.п. Аман от еманципирани госпожи/ци, които скачат при най-малкото напомняне на отдавна известни неща, може би защото ги връщат към спомените за лични преживявания ;-)

Не преигравай.
Визирах прогнозата ти за Мито-то.
Твоите лични мъжко-женски спомени не са предмет на личните ми размисли.

RPWWD
24-05-2010, 14:18
Не преигравай.
Визирах прогнозата ти за Мито-то.
Твоите лични мъжко-женски спомени не са предмет на личните ми размисли.

Ти сама насочи разговора към мъжко-женските аспекти. Колкото до МиТо-то, можеш да бъдеш убедена, че наистина ще е с едно 100 кила по-тежко след две години, следствие от многобройни тенекеджийски намеси ;-)

Ранобудниче
24-05-2010, 14:21
Ти сама насочи разговора към мъжко-женските аспекти. Колкото до МиТо-то, можеш да бъдеш убедена, че наистина ще е с едно 100 кила по-тежко след две години, следствие от многобройни тенекеджийски намеси ;-)

"Можеш да бъдеш убедена" не ме прави убедена.
Ще поживеем и ще видим.

RPWWD
24-05-2010, 14:29
"Можеш да бъдеш убедена" не ме прави убедена.
Ще поживеем и ще видим.

Ще видим, ще видим... Леле, на колегата Танатос, направо ще му се прииска да оправдае ника си, докато чете това :big_whoops: Както и да е, без да пожелавам каквито и да било инциденти на жената на човека и на симпатичното й автомобилче ще спомена, че това е просто статистика и математика (застраховател съм).

п.п Така е, сестро, и ще се повтаря ;-)

RoMeO_156_GTA
24-05-2010, 15:24
П.П. Преди говорих с един тип, който обучава кадри за сервизите на Нисан/Рено и неговата реплика беше "Нисан Микра - 3000 лева кола, 1000 лева дебитомер"

Ако наистина са такива цените , ще я застрелям на място да не се мъчи ! Не стига , че на тея грозници им искат 3000 лв , ами и с такива части ... трябва да се проверят преди покупка ...

Направо Волво 850 комби да взема колегата за жената - голям автомобил и се вижда всичко назад :humpx:

viki
24-05-2010, 16:21
Истината е обаче, че аз предлагах тя да се качи на вагон-ресторанта, но тя е непреклонна в желанието си за малка кола. Така че в случая СЪГЛАСИЕТО за малка кола е от моя страна, не от нейна, и не аз я завирам в нощно шкафче, а тя самата ... )
Понеже познавам въпросната дама съм убедена,че прекрасно знае какво искаhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/35258.gifСигурна съм,че ще избере "своята " кола и ще си я кара с удоволствиеhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.pnghttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.pnghttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.png
п.п.
Стига сте се драпали -искам да кажаhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/150229.gifВсеки преценява за себе си кое е правилно :):):):)

Mirela
24-05-2010, 18:40
Друг е въпроса, че исках да и натреса едната джипка,защото и на мен ще ми е по спокойно така ама не стана както я мислех :)



Кой джип тоя дето гори 100/100л ли? http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

Та сега по темата, имам една приятелка (тя е НЕКАДЪРНА шофьорка) караше Тойота Ярис автоматик една година нито един път не я удари или одраска. Сега кара чисто ново SLK вече 2-ра година и също нищо му няма. Живее в София и пак натъртвам тя е некадърна шофьорка, НО си пази нещата.
Тоест ако жена ти иска определен модел кола тя ще си я пази най малкото защото и харесва.

tokata_pz_flex
24-05-2010, 18:48
Мирелке ... твоята пр-ка да не е г-ца Коева ?
Или има 2 момичета , чиито житейски опит с колите е еднакъв :Lkingsmiley:

Mirela
24-05-2010, 18:49
Мирелке ... твоята пр-ка да не е г-ца Коева ?
Или има 2 момичета , чиито житейски опит с колите е еднакъв :Lkingsmiley:

Не не е Коева, просто съвпадение.

