PDA

View Full Version : Въпрос за пружини и пръскалки



Росен Желев
02-07-2010, 10:23
Здравейте колеги!Първия ми въпрос е че когато се качат двама човека отзад в колата тя ляга долу смятам че не е нормално това.Амортисьорите съм ги сменил нови са вероятно да сменям ли и пружините?Другия ми въпрос е че не ми пръскат пръскалките като хората могат ли да се сменят и продават ли се?

Ass
02-07-2010, 13:43
Относно първият ти въпрос - това двама човека и ляга долу са много относителни неща! Направи снимки на колата с товар и без за да можем да преценим дали лягането е нормално.
По вторият въпрос - по вероятно е да имаш проблем с помпата или теч от маркучите. Ако ти се струва, че пръскалките са запушени - пробвай да ги промиеш с оцет или нещо друго подходящо за целта.

ACEHOB
02-07-2010, 16:05
За пръскалките... аз бих проверил бушон преди това 20А мисля че беше.

Росен Желев
03-07-2010, 00:48
Нямам как да я снимам сега.Със 140 кг отзад кляка като че е натоварена с пълен товар.А пръскалките са си запушени искам да си ги сменя.

nvladev
03-07-2010, 01:53
Колега, обясни за пръскалките какво правят. Преди работили ли са добре? Ако пръскат много слабо може да е от клапанчето на тройника, който се продава навсякъде.

Росен Желев
03-07-2010, 07:59
Колега, обясни за пръскалките какво правят. Преди работили ли са добре? Ако пръскат много слабо може да е от клапанчето на тройника, който се продава навсякъде.
Развалени им са каналчетата дето пръскат мъчих се да ги отпуша ама не става.

Christweil
03-07-2010, 10:40
колега, за пръскалките ако само ти са запушени крайниците просто е безумно да се купи ново (ако вобще се продават).
Лично и при мен беше яко запушено и първо ги откачих (лесно се демонтират, само са штракани със щтипки), ги измих със четка, препарат сръщу беля камък и просто нищо не остана.
после явно ми беше запушен малко самя канал - много евтина процедура откачиш обездушник и продухах яко.
преди да връщам прескалките пуснах веднъж да видя че тече нормално от маркучета (но вез прескалките няма много налягане, все едно лека чишма) и това е.

achkar
03-07-2010, 15:41
И аз споделям ниската задница... като се качат двама и на баира на паркинга в мола опирам..

Pepko-Bepko
03-07-2010, 19:11
И аз споделям ниската задница... като се качат двама и на баира на паркинга в мола опирам..
ти па ич не са оплакваи имаш 100 кила боилер в багажника без останалите боклуци с които е пълен.

achkar
03-07-2010, 22:54
ти па ич не са оплакваи имаш 100 кила боилер в багажника без останалите боклуци с които е пълен.

те пък едни боклуци, само място заемат, ма не тежат... :D и все не може на 100 кила бойлер да кляка толкова баси