PDA

View Full Version : Някой има ли впечатления от преносим климатик.



DJ Vladic
27-06-2010, 18:30
Питането ми е има ли някой климатик от типа преносими, или да е работил с него или да има някакъв поглед над нещата. Аз даже и не съм чувал за човек който си е купил такъв, камо ли за впечатления някакви. Ето един промо в МЕтро са го изтипосали на някаква промоция.

http://eurovisionbs.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/302426_large_1249327635.jpg
http://eurovisionbs.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=22&flypage=flypage.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=94&vmcchk=1&Itemid=94

stelt
27-06-2010, 22:21
Абе не се занимавай с глупости.

Mind_Control
28-06-2010, 10:15
Всъщост изобщо не е глупост. Това е обединено външно и вътрешно тяло в едно. Обаче има една уловка, за да работи трябва да пробиеш една дупка в стена/прозорец и да я вържеш с въздуховод към уреда от където да циркулира въздуха охлаждащ топлообменника.

tokata_pz_flex
28-06-2010, 10:24
В салона имахме такова чудо ... духа си , ама не е като добрата стара 24-ка :) Нещо му стана и умря ... компромисен вариант ако няма къде да изкараш външно тяло е .

Stoyan Georgiev
28-06-2010, 10:28
24ка :new_Eyecrazy: вие на сняг май сте се охлаждали :D

иначе доколкото знам бачкат добре :)

mirchozo
28-06-2010, 10:35
Аз директни впечатления нямам, но понеже наскоро се интересувах от това, в крайна сметка все още не съм купил нищо.
Та уловките са няколко:
1. Трябва дупка за отвеждане на топлия въздух голяма около ф/110, може да се ползва и коминно тяло ако има такова.
2. Трябва маркуч или тръба за отвеждане на конденза.
3. В сравнение с нормалните климатици при които шума е около 20дб(при по-скъпите) до 35-40(при най-евтините), то при мобилния климатик е ~60дб.
4. Друго важно нещо е разхода на електроенергия, тези които съм гледал са клас Б, в сравнение с по-скъпите климатици(около и над 1000лв), мобилния харчи 2 пъти повече ел.енергия.
5. И не на последно място, мобилния климатик само охлажда.
6. Също важна подробност е че предлаганите на пазара мобилни климатици са с доста малка мощност, равняващи се на 09-ка или 12-ка, така че не стават за големи помещения.

В крайна сметка е :
+ много евтин, мобилен, не се налага кой знае какъв монтаж
- неефективен, с голям разход на ел.енергия, прекалено шумен

DJ Vladic
28-06-2010, 11:46
Ясно. Нерентабилно, неудобно, шумно и чупливо. Да не се излагам да си взема някоя Мидеа (мене ми трябва предимно за охлаждане климатика) и да карам с него. Благодаря на всички за мненията. ДОста бързо се разубедих.

Mind_Control
28-06-2010, 13:04
Ясно. Нерентабилно, неудобно, шумно и чупливо. Да не се излагам да си взема някоя Мидеа (мене ми трябва предимно за охлаждане климатика) и да карам с него. Благодаря на всички за мненията. ДОста бързо се разубедих.

Е да.. По- добре е два сплита за 1000 лв. отколкото един мобилен за 400, който да местиш от стая в стая. Верно, че разликата в цената не е малка и едва ли ще ти се избие някога, но комфорта е много по- голям+ че получаваш отопление.

Stoyan Georgiev
28-06-2010, 13:34
мисля, че зависи от целта доста :)

ние сме със стационарни навсякъде, и в офиса и в апартаментите (в интерес на истината са доста евтини - елит, но вършат много добра работа и до момента абсолютно никакви проблеми не сме имали), но определено на моменти ни е трябвал мобилен климатик за някое помещение което се е обитавало малко само през лятото :)

mirchozo
28-06-2010, 16:13
мисля, че зависи от целта доста

Абсолютно си прав колега.

Ladjov
28-06-2010, 22:32
мобилният климатик е средство за охлаждане на помещения когато централната климатизация не работи .Поне това му е първоначалният замисъл зауства се в санитарната вентилация ,където тръбата Ф110 за отвеждане на студеният или топъл въздух бива заустена .
Бих ти го препоръчал ако :
- Няма къде да се постави въшно или вътрешно тяло (имал съм го този казус на Пиротска в един магазин това беше единственото решение в случая )
- Имаш каде да заустиш тръбата за студения или топъл въздух в зависимост от сезона
- Не можеш да си позволиш финансово климатик със същите параметри + монтажа , защото все пак този няма монтаж който се движи в порадъка от 170 на горе ( за всеки размера на сумата влияе различно )
-Трябва ти климатизатор в повече от 1 помещения , но не едновременно
- Има как да го поставиш так че да не го прескачаш като конно препядствие

И съвет за накрая виж му енергийният клас ако все пак си се решил обикновенно климатик с цена около 300лв. е енергиен клас С така че сметката за тока после може да дойде и в повече.

VFTI
28-06-2010, 22:53
Ами аз имах такъв в моята стая когато бях по-малък.... Всяко лято го местехме от един склад където работеше, за 2-3 месеца в моята стая... Монтажа при мен беше директно на прозореца(къща )...Имаше едни ленти, които уплътняваха и беше идеално...3-4 лета работи без грешка... Слагаш го на прозореца вкл. щепсела и нищо друго...Вярно че е малко шумен, но пък много хубаво духаше...В останалото време се ползваше в работно помещение и там шумът нямаше много значение...Работеше почти9-10месеца в годината...

Таа всичко е въпрос на финансови възможности и цели..АЗ ако живея на квартира и не мога да се разбера с хазяина ще си взема едно такова животно и ще си го ползвам през лятото :):) Примерно :)

old alfist
28-06-2010, 23:38
Този климатик е голяма глупост - къде ти е удобството и икономията на средства да правиш ел. инсталации и въздухопроводи във всяка стая.