PDA

View Full Version : Сутрин не работи добре 156 1.8



kremon
25-05-2010, 18:52
Здравейте,колеги!
Проблемът ми е сутрин като запаля (пали отраз),работи около 5\10 секунди добре,след това оборотите падат на около 500 и започва да тресе.Като подам газ не може да се изфорсира и пука в колектора.След малко се оправя и всичко е наред цял ден.Сменени са: Свещи,Дебитомер,Сонда.
Някой ако има идея какво става,нека сподели.

kaloiannnnn
25-05-2010, 19:40
колега ходи на диагностика казва почти всичко :comphits:

kremon
25-05-2010, 19:46
колега ходи на диагностика казва почти всичко :comphits:
Там бях! Грешки нама!

Perdaha
25-05-2010, 19:46
Колега здравей...давам ти един жокер мисля че не е за пренебрегване като те слушам така...погледнете температурния датчик ...нищо чудно да е развален и да не отчита правилно температурата на антифриза при което подава погрешна информация и става тая каша....

kremon
25-05-2010, 20:02
Колега здравей...давам ти един жокер мисля че не е за пренебрегване като те слушам така...погледнете температурния датчик ...нищо чудно да е развален и да не отчита правилно температурата на антифриза при което подава погрешна информация и става тая каша....
Благодаря.
Натам се бях насочил и Аз.
И тук идва въпроса към старшите алфисти:
На теливизора без да е запалена колата температурата е -(минус)37! Като запали показва 70C.(това е при леко загрял мотор) Диагностика каза че е нормално но....

Perdaha
25-05-2010, 20:25
Ами колега то привидно може да показва добре макар за мен не е мн нормално да вдигне бързо 70градуса...изказвам си мнението разбира се но тва са му псинтомите като почне да се скапва след като загрее няма проблем...

kaloiannnnn
25-05-2010, 20:37
дам изчакаи и други мнения аз отскоро се регистрирах в клуба и мисля ще имаш отговор колегите колежките са №1

nikolaaaay
25-05-2010, 22:23
Зацапани дюзи

Sunny
25-05-2010, 22:38
Аз залагам на дебитомер .
Заведи я на читав диагостик .
Имаме си такъв - известен е с кодовотo име Bobo :book:

164 td
25-05-2010, 23:28
Забоди читав дебитомер и газ.95% съм сигурен че е от него.

zombiran
26-05-2010, 00:12
И аз паля трудно сутрин, тресе и не държи обороти... след като минат 1-2 минути нещата се подобряват, но само малко. Изгася ли я после пак същатата работа. Няколко сутрини я пробвам със закачен дебитомер (големи мъки докато запали) след като разкачих буксата (пали от раз и всичко си е нормално :) ) Ама диагностиката му е майката :) Там си казва най-точно болежките :Р

Novachev
26-05-2010, 07:58
Благодаря.
Натам се бях насочил и Аз.
И тук идва въпроса към старшите алфисти:
На теливизора без да е запалена колата температурата е -(минус)37! Като запали показва 70C.(това е при леко загрял мотор) Диагностика каза че е нормално но....

на кой телевозор показва че е -37 и колко време след като запали показва 70.
Ако това са показания отчетени от диагностиката вероятно имаш проблем с температурния датчик койтон измерва температурата на мотора на двигателя и е добре даго смениш някуде 30лв струва. Самио че преди да го смениш обърни внимание от кой модел ти е колата едните са с два датчика един за компа и един за таблото другия модел е комбиниран

kremon
26-05-2010, 18:44
на кой телевозор показва че е -37 и колко време след като запали показва 70.
Ако това са показания отчетени от диагностиката вероятно имаш проблем с температурния датчик койтон измерва температурата на мотора на двигателя и е добре даго смениш някуде 30лв струва. Самио че преди да го смениш обърни внимание от кой модел ти е колата едните са с два датчика един за компа и един за таблото другия модел е комбиниран
Теливизора е Модис някакъв.Няма значение колко е загряла,на контакт е-37. Като запаля и започва да отчита нормално.

И аз паля трудно сутрин, тресе и не държи обороти... след като минат 1-2 минути нещата се подобряват, но само малко. Изгася ли я после пак същатата работа. Няколко сутрини я пробвам със закачен дебитомер (големи мъки докато запали) след като разкачих буксата (пали от раз и всичко си е нормално ) Ама диагностиката му е майката Там си казва най-точно болежките :Р
Колега дебитомера е нов. Bosch-019.

nikolaaaay
26-05-2010, 18:51
Моята, както и много от 156-ците на газ го правят абсолютно същото и не е от дебитомера.

Violator
26-05-2010, 21:00
И моята е така само сутрин и то само при първото палене докато качи малко градуси 3-4 мин, ако подам до 1500 оборота дори на празен ход глъхне дави се и ги сваля до 500 със дебитомер на година и половина и ламбда сонда съм, мисля да сменя температурният датчик, не вярвам да има как да му правя диагностика защото едва ли някой ще дойде при мен сутринта когато прави проблема, а и не е някаква фрапантна цифра.

kremon
26-05-2010, 21:30
И аз мисля да сменя този датчик(въпреки че се съмнявам да има ефект). По скоро ми се струва,че проблемът е с налягането на бензина. Днес си мислех,че ако този клапан в помпата е здал багажа и като преседи връща бензина в резервоара,а на сутринта проблем.Може и да си въобразявам,но когато изчакам да изгасне лампата за мот.електроника проблемчето е по-неосезаемо.

oem
26-05-2010, 23:33
Настрой си разтоянията на свещите! Ако не, си почисти дросела и адаптация след това. Паленето главно това иска :)

WarsteineR
27-05-2010, 03:38
Настрой си разтоянията на свещите! Ако не, си почисти дросела и адаптация след това. Паленето главно това иска :)

Така е и аз споделям мнението ти. При мен след почистване на дросел изчезна този проблем :)

toshko69
30-05-2010, 20:41
Така е и аз споделям мнението ти. При мен след почистване на дросел изчезна този проблем :)

И при мен изчезна,но аз смених и моторчето за празния ход,че се дънеше от време на време.Сега нямам ядове с обороти,палене и т.н.

zombiran
30-05-2010, 21:54
Днеска разбрах поне моя проблем от къде идва. Беше от тъпото газово. Не работило добре и записва грешки от сорта, че 1,2,4 цилиндър не работят добре и пречи по някакъв начин на бензина. Днеска цял ден я карам на бензин никви проблеми. А грешката от дебитомера която ми даваше, е защото съм сложил филтъра пред перката и от отчита висока температура на въздуха след като се влючи :). Утре ще пиша как е запалила сутринта.

nikolaaaay
30-05-2010, 22:35
Ако бръмчиш по-често и на бензин, ше пали като кибрит;-)

kraska1
31-05-2010, 16:35
И при мен така,глухне и немога да я форсирам веднага докао непозагрее.Мине ли на газ няма проблем,згрее ли и на бензин е бомба.Дали е от дюзи или някъкви грешки трупа това газово.Май доста сме с този проблем.

SandoOne
31-05-2010, 16:45
Сутрин преди малко да загрее не върви като хората не я форсирайте . Колата се форсира като дигне температура малко. Масово е при 156ците и незнам защо е така .

zombiran
31-05-2010, 17:21
И при мен така,глухне и немога да я форсирам веднага докао непозагрее.Мине ли на газ няма проблем,згрее ли и на бензин е бомба.Дали е от дюзи или някъкви грешки трупа това газово.Май доста сме с този проблем.

На газ как е мотора ? при мен се усещаше че мотора не върви добре на газ. В движение не се усеща изобщо, но като е на място тресе. Виж на диагностика дали има грешки. Ако има изтрии ги покарай я 1-2 дена на бензин и виж дали ще има промяна и дали ще запише някви грешки. Аз така нарпавих, даже докато беше закачена, постоя малко форсирвах я на газ и грешките отново бяха на лице. Карах я цял ден на бензин и сутринта запали без никакъв проблем без да тресе без да играят оборотите или каквото и да е. :)

ФЕРАРИСТ
31-05-2010, 18:27
Не работило добре и записва грешки от сорта, че 1,2,4 цилиндър не работят добре и пречи по някакъв начин на бензина.
Това как се установи?

zombiran
31-05-2010, 21:03
Ами с диагностика. Показа грешки на тези цилиндри и даде или бедна или богата смес не си смомням точно. Ако става дума за грешките. А за преченето на бензина при паленето сигурно двата компа обменят информация и става това тресене.

kremon
31-05-2010, 21:03
Ама моят проблем е,че сутрин и вечер(съответно като не е карана повече от 5/6 часа) и като запаля( това става отраз),работи около 5/10 секунди перфектно.След това прави пърпърпър:biggrin:на 500/600 оборота. Като подам газ и гърми в колектора,след 10-тина секунди се оправя.Като загася и запаля отново не го прави.
Нямам газ!

hristo 156
31-05-2010, 22:04
Здравейте,тоя проблем много напомня на моя но го реших.Смятам ,че съм го решил защото сега пак го имам но не ми остава време да го оправя.Става въпрос за горната част на кошницата където е регулатора за налягане.Точно там за втори път ми пука тръбичката /изходящата/ и тече бензин.
В момента който взе да пали от втория път и да държи 500 об.се тръгна по мъките,дебитомери,свещи,МПХ и още незнам вече какво,се появи и силна миризма на бензин и ето го проблема.След смяня на въпросната част колата стана друга,пали не тресе и държи обороти.Смятам,че всичко е от там защото преди седмица ми изгасна колата и като отворих изненада пак същата работа само,че тече помалко/оказа се спукан маркуч който аз сложих предния път уж истински:no:/.
И сега колата претриса някой път но теча е по малък, сега имам нова кошница ама няма време да я сменя.
ПП.Кошницата която сложих преди беше лепена така,че временно проблема беше решен.

