PDA

View Full Version : Простотията ходи не само по ...



pinkmousy
23-05-2010, 19:54
След като имах неприятен инцидент с рено преди време, днес един галфон с корса, за когото явно беше унижение да ми даде полагащото ми се предимство, реши да ми удари огледалото. В един от елитните софийски квартали отдавна е приключение да стигнеш до дома си. Фактът, че плащам такса за паркинг и имам осигурено място за паркиране, никак не ми помага, защото е почти невъзможно да мина 200-300 метра по вътрешните квартални улици, където селянията паркира както и падне и по средата на кръстовищата ( и то при условие, че е пълно с места за паркиране по околните паркинги и зелени площи, повишени в паркинги от вече 10 години). Да не говорим за дупките, които утежняват положението допълнително. Последния път, когато ми отнеха предимството и ме натиснаха извън пътя, остъргах всичко отдолу. Затова вече в дупките не влизам, но това доведе до по-груби действия от страна на замаскираните голфаджии. Не знам мъжете ли имат проблем с мен и колата ми или по принцип са си комплексари :machinegunner:
Прави ми впечатление, че съседите с алфи обикновено си избират хубави места - не на улицата :thumbup:

fred
23-05-2010, 22:17
Аз не знам какво се разбира под елитен, защото в така наречените няма нищо елитно-най често се касае за презастроени райони около и извън стария център или по околните села, а пък живущите са още по далече от елитността, ама това е друга тема.
Простотията наистина ни залива отвсякъде, тя е нещо, като начин на живот в днешно време и бая години ще минат докато това отмине..Тя всъщност не отмира, а просто бива замаскирана, иначе е винаги жива и готова да изкочи отвсякъде.

ves_v8
24-05-2010, 01:10
Да Цвети, в Борово вече селянията е на всеки метър и то по много. Трудно е да се намери хубаво място за паркиране, а още по-трудно е да си стигнеш до домът. По малките улички цари върховна идиотия, намираща се под всякъква форма. Спомням си преди няколко години - квартала не беше такъв. Всичко беше много хубаво и нямаше такива проблеми както сега. Всеки ден си намирам колата ужулена, треперя дали няма да ми я разбият....все такива чудеса. А това с пътя с предимство, спокойно не е само при теб. По мои наблюдения вече това кой е с предимство се определя по това колко си нагъл и "колко си страшен", а пък ако можеш да псуваш като каруцар и си нагъл нато гнусен селяндур и не ти пука за колата ти "защото нали си гилемец и плащаш Каско" - то тогава си си с предимство, дори и пред Господ.:whip::whip: Са съжаление май така стоят нещата

pinkmousy
24-05-2010, 17:21
Съседе, много ме успокои :) Наистина до преди няколко години квартала си беше доста приятно място за живеене и разходки. Тогава нямаше много асфалт по улиците на повечето места :) Моля се да върнат софийското жителство, защото иначе сме изгубени... Ако чуеш за курсове по псуване, мога да се запиша ;)

myato
24-05-2010, 18:41
Не е само в София така.Тук е същата простотия.Събраха се всички селяни в централната зона да живеят.Настрои се с изгъзици по на педя разстояние,та през терасите на гости да си ходят.Ма на,баровци станаха,щот заживяха до барата.
Е,я па излизам хайдутин.:sister3: