PDA

View Full Version : след заварки по гърнетата без откачен акумулатор няма палене



koko155
24-06-2010, 11:53
мой приятели са закарали една алфа 155 1.8 на майстор да им заварява гърнето! той не е откачил акумулатора и сега колата неиска да запали въобще! има ли някой идея кое е причината???

Furious 155
24-06-2010, 12:12
трябва да се прегледат бушони и релета в колата и в коша под дебитомер-а, както и компютъра... всичко може да е пукнало...

vegatta
24-06-2010, 13:56
ECU-то е излезнало в отпуск

Бобби
24-06-2010, 19:57
С какво е заварявано....?
По принцип проблема не е в заваряваното....ако не е заварявал по ел. инсталацията...:shutup:
никога не съм откачал акумулатора при ремонт на генерация.....дори и на новите коли дето е бъкано с електроника не го правят!
п.п. я го махни това гърне, да не е запушено напълно и майстора да му е помогнал!

koko155
25-06-2010, 09:27
махали са катализатора и след като приключили колата неиска да запали.....аз също съм правил множество заварки но моите гърнета. само че винаги съм ги свалял от колата :photo:. явно при тяхната кола не е било така и сега ще страдат. иначе колата им,двигателя върти на бензин ,но не пали,на газ докато върти,се чуват детонации, има ток до бобините и кабелите. колата я докараха сега в сервиза на един преятел и тои се чуди откъде да почне в издирването на проблема. но аз съм сигурен че заварките са гръмнали нещо и сега ще берат ядове. а онзи дето им правил гърнето- спи спокойно и не му дреме- аман от такива майстори. затова и моята кола е човъркам само аз или моя кумец:photo:

Furious 155
25-06-2010, 10:34
най-малкото щом за заваряли и рязали катализатора, много е вероятно сондата да е поразена необратимо. Откачете нея от компютъра и вижте дали ще запали!

WhitePower
25-06-2010, 13:08
най-малкото щом за заваряли и рязали катализатора, много е вероятно сондата да е поразена необратимо. Откачете нея от компютъра и вижте дали ще запали!

Никъв шанс от това
кола и без сонда пали

Furious 155
25-06-2010, 15:50
Никъв шанс от това
кола и без сонда палибез да, но като са накъсо нещата???

Ilko Ivanov
25-06-2010, 15:58
Има такъв вариант, ако са окъсили отоплението на сондата да е изгорял някой предпазител по захранването на ЕКУ-то.
Това е на теория де, щото незнам при ризниците как е точно е захранването на компа.

Furious 155
25-06-2010, 17:09
подгрева на сондата е през бушон и реле. Сигнала от нея обаче е директно към ЕКУ! Ако сондата е с нарушени излолации на кабелите и са накъсо, нищо чудно вместо 1 волт да са отишли 12 волта по сигналния проводник до ЕКУ. Естествено това е хипотеза. Затова да се изключи сондата от компа и да се пробва пак.

WhitePower
25-06-2010, 18:11
без да, но като са накъсо нещата???

има бушон , и реле преди това ;)) който изгарят

Бобби
25-06-2010, 20:17
Ех тия катализатори...много вървят на черният пазар...;-)
вярно сондата е в началото на катализатора, ама тоя с флекса трябва да е бил доста пиян за да е засегне...но тъй като има там разширение и е заварвал, тоес оплескал нещата около нея...голяма грешка...около 200лв.
Но както казаха колегите колата бачка и без ламбда сонда без проблем!!!!

vaklinator
03-07-2010, 12:04
махали са катализатора и след като приключили колата неиска да запали.....аз също съм правил множество заварки но моите гърнета. само че винаги съм ги свалял от колата :photo:. явно при тяхната кола не е било така и сега ще страдат. иначе колата им,двигателя върти на бензин ,но не пали,на газ докато върти,се чуват детонации, има ток до бобините и кабелите. колата я докараха сега в сервиза на един преятел и тои се чуди откъде да почне в издирването на проблема. но аз съм сигурен че заварките са гръмнали нещо и сега ще берат ядове. а онзи дето им правил гърнето- спи спокойно и не му дреме- аман от такива майстори. затова и моята кола е човъркам само аз или моя кумец:photo:

Правилно! И аз моята си ровичкам сам. Не мога да я оставя друг тарикат да я пипа/осира/.

Gosheto30v6
04-07-2010, 11:07
[ QUOTE = koko155 ; 727532 ] махали са катализатора и след като приключили колата неиска да запали ..... аз също съм правил множество заварки но моите гърнета . само че винаги съм ги свалял от колата :photo:. явно при тяхната кола не е било така и сега ще страдат . иначе колата им , двигателя върти на бензин , но не пали , на газ докато върти , се чуват детонации , има ток до бобините и кабелите . колата я докараха сега в сервиза на един преятел и тои се чуди откъде да почне в издирването на проблема . но аз съм сигурен че заварките са гръмнали нещо и сега ще берат ядове . а онзи дето им правил гърнето - спи спокойно и не му дреме - аман от такива майстори . затова и моята кола е човъркам само аз или моя кумец:photo:[ / QUOTE ]
От това което казваш колега , по вероятно е да е станало нещо с бубините или комутаторите ( щом детонира на газ значи има някаква искра която идва безразборно може би ) , ама в следцствие на какво се е получило .....:innocent:, що се отн . до сондата , според мен не би трябвало да има пробем , и аз сьм карал моята с откачена , нямаше проблем:dunno: