PDA

View Full Version : Проблем с гаснене в движение при висока скорост 156 2.4 JTD



ReLeFNIQ
30-06-2010, 13:30
Колеги, имам следния проблем с колата от подписа. При движение по магистрала с над 150-160 км/ч продължително време (различно но около 10-20 мин) светва червената дюза колата изгасва и не иска да пали. Изчаквам половин - 1 минута и си пали обаче настъпя ли я пак над 150 за повече от няколко секунди и пак същата история. Държа да отбележа че по двулентовите пътища където за кратко при изпреварне стига 160-170 нямам проблеми, явно че продължителното натоварване води до това. Четох си грешката с Фиат Еку скан-а и ми излезе Fuel Rail pressure, че е High.. Та това налягане в рейла, което се дъни на какво може да се дължи? Регулатор? Дюзи? И от къде да започна с проверката, кое е най-вероятното?
Благодаря ви предварително!

jimmyfloyd
30-06-2010, 13:37
нафтовата помпа с ниско налягане(до резервоара) най-вероятно ще даде фира скоро време

ReLeFNIQ
30-06-2010, 13:39
А дали трябва да я чакам да даде фира или мога да разбера че е от нея по някакъв начин различен от тоя да я сменя? Диагностика или ..?

trustworthy
30-06-2010, 14:12
Аз не бих бил толкова сигурен, че е помпа ниско налягане. Дори и да се почне от нея, да се мине през датчик на рейката...в по-голямата част от случаите се оказва, че е помпа високо налягане в крайна сметка :gruebel:
Та отговорът на въпроса е ДИАГНОСТИКА.
Има поне 4-5 подобни теми, пускани за това гаснене в движение.
КОлега, обади се най-добре на Иво-Пининфарина.;)

AlfaMan
30-06-2010, 14:14
Колега по твоя проблем имаше писано скоро, така че потърси само темата.

ReLeFNIQ
30-06-2010, 14:22
Да колега знам че имаше писано, обаче моя проблем не е точно такъв. Защото това се случва само като мине определено време, а не като и дам гас до долу на която и да е предавка...А и се случва само на 5-та след 150-160..
Благодаря за мненията ви ;)

chavetoo
30-06-2010, 19:44
Започни от това да замериш налягането и дебита на помпата в резервоара. По принцип това замерване се прави след горивният филтър, затова ако е малък дебита и налягането първо ще смениш филтъра. Ако след смяната отново не е както трябва ще се наложи да свалиш помпата и да погледнеш ако има цедка да не е запушена с мизерия. Само ще ти кажа, че ако филтъра или цедката правят проблем в скоро време ще изгори помпата в резервоара, помпата за високо налягане и тя ще даде фира от това, че остава на сухо..................
Няма да си първият който е минал по този път.

Maco
30-06-2010, 20:19
И мойта гаснеше така при около 160 след като светваше червената дюза и ми обясниха че това гаснене всъщност е авариен режим на мотора, причинен от свръх налягане турбото вследствие от блокиралата му геометрия.Смених и се оправи:) Но при мен геснеше и при около 4000 оборота на по ниските предавки...

Jivko7777
30-06-2010, 23:01
Започни от това да замериш налягането и дебита на помпата в резервоара. По принцип това замерване се прави след горивният филтър, затова ако е малък дебита и налягането първо ще смениш филтъра. Ако след смяната отново не е както трябва ще се наложи да свалиш помпата и да погледнеш ако има цедка да не е запушена с мизерия. Само ще ти кажа, че ако филтъра или цедката правят проблем в скоро време ще изгори помпата в резервоара, помпата за високо налягане и тя ще даде фира от това, че остава на сухо..................
Няма да си първият който е минал по този път.

Подкрепям мнението! Първо почни от простите неща, като в това да смениш горивния филтър и да махнеш мизерията, която 100% ще е доста около помпата...
Та това е от мен, виж пробвай и да но се разминеш по лекия начин!

AlfaMan
01-07-2010, 01:07
Най-добре на читава диагностика. Питай колегите от Варна да те насочат къде да идеш, че да на стане късно и да се наложи да се бъркаш дълбоко.


И мойта гаснеше така при около 160 след като светваше червената дюза и ми обясниха че това гаснене всъщност е авариен режим на мотора, причинен от свръх налягане турбото вследствие от блокиралата му геометрия.Смених и се оправи:) Но при мен геснеше и при около 4000 оборота на по ниските предавки...
Колега какво си сменил, че нищо не се разбира? А за аварийния режим за който говориш- при него се прекъсва притока на гориво ако компресора ти пренадува (мисля беше 1.4 бара МАП датчика) и забива предницата, но не изгасва мотора- едвам върви колата, ама все пак върви. Гасненето говори за още някакъв проблем, който най-често е в горивната система при печките

Satanism
01-07-2010, 09:32
Едно врме на един ситроен ставаше така, оказа се помпа за високото налягане...с времето проблема зачести и стана не само при натискане....пробвахме ремонт, но само новата помпа оправи проблема

ReLeFNIQ
01-07-2010, 16:36
Днес правих диагностика в Алфа сервиза тук в Варна и засега главен заподозрян е регулатора. Ще сменим с друг и ще пробваме. Ще пиша резултата, а на всички отзовали се благодаря ;)

ReLeFNIQ
16-07-2010, 14:44
Огромно "Мерси" на колегата Pininfarina че ми намери регулаторче, пробвахме и всичко си дойде на мястото, така че ако някой се сблъска с такъв проблем да знае - вероятен злосторник е Регулатора на помпата за високо налягане. ;)

alvanovo
17-07-2010, 06:27
Огромно "Мерси" на колегата Pininfarina че ми намери регулаторче, пробвахме и всичко си дойде на мястото, така че ако някой се сблъска с такъв проблем да знае - вероятен злосторник е Регулатора на помпата за високо налягане. ;)



Сега настъпваш ли пак???

ReLeFNIQ
17-07-2010, 09:40
Еми да настъпвам я как иначе ще направя горното заключение.. Всичката газ 200-210 и няма проблеми ;)