PDA

View Full Version : Имате проблем с хлебарките?



JAMAL
18-06-2010, 01:11
.

Kuker
18-06-2010, 01:18
С хлебарките не знам, но с комарите няма да имаш проблем.Ти какво направи с прилепчето?

Stoyan Georgiev
18-06-2010, 01:19
горката животинка...

на мен един ми се наложи да го уморя, колкото да успея да го хвана и да го изнеса на терасата където си отлетя пак

между другото, не знам дали знаете но прилеп се хваща ЕДИНСТВЕНО и само за крилете, които опъвате настрани така, че да не ви ухапе !

другия вариант е с предпазни ръкавици, ама май май обикновените хора нямат такива под ръкя :calc:

JAMAL
18-06-2010, 01:25
.

tokata_pz_flex
18-06-2010, 01:29
И аз съм препарирал така прилеп ... с чехла 44-ти номер .

ludkanar
18-06-2010, 08:26
И при мен беше влизал,но благополучно го приковах към земята за крилете със стрелички от дарц:prescription: и го пуснах жив да си отлети.

fred
18-06-2010, 08:59
И при мен беше влязъл прилеп, котката се отитваше да го хване, а той си летеше в кръг на тавана, отворих му прозореца и си излетя, преди година две беше.Прилепите са много полезни, ловят разни хъврчащи гадники и не вредят никому.
Не знам защо като видим нещо дето мърда, хвърчи, пълзи и т.н, веднага трябва да го утепем.

dimo
18-06-2010, 09:25
Живеейки в жилища, с много съседи, с всякакви вкусове, миризми, звуци...очакваме да попаднем на какво ли не....Срещаме обичайни за блоковете животинки....и си мислим, че всичко е по старо му. Не можеш да очакваш нещо ново. Никога не подценявайте изненадата!
Прибирайки се в първите минути на новия ден, се оказа, че имам непредвидени гости...непоканени и не добре дошли....поправям се, ГОСТ.

Докато си снимах на вратата, прилепа прелетя над мене и влезе в хола. Ще използвам малко черен хумор в обясненията си....сигурно, ако знаеше, че под ръка имам ракета за тенис на корт, никога нямаше да направи този смел опит. Този опит се оказа единствен за него:priest:.

що го утрепа бе само това ли можа да измислиш че чак се и хвалиш срамота !

bass
18-06-2010, 09:33
Младежи, прилепите са защитен вид и убийството им е наказуемо (независимо дали в пещера или в хол).
Достатъчно е да оставите отворена врата към терасата или прозорец - вечерта си излиза по живо - по здраво, дотогава няма опасност да ви отхапе нещо. Ако се не търпи, имаше една екоорганизация дет' идва и го "евакуира", ако ползвам термините на общината :-) Доста случаи са описани в нета.

И аз имам един, който обича да виси нощно време на грапавата мазилка на терасата, но не е влизал вътре още.

tokata_pz_flex
18-06-2010, 09:41
Това е реакция според мен ... някаква защитна простотия ... като видим нещо да го убиваме . В интерес на истината съм много жалостив към всякакви животинки , но тогава нямаше как ... Батман се закачи на пружината на леглото от долу , и нямаше как да спя с него .

Kuker
18-06-2010, 09:55
Това е реакция според мен ... някаква защитна простотия ... като видим нещо да го убиваме . В интерес на истината съм много жалостив към всякакви животинки , но тогава нямаше как ... Батман се закачи на пружината на леглото от долу , и нямаше как да спя с него .
Не може да се оправдаваме с инстинктите си, нали уж сме мислещи същества!?Претендираме за цивилизованост, култура, интелект, а в следващият момент се оправдаваме с изсмукан от пръстите инстинкт!Ако беше по-голямо и по-силно същество, щях да разбера, ама това прилепче застрашава единствено хигиената на помещението, и то от страх!
Стегнете се, и се дръжте като големи хора!

tokata_pz_flex
18-06-2010, 09:57
Е именно ! Страх ! За това казвам - защитен рефлекс .
Като когато видя стоножка ... Този рефлекс не оправдава действията по абсолютно никакъв начин .

S_G_M
18-06-2010, 10:18
Малко инфо http://greenbalkans.org/prilepi/news_details.php?elem_id=153 и http://greenbalkans.org/prilepi/indexdetails.php?menu_id=104

Преди години бях намерил на терасата си прилеп .... май му имаше нещо . Та го сложих в една кутия на тъмно и на втората вечер отллетя , по живо , по здраво.

code
18-06-2010, 10:21
Ония ден падна един възрастен човек в Билла и 5минути не мога да го вдигна, а останалите хора подминават и ме гледат все едно ми хлопа дъската. Един не ми помогна, та много ме кефи как защитавате някаква мишка из форумите.

Kuker
18-06-2010, 10:34
Ония ден падна един възрастен човек в Билла и 5минути не мога да го вдигна, а останалите хора подминават и ме гледат все едно ми хлопа дъската. Един не ми помогна, та много ме кефи как защитавате някаква мишка из форумите.Не виждам връзката, но те разбирам на къде "биеш"!Ти си помогнал на стреца за нещо което и сам е могъл да направи, не мисля че си направил нещо кой знае какво!Даже ако гордоста му "говори",се е почувставал унизен, май я има и тая гледна точка,а!?

robygas
18-06-2010, 10:37
Живея на последен етаж и котката ми се случва да лови прилепи. Не мога да и обясня, че са защитен вид... Та въпросната котка преди 7-8 години си имаше поколение и естествено от 4-те имаше и едно диване което ходеше с майка си по покривите по цяла нощ. Една вечер го гледам седи под леглото и като понеча да го извадя ми съска и дере. Същата реакция и с децата. Така цяла вечер. Светна лампата да го видя къде е а то е крие, диша учестено и не дава да го доближиш. На сутринта естествено -при доктора. Човека като го прегледа и отсече- БЯС ! Затова вика се крие на тъмно/зениците му бяха колкото очите/ и всички други реакции. Прежалихме го, но после 3 месеца ходихме цялото кралско воинство на ваксинации по някаква схема. :prescription:
Та така...мили животинки са и аз съм се опитвал да ги извадя от устата на мацата ама...това не попречи на доктора да ме надупчи.

S_G_M
18-06-2010, 10:37
Ице , за това , че никой не ти е помогнал.. говори лошо за хората като цяло. Еволюцията на човека варви назад, тоест заприличваме все повече на животни , всеки гледа себе си , като единаци сме . А относно с прилепите аз не виждам нищо общо. Ти си го видял , нокой на човек не помага , а да не говорим за животно... според мен точно от тези малки неще зависи колко е "човек" дадения човек. Всеки търси най лесното... подминаваш падналия на земята и не си натоварваш психиката и тялото за да му помогнеш . Убиваш дадено животно за по лесно , вместо да се занимаеш да му помогнеш.

dimo
18-06-2010, 10:42
..убил го, убил го хубаво ама защо се хвали после ,че даже и снимки направил и в интернет ги качил
....срамота !

Stoyan Georgiev
18-06-2010, 10:54
Ония ден падна един възрастен човек в Билла и 5минути не мога да го вдигна, а останалите хора подминават и ме гледат все едно ми хлопа дъската. Един не ми помогна, та много ме кефи как защитавате някаква мишка из форумите.

чакай бе, според теб дали някой от нас е бил там, че да отсъждаш така ?

fred
18-06-2010, 11:24
Така е, все едно че защитаваме мишката, а подминаваме човека в Била да речем.Разбира се, че бих помогнал с каквото мога и там.
Но темата на колегата провира отношението към животните и природата като цяло. Човек трябва да цени всичко живо, да опазва каквото може и да не се мисли за Господ.Защото определено не е.Отделно човекът, който е на върха във веригата от живи същества и има разум, според Библията е направен по божие подобие (:machinegunner:) би трябвало да го демонстрира, като се грижи за света около себе си.

JAMAL
18-06-2010, 12:31
От всичко казано до тук, се почувствах като убиец, съдист, без капка душевност. Не очаквах подобни нападки, не че всеки няма право да изкаже мнението си. Лично за себе си мога да кажа, че изпитах доста силно отвръщение. Може би това ме провокира да използвам крайни мерки. Явно в случая, имаме различно виждане за въпросното животно. Признавам, убивал съм и мишки и пак поради причината, че ме отблъскват силно, че могат да бъдат преносители на зарази и дефакто да бъдат пряка опастност...въпреки, че и те изглеждат мили.

old alfist
18-06-2010, 13:51
Заглавието на темата е за хлебарките - ами те са си гадни същества и ги трепя по всякакъв начин където и да ги видя. Който иска да си ги отглежда и да им се радва.