santo_traficante
24-05-2010, 19:32
Понеже познавам въпросната дама съм убедена,че прекрасно знае какво искаhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/35258.gifСигурна съм,че ще избере "своята " кола и ще си я кара с удоволствиеhttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.pnghttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.pnghttp://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_biggrin.png
п.п.
Стига сте се драпали -искам да кажаhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/150229.gifВсеки преценява за себе си кое е правилно :):):):)
БАШ истината:notworthy:
Кой си купува кола по мнения от интернет форум:goodnight:тая тема поражда само спор и ше се изтрепете:priest:
Хората трябва да имат собственно мнение:drive:

tanatos
24-05-2010, 20:13
Кой джип тоя дето гори 100/100л ли? http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

Та сега по темата, имам една приятелка (тя е НЕКАДЪРНА шофьорка) караше Тойота Ярис автоматик една година нито един път не я удари или одраска. Сега кара чисто ново SLK вече 2-ра година и също нищо му няма. Живее в София и пак натъртвам тя е некадърна шофьорка, НО си пази нещата.
Тоест ако жена ти иска определен модел кола тя ще си я пази най малкото защото и харесва.

Говорех за "китайчето" Мире. Тъй де, не ми мина номера, то и за другия да бях си направил устата пак щях да получа същия отговор.Различие на вкусовете в това отношение.Не стана на моето...ти спечели..

Сега дали ще има 100 кила кит по колата, поне не и от неправилни маневри или разсейване...не мисля, че ще стане така..Виж ако некой я надере или ожули..Познавам си жената и за да се реша на въпросната покупка не ми е трпбвало много мислене.Предполагам колегата RPWWD като застраховател е видел какво ли не, но нека да не слагаме всичко под един знаменател..Поне за 2 жени от форума се сещам които си пазят колите.Въпрос на отношение..
А въпросната мацка с Яриса и СЛК-то е само един пример, тя не може да кара но си пази вещите.Понякога само отношението е достатъчно.

Ivanov_
24-05-2010, 20:58
Пунто!:clap2:

J_I_V_K_O
24-05-2010, 23:41
Ланча ипсилон също е вариант за жена!

Peter_63
27-05-2010, 06:30
Благодаря на всички колеги за мненията и пожеланията. Информацията, която ми дадохте, бе много ценна за нас.

Разбира се изборът в края на краищата ще направи жена ми. Тя може да избере нещо от предложените тук коли, може да избере и нещо съвсем различно. Сега може да казва, че иска малка кола, утре може да каже друго. Обаче предварителната информация, която събрахме тук във форума си остава наистина много ценна. Всъщност аз си поиграх и направих опит да я систематизирам. По-долу виждате какво се получи :) Поздрави на всички :thumbup:

================================================== =============

Фиат Пунто или Сейченто

@ФЕРАРИСТ
Пунто някакво - взех на майка преди 3 години 1.1 бензин, досега само масло съм сменял, кара се юнашки...

@Abar7h
Seicento или Punto - няма по-евтини италиянки! Малък разход, евтина поддръжка, ако е и Punto частите са под път и над път! Базовия мотор 1.1 е много издържлив

@RoMeO_156_GTA
И аз да се включа в темата , понеже гледам намесвате Пунто , а карам доста отдавна такова . Добро е за в града , завирам се навсякъде , с едни високи гуми ще е като танк . Гледам също, че ще го кара жена на средна възраст , майка ми също го кара от време на време моето . Та нейните впечатления са, че е малко мъка без хидравлика (търси такова със) , когато е студено скоростите влизат много трудно (чест проблем според Фиат форума .. дори на Пунто Мк2 с Fire мотор .. понякога и нов съединител не помага, просто кутията е с жила) , задното стъкло малко лъже в сравнение с другите въшки (все оставя повече място) . Иначе двигателя Fire е здрав и евтин за поддръжка, части има, вземаш такова с небоядисани брони (един разход по-малко). Сейчентото или Чинкоенчентото също е добър избор

@RPWWD
Фиат Сейченто, с толкова малка кола е доста трудно да се очисти при паркиране, икономична е, не е скъпа и въобще - идеалната женска кола!

