PDA

View Full Version : Въпрос за застрахователно събитие



Magiosnika
02-06-2010, 15:09
Здравейте колеги, днес от ЛевИнс ми изготвиха протокол, според който съм за боя на предна и задна броня, има съвсем леки забележки. Казаха ми, че като отида тея дни да заведа иск понеже колата ми е застрахована на 5000лева мога сам да избера дали да ми я пръснат в техен сервиз или да ми дадат някакви пари и аз сам да си намеря майстор. Говорим за Алфа Спайдър 1998.
Та въпроса ми е дали в техния сервиз ще я направят като хората или колкото да отбият номера с няква скапана боя?
Ако някой има опит нека сподели, също така ако според вас ще е по-добре сам да си намеря майстор можете ли да ми препоръчате добър бояджия?

Magiosnika
02-06-2010, 15:41
Има и друг момент, понеже по документи ми е маркирана забележка от другата страна на задната броня, казаха че най-вероятно ще ми платят половината. А ако я напрая в техен сервиз, какво, ще ми я пръснат половината?

RPWWD
02-06-2010, 15:47
Какъв цвят е колата?

Magiosnika
02-06-2010, 16:43
черен

bokota
02-06-2010, 18:50
Отнеси я,където сметнеш ти за добре,извади си една фактура,каквато сметнеш,че е уместно и им я връчи да ти я осребрят.Така хем колата ще ти е направена,от който ти искаш хем може да си изкараш некой $ отгоре за потрошените нерви.

RPWWD
02-06-2010, 21:55
Дълбоко се съмнявам да му я осребрят на 100%, а дори и да го направят ще си блокира N брой пари за определно време - от 15 до 30 дни според застрахователната компания. Ако колата е черен металик, то тогава се пребоядисват целите елементи, и щат не щат ще му оправят и другата забележка, така че ако можеш взимай възлагателно писмо и право в посочен от тях сервиз. Ако не си доволен от работата на майсторите им - пишеш възражение в протокола и пак ти я вкарват. Аз лично досега не съм имал проблеми с качеството на работата по възлагателни писма в който и да било доверен сервиз, на която и да било застрахователна компания.

Magiosnika
02-06-2010, 22:06
Цялата тая процедура май ще отнеме бая време...

RPWWD
02-06-2010, 22:13
Цялата тая процедура май ще отнеме бая време...

Ако я правиш в техен доверен сервиз, при положение че си с възлагателно писмо и имаш само 2 брони за пребоядисване, ще отнеме точно 2 дена. Имай предвид, че в такива сервизи задължително имат камери за "изпичане" на боята за да стане по-здрава и да няма разлика с оригиналната боя, нещо което в доста от "гаражните" тенекеджийници обикновено липсва.

Ramsezsh
02-06-2010, 22:31
Според мен най-добрия вариант е в техен доверен сервиз. Така си спестяваш доста ходене по майстори - къде , пък колко и т.н. Просто си оставяш колата и след това си я взимаш.

rusiq86
03-06-2010, 13:14
От много познати бояджий знам, че камерите сега не се ползват да пекат боята, просто е топло и си съхне, ма ти казват да пекохме я :)
Вземи си наложително писмо и си остави колата, макс за 3-4 дена трябва да я направят. Ако има проблем ище при приемнето на колата не се подписващ и му казваш каква ти е забележката и да ти я оправи масйтора.

Бобби
03-06-2010, 20:32
За предпочитане е в доверен сервиз....в другите случай винаги ще те порежат.
Ако не ти хареса колата няма да подпишеш протокола за ремонта и те са задължени да я поправят на ново!!!!
п.п. преди да подпишеш огледай си колата как е направена и дали ти харесва!!!

Stefan Caromov
06-06-2010, 22:33
Отнеси я,където сметнеш ти за добре,извади си една фактура,каквато сметнеш,че е уместно и им я връчи да ти я осребрят.Така хем колата ще ти е направена,от който ти искаш хем може да си изкараш некой $ отгоре за потрошените нерви.

Това ,няма общо с истината колега. Плащат по фактура ,ако колата ИМА ВАЛУТНО каско ,иначе не . И при нови коли до 5 години мисля че плащаха по фактура. В останалите случаи няма такова нещо

rusiq86
07-06-2010, 01:50
Има три опции:
- с възложителмно писмо
- по експертна оценка (дават най-малко)
- с работна карта от серзвиза, пари нема да изкарате от това с фактурата, освен ако сервиза не е ваш!