JAMAL
18-06-2010, 13:55
Заглавието на темата е за хлебарките - ами те са си гадни същества и ги трепя по всякакъв начин където и да ги видя. Който иска да си ги отглежда и да им се радва.

Само заглавието е за хлебарки, беше съставено образно. Темата е друга, но не знам, кой до къде е готов да стигне и я изтрих, въпреки че я има цитирана.

old alfist
18-06-2010, 13:59
Само заглавието е за хлебарки, беше съставено образно. Темата е друга, но не знам, кой до къде е готов да стигне и я изтрих, въпреки че я има цитирана.
Няма значение - може да си пишем за хлебарките.

Pinky
18-06-2010, 14:02
Тук нещата са тръгнали към позорни крайности, не по-малко ужасяващи от позорен религиозен екстремизъм.
Или, с други думи казано, копеле, не се шашкай. Трудно се спори с екстремисти, та от тук и само полюсни мнения.

Stoyan Georgiev
18-06-2010, 14:06
хлебарките имат доста интересни приоми в интерес на истината

имат разузнавачи, доста сложни схеми и т.н.


на равен период от време примерно пускат разузнавач, който минава през "незаразени" места и оглежда/подушва дали има възможност за изхранване

освен това имат хлебарки, които опитват отровите. обикновени хлебарките, които опитват отровите са тези, които оплождат женските, за това се развива резистентност км отровите - тези, които оцелеят от дадена отрова си отдават генетичния код :)

абе въобще, доста интересни създания са паразитите - плъховете също имат много интересна стадна структура и също като хлебарките имат разузнавачи, имат по-корави плъхове и т.н. :)

колкото и да са гнусни и двата вида, намирам тези неща за много интересни, защото показват сложност и до някаква доза интелигентност :)

old alfist
18-06-2010, 14:12
Явно трябва да им се разнообразява отровата.

Stoyan Georgiev
18-06-2010, 14:26
Явно трябва да им се разнообразява отровата.

реален случай

в една от квартирите ми слагах много и различни отрови, от тези които ги пръскаш по пътеката където минават.

след като им бях пресякъл с многобройни отрови едното място от което минават а ме нямаше 1-2 седмици се прибирам и какво да видя

от банята в посока кухнята точно на линията с отрова имаше една трлъста мъртва хлебарка.

5 см по-нататък имаше една малко по-дребна, но също толкова мъртва хлебарка.

още малко по-нататък - още една, още по-дребна но все пак мъртва хлебарка.

докато им се дивях от към кухнята една много дребничка хлебарка стигна до първата мъртва хлебарка, повъртя се, и полази по стената .

в този момент седя и гледам ей така :new_Eyecrazy: докато най-малката хлебарка обиколи отровата и хукна към банята.

естествено, тя имаше много бърза и еднократна среща с чехъла ми, за да не предаде урока на малките си - "заобиколете мъртвите хлебарки" :)

та доста интересни създания са хлебарките :)

old alfist
18-06-2010, 14:30
Усещам те, че си много добре запознат с духовния живот на хлебарките.

mim
18-06-2010, 14:35
О, кокарача, о кокарача! нананана
гледайте "Апартаментът на Джо"

аз се чудя защо няма тази година кръжащи край блока ни прилепи, а то ;)
а може да е и защото няма и много комари
иначе миналата година бяха много и писукаха пронизително по цели нощи, за тяхно щастие не са срещали котките ми, а може да е и за щастие на моите котки, че полет от 11 етаж не би завършил добре

dimo
18-06-2010, 15:01
От всичко казано до тук, се почувствах като убиец, съдист, без капка душевност. Не очаквах подобни нападки, не че всеки няма право да изкаже мнението си. Лично за себе си мога да кажа, че изпитах доста силно отвръщение. Може би това ме провокира да използвам крайни мерки. Явно в случая, имаме различно виждане за въпросното животно. Признавам, убивал съм и мишки и пак поради причината, че ме отблъскват силно, че могат да бъдат преносители на зарази и дефакто да бъдат пряка опастност...въпреки, че и те изглеждат мили.

