PDA

View Full Version : Проблем с паленето 2.4 jtd



karl_che
30-05-2010, 16:34
колата си варвеше перфектно, спирам и след 10 мин вече не може да запали . Проверих по помпата качва гориво , отворих една от дюзите пръска нафта. Контролните лампи гаснат от таблото . Колата върти но не може да запали . Какав би могъл да е проблема ??

myato
30-05-2010, 17:05
Първото,което ми идва на ум - датчик на колянов вал.Остави я да истине и ако запали после от раз,най-вероятно е той.При всички случай и направи една диагностика.

dr.House
30-05-2010, 17:06
колата си варвеше перфектно, спирам и след 10 мин вече не може да запали . Проверих по помпата качва гориво , отворих една от дюзите пръска нафта. Контролните лампи гаснат от таблото . Колата върти но не може да запали . Какав би могъл да е проблема ??
Може да е датчик на коляновия вал.Но най-добре диагностика.

dobromirski
31-05-2010, 07:46
....отворих една от дюзите пръска нафта. ....
И колко нафта точно пръска ? Развий съвсем леко едната гайка, и от нея трябва да пръска с голямо налягане, а не просто да църцори.
Вариантите са няколко :
1. Датчик колянов вал. - закачаш на диагностика, задържаш на стартер и гледаш дали се виждат rpm ( оборотите) докато въртиш.
2. Датчик рзпределителен вал. Още при въртенето на стартер ще ти светне червената дюза поради липса на синхронизация на валовете.
3. Заседнал е регулатора на налягането. Киризиш какво е налягането в рейла при въртене на стартер. Ако е под 200 бара, забрави да запалиш.

4.... ще го напише друг, че аз не се сещам :smoke:

Jivko7777
31-05-2010, 20:46
4. Аз залагам на имобилайзера, върти, а неще да пали ;) Често срещан проблем вече :)

myato
01-06-2010, 08:56
4. Аз залагам на имобилайзера, върти, а неще да пали ;) Често срещан проблем вече :)

Колегата пише,че нищо не свети по таблото.Ако е имобилайзерът,не трябва ли да свети CODE?

Jivko7777
01-06-2010, 15:51
Колегата пише,че нищо не свети по таблото.Ако е имобилайзерът,не трябва ли да свети CODE?

Да така е! Но това просто много ми заприлича на този проблем, та затова го вметнах! Нека провери и това колегата!

myato
01-06-2010, 17:20
Бе...ш ли му мамата и това е възможно.Ако е изгорял и индикаторът,може да си пръснеш тиквата,докато го разбереш.:dunno:

karl_che
01-06-2010, 18:47
при4ината е налягането на реила, благодаря за вси4ки мнения.

dobromirski
01-06-2010, 23:21
Сега остава да разбереш каква е причината за ниско налягане в рейла .
Възможни отговори :
1. Помпа високо налягане.
2. Подкачваща помпа.
3. Регулатор
4. Дюза

И верният отговор в случая е ?


ПП: отговорът ти би бил полезен на някой друг изпаднал в беда.

Bobo
02-06-2010, 23:46
Сега остава да разбереш каква е причината за ниско налягане в рейла .
Възможни отговори :
1. Помпа високо налягане.
2. Подкачваща помпа.
3. Регулатор
4. Дюза

И верният отговор в случая е ?


ПП: отговорът ти би бил полезен на някой друг изпаднал в беда.

5. Теч от помпата или реила
6. Запушена обратна нафта
7. Боклук в датчика на реила за налягане
8. Горивен филтър - менте или запушен
9. и не последно невероятно готина нафта - неясно кво се случва :)

karl_che
03-06-2010, 10:42
заседнал регулатор.още ведньж мерси на вси4ки които имаха отношение по тази тема.

Galeano
13-06-2010, 21:57
Здравейте. Да не отварям нова тема,си позволих да ползвам тази на колегата. Та значи колата не иска да запали. Свалях и мотора за пълна ревизия, освежаване и тн. След като го монтирах всичко по старому, установявам следното. Като дам на контакт всичко ОК помпата за ниско налягане работи напълни си филтъра и нафтата стига до Рейла. От там регулатора не сработва и гориво не тръгва към дюзите. Смених регулатора защото мислих ,че промблема е в него, резултат няма.Остава буксата която влиза в регулатора да не му подава ток. На таблото всичко си свети нормално, НЕ ми светва дюзата за някакъв проблем. Някой има ли идея за какво иде реч? Приемам всякакви съвети.

dobromirski
13-06-2010, 22:50
Предполагам, че си разкачил мъркучите между филтъра и горивната помпа за високо наляге, като не си взел мерки, да не попадне вътре боклук. (аз така направих на сутиена(ситроена) и това ми костваше 2 дюзи :( ) . Та предполагам е попаднал боклук под клапанчетата в помпата и тя сега не прави налягане. Рзглабяш чистиш и сглабяш. Всичко това при хирургична стерилност. После се молиш, да няма боклуци нататък по системата ( регулатор, дюзи).

Galeano
13-06-2010, 23:15
Предполагам, че си разкачил мъркучите между филтъра и горивната помпа за високо наляге, като не си взел мерки, да не попадне вътре боклук. (аз така направих на сутиена(ситроена) и това ми костваше 2 дюзи :( ) . Та предполагам е попаднал боклук под клапанчетата в помпата и тя сега не прави налягане. Рзглабяш чистиш и сглабяш. Всичко това при хирургична стерилност. После се молиш, да няма боклуци нататък по системата ( регулатор, дюзи).

Мм да опасявам се ,че така съм направил :brickwall: . Сега трябва да разглобявам помпата казваш? Не само не прави налягане а дори и капчица не излиза на изхода към дюзите. Някава особенност при разглобяването на ГНП-то има ли? :)

dobromirski
14-06-2010, 09:10
OOoo, ако си отвил някоя тръбичка от рейла ( или от дюзата) и не хвърля нафта, проблема едва ли е от това, което ти казах. Дори и да има боклук под клапанчетата, все ще изхвърля нафта, въпроса е , че няма да прави налягане. От друга страна, ако си сигурен че до помпата се подкачва нафта, а след нея няма никой, и самата помпа се върти ( свалял ли си я , вътре на накой коли има един челен съединител към вала, да не е хартисал при монтажа? ), проблема си е от нея , ама чак пък грам да не хвърля....съмнявам се. Провери хубаво дали до нея идва гориво.

Galeano
14-06-2010, 09:55
Значи помпата от стойката не съм я свалял.Направи ми впечатление като закачах ремъка,че шайбата и се върти много леко без усилие. Така ли трябва да е? Къде стои този съединител. П.П Благодаря за съдействието ти. :)

Galeano
14-06-2010, 19:01
За сега проблема го локализирам в помпата,понеже имам още една за сравнение. Пуснах въздух през входа на нафтата на рейла но той не пробива до изхода към дюзите,а излиза през излишната. Направих същото с другото гнп което имам, въздуха минава без проблем до нагнетателния изход. Утре ще ги сменя и ще знам със сигурност.

dobromirski
15-06-2010, 09:01
Като запушиш изхода за обратната нафта с пръст, трябва да излезе и през изхода за високо налягане.
Вътре са три паралелни работни цилиндъра, и малко трудно ще разбереш дали и трите са ОК, по този начин. Ако надуеш през високото ( наобратно) не трябва да минава грам !
ПП: При алфата помпата от ремъка ли се върти ? Ако да, значи няма челен съединител, той се слага, само когато помпата се върти от вала - поема несъосието .

Galeano
15-06-2010, 21:27
ПП: При алфата помпата от ремъка ли се върти ?

Да на агренажа е. Та от днес колата вече мърка като котенце. :-D Запали след като смених рейла с друг. Не знам какво се е случило при този който свалих от колата, та да не пропуска гориво през нагнетатела. Но за сега съм го хвърлил в гаража и неща да го виждам ,че заради него пак разглобих половината кола. :drive::cheers: