PDA

View Full Version : Въпроси за 156 2.4 М-джет



Satanism
23-06-2010, 21:25
Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
засега е това....

CrazyElement
23-06-2010, 21:27
Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
засега е това....

За тресенето не е ли демпферна шайба, за градусите е ясно ,че е термостат.

AlfaMan
23-06-2010, 22:04
Колега не е лошо да дефинираш въпросното тресене на място - двигателя ли подскача и се тресе, вътре в купето ли ти разбива мозъка на майонеза. Леко като качиш оборотите пак ли го има. Усилва ли се като се натовари мотора - да речем като навиеш волана в някое крайно положение, или като включиш климатика. Все пак имай на предвид, че на 156-та дизелите не са от най-приятните вътре в купето на празен ход.

Satanism
23-06-2010, 22:08
Колега не е лошо да дефинираш въпросното тресене на място - двигателя ли подскача и се тресе, вътре в купето ли ти разбива мозъка на майонеза. Леко като качиш оборотите пак ли го има. Усилва ли се като се натовари мотора - да речем като навиеш волана в някое крайно положение, или като включиш климатика.

Само на място, цялата кола си се тресе, седалките, всичко.Леко като качиш като че ли изчезва...Като въртя волана на място има едно друго то не е точно тресене, то е от сервото...

haljscho
23-06-2010, 22:16
По 3т. гумите да не са нещо назъбени...........
От тях се чува едно гадно бучене.......
Поздрави и от мен за колицата.........

Jivko7777
23-06-2010, 22:33
Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
засега е това....

1. Не забравяй че все пак караш дизел, не е бензин, малко или много си тресе :)
2. Значи студена, топла, все на 800 трябва да стои!
3. Да дизела си е шумен във високите :)
4. Да термостат е!

В заключение, най-добре се качи в друга 2.4-ка, долу горе може да разбереш, че единствения ти проблем е термостата :)

Satanism
23-06-2010, 22:34
За шума съм категоричен, че не е от мотора+ това го има и на 6та скорост с 60..което си е 1000 оборота ....тресенето също е повече от приемливото.Все пак карам и Марея 1.9ЖТД и имам идея какво е в дизел....и то ЖТД :)

AlfaMan
23-06-2010, 23:51
Ако нямаш някоя изненанда с "пикаеща" дюза, която да цака нещата, вероятните причините се стесняват. Единия вариант е ако демферната ти шайба вече е сдала багажа. Ще я познаеш ако ти бие и е почнала да ти скапва пистовия ремък. Другия вариант е тампона на скоростната кутия. Казваш, че са сменяни тампони, ама с каква марка? Проблема е, че независимо, че може да е нов, ако не е оригинален (фиат-алфа-ланчия) или пирели (който е оем производителя), е напълно вероятно да ти е малко по-шумен мотора и да вибрира повече на празен ход, заради разлика в еластичните константи. Лошото е, че има и ментета на пирели (то на всичко има ментета вече), не се намираха преди месец лесно, та масово имаше само бърт които са голямо дърво и някакви други марки неизвесни ми на мен.

А за бученето при движение, наистина си провери гумите, че е много вероятно от тях да ти е проблема.

Satanism
24-06-2010, 00:03
Не знам какви са тампоните, колега, Бобо ги е сменял, едва ли ще сложи вибриращи...пикаещи дюзи не би трябвало да има, мотора е след основен...всичко му е проверено...без термостата само явно...

Ще я метна пак при Бобо, да седне в нея и ще каже, дали е нормално и т.н...

Jivko7777
24-06-2010, 00:11
Ако са стабилни оборотите на празен ход, т.е. няма клатене, проблема едва ли ще е от дюзи, а пък и Бобо бо е гледал, ако има проблям щял е да види...
Въпроса е наистина защо ще има толкова много вибрации както казваш ти...наистина я заведи пак, да погледни тампоните на двигателя и скоростната кутия, може дори при подмяната да е нещо направено както трябва ;) и проблема да се окаже елементарен...
За това води я утре и успех ;)

Satanism
24-06-2010, 00:16
Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих.... :shutup:
В петък нов джам и после :D


Оборотите не мърдат грам...
А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!

Jivko7777
24-06-2010, 00:23
Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих.... :shutup:
В петък нов джам и после :D


Оборотите не мърдат грам...
А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!

Че за какво ти са :) Моята и на -15 и на +35 да я паля винаги застава на 800 оборота :) (говоря първо палене) ;)

bangelbg
24-06-2010, 03:08
Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих.... :shutup:
В петък нов джам и после :D


Оборотите не мърдат грам...
А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!

На студено, на климатик, все 800 об/мин. Тва е дизел.

AlfaMan
24-06-2010, 15:37
Не знам какви са тампоните, колега, Бобо ги е сменял, едва ли ще сложи
Е той няма да ти сложи боклуци. Мислех си да не си ги купувал ти и да си ги занесъл. Както и да е, направи една елементарна проба - откачи пистовия ремък и виж каква е ситуацията

ФЕРАРИСТ
24-06-2010, 15:51
3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
На два пъти при мен се оказаха гуми......при смяна или интервенции предни задни или нещо от сорта виж дали ще има промяна....

pininfarina
24-06-2010, 16:24
За шума съм категоричен, че не е от мотора+ това го има и на 6та скорост с 60..което си е 1000 оборота ....тресенето също е повече от приемливото.Все пак карам и Марея 1.9ЖТД и имам идея какво е в дизел....и то ЖТД :)

Виж за скъсани тампони ауспуха, дали е здрава меката връзка, за скъсани шпилки по изпускателните колектори и също така дали не опира някъде по купето ауспуха.
Успех!

CrazyElement
25-06-2010, 22:04
Виж за скъсани тампони ауспуха, дали е здрава меката връзка, за скъсани шпилки по изпускателните колектори и също така дали не опира някъде по купето ауспуха.
Успех!

Добре меката връзка , ако е скъсана на 1000 оборота на 6та изобщо нищо не трябва да чува поне при мен така беше. Изобщо свързано с изпускателната система не виждам как ще е от там проблема след като се появява при скорост над 60 км/ч незавизимо с колко оборота.

Satanism
25-06-2010, 23:02
Бобо каза да изчакам, да легнат сегментите и тогава да видим как ще е....
Освен това термостата си ми бил наред, а уредчетата на 2.4 20в били калпави....

AlfaMan
25-06-2010, 23:04
Добре меката връзка , ако е скъсана на 1000 оборота на 6та изобщо нищо не трябва да чува поне при мен така беше. Изобщо свързано с изпускателната система не виждам как ще е от там проблема след като се появява при скорост над 60 км/ч незавизимо с колко оборота.
Колегата визира меката връзка като евентуална причина за вибрациите. Както виждаш проблемите са два на колата - някакъв шум при движение и тресене на празен ход.

Nikiboy
29-06-2010, 11:05
А какво сте и правили на колата ако не е тайна? Основен?

Satanism
29-06-2010, 11:51
А какво сте и правили на колата ако не е тайна? Основен?

да