PDA

View Full Version : Кошче!



mordohy
18-06-2010, 11:04
Днеска се върнах от нощна смяна, която поетите описват като "непразна". Ударих една гроздова ракия, та дано не чувам простотиите на комшиите и в главата ми се пръкна една еретична идея. Исках да намеря една позабравена тема.
Разходих се по градинката на форума, но никъде не намерих "паметника на форумната култура".
Тоест коша, в който отиват всички простотии.
Простотии не по презумпция, а по неудобство.
Такива паметници или центрове за дървена философия имат всички форуми и всички са достъпни за обикновенния юзер, както и за гостите.
Явно там няма какво да крият!
Кога коша, ще е достъпен за нас та да се посмееме от време на време, на "Усмивки от старите ленти"
Смеха лекува и пречи да си зариваме глвата в пясъка!
Следва продължение!

Ранобудниче
18-06-2010, 12:46
Винаги ще се намери благовидно обяснение за подобни липси (или ограничителни мерки, в зависимост от гледната точка).

Подкрепям идеята (не, че има значение).

morfius
18-06-2010, 15:04
И аз да кажа, че ще е добро забавление... ако се вижда 8-)

Pinky
18-06-2010, 15:59
Аз мога да се изкажа като бивш форумен активист и понастоящем с "наблюдателски" функции. В кошчето има основно некоректно пуснати обяви - комерсиални и други, които не са отговаряли на правилата и в последствие продаващия е пуснал пълна информация в друга тема. Сега го погледнах пак и забелязвам, че има 2 теми, които според мен не е трябвало да бъдат изтривани, а просто вкарани в "Чат" раздела, като малко глупавички :)
Та, при нас "Коша" си е баш кош, а не като по други форуми. Личното ми мнение е, че коша трябва да седи затворен, но да се преразгледат правилата за местене там.

morfius
18-06-2010, 16:14
Тогава го разделете на 2, архив - за темите дето макар и глуповати или провокативни и заключени и за комерс или спам - дето няма и причина да са четими.

Sunny
18-06-2010, 17:04
Тогава го разделете на 2, архив - за темите дето макар и глуповати или провокативни и заключени и за комерс или спам - дето няма и причина да са четими.

Ако те разбирам правилно коша да си е кош и да си остане невидим а да се създаде тема или раздел за "Бисери" от форума .

nhg
18-06-2010, 17:33
И на мен ми се струва добра идеята коша да се вижда - дори и обявите, които са за там - представете си, че ако някой види някаква подобна обява, ще се постарае да напише неговата коректно!
За бисерите мисля, че всички ще са 'ЗА' - така или иначе там само ще се чете!

mordohy
18-06-2010, 17:40
Хубавото му на коша е, че пази доста неща.
Нека комерса си се търка, щото от него явно няма никаква полза, но виж там има не само бисери, но и доста позабравени и ценни неща.Просто тогава "не им е било времето". Там са отивали и неща, които са били над компетенцията на мода и само поради тая причина са оставени в забвение.
Аз също с цел прегледност и краткост на темата съм трил доста правилни мнения.
Има и доста неща, писани в алкохолен делириум, та ще пада срам,срам...

MrX
19-06-2010, 09:21
Форумът е достатъчно избисерен за да се вижда и помията в коша, а там има точно това. И престанете с тази параноя, че все нещо е тайно и винаги има конспирации!

Ранобудниче
19-06-2010, 10:00
Форумът е достатъчно избисерен за да се вижда и помията в коша, а там има точно това. И престанете с тази параноя, че все нещо е тайно и винаги има конспирации!

Иво, къде видя параноя?

А понятията "достатъчно" и "недостатъчно" не винаги съвпадат със субективните критерии на един човек. Може пък да сме лакомии :tooth:

Pinky
19-06-2010, 10:24
Тогава го разделете на 2, архив - за темите дето макар и глуповати или провокативни и заключени и за комерс или спам - дето няма и причина да са четими.

Ако се почне и с кош на коша, по някое време ще изпаднем в безкраен цикъл. Знаеш как става :)
Естествено, крайното решение е на глобалните модератори. Те ще преценят дали да обсъдят предложението и евентуално да гласуват.

koolio
19-06-2010, 18:20
Според мен наличието на чат-раздел би следвало напълно да задоволява потребностите от сеир.

robygas
19-06-2010, 18:45
В тоя кош се мести всичко което не става от обявите. Много от тях отиват там защото са в разрез с правилата на форума и поради тази причина не се и виждат. В същото време не се трият защото са един вид архив и служат на модераторите.
Направих си труда да погледна. За около половин час отворих доста неща и не видях някаква ценна информация освен простотиите и заяждането от някой теми и обявите от "Купува-продава". Та според мен това си е баш КОШ и не виждам на кого и за какво ще му е да се рови в него. Няма нищо общо с така наречените - "Паметник на форумната култура" които има по други форуми.

Old Fox
19-06-2010, 21:24
Всичко достатъчно ценно остава, а не отива в коша. Иначе за бисерите вече беше споменато - има си чат раздел.

mordohy
21-06-2010, 23:33
Роби, Лисицо, говорите точно като модове на общия ви раздел.Коша, а и друг раздел се напълниха и преливат точно от него. Така, че идеята да се раздели отпадъка на Купува - продава от останалото, не е толкова шантава идея. Ровил съм се достатъчно в мръсното бельо, за да знам, че има доста интересни неща. Най-малко един по друг ъгъл на историята ни.
Все пак, ние сме си цапали ризите:cheers: