PDA

View Full Version : 6um ot jabkata



Mitko Tenov
25-10-2004, 20:05
Kupihme Alfata predi 2 meseca i o6te ne sam i nau4il vsi4ko.Kato dam na kontakt za okolo 5 secundi se 4uva niakakuv 6um kato na elektromotor(alfata e s klimatik).Vazmojno li e tova da e niakakva klapa na ventilaciata?Toia 6um idva niakade otkam jabkata.[/quote]

V_G_Z
25-10-2004, 20:09
da ne ti e slu4aino po 6umna benzinovata pompa ... 6toto tq taka si juji po princip na kontakt dokato e tiho v kupeto.... :?

hf hpe
25-10-2004, 21:31
това е моторчето на клапата за рециркулация на въздуха
няма нищо страшно така си работят всичките

проблем е че доста често се чупят и ако остане в затворено положение колата се изпотява

MBlaST
25-10-2004, 23:29
Няма какво да се притесняваш и при мен е така.(Всъщност звука е едва доловим :wink: )

SIS
26-10-2004, 09:29
А къде точно се намира тоя мотор и как да разбера дали е счупен и ако е така как да го оправя. Миналата седмица пътувах до Пампорово и определено доста ми се запотяваха стъклата. С "духалката" се чистеше само долния край на предното стъкло, другото - мъгла :( ! А с климатика за много малко време се почистваше всичко, но пък духа студено. Не съм сигурен, че е от въпросното моторче, защото, когато в София пусна на външен въздух, в купето определено започва да мирише яко на изгорели газове. Иначе въпросния шум го има и при мен :).

26-10-2004, 16:54
С "духалката" се чистеше само долния край на предното стъкло, другото - мъгла :( ! А с климатика за много малко време се почистваше всичко, но пък духа студено. Не съм сигурен, че е от въпросното моторче, защото, когато в София пусна на външен въздух, в купето определено започва да мирише яко на изгорели газове. Иначе въпросния шум го има и при мен :).

Според мен проблема с изпотените стъкла е филтъра на купето-задръства се с времето и задържа влага. Пробвай на циркулация само в купето, например на позиция на духане 3 и виж как духа , после пак на 3 обаче да взима въздух отвън, ако духа по слабо значи със сигурност е филтъра.

hf hpe
26-10-2004, 22:39
също така се продават едни спрейове които се впръскват в духалките на вентилационата система
целта им е да създадат анаеробна среда за да убият всички микроби които са се завъдили по питата на изпарителя
малко са скъпички но са много ефективни и след това в колата не мирише на мухъл