PDA

View Full Version : Изведнъж скочи разхода на горивото 147 1.6



ivkototo
27-06-2010, 10:41
Здравейте всички!

Преди месец се сдобих с ново попълнение от Швецария - 147 1,6TS и съм много доволен. Та вчера отидох да сменям ангренажа, писотвия, накладки, масло и темподобни. Всичко мина добре докато не тръгнах на обратно. Изведнъж още в началото пускам си да ми отчита моментния разход и гледам първите предавки разхода скочи с 3-3,5 литра да кажем при изрязване на първа преди ми е стигало най- много 14 л сега изведнаж заби 17-18 л. викам туй сега нещо ще се оправи. Излизам от града по магистралата същата работа най-малко разлика ми дава на 5-та тогава надвишаването на разхода с от преди ремонта е към 2 л. ама все пак е кофти като си свикнал на едни стойности и изведнъж гледаш нещо съвсем различно. Забелязах също, че из града на празен ход с включен мотор преди ми показваше 2 л. сега показва 4 л или по едно време 7,8 л. Та въпроса ми е не сме бутали никви датчици само сурова работа ангренаж, пистов, накладки от къде се бъгна тоя комп мамка му, а и другото след като я смъкнахме от повдигача капака на багажника затворен на табото свети отворен?!? Затварям го и след 20 км почва да пищи пак бил отворен. Звъня на майстора, обеснявам му той вика евентуално от накладките да праи търкане и да забавя, ама колата си има инерция??? Нещо да ми препоръчате нормално ли е това или да търся диагностика.

Поздрави

ФЕРАРИСТ
27-06-2010, 11:42
За разхода се съди по интензитета и показанията на бензинколонката, тва на таблото може и да греши.....не че бензинкол ти сипва верно, ама все пак.....

oem
27-06-2010, 12:10
Тва на таблото не може да греши :) Там компютъра изчислява разхода по времената на впръскване като се знае предварително какви са инжекторите и налягането формулата е ясна.

По-скоро зацепването е било друго преди и сега ти дава разлика. Или преди е било грешно или сега е грешно.

С мощноста проблеми?

ivkototo
27-06-2010, 12:24
няма проблем с мощностите. всичко си е ок като преди само това за моментния е различно. ама според мен по инерция на празен ход как може да впръсква 7,8 л и да не пада? нещо се е сбъгясало май ;(

oem
27-06-2010, 12:38
Незнам. Да не гледаш среден разход? Като пуснеш по инерция на скорост над 2500 оборота показва ли 0.0 L/100 ?

Трябва да се види на диагностика какво се случва. Така само може да се гадае.

ivkototo
27-06-2010, 12:49
точно това е че преди на скорост при над 2500 ми държеше твърдо 2 л. , а сега си показва квот иска. Сега не мога много добре да направя сметка щото се катерихме тука из платото на Шумен по едни баири, но след 2-3 4аса тръгваме към Варна поне знам колко отклонение дава в бензиновата колонка за това разстояние и ще видя. Това за зацепването може ли да се зацепи така, че да ти падне разхода, ако да то значи може и от това да е щото аз майстора го гледах отбелязва нещо преди да смъкне стария и после нещо съпоставяше при слагането на новия. Но ще трябва и една диагностика да и нашравя май. Някой да знае точен сервиз във Варна, че да не попадна на някои индианци :brickwall: :)

oem
27-06-2010, 13:23
Най-вероятно не е ползвал фиксиращите петички за разпрделителните валове а я е зацепвал по белези. И се е получило разминаване.

ivkototo
27-06-2010, 14:02
не знам какви са тия петички но с един маркер беляза там нещо и това беше. сега пак му званях да го питам вика че не е ползвал и почна нещо за някакъв вариатор да ми приказва и другата седмица пак да отида да видим кво става то при него имаше комп за диагностика ама хич не се сетих тогава. Ама викаш при не добро зацепване може да скочи разхода така ли?

ФЕРАРИСТ
27-06-2010, 14:04
Така като слушам какво е почнал да ти разправя, добре ще е да идеш някъде да си провериш зацепването......един Пининфарина се мота из форума, можеш да му намериш детайлите и да пробваш при него, гледам че си от Варна......

ivkototo
27-06-2010, 14:20
благодаря на всички, така ще направя драснах му едно съобщенийце на нашия човек да видим какво ще измислим. като има развръзка ще драсна да кажа каква е била оправията. ;-)

oem
27-06-2010, 16:07
Най-вероятно това е. Колегата пининфарина ги има петичките и ще ти помогне.

ivkototo
30-06-2010, 09:18
Здр колеги

закарах алфеца в сервиза на алфа тука във Варна и всичко си дойде на мястото. Равносметка - 75 лв. презацепване на ангренажния и инфо, че мотора не е 120 коня както по швейцарски талон а е 105 с някакъв чип и колко стават общо не е ясно. Това ми го каза майстора там щото мотора нямал вариатор, а то това била ралзиката м/у 105 и 120. Изнервих се доста от това инфо, но поне ще ми издадат бележка за намялне на данъка :naughty: . Та това е от мен колеги.

Поздрави

oem
30-06-2010, 09:27
E, това с бележката за данъка поне е добра новина :)

Satanism
30-06-2010, 09:46
Ходи си искай парите(75те лв) сега от ония с маркера и му кажи да не пипа, където не разбира....


После тоя същия ще разправя, че е ремонтирал една алфа и тя харчела като за световното....

А това, че няма вариатор хич не е лошо като се замислиш....400лв по-малко разходи :)

ivkototo
30-06-2010, 11:15
дам точно това мисля да направя. и аз съм на мнение, че който не разбира от нещо поне да каже аз да си предвиждам рисковете от цялата работа, като няма нужния инструмент също. :bash:

niki-25
30-06-2010, 11:56
Колега ако колата ти е внос от Швейцария и в талона пише че е 120 кс е толкова,по-добре провери в епера какво излиза,иначе това за данъка е добре ще даваш с около 20лв по малко на година.Ако имаш копие на талона провери точно колко киловата пише и ги пресметни,моята също е от Швейцария и там няма грешка в тяхната система.

Alamo
30-06-2010, 12:00
Ходи си искай парите(75те лв) сега от ония с маркера и му кажи да не пипа, където не разбира....


После тоя същия ще разправя, че е ремонтирал една алфа и тя харчела като за световното....

А това, че няма вариатор хич не е лошо като се замислиш....400лв по-малко разходи :)

С пети, без пети, с белези.......тва е без значение. Ако майстора е кьопав нищо не може да му помогне и обратно, ако е в час и с белези ще се оправи. На моята 1,8ТС смениха ремъка без пети - само с белези. Разлика в работата на мотора преди и след смяната няма. Според мен е все тая дали ще е с пети или с белези. Просто петите застопоряват валовете, без тях леко превъртат, ама нищо не пречи да се наместят по белезите при монтаж.

fulcrum
30-06-2010, 15:13
С пети, без пети, с белези.......тва е без значение. Ако майстора е кьопав нищо не може да му помогне и обратно, ако е в час и с белези ще се оправи. На моята 1,8ТС смениха ремъка без пети - само с белези. Разлика в работата на мотора преди и след смяната няма. Според мен е все тая дали ще е с пети или с белези. Просто петите застопоряват валовете, без тях леко превъртат, ама нищо не пречи да се наместят по белезите при монтаж.
Абсолютно вярно!!!

Alamo
30-06-2010, 15:33
Само да допълня, разхода ми на бензин пловдивско градско 8,5 - 9 л/100 без климатик и без рязане по светофарите (с клима и тръгване с ряз 11л/100) Оборотите на празен ход не колебаят.

ivkototo
01-07-2010, 14:16
разлика преди и след презацепването имаше, а и като са я отворили казаха, че е имало разстояние което не трябвало да е така, но слава богу всичко сега е ок. сега остава и свещите да сменя, че това е най-новия кусур:afro:.

VFTI
01-07-2010, 14:51
Ето колега за да разбереш, а и други колеги които им е интересно какво представлпват петите, разминаването и т.н.


Тези синичките са петите за презацепването и те трябва да лягат плътно. На снимката се вижда колко голямо е разминаването. Виждал съм и с по-голямо и с по-малко...
Тааа много внимавайте и си подбирайте майсторите защото увеличения разход и невървеж е най-малкото, което може да се случи :) :):)
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=47806&d=1274189835

Alamo
08-07-2010, 15:34
Ето колега за да разбереш, а и други колеги които им е интересно какво представлпват петите, разминаването и т.н.


Тези синичките са петите за презацепването и те трябва да лягат плътно. На снимката се вижда колко голямо е разминаването. Виждал съм и с по-голямо и с по-малко...
Тааа много внимавайте и си подбирайте майсторите защото увеличения разход и невървеж е най-малкото, което може да се случи :) :):)
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=47806&d=1274189835

Сагласен съм за поразиите който могат да станат, ама както казах всичко зависи от майстора. Между другото съвсем леко разминаване между 2та вала и не може да се зацепи ремъка, ако има белег и не ги нагласиш точно ремъка не влиза-самите зъбни колела са с по-голям диаметър и леко ъглово разминаване веднага се хваща. Както казах всичко зависи от майстора, при мен без пети, но с кадърен майстор разхода на 1,8ТС е 6,4л/100км извънградско Пловдив-Балчик 434км с 28л А95 като от Сливен до Балчик бях с климатик.