PDA

View Full Version : Питане към тенекиджиите във форума



trustworthy
28-05-2010, 19:17
Трябва ми съвет колко пари горе-долу може да излезе оправянето на нисанчето от снимките. засегнати са преден калник, врата, заден калник и праг. Геометрията е ок. Стъклата също
Оборудвана врата от морга е около 100 лв.

Ichkin
28-05-2010, 19:45
Хмм ... Ако вратата е 100 лева, калника го слагаме 50, отзад не е нищо фатално ...
Ако може да се изчука прага, ще минеш тънко с 30-40 лева за работа.
30 лева на ключар да ти пренареди ключалката, и два детайла по 150 за боя МАКС ... за читаво боядисване с всичките му боклуци ...
Та ... 30 лева на тенекеджия, ако се взима нов праг, ако може да го изчука 70.
Врата и калник 150
Боядисване на 3 детайла - около 400.
туй е за мене ;)
П.С. Не съм тенекеджия, ама туй тенекеджия го писа :D

robygas
28-05-2010, 20:07
С тоя гаден удар поне 400х2. Като го гледам със сигурност е поддало купето..и пребоядисване на половината кола. И елементите за боя са 4 без бронята.

trustworthy
28-05-2010, 20:07
Благодаря за отговора, но чакай сега да видим дали съм разбрал правилно :)

Врата - 100 лв
Калник - 50 лв
Праг - 70 лв
Ключар - 30 лв
Боядисване - 400 лв

Общо ~650 лв?

Моля те, помоли този твой тенекиджия да даде възможно най-песимистичната прогноза за разходите.
Мерси предварително ;)

Pastora
28-05-2010, 20:11
Според мен това е песимистичната, 150 лева за пръскане на детайл си е малко горна граница - определено може да ти го направят за около 120 на детайл :) Но... ако купето е ок, иначе става неприятно :)))

robygas
28-05-2010, 20:16
Може. Само, че при такъв удар колонката си е за смяна /особено при този ниско долу/.От двата калника и вратата нищо не става - та не знам кой ще е тоя дето ще се хване да я направи и боядиса за 400-500лв.

detelazurno
28-05-2010, 20:18
Благодаря за отговора, но чакай сега да видим дали съм разбрал правилно :)

Врата - 100 лв
Калник - 50 лв
Праг - 70 лв
Ключар - 30 лв
Боядисване - 400 лв

Общо ~650 лв?

Моля те, помоли този твой тенекиджия да даде възможно най-песимистичната прогноза за разходите.
Мерси предварително ;)

Да го закръглим на 700 за по-голям песимизъм. Но едва ли ще слезнеш много под тази сума. Максимум до 500 (не ми се вярва особено, но....) да слезнеш мен ако питаш.

tanatos
28-05-2010, 20:24
Няма да питам дали това е колата която си купил на жена си или тази която смяташ да купуваш :)

Сега по темата, ако имаш време скокни до тук :48687 Търси Николай, не е цифроман.И да ти дам телефона му сега, без да погледне нема да може да ти каже нищо.

trustworthy
28-05-2010, 20:46
Няма да питам дали това е колата която си купил на жена си или тази която смяташ да купуваш :)

Ейй, проницателни хора сте варненците бе :) Но аз за тоя район съм чувал да казват: 'хубав край - хубави хора' :). 100% са прави да го твърдят това 8) А историята с колата и шофирането на жена ми се оказа една човешка драма, че съм един от главните герои в схемата :)

Иначе ще го преслушам тоя твой човек. Имам и един мой, но тъпото е, че само снимки мога да покажа.


Може. Само, че при такъв удар колонката си е за смяна /особено при този ниско долу/.От двата калника и вратата нищо не става - та не знам кой ще е тоя дето ще се хване да я направи и боядиса за 400-500лв.

Ясно е, че за 500 лв не може да стане. Виж в нисан форума какъв казус е имало - цък (http://www.nissanbg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=19891&hilit=%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D 0%B8).
Въпросът е дали има смисъл да се прави и ако да, колко пари може да излезе. Знам, че не е лесно да се даде диагноза по две снимки, но това е с което разполагам за момента.

Ichkin
28-05-2010, 20:57
Благодаря за отговора, но чакай сега да видим дали съм разбрал правилно :)

Врата - 100 лв
Калник - 50 лв
Праг - 70 лв
Ключар - 30 лв
Боядисване - 400 лв

Общо ~650 лв?

Моля те, помоли този твой тенекиджия да даде възможно най-песимистичната прогноза за разходите.
Мерси предварително ;)
Песимистичното е да се мъчат и с колконката, но не е кой знае колко ...
Броя 3 детайла за боядисване, защото прага не го броя ... за мен така е редно ...
При всички случаи, песимистично трябва да се оправиш с 800 лева и не много скъпи майстори ;)
Ако няма и нещо непредвидено, де, но като отидеш дам дет ти казват, човека ще види и за другото ...
Но като цяло това е от снимките ;)

П.С. : Към горната сума тури някой лев на тенекиджията за монтажни/демонтажни ;)

BoxerPower
28-05-2010, 22:14
Сори за спама, но тя тая кола струва ли изобщо колкото самия ремонт който се прогнозира за нея?

trustworthy
28-05-2010, 22:22
Сори за спама, но тя тая кола струва ли изобщо колкото самия ремонт който се прогнозира за нея?

Иначе щях ли да пускам темата ;)

Виж (http://nfs.mobile.bg/pcgi/photos.cgi?f5=11275038346146489_5.pic&pictsb=1) какво се продава за 2500 на обява в момента :shock:

търтей
28-05-2010, 22:27
Иначе щях ли да пускам темата ;)

Под 1к забрави за читав ремонт. Сам можеш да я направиш криво ляво за около 300 лв и да я пръснеш със спрей за още 30 лв.

robygas
28-05-2010, 22:37
Иначе щях ли да пускам темата ;)

Виж (http://nfs.mobile.bg/pcgi/photos.cgi?f5=11275038346146489_5.pic&pictsb=1) какво се продава за 2500 на обява в момента :shock:

Толкова се искат...

kiko73
28-05-2010, 22:54
Как смело боравите с цифрите - направо не е истина!
Само не разбрах кой от всички писали до тук е Баш тенекеджията?!
Сори за спама колега, ама до тук все едно нищо не е писано по темата

trustworthy
28-05-2010, 22:57
Как смело боравите с цифрите - направо не е истина!
Само не разбрах кой от всички писали до тук е Баш тенекеджията?!
Сори за спама колега, ама до тук все едно нищо не е писано по темата

Няма проблем. Дай някакви конкретни цифри, ако можеш!

robygas
28-05-2010, 23:00
Как смело боравите с цифрите - направо не е истина!
Само не разбрах кой от всички писали до тук е Баш тенекеджията?!
Сори за спама колега, ама до тук все едно нищо не е писано по темата

Като можеш по-смело давай ти.
И като е "Сори" -що спамиш?

kiko73
28-05-2010, 23:28
Няма проблем. Дай някакви конкретни цифри, ако можеш!

Колега, цифри няма да ти дам, щото между Варна и Дупница има едни 5-600 км, иначе ако можеш да изпратиш колето по Еконт примерно... тука има ценички по 70-80 лв. на "детайл" както му казват за китване, изчукване и боядисване - без екстензии разбира се

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:24 ----------


Като можеш по-смело давай ти.
И като е "Сори" -що спамиш?

Бе аз отдавна разправям на приятелчетата тенекиджии и монтьори, че сме прекалено близо до София да работят на "софийски" цени :devil: :cheers:

търтей
28-05-2010, 23:31
Тва с акрилна боя или автоемайллак?
Подмяната на колонката е без пари?
Или противокорозионното покрие на подкалниците?

Аре де, тва че сме в София не ни прави ахмаци.

Аз съм написал за колко може да се оправи колата, ама няма да е като хората.

Sunny
28-05-2010, 23:48
Ейй, проницателни хора сте варненците бе :) Но аз за тоя район съм чувал да казват: 'хубав край - хубави хора' :). 100% са прави да го твърдят това 8) А историята с колата и шофирането на жена ми се оказа една човешка драма, че съм един от главните герои в схемата :)

Пламене там в района където ти е дал снимката Наско има няколко тенекеджии .
В пазарджишката група нямаше ли тенеке и пастел мастори ?
Aко ходиш по нашия "'хубав край - хубави хора'" и е събота или неделя - обади се да водя , през седмицата след 18;30ч

П.С. Да не играхте карамбол :boo: по улиците с жената ?

Pastora
28-05-2010, 23:49
Лично аз не съм тенекиджия, но мисля другата седмица да си пръсна калника - имам приятели с техника, работил съм и такава работа - ще ми струва да потъркам, да си взема боята и 3 бири. Тоест 40-50 лева за 100 грама боя с лак (от Глазурит, иначе е доста по-евтинко и то с водната им, ма друга вече май няма) + черпня и труд от мен. Но толкова на мен ми излиза детайла и то без да смятам кит, филер, шкурки и т.н. За тенекиджийска работа не мога да говоря, само разбирам от довършителните работи и правене на брони :)
Равносметка - ако имаш приятел бояджия, тогава и за 150-200 лева може да минеш с боята.

trustworthy
28-05-2010, 23:52
Аз съм написал за колко може да се оправи колата, ама няма да е като хората.

Уважавам безрезервния ти позитивизъм :notworthy:

kiko73
28-05-2010, 23:53
за коя колонка говориш - тази на вратата със сигурност не трябва да се подменя, а ако имаш впредвид прага - никой добър майстор не би "разковал" точно този праг изцяло, `щото на прага отвътре антикорозионно покритие не може да се направи. Като купиш здрав калник втора употреба не виждам к`во антикорозионно покритие трябва да му се нанася, освен ако някой не е решил да ти вземе още някой лев горница. А относно боята - няма да е на РиМ, освен ако сам не го пожелаеш, ама това с автоемайллака е несериозно.
За сравнение мога да посоча, че за "корабо" ми искат 8х100 за цялостно при положение, че колата реално няма никакъв удар ама жабата я е очукала като войнишка манерка от всички страни - боята естествено R&M :grin:

търтей
28-05-2010, 23:59
Аз съм боядисвал цял джип за под 100 лв, ама си е е така да се замаже положението.
Та тъй.
А за прага - кажи ми как ще се изчука това, какво ще направят заварките за обратния чук с антикорозионното и дали май не е по-евтино да се смени. Да не говорим, че има специални филери за вътрешни профили дето се справят чудесно с корозията.

:)

kiko73
29-05-2010, 00:06
Говоря ти за изпълнение тип "струна" както му викат тенекиджийте а за прага - "заваркоустойчиви" филери за сега доколкото знам все още няма - единственото, което не гори грунда май е само машинката за точково заваряване, едно време май му викаха "пуншвайс"

detelazurno
29-05-2010, 11:50
И накрая какъв е извода? Недей да пускаш тема с въпрос, че се вадят пишкомерите. Аман от такива изпълнения!

trustworthy
29-05-2010, 14:39
И накрая какъв е извода? Недей да пускаш тема с въпрос, че се вадят пишкомерите. Аман от такива изпълнения!

Хватката е да можеш да извличаш есенцията от общата маса постове. Аз съм от бая време в тоя форум и вече смятам, че съм я овладял тая техника :)

Днеска вероятно ще има аудиенция в тенекиджия, за да каже тежката си дума ;)

RPWWD
29-05-2010, 17:11
Сори за спама, но тя тая кола струва ли изобщо колкото самия ремонт който се прогнозира за нея?

В една друга тема бяха писали за този модел "3000 лева кола - 1000 лева дебитомер" ;-)

Ladjov
29-05-2010, 20:09
пикапа претърпя 1 случка и с горе долу такива поражения тъй като е рядкост в бъгария като марка поръчахме нова предна лява врата от Румъния за 150 лв. , изчукване на на другите тенекии и боядисване на цялата лява стана човека иска 650 лв. Дано съм бил полезен ;)

trustworthy
30-05-2010, 18:14
Днес говорих с тенекиджията. Закле се, че над 420-430 лв няма да вземе, т.е. 430+~150 лв за калник и врата може да излезе целият масраф