PDA

View Full Version : Такса "телевизор"



Furious 155
19-06-2010, 23:50
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6581128

източник-а на новината.

"Експерти обмислят да уредят със закон всяко домакинство да плаща 60 лв. годишна такса за телевизия и радио."

Pastora
19-06-2010, 23:53
И като си платя на кабелен или друг оператор, тогаз дека са ефирните? Става като с ТЕЦ-а, я го не щем, ама те ми го слагат. Доцент Лозанов да вземе да си поразлАби папионката, че нещо е изплискал.

firedragon
19-06-2010, 23:54
Тия не са в ред :screwy: нали за това са рекламите,за да си пълнят гушите и да се финансират,аз какво съм им виновен,че маркетинговия им отдел са ши....ци.Да се спасяват.От сега казвам,че такава такса никога няма да платя,както и да се опитват да ме глобят!

napoli
20-06-2010, 00:24
Тия с тези изказвания ще ме съсипят за момент нещо ми става за около 2сек.:prescription:и си викам ще ги пречукам тия:bash: само пари искат е от къде това да платиш онова да платиш и вече ги няма,а тоя иска още незнам до кога ама ще става нещо.:prison:

AlfaMan
20-06-2010, 00:34
Малоумие!!! Държавната и частната собственост са равнопоставени, което означава, че по тази логика всяка една частна телевизия може да поиска същото и не би трябвало да им се откаже. Абе не знам какви са тези "гении" които ги мислят тези закони. На времето едни малоумници пак обсъждаха подобно нещо и искаха по електромер да се плащало и за какво ? Че да не би да им гледам пикливия канал или радиопрограми ? За жалост живеем в Абсурдистан и няма да се изненадам, ако го приемат - нали трябва на една група хрантутняци държават да гарантира доходите, защото те са неспособни и некадърни сами да си ги осигурят.
Много съм възмутен от тази простотия.

Alfa User
20-06-2010, 00:38
За пореден път ви се показва, че като народа е стадо безмълвни овце ще бъде ш.бан на лягане и на ставане. На народ като този трябва и данък за въздуха за дишане да му се сложи, за да се сети, че нещо не е както трябва ...
Вместо да се плюнчим по форуми и на маса в кръчмата, по-добре да се събудим и да си потърсим правата !!!

sen7
20-06-2010, 01:13
вдигате врява без да е станало нищо.........и от едното и от другото никаква полза

Pinky
20-06-2010, 08:17
Айде са всички възмутени да си кажат дали са гласували за Бат' Бойко

reptli
20-06-2010, 08:55
Айде са всички възмутени да си кажат дали са гласували за Бат' Бойко

НЕ!!!

Спокойно бе хора не разбрахте ли,че всяко чудо е за 3 дни при тия ;)

ФЕРАРИСТ
20-06-2010, 09:21
Мда, това е чудесна новина, не мога да разбера защо плащате с такъв мерак данъка си за колите, дето се карат по извращението наречено пътища, а посрещате на нож тиви данък, дето си го гледате на рахатлък у вас, опънати по чехли, засмукали биричка да речем.......аз предлагам да направят тоалетните чинии с брояч, и тия дето акат повече от веднъж на ден, да плащат по висок данък - щом акаш повече, значи ядеш по обилно, и съответно си по богат......

spe4elist
20-06-2010, 10:27
Мда, това е чудесна новина, не мога да разбера защо плащате с такъв мерак данъка си за колите, дето се карат по извращението наречено пътища, а посрещате на нож тиви данък, дето си го гледате на рахатлък у вас, опънати по чехли, засмукали биричка да речем.......аз предлагам да направят тоалетните чинии с брояч, и тия дето акат повече от веднъж на ден, да плащат по висок данък - щом акаш повече, значи ядеш по обилно, и съответно си по богат......

В тази връзка - предполагам, че ще бъдат сформирани наказателни бригади, които ще обикалят вечер между 1900-2200, ще звънят от врата на врата, ще броят телевизорите на нещастните граждани и ако някой не си е платил - ще му го секвестират!?!

Тая държава не отива на добре! "Абсурдистан" вече не е актуално! Повече й подхожда "Малоумленд"!!!

koolio
20-06-2010, 10:35
Айде са всички възмутени да си кажат дали са гласували за Бат' Бойко

Не съм. Ама и аз съм потърпевш. Отделен въпрос е, че почти не гледам телевизия.

AR147
20-06-2010, 11:00
Това не виждам как може да стане.
Нали тогава хиляди домакинства ще се откажат от телевизията.
Как ще бъдат манипулирани тогава?

AlfaMan
20-06-2010, 11:46
Не си го прочел внимателно - идеята е имаш, нямаш телевизор, все да плащаш! ;)

spe4elist
20-06-2010, 11:50
Не си го прочел внимателно - идеята е имаш, нямаш телевизор, все да плащаш! ;)

Да, де - това го е нямало и в Третия Райх

milenamr
20-06-2010, 12:32
На мен не ми е за тия 60 лв или за това, че ми събират такса за нещо си.....
Ако щат да ми събират и такса въздух и такса усмивка, стига да вложат събраните средства в това да осигурят по-лек въздух за вдишване или пък да имаме повече поводи за усмивки.
Но да ми събират пари за смотаната национална телевизия, която за последната 1 година, съм се излъгала да гледам не повече от веднъж и после съжалявам.:brickwall:
Според мен трябва да ми плащат вредни, че да им гледам тъпата телевизия:shoot:
Или сигурно някой ще излезе с аргумент, че именно защото телевизията няма средства, за това са такива некадърници там, пък като се инвестира и ще се подобри качеството.
Ами убедена съм, че не само парите са причина въпросната национална телевизия да е на това ниво, там са все още хора(и техни възпитаници) от едно време и концепцията въобще не се е променила.
Всъщност има малка промяна, едно време поне качеството беше малко по-добро, а сега е ...просто нямам думи.
Говорят за някое училище в дадено село например и в съшото време дават селяните в кръчмата как люпат семки отвън, в следващия момент почват да говорят за кръчмата и дават кадри как учителката говори...ми кво толкова....като съберат таксата и ше ги опрайм тия кадри...малко rotate и готово:devil2:
А да не говорим, че гледане на телевизия ми се събира не повече от 3-4 денонощия годишно.
Аз съм за такса телевизия, но в обратна посока-от телевизията към зрителя, затова че се е прежалил да ги гледа.Говоря за националната телевизия.
За частните телевизии нещата стоят по друг начин, където спонсорирането се реализира изцяло от реклама и така и трябва да бъде.

mochko1
20-06-2010, 12:43
Лошото е ,че държавката ни е бедничка ,но навсякъде из европа си има такса за телевизията която се хваща с обикновенна антена. Примерно в Aнглия лиценза струва 145 паунда на година и за да се откажеш от него трябва да докажеш ,че нямаш никакъв приемник у вас ,телевизор ,компютър ,телефон и всякакви други глупости на ,които може да се гледа ефирна телевизия ;) Не е лошо ,че ще има такса ,лошото е ,че ще има хора ,които няма да могат да я плащат или ще трябва да лишат себе си или децата си за да я платят.

milenamr
20-06-2010, 12:57
Не е лошо ,че ще има такса ,лошото е ,че ще има хора ,които няма да могат да я плащат или ще трябва да лишат себе си или децата си за да я платят.
Не само това е лошото, лошото е че за разлика от нормалните държави, където също се събират всякакви такси, но срещу тях получаваш качество на вид услуга, в България се събират такси от тип официален рекет, без адекватни услуги срещу тях.
У нас много бързо и лесно изкопираха събирането на такси, но все още куца сериозно въпроса с реализирането на средствата в съответната посока, за която са събрани....както е случая с винетките например:shoot:
А това да се събира такса-телевизор от всички домакинства, независимо дали имат или не телевизор ми звучи още по неадекватно.
Все едно да събираш пари за винетки от всеки гражданин, независимо дали има или не кола, па да не говорим, дали движи извънградско:mf_Flush:

koolio
20-06-2010, 13:38
Лошото е ,че държавката ни е бедничка ,но навсякъде из европа си има такса за телевизията която се хваща с обикновенна антена. Примерно в Aнглия лиценза струва 145 паунда на година и за да се откажеш от него трябва да докажеш ,че нямаш никакъв приемник у вас ,телевизор ,компютър ,телефон и всякакви други глупости на ,които може да се гледа ефирна телевизия ;) Не е лошо ,че ще има такса ,лошото е ,че ще има хора ,които няма да могат да я плащат или ще трябва да лишат себе си или децата си за да я платят.

Това, че го имало някъде си доказателство ли е само по себе си, че е правилно?

mochko1
20-06-2010, 14:01
Това, че го имало някъде си доказателство ли е само по себе си, че е правилно?

Правилно е естествено ,няма нищо безплатно на този свят. До колкото помня и радио точката (хоризонт или там както му се вика) се плаща. Друг е въпроса с хилядите частни радиа ,които заливат ефира ,там се печели от други неща. Аз се надявам държавната телевизия и радио да се развият на ниво поне колкото другите след като ще се събират тея такси.

milenamr
20-06-2010, 14:11
Аз се надявам държавната телевизия и радио да се развият на ниво поне колкото другите след като ще се събират тея такси.

Ти може да се надяваш, но това просто няма да се случи, не е проблема в парите само, проблема е в концепцията и в манталитета.
Ама както и да е ...надявай се ...досега като гледам само си надяваме...от голям и четвъртит на още по-голям.... и само с надяване си оставаме.

mirchozo
20-06-2010, 14:18
По малоумно правителство от това не сме имали, с всеки изминал ден все повече се убеждавам в това. Ем да ги спират тия и проблема ще се реши, дори и икономий ще има, е и малко нови "безработници", но без жертви не става.

mochko1
20-06-2010, 14:18
Ти може да се надяваш, но това просто няма да се случи, не е проблема в парите само, проблема е в концепцията и в манталитета.
Ама както и да е ...надявай се ...досега като гледам само си надяваме...от голям и четвъртит на още по-голям.... и само с надяване си оставаме.


Ами това е грубата истина ,но щом са решили да вкарват такси и да се правят на европейци ,няма да ни се размине. Тъпо е ,че за парите си не получаваш почти нищо. И понеже дадох примера с Англия ,там за тази такса и още 15 паунда еднократно за декодер получаваш около 50-тина канал с перфектно качество и още доста радиа. Декодера приема сигнала с обикновенната антена ,а не сателит ! Ако не си закупите декодер хващате само 5 канала.

milenamr
20-06-2010, 14:23
Ами това е грубата истина ,но щом са решили да вкарват такси и да се правят на европейци ,няма да ни се размине. Тъпо е ,че за парите си не получаваш почти нищо. И понеже дадох примера с Англия ,там за тази такса и още 15 паунда еднократно за декодер получаваш около 50-тина канал с перфектно качество и още доста радиа. Декодера приема сигнала с обикновенната антена ,а не сателит ! Ако не си закупите декодер хващате само 5 канала.

Е именно де и аз за това говорех, че тук вземат примера само относно събирането на такси, а за втората част от процеса ......аре нема нужда

mirchozo
20-06-2010, 14:33
Е що първо не го направят като хората, пък после клиентите сами ще си дойдат, дори доброволно.
Ама не, що първо да не извадим сопата, пък после ще видим кво ще стане..., между временно някой ще лапне някой лев, и така...

tanatos
20-06-2010, 15:20
Баси мамата, интересно що народа не мрънкаше така преди 2-3-5 години?? Да вдигат всички данъци, с по 10-15 процента, къв е проблема? Ще правят с нас каквото си поискат, така ни "дресираха". Всеки един от нас крие данъци, абсолтно всеки. Това дето го мисли Гого Папионката е ясно, че нема да стане..

Също ми е интересно някои сети ли се как преди няколко години Б.Б. често споменаваше една реплика.."Ние ги хващаме, те ги пускат". И какво стана като дойде на власт? Май същото.. Та мисълта ми е, дали курвите се казват Сергей, Симеон, Доган, Костов, Борисов няма никакво значение.Те си остават курви, такава им е професията, едните просто умеят да завързват разговор докато "ослужват" народа..

milenamr
20-06-2010, 16:04
Баси мамата, интересно що народа не мрънкаше така преди 2-3-5 години?? Да вдигат всички данъци, с по 10-15 процента, къв е проблема? Ще правят с нас каквото си поискат, така ни "дресираха". Всеки един от нас крие данъци, абсолтно всеки. Това дето го мисли Гого Папионката е ясно, че нема да стане..

Също ми е интересно някои сети ли се как преди няколко години Б.Б. често споменаваше една реплика.."Ние ги хващаме, те ги пускат". И какво стана като дойде на власт? Май същото.. Та мисълта ми е, дали курвите се казват Сергей, Симеон, Доган, Костов, Борисов няма никакво значение.Те си остават курви, такава им е професията, едните просто умеят да завързват разговор докато "ослужват" народа..
Точно така е .
Даже много "мекушави" ги намирам тези управляващи(и онези и предишните ..и няма значение кои са), но народа си остава един и същ-приспан, заклан и доволен.'
Не виждам какво са ви виновни управниците, които и да са те.

tanatos
20-06-2010, 16:44
Не че и това ме трогва, НО. Вчера Б.Б каза, че нема увеличава тока, ама днес съобщи за увеличение от 2 % което е одобрил. Идеята не е в това, че тока е увеличен, незнам дори каква е цената и ток през живота си не съм плащал (просто има човек да се грижи за тези неща). Смисъла е в това, че премиера ни се отмята от думите си казани 24 часа по рано и това не е за първи път. Малките деца имат по стабилна дума от него..Дано просто на народа му светне за какво "чудо" е гласувал и да не направи тази грешка секънд тиме. Тоя просто не си тежи на мястото..

koolio
20-06-2010, 17:43
Аз викам че е късничко да чакаме за "секънд тайм". Тоя остане ли още една година Виденовата зима ще ни се струва като златен век ...

Gogata
20-06-2010, 19:03
Крайно време беше.Не знам какво се учудвате.Това е нещо съвсем нормално и го има във всяка нормална страна,която има обществени медии.В България за жалост още няма.Подкрепям с две ръце!

renyx
20-06-2010, 19:21
Крайно време беше.Не знам какво се учудвате.Това е нещо съвсем нормално и го има във всяка нормална страна,която има обществени медии.В България за жалост още няма.Подкрепям с две ръце!

1.Знаеш ли колко струва една реклама, още повеча сега на световното?Това че са некадърници никой не им е крив.
2.Хора като мен които негледат тази телевизия,защо трябва да плащат?Аз не съм я гледал от 7-8г. и нямам намерение да я гледам.
За мен това е поредният рекет от правителството.За съжаление тези пари няма да отидат по предназначение, както много други.Спомням си навремето , когато накараха хората насила да си сменят номерата, излезе една кампания за събиране на пари за дрегери за шофьори-наркомани.

Furious 155
20-06-2010, 19:27
За мен такава такса е донякъде реално да съществува, ако има солидна група ефирни цифрови канали с прилично качество.
В момента използвам само ефирна телевизия с обикновенна антена и цифровите каналите които се гледат намаляха на 3(бяха 6 или 7). Аналоговите са тези 3 + още 3. Е за този набор програми и качеството с което идват, отделно редовното спиране на цифрови канали, нищо няма да плащам!!!

detelazurno
20-06-2010, 20:51
Тъпото не е в идеятя. Тъпото е, че отново "преписваме". Винаги съм го казвал - такива изкопирани и присадени принципи няма как да работят, та ако ще и в супер напреднала страна да ги вкарате. Просто принцип, който не е съобразен със съответните условия няма как да работи!
Някой по-горе спомена Англия. Да, плаща се там, но защо не се отчете факта, че те имат цифрова ефирна телевизия с прилично съдържание? Да не говорим колко канала с висока резолюция (голямата мания без покритие у нас) имат. А да споменавам ли 3D телевизията?! У нас тестове на цифрова ефирна телевизия има от толкова отдавна, че дори още за торенти не бяхме чували. Знаете ли какъв е напредъка от тогава до сега? Нулев! Няма да ви пускам списъка на каналите, които се очаква да стартират официално до месец (евентуално, че яканаето на официалния старт у нас е историческо) защото толкова базовост и помия събрана на едно място няма!
Та общо взето това е относно "продукта", който искат да ни накарат да плащаме.
А недоволни винаги ще има и това е нормално. Години наред сме гледали телевизия безплатно та като ти кажат изведнъж "плащай"...нормално е да негодуваш.
Като цяло аз не подкрепям идеята. Много рядко гледам телевизия. Дори в случаите когато го правя е на едно малко прозорче долу, в дясно на монитора колкото да има нещо да ми дудне. Не я подкрепям не защото е нередно, а защото няма адекватен начин на отчитането на потребителите. Просто не съм срещал никъде по света свястно работещ принцип. Да вземем за пример гореспоменатата Англия, в която проверяват за всякакви възможни начини за гледане на телевизия. Добре, аз може да нямам телевизор, но наличието на компютър, който е задължителен за раобтата ми, ми дава възможност за гледането и. Е, как ще докажа, че не гледам телевизия, а само работя? Същото е и с наличието на все по-мултимедийно ориентираните телефони.

