PDA

View Full Version : кола от USA (за нови става въпрос)



Stoyan Georgiev
25-05-2010, 02:19
я споделете някой сайт/номер/е-mail където да подпитам някой друг въпрос относно това колко ще излезе да се вкара и т.н. ?

napoli
25-05-2010, 07:16
Познавам един пич който вкарва коли от Сащ.За сайта по късно.
http://www.copart.com/

santo_traficante
25-05-2010, 08:21
я споделете някой сайт/номер/е-mail където да подпитам някой друг въпрос относно това колко ще излезе да се вкара и т.н. ?
Зависи от фирмата която ще наемеш.
Дали сам ще си ползваш контейнера колко фута и т.н.Можеш например да го разделиш с някой:)В голям контейнер руснаците там качват до 4 автомобила:)
По спомен голям койнейнер до Бг излиза около 3500$ като цените варират в зависимост от фирмата:)
Пътува около 3м. Фирмата ти оправя док. като разтовариш от там на технотест и в кат:)

Stoyan Georgiev
25-05-2010, 09:25
става въпрос за нова кола между другото

и по-точно за dodge challenger

Sunny
25-05-2010, 10:22
става въпрос за нова кола между другото

и по-точно за dodge challenger

За чисто нова - без регистрация там ще си имаш проблеми тука .
Иначе в технотест и Декра искат тайтъл (title) или казано на Български искат да е регистрирана вече в САЩ и да си има регистрационен талон .
Има два варианта бърз и по-скъп , бавен с много ядове доста по-ефтино . Особедностите са ако плащаш от тук - с кредитна карта примерно .

Вариант 1 :
Намираш си човек там който да я купи и регистрира на свое име там и после да ти я продаде както си му е реда - отнема около седмица докато получи номерата и регистрацията . След това ти я препродава на тебе и я товарите на контейнер за износ като АВТОМОБИЛ - не като стока , плащат се екпортните такси за автомобил -около 10% от стойноста , и после си го чакаш . Впоследствие когато дойде в България и ако е със ЖЪЛТИ мигачи и километража да има показания в Км - минаваш безпроблемно . Това е лесния начин .

Трудния начин 2 :
Купуваш автомобила и го плащаш от тук . Товариш го в контейнера като товар (не като автомобил) когато дойде тук си го освобождаваш като товар и с помощ от спедитор го прехвърляш като автомобил . Излиза доста по-ефтинко но ядоветев митницата са повече . Впоследствие му вадиш тайтъл в САЩ от тук но пак трябва да имаш човек там .

По трудния сме вкарали 4 автомобила на шефа ми + 2 мотора . Варианта със закупуването там и карането тук с номерата от САЩ минава само за 6 месеца после трябва да е 6 месеца обратно в САЩ (може и само по документи) а обарат ли те със щатските номера след шестия месец има солени глоби .

Задължително - независимо от варианта по който дойде автомобила трябва да има рег. номера или поне един регистрационен номер който да е описан в тайтъла .Разликата между двата варианта е няколко хиляди долара .

Това са по-важните подробности . Ако има нещо питай с каквото мога ще помагам по случая .

Stoyan Georgiev
25-05-2010, 10:56
благодаря ти за изчерпателната информация, ако имам допълнителни въпроси, ще те питам :)

Sunny
25-05-2010, 11:11
A най-безпроблемния начин е да се намери фирма която се занимава с внос на коли от щатите и те да ти го внесат и регистрират но финасово става неизгодно .

Stoyan Georgiev
25-05-2010, 11:17
дето ще е фирма, ще е карана от германия...

идеята е да се поспестят едни 10-15 хил лв.

най-вероятно ще е вариант 2

ядове с митници не ме притесняват, все се оправят някакси нещата там... друг е въпроса с мигачите, ама според мен това е най-лесното да се оправи

Sunny
25-05-2010, 11:49
друг е въпроса с мигачите, ама според мен това е най-лесното да се оправи

На Сатурн Скай (Опел ГТ) мигачите ми бяха по голям проблем от всичко останало .
На крушка която е с две светлини се ползва за габарит , стоп и мигач - като светлината която е за стопа светва по-силно когато се пусне мигач . Не съм заглеждал при dodge challenger как е изграден стопа - в смисъл ,че има вариант мигачите да се преместят на мястото за задната светлина и да се сложи жълта крушка . Повечето щатски коли имат опция за Европа - имат си жълти мигачи , което е добре да се уточни при покупката да се обясни ,че ще се изнася за Европа .

Примерно въпросният Сатурн - цената му тук в представителство на Опел е около 70к лв с ДДС в щатите е 27к $ +3000$ транспорт - при цена на долара около 1,30лв за долар си бше далавера .

Stoyan Georgiev
25-05-2010, 11:53
вчера един чалинджър гледах и май май беше точно така както казваш ти , мигача беше на едно със стоповете :(

ама май бъркам, щото сега като гледам на снимките не е така както ми изглеждаше на живо...

Доко
25-05-2010, 12:13
вчера един чалинджър гледах и май май беше точно така както казваш ти , мигача беше на едно със стоповете :(

Мигача и стопа са заедно, просто единия стоп почва да мига. Слагаш жълти крушки в задните сверлини, и си регулираш фаровете на стенд, американския стандарт е с 2 градуса по- високо и имат едно петно, минаваш технотест и си въстановяваш стоповете и мигачите. А за докарването до тук по-добре ползвай услугите на фирма (митническа агенция), няма да се оскъпи кой-знае колко, но за сметка на това ще си спестиш доста хамалогии, има си и подводни камънчета. Примерно ако върнеш номерата в USA ти намялят цената с тяхното ДДС.... и т.н ... ;-)

Sunny
25-05-2010, 12:56
Примерно ако върнеш номерата в USA ти намялят цената с тяхното ДДС.... и т.н ... ;-)

A после как я регистрираме тук без номерата ?
Защото в КАТ ги изискват .

Доко
25-05-2010, 14:23
A после как я регистрираме тук без номерата ?
Защото в КАТ ги изискват .

От кога ги изискват? Преди две години нямах проблем в КАТ, трябва им американския талон, фактура и платени митнически сборове, взимаш транзитни номера и бегаш в технотест, после обратно в КАТ за БГ номера. Преди КАТ си плащаш мита и ДДС. Този който ти подготвя реекспорта в щатите ако е наясно, няма да имаш проблем. Миналата година приятел също си докара и той без номера и без проблем с регистрацията. Пак казвам ако не сте наясно ползвайте услуги на фирми за оформяне на документите по вноса,или поне се консултирайте, не е страшно.:pimp:

krasyb.
26-05-2010, 22:47
http://sacramento.craigslist.org/

Заедно с ebay, това е американското мобиле ;)

ПП. Само си избери район и категория "Cars & Trucks"

rusiq86
26-05-2010, 23:07
Преди време мислех да си вкарам едно моторче ямаха р1.
Инфото, което мога да ти дам е:
1) за мигачите се оправят нещата лесно
2) на километража трябва да има освен мили и км
3) контейнера е между 800-1200$ в зависимост от фирмата, дори и еконт вече имат тази услуга :)
4) има си застраховка контейнера, стига за между 2-4 месеца
5) плаща се ддс на стойността на колата и 5% след това на цялата стойност на колата и ддс взети заедно.

За нова кола има голяма далавера човече, няма да съжаляваш. Ако мога да помагам след 13 дена ще съм в Бостън и околността и ако ти требе съдействие и е по силите ми пиши!

Stoyan Georgiev
27-05-2010, 13:38
От кога ги изискват? Преди две години нямах проблем в КАТ, трябва им американския талон, фактура и платени митнически сборове, взимаш транзитни номера и бегаш в технотест, после обратно в КАТ за БГ номера. Преди КАТ си плащаш мита и ДДС. Този който ти подготвя реекспорта в щатите ако е наясно, няма да имаш проблем. Миналата година приятел също си докара и той без номера и без проблем с регистрацията. Пак казвам ако не сте наясно ползвайте услуги на фирми за оформяне на документите по вноса,или поне се консултирайте, не е страшно.:pimp:

я обади за това с ддс-то ?

а има ли някакъв вариант да се оттърве човек от акциза ?

Kuku
27-05-2010, 14:17
Е, ти най-важното не си проучил :)
Акциз.
Мито.
ДДС.

Stoyan Georgiev
27-05-2010, 14:22
ама аз знам кое колко е и т.н.

просто тук се казват за връщане на ддс-та и т.н....


днес ще се виждам с по-компетентен по въпроса, но е нормално да задам въпрос и тук, след като някой спомене нещо подобно :)

а и има тънкости, които е нормално да не ги знам, затова и ще си платя на човек да ме светне ;)


и все пак, има ли врътка с акциза някаква ?

Доко
28-05-2010, 13:55
Тянка нашето ДДС ще си го платиш, американското може да си го приспаднеш, а за акциза не мога да ти дам съвет, има изменения от 2 години насам.

MogaTa
23-06-2010, 19:58
Познавам един пич който вкарва коли от Сащ.За сайта по късно.
http://www.copart.com/

А дали може да кажеш г/д как става работата, че като тръгна да наддавам за някоя кола или не ми дава или иска някакъв лиценз ?