PDA

View Full Version : Лампичката за airbeg-a не свети?



hipperverzen
11-06-2010, 02:55
Здравейте на всички във форума.Имам алфа ромео 156 2.0 ТС 2000 г.Пороблема е следния лампичката за аербега не свети въобще нито мига става въпрос за предните два тая червенвта.Ако е изгоряла сменят ли се тия лапички или проблема е по сериозен.Моля който има представа да пише.Благодаря ви предварително.

ФЕРАРИСТ
11-06-2010, 08:16
В смисъл че дори и при запалване не светва за малко????
Теоретично може и диодчето на уреда да е сдало багажа, макар че е малко вероятно.....

svetlastf
11-06-2010, 08:51
Здравейте на всички във форума.Имам алфа ромео 156 2.0 ТС 2000 г.Пороблема е следния лампичката за аербега не свети въобще нито мига става въпрос за предните два тая червенвта.Ако е изгоряла сменят ли се тия лапички или проблема е по сериозен.Моля който има представа да пише.Благодаря ви предварително.
Не е лампичка , е светодиод. Изгорял предпазител или умряла централа според мен.

DarkKnight
11-06-2010, 08:59
Не е лампичка , е светодиод. Изгорял предпазител или умряла централа според мен.

А според мен някой го е дразнила и е изскубал кабела й.
Колега на диагностика могат да ти кажат дали имаш проблем с еарбега ;)

svetlastf
11-06-2010, 09:25
А според мен някой го е дразнила и е изскубал кабела й.
Колега на диагностика могат да ти кажат дали имаш проблем с еарбега ;)
Ако е нов нос или до сега никога не е светвала си доста близо до истината...

hipperverzen
11-06-2010, 11:30
Ами още като взех колата просто не светеше.Ако е светодиод не знам как се сменя защото тая малката конзолка на която се намира е продъговата сигорно около 15 см. ,а на гърба и виждам само букса,а не знам точно дали се разглабя за да мога да сменя диода.Ако е централа не трябва ли все пак да свети т.е. дори да има проблем да свети постоянно.
Благодаря ви за отговорите.

oem
11-06-2010, 11:46
Ако има проблем трябва да свети постоияно.

Ако няма проблем само на контакт мига докато си мине теста и после угасва. При теб щом не мигва дори, едно е сигурно. Еърбега не работи със сигурност. Само при изгоряля лампичка на таблото Еърбега спира да функционира.

svetlastf
11-06-2010, 12:07
Ами още като взех колата просто не светеше.Ако е светодиод не знам как се сменя защото тая малката конзолка на която се намира е продъговата сигорно около 15 см. ,а на гърба и виждам само букса,а не знам точно дали се разглабя за да мога да сменя диода.Ако е централа не трябва ли все пак да свети т.е. дори да има проблем да свети постоянно.
Благодаря ви за отговорите.
По схема го гледах някакъв с три извода е... Не знам дали можеш да намериш такъв във магазин, по скоро втора употреба от такава кола. Но иди първо на диагностика, ако проблема е само в него си излиза на диагностиката.

oem
11-06-2010, 12:22
По схема го гледах някакъв с три извода е... Не знам дали можеш да намериш такъв във магазин, по скоро втора употреба от такава кола. Но иди първо на диагностика, ако проблема е само в него си излиза на диагностиката.

Сигурен ли си, че излиза това като грешка на тази централа? :)

hipperverzen
11-06-2010, 14:07
На диагностиката излиза грешка на управляващия блок.Все пак ако централата не работи значи лампичката не свети или светва за постоянно това не ми е ясно иначе за аирбаците на седалките работи жълтата лампичка.Та това ми е въпроса при изгоряла централа трябва ли да свети или не?Ако трябва да свети първо да я свържа и тогава да си турся централа ,че така не разбирам има ли грешка няма ли?

oem
11-06-2010, 14:11
Лампичката трябва да свети когато централата е извадена, когато централата е повредена, когато има записана грешка... и т.н. Общо взето щом има проблем тя свети. Ако не свети изобщо никога значи има проблем със самата нея.

А иначе каква точно грешка показва на диагностиката? Свързва ли се въобще с централата?

svetlastf
11-06-2010, 14:14
Сигурен ли си, че излиза това като грешка на тази централа? :)
Обсолютно. Няколко вечери си правих симулации със централата и визата. Имитирах със съпротивления различните вериги, само тази на индикацията не можех да доизкусуря и си излизаше като грешка.
Но ако се различава модела коренно от моята..., може и да си прав

hipperverzen
11-06-2010, 14:28
Ами аз бях на работа и я оставих на диагностика и като отидох майстора каза че дава грешка трябва да я сменя тая ценртарал не знам какво му е изписало.От по горе казаното разбирам , че дори да има грешка и да не работи тази лампичка е именно за това да показва грешката.Значи или е изгоряла или е изклучена за да не свети работоа е там че аз искам да си ч включа пък нека си свети ако нчкои зне как да го направя да помага :)
Благодаря на всички за помоща.

mirchozo
12-06-2010, 10:58
Колега що не вземеш модулчето между километражите от някой колега да пробваш, така ще разбереш дали има проблем в него. Предполагам никой няма да ти откаже, отиди на една от срещите в твоя град и помоли някой. Между другото има доста обяви на 156 на части в раздел продава, предполагам за 20на лева ще можеш да си намериш(с уговорката да го върнеш примерно)

Bobo
14-06-2010, 12:20
Със сигурност заради гръмналата централа някой е изскубал диода на таблото ;)

rankovtsv
14-06-2010, 18:48
при мен свети постоянно и на диагностиката два пъти вече чистят грешката което помага за около 2-3 км най-много но така и не казаха какво точно и има....

mirchozo
14-06-2010, 20:02
при мен свети постоянно и на диагностиката два пъти вече чистят грешката което помага за около 2-3 км най-много но така и не казаха какво точно и има....

Ебаси диагностиците, как няма да ти кажат от какво е, то така какъв е смислъла да я чистят(освен да ти вземат паричките).
Най-вероятно е от лентов кабел или кофти букси. Отиди на друга диагностика където ще локализират проблема от къде е, съответно и да го отстранят.

hrsitow
14-06-2010, 22:43
И аз имах проблем с несветеща червената лампа.Оказа се че е имало грешка в централата,в следствие на това някой не толкова умело беше отрязал диода от платката.Вече не се сещам със сигурност, но мисля че е 3 мм,най обикновен светодиод.Запоих си нов и вече светеше постоянно.После малко ремонт на централата и всичко проработи.Иначе при диагностика изписваше че има проблем и с тъблото.Така че провери какво става със светодиода и тогава сваляй централата за ремонт или подмяна

hipperverzen
22-06-2010, 18:19
Благодаря на всички проблема се оказа точно отпоен диод.Нерих си нова конзолка в едан ажто морга и сега работи.Самоче свети постоянно така че ште турся или ножа центарал или друго решение само че по нататъка.