@tanatos
В такъв случай … или Пунто

@Миро
Пунто, … според мен.

@haljscho
Аз щи кажа такъв случай за едно Пунто на мой приятел на майка му.
2 години го карат, 4 човека основно майка му, зимата с 300 зора едва ги накарах да му сменят ремъка......... та с него излезе и лагер на шайбата на климатика и ТВА Е ДО СЕГА.........незнам дали са сменяли и масло до сега......можеби и кат го купиха да са го сменили......

@rusiq86
За пунто съм с две ръце …

@Ichkin
Fiat Punto 1.9 diesel … И мойто е таквоз ... волана се бута с пръстче, с желязни джанти и по-високи гуми, наистина е като танк ... Носача е 60 лева ... Ангренажен ремък с ролки - всичко оригинално - 120 лева ..

@Jivko7777
Аз съм твърдо за Фиат Пунто, …

@ Mupo
... Убаво Пунтото е евтино, талянско ... ама като в града (нали ще е градска кола) като харчи 10-12/100 какъв е смисъла, че подръжката му е 200лв.?

@Gogata
Ако ще е малка кола бих ви предложил два варианта: Фиат Пунто или ...
И двете сме ги имали достатъчно време,за да събера впечатление за тях. Икономични,евтини,непретенциозни. Пунтото една от най-здравите коли,която съм карал. За 2 години каране (70 000км) нищо не мръдна по окачването. Много приятен автомобил. Доста просторна е за малка кола и удобна за градски условия. Недостатъци : скърцащите пластмаси, висок разход в града (10/100 за кола 1.1 е много).

@RPWWD
…, Пунто, …, Сейченто с ЧЕРНИ НЕБОЯДИСАНИ ПЛАСТМАСОВИ брони

@Speeder
Аз карам Пунто 1 1.2 16в, сменял съм доста неща, но колата се кара спокойно на магистрала, не са проблем 140-150 км/ч. Частите са евтини , но най-големия проблем на 16в двигателя е, че МПХ и сензора за позицията на дросела са набити в дросела, а не са с болтчета, от което мени обороти и трудни се чисти. Климатика е страхотен!!! Най-разумния вариант за мен е Пунто , 8клапана , 75коня с климатик.

@Ivanov_
Пунто

================================================== =============

Нисан Микра

@Xman
Нисан Микра....

@Quattro
Аз също съм за микрата,братовчед ми е автомонтьор и от него съм чувал,че са адцки здрави!

@Kuku
Изобщо не ги гледай малките италианските коли.... Те това е истината! Нисан Микра....Мой приятел продава такава......Колата е с двигател 1,3-16v, 75к.с.,…

@tanatos
При така описаните "изисквания", разгледай …, Нисан Микра и ... Задължително да има хидравлика.
В такъв случай Микра или …

@trustworthy
Сякаш микрата била бест-бай, но тези преди 2001 или когато там спират оная муцуна - като на колегата, дето беше дал линк

@Миро
…, Микра или … според мен.. Микрата е с верига и пропускаш смяната на ангренажа и сигурно е най-икономична, затова пък на външен вид е доста ...

@haljscho
Остави ги тия митове и легенди за японските коли...Много вървят, мало горят и никога не се развалят...Беееее някой кат ти каже, че кара една кола 2-5години и нищо не и е правил........... Значи е пълен мундар...Пък за Микрата, мой колега имаше такава, развали му се копчето за фаровете и неможе да намери....... водя го на едно място дет продават части 2-ръка за японски коли и бла-бла с продавача..........75лв. ъъъъъъъъъъ,.... Викам на продавача колко е ново........... 160-170долара....... Викам на колегата, ся ако караше Корса или Поло едва ли щеше да е повече от 20лв. Щот във всяка морга щеше да има по-5 такива коли.............
Също и на жената братовчетката имаше такава, мииии имаше един период от 2-3месеца и искаха няква космическа сума за няква част, та баща и със сумати познати и връзки, му е донесоха от чужбина на няква разумна цена..........

@миро
И това е вярно, понякога един тъп проблем на японска кола може да излезне доста солено.

@rusiq86
Микрите здрави и малко скъпа поддръжка.

@Mupo
И аз съм за Микрона.

================================================== =============

Опел Корса

@rusiq86
Опел Корса след 00', мн здрави машинки!
Една от работните коли на бащата беше една корса 1.0 екотек, 00' с клима, абе адската кола, нямаше чупене, кво ли не я правил, по нивите ходеше чак с нея, колата като танк, ефтинка, малко гореше, добре вървеше. Окоти и двг и взе нов за 300 лв в супер състояние.

@RoMeO_156_GTA
Друго в този клас … , Корса .

@tanatos
При така описаните "изисквания", разгледай Опел Корса след 2001г, …

@haljscho
…, може и Корсичка, простичък и здрав автомобил дето няма кой знае какво да му се развали... особено ако е някоя моноинжекция ...

@Ladjov
и аз гласувам за корсата 1 колега има такава кара я на извън градско повече , обикновенно преди пастета по негови думи, вече 3та година година ядове не му е дала .

@Jivko7777
Аз съм твърдо за …, но препоръчвам и Опел Корса, …

@RPWWD
Корса, … с ЧЕРНИ НЕБОЯДИСАНИ ПЛАСТМАСОВИ брони

@Koolio
Само не мога да разбера как препоръчвате Корса... колата е толкова неудобна и недомислена, че трябва много да не ти прави впечатление,че да се съгласиш да караш такава.

================================================== =============

Ситроен Саксо

@Mapтo
Ситоен Саксо 1,5 Дизел. С едно пълнене на двигателя, караш цял месец, даже и отгоре.. И поддръжката също не включва бутикови цени на части и прочие..Бедна е откъм екстри и др. глезотии, но пък двигателчето си е здраво!

@Миро
Саксо/… според мен.

@vladeto_
Брат ми кара Ситроен ZX 1.9Д да ти кажа силно ти го препоръчвам от личен опит

@Gogata
Ако ще е малка кола бих ви предложил два варианта: … или Ситроен Саксо.
И двете сме ги имали достатъчно време,за да събера впечатление за тях. Икономични, евтини, непретенциозни. Саксото също е този тип непретенциозни коли, които не изискват особени грижи и служат вярно. Много по-маневрено в сравнение с Пунтото,разходът на гориво е доста по-малък при същия агрегат ( 1.1 извънградско 4,5-5/100 ,градско 7,5 - 8/100). Има силен климатик,който не спъва колата и не се отразява особено на разхода. Като недостатъци бих отбелязал пространството и конфорта. Изключително тясна и неудобна кола. На дълъг път е кошмар. Лоша изолация на шум, неудобен салон.

@kiko73
Също подкрепям колегата – Саксото

================================================== =============

Рено Клио

@ivan dimitrov
Колегата кара Клио и се навира там дето и слънце не изгрява. Зета също кара Клио само че от по новите. Не го виждам да се притеснява от дупки и не гори много май. За сега нямат оплаквания.

@RoMeO_156_GTA
Друго в този клас - Клио ,...

@haljscho
Иначе моя фаворит е Рено Клио, ми на тая кола като решиш да караш на зад и сеобърнеш и погледнеш през задния джам.........иииииии ми вижда се задния номер.........

@koolio
Рено Клио е по-добре от Саксо. Понене развива такова чувство за клаустрофобия.

================================================== =============

Пежо 106, 205, 206

@Triptih
Пежо 205 Първата ми кола беше такава.Страхотна е,няма да съжаляваш.Идеална е за млад шофиор, много лесно се управлява и супер се усеща колата във всеки един момент.Лесно се паркира има голям заден прозорец и е евтина за подръжка.Моита бе 1.3л. но беше доста пъргава.

@Stoyan Georgiev
пежо 106

@RoMeO_156_GTA
Друго в този клас - … , 106, ...

@tanatos
При така описаните "изисквания", разгледай …, … и Пежо 206. За 206 1,9 чист дизел е най-доброто решение. Задължително да има хидравлика.

@Миро
…/106 според мен.

@Jivko7777
Аз съм твърдо за …, но препоръчвам и …, Пежо 106

@kiko73
Също подкрепям колегата - … и 106 -та са може би най-подходящите за "прохождане". Аз на моята и купих 106 да се научи - 980 м3 бензин с карбуратор, като и напълнех резервоара (огромен - 40 л) и забравях кога е било. Сега колата я кара вуйчо ми - може би вече 7-8 г. и само и е сменен 1 радиатор.

================================================== =============

Рено Туинго

@soldier_vl
Онова малко Рено, туинго май беше. Чувал съм, че са мн здрави и не се чупат лесно. Лошото е, че при ПТП отпред всичко ще замине, защото е натъпкано на много малко разстояние.

@BaiJedi
Колега,Туингото е пълен боклук с ненормално скъпа поддръжка!

@RPWWD
Колега,Туингото е пълен боклук с ненормално скъпа поддръжка!
Подкрепям!

@rusiq86
За туингото бегай далеч, боклук че и скъп.

================================================== =============

Ланча Ипсилон

@qpwo
… Неща да агитирвам просто си давам мнението на притежател на такъв, макар,че мен ми харесва ланча Y

@DiStefano
аз ти препоръчвам ей тва чудо ... ланча Y. имал съм преки контакти с такъв екземпляр 1.2 16V и машинката е много палава, освен това е бъкана с много екстри .. даже ако не се лъжа от последните и години на производство има и с мотор JTD - ама пак казвам не съм сигурен ...

@kiko73
ланча Y. Тази кола е уникално готина - жена ми тормози една близо 2 год., това като почнеш волана памук, спирачките с АВС, седалката се джитка нагоре-надолу, волана се джитка нагоре надолу, фаровете се джиткат нагоре- надолу салона от бежов велур т. нар. "еленова кожа", па с мотора 1,4 се набираше като житен бегач, ама по-нагоре прочетох, че разхода на гориво има значение...

@RPWWD
Тва Ипсилонче няма дизелова модификация, само следващият модел от 2004-та насам я има. На всичкото отгоре в натоварен трафик както вече е във Варна, където ще се кара колата, гори твърдо 10/100... Това не е нормален разход за такава малка кола и затова не е препоръчителна.

@RoMeO_156_GTA
Аз лично бих взел Y-то (моя фаворит за тези пари) , даже щяхме да купуваме на една приятелка такова, понеже 106цата на майка и нещо не и допадна ... Хубав дизайн , много глезотии , само километража дето е по средата и ламарините малко трудно се намират , а и по автокъщите са рядкост. Всичко друго си е чисто Пунто 1. Италианските малолитражки обаче си харчат повечко гориво , но и са по-палави. DiStefano - с тази визия нямат jtd , следващите имат

@J_I_V_K_O
Ланча ипсилон също е вариант за жена!

================================================== =============

Форд Ка

@tanatos
Разубеди я за Форда..ужасно неподходяща кола е-тясна, неманеврена..все хубави неща..

@rusiq86
форд ка е ебаси грозната и гадна кола.

@qpwo
От 2 години жена ми кара форд Ка.. Незнам как е поддръжката му защото нищо не съм пипал по него, но предполагам няма да има разлика с фиестата...Почти всички имат климатик, ел.стъкла, хидравлика.... С верига са.. Колкото дали са грозни незнам - наистина са малко екстравагантни, но жените си ги обожават... Мисля, че добър екземпляр около 2000 година няма да е повече от 2000лв.

================================================== =============

Тойота Ярис

@tanatos
Тойота Ярис погледнахте ли? Горе-долу е в този ценови клас мисля...А за Яриса сега погледнах, по скъп е от другите с около 1000-1500 лв...Но все си мисля, че е най-подходящ.Позицията на шофера е по-висока, което е добре за жена,муцуната е "къса", а и самата кала е височка и доста здрава.

Bonev
27-05-2010, 08:11
Аз си взех едно Рено 5 1.1 на газ... :mrgreen:
С него си ходя на работа. С 20 лв. газ - 300 км :mrgreen::mrgreen:

Mind_Control
27-05-2010, 21:26
Аз си взех едно Рено 5 1.1 на газ... :mrgreen:
С него си ходя на работа. С 20 лв. газ - 300 км :mrgreen::mrgreen:

Ти си постройл комунизма. Едно време и аз имах такова, но на бензин го карах и харчеше 7.5 градско.

fred
28-05-2010, 21:44
Търтея спомена че продава един москвич, и това става, малко е тежък волана за жена, ама ще се справи :rockon:

ventsi
28-05-2010, 23:09
Аз минах по този път преди 2 месеца. Тръгнах да търся малка и евтина кола за момата - да се научи да кара. Бюджета реших да е max. 2000 лв. Цял месец гледах обяви и ходих на огледи, карах всякакви калинки и най-доброто което намерих бе Форд Ка '97 г. Има серво, ел. стъкла, централно, дори климатик. Момата го хареса, приличало на мишка и го взех с особено мнение. Двигателя е 1.3, с верига и доколкото разбрах бил непретенциозен и здрав като чук. Прегледах окачването, за смешни пари го смених половината и колата стана като нова.Гаснеше на празен ход - стъпковия мотор се сваля за 30 сек, чисти се и спря да гасне. Супер лесно се кара, паркира се като на шега, абе промени ми негативното мнение за тези коли. Много проста за поддръжка, евтини части и най-важното - жените я ХАРЕСВАТ.

Ранобудниче
29-05-2010, 02:14
Благодаря на всички колеги за мненията и пожеланията. Информацията, която ми дадохте, бе много ценна за нас.

Разбира се изборът в края на краищата ще направи жена ми. Тя може да избере нещо от предложените тук коли, може да избере и нещо съвсем различно. Сега може да казва, че иска малка кола, утре може да каже друго. Обаче предварителната информация, която събрахме тук във форума си остава наистина много ценна. Всъщност аз си поиграх и направих опит да я систематизирам. По-долу виждате какво се получи :) Поздрави на всички :thumbup:

================================================== =============


...

Не знам колко време си си играл, но шапка ти свалям за невероятния начин, по който си проявил уважение към всички, опитали се да бъдат полезни по темата с конкретна идея :)

Вярвам, че заедно ще направите добър избор.


п.п. Кажи на половинката си да се регистрира във форума - хем да подсили малко женската част от алфа-населението (обещавам да не я агитирам да става фен на големите коли) :tooth:

qpwo
29-05-2010, 15:56
Аз минах по този път преди 2 месеца. Тръгнах да търся малка и евтина кола за момата - да се научи да кара. Бюджета реших да е max. 2000 лв. Цял месец гледах обяви и ходих на огледи, карах всякакви калинки и най-доброто което намерих бе Форд Ка '97 г. Има серво, ел. стъкла, централно, дори климатик. Момата го хареса, приличало на мишка и го взех с особено мнение. Двигателя е 1.3, с верига и доколкото разбрах бил непретенциозен и здрав като чук. Прегледах окачването, за смешни пари го смених половината и колата стана като нова.Гаснеше на празен ход - стъпковия мотор се сваля за 30 сек, чисти се и спря да гасне. Супер лесно се кара, паркира се като на шега, абе промени ми негативното мнение за тези коли. Много проста за поддръжка, евтини части и най-важното - жените я ХАРЕСВАТ.
Помислих си , че аз съм писал този пост...;-)

RoMeO_156_GTA
29-05-2010, 20:06
....

На моята улица има от повечето изброени въшки - 2хПунто , Браво , 206 , 2х205 , Корса '00 , Саксо , Поло , Ка , Микра 96+ , Корса '00 , вече и Туинго , (Алфа Спайдър '08 - не е за тук , но все е пред погледа ми :devil: ) - ами като мина покрай Ка-то , Туингото и Микрата ми се обръщат червата , не мога да ги гледам :mrgreen: но е вярно , че доста жени симпатизират на Ка и Тигра :flowers:

Имам добри впечатления от Мазда 323C , тя пак е женска кола . Слабото им място обикновенно са само задните амортесьори , но и ги напада ръждата рано или късно .. Понеже видях , че бюджета е около 3000-4000 лв , то може да се включат Пунто МК2 и Пежо 206 . Пунто МК2 - сити режим (въртене на волана с 1 пръст на място) , евтина поддръжка , има с черни брони :mrgreen: , модел произвеждан доста години с леки изменения . Пежо 206 - елегантен мъник , за съжаление имам впечатление само от едно , но момчето е много доволно ; доста служебни има такива , а и скоро ще залеят май пазара ; модела още се произвежда - забравих им точната бройка , но май към 7 милиона беше :Suicide:

@Peter_63 - похвално за обединението , ще бъде полезно на другите колеги .

А защо не и вземеш една 145 JTD и да остава в сектата :spiteful: Един горнооряховски колега направи така , само че с Браво JTD :razz: А за проповедника имам един Форд Ка като за него ;)

trustworthy
29-05-2010, 20:31
@Петър

ПОздравления и от мен за поста ти. Ако се засечем на утрешната среща, може да обменим опит и информация кой докъде я е докарал



А за проповедника имам един Форд Ка като за него ;)

Ми кажи една добра цена и да паля жтд-то да го прибирам тоя форд? :)

Sunny
29-05-2010, 22:14
Опел Корса 1,2 mi на ГАЗ
Иделания автомобил за жена
газта само я мирише 6/100 по левче
Окачването му е всичко по левче .
Въртиш ключа - караш и забравяш кога си заредил .
Няма скъпи дебиломери и МАП сензори - чиста работа
Бюджетен автомобил .
Ама - Опел .

koolio
29-05-2010, 22:28
Опел Корса 1,2 mi на ГАЗ
Иделания автомобил за жена
газта само я мирише 6/100 по левче
Окачването му е всичко по левче .
Въртиш ключа - караш и забравяш кога си заредил .
Няма скъпи дебиломери и МАП сензори - чиста работа
Бюджетен автомобил .
Ама - Опел .

Ама толкова дървен, грозен и неудобен ...

Sunny
29-05-2010, 22:33
Ама толкова дървен, грозен и неудобен ...

Така е .....
Ама 6,66лв на 100Км градско .

nikolaaaay
30-05-2010, 13:24
Така е .....
Ама 6,66лв на 100Км градско .
Стига бе, майка ми кара Корса 1,4 и харчи над 6 бенз. и на извънградско даже. 6 газ на градско няма кола, която да харчи. Освен ако се кара само събота и неделя през нощта.

georgyg
30-05-2010, 13:33
Сестра ми купи Пунто 2000г. 1.2 - 60 к.с. и гори към 6.5-7 бензин и като цяло за няколко месеца каране само маслото му е за смяна и барабаните задните са изядени ама те бяха към 30 лв бройката. Колата е много готина и има ел. хидравлика и за паркиране е перфектна и доста икономична.

pent
30-05-2010, 13:45
Още един глас за Микрата! В началото на месеца карах такова за малко и останах приятно изненадан от вървежа на малката кола. с 4ма човека си вдигаше 100км/ч от раз!

Много е маневрена!

Kamen666
30-05-2010, 15:15
@Петър

ПОздравления и от мен за поста ти. Ако се засечем на утрешната среща, може да обменим опит и информация кой докъде я е докарал




Ми кажи една добра цена и да паля жтд-то да го прибирам тоя форд? :)

Днеска ще ти вкарам една корса на далавера :)
99г.,1,2 16 екотек,с клима,ел,хидравлика и т.н. :) идеална за жена

Имам и една фиеста 3 ,без екстри :)
идеална е за млади шофьори :),
абс,4 врати,1,1 моно,малко откъм външен вид е зле.
без пари за 800-900 лв :)

Sunny
30-05-2010, 16:19
Стига бе, майка ми кара Корса 1,4 и харчи над 6 бенз. и на извънградско даже. 6 газ на градско няма кола, която да харчи. Освен ако се кара само събота и неделя през нощта.

Зависи какво искаш да постигнеш като разход и икономичност . За вървене да речем не става за драг в класа си :bionic:

RoMeO_156_GTA
02-06-2010, 21:03
ЖТД проповедника trustworthy реши своята дилема вече и мина на бензин :) Да му е честита придобивката и да си я кара със здраве дамата му :flowers:

Ето моето предложение за кола за жена - продава се :twisted:

Sunny
02-06-2010, 21:17
ЖТД проповедника trustworthy реши своята дилема вече и мина на бензин :) Да му е честита придобивката и да си я кара със здраве дамата му :flowers:


Te ти булка Спасов ден .
Пламене да и е честита на жена ти и много безаварийни (кви аварии с бензин пък) километри .

RPWWD
02-06-2010, 22:00
(кви аварии с бензин пък)

На касата в бензиностанцията :hump:

Peter_63
03-06-2010, 08:15
ЖТД проповедника trustworthy реши своята дилема вече и мина на бензин :) Да му е честита придобивката и да си я кара със здраве дамата му :flowers:
Хмм, докато ние вкъщи все още мъдруваме, други действат. Браво, да ви е честита придобивката и много безаварийни. Ама колега я дай някакви подробности за колата.

trustworthy
03-06-2010, 08:46
Хех :) Ромео ме е издал явно :whip: Благодаря за пожеланията. Сега ще поразредя идванията на алфистките сбирки, че имам и на опелските да ходя вече :roll2:
Всеки в клас 1000 кубика може да се чувства предизвикан за гонка :go:
На Петър пожелавам да намерят скоро търсения автомобил, че от опит знам, че не е никак лесно да се търси в нашия район.


Хмм, докато ние вкъщи все още мъдруваме, други действат. Браво, да ви е честита придобивката и много безаварийни. Ама колега я дай някакви подробности за колата.

Аз не съм спрял да търся и оглеждам коли от почти седмица. Дори до Шумен и Нови Пазар отскочих и без малко да компроментирам шофьорската си кариера за известно време :new_Eyecrazy:

Това е (http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act=3&adv=11270742823993247&avto=Opel_Corsa) линкът към обявата. Още ден-два ще е активна. Предпочетох тази, защото единствените разходи са за нотариус, смяна на талон (с варненски номера е), малко масло и някой ремък евентуално. Има гражданска и данък (30 лв :) )платени

The Dark Knight
03-06-2010, 12:04
Аз съм за Пунто 1.2 75коня Нашите имат такова
Недостатък - волана е малко тежък , но разхода и всичко друго е един път.
Гарнитура капак клапани 1.80лв. На Алфата 35лева ;)
Градско гори около 7-8/100 извънградско и по-малко , но ако се кара бавничко 90-100 при по-голяма скорост си гори като за голяма кола ;)
Дано съм бил полезен

DerMeister
03-06-2010, 12:20
От личен опит мога да препоръчам Опел Корса. След 94-та година няма проблем с ръждата, поне не генерален. Колата е ултра идиотоустойчива. Не знам от какво са направени окачването, мотора и ск.кутия, но са неразрушими. 1.4 бензин или 1.5Д, който харчи колкото да се каже, че харчи нещо. Евтина, здрава, проста. Като и писне, вече нещо по-хубаво.

RoMeO_156_GTA
03-06-2010, 13:05
Хех :) Ромео ме е издал явно :whip: Аз не съм спрял да търся и оглеждам коли от почти седмица. Дори до Шумен и Нови Пазар отскочих

Бе ти без малко и до Велико Търново да отскочиш за Ка-то , а първата ти оферта май беше по врачанско , смятайте какъв е пазара на малки коли във Варна :gruebel: В случая опира до изгодната оферта :)

The Dark Knight , прав си за Пунтото , с разликата за тези гарнитури , че съм сменил няколко от по-скъпите :whip:

Остана и Peter_63 да намери своята кола :Lkingsmiley: