PDA

View Full Version : Проблем с централното заключване



Tasho
06-06-2010, 00:46
Така,порових се из търсачката и намерих сходен проблем при 146.
Накратко когато натисна копчето на ключа за да заключа,всички ключалки щракват ,без тази на шофьорската врата и след секунди се отключват пак.Пробвах с ключа,но от другата врата,понеже шофьорската отвън е пробвана преди години в Италия да се отваря и не влиза ключа ,пак щрак щрак и не става.Когато влезна в колата и натисна копчето на шофьорската врата се заключват всички врати и няма проблем,не се отключват пак.Как да е успях да я заключа,но после идва зора и с отклюването и с ключ и с дистанционно започва едно щрак щрак и дебна кога да дръпна вратата и като я отворя всичко е ок.Някакви идеи колеги какво може да е това?
Четох ,че при 146 имало някаква защита при брой неуспешни заключвания и централното спирало - при наще колички има ли го това?
Мерси предварително на всички за отговорите!

BlackBaron
06-06-2010, 01:16
Колега опитай пак с търсачката има едно меню "разширено търсене". Можеби ако конкретизираш повече ще попаднеш на търсената тема и съответно на решението на проблема. Или е по добре да си пуснеш ново питане за по - лесно, но ти си знаеш.


Ето и малко HELP!!!
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=39917&highlight=%EC%E0%F8%E8%ED%EA%E0+%E7%E0%EA%EB%FE%F7 %E2%E0%ED%E5

Christweil
06-06-2010, 11:37
мдааа... предната машинка за смяна, познат проблеш :)

Tasho
06-06-2010, 12:22
Еми ще я сменя ...ама се чудя ако сложа от тея китайските на предната врата ще има ли проблем?На едната задна сложих такава и работи без проблем,но предната понеже е управляваща се чудя ,ще се получи ли?
И като знам каква играчка са тези кори.....направо ми иде да изключа цялото централно заключване и да остана на аларма само....

sanata
06-06-2010, 18:33
Колега здрасти,
не бързай да сменяш машинката.Аз имах подобен проблем и се оказа едно реле,(жълто),което се намира доло под копчетата за климатроника-при това където е за мигачите.При мене беше пак така,като заключа се отключва,а след много опити ставаше като при Лада-всички по отделно и се поразрових и се оказа това реле(беше се увлажнило,защото имаше теч върху него) и един жичкаджия го оправи за 20лв..Така,че ако искаш пробвай го и него- не губиш нищо.

svrusev
06-06-2010, 18:39
И аз имам същия проблем...
__________________________________________________ _
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

sanata
06-06-2010, 18:54
Еми ако решите го погледнете това реле,то е от към пасажерското място като махнеш кожената кора,която е под средната конзола.Те са едно зелено(за мигачите,жълтото(за централното) и едно черно мисля,че имаше до тях.

Dob4i
06-06-2010, 22:23
И аз имах същия проблем, изгоряло реле и още нещо(забравих какво беше) на централната конзола. Колега svrusev в Шумен има един добър алармаджия, ако искаш мога да ти кажа телефона му и къде му е сервиза

Tasho
06-06-2010, 23:16
Колеги,мерси на всички ,но временно реших проблема,друг е въпроса до кога.Та значи отидох до най-близката аптека и си взех една спринцовка с игла.После си отсипах малко от маслото за двигателя дето ми остана след смяната и хайде в спринцовката и от нея в ключалката.....Отидох зарeдих си бензин ,върнах се и си поиграх малко отвътре ръчно да заключвам и отключвам.И по едно време чувам едвам доловимо жужене....Излизам от колата ,натискам бутона на ключа и о чудо щрак,всичко работи.Понамазах си и другите ключалки и се надявам да изкарат известно време така.

qpwo
06-06-2010, 23:58
Има си характер централното... Като купих колата 4 месеца не ми работеше на задната врата... ,,Само'' се оправи и вече 2 години - никакъв нишан за разваляне..:Lkingsmiley:

leketo84
07-06-2010, 01:32
Има си характер централното... Като купих колата 4 месеца не ми работеше на задната врата... ,,Само'' се оправи и вече 2 години - никакъв нишан за разваляне..:Lkingsmiley:

Това е Алфата няма начин има си душица тая кола ей !!! :whistle:

svrusev
07-06-2010, 15:41
И аз имах същия проблем, изгоряло реле и още нещо(забравих какво беше) на централната конзола. Колега svrusev в Шумен има един добър алармаджия, ако искаш мога да ти кажа телефона му и къде му е сервиза
Ами да :)
__________________________________________________ _
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

mitashki
08-06-2010, 11:30
Здравейте колеги! Същия проблем го имах и аз, първо спря да заключва от дистанционното - заключвах с ключа но след 2-3 седмици блокира предна лява врата отключена и дотам. :Suicide: Разкачих буксата м/у вратата и купето и я почистих с шпрей, че имаше клеясали 2-3 гнезда но резултат-никакъв! Просто и беше дошло времето на машинката. Цената на машинката втора употреба е от 90-100 лв. а на нова от 118-244лв. Предпочетох да купя новата естествено за 118.00лв.от магазина на ул. Оборище №95 , много свестни момчета-благодаря им, просто са страхотни:bravo:

Коки
08-06-2010, 11:39
Еми ще я сменя ...ама се чудя ако сложа от тея китайските на предната врата ще има ли проблем?....

Не слагай китайска.

mitashki
08-06-2010, 12:20
Надявам се да не е, на опаковката пише че е италианска и така казаха!

svrusev
08-06-2010, 16:08
Аз пък имам проблем със сърцевината на ключалката и само с централното бачкам.Ама и то както съм писал по-горе бачка когато си иска...или не изключва или не заключва.Все още не съм гледал дали е от релето както писа един колега.
__________________________________________________
Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

genko1982
20-06-2010, 13:47
колеги метнете една снимка да видя това жалто реле или е датчик,че разглобих кората и не мога да го видя каде е,благодаря

sanata
20-06-2010, 20:47
колега,
разглобяваш дясната кожената кора,която е от към пасажерското място.Тя се намира под средната конзола.Като махнеш въпросната кора,погледни малко нагоре и навътре по посока към мотора и ще ги видиш- те са 3бр. едно до друго.
ЧЕРНО ,ЖЪЛТО И ЗЕЛЕНО.Погледни пак и ако не ги намериш пусни едно Л.С. и ще разглобя,за да ти ги снимам. Успех

genko1982
21-06-2010, 16:06
да ама не,зелена видях но нито черна нито жълта

sanata
21-06-2010, 19:41
да ама не,зелена видях но нито черна нито жълта


Колега здрасти,
специално за твоя случай разглобих да го снимам.
ЕТО:

Megadet
21-06-2010, 19:47
Да точно това са релетата, много хубаво е снимано

genko1982
21-06-2010, 20:56
много ти благодаря колега,имаш едно от мен:cheers:,но при мен не е така,тук се вижда идеално а при мен е само кабели,имало е побългаряване явно да им е.. мамата

sanata
21-06-2010, 21:16
Да не би да има и друг варянт-не да е побългарявано.Ако разгледаш и от другата страна може пък да излезне нещо.Поразглоби корите отдоло,може и да е някъде на друго място. Според мене не може да го няма - какво тогава го управлява ?

genko1982
21-06-2010, 21:38
утре ще я разглобя,но като се замисля преди я карах на диагностика и там човека ми каза че няма идея как работи климата,на компа му показа че вобще няма клима,да не е сащото и сега,но как да са свързани незнам

lyuli
27-08-2010, 15:16
Накратко когато натисна копчето на ключа за да заключа,всички ключалки щракват ,без тази на шофьорската врата и след секунди се отключват пак.Пробвах с ключа,но от другата врата,понеже шофьорската отвън е пробвана преди години в Италия да се отваря и не влиза ключа ,пак щрак щрак и не става.Когато влезна в колата и натисна копчето на шофьорската врата се заключват всички врати и няма проблем,не се отключват пак.Как да е успях да я заключа,но после идва зора и с отклюването и с ключ и с дистанционно започва едно щрак щрак и дебна кога да дръпна вратата и като я отворя всичко е ок.Някакви идеи колеги какво може да е това?
Мерси предварително на всички за отговорите!

Ох, и аз имам такъв проблем..... Един приятел я разглоби и каза, че трябва да се вземе нов механизъм за шофьорската врата. Обаче задната дясна врата сега изобщо не иска да се отлкючи, само ръчно - отвътре, сигурно и нейния механизъм е повреден.... Ще му кажа да погледни релетата, дано да е от тях.....

nightroller
27-08-2010, 20:58
идентичен проблем се появи и при мен на морето, като бях - палеца на пасажерската врата заяждаше и се движеше трудно некакси ... аз хванах едно ВеДе и го напръсках около отвора на палеца и сега си работи перфектно ... засега ;)

qpwo
28-08-2010, 14:00
При мен в един период от 3 месеца не работеше задната лява врата, но откакто се самооправи - 2-ра година няма проблеми...:Lkingsmiley: