PDA

View Full Version : Грешка турбо и светва лампата ?



mitenceto89
21-06-2010, 22:57
Незнам дали има такава тема досега, но аз не намерих и затова пускам тази.
Проблема:
Когато ускоря малко по-агресивно, на 2-ра (м/у 3000 и 4000об./м.) ми излиза грешка в двигателя или турбото (немога да я разчета на монитора, защото е доста избледнял).Днес забелязах, че ми светва и лампичката при километража (оградената с червено, на снимката).
Може ли някой да ми каже от какво може да е това?
бел.:термостата ми е развален и държи ниска температура (незнам дали има значение това).
Забелязвам, че това го прави винаги на 2-ра предавка, без значение колко време преди това е карана колата.
Също така ми се струва, че понякога е като спъната (потегля рязко, след което малко се замисля м/у 2000-2500об./м. и после пак си ускорява добре).
Тръгнах от едно, а изброих доста проблеми :)

pioneer
21-06-2010, 23:18
При мен лампичката светваше и колата се замисляше при около 3000 оборота на 3-та и се оправи със смяна на елекромагнитния клапан, но първо видяхме каква е грешката.

myato
21-06-2010, 23:29
Най-вероятно се ебава геометрията на турбото.
Колкото до термостатът - може да свети от него,но това става след каране известно време и за да изгасне,трябва да изгасиш,докато се охлади двигателя.Сега е топло времето и едва ли свети от термостата.Той ще си каже думата късно на есен.

mitenceto89
21-06-2010, 23:52
Доста неща се натрупаха вече за диагностика и май е крайно време да направя такава :) (но няма да е близката седмица)
Исках да знам дали няма да е нещо малко, но май няма да стане без апаратура :)

Jivko7777
22-06-2010, 03:34
Доста неща се натрупаха вече за диагностика и май е крайно време да направя такава :) (но няма да е близката седмица)
Исках да знам дали няма да е нещо малко, но май няма да стане без апаратура :)

Колега реши проблема навреме че така както обясняваш, не е на добре работата ;) Първо за да се замисля и да забива, просто геометрията нещо е прецакана...2-термостата ти е останал постоянно отворен, просто трябва да го смениш, най-малкото на студен незагрял двигател, който не е влязъл в работната си температура, ти го "изрязваш" на 3000-4000 оборота, което въобще не е хубаво...
Като в заключение, точно заради 2 проблем - термостата, може да се е появил и първия - турбината...

pininfarina
22-06-2010, 06:55
Колега, закачи я на диагностика и виж да не ти прендува турбината ( заяла геометрия ) или грешка при егр-ра ( свалете го за поистване ). Едно от двете ще излезе според мен. Успех ;-)

ziko
23-06-2010, 21:02
Колеги и аз го имам този проблем но само зимата.Като ускорявам рязко за една секунда ми изписва на дисплея мотор контрол систем файлър и после угасва пак.

vovata
24-06-2010, 08:20
Колеги и аз го имам този проблем но само зимата.Като ускорявам рязко за една секунда ми изписва на дисплея мотор контрол систем файлър и после угасва пак.

Най-вероятно при теб е датчика забит в смукателния колектор (като застанеш пред колата точно посредата,зад колектора и предния джам се намира и се държи на едно болтче) развиваш почистваш с вд40 слагаш и си 6.

ziko
24-06-2010, 08:36
Най-вероятно при теб е датчика забит в смукателния колектор (като застанеш пред колата точно посредата,зад колектора и предния джам се намира и се държи на едно болтче) развиваш почистваш с вд40 слагаш и си 6.

Благодаря ти за отговора колега.Ще го почистя този датчик и ще чакам зимата да видя дали има резултат:th_up:

Mury
24-06-2010, 11:26
А дали проблемите на са други,трябва си диагностика за целта.Проблемите може да са много