PDA

View Full Version : айде да видим сега резултатите от кандидат-студентските :)



Stoyan Georgiev
26-06-2010, 15:33
след като се похвалиха хората с матурите, айде да видим сега резултатите от изпитите :)

предричам, че темата ще е забавна :rotfl:

Memento
26-06-2010, 15:39
Две 4-ки в МВБУ-то и 45 в НБУ....Като за възпитаник на 15-СОУ завършил с 350 неизвинени и 4 години висене по кафетата(не се гордея) мисля,че става.

Stoyan Georgiev
26-06-2010, 16:13
с 350 неизвинени не можеш да завършиш

може би имаш предвид извинени :)

а пък ако става въпрос за отсъствия, пробвай го с 1200 ;)

digitalundgrd
26-06-2010, 17:17
Батко 15-то СОУ е голямата сила ;) Поне новата директорка не ви ли стегна малко ;) АХахах при стария директор и с 2000 неизвинени можеше да завършиш...Наказанието беше 1 бутилка червен/черен етикет + стекче "Боро" :)

AR147
26-06-2010, 18:10
Толкова сте горди ,че чак се и хвалите,ама все си мисля че по-голяма тънкост е да висиш по кафетата и да нямаш отсъствия :) , поне по наше време внедрявахме този подход.
Естествено защото бяхме по умни от преподавателите :P :P
По същото това време с оценка 5,5 неможеш да влезеш където искаш.В моята специалност влязах с 5,70 ,което беше минимума за 1во класиране .

А сега който не е решил не е успял,защото и образованието се превърна в един така специфичен бизнес,който утре ще набълва кадри на които ще се разчита.
Само си представете един 3ка джия по физика ,как започва работа напримев в АЕЦ или един Строителен Инжинер не правещ разлика между стомана и чугун,
Абе мамата си трака.....

rossenvn
26-06-2010, 18:25
Учи за да не работиш! Сега всички учат и..... не работят :devil:

Stoyan Georgiev
26-06-2010, 18:31
Толкова сте горди ,че чак се и хвалите,ама все си мисля че по-голяма тънкост е да висиш по кафетата и да нямаш отсъствия :) , поне по наше време внедрявахме този подход.
Естествено защото бяхме по умни от преподавателите :P :P
По същото това време с оценка 5,5 неможеш да влезеш където искаш.В моята специалност влязах с 5,70 ,което беше минимума за 1во класиране .

А сега който не е решил не е успял,защото и образованието се превърна в един така специфичен бизнес,който утре ще набълва кадри на които ще се разчита.
Само си представете един 3ка джия по физика ,как започва работа напримев в АЕЦ или един Строителен Инжинер не правещ разлика между стомана и чугун,
Абе мамата си трака.....

и сега ги има въпросните специалности ;)

на скоро се опитвах пак да обяснявам една проста логика.

оценките са субективно понятие.

това че един набор са имали основно 6ици, а предходен примерно предино 3-ки, не значи, че знанията на едните са по-слаби от на другите.

може изпитът да е бил по-труден и съответно по-лесен, може критериите да са променени и т.н.

AR147
26-06-2010, 18:42
оценките са субективно понятие.

това че един набор са имали основно 6ици, а предходен примерно предино 3-ки, не значи, че знанията на едните са по-слаби от на другите.

може изпитът да е бил по-труден и съответно по-лесен, може критериите да са променени и т.н.
Много си прав ,в бързане да си изкажа мисълта забравих да спомена и точно тази закономерност,а именно че последните години задачите са все по-лесни .
Започнаха да приемат с матури и тестове ,преди 2 или 3 години имаше масови 6ци на матурите по математика и се влизаше с огромни балове.
По наше време задачите бяха ЗАДАЧИ-трудни.
Аз съм ученик на СУ-ФМИ ,когато кандидатствах имах извадки на задачи давани през повечето години и там просто мърдане няма.
А какво става сега,преди 4 5 години в СУ промениха изпита от 4 трудни задачи на 10 лесни и естествено бала скочи до небето,следващите години позволиха да се влиза с матура,тази година споменаха и нещо за тест.
Сега ще вкарват и платено обучение.
Приема е огромен,просто маса народ с ниска подготовка преди това няма как да издържи на образованието във ФМИ затова занижиха и критерии в самич факултет,защото от 100 човека специалност завършваха по 40..........

Фирмите ревът ,че ако преди години за кадър взет от университета са били нужни няколко месеца обучение за да практикува работата си ,то сега и 2 години не им стигат.........

Stoyan Georgiev
26-06-2010, 18:44
еми... какво да правиш... виновна е системата, виновна е схемата, виновни са и родителите...

digitalundgrd
26-06-2010, 18:49
[QUOTE=AR147]Толкова сте горди ,че чак се и хвалите
По същото това време с оценка 5,5 неможеш да влезеш където искаш.В моята специалност влязах с 5,70 ,което беше минимума за 1во класиране . [/QUOTE ]


Мии дай да се похваля щом казваш :)

Завърших въпросното 15-то СОУ с ОТЛИЧЕН успех :) От първия път ме Приеха в Медицинска Академия СОФИЯ на ПЪРВО класиране...и имах достатъчен БАЛ за всяка една от специалностите, които са : Медицина, Стоматология, Фармация ;)
Предполагам знаеш и колко са кандидат-студентите за МУ (по мое време бяха над 2200 човека за 300 места) и какви са изискванията към тях (доста по-високи в сравнение с останалите ВУЗ-ове) ;)

Кандидатствах също така и в НБУ (90% от явилите се имаха по-малко точки от мен- пазя си разпечатката), ХТМУ, Софийски Университет - На всякъде бях приет по първо желание - също си пазя разпечатките от класиранията :)

А имам и Кеймбридж сертификат на ниво C1, което е 1 степен под Proficiency (С2 последното ниво) + куп други сертификати за завършени курсове по С+, С++, Pascal и тн ;)

Таа с оглед на всичко това мисля, че имам повод да съм горд със себе си :)

Ichkin
26-06-2010, 18:50
... А какво става сега,преди 4 5 години в СУ промениха изпита от 4 трудни задачи на 10 лесни ...

:pokey:
Някакъв преразказ по картинки предполагам ? :jason2:

Stoyan Georgiev
26-06-2010, 21:23
казах ви аз, че темата ще стане забавна :)

чули недочули се заяждат задочно, е те тва е

отново доставих забавление за форума :D

AR147
27-06-2010, 02:30
[QUOTE=AR147]Толкова сте горди ,че чак се и хвалите
По същото това време с оценка 5,5 неможеш да влезеш където искаш.В моята специалност влязах с 5,70 ,което беше минимума за 1во класиране . [/QUOTE ]


Мии дай да се похваля щом казваш :)

Завърших въпросното 15-то СОУ с ОТЛИЧЕН успех :) От първия път ме Приеха в Медицинска Академия СОФИЯ на ПЪРВО класиране...и имах достатъчен БАЛ за всяка една от специалностите, които са : Медицина, Стоматология, Фармация ;)
Предполагам знаеш и колко са кандидат-студентите за МУ (по мое време бяха над 2200 човека за 300 места) и какви са изискванията към тях (доста по-високи в сравнение с останалите ВУЗ-ове) ;)

Кандидатствах също така и в НБУ (90% от явилите се имаха по-малко точки от мен- пазя си разпечатката), ХТМУ, Софийски Университет - На всякъде бях приет по първо желание - също си пазя разпечатките от класиранията :)

А имам и Кеймбридж сертификат на ниво C1, което е 1 степен под Proficiency (С2 последното ниво) + куп други сертификати за завършени курсове по С+, С++, Pascal и тн ;)

Таа с оглед на всичко това мисля, че имам повод да съм горд със себе си :)
Не написах всичко това за да се хваля ,а само да го дам като пример и доказателство за спада на нивото в изискванията към бъдещите студенти и бъдещи "професионалисти"

Иначе наистина можеш да се гордееш със себе си,интересно ми е само с какво в момента се занимава човек който е минал през CPP та чак до Медицина.

CrazyElement
27-06-2010, 04:16
Има време на 10 и 19 юли са моите :)

Ichkin
27-06-2010, 11:59
казах ви аз, че темата ще стане забавна :)

чули недочули се заяждат задочно, е те тва е

отново доставих забавление за форума :D
Шъ ма прощааш, братчед, но най-много обичам когато някой си чул нещо ... слага изгодните очила и започва да гледа, да си разсъждава и да дава глупави мнения ...
Е вярно, че е форум, ама трябва ли чак така бе дагоева ...

AR147
27-06-2010, 12:04
:pokey:
Някакъв преразказ по картинки предполагам ? :jason2:
Шо бре ,на теби трудну ли ти се виде 10 върпросното изпит.

Memento
27-06-2010, 13:21
Шо бре ,на теби трудну ли ти се виде 10 върпросното изпит.

На мене ми се видя трудно...Проблем?

AR147
27-06-2010, 13:36
На мене ми се видя трудно...Проблем?
Аз проблемите ги дефинирах :duel:
Лесни работи няма,труда е други нещо.

Ichkin
27-06-2010, 14:41
Шо бре ,на теби трудну ли ти се виде 10 върпросното изпит.
Ми ... ако беша малко по-запознат, щеше да знаеш, че към предните 4 задачи, са добавени просто 6 по-лесни и трудните си истават 7,8 и особено 9 и 10 ...
Предните дават някакви мижави точки, защото имаше 2 години подред, в които имаше 80 % под 3ка ... и просто добавиха задачи за 3ка ... а дори да решиш последните 4, не ти трябват предните за отличен ...
Ама пък ... то лесен викаш ... сигурно ... :humpx:

AR147
27-06-2010, 15:01
Ми ... ако беша малко по-запознат, щеше да знаеш, че към предните 4 задачи, са добавени просто 6 по-лесни и трудните си истават 7,8 и особено 9 и 10 ...
Предните дават някакви мижави точки, защото имаше 2 години подред, в които имаше 80 % под 3ка ... и просто добавиха задачи за 3ка ... а дори да решиш последните 4, не ти трябват предните за отличен ...
Ама пък ... то лесен викаш ... сигурно ... :humpx:
Смея да твърдя че съм доста запознат с първия формат на този тип от 10 задачи и особено с предварителния и първия изпит,едно приятелче се явава тогава и му решавахме задачите след изпита за да провери как се е справил.Пича беше пообъркал само 10-та и имаше 5,80.... и задачите се оценяваха равностойно поне в първия формат.

Всъщност явно ти не си много запознат с по-старите формати на изпита за да ги сравняваш по трудност :)

Виж какво си написъл и ще видиш каква е идеята на този формат ,решаваш лесните и изкарваш някаква 3 4 с която все ще влезнеш някаква специалност и ще плащаш от новите завишени такси по 300+ на семестър.Абе бизнес.......При стария формат с тея знания оценката ще клони под 3.

digitalundgrd
27-06-2010, 18:16
Иначе наистина можеш да се гордееш със себе си,интересно ми е само с какво в момента се занимава човек който е минал през CPP та чак до Медицина.

Уча последна година (надявам се) Медицинска Академия- София :bowdown:

А иначе компютрите са ми 2-ра природа :bravo:

mihail_mladenov
28-06-2010, 15:31
На матурите имам 3,53 по БЕЛ и 4,04 по география. Като за моето училище съм с втората най-висока оценка по този предмет, а и имаме най-много скъсани - 17 човека. Дипломата ми е 4,78, въпреки че мислех, ще бъде малко по-висока, но съм доволен. Сега от 12 до 17 юли съм на изпити във Варна и Свищов.

AlfaFen145
30-06-2010, 11:42
Колега,писал си темата ,с желание за спорове и аксцесий!
Може да не съм прав ,но по нотката на писането ти ,така си мисля.

51 точки в НБУ,а за МВБУ имам изпит на 10.
Колегата дето е ходил в МВБУ ,как е изпита ,добре ли е?
Аз имам някакви примерни решени ,формата не ми изглежда труден ,пък ще видим ...Разбрах ,че за Задочниците' е по-висок бала,така ли е? И ако е така с колко ?
Мерси.

Stoyan Georgiev
30-06-2010, 11:52
тая дума с а.. акцесий ли какво е... може би имаш предвид "ексцесии" ?

и понеже забелязвам, че го правиш системно - запетайката се слага непосредствено след думата, след което се оставя свободно място и продължаваш

нотката е хумористична, а не заядлива :)

pr_00f
30-06-2010, 22:23
би то и изреченията били почвали уж с Главна буква, ама подробности нъл тъй ? :crazy:

Pepo
01-07-2010, 09:06
тая дума с а.. акцесий ли какво е...
Нещо като абцеси :book:

Stoyan Georgiev
01-07-2010, 10:39
би то и изреченията били почвали уж с Главна буква, ама подробности нъл тъй ? :crazy:

тряя циклъ капс лока шото шифта мий прицакан и засяда, а клавиатурата миий лубима

Ichkin
01-07-2010, 21:58
Забавници ... :thumbdown:

AlfaFen145
24-07-2010, 00:00
Нали си казах ,че ще кажа ,кво е станало таааа
Бизнес и Администрация ще уча в МВБУ :)
Мерси..
Другите и те да се похвалят ,кво мълчите набори!

milenamr
24-07-2010, 00:22
Колега,писал си темата ,с желание за спорове и АксцесиЙ!


Абе видях, че темата е яко мерене на п.шки, та викам си- "О, тук работа нямам".
Но туй аксцесий много ме заинАтригува .
Уж за просФетена се смятам, ама явно не ми е толкова сФетло щом не я знам таз дума, а доста сериозо звучи:)
Айде обясни я плийс за по-оскъдно знающите от тебе ;)

AlfaFen145
24-07-2010, 00:50
Абе видях, че темата е яко мерене на п.шки, та викам си- "О, тук работа нямам".
Но туй аксцесий много ме заинАтригува .
Уж за просФетена се смятам, ама явно не ми е толкова сФетло щом не я знам таз дума, а доста сериозо звучи:)
Айде обясни я плийс за по-оскъдно знающите от тебе ;)


Г-жа или г-ца не знам ,но като сте толкова разговорлива и имате толкова приятен хумор,защо не ми казахте дори здрасти на 100 години Алфа,в кръчмата в Панчерево,а само кимвахте и се въртяхте ????
Както и да е ...

та за АКСЦЕС мога да кажа ,че това е дума ,която изказва - буйност,крайност,ненужност,невъздържаност,неубозда ност,излишество и т.н....

Капиш ?

DSlavev
24-07-2010, 02:47
Колеги има ли някой да е кандидатствал в някой от техническите университети пак и да е приет. Питам от чисто любопитство тъй като по мои спомени вече трябва да са приключили кандидат-студентските кампании.

AlfaFen145
24-07-2010, 02:47
Моля,модераторите да изтрият темата..Писна ми ,ама наистина ми писна адски много ...........

Изгорел ми е Ку*а хора,чесно ви казвам ..... пффффффф


Аз кво се занимавам дори да отговарям на някви Фънни пипъл,що не си живея живота ...хахаххахахаха
ИЗГОРЕЛ - ИЗГОРЕЛ - ИЗГОРЕЛ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mitaka_cs
24-07-2010, 21:23
Колеги има ли някой да е кандидатствал в някой от техническите университети пак и да е приет. Питам от чисто любопитство тъй като по мои спомени вече трябва да са приключили кандидат-студентските кампании.

ТУ - София
Приет съм и вече се записах.
Специалността е Електроинженерство.

spe4elist
24-07-2010, 22:41
ТУ - София
Приет съм и вече се записах.
Специалността е Електроинженерство.

Браво, колега! Честито!
Пожелавам ти късмет и успех в покоряването на върховете в науката!

mitaka_cs
24-07-2010, 23:03
Браво, колега! Честито!
Пожелавам ти късмет и успех в покоряването на върховете в науката!

Благодаря!
Дотук добре...следва трудното!
Купих си едно дърто ECU като на Ланчата от подписа, да загрявам за зимния семестър:knock:

firedragon
25-07-2010, 13:28
Благодаря!
Дотук добре...следва трудното!
Купих си едно дърто ECU като на Ланчата от подписа, да загрявам за зимния семестър:knock:
Честито!

П.П С това ECU направо си загряваш за 3 курс.Първи и втори курс са голяма боза и не се преподава това,което трябва.Като почне годината трябва да се съберем Алфистите в ТУ на една среща.

Thunder
26-07-2010, 00:24
Днес излезе и класирането в СУ и съм приет Право/редовно/. Не че т'ва ми беше детската мечта, но в отдел "Авиационен", за съжаление, не приемат за пилоти дългучи с бегли познания по математика:crazy:

DSlavev
26-07-2010, 14:43
ТУ - София
Приет съм и вече се записах.
Специалността е Електроинженерство.
Днес излезе и класирането в СУ и съм приет Право/редовно/. Не че т'ва ми беше детската мечта, но в отдел "Авиационен", за съжаление, не приемат за пилоти дългучи с бегли познания по математика:crazy:

Честито колеги, много успехи. И да се похвалите с първата успешна сесия.

BatVas
28-07-2010, 23:25
Пожелавам Ви да учите нещо от което се интересувате и Ви е хоби - иначе няма да стане и после се чудя, като ми се явяват на интервюта отличници, а познания и мислене, съчетаване на изучавани дисциплини с елементарен практически въпрос казус няма.

mitaka_cs
30-07-2010, 13:49
Благодаря на всички за пожеланията!
Днес излезна първото класиране и на УАСГ.
Приет съм по второ желание Хидротехническо стрителство, но вече се записах в ТУ и не мисля да се отписвам.
Честито и от мен на всички приети!

CrazyElement
04-08-2010, 13:26
И аз да се похваля, приет редовно в УХТ Пловдив с икономика на хран. индустрия, това исках , това ме приеха :)

Abar7h
04-08-2010, 13:32
[QUOTE=AR147]Толкова сте горди ,че чак се и хвалите
По същото това време с оценка 5,5 неможеш да влезеш където искаш.В моята специалност влязах с 5,70 ,което беше минимума за 1во класиране . [/QUOTE ]


Мии дай да се похваля щом казваш :)

Завърших въпросното 15-то СОУ с ОТЛИЧЕН успех :) От първия път ме Приеха в Медицинска Академия СОФИЯ на ПЪРВО класиране...и имах достатъчен БАЛ за всяка една от специалностите, които са : Медицина, Стоматология, Фармация ;)
Предполагам знаеш и колко са кандидат-студентите за МУ (по мое време бяха над 2200 човека за 300 места) и какви са изискванията към тях (доста по-високи в сравнение с останалите ВУЗ-ове) ;)

Кандидатствах също така и в НБУ (90% от явилите се имаха по-малко точки от мен- пазя си разпечатката), ХТМУ, Софийски Университет - На всякъде бях приет по първо желание - също си пазя разпечатките от класиранията :)

А имам и Кеймбридж сертификат на ниво C1, което е 1 степен под Proficiency (С2 последното ниво) + куп други сертификати за завършени курсове по С+, С++, Pascal и тн ;)

Таа с оглед на всичко това мисля, че имам повод да съм горд със себе си :)
Остави ги, простаци! И аз в Хенри Форд си гледах кефа 5 години, ма после в НБУ 96% бяха под мене :D Уча в ТУ - приеха ме от първо класиране. Казвам ги тия неща не за да се хваля, а защото и аз съм на мнение, че който иска научава - ако ще и в най-пропадналото училище да е! Тъпото е, че има и хора които нищо не знаят, но пак завършват....

Zarini
05-08-2010, 01:14
. . . . . . . . . . . . . . .
та за АКСЦЕС мога да кажа ,че това е дума ,която изказва - буйност,крайност,ненужност,невъздържаност,неубозда ност,излишество и т.н....

Капиш ?

Колежката, и не само тя, ами всички, които го прочетохме, е не само "Капиши", ами сигурно направо е "Капут". С тая дума и обяснението й директно си я :machinegunner:, достойно е за кандидат-студентски бисер, заедно с неУбОздаността...

Извън майтапа - най-вероятно имаш предвид "Ексцес, ексцесии", чуждица в българския език, ама това се учи в :baby: възраст.
Боже, пази България от такива кандидат-студенти!

snejanka
08-08-2010, 00:38
И аз да кажа,приета съм Информационна сигурност в СВУБИТ. :book:

mihail_mladenov
14-08-2010, 19:50
Приет в Стопанска академия Свищов
3 класиране - Икономика на кооперациите - редовна форма
(party)