PDA

View Full Version : Пак ми свети еърбега



MaxPayne
25-06-2010, 21:28
Еърбега за 2-ри път ми светва,предния път имало някаква оголено кабелче дето вместо по седалката миналавало над релсата и тя го беше пресякла.Майстора го оправи,но след последното измиване на праговете пак светна,в едни големи дъждове беше и се чудя дали пак не е дало на маса и затова да свети.Не ми се занимава пак с диагностики щото всичко е наред и най-вероятно е пак това кабелче,Въпроса по-скоро е,възможна ли е друга причина след като колата не е удряна и не е задействан от удар,всички компоненти са си по местата и не са сменяни.И ако не изчистя грешката имам или нямам еърбег,в сервиза казаха,че не се задействала системата ако свети тази лампа...

badmadafaka
25-06-2010, 23:07
нищо не е наред щом свети... причините може да са много но имай предвид, че свети ли лампата => нямаш еърбег :stretcher:

MaxPayne
25-06-2010, 23:55
нищо не е наред щом свети... причините може да са много но имай предвид, че свети ли лампата => нямаш еърбег :stretcher:

Цялата инсталация от системата си е вътре и непокътната,няма дефектирала част,тестван е вече този проблем,така,че приказката,че "нищо не е наред" я намирам за неуместна.Просто ме интересува истина ли е това,което казват майсторите,че еърбега не се отваря на алфа ромео ако лампата свети,дори и да е изправен и грешката да е само компютърна както е в моя случай.Един колега алфаджия ми каза,че лампата и да свети и да не свети шанса на кола,която е на 10 години да се отвори еърбега е 30%...

b_angelov
26-06-2010, 08:28
Цялата инсталация от системата си е вътре и непокътната,няма дефектирала част,тестван е вече този проблем,така,че приказката,че "нищо не е наред" я намирам за неуместна.Просто ме интересува истина ли е това,което казват майсторите,че еърбега не се отваря на алфа ромео ако лампата свети,дори и да е изправен и грешката да е само компютърна както е в моя случай.Един колега алфаджия ми каза,че лампата и да свети и да не свети шанса на кола,която е на 10 години да се отвори еърбега е 30%...

При теб, щом ти свети лампата, шанса да се отвори е 0%. Колегата много добре ти го каза. Търси причината. ;)

MaxPayne
26-06-2010, 13:12
При теб, щом ти свети лампата, шанса да се отвори е 0%. Колегата много добре ти го каза. Търси причината. ;)

така ми казаха и майсторите,ама един колега с 156 на алфа среща твърдеше,че дали свети или не,шанса си е 30% макар,че в сервиза ми казаха,че трябва да се чисти иначе е 0% както ти казваш Борко :)

oem
26-06-2010, 13:42
Свети ли, няма да се отвори.

Magiosnika
26-06-2010, 16:13
Колега до колкото виждам този проблем го има в по-голямата част от колите ни и май съществува само временно решение на проблема с наместване на кабелчета и чистене на грешката. Аз лично отдавна съм се примирил с проблема и си карам така. За кола на 10+ години по-добре да не разчиташ на еърбега, а на шанс, късмет и правилна реакция.

MaxPayne
26-06-2010, 18:15
Колега до колкото виждам този проблем го има в по-голямата част от колите ни и май съществува само временно решение на проблема с наместване на кабелчета и чистене на грешката. Аз лично отдавна съм се примирил с проблема и си карам така. За кола на 10+ години по-добре да не разчиташ на еърбега, а на шанс, късмет и правилна реакция.

Кола толкова коне,спортна,да има еърбег и да не работи дразнещо е!!!И гледам със страх волана как е точно пред некои мои части и съм се опасал с коланите и си викам,няма страшно има еърбег...Само псувни ми идват наум...Гледам наистина на почти всички им свети тая лампа,изчистиш грешката,няма и половин година и пак светва,забелязах,че проблема е влагата.Карах 130км в един много голям дъжд и после още 130 другата посока пак в голям дъжд и по едно време както карам няква гадна червена лампа ми вади очите гледам еърбега...Преди това някъде около седмица мих колата отвътре с голям страх по праговете заради тия тъпи кабелчета,затва я мия аз,не я карам на автомивка,но не пак ще светне...

Изкефих се поне когато колегата със 156-цата ми каза,че дали свети или не,еърбега се отваря в 30% от необходимите случаи на кола на 10 години.А в сервиза ми бяха казали,че ако свети и да е здрав еърбега все едно го няма.Щом и колегата Борко казва така,ясно е че това е истината :)

А другите еърбеци ще се отворят ли при нужда като свети лампата или нито един не се отваря?

b_angelov
27-06-2010, 06:46
Нищо няма да се отвори. Съветвам те да се обърнеш за помощ към колегата ОЕМ (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5483) (Николай). Едно че ги хваща тия проблемчета с централите, второ - че ти е под носа в Горна Оряховица, трето че е точен и ако се разберете ще ти огледа цялата инсталация за претрити, прекъснати и прегризани кабели ;)

badmadafaka
27-06-2010, 09:40
ако имаш оригиналната книжка с колата, където пише всеки символ (лампа) на таблото какво означава, ще се убедиш, че колегата който ти е говорил за някакви 30% е в груба грешка... на 156 след като гледах в една друга тема линковете с краш-тестовете се чудя дали не е имал предвид, че шанса ти да оцелееш с нея е все същия, независимо с или без еърбег :calc:
а иначе много добре те разбирам, че дразни но все пак доколкото преди години се интересувах от статистика за тези неща, еърбега спасява живота в около 10% от случайте докато колана го прави в над 75%...
между другото продавам една централа за еърбег от ГТВ която купувах за моята но се оказа, че не е тоя модел в моята кола специално - ако ти се разкарва нямам против да ти дам централата да тестваш защото ако не е в някакви прекъснати или окъсени кабели, проблема доколкото аз знам е почти винаги в централата :zzz:

valio 323
27-06-2010, 16:04
Това че не свети също не е гаранция че работи.Има един патрон които са сменя периодично.Специално при моята кола има една мрежичка финна под седялката тоест в нея отдолу която ако и се наруши целоста така си свети индикатора.

Bobo
28-06-2010, 18:10
Няма вариянт да неможе да се оправи всичко се оправя и си заработва ;) Някой от пишещите в темата го знаят добре ;)

badmadafaka
28-06-2010, 19:33
...Някой от пишещите в темата го знаят добре ;)
:bowdown::respect:

...Бобо Е човека... :respect:

oem
28-06-2010, 21:53
Нищо няма да се отвори. Съветвам те да се обърнеш за помощ към колегата ОЕМ (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=5483) (Николай). Едно че ги хваща тия проблемчета с централите, второ - че ти е под носа в Горна Оряховица, трето че е точен и ако се разберете ще ти огледа цялата инсталация за претрити, прекъснати и прегризани кабели ;)

Колегата да не ми е градски? Тук има едно зелено GTV да не е негово? MaxPayne?

MaxPayne
29-06-2010, 16:19
Колегата да не ми е градски? Тук има едно зелено GTV да не е негово? MaxPayne?

Не,просто от време на време съм в Търново,щото живея тука от врема на време(имам апартамент) :)Мойто ГТВ е Плевенско,кажи кво ще правим с еърбега,щото съм на Търново до 1-ви най-много и се махам към Плевен,после към Варна и т.н. :)

oem
29-06-2010, 21:49
Ами ако искаш мини да го видим. 0885545504 ми е телефона. Утре след 17 часа обаче.