Мишките по цял свят са определени като вредители и паразити те идват за да останат ,въпросното прилепче просто се е заблудило .Относно реакциите на хората ти какво очакваше бурни овации и аплодисменти как геройски с един замах уби миниатюрен заблуден прилеп и се снима с трупа му и с патос разказа за случката сещаш ли се къде е разликата между двете неща да утрепеш животно и да се похвалиш с това -Тук изключвам убитите по време на законен и лицензиран лов животни или тези отгледани за храна които колим за да ги ядем .

JAMAL
18-06-2010, 15:13
Всичко, което казваш, само по-себе си е вярно. Съгласен съм. Както споменах, всеки вижда въпросното животно, по-различен начин. Извини ме, ако моето виждане не съответства с твоето. Повяравай ми не газя и мачкам животни при всяка възможност. Дори напротив, грижил съм се и продължавам да се грижа за такива.

dimo
18-06-2010, 15:22
Всичко, което казваш, само по-себе си е вярно. Съгласен съм. Както споменах, всеки вижда въпросното животно, по-различен начин. Извини ме, ако моето виждане не съответства с твоето. Повяравай ми не газя и мачкам животни при всяка възможност. Дори напротив, грижил съм се и продължавам да се грижа за такива.
Не те обвинявам че мразиш животните не приемам начина по който обяви смъртта на прилепа ....ако беше писал снощи убих един прилеп за което съжалявам но такава беше моментната ми реакция то едва ли щеше да получиш толкова критика дори напротив щеше да получиш разбиране .

JAMAL
18-06-2010, 15:29
Възможно е, реално погледнато и така може да се възприеме. Начина, че съм го изразил от по-хумористича г.т., наистина звучи, като че съм скачал върху него и съм се радвал. Малко бях в еуфория, от това което се случи. Рядко ми се случва да залягам вкъщи, от прелитащо над мен животно и при това, такова от което ме побиват тръпки.

пс стана ми тъпо, като прочетох, че са защитен вид. Трябва да си обогатя културата като цяло за животните, с които мога да имам конфликтни ситуации.

robygas
18-06-2010, 15:31
реален случай

в една от квартирите ми слагах много и различни отрови, от тези които ги пръскаш по пътеката където минават.

след като им бях пресякъл с многобройни отрови едното място от което минават а ме нямаше 1-2 седмици се прибирам и какво да видя....

:)

А с тебешир за хлебарки опита ли ?

А ето и разяснението:
Влиза ужасена жена в аптеката и вика:
- Моля помогнете, хлебарките щъкат навсякъде из къщата не мога да се оправя с тях. Всички отрови опитах!
- А с тебешир опитахте ли ?
- Не съм. Помага ли?
- Ми да.. давате им тебешира и те кротко си рисуват в ъгъла !!!

Pinky
18-06-2010, 16:15
Човека направо Хитлер го изкарахте. Сигурно ще бъда също оплют, но смятам, че е нормален човешки инстинкт да защитиш дома си от диви животни. Които е друг въпрос колко място имат в града. Не е тръгнал да ги изтребва по типичните им местообитания, ебати.

pr_00f
18-06-2010, 16:19
T.e прилепите , гълъбите и прочие хвъркат добитък нямат право да живеят в градот където живее човекот по твоята логика ?
Вярно е просто не се сетих.

Speeder
18-06-2010, 16:34
Понеже заглавието е подходящо ще споделя нещо, за всички граждани :grin:.
Хлебарките се морят с отрова "Регент".
Ще забравите как изглеждат :)

Спрян е от производство, тъй че намерите ли , купувайте смело и пръскайте отговорно!

old alfist
18-06-2010, 16:36
Понеже заглавието е подходящо ще споделя нещо, за всички граждани :grin:.
Хлебарките се морят с отрова "Регент".
Ще забравите как изглеждат :)

Спрян е от производство, тъй че намерите ли , купувайте смело и пръскайте отговорно!
Крайно време беше да напише някой нещо по темата, освен ние със Стоянчо.

Pinky
18-06-2010, 16:38
Най обичам да си имам фенове, които дебнат какво пиша, за да ме иронизират :kiss:

Писах това, което писах. Нормално е да защитиш дома (и семейството си) от потенциални преносители на бяс. Не е нормално да влезеш в хралупата на мечката и да пърхаш насам-натам.

dimo
18-06-2010, 16:43
Понеже заглавието е подходящо ще споделя нещо, за всички граждани :grin:.
Хлебарките се морят с отрова "Регент".
Ще забравите как изглеждат :)

Спрян е от производство, тъй че намерите ли , купувайте смело и пръскайте отговорно!

...освен че е спрян в европейския съюз е забранен...и никога не е бил одобрен за работа в закрити помещения ама никога основно и единствено за работа на полето Освен това е втора категория препарат което ще рече че с него трябва да боравят само квалифицирани специалисти (друг е въпроса че в България се продава сякъш е захар в пакетчета накойто си поиска) .Основната съставка която съдържа е заподозряна че може да причини различни фоликуларен тумор на щитовидната жлеза ....

pr_00f
18-06-2010, 16:43
Не е нормално да влезеш в хралупата на мечката и да пърхаш насам-натам.


Е па що да не е нормално, много си е хубаво даже.
И от 4 години мед не съм купувал :)

JAMAL
18-06-2010, 16:44
...освен че е спрян в европейския съюз е забранен...и никога не е бил одобрен за работа в закрити помещения ама никога основно и единствено за работа на полето .

Па то у нас, като у полето, диви животни:whistle:

Speeder
18-06-2010, 16:46
...освен че е спрян в европейския съюз е забранен...и никога не е бил одобрен за работа в закрити помещения ама никога основно и единствено за работа на полето .

Един ден преди Коледа гражданите се прибираме на село, преди това пръскаме с маски и очила, оставяме една седмица да отлежи и след това започваме на чисто без хлебарки :)

dimo
18-06-2010, 16:59
.. е да обаче има и други по подходящи за целта
препарати .
Иначе ефективноста му е доста висока ...става и за бълхи и кърлежи но на открито .

Speeder
18-06-2010, 17:06
Ефективноста му е зашеметяваща!
Половин година след като съм пръскал няма и следа от хлебарка без да преувеличавам грам.

Сигурно има за какво да са го забранили, но пък в крайна сметка се чудя дали ми е навредил повече отколкото постоянния тормоз на тия градски изчадия наречени "хлебарки".

JAMAL
18-06-2010, 17:12
Трябва да се пръска мащабно, цели кооперации, блокове, къщи...иначе като напръскаш само твоето жилище и основоното, което правиш е да притесниш хлебарките, докато се настанят при съседа. Спомням си как от долния етаж, цяла колония беше плъзнала по терасата...

dimo
18-06-2010, 17:14
Повярвай ми да пребориш химически концерн като BASF развиващ индустрия за милярди и да забраниш техен продукт със сигурност трябва да разполагаш със солидни аргументи.

Speeder
18-06-2010, 17:19
Трябва да се пръска мащабно, цели кооперации, блокове, къщи...иначе като напръскаш само твоето жилище и основоното, което правиш е да притесниш хлебарките, докато се настанят при съседа. Спомням си как от долния етаж, цяла колония беше плъзнала по терасата...

И аз така си мислих, но имало лек.
Тия с фирмите за обезпаразитяване ще умрат от глад ако избият всички хлебарки.

Ако има авантюристи и безотговорни граждани, на които им е писнало от съвукупляващи се хлебарки по четките им за зъби да търсят "Регент".
Понеже всеки гражданин си има село, питайте комшията на село и той може да е скътал някоя дозичка :wink:


Повярвай ми да пребориш химически концерн като BASF развиващ индустрия за милярди и да забраниш техен продукт със сигурност трябва да разполагаш със солидни аргументи.


И аз това казвам, сигурно има защо.

dimo
18-06-2010, 17:56
Аз лично бих предпочел по-безопасен продукт. Ползвал съм
капан хранилка за хлебарки RAID. Не мирише и е много по-безопасен особенно там където не можете да пръскате. Продукта съдържа бактерия която заразява хлебарките , една като хапне заразява се и разнася заразата из колонията.В гнездото им ефекта се мултиплицира настава епидемия и гадините почват да мрът които оцелеят бягат .
Наистина се постига траен ефект .Първите резултати са след няколко дни а ефекта е продължителен дефакто аз така се отървах от гадините след като пробвах какво ли не .

nhg
19-06-2010, 01:16
Да напиша и аз нещичко по темата: гледах някакво филмче по Енимал планет (или може би Нешънъл Джиографик), където обясняваха защо хлебарките са толкова резистивни; едно нещо ми направи впечатление: веднъж оплодена, хлебарката започва де се възпроизвежда, докато е жива.
Един вид мъжките хлебарки са за еднократна употреба; добре че с хората не е така, иначе ... не ми се мисли

fred
19-06-2010, 12:32
Аз лично бих предпочел по-безопасен продукт. Ползвал съм
капан хранилка за хлебарки RAID. Не мирише и е много по-безопасен особенно там където не можете да пръскате. Продукта съдържа бактерия която заразява хлебарките , една като хапне заразява се и разнася заразата из колонията.В гнездото им ефекта се мултиплицира настава епидемия и гадините почват да мрът които оцелеят бягат .
Наистина се постига траен ефект .Първите резултати са след няколко дни а ефекта е продължителен дефакто аз така се отървах от гадините след като пробвах какво ли не .

И аз ползвам това, много е добро.

Kris
19-06-2010, 13:33
Евалата правя на хлебарките, колкото са гнусни толкова са и умни. След няколко брутални убийства в банята, явно са усетили заплаха и повече не съм видял техни представители.

Alfa User
20-06-2010, 00:48
Аз лично бих предпочел по-безопасен продукт. Ползвал съм
капан хранилка за хлебарки RAID. Не мирише и е много по-безопасен особенно там където не можете да пръскате. Продукта съдържа бактерия която заразява хлебарките , една като хапне заразява се и разнася заразата из колонията.В гнездото им ефекта се мултиплицира настава епидемия и гадините почват да мрът които оцелеят бягат .
Наистина се постига траен ефект .Първите резултати са след няколко дни а ефекта е продължителен дефакто аз така се отървах от гадините след като пробвах какво ли не .

Аз пък да споделя, че при нас ефект от тоя RAID няма - ама абсолютно никакъв !!! Хлебарачките ги огледаха кутийките, подушиха ги, и досега нито една не е влязла да хапне, па камо ли да пукне ...
Тоя Регент - от къде мога да се сдобия с него ???

pr_00f
20-06-2010, 00:52
Точно за тези кутийки с РАИД бих дал добър отзив.
Бяха ни налазили много лошо - жената беше откачила.
Супер работа свършиха.

milenamr
20-06-2010, 01:07
Ми явно само нашите хлебарки са няква специална модификация, от тези американските, каквито има във филма за Уоли и Ива(роботчетата).
Вероятно това са някакви хлебарки от бъдещето, за които този Райд е непосилен :Yoda:

koolio
20-06-2010, 10:48
Двама приятели си говорели:
- Абе, в къщи има много хлебарки. Всичко опитах, слагах отрова, пръсках ги, нищо не помага.
- Пробвай да отидеш във всеки ъгъл на жилището ти и размахвайки ръце викай "Няма нищо за ядене! Няма нищо за ядене!" - при мен помогна.
Прибрал се човекът, изпълнил заръката на познатия си и доволен си легнал. По едно време докато спял, усетил че някой му дърпа одеалото. Събудил се и тих гласец долетял до неговите уши:
- Хазяин! Донесохме ти ядене!

fred
20-06-2010, 11:41
E, а после трепете хлебарките :smile:

fade
20-06-2010, 12:38
Хайде и аз да се похваля с домашното си животно :tooth:
В сряда сутринта под едната си обувка намерих...СКОРПИОН!
Занесох го в офиса направихме му импровизиран терариум с една чаша, и след това му устроихме няколко битки с различни пълзящи гадини :evil:
Няма друга такава машина за убиване... само да докопа пълзящата гадина и ... Първо и орязва краката с щипките си за да не може да му бяга и след това следва удар с жилото. За съжаление не можах да намеря хлебарка за да го пробваме срещу нея... много ми беше интересно какъв ще е резултата от битката.
Като се наиграха колегите разбира се го пуснах на свобода.
Сега се чудя дали има още от тях в квартирата ми... ще се oглеждам :flirt:

Stoyan Georgiev
20-06-2010, 14:07
пусни му някое хищно насекомо, тогава ще е по-интересно :)

някой по едър паяк, или нещо такова.... но като цяло скорпионите нямат почти никакви естествени врагове, просто са невероятно корави животни и дори е доста трудно да смачкаш някой... трябва по-скоро да го набучиш

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

обикновения райд за пръскане е доста ефективен

трябва само да им разберете пътечките - пръскате по продължение на пътеката им и напреко на някой коридор или врата :)

dimo
20-06-2010, 23:49
хлебарката не е хищник и няма шанс срещускорпиона обче една сколопендра е достоен противник .Такава гадост съм убивал няколко пъти в къщи единия път излезе от сифона на ваната брррррр абсолютна гадост тръпки ме побиват от нея - пред нея хлебарките са като пухкави котенца за галене .
П.С минавъл съм през такава гадина около една педя дълга с колело и е оставала жива ...
сколопендра цък http://www.scolopendra.be/handling.php

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------


Да напиша и аз нещичко по темата: гледах някакво филмче по Енимал планет (или може би Нешънъл Джиографик), където обясняваха защо хлебарките са толкова резистивни; едно нещо ми направи впечатление: веднъж оплодена, хлебарката започва де се възпроизвежда, докато е жива.
Един вид мъжките хлебарки са за еднократна употреба; добре че с хората не е така, иначе ... не ми се мисли

освен това може да живее 20 дена без глава през това време да срещне мъжки и да снесе оплодени яйца

fade
21-06-2010, 00:29
Наистина изглеждат гадно, и аз съм се сблъсквал с подобно нещо, но не беше толкова голямо.
А иначе на скорпиона му пуснахме няколко вида паяци... но без основното си оръжие мрежата, явно нямат шанс. Иначе гледах във vbox7.com битка между тарантула и скорпион... тарантулата победи! :furious:
Аааа... да , пак там едно котенце си го изхруска скорпиона като бисквитка :)

dobromirski
21-06-2010, 08:54
Евалата правя на хлебарките, колкото са гнусни толкова са и умни. След няколко брутални убийства в банята, явно са усетили заплаха и повече не съм видял техни представители.
Водил съм каква ли не битка срещу тази напаст, като се почне от силни инсектициди, и се мине през райдове и тем подобни. В крайна сметка се оказа, че химическото изтребване носи кратковремен рзултат. Съвсем на майтап си купих едни картонени къщички, чието дъно е покрите с някакъв силнолепящ гел (от рода на тоз за коломаската) , а по средата има нещо от рода котешки гранули (гадовете ги обожават). Отивайки да яде, й залепват крачетата в гела и остава там викайки "помощщщ" . За една седмица всички други се изнасят у съседите :Bolt:

Stoyan Georgiev
21-06-2010, 09:28
Аааа... да , пак там едно котенце си го изхруска скорпиона като бисквитка :)
:shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:: shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:


МНОГО МРАЗЯ ТАКИВА ИЗДЕВАТЕЛСТВА, КАК МОЖЕ НЯКАКВО НЕВИННО ЖИВОТИНЧЕ ПРИ ТОВА МАЛКО ДА ГО ПУСНЕШ НА НЯКАКВА ШЕСТКРАКА ГАДИНА С ЩИПКИ И ЖИЛО !!!!! УЖАС

fade
21-06-2010, 11:27
:shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:: shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:


МНОГО МРАЗЯ ТАКИВА ИЗДЕВАТЕЛСТВА, КАК МОЖЕ НЯКАКВО НЕВИННО ЖИВОТИНЧЕ ПРИ ТОВА МАЛКО ДА ГО ПУСНЕШ НА НЯКАКВА ШЕСТКРАКА ГАДИНА С ЩИПКИ И ЖИЛО !!!!! УЖАС

Не съм се изразил май много ясно...:sad:
Ето (http://www.vbox7.com/play:fda55900)

Котето си го изпапка с всичките му крака и жило
Нямали били естествени врагове ... да бе да :tooth:

achkar
21-06-2010, 11:28
:shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:: shoot::shoot::shoot::shoot::shoot::shoot:


МНОГО МРАЗЯ ТАКИВА ИЗДЕВАТЕЛСТВА, КАК МОЖЕ НЯКАКВО НЕВИННО ЖИВОТИНЧЕ ПРИ ТОВА МАЛКО ДА ГО ПУСНЕШ НА НЯКАКВА ШЕСТКРАКА ГАДИНА С ЩИПКИ И ЖИЛО !!!!! УЖАС
Стига бе, котките въобще не се впечатляват от такива глупости :D Я виж как набързо оправя змията :D http://www.youtube.com/watch?v=y6QqxEuT0ms

Kris
21-06-2010, 11:51
За една седмица всички други се изнасят у съседите :Bolt:

Да, мойте съседи май използват това:D


btw, искате ли клип котка вс. хлебарка8)

Stoyan Georgiev
21-06-2010, 12:47
Стига бе, котките въобще не се впечатляват от такива глупости :D Я виж как набързо оправя змията :D http://www.youtube.com/watch?v=y6QqxEuT0ms

=3 rulz

code
22-06-2010, 08:11
Като му се случват на човек някакви такива работи носи известно време гнева и разочарованието в себе си и оттам и поста ми на стр.1. Сега като са минали няколко дни и съм се успокоил ми е ясно, че няма връзка с горкия прилеп. Ползвах темата за "клапан":oops: Аз също съм на мнение, че във форума сме по-добрата част от обществото, хех че скромно се изказах:innocent:

virusalfa
23-06-2010, 11:03
Срещу хлебарки особено ефикасен е един препарат "Регент",който май е спрян от продажба.Пръскаш и следващите дни само събираш и хвърляш.После ги няма никакви.

old alfist
24-06-2010, 01:07
Най-добре си е механично - като го пернеш туй животно да го изцъркаш. Отвътре излиза едно бяло и лигаво, но пък трябва търпение, добри реакции и точност.

virusalfa
24-06-2010, 09:56
Най-добре си е механично - като го пернеш туй животно да го изцъркаш. Отвътре излиза едно бяло и лигаво, но пък трябва търпение, добри реакции и точност.
Забрави да пожелаеш на всички "добър апетит".Няма нужда да ги пукаш механично,че най-често се разплякват по тапети и мокет.Пръскаш с Регент и ги изтребваш.И "Газел" става,но ефекта е по-бавен(за колорадски бръмбари е).

S_G_M
11-07-2010, 19:32
http://www.dnes.bg/index/2010/07/11/alo-v-doma-mi-hvyrchat-prilepi.94267 ето нещо нагледно:bravo:

valentino
11-07-2010, 19:50
А за мравките да кажете препарат някакъв?

S_G_M
11-07-2010, 19:57
Ами за препарат незнам , но пробвай с обувки 50+ номер и едно хоро ;) а с колега b_angelov пробвахме с дезедорант и запалка :jumping: , беше като клип на RAMMSTEIN

Galeano
11-07-2010, 21:27
А за мравките да кажете препарат някакъв?

И аз имам мравуняк в хола. Помогнете със съвет.

Kris
11-07-2010, 23:47
има си препарати и за мравки

Satanism
11-07-2010, 23:59
Всичко трепя с разтвор на калиев перманганат, по веднъж на вечер в каналите...ама хубаво така, а останалите с чехъл....
1 месец третиране на каналите и после бая време минава, докато се завърнат хлебарките

Ramsezsh
12-07-2010, 00:52
Хора, защо не отидете в някоя ветеринарна аптека? Там ще ви дадат, нащо което ще днърши работа. Вкъщи такива неща (за ооооогромна радост) няма, че живея на висок етаж. Но имам колеги, които си купуваха от ветеринарни (или селскостопански) аптеки разни препарати.

Stoyan Georgiev
12-07-2010, 01:42
това на кой етаж си пък толкова да няма значение :)

в единия апартамент на 20ти етаж имаше хлебарки доскоро

Ramsezsh
12-07-2010, 01:51
За мравки има. Не съм чувал някой на висок етаж да се оплаква от мравки.

TishO
12-07-2010, 07:52
За мравки има. Не съм чувал някой на висок етаж да се оплаква от мравки.

Аз съм на 8-мия и имах мравки!!!!!Така че няма значение на кой етаж си!!!:brickwall:

virusalfa
12-07-2010, 18:15
И аз имам мравуняк в хола. Помогнете със съвет.Забележи откъде излизат и около дупката поръси сол.

Galeano
13-07-2010, 09:30
Забележи откъде излизат и около дупката поръси сол.

Mерси ще пробвам