yonexp
31-05-2010, 22:08
Аз съм на бензин. При мен като запаля оборотите падат на около 500 и започва да тресе, за секунда премигва светлинката на акумулатора и за 10 секунди се оправя(не гасне, само веднъш изгасна от месеци насам). Като подам газ не може да се изфорсира (всеедно не натискам педала). От ауспуха се чува изпукване между 1000 и 1500 оборота, което изчезва след 2-3 минути. На диагностика излезнаха следните грешки: Р0170,Р0115,Р1653. Преди диагностиката колата си палеше без никакви бърм-дърм-дърм.

ФЕРАРИСТ
31-05-2010, 22:54
Ами с диагностика. Показа грешки на тези цилиндри и даде или бедна или богата смес не си смомням точно. Ако става дума за грешките. А за преченето на бензина при паленето сигурно двата компа обменят информация и става това тресене.
Мисля си че няма как да се разбере дали някой цилиндър не бачка както трябва, на диагностика дори и бубината ако не дава тоци като ората не може да се разбере, екуто вижда че има верига, и от това за него няма грешка, бедна или богата може да види, но не и в кой цилиндър......
Двете екута не обменят инфо между другото.....
Къде в ЯЛ ходиш на диагностика?

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


тава въпрос за горната част на кошницата където е регулатора за налягане.Точно там за втори път ми пука тръбичката /изходящата/ и тече бензин.
Регулатор на кое налягане?

zombiran
01-06-2010, 00:42
Мисля си че няма как да се разбере дали някой цилиндър не бачка както трябва, на диагностика дори и бубината ако не дава тоци като ората не може да се разбере, екуто вижда че има верига, и от това за него няма грешка, бедна или богата може да види, но не и в кой цилиндър......
Двете екута не обменят инфо между другото.....
Къде в ЯЛ ходиш на диагностика?

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


Регулатор на кое налягане?

Ами излезна 1,2,4 цилиндър все едно не работи, няма искра ли и аз не знам. Обяснявам го по простичък начин, а не с точност, защото не разбирам на диагностиката. Гледаха я с Компютър на бош. Къде препоръчваш в Ямбол да правя диагностика? Аз ходя при познат и намери къде е проблема. Това за мен е по важното. Защото колата в момента работи перфектно. А за газта ще ходя в Пловдив :D

oem
01-06-2010, 08:15
Ами излезна 1,2,4 цилиндър все едно не работи, няма искра ли и аз не знам. Обяснявам го по простичък начин, а не с точност, защото не разбирам на диагностиката. Гледаха я с Компютър на бош. Къде препоръчваш в Ямбол да правя диагностика? Аз ходя при познат и намери къде е проблема. Това за мен е по важното. Защото колата в момента работи перфектно. А за газта ще ходя в Пловдив :D

При теб компютъра е друг :) Има такива грешки :)

Bobo
02-06-2010, 23:30
Мисля си че няма как да се разбере дали някой цилиндър не бачка както трябва, на диагностика дори и бубината ако не дава тоци като ората не може да се разбере, екуто вижда че има верига, и от това за него няма грешка, бедна или богата може да види, но не и в кой цилиндър......
Двете екута не обменят инфо между другото.....
Къде в ЯЛ ходиш на диагностика?

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:52 ----------


Регулатор на кое налягане?

Ма хич не си прав всичко се хваща, бубини даже читав диагностик и свещите може да ти каже как са, та даже и дюзи се хващат, а при безпроблемна електроника се хваща и мотора как работи по параметрите за самонастройка и отклонението на тримовете ;)

ФЕРАРИСТ
02-06-2010, 23:41
Ма хич не си прав всичко се хваща
Хваща и показва, предполагам са зависими от човек и машина?
Щото все пак едно е да "разбереш" какво ти се показва, друго е да ти го покаже директно и да ти "каже", бубина 3 капут, бедна смес в 4 цил.....

Bobo
02-06-2010, 23:51
Хваща и показва, предполагам са зависими от човек и машина?
Щото все пак едно е да "разбереш" какво ти се показва, друго е да ти го покаже директно и да ти "каже", бубина 3 капут, бедна смес в 4 цил.....

Е то ясно тва мисля че ако има прост оператор нищо няма да стане ;) Смятам че се подразбираше говорим в идеални условия ;)

gedive
03-06-2010, 16:31
Някой, може ли да ми каже къде да ходя в Пловдив на хубава диагностика?