Gogata
20-06-2010, 20:55
1.Знаеш ли колко струва една реклама, още повеча сега на световното?Това че са некадърници никой не им е крив.
2.Хора като мен които негледат тази телевизия,защо трябва да плащат?Аз не съм я гледал от 7-8г. и нямам намерение да я гледам.
За мен това е поредният рекет от правителството.За съжаление тези пари няма да отидат по предназначение, както много други.Спомням си навремето , когато накараха хората насила да си сменят номерата, излезе една кампания за събиране на пари за дрегери за шофьори-наркомани.

Колега,вземи прочети малко преди да пишеш.
Обществените медии не се издържат от реклама и именно затова се налага тази мярка.Държавата ги финансира,с което се избягва натиска от рекламите.Тяхната цел е информативна,а не търговска.
За да получат статут на обществени медии БНТ и БНР трябва ограничат търговската част(рекламите),а за да стане това трябва огромен бюджет,който държавата не може да осигури сама.Затова се налага и такса от потребителите.
Аз силно се надявам да стане.Това е начинът да имаме поне една истинска телевизия и радио.
Никой не те кара задължително да плащаш.Като не искаш да гледаш,не плащаш.Гледаш си цифровата и си свиркаш колко е хубав света. :)

mochko1
20-06-2010, 21:03
Някой по-горе спомена Англия. Да, плаща се там, но защо не се отчете факта, че те имат цифрова ефирна телевизия с прилично съдържание? Да не говорим колко канала с висока резолюция (голямата мания без покритие у нас) имат. А да споменавам ли 3D телевизията?! У нас тестове на цифрова ефирна телевизия има от толкова отдавна, че дори още за торенти не бяхме чували. Знаете ли какъв е напредъка от тогава до сега? Нулев! Няма да ви пускам списъка на каналите, които се очаква да стартират официално до месец (евентуално, че яканаето на официалния старт у нас е историческо) защото толкова базовост и помия събрана на едно място няма!


Eе отбелязъл съм ,че за тази такса се получават доста канали с перфектно качество.
За мен ще е по добре направо да ги премахнат тея българските държавните телевизии ,то и без това никой не ги гледа ,а частниците да си печелят по други начини. Но БНТ ще има винаги и рано или късно ще трябва да се плаща за това ,както казах няма нищо безплатно на този свят !

Old Fox
20-06-2010, 21:43
Ех че не мога да намеря линка към една статистика, но си спомням следните цифри:
В MTV Европа работят 1 300човека
в Рай Уно - 900
В БНТ -3 000.
Хм некакси те кара да се замислиш нали?

Mind_Control
21-06-2010, 10:18
Да, де - това го е нямало и в Третия Райх

За сметка на това в момента такава такса е напълно реално нещо в братска Германия. А какво разбирам от по- горе и в Англия. Такава такса обаче никога не бих плащал, защото не гледам телевизия. Те да докажат, че им ползвам услугата, не виждам логика аз да доказвам, че не я ползвам.

Stoyan Georgiev
21-06-2010, 11:24
Ех че не мога да намеря линка към една статистика, но си спомням следните цифри:
В MTV Европа работят 1 300човека
в Рай Уно - 900
В БНТ -3 000.
Хм некакси те кара да се замислиш нали?

:shutup: